Sayfa 38/46 İlkİlk ... 28343536373839404142 ... SonSon
228 sonuçtan 186 ile 190 arası

Konu: Emanet (Kanal 7)

Durum:
    Diotima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

Merhaba
    Hiç yazamadım ama ben iki gündür bölümlerden müthiş etkilendim. Dünkü bölüm inanılmazdı tabiki Ayrıntılı yazmak isterim ama işlerimden yazamıyorum. Dün akşam sanırım sitede de bir problem vardı yada ben giremedim. Ama arada kaçıp sizin yorumlarınızı okumaya çalışacağım. Akşama doğru yazabilirim umarım.
    Görüşmek üzere...
    Konu Diotima tarafından (13-01-21 Saat 12:42:56 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölüm şiir gibi değil miydi ? Üzerinde durulması gereken o kadar çok ayrıntı vardı ki.. Kahve molasında çiftimizin yaptığı sohbet ne hoştu. Seher " Artık hasta yatağına dönsen iyi olur. " deyince Yaman 'in sarf ettiği cümleler karşısında eridim bittim . " Ben böyle iyiyim. Hem de hiç olmadığım kadar. " Sevdiği kadından hiç ayrılmak istemiyor. Odadaki gereksizlerin sesini duymuyor bile. Gözleri sadece bir kişiye kilitlenmiş. O durumda bile kızı kesmekten geri durmuyor.

Yaman Kırımlı 'nın hayatına Seher 'den başka bir kadının girmemiş olması ve ilk aşkının Seher olması beni ne kadar memnun ettiğini anlayamazsınız. Yerli dizilerdeki esas erkeğin esas kızla karşılaşıncaya değin geçmişte yaşamış olduğu bir ilişkisi mutlaka oluyor. Yaman bu anlamda farklı yazılıyor. Karakteri bozmazlarsa adı Türk dizi tarihine altın harflerle yazılabilir. Yağız Egemen benim gözümde neyse Yaman Kırımlı da o.. İkisini birbirlerinden ayırt edemiyorum. Zuhal 'in ona yaklaşmasından o kadar rahatsız ki. Başımdan def olup gitsin ve onunla ilgilenen tek kişi Seher olsun diye kadını şirkete yolladı. Zevkten dört köşe oldum diyebilirim.

Dikkatimi çeken başka bir şey daha var. Yaman Kırımlı aşık olunca aptal aşığa bağlamayacak. Yavaş yavaş gözü açılıyor. İkbal 'in ve Zuhal 'in Seher 'i saf dışı bırakmak istediklerinin farkına vardı. Öncesinde adam dövmekten , öfkesinin kurbanı olmaktan evin içinde neler dönüyor anlayamamış sanırım. Çok güvendiği Mahir tarafından şişlenmek bazen en güvendiğin kişi tarafından sırtından vurulabileceğini Yaman 'a acı bir şekilde öğretti. Seher 'e güveni tam ve kendisine bir şey olması durumunda pusuda bekleyen düşmanlarından onu korumak için bu hisse meselesini ortaya atmış olmalı. Seher duyunca bozulur ama meselenin çok uzayacağını zannetmiyorum.

Fragman kötü değil. Selim özür dilemek için Yaman 'ı çağırmıştır. Çünkü Seher 'in " Ben senin iyi niyetli olduğunu biliyorum. Sen kötü bir şey yapmazsın. " dediğini duydu ve vicdan azabı duydu. Günah çıkaracak muhtemelen. Zuhal 'in iğnemelerine Seher az da olsa karşılık veriyor. Yaman 'a olan hislerinden söz edemeyeceği için Yusuf için buradayım diyecek tabi. Özelini niye bir yabancıyla paylaşsın ki ?

Sevgili Diotima , evet dün siteye giriş sorunu vardı. Bugün düzelmiş şükür. Zaman zaman bağlantıda sorun yaşanabiliyor. Bölümü beğenmenize sevindim. İş yoğunluğundan kısa yazmak zorundayım demişsiniz. O zaman hiç olmazsa bu hafta sonu sizden uzun uzun yazmanızı istesem kabalık etmiş olmam umarım.

Bugün de çok sevdiğim bir şiir geldi aklıma.. Nahit Ulvi AKGÜN 'e ait : " Bir şey var aramızda. "

.................................................. .................................................. ....

Bir şey var aramızda..
    Senin bakışlarından belli
    Benim yanan yüzümden.
    Dalıveriyoruz arada bir
    İkimiz de aynı şeyi düşünüyoruz belki.
    Gülüşerek başlıyoruz söze
    Bir şey var aramızda..
    Onu buldukça kaybediyoruz isteyerek
    Fakat ne kadar saklasak nafile..
    Bir şey var aramızda..
    Senin gözlerinde ışıldıyor
    Benimse dilimin ucunda..

Durum:
    asiyann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar,

Yaman’ın nasıl hemen ayaklandığına, nasıl bu kadar çabuk beraat ettiğine ve tüm bu süreç isteyen şeylerin hemencik oluvermesine ( tutuklanma ve yaralanma amacına epey hizmet etmiş oldu ) takılmadan keyifle izlediğim bir bölümdü.

Narin çiçeğime saçının bir kısmını yukardan toplayıp, önlerden saç bırakmak çok yakışıyor. İnşallah kıyafetleri de değişir bu aşk sayesinde..

Yaman’ın sözünü tutması, güneş ve bulut aşkı üzerinden adeta aşklarını dile getirmeleri ne hoştu. Ah Yaman cım nasıl da korkuyor severken sevdiceğine zarar vermekten. Korkma, uzak durma yanmaya hazır bir bulut var karşında...

Hastane odasında Seher’in kapıya yakın kenarda ürkekçe bekliyor oluşu üzdü beni. Ama biliyoruz ki az kaldı, artık Yaman’ın o kadar uzağında değil yanı başında olacak bayan Kırımlı olarak..
    Herkes bir şeyler söylerken sadece onların bildiği, yaşadığı şeyler vardı kaçamak bakışlarında..

Yusuf’um ne tatlı şeysin sen.. Ne güzel dile getirdi teyzesinin amcası yokkenki yaşadığı duygusallıkları. Aferin çocuğum sen baş mimarısın zaten bu aşkın..

Maşallah çok güzelsiniz çok. İzlemeye doyamadığım çiftim. O nasıl güzel kitap okumaktır, nasıl güzel cümleler tam da sizi anlatan... “...Çünkü seninle geçireceğim her an kıymetli. Bu evde Sonsuzluğu istiyorum seninle...” sözlere bakar mısınız. Yaman’ın ‘aşk böyle midir?’ diyerek Seher’in ağzından laf alması. İkisi de birbirleri için tek ve özeller... Hikaye çok derin ve naif ilerliyor gerçekten..(Umuyorum senaryo bozulmaz)

Son sahne, sonsuzluk işaretini vermesi, konuşmaları. Arif Baba ile Yaman’ın hikayesini de öğrenmiş olduk biraz..Aradığın tam karşında Yaman cım..

Ahh Yaman sen ne güzel aşık oldun öyle. Seher sanki ufak bir not kağıdı değil, cilt cilt kitap verdi okudukça okuyorsun. İkiniz de harikasınız aşkı arayışınız, mutluluğunuz, heyecanınız oynamıyor yaşıyorsunuz adeta...

Şiir gibiydi bölüm evet sevgili yedel.
    Sevgili Diotima senin de yorumlarını bekliyorum müsait olduğunda...

Ben de Nazım Hikmet’in bir şiirini paylaşmak isterim:

.…................................................ ...........

Hoş geldin, kadınım benim, hoş geldin!
    Ayağını bastın odama
    Kırk yıllık beton çayır çimen şimdi.
    Güldün, güller açıldı penceremin demirlerinde.
    Ağladın, avuçlarıma döküldü inciler;
    gönlüm gibi zengin
    hürriyet gibi aydınlık oldu odam.
    Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin.

Sağlıklı günler, sevgiler

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölümün mükemmelliği karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum. Mutluluktan sarhoş olmak böyle bir şey olsa gerek. Yaman Kırımlı 'nın değişimini şaşkınlıkla izliyorum ve her geçen gün ona olan hayranlığım artıyor. Bu kadar güzel seven bir adamın aşkına kim aşık olmaz ki ? İki gündür aşırı doz mutluluk yaşıyorum başım fena döndü :)

Yaman Seher 'e sonsuzluk simgesiyle aşkını sundu ve Seher de kabul etti. Çocuktan al haberi diye boşuna dememişler. Yusuf 'cuğum harikasın çok seviyorum seni kıvırcığım :) İkbal ve Zuhal 'in planı yine ters tepti. Araları bozulacak diye sevinirken kursaklarında kaldı. Sayelerinde Yaman 'ın Seher 'e olan güveni , hayranlığı ve aşkı bir kat daha arttı.

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlardan ibaret. Bölümün ve fragmanın etkisinden çıkabilmiş değilim. Kalp atışlarım düzene girsin inşallah yarın ilk fırsatta başlığa gelmeye çalışırım.

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Geldim..

Esas çiftimize geçmeden önce biraz yan rollerden konuşmak istiyorum. İbrahim eş adayını uzaklarda aramasın bence. Meslektaşı Kara aklına niye gelmiyor ki ? Kara kızımızın ( bu isim lakap mı gerçek adı mı bilmiyorum.) dominant, eli maşalı , gizemli görünüyor. Bir ara Ali Komisere platonik bir aşk beslediğini düşünmüştüm yanılıyor olmalıyım. Kara 'yı polis üniforması dışında bir kıyafetle görmedik. Aslında güzel bir kız. Onun da bir hikayesi olmalı ama nedense konu mankeni olmaktan öteye geçemiyor. İbrahim 'le ilginç bir çift olabilirler değerlendirirler mi bilmem..

Gazeteci kız.. Melis mi Melisa mı adı her neyse. Ergen kızlar gibi Ali 'ye asılıyor, dibi düşüyor filan acayip ayar oldum. Geceliğini bile getirmiş tanımadığı bir adamın evinde gecelemekten söz ediyor. Bu ne hadsizlik ! Kiraz 'a laf söylemek düşmezdi. Yatıya kalmasının uygun olmayacağını asıl söylemesi gereken kişiler Sultan Hala ve Ali 'ydi. Bu stajyer kız ömründe yakışıklı görmemiş mi nedir anlamadım . Yaman Kırımlı ile karşılaşsa heyecandan düşüp bayılırdı herhalde :))

Yusuf son zamanlarda iyice tatlı olmaya başladı. Ekrana dalıp yanaklarını sıkmak istiyorum :) Sağ olsun Küçük Bey ne görse ne duysa amcasına yetiştiriyor. Mübarek ayaklı gazete. Teyzesini utandırıyor ama amcasını hülyalara daldırıyor :) Seher de Yaman da yeğenleri için her şeyi yapacaklarını söyledi. Bence bu ileriye dönük bir ipucu niteliğindeydi. Yusuf için nikah masasına oturacaklar bundan büyük fedakarlık mı olur ? :) Formalite de olsa sevdiği kadınla evlenme lütfuna ermek Yaman için büyük nimet olur. Aşk evliliği yapmalarını beklersek gelecek sezonu bulabilir çünkü. Baksanıza isimle hitap etme kısmına bile geçemedik. Bir çok defalar dolaylı da olsa aşklarını itiraf ettiler. Lakin dolambaçlı, imalı sözler beni kesmiyor. Seni seviyorum sözcüğü o dudaklardan dökülmeli.

Bizim çiftimiz diğerine hizmet etmeyi seviyor. Asla tek taraflı değil. Seher bakıcı mı ya da Yaman ? Aklıma bile gelmiyor. Birbirlerinin üzerine titriyorlar. Yaman 'ın ses tonuna ne demeli ? İlk başlarda böyle miydi ? İçindeki canavar kilitli kaldığı yerden sonsuza kadar çıkmasın lütfen.

Bölümün geneli güzeldi ama son sahne çok özeldi. Yaman Kırımlı, sen bir kadının başına gelebilecek en güzel şeysin.. Bir gün bu dünyadan göçüp giderse Yusuf ve Seher kimseye muhtaç olmasın, para sıkıntısı çekmesin diye onların geleceğini garantiye almak istiyor. Seher para kelimesinin adını bile duymak istemiyor. Öncesinde Zuhal 'in dolduruşuna geldiğini de biliyoruz. Kapıyı bile çalmadan bir hışımla odaya dalıp hesap sordu ya işte orada Yaman 'a üzüldüm. Kötü bir niyeti yoktu oysa ki. Yaman 'ın öfkesiyle Seher 'in öfkesi ölümüne kapışır :) Seher sinirlendiğinde en az Yaman kadar yıkıcı olabiliyor. Ufak tefek yükselmeler sorun değil. Büyük çaplı kavgalar olmasın yeter ki. Şu an için endişelenecek bir durum yok.

Kar yağışı İstanbul 'a dayandı. Umarım senaristlerimiz bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirirler. Mesela çekirdek ailemiz neden kar topu savaşı yapmasın ? :) Seher ve Yaman karda yuvarlanıp düşse , Yaman Seher 'in yüzündeki kar tanelerini temizlese , bu esnada uzun uzun bakışsalar bizim de gözlerimiz bayram etse fena mı olur ? :))

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri