Sayfa 45/121 İlkİlk ... 354142434445464748495595 ... SonSon
604 sonuçtan 221 ile 225 arası

Konu: Emanet (Kanal 7)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

Hoş geldiniz Nazenin.. Diziyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız beni mutlu etti. Netten de olsa takip edebiliyor olmanız ne güzel. Sizin de şikayetçi olduğunuz üzere forumdaki sıkıntılar uzun zamandır devam ediyor. Yorumu yazdıktan sonra gönderebilmek mücadele gerektiriyor. Telefondan yazmıyorsanız eğer , Word sayfasına yazıp kopyala yapıştır yöntemini denemenizi tavsiye ederim :)

Bölüme gelirsem..Şer ittifakı yine hain planını kurdu. Tek gayeleri sonuca ulaşmak. Bu yolda küçük bir çocuğun yaşayacağı travma umurlarında bile değil. İkbal 'in derdi miras , diğerininki sözüm ona aşk.. Zuhal 'in mal mülk umurunda değilmiş tek istediği Yaman imiş. Biz de inandık. Yaman beş parasız kalsın onunla iki göz odada yaşayabilecek mi merak ettim. İkbal Zuhal 'e göre daha soğukkanlı Zuhal ise fevri davranışlarıyla kendini ele vermeye müsait. İçimden bir his Zuhal 'in akılsız davranışlarıyla İkbal 'in ipini pazara çıkaracağını söylüyor. İnşallah İkbal 'in sonunu öz kardeşi getirir. Şirketteki hisseler Zuhalde. Her şey aralarının bozulmasına bakar.

Yaman 'ın etrafındaki adamların hiçbiri beş para etmez. Nedim de birçok kere çaptan düştüğünü kanıtladı. İkbal 'in planları ters tepse de herkesi ayakta uyutmayı başarıyor tam bir zehir hafiye.. Anlamadığım çok şey var biri de şu : İkbal bunca yıl gerçek kişiliğini evdeki çalışanlardan nasıl gizledi ? Yaman 'ı bir kenara koyuyorum tüm gün konağın içinde olan çalışanlar nasıl oluyor da çoğu şeyi duymuyor ? Yasak Elma dizisindeki Aysel 'den ders mi alsalar diyorum :) Fragmanda Neslihan konuşulanları duyuyor lakin ben birilerine anlatacağı umudunda değilim. İkbal işini sağlama alır. Sus payı verecektir büyük ihtimalle. Bilemiyorum Neslihan belki beni şaşırtır. Bekleyip görelim :)

Bölümü izlerken Yusuf 'un korkusunu gördükçe boğazım düğüm düğüm oldu. Hele son sahnede Sosyal Hizmetler Görevlilerine yaptığı konuşma beni bitirdi. Küçücük bedeniyle bir nevi insanlık dersi vermiş oldu aslında. Seher çocuğun uyuduğunu söylüyor buna rağmen devletin memuru çocuğu alacağını söylüyor pes doğrusu.. Pedagog eşliğinde çocukla iletişim kurmadan onu ruhsal olarak hazırlamadan paldır küldür çocuğu kaçırır gibi götürmek nedir Allah aşkına ? Neyse ki Yusuf 'a kıyamadılar insafa geldiler de hatalarından dönmüş oldular. Umarım bir daha onları görmeyiz. Yusuf 'un onlar yüzünden korkmasını kaldıramam artık.

Çiftim Yusuf 'u da alıp ayrı eve çıkıyor yaşasın :) Haftanın son üç bölümünün güzel geçeceği söylenmişti bu da demek oluyor ki Sehyam'la dolu dolu günler geçireceğiz :) Zuhal ne yapabilir ki yani ? Ateş olsa cürmü kadar yer yakar. Evi ateşe vermeyi düşünüyorsa hiç boşuna yorulmasın. Neden mi ? Seher 'le Yaman ateşi çoktan harlamış yangın çıkarmaya ne hacet ! Her an alev alıp tutuşabilirler :)

Durum:
    asiyann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar,

Bu bölüm yorum yapasım yok. Çok üzüldüm küçücük çocuğa yaşatılan şeylere. Velayet meselesi baştan beri yanlış, gerçekten uzak, beceriksizce işlendi maalesef. Umarım Yusuf ve bizim karşımıza çıkmaz bir daha...

En kıymetli hatırasını, en kıymetlisine veren; sevdiğinin ağladığını görmesinler, onu suçlu hissettirmesinler diye onu oracıktan uzaklaştıran koca yürekli Yaman....

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Anlamadığım çok şey var biri de şu : İkbal bunca yıl gerçek kişiliğini evdeki çalışanlardan nasıl gizledi ? Yaman 'ı bir kenara koyuyorum tüm gün konağın içinde olan çalışanlar nasıl oluyor da çoğu şeyi duymuyor ? Yasak Elma dizisindeki Aysel 'den ders mi alsalar diyorum :) Fragmanda Neslihan konuşulanları duyuyor lakin ben birilerine anlatacağı umudunda değilim. İkbal işini sağlama alır. Sus payı verecektir büyük ihtimalle. Bilemiyorum Neslihan belki beni şaşırtır. Bekleyip görelim :)
    Sevgili yedelcim, ben de gerçekten anlamıyorum bazı şeyleri. Zuhal ve ablasının ulu orta konuştuklarına çok şahit olduk. Nedense kimse duymuyor, ilginç. Neslihan büyük ihtimalle yakalanacak ve dediğin gibi İkbal duruma müdahale edecektir..

Fragmanda tam bir aile gibiler. Hele son sahne müthiş. Gerçekten birbirlerini isteyen Yaman ve Seher mi gördüm ben? (Hayal, rüya falan değildir inşallah) Bu gözler daha neler görecek? Kapı çalar, telefon çalar, Yusuf uyanır, ocakta bir şey yanar, kıyamet kopar ama biliyoruz ki o kiss olmaz
    Varsın olmasın duvarlar yıkılmış, korkular gitmiş, bu kıvama gelmişler ya daha ne olsun...

SehYam sahnelerini biraz uzak açıdan da çekseler çok güzel olacak..

Neyse efendim gideyim artık..
    Yarın çabuk gel, fragmanı bir kaç kez izlerim herhalde akşama kadar

Durum:
    nazenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    " kendi dünyasında.."
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoş geldiniz Nazenin.. Diziyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız beni mutlu etti. Netten de olsa takip edebiliyor olmanız ne güzel. Sizin de şikayetçi olduğunuz üzere forumdaki sıkıntılar uzun zamandır devam ediyor. Yorumu yazdıktan sonra gönderebilmek mücadele gerektiriyor. Telefondan yazmıyorsanız eğer , Word sayfasına yazıp kopyala yapıştır yöntemini denemenizi tavsiye ederim :)

Bölüme gelirsem..Şer ittifakı yine hain planını kurdu. Tek gayeleri sonuca ulaşmak. Bu yolda küçük bir çocuğun yaşayacağı travma umurlarında bile değil. İkbal 'in derdi miras , diğerininki sözüm ona aşk.. Zuhal 'in mal mülk umurunda değilmiş tek istediği Yaman imiş. Biz de inandık. Yaman beş parasız kalsın onunla iki göz odada yaşayabilecek mi merak ettim. İkbal Zuhal 'e göre daha soğukkanlı Zuhal ise fevri davranışlarıyla kendini ele vermeye müsait. İçimden bir his Zuhal 'in akılsız davranışlarıyla İkbal 'in ipini pazara çıkaracağını söylüyor. İnşallah İkbal 'in sonunu öz kardeşi getirir. Şirketteki hisseler Zuhalde. Her şey aralarının bozulmasına bakar..
    Günaydın..

Hoşbuldum sevgili yedel,sizler de hosgeldiniz :)..Telefondan yazıyorum, tavsiyeniz için teşekkür ederim..Ben biraz yazdıktan sonra önizleme yapıyorum ara ara,faydası oluyor.. O ara bırakmak zorunda kaldım, geri döndüğümde tekrar giriş yapınca öyle oldu..Düzelttim,bayağı uzun yazmıştım, geri kalanını sildim,sıkıldım da ..

Dün akşam Yusuf'a çok üzüldük..Yavrum yorganın altına saklanmış..Eski Yaman olsaydı gürlemisti çoktan..O zamanda velayeti anca rüyalarında görürlerdi..Bende akrabası varken neden almaya çalışıyorlar böyle diye ilk seferinde düşünmüştüm..Ama işte Yaman'ın emniyetle olan geçmişi sanırım sorundu..Sonuçlanan bir durum olmasa da şüpheliydi.. Geldiklerinde ortam da gergindi bayağı, belliydi.. Sonrasında ikilisini arasında senindi benimdi kavgası çıktı.. Ama geldiğimiz sonuç; birbirlerine baktıklarında huzur görülen Yusuf'un iki canı, dilinden düşürmediği teyzesi amcası.. Kapanır umarım, Nedim'in bakışları İkbal ve Zuhal'e uyarı olur.. Başka bir isim soyler zannımca ama bence doğruyu öğrendi..İkinci bir şans vermem bakışıydı.. Umuyorum yani, başarmış olsun bu sefer..

Neslihan'a mont almıştı İkbal, ilerde Neslihan bana lazım olur diye.. Dün akşamda elbise linkinden bahsetti.. Yine tavlamaya çalışır mutlaka İkbal..Bakalım Neslihan vicdanını elbise uğruna bir kenara koyabilecek mi?..Bence elbiseyi alsın ama Seher'i de uyarsın :)..

Ikbal'in sonunu bence de Zuhal getirecek..Kardeşinin halini gördüğü halde devam diye ısrarlı.. Para sakınan da varmış sanki gibi karşısında,ayrı bir mafya kurmuş Yaman'ın kazandıklarıyla Yaman'a karşı .. Korkum öğrense de Yaman abisinin huzuru bozulmasın diye sessiz kalması, yapmaz diyin lütfen..

Ben Zuhal'in Yaman'ı sevdiğini düşünmüyorum,sevgisi sanmaktan ilerde değil..İkbal aklına soktu evet ama elde edemediği için bu halleri bence,sevdiğinden değil. Dahası karşısında kendine rakip yerine bile saymayacağı Seher'le ilgileniyor Yaman.. Aşık olduğu besbelli Yaman'ın,bir Seher anlamıyor belki de konduramiyor Seher.. Seher'e nefreti ise gerçek .. Fırsatını bulunca ablasının Kevser'e yaptığını yapmaktan cekinmeyecegi ortada..

Dün yine Zuhal saydı Seher'in yüzüne ve bir kez daha Seher'in hık mık edişini izledik.. Sevgili yedel bende sizin gibi Yaman'dan lafını esirgemiyorsunda Zuhal'e sesini çıkmıyor dedim ama Seher'in Zuhal'le kavgası Yaman'la ettiği kavgaya benzemez aslında.. Ama böyle de izlemek hiç istemiyorum..Zuhal gibi birine cevap vermek yerine insan yerine koymayıp yürüsün yanından gitsin daha iyi

Yaman'ın gözü sürekli Seher'in üstündeydi.. Bir ara abicim yeğenin elden gidiyor sen Seher derdindesin gibi bir fikir geçti aklımdan ama dayanma gücünü Seher'den aldı diye düşünüyorum orda .. İkidir gözyaşını silemedi ama çok kıymet verdiği mendilini uzattı.. Saat gibi mendilde baba yadigarı sanırım .. Ve Seher'in Yaman için görevlilere söylediği sözler.. Vahşi ve psikopattan geldiğimiz nokta; Yaman'a gerçekten değerli hissettirdi Seher ..

Kendimi durdurmak zorundayım, yoksa yazacağım daha :)..

İyi yorumlar..İyi günler..
    Konu nazenin tarafından (20-01-21 Saat 11:02:40 ) değiştirilmiştir.
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Durum:
    nazenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    " kendi dünyasında.."
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Red face Cevap: Emanet (Kanal 7)

Kaynak:Ranini tv

Emanet: Kalbin ömürlük bende emanet*

Ayfer Akay
    17 Ocak 2021
    Herkese selam. Bu sefer günlük dizi yorumuyla karşınızdayım. Evet, evet günlük dizi. Hafta içi her gün aynı saatte yayınlanan iş. Tahmin yürütmeye fırsat vermeden yeni bölümünü hemen ertesi gün hoooppp diye izleyeceğin iş. Pandemi etkisi, mutlaka bak mesajları derken bi' baktım 95. bölüm devrilmiş. 100. bölüme genel bakış açısı yaparım diye düşünürken keyifli bölümlerle geçen hafta sonrası erkene aldım bu kararımı.

Efenim dizinin konusu kısaca şöyle: Kırımlı Ailesi'ne gelin olarak giden (kaçan) ablasının ölümüyle 5 yaşındaki yeğeni Yusuf (Berat Yusuf Özkan) artık Seher'e (Sıla Türkoğlu) emanettir. Yalnız şöyle bir durum vardır ki kardeşinin vefatından sonra Yusuf'a sahip çıkan bir amcası vardır, Yaman Kırımlı (Halil İbrahim Ceyhan). Yeğenini asla kimseye vermek istemez. Seher ne kadar masum ve alçak gönüllüyse Yaman bir o kadar sert ve acımasızdır. Birbirlerine karşı amansız bir mücadeleye girişirler.

Ta kiiiiiiii...

Birbirlerini anlamaya başladıkları zamana kadar. Tek tek tüm bölümleri elbette anlatmayacağım. Kilit noktalar, neler olabilirler, kim nasıl ne durumda görünüyor kısmına bakacağım. İlk bölümleri izlerken Yaman'ın bugüne kadar göründüğü karakterle tanıştık. İç dünyası, acımasızlığının nedenleri, değişmez denilen adam. Sonra baktık ki kimse ruhuna girmemiş Yaman'ın. Sevgisiz, ilgisiz, boş bırakılmış bir çocuğun büyüdükçe çıkmaz sokaklarda dolaştığını izledik. Ailenin küçüğü olup da kocaman yüreğiyle çarpışmaya çalıştığı, hayatta ve ayakta kalabilmek ve ailesine bakabilmek adına neleri feda ettiğini gördük.

Neden acımasız?
    Neden sert bakışlı?
    Neden kadınlara karşı soğuk?
    Neden? Neden? Neden?

Binlerce neden var da bir kişi bu soruyu soralım dememiş. Bir kişi karşısına alıp da dök içini, say söv ama anlat ki yüreğinin derinliklerindekiler iyileş dememiş. Bir Arif Baba dediği, büyük olarak sevip saydığı adam var ama o da işin dertleşme kısmına yer kaplıyor. Oysa kalbe girişi az daha başka. Açamamış yüreğini kimseye, sevememiş tedirginliğinden ötürü. Annesinin bırakmasıyla nefret etmiş kadınlardan. Çünkü küçük bir çocuksanız o zamanlar yaşadıklarınız kalır aklınızda. Yapılanlar, yapılamayanlar. Yaralarınız sarılmadan büyüyemezsiniz aslında sadece kabuk tutar o yara ya da büyükçe yaşınız artar yaralarınız. İşte tam da o zaman geldi Seher. Yaraların büyüdükçe büyüdüğü saatlerde. Ve güneş gibi doğdu eve, bahçeye, Yusuf'a, Yaman'a... Hani kafanızın içinde sorunlar varken istediğiniz yere gidebilirsiniz ama aslında siz sadece mekan/ konum değiştirmiş olursunuz. Oysa kafanızın içindekileri sıfırlayıp da durduğunuzda belki aynı yerde kalacaksınız ömür boyunca. İşte Seher geldi; Yaman'la mücadele etti, içini açtı, gerçekleri gördü ve onun bulunduğu yerde çiçek açmasını izliyor.

Tam 90'dan vurmak üzere olan Yaman nasıl da değişti, ne güzel de oldu. Kıskanması, sahiplenmesi, sözlerini yemesi bile ayrı anlam kazandı. Mesela;

Kanıt ^^

Yusuf'a: Bir Kırımlı erkeği asla yardım etmez, ayağına gelir her şey. Dedikten kısa bir zaman sonra soda götürmesi. ^^ (İzleyenler fav'ladı bile)

İşte değişim, dönüşüm ya da verilmek. her ne kelime derseniz deyin. Sevince kalp, görmüyor göz. Göz görsün elbette de yine de bunlar böyle baya şirin oldular komiserim. Komiserim deyince de aklıma Ali (Melih Özkaya) geldi. Orası da hikayenin diğer yarısı. Birbirlerine görünmeyen iplerle bağlı. Onun başında da Kiraz belası var ki oyyyyy düşman başına. Yani sanırım günlük dizi diye bölümler dolsun deniliyor amma az eğrelti duruyor oralar. Oysa Ali cephesinden bambaşka sürüsüne hikaye çıkarılır.

Islık, alkış serpiyoruz buralara

Evin bir diğer abisi Ziya (Tolga Pancaroğlu) ise Baba Candır izleyenlerin aşina olduğu gıcık Egemen. ^^ Buradaysa tam zıt bir karakteri yine başarıyla canlandırıyor, iyileşeceksin Ziya Kırımlı. Eşini canlandıran Gülay Özdem'e ise bayıldım doğrusu. Yolu daha daha açık olsun. Entrika dolu, kötü yengeyi başarıyla canlandırıyor. Tü tü tü maşallah.

Kadro genel itibariyle gayet başarılı. Bu bir günlük diziye "merhabalar olsun" özel yazısı olsun. Belki bir gün devamı da gelir.

Okudunuz mu bilmiyorum,tesadüfen gördüm bende..Eger okumayaniniz varsa buyrun ..
    Konu nazenin tarafından (21-01-21 Saat 14:42:17 ) değiştirilmiştir.
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhaba,

Çok şükür site düzelmiş.

Dün akşamki bölüm de güzeldi. Yan karakterlerin sahnelerini azaltıp Sehyam 'a özen gösterince izlemesi keyifli oluyor. Bizimkiler evlilik öncesi ısınma turlarına çoktan başladı bile. Yaman Kırımlı gibi yontma taş devrinden kalma bir adamın evrimin kralını geçireceği , aile reisi gibi davranacağı kimin aklına gelirdi ki ? Elinde poşetlerle görünce beni bir gülme aldı. Evdeki tamirat işlerini tek başına halletmeye çalışması, yeğeniyle zaman geçirmesi, karizmasını sesine de yansıtması, müstakbel karısına kırılacak bir eşya gibi nazik ve özenli davranması o kadar değerli ki.. Kusursuz erkek tanımının yeryüzüne inmiş hali :) Çok mu light oldu diye düşünüyorum bazen. Eski hali gözümün önüne gelince hemen düşüncelerimden uzaklaşıveriyorum. Fakat ne yalan söyleyeyim eski haşinliğini de özlemiyor değilim. Ellerim kaşınıyor bazen. Ne bileyim adam dövmesini, o zelzeleyi andıran yeri göğü titreşen yürüyüşünü, çatılan kaşlarını, o durduramadığı öfkesini ara sıra görmek isterim. Seher 'e değil tabi ki hak edenlere karşı..

Seher 'cim sen de çok fenaymışsın hiç böyle bilmezdim seni :) Bu ne cüret :) Yatak çöktüyse Yusuf 'un yanına uzanabilirdin. İyi ki " Koltuğu açıp da yorulmayayım şuracığa senin yanına kıvrılıvereyim bari. " demedin :) Kendisine mor , Yaman 'a kırmızı yatak takımı .. Hmmm iyiymiş.. Sen de haklısın beybisi. Aşıksan yanmayı göze almalısın :) Çünkü aşk yakar..

Alıntı asiyann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Sevgili yedelcim, ben de gerçekten anlamıyorum bazı şeyleri. Zuhal ve ablasının ulu orta konuştuklarına çok şahit olduk. Nedense kimse duymuyor, ilginç. Neslihan büyük ihtimalle yakalanacak ve dediğin gibi İkbal duruma müdahale edecektir..

Fragmanda tam bir aile gibiler. Hele son sahne müthiş. Gerçekten birbirlerini isteyen Yaman ve Seher mi gördüm ben? (Hayal, rüya falan değildir inşallah) Bu gözler daha neler görecek? Kapı çalar, telefon çalar, Yusuf uyanır, ocakta bir şey yanar, kıyamet kopar ama biliyoruz ki o kiss olmaz
    Varsın olmasın duvarlar yıkılmış, korkular gitmiş, bu kıvama gelmişler ya daha ne olsun...
    Tahminlerin doğru çıktı canım. Birbirlerini arzuyla bakan bir çift gördük fakat nihayete eremedi çünkü Yusuf 'umuz uyandı :) Bir dahakine başucuna koca bir sürahi su koymak şart oldu. Çok su içmekten çişe kalkarsa işimiz yine yaş :) Esasen Yusuf bahane tek gerçek kanal :) Yusuf izin verse de kanal imkanı yok o kissi bize göstermeyecekti :) Maksat fanları coşturmak. Kedinin önüne bir parça ciğer atayım ama yedirmeyeyim hayalini kursalar kafi :)

Alıntı nazenin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın..

Hoşbuldum sevgili yedel,sizler de hosgeldiniz :)..Telefondan yazıyorum, tavsiyeniz için teşekkür ederim..Ben biraz yazdıktan sonra önizleme yapıyorum ara ara,faydası oluyor.. O ara bırakmak zorunda kaldım, geri döndüğümde tekrar giriş yapınca öyle oldu..Düzelttim,bayağı uzun yazmıştım, geri kalanını sildim,sıkıldım da ..

Dün akşam Yusuf'a çok üzüldük..Yavrum yorganın altına saklanmış..Eski Yaman olsaydı gürlemisti çoktan..O zamanda velayeti anca rüyalarında görürlerdi..Bende akrabası varken neden almaya çalışıyorlar böyle diye ilk seferinde düşünmüştüm..Ama işte Yaman'ın emniyetle olan geçmişi sanırım sorundu..Sonuçlanan bir durum olmasa da şüpheliydi.. Geldiklerinde ortam da gergindi bayağı, belliydi.. Sonrasında ikilisini arasında senindi benimdi kavgası çıktı.. Ama geldiğimiz sonuç; birbirlerine baktıklarında huzur görülen Yusuf'un iki canı, dilinden düşürmediği teyzesi amcası.. Kapanır umarım, Nedim'in bakışları İkbal ve Zuhal'e uyarı olur.. Başka bir isim soyler zannımca ama bence doğruyu öğrendi..İkinci bir şans vermem bakışıydı.. Umuyorum yani, başarmış olsun bu sefer..

Neslihan'a mont almıştı İkbal, ilerde Neslihan bana lazım olur diye.. Dün akşamda elbise linkinden bahsetti.. Yine tavlamaya çalışır mutlaka İkbal..Bakalım Neslihan vicdanını elbise uğruna bir kenara koyabilecek mi?..Bence elbiseyi alsın ama Seher'i de uyarsın :)..

Ikbal'in sonunu bence de Zuhal getirecek..Kardeşinin halini gördüğü halde devam diye ısrarlı.. Para sakınan da varmış sanki gibi karşısında,ayrı bir mafya kurmuş Yaman'ın kazandıklarıyla Yaman'a karşı .. Korkum öğrense de Yaman abisinin huzuru bozulmasın diye sessiz kalması, yapmaz diyin lütfen..

Ben Zuhal'in Yaman'ı sevdiğini düşünmüyorum,sevgisi sanmaktan ilerde değil..İkbal aklına soktu evet ama elde edemediği için bu halleri bence,sevdiğinden değil. Dahası karşısında kendine rakip yerine bile saymayacağı Seher'le ilgileniyor Yaman.. Aşık olduğu besbelli Yaman'ın,bir Seher anlamıyor belki de konduramiyor Seher.. Seher'e nefreti ise gerçek .. Fırsatını bulunca ablasının Kevser'e yaptığını yapmaktan cekinmeyecegi ortada..

Dün yine Zuhal saydı Seher'in yüzüne ve bir kez daha Seher'in hık mık edişini izledik.. Sevgili yedel bende sizin gibi Yaman'dan lafını esirgemiyorsunda Zuhal'e sesini çıkmıyor dedim ama Seher'in Zuhal'le kavgası Yaman'la ettiği kavgaya benzemez aslında.. Ama böyle de izlemek hiç istemiyorum..Zuhal gibi birine cevap vermek yerine insan yerine koymayıp yürüsün yanından gitsin daha iyi

Yaman'ın gözü sürekli Seher'in üstündeydi.. Bir ara abicim yeğenin elden gidiyor sen Seher derdindesin gibi bir fikir geçti aklımdan ama dayanma gücünü Seher'den aldı diye düşünüyorum orda .. İkidir gözyaşını silemedi ama çok kıymet verdiği mendilini uzattı.. Saat gibi mendilde baba yadigarı sanırım .. Ve Seher'in Yaman için görevlilere söylediği sözler.. Vahşi ve psikopattan geldiğimiz nokta; Yaman'a gerçekten değerli hissettirdi Seher ..

Kendimi durdurmak zorundayım, yoksa yazacağım daha :)..

İyi yorumlar..İyi günler..
    Sevgili nazenin , nickinizdeki N harfi küçükmüş hemen düzelttim :) Telefondan yazabilmenize gıpta ettim ben beceremiyorum maalesef. Ön izleme seçeneği dikkatimi çekmemişti. Seçeneklerimi kurcalasam iyi olacak. Teşekkür ediyorum. Birbirimizden öğrenecek ne çok şeyimiz var..

Neslihan duyduklarını teyzesine söyleyecek oldu ama Adalet duymak istemedi. Boş boğaz olduğu için sanırım söyledikleri pek dikkate alınmıyor. Umarım Neslihan 'ın duydukları bir gün lehimize sonuçlanır. Kolay kandırılan bir kız İkbal 'in süslü sözlerine ve hediyelerine pabuç bırakmamasını çok isterim.

Eski Yaman Kırımlı olsa şikayet edilmeyi göze alıp aynı mahalleye sevdiklerini götürmezdi. Bu riski almazdı. Eski Yaman Seher 'in Zuhal 'le konuşmasından sonra yüzünün düşmesini umursar ve ne olduğunu öğrenmek için sıkıştırırdı. En korktuğum şeylerden biri Yaman 'ın aşık olunca aptala bağlaması. Lütfen Yaman 'ın zekasını köreltmesinler. İkbal 'in neler çevirdiğini bunca yıl anlayamamış bari bunca yıl sonra şüphelenmeye başlasın.

İkbal, Yusuf 'dan sonra Ziya 'nın psikolojisini darmadağın edecek. Yaman 'ı eve döndürebilmenin tek yolu yumuşak karnı Ziya 'dan geçiyor. Bu kadar acımasızlık çok fazla. Ziya yıllardır o kadının elinde oyuncak olmuş ama koskoca konakta durumun farkına varabilecek bir Allah 'ın kulu yok. Bu durumundan Yaman da suçlu. Acaba kaç kez doktor kontrolüne beraber gittiler ? Abisinin iyileşmesi için çaba gösterdi mi ? İkbal 'i başına bekçi koymakla, bakıcılığını üstlenmesini istemekle sorumluluklarından kaçmak istemiş. İkbal 'in foyasını ortaya çıkartacak kişi kocası da olabilir. Kim yaparsa yapsın ama İkbal 'in suyu ısındı.

Şükürler olsun Seher az da olsa Zuhal 'e sesini çıkartabildi. Zuhal 'in Yaman aşkı saçma değil mi ? Adamla bir geçmişi yok, Yaman ona hiç ümit vermemiş, suratına bakmıyor ama Yaman 'ı hak eden benim diyor. Üstelik Yaman için hiçbir fedakarlıkta bulunmamış böyle sevgi mi olur ? Eski Yaman olsa bu kadar çabalamazdı belki. Pamuk kıvamındaki adamı kaçırmak istemiyor herhalde :) Bakıp bakıp iç geçiriyordur keşke benim olsa diye :)

Zuhal 'in Seher 'e söylediği bir gün herkes senin gerçek yüzünü görecek cümlesi beni endişelendirmedi değil. İleriye dönük bir mesaj mı içeriyor ? Zuhal 'in Seher 'e iftira attığını, Yaman 'ın Seher 'e olan güveninin sarsıldığını, kolundan tutup konaktan attığını düşünmek bile istemiyorum. Hele hele onu bu halde gören Zuhal 'in pis pis sırıtışını ve ben sana demiştim temalı zafer dolu bakışını görmeyi hiç istemiyorum. Dilerim bu senaryo gerçek olmaz. Vallahi kahrolurum..

Sevgili nazenin, görüyorsunuz ya ben de kendimi durduramadım. Yazdıkça yazdım. Siz de durdurmayın :)

Not : O yazıyı okumuştum. Dizimizin tanınmaya başlanması gurur verici. Nice nice başarılara ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri