Sayfa 93/142 İlkİlk ... 4383899091929394959697103 ... SonSon
707 sonuçtan 461 ile 465 arası

Konu: Emanet (Kanal 7)

 1. #461
  Durum:
  Çevrimdışı
  asiyann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  09.10.2020
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  140
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)


  Merhabalar Emanet ailesi


  Henüz tam anlamıyla çakılmadım. Ahh Yaman ahh kurduğun ilk cümle beni hayal kırıklığına uğrattı. “Nasıl yaptın bunu nasıl?”
  ‘Hayır, olmaz, yapmaz’ demeni beklerdim.
  Neyse ilk etapta sarsılacağın aşikârdı. Sevdiceğinden en çok duymak istediğin sözcüklerin başkasına söylenmiş olması yıktı seni. Sinirin geçsin, gördüklerini duyduklarını sindir bakalım. Sonra nasıl bir yol izleyeceksin? Sana güvenimi kaybetmek, daha kötü hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum seninle Kırımlı. Eğer o dosyaya körü körüne inanır, Zuhal’e hak verir ve çiçeğimi üzecek şeyler yaparsan gardımı alıp ‘bastığın yeri iyi hesaplaman, ölçüp biçmen gerekir’ dediğin toprağa keyifle gömerim seni.
  Sonra da yoluma bakarım...


  Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Yaman giden paralara değil de en çok Seher 'in Selim 'i seviyor oluşuna yandı.. Annesinin gidişinin ardından tekrar bir kadına güvenmeye başlamışken şimdi yine yıkıldı. Gördüklerinin ardından ilk şokun etkisiyle şaşırmasını, acaba mı diyerek bir anlık bir şüpheye düşüşünü anlayabilirim. Ama yargısız infaz yapmasını kabul edemem. Zuhal nasıl kanıtlarla önüne geldiyse Yaman da suçlu veya suçsuzluğunu ispatlamak için dedektif tutsun. Bu da olmazsa araştırsın, hafızasını kullansın, fotoğrafları tekrar incelesin Seher 'in surat ifadesini yakalasın. Oturup karalar bağlamaktansa yapabileceği o kadar çok şey var ki..
  Yedel ciğim çok hakkısın Yaman’ın yapabileceği çok seçenek var. Ama düşününce sorgulatması da bir bakıma çirkin bir durum. Hani Zuhal ve dosyayı bilenler için suçsuzluğunu ispatlaması açısından kabul edilebilir belki. Benim gönlüm, bu tezgahı kuranları bulup hesap sormak cezasını kesmek için araştırma yapmasından yana. Umarım bu iğrenç olay çok uzamadan kapanır.


  Dosyanın bir de Seher cephesinden öğrenilmesi var, ne kadar üzülecek çiçeğim. Hele bir de Yaman’ın inanmış olup kendinden uzaklaştığını düşününce bir yıkım da o yaşayacak. Yaman’ı asla affetmeyecek, etmesin de. Burnundan fitil fitil getirsin. Yusuf’u da alsın entrikalı konaktan gitsin. Öncelikle kendine düzgün bir iş bulsun. Kendi ayakları üzerinde dursun. Eğitim hayatı hakkında bilgimiz yok ama nerede bıraktıysa ona da devam etsin bir yandan. Güçlü, dimdik bir kadın olarak hayatına devam etsin. Tabi bunlar Yaman’ın inanması durumunda olmasını istediğim şeyler.


  Asla istemediğim şey ise; bu kadar onur, gurur kırıcı şeyleri Seher’in öğrenince herhangi bir açıklama yapması, kendini aklamaya(!) çalışması. Buna asla mecbur değil. Herkesten hesap sorsun özellikle Selim’den. Ama bu iğrençlikleri ‘ben yapmadım’ vs gibi söylemlerle dolaşmasın ortalarda aksini ispatlamaya çalışmasın!

  İlmek ilmek işlenen büyülü aşka düşürdükleri bomba nasıl savuracak ikisini de. Ne gerek vardı bu aşkı böyle yaralamaya? Ne söylesem boş, olan oldu da kızmaktan alamıyorum kendimi.

  Sarılma, öpme yakınlaşma konusunda bu kadar tutucu olan zihniyetin, bir kadına namus üzerinden iftira atmasını, bunu yaparken ölmüş ablasını kullanmasını ve sevdiği adamın gözünden düşürülüp, aşağılanmasını anlayamıyorum. Planı ilk duyduğum andan beri içim acıdı güzelim hikayemize. Tadı tuzu kaçtı her şeyin. Midem bünyem kaldırmıyor gerçekten öylesine masum, öksüz, yetim, kimsesiz bir kadına iffeti üzerinden atılan iftirayı Kalemleriniz kırılsın yazıcı tayfa...

  Hikaye havuzunuz o kadar derinken, neden neden böyle ucuz, bayağı, tekrarlanmış senaryo yazılır ki?

  Kızgınım, kırgınım çok..Akşamki bölümde izleyeceğim Yaman’ın kendi iç alemindeki düşünceleri ve Seher’e tavırları, benim için bu hikayenin akıbetini belirleyecek..


  Sağlıklı günler..


 2. #462
  Durum:
  Çevrimdışı
  yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.12.2011
  Yer
  Cennet vatanım
  Mesajlar
  3,017
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

  Merhabalar hepinize,

  Dün akşam bölümden sonra durgunlaşmış bir şey hissedemez olmuştum ya. Nedenini buldum.. Bana bir rahatlama geldi. Bir aydır süren dosya işkencesi sona erdi. Kanıtların ortadan kaldırılmasını değil Yaman 'ın görmesini istiyordum. İstediğim oldu. Son haftalarda bölümler benim için sıkıcı olmaya başlamıştı. Romeo olmaya çalışan ama olamayan Yaman 'dan ve susan, ezik, kaçan Seher 'den gına gelmişti. Roller değişiyor. Tom olma sırası Seher 'de. Jerry de Yaman oluyor.. Yaman kendini geri çekecek Seher de bu ani değişikliğin nedenini öğrenmek için üzerine gidecek. Beni en çok ilgilendiren Yaman 'ın gerçekleri ne zaman öğreneceğinden çok Seher 'in kendisine atılan iftirayı ne vakit öğreneceği. İşte o zaman kıyamet kopar. Hakkını arayan, sözleriyle karşısındaki döven, güçlü Seher 'i çok özledim. Bu işin arkasında Zuhal 'in olduğunu öğrenirse defalarca hakaretlerine maruz kaldığı halde sineye çekmeye devam edip korumaya çalıştığı o Zuhal cadısına haddini bildirmesini bekliyorum. Bunca zaman sustuğu yetmedi mi ? Bence bütün konak ahalisini salonda toplayıp her birine nutuk çeksin. Yeter gerçekten yeter artık ! Seher için isyan bayrağını çekmenin vakti geldi. Bu kadarı bir kadın için çok fazla..

  Seher 'in karakter değişiminin sebebi belli oldu. Yaman 'ı kendine yaklaştırmaması , utanıp kaçması hep Yaman 'ın aklına şüphe tohumu ekmek içinmiş. Aynı kanıtlar Seher 'in önüne gelseydi büyük ihtimal Yaman 'la konuşmayı tercih ederdi. Yaman maalesef Seher gibi açık yürekli biri olmadı. Hafızamızı zorlarsak Selim 'in Seher 'e yaptığı evlilik teklifini duyduğu halde bunu Seher 'e belli etmeyişini , dinlemek dahi istemeyeşini hatırlayın. Yaman Seher 'le ilgili can sıkıcı bir konu olduğunda kabuğuna çekiliyor, kendi kendine sinirleniyor, boşu boşuna kendini paralıyor. Sanırım aynı durumu yaşayacağız. Kıskançlık içini kemirecek ama derdini kimseyle paylaşmayacak. Eski Yaman olsa dünyayı dar ederdi ama artık Seher 'i çok seviyor. Bunu kabulleniyor da. İstese de ondan nefret edemeyeceğini düşünüyorum. Yanılıyor da olabilirim tabi.

  Bölümü izlerken şunu fark ettim. Seher Yaman 'ın kötülüklerini ne kadar unutmaya çalışsa da bilinç altı alarm veriyor. O günler geçti gitti bitti demekle üzerini örtmeye çalışmakla olmuyor. Teşekkür etmeyi öğrenen biri özür dilemeyi de öğrenir. Pişman olup af dilemek Yaman 'ın karakter gelişime gayet uygun. Kabahatleri bir değil iki değil. Gerçi yine Seher 'i suçlu ilan ederse özür dilemesi bile kurtarmayacak onu.

  Sevgili nazenin, bu zamana kadar sosyal medyada ne teoriler döndü ama çoğu fos çıktı. Yaman 'ın plandan haberi olduğu, Cenger ve Nedim 'in iş birliği yapacakları söylendi de söylendi.. Sonuç : elde var sıfır.. Kimsenin bir şey bildiği yokmuş boşuna ümitlenmeyelim ablası :) En iyisi başımıza gelecekleri bekleyip görmek :)

  Sevgili Diotima, yorumların kopuk kopuk anlaşılmaz değil bunu kabullenir misin artık forumdaşım :) Herkes gibi sen de güzel yazıyorsun lütfen kendine haksızlık etme olur mu ? :) Evrene pozitif mesaj gönderdik akabinde dosya olayı patladı :) İyi mi kötü mü olduğunu zaman gösterecek. Günlük dizi izlerken pek beklentiye girmemek lazım. Başroller sayısız kez ayrılıp barışabilir bu döngü böyle devam eder. İkinci sezon Emanet 'imi bırakır mıyım tam kestiremiyorum ama zırt pırt ayrılan akabinde barışan bir çift izlemek tekrara girer ve beni yorucu olur herhalde.

  Sevgili asiyann 'cım , Yaman dosyanın içeriğini ilk gördüğünde " Bütün bunlar gerçek olamaz yalan bunlar " demesini beklerken " Nasıl yapabildin ? " demesi beni de üzdü. Seher 'e konduramayabilirdi. İnşallah sunulan kanıtlara körü körüne inanan bir Yaman görmeyiz. Bu akşamki bölümde hala olayın şokunda olacak o yüzden ileriye yönelik nasıl bir tutum sergileyebileceğini ön görmek güç. Ben bu haftanın geneline bakıp öyle değerlendirmeyi düşünüyorum. Umarım Yaman 'ın yıkımı uzun sürmez kendini toparlayınca bu işin peşine düşer. Başka türlüsü zekasına hakaret olur. Sinirini Seher 'den çıkarıp kızcağıza ahlaksız, yalancı , sahtekar gibi sıfatlar takmasa bari.. Bunlar ağır kelimeler. Seher ne kadar kırılırsa bağışlaması da o denli zorlaşır. Geri dönüşü olmayan davranışlar, sözler çiftimize büyük darbe vurur. Sonuçları da yıkıcı olur..


 3. #463
  Durum:
  Çevrimiçi
  datakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  07.01.2008
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  194
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

  Selamlar size Emanet ailesi,

  Eveet...Salı sallandı, dosya patladı. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun.

  Şimdilik temkinliyim. Kırımlı' nın ilk şoku atlattıktan sonraki davranışları önemli. Her ne kadar 'nasıl yaptın bunu' cümlesinden, ıssız bir otelde bırakıp gitmesinden hiç hoşnut olmasam da... Gerçi daha önce de ormanın ortasında bırakıp
  gitmişti değil mi Seher'i? Her işine gelmeyen şey yaşadığında temel insani davranışları, nezaketi hiçe sayacak herhalde Kırımlı. Özellikle de Seher'e karşı...

  Bir masal da benden nacizane, sabredip okursanız efendim...

  Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde, kimilerinin beyaz cam, kimilerinin aptal kutusu dediği televizyon ekranlarında 'Emanet' diye bir dizi başlamış. Hikayenin kadın kahramanı Seher adında, dünya güzeli ve iyisi bir kızcağızmış.
  Adı gibi ışıklıymış Seher. Zarif, kırılgan bir o kadar da güçlü ve cesur. O zamana kadar yazılan kadın karakterlere pek benzemiyormuş. Hikayenin erkek kahramanı ise tam bir 'Kara Prens'miş. Bu zamana kadar yazılmadık eziyetleri
  yapacakmış kıza. Seyirci önce temkinli yaklaşmış hikayeye, ne de olsa yapımcı ve senarist ekibin sabıkaları ortadaymış. Ama sabahı müjdeleyen Işık ile gecenin Kara Prens i arasındaki elektrik ülke voltajını bile aşıyormuş.
  Fizik, kimya, matematik-aritmetik hepsi tutuyormuş. Dayanamamış seyirci, başlamış izlemeye. Bir insana-kadına yapılan eziyetlerin hiçbir şekilde özrü ve telafisi olmadığını bile bile... Kimi zaman da sırf merakından seyretmeye devam etmiş.
  Sahiplenmiş ikiliyi. Seher'in sabrının sonsuz sevgi ve güvenle ödüllendirildiğini, 'kimsesi' olduğunu görmek istemiş.( bir de boş vakti varmış)

  Neyse gel zaman git zaman Kara Prens'in zırhı çatlamış içine Işık sızmış. Sevmiş aydınlığı, hem de güzel sevmiş. Gölgeleri geride bırakırım sanmış. 'Sana sonsuz güveniyorum, sen de bana güven' deyip duruyormuş. Seher'i de inandırmış
  seyirciyi de. Seyirci artık ne olursa aralarında güven problemi olmayacağına, yaratıcılarının karakterlere ihanet etmeyeceğine inanmış. Seher bir daha incinmez, kadın olarak incitilmez sanmış. Ayrılıklar, kavgalar sadece sevdalarına dair
  olur, seyircinin gönlü edilir sanmış. (Vah safoz. Ne olacak, kılavuzu Seher olanın...)

  Hikayenin kötü cadısı İkbal hiç durmuyormuş bu arada, çok mutlu oldum sansın, yıkımı daha büyük olur diyecek kadar tatminsiz bir kötüymüş. O da bu zamana kadar izlediği kötülerin hiçbirine benzemiyormuş seyircinin. Bir çoçuğu delirtmeye çalışacak
  kadar işi ileri götürmüş. Ve hikaye bu ya karşısında bir tane bile aklıyla denk bir 'iyi' yokmuş. Kara Prens i bile yıllarca ayakta uyutmuş. Ne de olsa Kara Prens'in aklı da fikri de anca Seher'e yetiyormuş.

  Ve seyircinin korktuğu, bir yandan da Stockholm sendromu yaşadığı o gün sonunda gelmiş. Hem de o kadar diken üstünde bekledikten sonra en ummadığı zamanda..
  Hissettiği ilk şey hayal kırıklığı ve öfkeymiş. Sonra karar vermiş, pek güveni kalmasa da hala umutluymuş ve gidişata bakacakmış. Başka bir masala geçmek zor olsa da imkansız değilmiş.

  Ve masalın altına şu notu düşmüş:

  Duruma göre to be continued...

  Saçmaladım, af ola...

  Sevgiler hepinize...

 4. #464
  Durum:
  Çevrimdışı
  yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.12.2011
  Yer
  Cennet vatanım
  Mesajlar
  3,017
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

  Bölümle ilgili son sahneyi saymazsak en çok gücüme gidenlerden birincisi Yaman 'ın evlendiği, aşkını itiraf etmeye hazır olduğu sevdiği kadının rehberinde hala Yusufun Teyzesi " olarak kayıtlı olması. Çok seviyor aşkından ölüp bitiyor ama Yaman için Seher sadece Yusufun Teyzesi.. Kalbi Seher dese de mantığı bunu kabul etmiyor. Seher Kırımlı olarak kaydetse ne olurdu sanki ? Demek ki ona bu şerefi layık görmüyor. Elem verici..

  Kızcağıza açıklama yapma gereği bile duymadan çekti gitti. Seher meraktan delirdi. Endişeden içi içini yedi. Yaman Efendi Nedim 'e idare et diye mesaj atıyor bir de. İnsan bari eve dönsün diye araba filan yollar. Seher 'n kaderinde balayının ilk gecesi kocası tarafından terk edilmek de varmış. Zaten ne vakit Seher 'e kızsa kızı sap gibi ortada bırakıyor. Bu ne ilk ne de son olacak galiba.

  Yaman için bir konuda üzüldüm. Ne mi ? Çatısı altında barındırdığı aş verip karnını doyurduğu iki kadın ona ihanet etti aptal yerine koydu. Zavallı Yaman 'ın olup bitenlerden haberi yok . Yılların Yaman Kırımlı'sı iki kadının elinde oyuncak oldu. Vah ki ne vah..

  Bay Kırımlı 'nın nihayet aklı başına gelmiş dosyadaki araştırmaya başlıyor. Yalnız benim Nedim 'e pek güvenim yok. Son zamanlarda iyice çaptan düştü. Becerebilir mi bilmiyorum. Ayrıca iki yelloz bu olanlardan haberdar. Kaderine razı olup boş boş oturmazlar herhalde. Onlar da karşı atağa geçecektir diye düşünmekteyim.

  Merak ettiğim bir şey var. Yaman en küçük bir sorunda bile başkalarından akıl almak yerine kalbinin sesini dinlese olmuyor mu ? Seher 'in kendi kendine yaptığı konuşmaya şahit olmasa masum olabileceğine inanmayacak mı ? Cenger bile Seher 'i Yaman 'dan iyi tanıyor. Cenger dürtüklemese dosya konusunda harekete geçmeyecek miydi yani ?

  Son sahne içimi yaktı. Seher 'in korunmak için ellerini yukarıya kaldırışını, o korku dolu gözlerini gördüm ya inanın gözlerim doldu. Hani şiddete meyilli erkekler vardır ya karısını , çoluğunu çocuğunu dövmek için sürekli mazeret ararlar. Nitekim bulurlar da. . Şiddet mağduru kişi bir zaman sonra kendisine yapılanları hak ettiğini düşünür ve acaba onu kızdıracak ne kabahat işlemiş olabilirim diye kendinde suç aramaya başlar.

  İşte Seher kızımı da şiddet mağduru bir kadın konumuna düşürmesinler lütfen. Karşısındaki kişi kocası daha düne kadar kendisine ne kadar değer verdiğini söylüyordu. Pamuk gibi bir ses tonu, altın gibi bir kalbi vardı. Bir gecede her şey tepe taklak oldu rüya bitti. Kendisine öfkeyle bakan kolundan sertçe tutup duvara yapıştıran bu adam Seher için bir yabancı. O sırada dejavu yaşadığına eminim. Eskiden tanıdığı Yaman ne zaman Seher 'i suçlu görse öfkesini göstermekten çekinmezdi. Hani Seher Yaman 'a kızgın olduğu bir dönemde ona dönüp demişti ya : " Hoşuna gitmeyen bir şey yaptığımda bana yine kızmayacağını bir odaya kilitlemeyeceğini nerden bileyim ? diye. Şu an aklıma o replik geldi. Seher Yaman 'ın öfkesinden payını alınca onu kızdıracak ne suç işlemiş olabilirim diyerekten kendini sorgulamaya başlayacak.

  Ah Yaman ah ! Niye yaptın sen çocuğum ? O kalemi kırdın Seher 'i de incittin beni de.. Haftanın genelini değerlendireceğime kendi kendime söz verdiğim için şimdilik kalemini kırmayacağım. Ama şunu bil ki suyun ısınmaya başladı Kırımlı. .


 5. #465
  Durum:
  Çevrimdışı
  azisiq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  13.04.2015
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  700
  Konular
  1
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

  Konu azisiq tarafından (03-03-21 Saat 09:05:12 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş