Sayfa 1/163 123451151101 ... SonSon
812 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dizilerden unutulmaz 10 Performans

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  JediBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  12.10.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  43
  Konular
  4
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Dizilerden unutulmaz 10 Performans

  DİZİLERDEN UNUTULMAZ 10 PERFORMANS

  1 )"ALACAKARANLIK" DİZİSİNDEN; UĞUR YÜCEL'İN TÜM BÖLÜMLERDE Kİ PERFORMANSLARI. Örnek: KOMİSER TAHİR (Uğur YÜCEL) İN FERİT (Kenan İMİRZALIOĞLU) NA ABLASINA SEVDALANDIĞINI SÖYLEDİĞİ EV SEKANSI.

  Doruk Noktası : Ferit Tahir beyin itirafı karşısında abondone olur ve soru dolu gözlerle Tahir'e bakar. Uğur YÜCEL, eşsiz bir doğallıkla derin bir iç geçirişin ardından "Şunu bil ki (kekeleyerek) ablana el sürmedim yani Ferit" der ve utanarak pencereye doğru döner gözleri nemlenir.

  2) "ASMALI KONAK" DİZİSİNDEN; BAHAR 'IN KUZENİ, YAŞITI, YAKIŞIKLI BİR ARKADAŞIYLA KONAĞA ZİYARETE GELİRLER. KONAĞIN UÇARI KÜÇÜK KIZI, SEYMEN'İN KIZ KARDEŞİ ZEYNEP HER İKİSİNİ DE AVLUDA ABARTILI BİR SAMİMİYETLE KARŞILAR. KONAĞIN VERANDASINDA HENÜZ UYANMIŞ OLAN SALİH (Burak ALTAY), BU SAHNEYİ ERİTİCİ BİR KISKANÇLIKLA İZLER. SADECE 50 SANİYE KADAR SÜREN BU SEKANSTA GENÇ OYUNCU BURAK ALTAY (Salih) KONAK İÇİNDE Kİ SOSYAL STATÜSÜNÜN VERDİĞİ EZİKLİĞİ, BAHARIN KUZENLERİ KARŞISINDA MADDETEN VE KONUM ANLAMINDA DEZEVANTAJLARINI, ZEYNEP'İ PAYLAŞAMAMAYA DAİR KISKANÇLIĞINI İNANILMAZ BİR BAŞARIYLA AKTARIR. SALİH'İN ACISI VE ÖFKESİNİ YÜREĞİMİZİ YARALARCASINA HİSSEDERİZ.

  Doruk Noktası: Kendisini izlediğini farkeden Zeynep'in Salih'le gözgöze geldiğinde yine tek kelime etmeden ama sitemini gözlerinden akıtan Salih'in bahar'ın kuzeni ve arkadaşına nezaketen ama zulüm gibi gelen bir eziyetle selam verdiği an.

  3) "BİR İSTANBUL MASALI" DİZİSİNDEN; CEMAL (ALTAN ERKEKLİ), DAMADININ KIZINA ŞİDDET UYGULADIĞINI ÖĞRENDİKTEN KISA SÜRE SONRASINDA BİR KONUŞMA GERÇEKLEŞİR. Altan ERKEKLİ, BU SEKANSTA BİR KIZ BABASININ HASLETLERİNİ, ÖFKESİNİ, SİTEMİNİ VE KORUMACILIĞINI BÜYÜLEYİCİ BİR OYUNLA VERİR. O KADAR ETKİLEYİCİDİR Kİ, VERİLEN MESAJLAR Altan ERKEKLİ'NİN EŞSİZ OYUNCULUĞUYLA TÜRKİYE'DE KIZ EVLADA FİGÜRAN MUAMELESİ YAPAN CAHİL GELENEĞİ DE YERDEN YERE ÇALAR.

  Doruk Noktası: Altan ERKEKLİ (Cemal) sözlerini tamamladıktan sonra kızı Çiçek (Yasemin ÇONKA) eşiyle konuşmak için izin ister. Altan ERKEKLİ(Cemal) kafasını sallar ve damadına son kez acı ve "yazıklar olsun" ünlemleriyle dolu gözlerle bakarak içeri döner. Tüm izleyen kız babalarının beyninde orman yangınlarına sebep olduğunu tahmin etmek güç değil.

  4) "SİL BAŞTAN" DİZİSİNDEN; AYFER (Özlem TEKİN) İLK OYUNCULUK DENEYİMİ OLMASINA KARŞIN, TÜM DİZİ BÖLÜMLERİ BOYUNCA HER PERFORMANSI BU SATIRLARDA YERALMAYI HAKEDİYOR ASLINDA.

  Doruk Noktası: Binbir güçlük ve eziyetle Hasankeyf'e gelerek hayatını kurtarmayı başardıkları Gülbeyaz (Ceyda DÜVENCİ) , Sidar (Ömer GENÇ) in öldüğünü düşünerek hayatta tutunacak dalı kalmadığına kanaat getirir ve arkadaşları araba arızasıyla uğraşırken hızla yaklaşan bir kamyonun önüne atar kendini. Ayfer (Özlem TEKİN) ve Gülizar (Hale SOYGAZİ) onu .ekip kurtarırlar. Çileden çıkan Özlem TEKİN (ayfer)in bu noktada kendisi için yaptıkları fedakarlıklara rağmen intihar eylemini bencilce bulduğu Gülbeyaza haykırarak sıkı bir hayat ve dostluk dersi verir. Tüm izleyiciler içlerinden şunu geçirirler; "Allah Özlem TEKİN'in şerrinden korusun" :-)

  5) "UY BAŞUMA GELENLER" DİZİSİNDEN; HAKAN (Hakan YILMAZ), İDDİAYA TUTUŞTUKLARI DÜZKÖY MUHTARI (Aykut ORAY) ı işletmek adına BÖĞRÜNE HİLEYLE SAPLANMIŞ GİBİ DURAN BİR BIÇAKLA KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILIR. KENDİSİNE PLATONİK AŞK DUYAN MUHTARIN KIZI FONDIK (Başak KÖKLÜKAYA) GİZİ SIRRI BIRAKARA KANLAR İÇİNDE Kİ HAKAN'I DEHŞET VE ŞOK İÇİNDE YAŞATMAYA ÇALIŞIR. BU İŞTE BABASININ PARMAĞI OLABİLECEĞİ ZANNIYLA BİR DAKİKA İÇİNDE AŞKININ ATEŞİYLE İNANILMAZ BİR TERÖR ESTİRİR.

  Doruk Noktası: Başak KÖKLÜKAYA (Fındık) bu bıçaklanma hadisesinin Hakan'ın eşek şakası olduğunu anlayınca gözyaşlarını hiddetle siler, kalbinin kırırklığını titreyen dudakları takip eder ve her izleyenin kendi yüzünde ısısını acısını hissedebileceği şiddette bir tokat atar.

  6) "ASMALI KONAK" DİZİSİNDEN; SEYMEN' İN ARABASINA YAPILAN SABOTAJIN ARDINDAN BU İŞTE HAMZAOĞULLARININ BİR PARMAĞI OLABİLECEĞİNE DAİR TEORİLER ÜRER. SÜMBÜL HANIM (Selda ALKOR), HER İKİ AİLEYİ DE ENTERESE EDEN BİR KOUYU GÖRÜŞMELERİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEYEREK ALİ HAMZAOĞLU (Kenan BAL) DAN RANDEVU ALIR. GENÇLİK YILLARINDAN İTİBAREN SÜMBÜL HANIMA TUTKUN OLAN ALİ BEY, ÇARDAKTA ZARİF BİR YEMEK MASASI HAZIRLATIR, HEYECANLI BEKLEYİŞ SONRASINDA SÜMBÜL HANIM GELİR. SÜMBÜL HANIM ALİ BEYE "SEN NEDEN HİÇ EVLENMEDİN ALİ BEY?" DİYE SORDUĞUNDA ALİ BEYİN GÖZLERİ ÇOKTAN İTİRAFA BAŞLAMIŞTIR. BİR İNSAN HAYATININ, AŞK UĞRUNA KENDİSİNİ NASIL SADAKATLE MÜHÜRLEYEBİLECEĞİNİN ÖRNEĞİNİ Kenan BAL (Ali HAMZAOĞLU) UNUTULMAZ BİR OYUNCULUKLA VERİR BİZLERE.

  Doruk Noktası: Sümbül hanım evine dönmek üzere giderken Kenan BAL (Selda ALKOR) un ardından 50 küsur yılın ardından daha ümit dolu bir hasretle bakar ve öylece kalakalır.

  7) "HAZİRAN GECESİ" DİZİSİNDEN; TATSIZ BİR KURGUYLA TANIŞAN HAVİN (Naz ELMAS) VE BARAN (Özcan DENİZ) ARASINDA İLK SANİYEDE HARLANMAYA BAŞLAYAN BİR AŞK ATEŞİ BAŞGÖSTERİR. BARAN ISRAR KIYAMET HAVİN'İN HAYATINA GİRER. KÖRKÜTÜK SARHOŞ EVİNE GELDİĞİ GECENİN SABAHI HAVİN'İN MÜTEVAZI ÖĞRENCİ EVİNİN SEDİRİNDE KONUŞURLAR. Naz ELMAS (Havin) İ BU SOHBET SIRASINDA ÖYLE ÜRPERTİCİ BİR DOĞALLIKLA OYNAR Kİ, "ACABA BU DİZİ FALAN DEĞİL DE KAMERALARLA İZLENEN REEL BİR İNSANIN HAYATI MI" DİYE İŞKİLLENMEKTEN KENDİMİZİ ALAMAYIZ. MAKYAJSIZ, ABARTISIZ, KIRIK DÖKÜK AMA HİPNOZA SOKAN BİR SIRADANLIKLA BARAN' A SORAR ; "SEN NERDEN ÇIKTIN YAA" ...

  Doruk Noktası: Havin kahvaltı hazırlarken evi keşfetmeye gayret eden Baran eski bir resim görür ve Havin' in annesi olduğunu tahmin eder. "nasıl annenle aran iyi midir. ben benimkiyle arkadaş gibiyimdir resmen" der. Annesi, daha çocukken Havin'in gözleri önünde babası tarafından vahşice bıçaklanarak öldürülmüştür. Yılların kederi ve babasına duyduğu sessiz öfke Baran'ın sorusuyla kasırgaya dönüşür.

  8) "BİR İSTANBUL MASALI" DİZİSİNDEN; KENDİLERİNDEN GİZLİCE ROMADA SELİM ARHAN'LA EVLENEN KIZLARI ESMA'YA KIRGIN OLAN KOZAN AİLESİNİN FERTLERİ SİTEMLERİNİ VE SELİM BEYLE ESMA ARASINDA KENDİLERİNCE UYUMSUZ BULDUKLARI ÖĞELERİ HİDDETLE TARTIŞIRLAREN OZAN (İsmail HACIOĞLU) İSYAN EDER. ANNE VE BABASINA ABLASININ AŞKLARINA GÖSTERDİKLERİ DUYARSIZLIK, SAYGISIZLIK VE AŞKIN KUTSALLIĞINA DAİR KISA AMA VURUCU BİR KONUŞMA YAPAR. İsmail HACIOĞLU' NUN PERFORMANSI ÖYLESİNE ETKİLİDİR Kİ, 10 ADET SEZEN AKSU ALBÜMÜ DİLESEK BU DUYGUSALLIĞI YAŞAYAMAYIZ DİYE DÜŞÜNMEKTEN KENDİMİZİ ALAMAYIZ.

  Doruk Noktası: Bu kısa ama etkileyici nutkun sonrasında hışımla odasına giden Ozan (İsmail HACIOĞLU) nun ardından babası Cemal (Altan ERKEKLİ) ve annesi Suzan (Vahide GÖRDÜM) kalakalırlar. Cemal tokat gibi çarpan bu cümlelerin ardından eşi Suzan'a döner ve (gülümseyip oğluna hak verir bir edayla) şöyle der;" Vay be .Gördün mü Suzan, küçücük oğlum bu yaşa gelmiş bana resmen hayat dersi verdi!"

  9) "TATLI HAYAT" DİZİSİNDEN; İKİ BECERİKSİZ DOLANDIRICI, YANLIŞLIKLA EŞİ SEVİNÇ HANIM (Türkan ŞORAY) YERİNE İHSAN BEY (Haluk BİLGİNER) İN HİZMETÇİSİ MENEKŞE (Asuman DABAK) I KAÇIRARAK FİDYE İSTERLER. FIRSATÇI, GÖZÜ DOYMAZ SEVİMLİ BİR SONRADAN GÖRME OLAN İHSAN BEYİ CANLANDIRAN Haluk BİLGİNER, BU KARAKTERİN TÜM OLUMSUZ SIFATLARINA RAĞMEN KARISINA DUYDUĞU ÖLÜMSÜZ AŞK NEDENİYLE HİSSETTİĞİ PANİK VE ÜZÜNTÜYÜ AYAKTA ALKIŞLANACAK BİR ESTETİKLE OYNAR. HER SANİYESİ KAHKAHA FIRTINASINA SEBEP OLAN DİZİNİN TAM ORTA YERİNE DEVASA BİR GÖKTAŞI GİBİ DÜŞEN BU 10 DAKİKALIK DRAM SEKANSINI YİNE AYNI USTALIKLA KOMEDİYE DÖNÜŞTÜRMEYİ BİLİR.

  Doruk Noktası; Kaçırılanın aslında eşi değil evin hizmetçisi menekşe olduğunu bilmeyen İrfan bey ve komşuları fiye meslesini nasıl çözeceklerini tartışırlarken Sevinç Hanım (Türkan ŞORAY) içeri giriverir. Eşinin kaçırıldığını zanneden İrfan (Haluk BİLGİNER)in o an yaşadığı şok, şaşkınlık ve mutluluk duygularının harmanı her izleyenin gözlerinin nemlenmesine sebep olur.

  10) "AVRUPA YAKASI" DİZİSİNDEN; GAZANFER ÖZCAN' IN TÜM BÖLÜMLERDE Kİ PERFORMANSLARI. Örnek: HİÇ HAZETMEDİĞİ HALDE KIZI ASLI'NIN ZORUYLA BİR AVRUPA SİNEMASI FİLMİ İZLERKEN YAŞADIĞI IZDIRABI İZLEYİCİYE AKTARIŞI VE REKLAM GİRDİĞİ ANDA Kİ ÇOCUKSU COŞKUSU.

  Doruk Noktası: Üstad ne eylerse güzel eyler. Varın siz kendi doruk sekansınızı seçin :-)

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  submissive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  16.10.2004
  Mesajlar
  2
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Harika olmuş...kardeşim sen bence kendin dergi çıkarbişiler yap.:-) bu on performans arasında benim favorim uğur yücel.tek geçerim...

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  daybreak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  16.09.2004
  Yer
  Sakarya
  Mesajlar
  536
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  bir istanbul masalı dizisiyle ilgili yakaladığın olaylar süper.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  balik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  31.08.2004
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  10
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  çok güzel ya.tebrikler.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  meltemyucel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  17.09.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  322
  Konular
  14
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alında bu anları bizde yakalıyoruz hatta yaşıyoruz.. Ama eminim senin kadara yoruma dökemiyoruz. Tebrikler.
  Sil baştan dizisini pek izlemiyorum ama ordaki kızın adı Kiraz değilmiydi :?:

Sayfa 1/163 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 174
  Son Mesaj: 15-10-17, 01:23
 2. Unutulmaz Aşk / The Best of Me (17.10.2014)
  By omayra73 in forum Dünya Sinemasından Film Tanıtımları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 24-01-15, 02:08
 3. Rap Performans
  By yesimg in forum Özel Tiyatrolar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-11-12, 21:45
 4. Unutulmaz (Arşiv 28)
  By sugary in forum Unutulmaz
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 30-12-09, 15:44

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.