Sayfa 185/211 İlkİlk ... 85135175181182183184185186187188189195 ... SonSon
1053 sonuçtan 921 ile 925 arası

Konu: Emanet (Kanal 7)

Durum:
    bitanem_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    sung ji gun & lee seo jin
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

Alıntı Diotima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Geçmişten unutamadığımız anları hatırlatmanız iç çekmelerime neden oldu. Neler izledik öyle. Bu arada yalnız olmadığıma sevindim.Yaman'ı da anlamak lazım isimli çalışma yapamamama rağmen bunu şu an okuyorum. Sevgili bitanem_61, sirinem çok güzel ifade etmişsiniz. Ben yazmayı çok seven biri değilim. Kısa anlatıp geçerim. Çok güzel ifade etmişsiniz.

Sevgili Bitanem_61 Yaman ve kardeşleri belli yaşa kadar yetimhanede büyüdüler. Hatta Yusuf'u sosyal hizmetler aldığında Yaman, Seher'e ilk günün ne kadar zor geçtiğini anlatmıştı. Ziya abi de sanki oradaki günlerinden bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam...

Sevgili sirinem Yaman da babası kendini astığında ipten kurtarırken üstüne düşmüş ve sol kolu kırılmış. Bu yüzden her acısında o anı hatırlayıp, sol kolunu tutuyor.

Kendimi sorulara endeksli gibi hissettim hemen geldim cevap vermeye. Yok yok şaka tabiki. Aslında şarkı mı yazmaya geldim. Ama şu an acil çıkmam gerekiyor. Mutlaka yazacağım. Gerçi ıngilizce bir şarkı tükçesi aynı etkiyi verir mi bilemedim. Ama yazacağım.

Kendinize iyi bakın. Sevgiler.

Yanlış bilgi verdim galiba neden se aklımda öyle kalmış, o kadına gıcık oluyorum ya her şeyi ona yoruyorum, yamanın kolunu da o yapmıştır dedim
    yetimhane kısmını unutmuşum, demek yusuf,un yetimhanede bir gece bile kalmasın diye uğraşmasının sebebi oymuş

Durum:
    datakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

İyi geceleer Emanet Ailesi,

Geç de olsa şöyle bir uğrayayım dedim.

Bir de ne göreyim ''Paşacılar'' toplanmış, Kırımlı'ya türküler yakmış.

Kızçem in kaderi yalnızlık olmasın, burada bari yalnız kalmasın dedim, geldim...Ahanda aşağıya türküsünü bıraktım

Seher'in hüznü vurmuş yüzüne
    Yeşil, yemyeşil gözlerine
    Ağlama, sakın ağlama
    Gözyaşların kalsın yarına

Eğer sen ağlarsan
    Melekler ne yapsın?
    Bari bırak onlar
    Acını duymasın

Ah Seher'im Seher'îm...
    Seni bırakıp nerelere giderim...

Aslında forumdaşlar, o kadar memnun oldum ki sizi okuyunca... Paşa'yla empati yaptığınızı; affetmeyeceğim , biraz-cık insanlık özürlü davranışlarını (yol ortasında bırakıp gitmesi,
    balkondan sarkıtması, duvara çarpması, yere savurması gibi) anladığınızı, travmalarına bağladığınızı...

'Ne güzel ' dedim 'Kızçem i de anlarlar o vakit. Son dönem yaşatılanları, psikolojik baskıyı, içinde bulunduğu ruh halini. Ve affederler; vurup, sırtını dönüp gitmesini'

Sevindim Seher adına...O'nun da empatilik onca şeyi varken ben yaptığını sindirip affedemiyorum da...Adım çıkmış olsa bile Sultancı ya

'En' lerde görüşürüz...

Tatlı rüyalar, kıymetli bacımlar
    Konu datakan tarafından (23-06-21 Saat 01:22:12 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    sirinem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Zümrüt gözlü Seher’imiz iyiliklerin icinde büyütülmüş. Hayatında elbette acılar var olmuş. Annesini hic görmeyen bir kız. Büyük ihtimalle belirli bir yasa kadar ablası Kevser ona annelik etmiştir. Sıcak ve sevecen bir aile ortamında büyümüş ta ki ablası Yalçın’la tanışıp evlenip gidene kadar. Ablası gittikten sonra yasadiklarini çok iyi anlayabiliyorum. Babası ablasına küs. Annesi gibi gördüğü kisi birden hayatlarından cikiveriyor. Nasıl bir boşluğa düşmüştür Seher’imiz. İste tamda burada Seher Yaman gibi sinirlenip bir öfkeye tutunmamış. Kin gütmemiş. İçindeki sevgiyi köreltmemiş. Hep iyiliğin yanında olmuş Yaman’in aksine. Ilk bölümü hatırlayalım. Yaman yeğeni Yusuf’a „Güçlü olacaksın. Gücünü merhametle harcamayacaksın.“ derken biz Seher’i görürüz. Bir kediye gösterdiği sevgiyi. Yaman’in aksine küçücük kalbinde kocaman herkese yetecek kadar sevgi taşıyan Seher’i.

Seher o kasvetli konakta çok hor görüldü, itilip kakıldı, iskenceye maruz kaldı. Bunlara sadece tek kaldığı dünyada tutunduğu tek dalı olan yeğeni Yusuf icin katlandı. Biricik ablası Yusuf’u ona emanet etmişti son nefesinde. Tabii ki kaninin son damlasına kadar Yusuf’u kimselere vermeyecekti.

Seher’im basit sandı. Yusuf’u öyle kolayca evine babasının yanına getirebilir sandı. Ta ki bay KIRILIM’lıyla karşılaşıncaya kadar. Daha önce onun gibi birisini hic tanımamış. Onun küçük düzenli hayatında canavar gibi davranan, insani iyiliklerden vazgeçen birisi hic olmamış. Seher herkesi kendisi gibi gören. Insanlara güvenmeyi tercih eden birisi.

Yaman: „Konağın anahtarını burada kendini daha iyi hissetmen icin verdim sana. Ama iyi hissetmedin sanki. Gözlerin doldu. Yanlış bir şey mi yaptım?“
    Seher: „Aksine. Çok iyi hissetirdin. Ben annemi hic görmedim. Ablamlada son altı yıldır hic görüşmüyorduk biliyorsun. Son nefesinde görebildim ancak. En son babami da topraga verince. Evimi kapattım. Yusuf icin düştüm yollara. Simdi sen o anahtarı verince, yeniden bir yere ait hissettim kendimi. Yusuf’la birlikte bir yere, bir eve ait olmak, iyi hissettirdi bana kendimi.“

59. bölümde bunları söyleyen Seher aslında duygularını hep açık, net ve dürüst bir sekilde söyledi ve davrandı Yaman’a. Haftalar sonra iskence gördüğü evde insan sıfatına konulmaya layık görülen Seher yemek masasına dahil olabildi. O konakta calisanlarin bile bir degeri vardi ama Seher’in yoktu zamanında. Hatta İkbal ve Zuhal tarafından konağın hanimi olamayacak kadar hor görüldü.

Her kötülüğe ve her kötü söze bazen durusu ile bazende sözlü cevap verdi. Hepsinde de sabrını korudu. İçinde ki iyiliğe kulak verdi. Yaman’in aksine insanları tanımaya, empati kurmaya calisti hep. Bu yüzden de Yaman’in göstermediği bir yüzü oldugunu. Iyi, temiz bir kalbe sahip oldugunu gördü. Ikbal’in ‚Yaman bunu yapmaz. Yok Yaman söyledir, yok Yaman böyledir laflarına’ kulak asmadı. Gözleri ile ne gördüyse oydu onun icin.

Deger verdigi insalar icin yapamayacağı hiçbir şey yok Seher icin. 11. Bölümün sonunda Yaman’in önüne atılıp kursun yediğini hepimiz dün gibi hatırlıyoruzdur. Seher hiçbir zaman kati yürekli bir insan olmadı olamazda. Kendisine o kadar iskence yapan bir adamın önüne atlayıp onu kurtarabiliyor. Ki daha o zaman Yaman’i çok iyi tanımıyordu bile. Bu onun kalbinin güzelliğini gösterir. Hangimiz bize bu kadar iskence eden bir adam icin canimizi ortaya koyarız.

Seher’in dünyasında ask kavramı sadece kitaplardan ibaret. Daha önce bir iliski yasadigina dair bir bilgi henüz bize verilmediği icin ilk aski Yaman’dir diye düşünüyorum. Hal böyle olunca Yaman’a aşık oldugunu, ona ilgi duyduğunu ancak Selim söyleyince farkına varabildi. Yaman’in ona iyi davranmasının altında böyle bir duygu oldugunun farkına hic varamadı. Nadire annesi bu konuda kizimizin birazda olsa gözünü acmış bulundu 95. Bölümde.

Nadire: „Bu kadar düsünceli biri oldugunu bilmiyordum.“
    Seher: „Biliyorum Nadire anne. Kimse tanımıyor onu çünkü. Herkesin kafasında onunla ilgili karanlık ve sert bir resim var. Ama o böyle biri iste.“
    Nadire: „Gercektende dediğin gibiymiş. Çok kibar, çok efendi biri. Siz aslında birbirinize çok benziyorsunuz. Ama bir farkla. Senin iyiliğin ortada, onunki gizli.“
    Seher: „Kendi iyiliğimi bilmiyorum ama o gercekten dediğin gibi.“
    Nadire: „Bir de kızım sonunda ne olur bilmem ama siz birbirinize çok yakisiyorsunuz. Allah sizi birbiriniz icin yaratmış sanki.“

Yaman icin Seher nasıl onun ilki ise, bu Seher icin de ayni. Bu yüzden Yaman’i her gördüğünde paniklemesi. Ki bu paniklemesi evlilikten sonrada devam etti. Yaman’in evlilik teklifini kabul ettiginde ve ondan sonra baslayan süreçte hep istekli görünmeye çalışmasada o da Yaman gibi hayalinde ki düğünü yasamak istedi. Yaman’a kendini yavaş yavaş bırakmaya niyetlenirken mavi dosya ile hayati altüst oldu. Anlamaya calisti. Is yüzünden morali bozuk diye düsündü. Birilerinin onun icin kötü bir tuzak kuracagini ve kocasınında onlara inanacagini hic düşünmedi. Ne demişti Seher 159. Bölümde:

„Ama bu sefer sen degil. Ben konusacağım. Konuşmamız lazım diyorsun. Çünkü ne zaman konusacagimiza sen karar verirsin degil mi? Günlerce seninle konuşmak icin cirpindim ben. Ama bir kez olsun dinlemedim beni. Kücük bir acıklamayı çok gördün bana. Çoktan vermiştin çünkü hükmünü. Ben çektiğim cezanın nedenini bilmeden cirpinip durdum karşında. Simdi açıklamam lazım diyorsun. Neyi acıklayacaksın? O dosyaya inandım, Yusuf’u senden uzak tutmaya calistim mi diyeceksin? Seni asagaladim, hakaret ettim, eziyet ettim, odaya kapattım. Çünkü hakettiğini düsündüm mü diyeceksin? Gururunu yerle bir ettim. Çünkü bu iftiraya inanmak daha kolay geldi mi diyeceksin? Ben zaten biliyorum ama bunları. Seninle artık konusacak hiçbir seyimiz kalmadı bizim. Her şeyi acıklayabileceğin bir zaman vardi, o zaman gecti. Simdi ne söylesen, söyleyebilecekken söyleyemediklerini hatırlatacak bana. Konuşman gereken zamanı bilemedin madem, susman gereken zamanı bil hic degilse.“

Seher formaliteden evlendiğini düşünsede evilik onun icin kutsaldı. Koruyup kollayacagi yeğeni ve bir kocası vardi artık. Ayni bölümde kendisinin basına böyle bir şey gelirse nasıl tepki vereceğini söyledi:

„Yeter. Hala mi üste çıkmaya calisiyorsun. Hala meselenin kendinle ilgili oldugunu mu düşünüyorsun? Sen inanmaz miydin diye sormazsın bana. Hakkin yok buna yok. Haketmiyorum ben bu soruyu. Ben inanırdım çünkü. Ne olursa olsun ben sana inanırdım. Herkese her seye rağmen ben yine sana inanırdım. Gerekirse kendime rağmen sana inanırdım. Sana rağmen sana inanırdım. Sen kendini açıklamak istemiyorsun ki, tek istediğin hakli olmak. Bir hata yaptigini anladiginda gelip özür bile dilemiyorsun. Niye? Çünkü sen özür dilemezsin. Paramparçayım bak görmüyor musun? Söylediklerinin canımi ne kadar yaktiklarini görmüyor musun? Kalbimin ne kadar parcalandigini görmüyor musun?“

Ve ben de sonuna kadar inanıyorum Seher olsa inanmazdı. Çünkü Seher hemen öfkesine yenik düşenlerden degil. Ölçüp tartma var Seher’de. Hemen insanları yargılamıyor. Bu yüzden Yaman ‚Ablanı ben öldürdüm‘ dediğinde inanmadı ona. Kanıt aradı. Yalan söylediğini düsündü. Bir seyler sakladigini anladı. Seher gözü ile görseydi bile inanmazdı Yaman’in böyle bir şey yapacağına.

İnanmak ve güvenmek konusunda Yaman sınıfta kaldı. Ama Seher caba harcadı. Bu yüzden Yaman’i vurmuş olmasina inanamasamda hala böyle bir şey yaptıgı icin kızmadım ona. Anladımda.

Seher ne demişti Selim’e 160. Bölümde:

„Sen benim dostumdun. Cocukluk arkadaşım. Birlikte oyun oynadigim. Ekmegimi böldüğüm. Nasıl yapabildin bana bunu ha? Nasıl yapabildin? Hangi ara karardi bu kadar kalbin? Hangi ara bu kadar korkunç planlar yapan asagilik bir adam oldun? Yazıklar olsun. Seni hic tanimamisim meğer. Hayır, sen benim mutluluğu elimden aldın. Hayatimi çaldın, yuvamı yıktın. Sus, tek kelime etme bir daha. Bir daha ne sesini duymak, ne yüzünü görmek istiyorum. Babam kalp krizi geçirdiğinde onu hastaneye sen yetiştirmiştin. Bir can borcum vardi sana. O borç ödende. Simdi defolup git buradan. Bir daha da sakin ama sakin karşıma çıkma.“

Çünkü Seher icin yuva demek (95. Bölüm):

Seher: „Ama bir evi gercekten yuva yapan şey duvarların arasındaki insanlar galiba. Dört duvarın çevirdiği her yer ev olabilir. Ama yuva bambaşka bir şey benim icin. Bir seyden korktuklari ya da siginmak istedikleri icin degil. Bir arada olmak istedikleri icin, birbirilerini seven insaların yanyana olması demek yuva. Yuvanın temelini sonsuz bir sevgi oluşturur. Icimi ısıtmayan, güven ve huzur vermeyen bir yere, dünyanın en güzel yeride olsa, yuva diyemem ben. Bir ev çökebilir, duvarları yıkılabilir. Ama o evi yuvaya çeviren sevgi oradaysa en basit barınak bile hemen bir yuvaya dönüşüverir.“

Yaman: "Aradigim tamda bu iste."

O konağı yuva yapan Seher’di. Sehersiz her dört duvar ev olur ama yuva olamaz. Bunu Yaman’da çok iyi biliyor. Seher’in o kadar temiz ve bitmeyen bir sevgisi var ki tekrardan 2. Sezonda yeni yuvalarının temelini onun atacagini düşünüyorum. Sehersiz bir ev ne Yusuf’a ne de Yaman’a yuva olur. Cünkü Yaman'i Yaman yapan Seher'dir. Seher geldiginden beri Yaman artık hep siyah giysilerle takılmıyor. Ise gitmediği zamanlar takim elbise ile evde dolanmıyor. Ve en önemlisi ilk bölümlerde bana daha yaşlı görünen Yaman Seher'in aski ile gencleşmiş resmen. En az 10 yas hemde.

Bugün baya çenem düştü kusura bakmayın

Herkese tatlı rüyalar

Konu sirinem tarafından (23-06-21 Saat 04:33:28 ) değiştirilmiştir.
    Le vent se lève, il faut tenter de vivre…

Durum:
    sirinem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı datakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceleer Emanet Ailesi,

Geç de olsa şöyle bir uğrayayım dedim.

Bir de ne göreyim ''Paşacılar'' toplanmış, Kırımlı'ya türküler yakmış.

Kızçem in kaderi yalnızlık olmasın, burada bari yalnız kalmasın dedim, geldim...Ahanda aşağıya türküsünü bıraktım

Seher'in hüznü vurmuş yüzüne
    Yeşil, yemyeşil gözlerine
    Ağlama, sakın ağlama
    Gözyaşların kalsın yarına

Eğer sen ağlarsan
    Melekler ne yapsın?
    Bari bırak onlar
    Acını duymasın

Ah Seher'im Seher'îm...
    Seni bırakıp nerelere giderim...

Aslında forumdaşlar, o kadar memnun oldum ki sizi okuyunca... Paşa'yla empati yaptığınızı; affetmeyeceğim , biraz-cık insanlık özürlü davranışlarını (yol ortasında bırakıp gitmesi,
    balkondan sarkıtması, duvara çarpması, yere savurması gibi) anladığınızı, travmalarına bağladığınızı...

'Ne güzel ' dedim 'Kızçem i de anlarlar o vakit. Son dönem yaşatılanları, psikolojik baskıyı, içinde bulunduğu ruh halini. Ve affederler; vurup, sırtını dönüp gitmesini'

Sevindim Seher adına...O'nun da empatilik onca şeyi varken ben yaptığını sindirip affedemiyorum da...Adım çıkmış olsa bile Sultancı ya

'En' lerde görüşürüz...

Tatlı rüyalar, kıymetli bacımlar

Sevgili datakan hoş geldin

ne kadar koyu bir Paşacı'da olsam. Seher'in hakkini yiyemem. Seher icin de bir yazı yazdım. Benim tek kizdigim nokta senarist tayfasının neden Seher'e final sahnesinde böyle bir şey yaptirdiklari. Çünkü benim gözümde her şeyi bozan kiran Yaman ve iyileştiren Seherdi. Gerci Yaman'i vurmasını anlıyorum. Senarist tayfası benim gözümde Yaman ve Seher'i eşitlemedi. Esitleyemezlerde. Çünkü Yaman'in yaptıkları buradan Bağdat'a yol olur. Seher icin yazdiginiz türküye bayildim

Size de tatlı rüyalar

Alıntı bitanem_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazına bayıldım, içimden geçenleri şahane anlatmışsın ben pek içimden geçenleri yazıya dökemediğimden acayip bir şey oluyor yazılarım ama sen yaman,cığımı güzel anlattın, üstüne daha da yazılır

yaman la seher hayata eşit başlamadı malesef, o yüzden aynı yerden bakmamak lazım

bende senin gibi atlayarak izlediğimden yanlış olabilirim ama
    o mikrop anası giderken elini tutup itmiş garibimi o yüzden ağrı yor kolu, yani tek yarası kalbinde değilgene içlendim yahu
    gidip bir doz yaman alayım
    Sevgili bitanem_61

ben de sizin icin aynisini diyebilirim. Sizin yazilarinizi okurken ayni düsünce oldugumuzu gördüm bir kaç kez. Siz de benim dillendirmedigim noktaları dillendiriyorsunuz. Hepimiz burada birbirimizin noktalarını dolduruyoruz bulmaca misali. O yüzden lütfen kendinize haksizlik etmeyin çok güzel yazıyorsunuz bence. Severek okuyorum yazdiklarinizi.

Kendinize iyi bakin

Alıntı Diotima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Geçmişten unutamadığımız anları hatırlatmanız iç çekmelerime neden oldu. Neler izledik öyle. Bu arada yalnız olmadığıma sevindim.Yaman'ı da anlamak lazım isimli çalışma yapamamama rağmen bunu şu an okuyorum. Sevgili bitanem_61, sirinem çok güzel ifade etmişsiniz. Ben yazmayı çok seven biri değilim. Kısa anlatıp geçerim. Çok güzel ifade etmişsiniz.

Sevgili Bitanem_61 Yaman ve kardeşleri belli yaşa kadar yetimhanede büyüdüler. Hatta Yusuf'u sosyal hizmetler aldığında Yaman, Seher'e ilk günün ne kadar zor geçtiğini anlatmıştı. Ziya abi de sanki oradaki günlerinden bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam...

Sevgili sirinem Yaman da babası kendini astığında ipten kurtarırken üstüne düşmüş ve sol kolu kırılmış. Bu yüzden her acısında o anı hatırlayıp, sol kolunu tutuyor.

Kendimi sorulara endeksli gibi hissettim hemen geldim cevap vermeye. Yok yok şaka tabiki. Aslında şarkı mı yazmaya geldim. Ama şu an acil çıkmam gerekiyor. Mutlaka yazacağım. Gerçi ıngilizce bir şarkı tükçesi aynı etkiyi verir mi bilemedim. Ama yazacağım.

Kendinize iyi bakın. Sevgiler.
    Sevgili Diotima iyi ki de cevap vermişsiniz

ben de hayıflandım yazdiklarimi sonradan okurken. Birden icimden geldi nedense. Seher ve Yaman hakkında bir seyler karalama gereği hissettim kendimde. Bu daha baslangic diyelim. Kim bilir 2. sezonda daha neler neler yasayacağız. Açıklama icin çok teşekkür ederim.

Tatli rüyalar
    Le vent se lève, il faut tenter de vivre…

Durum:
    nazenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    " kendi dünyasında.."
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı CALIO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar
    Diziyi izlemeye başladığım'dan beri anlamadığım tek şey Yaman neden Seher'in ismini söylemiyor..

1) Annesinin adı olsa anlıycam..Ki Annesine bile o kadın demiyor Anne diyordu..
    2) İsim konusunu o kadar gereksiz uzattılar ki seyirci de heyecan kalmadı..
    3) Yıllar önce Fatmagül'ün Suçu Ne dizisini izlemiştim orada Fatmagül haklı olarak Kerim'e ismiyle seslenmiyordu o bile 21.bölüm de Kerim demeye başlamıştı..
    ama Yaman'ın,Seher dememesini hiç anlamadım

Dosya olayın da bile hak vermiştim Yaman'a ama bu son olayda bir türlü hak veremiyorum üstüne elime verseler bir kaşık suda boğucam Seher giderken benden mutlu seyirci olmamıştır her halde..Dönüp bakmasa hiç neden diye sorgulamam bile..
    Seher'e şiddet uygulamasını,dosya olayında ki gibi Yusuf'u koz olarak kullanmasını hazmedemiyorum..
    Ama yine de yeni sezon da sizi izlemek için sabırsızlanıyorum..Haklarını yemeyim haftalık oynayan bir çok işten çok daha ince yazılan sahneler var dizi'de
    Merhabalar ..

Sevgili CALIO ..

Anladığım kadarıyla sizinde benim gibi Emanet, bu yapımın izlediğiniz ilk dizisi .. Bu isim konusunda ki "takıntılı durum" yapımın diğer dizilerinde de varmış , önceki dizilerini izleyenler öyle yazmıştı ..Tadı kaçıyor haklısınız.. Ve bizim dizimizde her yapılan "Yusuf için " sonucuna bağlandığı gibi diğer dizilerinde de ".... için " diye bağlanıyormus her yapılan .. "Aşağı yukarı aynı senaryo üç dizi " diye özetliyor bilenler ..

Annesinin ismi olsa Ziya söylerdi mutlaka.. Yaman söylemese bile .. Normalinde sevmediğimiz kişinin ismini söylememeyi tercih ederiz ama Yaman düşmanım dediği kişilerin bile ismini söyleyebiliyorken ısrarla Seher ismini hiç Seher'e söylemedi .. Aynı şekilde Seher'de Yaman'a sadece "Yaman" demedi daha .. Yaman'ın telefonunda Yusuf'un teyzesi olarak kaldı .. Seher'in telefonu bile kalmadı .. Kayıtlı bir Yaman Kırımlı yok artık .. Kırdı Seher ..

Bilemiyorum açıklaması şöyle olabilir mi ?. Yaman kadınlardan nefret ettiğini söyleyen bir karakter .. Ve kadın figürü ile "Aşk" , Yaman'ın içine düşmek istemediği de bir durum .. Yaşamak istemediğine göre "aşk" adını da ağzına almak istemeyen biri ..Seher'i ilk gördüğünde içinde olmak istemediği "aşk" bir anda Yaman'ı zorlamaya da başladı .. "Seher" ismini söylemek demek yaşamak istemediği durumu da kabul etmek demek anlamınagelebilir Yaman karakteri için .. Ki son sahnede "Seher" diyerek aşkı tam kabullenişi demek anlamına gelebilir Yaman gözünde ?.. İyi açıklayabildim umarım .. Seher'de ayni şekilde "Yaman" dediği zaman "seni seviyorum" demek anlamına gelecek
    ..

Yaman her iki durumda da kurban .. İlkinde Seher'in yani sıra Yaman'da kurban edildi ikincisinde kurban olmayı kendi seçti .. Maviden sıktımızı sıyırtan dosyaya inanması değil de bunu Yaman gibi birinin etrafındakilerle paylaşması beni daha çok şaşırtmıştı .. Sanırım hepimizi öyle .. Yaman'da inanmadı ve sonucu bulamayan veya bulmak istemeyen mi demek daha doğru olur bilmiyorum ama Nedim'e postalaması garip gelmişti .. Son bölümde Seher'in bindiğini sandıkları otobüsün peşinden de Nedim'i yollamasını garip bulduğum gibi .. Neyi neden yaptığını diğerlerine söylerken acısını çektirdiği Seher'e hiç açıklama yapmadı .. Gerek duymadı .. Önümüzdeki sezon izlersem birbirinden ne olursa olsun saklamayan bir çift izlemek istiyorum .. Doğrusuyla yanlışıyla ... İyisiyle kötüsüyle .. Acısıyla tatlısıyla .. Tam anlamıyla birbirine "eş" bir çift ..

İkinci olayda abisini her şeyin önüne koyarken Kevser'i ne kadar değersizlestirdiğinin farkında değil .. Öldürürüm ama cezasını çekeceğim kadar önemli biri yok - ki öldürüp ceza alınmayan sadece sokak hayvanları var galiba - demek Seher'in gözünde Yaman'ın yaptığı ve Seher için çok acı bir durum .. Seher için "şimdiye kadar ablası aklına gelip sormamış, şimdi kıymete bindi " diye yazanları bile gördüm .. İnanmadı.. Becerebildigi kadar araştırdı .. "Sana inanırdım " dediği kişiye inandı sonunda .. Ablasını sormaması büyük eksiklikti dile getirdik bizde .. Ama o güne dek hiç sormamış olması bundan sonra ablasının hakkını aramayacak anlamına gelmez .. Bunu da yapmamış olsaydı benim için karakter hepten yerle bir olurdu .. Gitmesini değilde bu şekilde gitmesini istemezdim ..

Seher sevilmediğini zannederek gitmiyordu ki "seni seviyorum " demek geri dönmesine yetsin .. Burada Seher'in gidişinin amacı Yaman tarafından yine bence önemsenmedi .. Seher içinde bardağı taşıran son damla oldu bu da .. Malesef ..

Hoşça kalın tüm Emanet ailesi ..
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri