Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon
996 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Diğer Yarım - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    NATY&FACU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    M. KEMAL ATATÜRK
    Konular
    762
    Verdiği Beğeni
    110

Aldığı Beğeni: 40

Bahsedilme
    27 Mesaj

Standart Diğer Yarım - Bölüm Yorumları (2)

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.
    Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Lütfen sohbet ortamı oluşturmayınız.
    Konu NATY&FACU tarafından (16-09-14 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    nazelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    ATAM IZINDEYIZ
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese keyifli pazarlar ,

yeni başlık hayırlı olsun. Inşallah keyifli yorumların paylaşıldığı kısa ömürlü bir başlık olur.

Poyraz ile Zeynep'i insallah bu kardeşlik mevzusu ile fazla sınamazlar.Meryem hanım ile Sabri efendinin evlilik mevzusu Poyraz ile babasının arasınıda açabilir. Ben onların baba-oğul ilişkisini izlerken keyif alıyorum. Ayrı bir tat katıyor diziye.

Zaten ortada o kadar sorun varken bi de Sabri efendiyi yarı yolda bırakan bir Meryem yapıp dizinin en mülayim adamının şirazesiyle oynamasınlar.

Ileride dünür olacaklar bunları unutmayınız sayın senaristler.

Ayrıca Esma neden annesinden daha kapa
    lı???
    Meryem sözüm ona kapalı sanki ama başını örtmesi bile dandik bi şekil.
    Hic yapmasın daha iyi.Esma ile yanyana gelince benim çok gözüme batıyor.
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!!!!!

Durum:
    DILEK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ArShi,ZaYa♥
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni başlığımız hayırlı olsun...

Bol yorumlu, eğlenceli, atarli, romantik, şarkılı, türkülü esprili, atışmali(:)) olsun....

Baharim soruna alıntı yapamadan kendimce cevap yazayim..
    Evet meryem tarika kizar ama bence karşı çıkamaz cikmaya hakkı yok çünkü.. Sonuçta o yalanı kendi kızları soylettiler.. Vede yalan onların söylediği yalan yanında hiç kalır... Ecevite gelirsem ecevit zeynebe düşündüğü damat adayını esma getiriyor daha ne olsun:)) daha da ses etmesin bi Zahmet....

Ama ama Babaanne zeynep hanima gelirsek... Onun bu karşı cikmasinin sebebinin ikizlerin yer değiştirdigini bildiği ve gerçeklerin meydana çıkmasından dolayimi acaba diye düşündüm... Ikizlerin durumuda çıktığına göre eger hala esmatarik ikilisine karşı cikarsa acaba oda tariki zeynebemi düşünüyor du diye bir şey geliyor aklıma...

Durum:
    vankedisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Artık işinde gücünde :)
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

[B]1.İkizlerden en çok hangisini sevdiniz? Esma mı Zeynep mi? Neden?
    Ben ikisini de seviyorum.Zeynep'in canlılığı ve Esma'nın kitap sevgisi hoşuma gidiyor.

2.Meryem ile Ecevit'in ayrılma sebebi sizce ne olabilir ?
    Ben de Zeynep'in bir dalaveresi olduğunu düşünüyorum.Belki Meryem'in babası ile ortak plan yapmışlardır.

3.Meryem'in inat uğruna Sabri Efendi ile evlenmesine ne diyorsunuz?

Bir dizi klasiği diyorum.Olan hep bu ikinci adamlara oluyor dizilerde.Ben bu hocayı seviyorum adam çok saf duygular besliyor ama oyuna da gelmesin bir zahmet.

4.Peki Ecevit'te evlenme kararı alır mı? (çengel aysel ile.)

Bence sadece nişanlı numarası yapabilir.
    5.(İkinci bir dev soru ) Poyraz mı , Tarık mı? Neden?
    İlk zamanlar TArık diyordum ama Poyraz'ı senarist çok seviyor herhalde çok güzel replikler yazıyor ve bu oyuncu da hakkını veriyor rolünün.Bence Poyrazzzzzzzz!!!!!!!!!

6.Yayınlanan bölümlerin içinde en en en sevdiğiniz sahne ? Tekrar tekrar izlediğiniz ,izlemelere doyamadığınız sahne hangisi ?

Geçen haftaki bölümün hepsi.Hiç canım sıkılmadan bütün sahnelerini zevkle izlemiştim.Ama Zeynep'in sarhoşken gerçekleri konuşması ve Poyraz'ın bu durumdan hoşnut alttan alttan gülmesi ve Zeynep'in pat diye Poyraz'ı öpmesi.

7. Dizide en çok sevdiğiniz karakter hangisi ? Size göre dizinin olmazsa olmazı ?
    Bütün oyuncular işini çok iyi yapıyor.

8.Çiftlerden en uyumlusu ( Poyraz&Zeynep , Tarık&Esma , Devran&Afet, Ecevit&Meryem ,Sabri &Meryem , Ecevit&Aysel ,İsmet&Emine (olabilir yani) ,Dedeler& Sabri efendi )
    Dedeler-Sabri efendi.Poyraz ile Zeynep.

Durum:
    alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Türkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Bahar61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun ...tez vakitte keyifli yorumlarla dolsun taşsın , çabucak kapansın ...

diğer tarafta sormak nasip olmadı burada sorayım ,

bir anne olarak meryemin , ikiz kardeşiyle yer değiştiren zeynepten şüphelenmemesi için onun almanyada olduğunu zannetmesi yeterli bir sebep midir ?

uyy asiye ayılıp bayılır ve kendini sorgularken çok güzel detaylar üzerinde durdu, iki tabağı üst üste koyamayan kız dolmalar köfteler yapmaya başladı dedi...bir gecede açıldı saçıldı dedi...kız resmen ben esma değilim diye bağırdı ama ben anlayamadım dedi ...dedi de dedi işte ...

bu arada , poyrazla zeynebin aksine esma ve tarık için her şey yolunda gibi görünüyor ama bence asıl tehlike çanları onlar için çalıyor.yakındır onların da ellerinin böğürlerinde kalması...Meryem kadar inatçı/kindar bir kadının onca sene kızını arayıp bulamamışken tarık tarafından (istemeyerek de olsa ) o şekilde oyalanması / kandırılması kolay kolay hazmedilecek / affedilecek bir olay değil...eğer Ecevit bu sefer de meryeme inat olsun diye tarıktan yana çıkmaz , onu desteklemezse babaanne de bir diğer taraftan tarığa cephe alıp esmayla görüşmelerini engellemeye çalışacaktır .aksi olacak olsa Ayselin , bu ikisinin arasında bir şey var sözünden neden o kadar rahatsız olsun , neden hemen telefona sarılıp esmaya eve dönmesini söylesin ...üstelik de bunları söylemekle kalmayıp bir güzel azarlasın da...oysa tarığın da dediği gibi , zeyneple çıkmalarına bir şey demezdi...neden böyle davrandı süper babaanne ? bunun nedeni herhalde tarığın esmayla zeynebin yer değiştirdiğini bilmediği için değildir. esmayla tarık bahçede konuşurken bir güzel kulak misafiri olmuştu onlara...tarığın Zeynep değil de esma dediğini duymuştur muhakkak.

daha önce de gündeme getirilmişti bu konu , babaannemiz neden bu kadar rahatsız oldu ki bu beraberlikten ?
    Yeni başlığımız hayırlı,kısa ömürlü olsun.Çalışın arkadaşlar çalışın çalışın lütfen yorumlarınızı esirgemeyin,hepsi itina ile okunuyor.:img-wink:

Ben de Meryem'in Tarık'a tavır alacağına eminim ama daha önce de dediğim gibi çok rica edeceğim önce dönüp kendilerine baksınlar,yalanın hasını kendileri söylemiş,ne Ecevit'in ne de Meryem'in gençlere bir şey söylemeye hakları yok da maşallah zeytinyağı misali üste çıkıyorlar ikisi de...:img-beee: Ne demişler?"Suç gariptir kimse üstüne almaz." :icon_whis Diğer başlıkta da yazdığım gibi ben Poyraz'ı istemeyen Evecit'e karşı Poyraz'ı savunan bir Meryem ve Tarık'ı istemeyen Meryem'e karşı Tarık'ı savunan bir Ecevit görmek isterim. Dedelerime de kurban olayım,nasıl da savundular Karadeniz fırtınamızı...:love01: Arkasında koskocaman mahalleli var.Ay bak şimdi yine içim gitti Tarık'a ya,onu kim savunacak? Bir Esma'sı bir Zeynep'i ve İsmet'i var,İsmet'i de takan olmaz. :icon_sorr Babaanneye ne oluyor zaten hiç anlamadım da Ecevit'te yanındaki kızının Esma olduğundan şüphelendiğinden beri Tarık'a bakışları değişmişti.9. bölümde Tarık Esma'yı almak için eve geldiğindeki bakışlarından,tavrından bahsediyorum.Hayır yani Tarık gibi damat isteyen adama ne oldu??? Ne fark eder Zeynep değil Esma getirecek sana o damadı işte...:img-hyste Babaanne zaten küçük dağları o yaratmış edasıyla kimseleri beğenmiyor mübarek..Tarık'ın ne gibi bir yanlışını görmüş acaba? Gerçi öz evladına nasıl davrandığını görüyoruz,insan evladını aşağılar mı,hakaret eder mi ya?

Bu arada Asiye'ye de yazıklar olsun.Afet nasıl da güler yüzlü,onların gözüne girmek için koşturuyor,yer yatağında yatacağı(yatamadı) için sevinen biri,Esma'nın dediği gibi çocuk yürekli..Bu kıza böyle mi davranılır Asiye???

Esma'dan küçük bir hareket bekliyoruz ama dizi olduğu için bu beklenti tabi ki gerçek hayatta olsa ben Esma'nın adım atmasını beklemem,gidip de Tarık'a sarılmaz,sarılamaz.Bunun örtü ile direk ilgisi yok,yetiştirilme tarzı diyelim,fıtratı öyle diyelim yani...Gerçek hayatta yapmadığımız,yapmayacağımız şeyleri dizi karakterlerinden bekliyor olmamız da bir çelişki ya neyse...Yapmak istiyoruz da yapamıyor muyuz yoksa?:img-hyste Bastırılmış duygularımız mı su yüzüne çıkıyor acaba?:icon_whis:img-hyste Evlilik öncesi birliktelik yaşamayız çoğumuz,inanç sebebiyle olsun,toplumsal değerler nedeniyle olsun ya da her ne gerekçemiz varsa işte ama dizilerdeki karakterler birlikte olunca hiç de yadırgamayız hatta böyle bir beklenti içine gireriz,vay efendim öpüşsünler aman efendim birlikte uyansınlar gibi gibi....Sosyologlar,psikologlar gelip bizi incelesin.:img-hyste

Diğer başlıkta kaldı yine yazayım Tarık evladım,o nasıl oturuştu öyle?:img-hyste Diyafram diyorum,o oturuşla zor söylersin şarkı,türkü diyorum.:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Alıntı nazelim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayrıca Esma neden annesinden daha kapalı???
    Meryem sözüm ona kapalı sanki ama başını örtmesi bile dandik bi şekil.
    Hic yapmasın daha iyi.Esma ile yanyana gelince benim çok gözüme batıyor.
    Ben Esma'dan da kapalıyım.:img-hyste Enteresan ama bir arkadaşım var başörtüsü kullanmıyor kendisi ama kızı pardösü giyip başını örtmeyi tercih etti.İkisi de birbirine müdahele etmiyor,saygı duyuyorlar.Ben doğrusunu söylemek gerekirse arkadaşımın baskı yapacağını düşünmüştüm,nasıl da utandım böyle düşündüğüm için...O yüzden benim için çok sırıtmıyor ama dizinin ilk bölümlerinde başını daha güzel örtüyordu,etek boyu daha uzundu hatta gelen müşterinin eteğine karışacak kadar ileri giden bir kadındı bu Meryem,son bölümlerde diz boyu etekler giymeye başladı,boyun,bağır açık.Bir de hiç özenilmiyor,lokantadayken başında tülbent(yemeni,yazma) var,dışarı çıkarken o tülbentin üzerine şal attırıveriyor,arkadan tülbentin ucu çıkıyor.Başını örten kişiler de uyumlu giyinmeye dikkat ediyorlar yani sallapati olması hoş değil tabi...Böyle özensiz giyinirse istemez tabi kaynana...:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)