Sayfa 1/3 123 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Alejandro González Iñárritu

Durum:
    sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    NBC & Fenerbahçe:)
    Konular
    122
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Alejandro González Iñárritu

Doğum tarihi : 15.08.1963/Meksika

+Boy: 1.84
    +Takma adı: El Negro
    Konu sbuffy tarafından (21-01-08 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    kaptan jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Kadıköy
    Konular
    60
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

sbuffy başık için sağol..........

Alejandro Gonzalez Iñárritu

1963 yılında Meksika’da doğan yönetmen, henüz 23 yaşındayken yönetmenlik, yapımcılık ve Meksika’nın bir numaralı rock müzik istasyonunda DJ’lik yapmaya başladı.

1888 - 1990 yılları arasında Meksika yapımı altı uzun metrajlı filmin müziklerini hazırladı. 1990 yılında ise bir yapım şirketi olan Zeta Filmcilik şirketini kurdu. Polonyalı yönetmen Ludwig Margules’le birlikte tiyatrı yönetmenliği, Judith Weston’la da Maine ve Los Angeles’ta film yönetmenliği eğitimi aldı.

1995’te, başrolünde Miguel Bose’nin yer aldığı ilk uzun metrajlı televizyon filmi “ Detras del Dinero’yu yönetti. Halen Zeta Yapımcılık ve Yayıncılık Grubunun ortağı olan Iñárritu, New York Uluslararası Film ve TV Festivali ile Londra Film Festivali’nde büyük ödüller almıştır.

1999 yılında WFM kampanyası için FIAP’tan GRAND PRIX ödülünü alan yönetmen, 2000 yılında gösterime giren ve ilk uzun metrajlı filmi olan “ Amores Perros " ( Paramparça Aşklar – Köpekler ) filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı.

“ Amores Perros ”tan bahsederken “ Dokunmak, kendime dokunmak istedim, kendimi yaşıyor hissetmek ve karakterlerle izleyicileri canlandırmak istedim. Karşı çıkmak, ilgilenmek, eğlendirmek, hareket etmek ve kışkırtmak istedim. İzleyicileri aralıksız, lunaparktaki raylı arabaların en tepelerine ve en altlarına götürmek istedim.

Karakterlerin mahçup olmalarına izin vermeden onları kameranın önünde; kendini izleyen seyircinin içinde gizli kalmış duyguları veya rahatsız edici utancı çıkarabilmek için çırılçıplak soymak istedim. Bu açıdan, aktör ve aktrislerin filmdeki yürek parçalayan ve inanılmaz katkısı düşündüğümden de çok oldu. ” şeklinde konuşan Iñárritu, bu ilk uzun metraj çalışmasıyla olağanüstü bir başarı elde etti.

2001 yılında “ En İyi Yabancı Film ” dalında Oscar ve Altın Küre adayı olan film, Chicago, Tokyo, Cannes, Los Angeles, Moskova, Havana Film Festivalleri gibi pek çok uluslararası festivalde toplam 30 ödül aldı.
    "Water,water,water everywhere... Nor any drop to drink"

Durum:
    misskrueger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    14
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Thumbs up

Başlık için teşekkürler.Kanımca Alejandro González ileride çok daha iyi yerlere gelecek.Çok başarılı biri.

Durum:
    ecr
    ecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    170
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Liste için teşekkürler sbuffy. NTV'nin kültür-sanat bölümü gerçekten iyi çalışıyorlar ve bayağı üretkenler. Böyle listeleri seviyorum. Yönetmenlere de değinmek isterim.

Chris Nolan uzun zaman sinemaya damgasını vuracak bir isim. 2012'ye TDKR ile damgasını vuracak ve sonrası gelecek. Her filmiyle olay yaratacak, gişelerde önemli sayılar elde edecek. Ama umarım Memento gibi işler yapar ilerleyen yıllarda. Devam filmlerine çok bulaşmamasını istiyorum bu on yılda. Hep özgün filmler yaparsa çok daha iyi olur.

David Fincher 3 filmdir eski Fincher'ı aratıyor. EDKız'da eski Fincher'dan birşeyler bulacağımız kesin. Ama tam anlamıyla o eski Fincher'ı ne zaman göreceğiz, çok merak ediyorum. Umarım bu on yılda 3.başyapıtını çeker.

AG Inarritu ise daha uzun yıllar büyük filmler çekecek gibi görünüyor. Bu on yıla kesinlikle damgasını vuracaktır. "Kesişen hayatlar" temasından kurtulması da yararına bir karardı.

Alfonso Cuaron'un Gravity'sini merak ediyorum. Bunda da başarılı olursa büyük filmler çekmeye devam eder. Ama açıkçası Nolan, Aronofsky gibi büyük bütçeli yapımlar değil de Children of Men gibi yapımlar çekmesini isterim.

G.Del Toro, epeydir film çekmiyor. Umarım yakın zamanda bir filme başlar. Bu on yılı hangi filmlerle ve nasıl bir şekilde kapatacak merak ediyorum.

Darren Aronofsky'nin Black Swan'ini çok merak ediyorum. Bu projeden sonra Wolverine'i çekmeye başladı. Ardından da ya Robocop'u ya da Machine Man'i çekecek. İkisi de büyük bütçeli yapımlar. Artık büyük bütçelerle oynamaya başladı. Bağımsız yapımlar çekip hayat dersleri vermesini daha çok istesem de çektiği hiçbir filme kayıtsız kalmak mümkün olmuyor. Büyük bütçeli filmlerini de aynı merakla izleyeceğim. Eminim sinemasının temel taşlarını bu projelerde de kullanacaktır.

Durum:
    omayra73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İnce Çizgide
    Konular
    776
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 9

Bahsedilme
    4 Mesaj

Suffragette City's Best of 2010 Cinema

Best Director

1. Darren Aronofsky .. Black Swan
    2. Derek Cianfrance … Blue Valentine
    3. Claire Denis … White Material
    4. Mike Leigh … Another Year
    5. Olivier Assayas … Carlos
    6. Debra Granik … Winter’s Bone
    7. David O. Russell … The Fighter
    8. Alejandro González Iñárritu … Biutiful
    9. Rodrigo Garcia … Mother and Child
    10. Jacques Audiard … A Prophet
    11. Luca Guadagnino … I ** Love
    12. Andrea Arnold … Fish Tank
    13. Bong Joon-ho ,,, Mother
    14. Roman Polanski … The Ghost Writer
    15. David Fincher … The Social Network
    16. Martin Scorsese … Shutter Island
    17. Christopher Nolan … Inception
    18 Nicole Holofcener … Please Give
    19. Sofia Coppola … Somewhere
    20. Ben Affleck … The Town

Kaynak: Popmatters

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri