Sayfa 86/121 İlkİlk ... 367682838485868788899096 ... SonSon
604 sonuçtan 426 ile 430 arası

Konu: Emanet (Kanal 7)

Durum:
    datakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

Merhabalar Emanet ailesi,

Baktım Kızçem, Seher'im forumdaşlarımı hafiften kızdırmaya başlamış, yettim geldim. Dedim ben size; bende ağır 'kız taraflığı' var diye. Küçük hatalarında yekten haklı bulurum, büyük saçmaladıklarında direkt senariste saydırırım.
    O kadar yani...

Şimdi; he ne kadar herkesin 'eski Kırımlı'yı' özlediği gibi ben de 'eski Seher Kerimoğlu'nu' özlemiş olsam da, Kızçem'in çok geçerli hafifletici sebepleri olduğunu düşünüyorum. Alın size birkaç örnek:

Daha olayın başlarında:

*Gün bitmeden seni bir daha görmüş oldum* der Kırımlı. Kızçe hafiften kendinden geçer. *Sonuçta etraftakilerin böyle anlara şahit olması önemli* deyip Neslihan duysun diye söylediğini ima eder. Kızçemin gözündeki ışık sönüverir.

*Baş başa yemektedirler. Bu göstermelik bir yemek değil der Kırımlı ve yüzükler ortaya dökülür. Seher formaliteye feda ettiği ilklerinden birini yaşarken ve kendini kaptırmışken gazeteciler ortamı basar. Ve Seher öylesine olmayan yemeğin
    aslında bir basın açıklaması olduğunu öğrenir. Kırımlı Seher'e söyleme zahmetine girmemiştir.
    Haa bir de sahnenin devamında Kırımlı 'ilksin', 'başkasın, özelsin', 'senden öncesi yok' minvalinde laflar eder. Hemen akabinde Ela Hanım la tanışırız. Sonrası malumunuz...

*Elacığımız coşmuştur. Kırımlı keresteye bağlamıştır. Seher'ciğim kurdeşen dökerken bir yandan da çakalların arasında düğün hazırlığı yapmaktadır. 40 yılda bir tavır yapar. Organizasyon şirketi benim için farketmez, siz seçin der. Kırımlı 'mesele
    senin için fark edip etmemesi değil, fark ediyor gibi davranman gerekiyor' diye yapıştırıverir. Seher'e çocuk diyor ya kendisi alıngan, özgüvensiz bir çocuktur oysa...

Bunun gibi birçoklarını sayabilirim. Belki algıda seçiciyimdir, kabul. Ama Kızçem ne zaman kendini kaptırsa önüne 'formalite ve saz arkadaşları ' getiriliyor. Sonra O da başlıyor, formalite formalite diye. Seher aslında bunu karşı tarafa değil, kendine yineliyor
    sürekli, kendine hatırlatıyor aslında.
    Ayrıca, Seher'in Yaman'dan, dokunuşundan korktuğunu da düşünmüyorum. Aslında kendinden korkuyor Seher ve fazlasıyla utangaç. Yoksa Kızçemin düğün gecesinde o saten geceliği giyip çıkması başlı başına cesaret işi.
    Saten pijama versus çızıklı Gaffur pijaması Iyy bak şimdi de aklıma tüylü terlik içi çorap geldi de

Sorun bence de şu; Uzatmak adına 2 ileri 1 geri, 1 ileri 3 geri gidiyoruz. Bu bağlamda Seher'in verdiği tepkiler, utangaçlığı, kaçışları çok tekrara düştü. Sıkıldık...

Demek yine bize hüsran
    Bize yine hasret var
    Yine bize sabredilen bölümler düştü
    Eyvaah...

Selamlarımla...

,

Durum:
    asiyann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili datakan, ben de arkandayım. Düğünde her ne kadar erkek tarafı olsamda ben de ağır sultancıyım.

Bu ilişkinin güzel seveni Yaman, cesur olanı narin çiçeğim. Bugünlere de dik başlı, kararlı, cesur kızım sayesinde geldik. Yaman genelde duygularını gizlemeyi, Seher’i kendinden uzaklaştırmayı, evlilik olayı ortaya çıkınca da formalite gölgesine sığınmayı ödev bildi kendine. Duygularının arkasında durmayı beceremedi bugüne kadar. Bak sen sıralayınca Yaman’ın kabalıklarını hafiften tansiyonum yükseldi😃

Alıntı datakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Baktım Kızçem, Seher'im forumdaşlarımı hafiften kızdırmaya başlamış, yettim geldim. Dedim ben size; bende ağır 'kız taraflığı' var diye. Küçük hatalarında yekten haklı bulurum, büyük saçmaladıklarında direkt senariste saydırırım.
    O kadar yani...

Bunun gibi birçoklarını sayabilirim. Belki algıda seçiciyimdir, kabul. Ama Kızçem ne zaman kendini kaptırsa önüne 'formalite ve saz arkadaşları ' getiriliyor. Sonra O da başlıyor, formalite formalite diye. Seher aslında bunu karşı tarafa değil, kendine yineliyor
    Ayrıca, Seher'in Yaman'dan, dokunuşundan korktuğunu da düşünmüyorum. Aslında kendinden korkuyor Seher ve fazlasıyla utangaç. Yoksa Kızçemin düğün gecesinde o saten geceliği giyip çıkması başlı başına cesaret işi.
    Saten pijama versus çızıklı Gaffur pijaması

Iyy bak şimdi de aklıma tüylü terlik içi çorap geldi de

Sorun bence de şu; Uzatmak adına 2 ileri 1 geri, 1 ileri 3 geri gidiyoruz. Bu bağlamda Seher'in verdiği tepkiler, utangaçlığı, kaçışları çok tekrara düştü. Sıkıldık...

Demek yine bize hüsran
    Bize yine hasret var
    Eyvaah...

Selamlarımla...
    Sevgili datakan, daha evvel de demiştim Seher karşısındaki adam net olmadığı için kendi duyguları ortaya çıkacak diye panik oluyor. Ne yapacağını şaşırıyor. Bazen abartılı tepki vermiyor değil ama ben haklı buluyorum.
    Bu konuda suç cesaretsiz Yaman’ın..Çiçeğimin ne zaman ayakları yerden kesilse ‘formalite’ gölgesiyle coşkusu, heyecanı kaçıp yere çakılıyor. Çok kötü bir durum empati kurunca
    Yaman her dokunduğunda kendinden geçiyor, gerçek olmasını istiyor korkmakta nedir? Hatta bunu; ilk kez elini tuttuğunda, poz verirken belini sardığında, nişanda, provada, nikahta öptüğünde gözlerini kapatıp hissettiği huzurdan anlayabiliriz...Senin de dediğin gibi tüm hayal kırıklığına rağmen saten geceliği giymesi, uykum yok demesi davet değildir de nedir? (Ahh Yaman ben geçmişin özrünü beklerken fatura kabardıkça kabarıyor paşam!
    )

Ben ilk adımı Yaman’dan beklerken. Tahminimce itiraf girişimleri başarısız olacak. Bilemiyorum bir şey olacak belki uzaklaşacak Seher den. İhale çiçeğime kalacak. Duygularını net bir şekilde ilk ifade eden Seher olacak diye hissediyorum. Yedel cim görür müyüz dersin karda, yağmurda birbirlerine yürüyen ‘Kırımlı’ çifti?

Neyse efendim, bugün gevezeliğim üzerimde. Biri beni sustursun

Sevgiler...

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı asiyann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deneysel çalışmalar olmaz mı?
    Hemen bir deney föyü oluşturuyorum yedel cim

Deneyin Adı: Sonsuz Aşk İtirafı
    Malzemeler: Seher( kontrollü sabit değişken), Yaman, tüylü terlik, vanilya kokusu, anahtar.
    Tehlikeli Maddeler: ‘Formalite’, ‘Oyun’, Yusuf için’...söylemleri.
    Deneyin Amacı: ‘Hakikatin üstündeki örtüyü kaldırmak.’
    Deneyin Yapılışı: Yedelcim senin kafa tokuşturma fikrini biraz genişletmek istiyorum. Kontrollü değişkenimiz Seher ve bağımsız değişkenimiz Yaman odaya gönderilir. Anahtar ile kapı üzerlerine kilitlenir. Kaçacak yerleri kalmayan çiftimiz uzun uzun bakıştıktan sonra Seher’in saçının kokusu sinmiş vanilya aromalı tüylü terlik alınır. Yaman’ın kafasına fırlatılır ( tabi acıtmadan).
    Acının ve Kokunun uyarıcı etkisi ile şimşekler çakan Yaman; parmaklarını önce Seher’in saçları arasında okşayarak gezdirir ardından kokusunu içine çeker ve yüzünü avuçlar, alnını onun alnına dayar, -Yaman’ın çekim alanına giren Seher ise çoktan hazırdır sevdiğinde kaybolmaya- ve sihirli cümleyi söyler. Sonrasında tutkulu bir....
    Deney Raporu: Onu da size bırakıyorum...

Çok haklısın yedel cim. Bu kısır döngü, sürünceme, iletişimsizlik, sonuca ulaşmayan uzayan konular daha ne kadar devam edecek? Bahar da geliyor az kaldı..Dizimiz de hareketlensin, heyecan, coşku gelsin tabi sevenler ayrılmadan. En çok da çiftime gelsin bahar.. Şöyle kaçmadan, cesurca, tutkuyla aşklarını yaşadıklarını görelim en kısa zamanda...

Beklentisiz olmuyor, kızmadan eleştirmeden olmuyor, SehYam sız hiç olmuyor. Sorunsuz muhteşem düğün ve çiftim hatrına bir süre tutarsızlıkları, mantıksızlıkları görmezden gelebilirim. Ne kadar sıkılıp şikayet etsemde şimdilik emanetimi bırakmaya niyetim yok. İlk günlük dizim alışmam lazım dikenlere, iniş ve çıkışlara..Yalnız değilsin burçtaşım sabır konusunda..

Keyifli seyirler...

Deneyin son aşaması pek hoşuma gitti Asiyann 'cım :) Elini Seher 'in saçlarında gezdirsin, yüzünü avuçlasın vee ıslak dudaklarına gömülsün. Kanalın politikalarını biliyoruz ama yetti gayri istediğimiz tek bir öpücük :) Kaç paraysa verelim kuruduk vallahi :)

Aynen ben de kızıyorum eleştiriyorum ama dizimi bırakamıyorum. Yerine koyabileceğim yerli dizi de yok. Yabancı dizilere de bir türlü alışamadım elim gitmiyor izlemeye. Annemiz ikimizi sabır çeksin diye doğurmuş herhalde :) Boğa'yız mutluyuz sabırlıyız hayat güzel daha ne olsun dimi ? :)) Umudumuzu yitirmeyelim elbet hayranlıkla izleyeceğimiz güzel bölümler gelecek. Bir ay arayla iki kez kar yağdı. Ekibin bunu değerlendirdiğini düşünüyorum. O kadar kar boşa gitmemiştir herhalde :) Kar topudur, kardan adam yapmadır, karlarda yuvarlanmaktır bulmuşlardır bir şeyler :))

Alıntı nazenin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .....
    Günaydın ..

Bölüm için ne diyeyim, aşırı aşırı aşırı sıkıcıydı.. İleri ata ata kuş kadar kaldı bölüm..

Seher karakteri için izlemeye başlamıştım bu diziyi, yine Seher karakteri yüzünden soğudum.. Emanet üzerinden gidiyoruz madem.. Elindeki telefona sahip çıkamıyor.. Aldığımız en küçük alışverişde bile faturasını ödediğimizde bildirim geliyor telefonumuza ödendi ödenmedi diye .. O para ona emanetti.. Hala haberi yok ne olduğundan..

Kart ona emanetti.. Ona da sahip çıkamadı..Gösterebildiği bir mahcubiyet yok sonrasında.. Sorduğu da yok.. Boş boş bakışmak yerine bunları konuşsalar olmuyor..

Eline verilen kağıdı okumadı.. Ki sana düşmanlık gösteren canına kast eden biri vermiş eline.. Zuhal kim?.. Emanet yeğeni için yapılan evlilikten imzalanmayan kağıt uğruna vazgeçecek kadar kendi "fikrine" sahip değil.. Kendin hazırlat,şartlarını kendin koy ben de tamam, olması gerektiği gibi diyeyim..

Seher'e bir "sır" emanet edildi.. Olur olmaz yerde söyleyip duruyor.. Diline sahip çıkamıyor .. Yaman'da öyle gerçi..

Canı emanet.. Ona da sahip çıkamıyor.. Kaç defa ölümden döndü.. Kendi canına kast eden Zuhal için "o giderse ben de giderim" demesini bekleyecek kadar umudu kestim kendisinden.. Sormaz bile neden kovulduğunu.. Ben bu karakterden bir çocuğa hem de emanet bir çocuğa göz kulak olmasını nasıl bekleyeyim.. Kendi hemcinslerimin bir tarafı bu kadar kötü bir tarafı bu kadar aklı geri izlemek zor geliyor bir yerden sonra.. Kızmayın bana ama Yaman Seher mi güdecek başına bir şey gelmesin diye bile içimden geçirdim sinirle .. Gibi gibi ..

.."İyi insan, aklından hiç kötülük geçirmeyen saf insan degildir .. İyi insan, her şeyin farkında olup iyiliği tercih edendir.." sözünü doğru bulurum, bu yapımın senaristleri pek bilmiyor anlaşılan..

Ben sosyal medyada yorum fazla okumuyorum,bir zaman sonra gerçek-kurgu karıştırmaya başlanınca sevmedim.. Bize takılan isimleri burda yazılınca öğrendim.. Sadece bir kere "aptal aptal bakıyor oyuncular ,izleyende aptal" diye okumuştum.. Ne yapalım "dahi" doğmamak bizim suçumuz değil ..

Neyse.. Gününüz güzel geçsin ..
    Bugün Seher 'i gömme günü ilan edelim ablası :) Şapşik bir kızımız var maalesef. Kredi kartını bırak kimliğini düşürdüğünü bile fark etmedi. Limitsiz kredi kartını kaybetmek yürek ister. Kaybettiğini anlayınca çok üzüldü çalışır öderim bile dedi. O kadar meblağı nasıl ödemeyi düşünüyordu orası muamma işte :) Kart hırsızlığı şu an için kapanmış görünüyorsa da ben dosya konusu açılırsa işleneceğini düşünüyorum bakalım :)

Seher 'e kızıyorum ama soğuyamam herhalde. Seher olmazsa seh, Yaman olmazsa yam olmaz :) Sehyam bir elmanın yarısı gibi. Nihayetinde izlediğimiz her gün ekranlarda olan bir dizi. Tutarsızlıklar, saçmalıklar illaki oluyor yapıcak yok :) İnşallah geçicidir ve inşallah yakında düzlüğe çıkarız ablası :)

Yalnızca Emanet için değil diğer bazı diziler için de izleyen kişiler aptal olarak nitelendirilebiliyor. Şahsen üstün zekalı doğmak yerine ortalama bir zekaya sahip olmayı yeğlerim. Hem herkes deha olsaydı şimdiye çoktan uzayda koloni kurmuştuk :)

O kadar yani...

Şimdi; he ne kadar herkesin 'eski Kırımlı'yı' özlediği gibi ben de 'eski Seher Kerimoğlu'nu' özlemiş olsam da, Kızçem'in çok geçerli hafifletici sebepleri olduğunu düşünüyorum. Alın size birkaç örnek:

Daha olayın başlarında:

*Gün bitmeden seni bir daha görmüş oldum* der Kırımlı. Kızçe hafiften kendinden geçer. *Sonuçta etraftakilerin böyle anlara şahit olması önemli* deyip Neslihan duysun diye söylediğini ima eder. Kızçemin gözündeki ışık sönüverir.

*Baş başa yemektedirler. Bu göstermelik bir yemek değil der Kırımlı ve yüzükler ortaya dökülür. Seher formaliteye feda ettiği ilklerinden birini yaşarken ve kendini kaptırmışken gazeteciler ortamı basar. Ve Seher öylesine olmayan yemeğin
    aslında bir basın açıklaması olduğunu öğrenir. Kırımlı Seher'e söyleme zahmetine girmemiştir.
    Haa bir de sahnenin devamında Kırımlı 'ilksin', 'başkasın, özelsin', 'senden öncesi yok' minvalinde laflar eder. Hemen akabinde Ela Hanım la tanışırız. Sonrası malumunuz...

*Elacığımız coşmuştur. Kırımlı keresteye bağlamıştır. Seher'ciğim kurdeşen dökerken bir yandan da çakalların arasında düğün hazırlığı yapmaktadır. 40 yılda bir tavır yapar. Organizasyon şirketi benim için farketmez, siz seçin der. Kırımlı 'mesele
    senin için fark edip etmemesi değil, fark ediyor gibi davranman gerekiyor' diye yapıştırıverir. Seher'e çocuk diyor ya kendisi alıngan, özgüvensiz bir çocuktur oysa...

Saten pijama versus çızıklı Gaffur pijaması Iyy bak şimdi de aklıma tüylü terlik içi çorap geldi de

Demek yine bize hüsran
    Bize yine hasret var
    Eyvaah...

Selamlarımla...

,
    Nazenin cimle ben Seher 'i bombardımana tutarken sevgili datakan boş durmamış asiyann 'cımla ittifak kurup karşı atağa geçmiş . Eyvah bittik biz. Paşacılar ve sultancılar karşı karşıya gelirse ne olur ? Savaş çıkar :) Gelebilecek ataklara karşı kılıcımı kuşandım hali hazırda bekliyorum. Korkmuyorum korkarsam Seher olayım.

Tamam sakin :) Aşk itirafı trafiğe takılınca havamız değişsin diye latife yapayım dedim fena mı ettim :) Hafifletici sebeplerini kabul ediyorum sevgili datakan 'cım. Ne diyebilirim ki.. Sen de haklısın :) Ela 'nın gelişi raconu bozdu. Kırımlı 'nın geçmişine yakışmadı. Ortağımın kızı emanet filan diyerekten gevelese de tatmin edici bir cevap alamadık. Gelenek bozulmasın ilk açılan Yaman olsun okey. Ama Seher de cesur olsun aşkını haykıran bir adamın söyleyeceklerine kulaklarını tıkamasın hazırlıklı olsun kaçmayı değil yüzleşmeyi seçsin. Heyecandan kalbi ağzında atıyor nefes alışverişleri düzgün değil. Yoga 'ya, platese filan yollasak faydası olur mu ki bilemiyorum. Senin de takdir ettiğin gibi ilk zamanlarda sevimli gelse de bir süre sonra tekrara düşüyor ve sıkıyor.
    Asiyann 'cım susma lütfen bak ben susuyor muyum ? Forumdaki ölü toprağı kaldırıyoruz canlandırıyoruz ne güzel işte :) Yarın çarşıda işlerim olacak. Çok aktif olamayabilirim. Bugünden yorum kotamı doldurayım dedim :) Biz kadınlar çenebaz yaratıklarız ne yaparsın :)

Keyifli seyirler, keyifli sohbetler canlar :)
    Konu yedel tarafından (25-02-21 Saat 15:03:15 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Rhino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    5
    Bahsedilme
    7 Mesaj

Emanet 123. Bölüm Özeti:

Yaman ve Seher’in evliliğinde her şey olması gerektiği gibi görünmektedir. Konuşulması gereken tek bir şey kalmıştır. Her şeyin farkında olan Seher, Yaman’ın karşısında heyecandan kalbi yerinden çıkacak gibi hisseder.

Durum:
    nazenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    " kendi dünyasında.."
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bugün Seher 'i gömme günü ilan edelim ablası :) Şapşik bir kızımız var maalesef. Kredi kartını bırak kimliğini düşürdüğünü bile fark etmedi. Limitsiz kredi kartını kaybetmek yürek ister. Kaybettiğini anlayınca çok üzüldü çalışır öderim bile dedi. O kadar meblağı nasıl ödemeyi düşünüyordu orası muamma işte :) Kart hırsızlığı şu an için kapanmış görünüyorsa da ben dosya konusu açılırsa işleneceğini düşünüyorum bakalım :)

Seher 'e kızıyorum ama soğuyamam herhalde. Seher olmazsa seh, Yaman olmazsa yam olmaz :) Sehyam bir elmanın yarısı gibi. Nihayetinde izlediğimiz her gün ekranlarda olan bir dizi. Tutarsızlıklar, saçmalıklar illaki oluyor yapıcak yok :) İnşallah geçicidir ve inşallah yakında düzlüğe çıkarız ablası :)
    Günaydın..

Ablacım, Seher'e kızıyorum ama onu bu hale getiren senarist ordusuna lafım .. Söylediğin gibi Seher olmadan Yaman,Yaman olmadan Seher olmuyor.. Ayrı ayrı izlemeyi düşünmediğim iki oyuncu bir araya geldiğinde gözlerimden kalp fışkırmasına engel olamıyorum.. Ama.. Ama ben sabırlı mıyım değil miyim bilmiyorum ablam..Bazen sabır taşı gibi oluyorum bazen en ufak sabrım olmuyor.. Haftalık dizileri en fazla beş bölümü izleyebiliyorum, ilk günlük dizim benim de.. Sizler sayesinde gelebildim bu bölüme kadar .

Seher o konakta çok eli kolu bağlandı.. Babasının aylığını alabilirmiş Seher..Geliri olmayan Seher'in yüzbinlerce liralık borç için verdiği söz mesela ne kadar komik ne kadar akıllı işi..

Seher saf olmaktan çıktı bence artık.. İkbal'in planları işlesin diye Seher kısmı battı benim gözümde.. En sevdiğim belki tek sevdiğim.. O kart meselesinde çantasını omzuna her zamanki gibi alsaydı da İkbal'e avucunu yalatsaydı.. Taksicinin tacizini plakasını alıp kardeşim dediği Fırat'a haber verseydi de İkbal'in yüreğini ağzına getirseydi.. Nadire annesiyle konuşup Selim'in yalan söylediğini anlasa da fotoğraf tuzağına düsmeseydi.. Devam eder gider .. Böyle yazmak zor olmasa gerek, beni izlerken zorluyor böylesi .. İkbal bakti ki türlü türlü isim taktıkları Seher tuzağa çabuk düşüyor, iyi eğlendiler Seher'le .. Dosyayı kim aldıysa İkbal'i diz çöktürdü Selim'in karşısında.. En azından ona sebep oldu..

Kendisine gram aklı çalışmayan Seher, Neslihan kapkaça uğrayınca polis aklına geliyor, kimlikle neler yapılabiliyor anlatıyor..Başına gelmese akıl edebilir miydi acaba diye düşünüyorum orda bir .Zuhal'in sinir kriziyle böyle davrandığını savunan Seher,evdeki çocuğun bu krizlerden birinde zarar görebileceğini hesaba katmıyor .. Kendini öldürmeye çalışmasını unutmuş çoktan.. Neyse ablacım ben beklentimi yazayım .. Zararın neresinden dönülürse kardır.. Çok mızmızlandım biliyorum .. Son ...

Hoşça kalın ..
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri