Sayfa 3/31 İlkİlk 123456713 ... SonSon
152 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Diğer Yarım - Bölüm Yorumları

Durum:
    Bahar61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    kalbim timurla 61 kere
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    61

Aldığı Beğeni: 45

Bahsedilme
    0 Mesaj

[QUOTE]
    Alıntı *Rose* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni başlık hayırlı uğurlu olsun. :)

"O ne kuvvet kız!" deyişinden ve Zeynep'in bastırmasından anlıyoruz ki kız kuvvetli. Topukluya ihtiyaç yok yani acıtmak için.

oyyy sen çok yaşa emi canikoo...kaç kere izledim , o kadar dikkat ettim ama şu cümleyi bir türlü anlayamadım iyi mi...ne diyor bu çocuk diye tepindim durdum :img-hyste

ben zaten zeynep'in güçlü olduğuna emindim...hiç şüphe duymadım ondan...kızımız her anlamda güçlüydü .karakter olarak da fiziksel olarak da...

düğün günlerinde , milletin gelini çoktaaan kuaföre gitmiş süslenirken poyrazın bela mıknatısı olması dolayısıyla yeni bir belaya bulaşıp evlerinden çoook uzaklarda yollarda kalan zeynebim eve dönebilmek için yoldan geçen arabayı durdurduğunda çok istemiştim içinden çıkan serseri/ler esmayla zeynebin yolda kaldıkları akşam üzeri karşılarına çıkıp onları götürmeyi teklif :img-wink: eden ve zeynebin beyzbol sopasıyla yakından tanışma şerefine nail olan ( gerçi tam olarak istediğim yakınlığa erişemediler ama olsun...sopanın kendisi bile yetti serserilerin topuklamasına ...aslan kızım benim...) o serseri/ler olsa diye ama olmadı...

poyraz kendisini korumak için yanına geldiğinde ben kendimi korurum sözünün doğruluğunu ispatlardı o serserinin söyleyeceği ;

aaa , bu bize beyzol sopasıyla saldıran kız değil mi...bas oğlum gaza manyak bu kız , kafamızı kırmadan kaçalım buradan :img-hyste:img-hyste

ondan sonra da poyrazın nev i şahsına münhasır iltifatları yağmur gibi yağardı zeynebe ...:good:

mezarı başında zeynebi annesine tanıştırırken dedi ya , '' tam kendime göre bir kız buldum , aynı benim gibi '':happy0064 evet aynen dediği gibi ...tam buldular birbirlerini...tencere kapak misali :good:

evet poyraz zeynebin bu güçlü yanlarını da sevdi ama bir yandan da korkuyor zeynepten :img-hyste bu son olay da iyice gözünü korkuttu uşağın.korkarım tam bir kılıbık olacak bizim uşak ...ama yok yaa...yakıştıramadım bu sözü ona...olmasın kılıbık falan...herkes ne olması gerekiyorsa o olsun...birisi ateşken diğeri su olsun sabri hocamın dediği gibi...

özge_bella, gifler için teşekkürler canım. :love01:
    :img-wink: heeepsi için ayrı ayrı teşekkürler canım.

Ablacım başlıklar kapansa da ben bakıyorum yazılanlara. Görürdüm illa ki. Kanalın sitesinden izledim. İstersen sana elimde bulunan 1 dakikalık videoları atayım, zaten toplam 4 tane, oradan izle doya doya :img-wink:
    aşk olssuuunnn..hala atmadın mııı ? at tabi canım...izlerim seve seve...ilkinde saçlardan dolayı biraz yadırgamıştım , muntazam kesilmiş , fönlenmiş saçlar son derece can sıkıcı :img-hyste hiiç sevmem muntazam şeyleri ...içimden darmadağınık etmek geçer onları :img-hyste ama bu akşam daha çok sevdim...tatlı şey n'olacak ...

İlk olarak Alican bir röportajında "Gonca Sarıyıldız ile 'İnadına Yaşamak' dizisinde de birlikte rol almıştık. Onunla tekrar bir arada olmak inanılmaz rahatlatıyor," deyince öğrenmiştim. Bulamam diye hiç aramamıştım.
    net hatırlamıyorum ama okuduysam da unutmuşumdur...kaç cephede birden savaşıyorum...benim için de hiç kolay değil..az önceki mesajı bile yazıp yollamam yarım saatten fazla sürdü...sayfaya giriyorum, alıntımı yapıyorum sonra bir kuşlu siteye bak , bir f...e bak gün içerisinde sen yokken neler olmuş bitmiş...şok şok şok...flaş flaş flaş bir şeyler var mı diye , o arada zaman akıp gidiyor...

inşallah uyumda doruk noktası olan oyuncularımızı 3. kez birlikte izleme şansımız da olur...birileri hiç değilse bu güzelliği çok görmez bize...uzun uzun izleriz onları...amin...inşallah...

Bize değil de öyle bakıp hissettirenlere gelsin aferinler ve alkışlar. :good:
    gelsin vallahi...

şu sessiz çalışmalarda bile uyum o kadar bariz ki ... gözler ve mimikler her şeyi öyle güzel açıklıyor ki söze ne hacet diyor insan...hani karşısındakine onu sevdiğini bir türlü söyleyemeyen insanlar vardır , bahaneleri de hazırdır hep...söylememe gerek var mı derler...sen zaten biliyorsun...bilir ama yine de duymak ister insan...dursun dedemin göz değildir gören yürektir , yüreğinle görürsün/seversin sözleri ışığında şimdi düşünüyorum da , söylenmese de o söz ,gözün gördüğünü yürek de hissediyorsa , anlıyorsa tamamdır o iş...eee , boşuna mı gözler kalbin aynasıdır demişler de sözler kalbin aynasıdır dememişler ...:icon_whis

güzel bakan/ bakabilen insanları /oyuncuları çooook severim...sevdim Goncayla Alican ' ı da ...inşallah hep böyle güzel projelerde çıkarlar karşımıza da biz de kayifle izleriz onları.

Ben bu diziyi izleseydim kesin bu çifti severdim. Adım gibi eminim bundan. Deniz'in hem sakin hem hırçın oluşuyla, Nuri'nin çekingen ve utangaç halleri hoşuma gitti. 2 sahneleri daha olsa fena olmazdı ama dizi iyi ki bitmiş yani kimse kusura bakmasın. Yoksa Zeynep ve Poyraz rollerinde başkalarını görecektik.
    işte bu da , her son yeni bir başlangıçtır' a güzel bir örnek .:good:

anlattıkların sonrası ben de sevdim ikiliyi...videolar da perçinledi düşüncemi...nerdeyse pişman olacağım diziyi izlemediğime...

hayır bir şey değil , artık her başlayan diziye bulaşacağım , yine bir şeyleri birilerini kaçırmayayım diye...ondan korkuyorum...

Gifler Büşra'ya aittir.
    sevgili büşraya kocaman sevgiler ...ellerine sağlık...sağolsun varolsun...

gerçekten çok şapşikmiş bu uşak ...normal olmak sana çok yakışıyor ne demek yahuuu:img-hyste

taşınacağını sanıp korkması da başka güzel...nerden çıktı bu şimdi der gibi...

totemci dostlarımız vardı bir başka forumda...uzun zamandır girip selam dahi vermedim , yüzüm tutmaz ama gidip rica etsem nooolur totem tutun , yardım edin desem belki de kırmaz bir totem tutarlar benim için....bizim için...

bak hep senin yüzünden düştüm bu hallere ...izlediğin çekimleri anlatırken bir cümle kurmuştun...Gonca ve Alican ile ilgili...hani karavanın olduğu yerden el ele mi ne geliyorlardı ve içinden bir şey geçmişti :img-wink: anladın sen onu :icon_whis kader örüyor mu ağlarını acaba ?????

Durum:
    *Rose* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    TARDIS/221B Baker Street
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 17

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Bahar61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyyy sen çok yaşa emi canikoo...kaç kere izledim , o kadar dikkat ettim ama şu cümleyi bir türlü anlayamadım iyi mi...ne diyor bu çocuk diye tepindim durdum :img-hyste

ben zaten zeynep'in güçlü olduğuna emindim...hiç şüphe duymadım ondan...kızımız her anlamda güçlüydü .karakter olarak da fiziksel olarak da...
    İlk duyduğumda anlamış ve çok sevmiştim o tepkiyi. Sorsan söylerdim, niye o kadar uğraştın anlamak için? Konu Zeynep&Poyraz'sa sesten anlaşılmayan yerleri bile anlarım ben bilmiyor musun :img-hyste

aşk olssuuunnn..hala atmadın mııı ? at tabi canım...izlerim seve seve...ilkinde saçlardan dolayı biraz yadırgamıştım , muntazam kesilmiş , fönlenmiş saçlar son derece can sıkıcı :img-hyste hiiç sevmem muntazam şeyleri ...içimden darmadağınık etmek geçer onları :img-hyste ama bu akşam daha çok sevdim...tatlı şey n'olacak ...
    Tamam yüklüyorum o zaman bilgisayardan, indirmeye hazır ol :img-wink:
    Saçları ben de yadırgadım ama aslında kulakların arkasına fönlenmeyince fena durmuyormuş, başka karelerde dağınıktı da o yüzden diyorum. En iyisi afacan çocuk Poyraz hali. Saçlar böyle iyidir, uzatmaya gerek yok.
    Karakter tatlılığı olunca seviyorsun

inşallah uyumda doruk noktası olan oyuncularımızı 3. kez birlikte izleme şansımız da olur...birileri hiç değilse bu güzelliği çok görmez bize...uzun uzun izleriz onları...amin...inşallah...
    Amin. İnşallah...

gelsin vallahi...

şu sessiz çalışmalarda bile uyum o kadar bariz ki ... gözler ve mimikler her şeyi öyle güzel açıklıyor ki söze ne hacet diyor insan...hani karşısındakine onu sevdiğini bir türlü söyleyemeyen insanlar vardır , bahaneleri de hazırdır hep...söylememe gerek var mı derler...sen zaten biliyorsun...bilir ama yine de duymak ister insan...dursun dedemin göz değildir gören yürektir , yüreğinle görürsün/seversin sözleri ışığında şimdi düşünüyorum da , söylenmese de o söz ,gözün gördüğünü yürek de hissediyorsa , anlıyorsa tamamdır o iş...eee , boşuna mı gözler kalbin aynasıdır demişler de sözler kalbin aynasıdır dememişler ...:icon_whis

güzel bakan/ bakabilen insanları /oyuncuları çooook severim...sevdim Goncayla Alican ' ı da ...inşallah hep böyle güzel projelerde çıkarlar karşımıza da biz de kayifle izleriz onları.
    Ne güzel dedin ablacım. Güzel bakan oyuncular hep var olsunlar. Sevdayı da, hüznü de bakıştan hissettirmeleri o kadar güzel oluyor ki. :img-in_lo
    İnşallah. Yolları açık olsun. Güzel projelerle dönsünler. Şu ara büyük bir çoğunluk Alican'ı Racon'da istiyor, bakalım.

anlattıkların sonrası ben de sevdim ikiliyi...videolar da perçinledi düşüncemi...nerdeyse pişman olacağım diziyi izlemediğime...
    Yok yahu, niye pişman olacaksın? 6.bölümde kaldırıldı zaten, 2 dakika sahneleri var son 2 bölümde. Baya yan roldeydiler yani.

sevgili büşraya kocaman sevgiler ...ellerine sağlık...sağolsun varolsun...

gerçekten çok şapşikmiş bu uşak ...normal olmak sana çok yakışıyor ne demek yahuuu:img-hyste

taşınacağını sanıp korkması da başka güzel...nerden çıktı bu şimdi der gibi...

bak hep senin yüzünden düştüm bu hallere ...izlediğin çekimleri anlatırken bir cümle kurmuştun...Gonca ve Alican ile ilgili...hani karavanın olduğu yerden el ele mi ne geliyorlardı ve içinden bir şey geçmişti :img-wink: anladın sen onu :icon_whis kader örüyor mu ağlarını acaba ?????
    İletirim :love01:

Ne diyeceğini bilemedi işte şapşirik. Çok tatlı değil mi ama çekingen bir şekilde söylerken :img-eat:
    Kızla karşılaştığı için "Baya iyiyim" demesi de ayrı güzellik :img-in_lo

Onu nereden çıkardın yahu? Öyle bir şey söylemedim ben, zinhar! :img-hyste Beraber geldiler dedim, el ele nereden çıktı? Karavanın oradan beraber geldiler, çekime hazırlandılar. Sonra bir yerde Alican bozdu, Gonca "Sabote ediyor bu" dedi, Alican daha fazla gülmeye başladı Gonca da eşlik etti o gülüşlere. Ben de "Uyumlular, iyi anlaşıyorlar" diye düşündüm.
    Ayrıca özel hayat beni ilgilendirmez ama madem açtın, ikisinin de sevgilisi var. Hayal kurma yani öyle. :icon_whis

Bu arada ben bugün gene finaldeki Sabri&Poyraz sahnesini izledim ve ağladım. Çok özledim be! :img-cray:

Durum:
    DILEK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ArShi,ZaYa♥
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart alinti degildir..

herkese merhabalar...

:img-in_lo:img-in_lo

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    TARDIS/221B Baker Street
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 23. Bölüm (Final)

Dursun Dede: Her insan eşini ilk gördüğünde tanır biliy misun? Ama bu akıl değil yürektendir yürekten. Bir kere gördü mü anlar zaten. O senin kader kitabında adının yanına yazılmış addır o. O senin hayatta sevdiğin tek kişidir. O senin diğer yarındır biliy misun, eksik kalan parçan.
    Zeynep: Benim adımın yanında da 'Poyraz' yazıyor. Ben de onu ilk görüşte tanımıştım.
    Dursun Dede: Nee? O değnek mi? Ula o gazık seni kaçırdıydı ya, ben onu vurduydum poposundan yav.
    Zeynep: Dede o geçen seneydi.
    Dursun Dede: Ula bi de üstüne üstlük evlendi yav.
    Zeynep: O da geçen seneydi dede. Hepsi geçti geçti!
    Dursun Dede: Geçmedi. Ben unutmam. Benim adım Dursun Durmaz 'Unutmaz' anliy misun? Ben ondan, burnundan fitil fitil geturacağum ha.
    Zeynep: Dede bak, bu gece benim kınam var, yarın evleniyorum. Artık Poyraz'ı kabul et diyorum ya.
    Dursun Dede: Etmem. Görmiy misin bakışları sanki seni her an kaçıracakmış gibi bakiy ya :img-hyste
    Zeynep: Yok dede, artık kaçırmak falan yok bitti! Tamam, bu gece benim en mutlu gecem, bir şey yapma tamam mı?
    Dursun Dede: O etmezse ben de etmem.
    ...
    (Poyraz gelir)
    Poyraz: Hayırlı günler Dursun dedem.
    Meryem: Aa hoş geldin oğlum.
    Poyraz: Yanlış bir zamanda gelmedim inşallah.
    Meryem: Yok yok. Gel gel, korkma, gel.
    Poyraz: Ben hiç gelmeyeyim Meryem abla. Zeynep'i alıp gideyim Asiye ablalara, malum hazırlıklar.
    Meryem: İyi, hadi o zaman.
    Zeynep: E çok iş var, hadi.
    Dursun Dede: Ben torunumu bırakırım. Kaçırırsın maçırırsın neme lazım.
    Meryem: Ya babam niye kaçırsın, zaten akşam kınaları var.
    Dursun Dede: Görmiy misin gözünü böyle bakiy, kaçıracakmış gibi.
    Zeynep: Hadi biz kaçtık! (Poyraz'la koşarak uzaklaşırlar :img-hyste )
    Dursun Dede: Bak ula kaçtık diy ya! Benim tabancam nerde :img-hyste

Dursun Dede: Ya bunların hep ağzı açık duriy ya!
    Poyraz: Dede valla bağlıyorum ya.
    Dursun Dede: Konuşma! Koca gazık!
    Fikri: Baba sen de taktın bu çocuğa ha. Bırak, uğraşma artık ya.
    Dursun Dede: Ya bu her an kız kaçırabilir. Ben buna güvenmiyrum ha.
    Fikri: Babacım yarın evleniyorlar, niye kaçırsın kızı?
    Dursun Dede: Ula bunun kanı bozuk kanı. Bunun geninde kız kaçırma geni var biliy misun? Ahaa buraya yaziyrum bak... dur sonra yazacağum onu ben.
    Zeynep: Eveeet, şimdi; çerezler bittikten sonra kınaları da keselere koyarsınız.
    Poyraz: Ama yeter artık da! Şunun hazırını alalım.
    Zeynep: Poyraz şikayet istemiyorum, yok şikayet!
    Dursun Dede: Ula etme şikayet, ne şikayet ediysun? Allah'ın kız kaçıranı. :img-hyste

(Esma'yla Tarık gelir)
    Esma: Size bir haberim var.
    Afet: İyi mi kötü mü?
    Esma: Bizim kızımız olacak.
    Zeynep: Tebrik ederim. Ne güzel, sonunda öğrenmeye karar verdiniz yani. E teyzesine çeker inşallah.
    Tarık: Yok, annesine çekmesini tercih ederiz. Bir atarların sultanına daha ihtiyaç yok diye düşünüyorum bu ailede.
    Poyraz: Esma. Kız dayısı yapıyorsun beni. :img-eat: Valla bak bu çocuk hepimizin göz bebeği olacak ha. Vallahi bak, bu bizim bebeğimiz. Bütün Kanlıca'yı hazır ola dikerim yemin ederim. Yeğenim için yaparım!
    Zeynep: Ee kıza asılan olursa Poyraz denize dökebilir, asayiş ondan sorulabilir yani.
    Dursun Dede: Ula size noliy? Ben dedesi olarak buradayım daha yav.
    Tarık: Siz küçük Zeynep'le Poyraz'ın asayişiyle ilgilenin. Di mi dede?
    Dursun Dede: Heeee.

Sabri: Ah ya. Bugünleri de gördük çok şükür yarabbim. Belalı gazuğum ne badireler atlattı ya. Allah'ıma çok şükür.
    Poyraz: Boş ver be baba, tamam. Geçti gitti artık bak, önümüze bakalım biz.
    Dursun Dede: Ula gazık! Bak gözüm üzerindedur ha, benim torunu kaçırmaya kalkarsan aklını alırum senin.
    Tarık: Dedecim, istediler verdiniz ya, daha niye kaçırsın?
    Devran: Ya baba sen merak etme. Benim gözüm onun üstünde. Hiçbir şey kaçıramaz o.
    Dursun Dede: Ya bırak. Ben onu biliyrım ya, biliyrım onu kaçırır.
    Fikri: E güzel şeylerden bahsedelim biraz. Bak ne güzel Esma'nın kızı oluyor, Zeynep gelin gidiyor, he?
    Devran: He ya, senin kardeşin de evleniy haa bu sene. Ula ne bereketli bi yıl oldu bu sene.
    Fikri: O işin olup olmayacağı belli değil canım daha.
    Sabri: Fikri bey, Poyraz'la Zeynep'in düğününü müteakiben biz arayı açmadan hemen bu işi yapalım.
    Fikri: Tamam dedik ya hocam, ne acelen var bu kadar?
    Dursun Dede: Ya hoca, sen ne diye her şeye meraklaniysun ya? Damat vermezse kaçırır gideriz yav.
    Fikri: Baba ne biçim laf o öyle? Ne demek kaçırmak ya?
    Dursun Dede: Ula durmadan benden kaçıriyler, bir kere de senden kaçırsınlar da. :img-hyste

Poyraz: Allah kabul etsin Sabri hocam.
    Sabri: İnşallah. İnşallah Poyraz. Nafile kıldım, hep size dua ettum. Hep sizin içun. İnşallah kabul olur.
    Poyraz: İnşallah babacım. Ben de makarna yaptım, son bir makarna, beraber yiyelim diye. Tam senin istediğin gibi bol peynirli ha, bak ateş ediyor makarna, bık bık bık bık bık bık bık :img-eat:
    Sabri: Çok iyi çok iyi. Bugün enerjiye ihtiyacımız var. Karbonhidrat bize iyi gelir. Haydi.
    ...
    Sabri: Poyraz?
    Poyraz: Ha?
    Sabri: Selvi boylum. (Elini tutar) Sen minicuk bir kuş idun. Zekiye hanım seni benim avucuma bıraktuu gittu. Şimdi büyüdün, devekuşu oldun. Yuvadan uçup gidiyorsun. Damat oluyorsun. Birken iki oluyorsun. Artık derdun da sevincun da iki olacak, iki misli olacak. Yuvana, eşine sahip çık oğlum. Biriniz kör, biriniz sağır olmazsanız evlilik yürümez. Azcık sen görmeyeceksun, biraz o duymayacak, geçinip gideceksunuz inşallah.
    Poyraz: İnşallah babacım. Babacım sen evlilik danışmanı olsana. Valla çok para var bak. :)
    Sabri: Dalga geçme gazuk! Vallahi bak. Poyraaz, dur beni dinle. Gerçekten bak, bu söyleduklerimi iyice anla. Ben sana hem ana hem baba olmaya çalıştum. İnşallah başarabilmişizdir. Benim yüzümü kara çıkarmazsın sen biliyorum. :love01:
    Poyraz: Babacım, bize kara göründü. Saadete sayılı saatler kaldı, di mi?
    Sabri: İnşallah.
    Poyraz: Bundan sonra havada da karada da ölüm yok inşallah.
    Sabri: İnşallah inşallah. Senin işin belli olmaz. Sen köşeyi döneceksen bile inşallah diyeceksun öyle döneceksun. Bu arada, orası baba evine benzemez Poyraz. Öyle kafan estiği zaman dışarı çıkıp gidemezsun.
    Poyraz: Babacım, sen de iyice kızını evlendiren analara döndün ha. Beraber yatalım mı bu akşam, ister misin? :img-hyste
    Sabri: Vallahi mi? Bak çıkartırım çift kişilik yorganı ha. :img-hyste
    Poyraz: Hehe yok artık sen de. Babam, bak; ben evleniyim gidiyim, sen de biraz kafanı dinle di mi? Hem bak, Devlet abla çok güzel bakar sana. Vallahi bak, krallar gibi bakar. Şu makarnadan da kurtul, yalnızlıktan da kurtul, di mi baba?
    Sabri: Öyle öyle evladım. İnanır mısın, künefe yapıyor kadın. Vallahi.
    Poyraz: Sen de durdun durdun, kadının harman olduğu yerden gittin gelin aldın ha. Valla ateş ediyorsun Sabri hoca. Senin kadar şanslı adam görmedim ben hayatımda ya.
    Sabri: Eline hamarat, çok hamarat. Bizim o taraflı değil, olsun. Çok görgülü bi insan, dini bütün. Bir de ne biliyor musun Poyraz; bana yumuşak yumuşak bakıyor, vallahi. Yani neredeyse Zekiye hanım gibi, öyle olamaz tabii sen yanlış anlama da.
    Poyraz: Sabri hocam, seni sevmeyen ölsün ölsün! Pırlanta gibi adamsın sen ya, kalbin güzel senin ya. :img-in_lo

Zeynep: Ne oldu?
    Poyraz: Çok önemli bir şey unuttuk kızım, uyuyamadım.
    Zeynep: Ne unutmuşuz?
    Poyraz: Kapat gözünü.
    Zeynep: Ay Poyraz, bu saatte oyun mu oynıcaz ya, söyle ne unutmuşuz?
    Poyraz: İki dakika romantizmim var benim şurada, farkındasın di mi? İki dakika. Müstakbel karımla iki dakika romantizm yaşamaya çalışıyorum. Lütfen kapatır mısın şu gözünü, lütfen.
    Zeynep: İyi.
    (Poyraz, Zeyno'nun avucundaki kınayı görür ve avucunu öper :img-in_lo )
    Zeynep: Poyraz, elimi öpmek için mi çağırdın? Hayret bi şey ya! :img-hyste
    Poyraz: Ya tamam, değil be kızım, tamam gel. Kapat. Ya tamam söz, kapat.
    (Küpeyi avucuna bırakır)
    Poyraz: Ne söylediğimi hatırlıyor musun?
    Zeynep: Evet. Bunu bana geri vereceğin gün, hiç ayrılmayacağımız gün olacaktı. :img-in_lo
    Poyraz: Güzelim benim.

Poyraz: Gelen giden de yok ya. Biri geçse de kurtulsak şuradan.
    Zeynep: Acıktım ben Poyraz, üşüyorum da. Ya senin işlerin hep böyle mi olacak Poyraz? Bizim normal bi günümüz geçmeyecek mi hiç?
    Poyraz: Allah Allah, benim suçum ne?
    Zeynep: Şu halimize bak. Düğün günümüzün sabahında böyle yollarda araba bekliyoruz. Elalemin gelini çoktan kuaföre gitmişti şimdi. Yok Sabri amca haklı, doğru söylüyor; sen belayı kendine çekiyorsun!
    Poyraz: Kızım Allah Allah, benim suçum ne şimdi? Dün geceden beri yaşananı gördün, hepsi gözünün önünde yaşandı. Belki de sen çekiyorsundur belayı, bir de böyle düşünmek lazım.
    Zeynep: Öyle mi diyorsun? Ya bir düşünelim bakalım Poyraz; babamla kavga edip işimizi çıkmaza sokan sendin, sonra "yaa ben bi düşünücem" diye Yunan adalarına gittin, orada Esin sülüğüne bulaştın. Sonra ne oldu? Kıza nikah kıymak zorunda kaldın be!
    Poyraz: Eski defterleri açıcaz yani. Tamam, açalım. Dur bakiyim ben niye gitmiştim Yunan adalarına, bi hatirliyim; heah hatırladım! Alp vardı Alp! Eski sevgilinle boy boy resimlerin çıktı gazetelerde. Ondan dolayı gitmiş olabilirim.
    Zeynep: Şu konuyu açıp durma Poyraz. Arkadaştık biz be!
    Poyraz: Evet evet, arkadaş, eski sevgiliden devşirme arkadaş. Bir de beni o adamla aynı masaya oturtup yemek yedirtmiştin di mi? Benim sigorta orada atmıştı, hatırlıyorum.
    Zeynep: Poyraz seni tebrik ediyorum. En iyi suç atan kategorisinde ödül vericem, tebrikler!
    Poyraz: Hıııı tebrikler! Suç atan da mı oldum? Ben oldum şimdi suç atan? Olalım anasını satayım, tamam, onu da olalım. Sen herhalde hayatımız boyunca yüzüme vuracaksın bunları böyle.
    Zeynep: Vurucam yüzüne, acısı çıkana kadar yüzüne vurucam.
    Poyraz: Böyle evlilik mi olur ya?
    Zeynep: Kaçıyorsun şimdi di mi? Tabii bu da senin tarzın zaten, kaçarsın.
    Poyraz: Ben kaçmam kızım.
    Zeynep: Ya bırak Poyraz be!
    Poyraz: Zeynep bak kızdırıyorsun ama.
    Zeynep: Ya Poyraz kızsan ne olacak? Şu halimize bak, neredeyiz baksana ya! Ya biz hep yüreğimiz ağzımızda mı yaşayacağız?
    Poyraz: Yaşama kızım yaşama. Kolundan tutan mı var senin? Yeter da yeter! Aaa! Daha evlenmeden dırdıra başladı kadın.
    Zeynep: Ben mi dırdır yapıyorum? O kadar zaman ağzımı bile açmadım Poyraz, yazık be! Evlenmiyorum seninle be!
    Poyraz: A-aa! Evlenmezsen evlenme. Allah Allah.
    ...
    Zeynep: Ne geliyorsun peşimden be?
    Poyraz: Allah Allah. Belediyenin duble yolu, nereye gideyim acaba?
    Zeynep: Nereye gidersen git!
    Poyraz: Kızım ben seni kollamak için peşinden geliyorum. Bırakacak değilim herhalde. Başına bir iş gelsin o zaman görürüm seni. Bağırırsın buralarda "Süperkahramanım Poyraz, neredesin?" dersin.
    Zeynep: Yok ben kendi başımın çaresine bakarım.
    Poyraz: Aman ne halin varsa gör! Kendi başının çaresine bakacakmış, seninle mi uğraşılacak burada ya. Gevgevgev gevgevgev beynimi yedi. Katır gibi inat var kızda. Hayır gören zannedecek 20 yıldır evliyi...(Araba yanaşır) O ne ya?
    Zeynep: Merhaba. Ben yolda kaldım da bir benzinliğe falan bırakır mısınız?
    X: Bırakırız tabii bırakmaz mıyız. Buyur yavrum, araba da sıcak hem.
    Zeynep: Aa manyağa bak be, terbiyesiz!
    Poyraz: Selamün aleyküm uşağım. Şimdi görüyorum ki hanımefendi rahatsız. Sen arabana biniyorsun, nereye doğru gidiyorsan artık bu yoldan dümdüz devam ediyorsun. Aksi takdirde seni de, arkadaşını da, arabayı da pert ederim!
    X: Sen nerden çıktın be?
    Poyraz: Ulan bana kelime yapma, kelime yapma bana. Devam et yürü, hadi! Kelime yapma bana, yürü! Yürü, ecelin olmayayım akşam akşam!
    Zeynep: Yürüüüü! Ya ben hallediyordum, karışmana gerek yoktu ya. (Poyraz'ın güldüğünü fark eder) Ne gülüyorsun be?
    Poyraz: Ya Zeynep. Şu halimize bak be kızım, manyak mıyız biz? Seni benden başkası, beni de senden başkası almaz. Baksana halimize, mermilere kafa atıyoruz. Bence evlenelim Zeyno, bomba olur.
    Zeynep: Bence de bomba olur.
    Poyraz: Gel sarıl gel, tamam. Barış. (Saçlarından öper :img-in_lo) Huysuz. Keçi ya. Tut bakayım elimi, sahipsiz sanmasınlar. :img-eat:

Emine: Zeyno'm çok acı çekti ama sonunda mutlu. Esma desen, 1 ay sonra bebeğini kucağına alacak. Bir de bana bak kanka ya, yalnızları oynuyorum ha.
    İsmet: Emine, ben seni seviyorum.
    Emine: Ben de seni seviyorum İsmet, sağ ol.
    İsmet: Öyle değil ya, yani baya, 1 yıldır ben seni seviyorum. Hani böyle hep birini düşünürsün, hani senin için dünyada en güzel gülen odur. Ona böyle bi bakarsın, içinde böyle kelebekler uçuşur ya. Böyle için cız eder. Öyle işte. Öyle seviyorum ben. :img-in_lo
    Emine: Biliyordum.
    İsmet: Hiçbir şey söyleme.
    Emine: Ama o kadar belliydi ki.
    İsmet: Hiçbir şey söyleme. Eğer hayır diyeceksen hiç konuşma. Belki "evet" dersin diye içimde küçücük, minnacık bi umudum vardı, onu da yok etme. Etme. Anladım ben.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    TARDIS/221B Baker Street
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 23. Bölüm (Final)

Poyraz: Koş!
    Zeynep: Poyraz, dur dur dur dur.
    Poyraz: Ne oldu ya?
    Zeynep: Poyraz ben gelinliksiz mi evlenicem ya?
    Poyraz: Allah, gelinlik! Gelinli... Ceylan gözlüm. Vallahi billahi vakit yok. Bak böyle de çok güzelsin, yemin ediyorum çok güzelsin ya, kuzu postu gibi bak çok yakışmış. (:img-hyste) Zeynep başımız gözümüz sağlamken Allah aşkına atalım şu imzayı artık ya!
    Zeynep: Tamam ama şunu(küpeyi) takayım bari. Dur. Tamam.
    (Poyraz küpeye bakar, Zeynep'i alnından öper :img-in_lo)

Devran: Afet, ha bu ne hâl?
    Zeynep Hanım: Afet, abartmışsın kızım.
    Afet: Ya kızmayın. Zeynep'ten izin aldım, valla bak, yemin ederim. Bizim nikah öyle alelacele oldu ya, düğün de yapamadık. Öyle benim içimde ukde olduydu. Hem İlyas'ım da beni böyle görsün istedim. Olmuş mu güzel?
    Devran: Afeeet. Kız çok güzel olmuşun ya. :img-in_lo

Ben bal arısı gibiydim senden önce
    Bak pervanelere döndüm seni görünce
    Yana yana kül olsam her an
    Yine de senden ayrılamam
    Yoluna adadım ömrümü ben sensiz olamam
    Yana yana kül olsam her an
    Yine de senden ayrılamam
    Bin yıl yaşasam yine sana doyamam
    Sana gönlümü verdim ey nazlı güzel
    Seni almazsam gözlerim açık gider
    Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
    Yoluna adadım ömrümü ben gel kaçma güzel

Poyraz: Zeynep, hadi ama ya!
    Zeynep: Geliyorum, bir dakika!
    Devlet: Poyraaaz! Ablası.
    Poyraz: Ablacım o ne?
    Devlet: Kuzum sana künefe yaptım ben ya. Şimdi horon filan tepeceksiniz ya, enerjiye ihtiyacınız olur, hem ağzınız tatlansın yavrum. Hem sen şimdi gelişme çağındasın, yemen lazım senin. :img-eat: (Poyraz güler) Selvi boylum, niye güldün ya? :)
    Poyraz: Devlet abla, sen iyi ki çıktın babamın karşısına. Gerçekten bak. Mükemmelsin sen ya. :love01:
    Devlet: Yok be ablası, elimizden bir şey geliyorsa yapıyoruz işte.
    (Poyraz elini öpüp sarılır)
    Poyraz: Anacım benim. :img-in_lo
    Devlet: Kuzum benim ya.
    (Zeynep odadan çıkar)
    Poyraz: Çok güzelsin. :img-in_lo

Gece gökte yildızlar da
    Dinleyun dertlerumi
    Yarde iman galmadi hoy nayino
    Bilmeyi hallarumi
    Bilmeyi hallarumi
    Nayinoma kurbanis oy

Nayinoma nayino nayinoma kurbani
    Çatma gaşlaruni da al vereyim bu cani

Sevdaluk ince maraz da
    Yakayi canumuzi
    Vazgeçersak eyersa da nayino
    Döksünler kanumuzi
    Döksünler kanumuzi
    Nayinoma kurbanis oy

Nayinoma nayino nayinoma kurbani
    Çatma gaşlaruni da al vereyim bu cani

Dursun Dede: İşte böyle uşağım. Herkes yerine yerleşti. Evini, yuvasını kurdular. Sağ olsun torunum Zeynep'le uşak...kocasıyla beraber beni yanlarına aldılar, buraya getirdiler. Eğer Allah kısmet ederse yaylaya çıkacaz ha. Ya ben sağa şeyi dedim mi ya, Esma'nın bir bebeği oldu ha. Adını da "Masal" koydular. Dedim, yav kız adı Masal olur mu Fadime olsaydı, dedum; kimse beni dinlemedi. Ama bi göreceksin ya, aynı Meryem ablanın bebekliği. Çok şirin kereta. Devran'ın oğlunun adını da senin adını koyduk. Ben sana bi şey diyeyim mi İlyas; hiçbir şey, hiçbir şey ha buramdaki bıçak yarasını söküp almiy yav. Sen benim içime saplanıp kaldın be uşağım. Kızma bunca zamandır niye gelmedin diye. Aklım yerinde olsa gelecem sağa, yanında yatacam, toprağına sarılacam senin. Korkma korkma, iyiyim iyiyim ben. İnsan acıya katlaniy, insan acısını tutmasını öğreniy biliy misun? Neyse... Sen nasılsın, oralarda iyi misun? Güzeldir oraları. Ben artık hep gelecem, seni yalnız bırakmayacam. Gelip olan biteni anlatırım ben sağa. Hatırlar mısın, bebekken seni dizime oturturdum da masal anlatırdum. Masal da anlatırum. Yeter ki sen rahat uyu be İlyas'ım. Uy benim uşağım, uy benim oğlum ben seni çok özliyrum biliy misun? Ey Allah'ım, kimseye evlat acısı tattırma yarabbim. :img-cray:

Poyraz: Annecim... Gelinini getirdim... Beğenirsin tabii ya. Tam kendime göre bi kız buldum anne. Asi, hırçın, atarlı... Bu kız bana benziyor. Babam da iyi. Yalnızlıktan kurtuldu, makarnadan da. Devlet Anne ona çok iyi bakıyor... :img-cray:
    Zeynep: Hadi dedecim, gel.
    Dursun Dede: Hadi bakalım uşaklar. Gidelim dağlara, yaylara. Karadeniz özlemiştir beni be.
    Poyraz: Özlemiştir tabii ya, özlemez mi... Ayder'e çıkarayım mı seni?

Şu karşı ki dağda lambalar yanar
    Şu karşı ki dağda lambalar yanar

Lambanın şavkına da Fadimem, sevgilim yazar
    Lambanın şavkına da Fadimem, sevgilim yazar

Ayletme beni, söyletme beni

Alçak yüksek tepede Fadimem, bekletme beni

Şu karşı ki dağda kuzular meler
    Şu karşı ki dağda kuzular meler

Kuzu sesi değil de Fadimem, ömürler biter
    Kuzu sesi değil de Fadimem, ömürler biter

:img-cray: :img-cray: :img-cray:

Sayfa 3/31 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)