Sayfa 3/201 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Dolunay - Bölüm Yorumları (3)

Durum:
    nadine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    299

Aldığı Beğeni: 236

Bahsedilme
    0 Mesaj

AB ve ABC reytinglerinin yüksek olması fragman yüzünden beklentinin yüksek oluşuyla alakalı bence:img-wink:

Nazlı Ferit’in nikah meselesini hafife aldığını düşündüğü için Fatoş’a;

” şu saat olmuş Ferit hala şirkette çalışıyor ben niye çalışmıyorum” diyor.

Sonrasında “ben çok mu meraklıyım onunla evlenmeye, koca delisi miyim ben? Düğün meraklısı mıyım? “ diyor.

Kız belli ki Ferit’in evlenme teklifi müsameresindeki tavrına çok bozulmuş. Kim olsa bozulurdu, hatta orada yüzüğü adamın kafasına çakıp çekip giderdi. Nazlı biraz Bulut için belki birazda Ferit’i sevdiği için bu müsamereye devam ediyor. Balıkçıda kitli kalma olayı saçma olmuş ama aynı saçmalıkla okulda kilitli kalmışlığım olduğu için mümkün olabilir diyorum. Yangın çıksa kurtulması zor, araba çarpsa günlerce hastanede kalacak en kolayı buzhanede kitli kalma olayı onu tercih etmişler. Yerli yersiz bir çok film ve dizide bu olay kullanıldığı için şurdan alınmış buradan alınmış demiyorum çünkü bir çok örneğini izledim.

Ben baba ile yapılan konuşma ve babanın evlilik olayına verdiği tepkilere ilişkin kısımları hiç inandırıcı bulmadım. En azından küsüp gelmeselerdi daha inandırıcı olacaktı. Ferit’in annesi oğlu evlenmeyecek diye içi gidiyordu ne oldu da ani karar verildi diye düğüne gelmekten vazgeçti. Oyuncunun adı jenerikte yazmıyor diye yazışmıştık ama Leman Hanım’ın varlığı bence dizi için iyi olurdu. Ferit’le sorununun ne olduğu öğrenilince kadının dizideki varlığı gereksiz mi oldu?

Nazlı’ya da bir anne bulamamışlar hastaymış içerde yatıyormuş, olmamış beğenmedim..

Durum:
    arzu!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Güzel malzeme kötü kurgu. Şahane bir duygu çatışması ve romantik komedi zemini mevcut iken amatör bir kurgu ve senaryoyla malesef yine çuvalladılar. Yalan yok bu bölümden oldukça umutlıydum. Ama yine olmadı ve malesef olacağını da düşünmüyorum artık. Biraz duygu biraz derinlik katmak bu kadar mı zor senaryoya? Feritin hakkını yiyemem bakışlarından mimiklerinden nedense ben Nazlıya olan aşkını buram buram alıyorum. Ama Nazlı.. Nazlı ve onun anlam veremediğim saçma sapan hareketleri, zaten hepiniz değinmişsiniz. Denize açık açık şöyle net bi cevap haaala veremiyor saç baş yolduruyor bana. İçinde ki tohummuş çok güzel yerdeymiş az kalsın “aslında ben de Feriti o kadar sevmiyorum ama buna mecburum o yüzden az ssbret nasılsa boşanıcaz” diyecek sandım.
    Zaten gün değişimi söz konusu iken neden şöyle eğlenceli hem romantik hem de komedili bir düğün çekmediniz? Bizim halkımız düğün dernek sever bunu niye kullanmadınız? Ne olacak şimdi bunlar nikahı apar topar kıyacak hopp evlendik diyecek. Gün değişikliği bu senaryoyla umarım dizinin ipini çekmez..

Durum:
    ARZUM 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Vatanım Sensin
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    51

Aldığı Beğeni: 10

Bahsedilme
    0 Mesaj

İyi günler herkese...
    dolunayı ilk bölümden itibaren izlesem de hatta izleme sebebim Bulut ve Bulut rolündeki oyuncu olsa bile son zamanlarda Nazlı Ferit için izlemeye başlamıştım. ilk defa bölümü bu kadar heyecanla,sabırsızlıkla bekliyordum ve fragmanda yayınlanan heyecanla beklememe sebep olan hemen hemen her sahnenin bölümde hüsranla sonuçlandığını gördüm... Acaba fazla mı bir beklenti içindeydim ki beklediklerimin karşılığını hemen hemin hiç alamadım. Daha önceki bölümlerde azıcık da olsa ucundan kulağından Feritin Nazlı'dan hoşlandığı belli oluyordu bu bölüm kesinlikle Ferit'in Nazlı'dan hoşlandığını düşünmüyorum sadece olarak kendi egosunu tatmin etmek için öpüşme sahnesinden sonra Nazlıdan karşılık alamadığı için vede hiç bir zaman koşan olmadığı için, hayır cevabı almadığı için kendine yediremediğini düşünüyorum. Nazlının ondan kaçma sebebini çözünce ve Nazlının ona olan duygularına emin olunca da pes etti bıraktı en azından bize gösterilen bu hikayedir. Tamam Ferit odundu, soğuktu, buzdolabıydı ama bu bölüm sadece kızı kendi çıkarı için baskı yaparak kullanmaya çalışan biri oluverdi...Hemen hemen her bölüm Deniz papağan gibi sen herkesi idare etmeye, kendi kurallarını dayatmaya çalışıyorsun söylemlerini bu bölüm haklı çıkardılar. Nazlının duyguları belli ama Ferit'in duyguları senaryoyla mı desem oyuncuyle alakalı mı desem yansıtılmıyor, karşı taraftan hiç birşey hissetmeyen Nazlı geri veriyor ki bence doğruda yapıyor ( bakınız evlilik teklifi sahnesinde küçük düşürülmesi) yani ama Fatoşla birçok konuşmasında aslında Feritten karşılık alırsa her şey değişebileceği imalarıda veriyor.

Bu bölüm en beğenmediğim kısım Ferit'in sözde sevdiği kadının hayallerinde olan evlenme teklifini bu şekilde kullanıp sonra aşağılamasıydı bence son derece kırıcı bir davranıştı ve ben o zaman Nazlının yerine çok üzüldüm. Nazlı bunu uzunca bir süre affetmemeli bence.

Aslında dizide yapılan sahte evlilik adı altında birbirini seven insanın tatlı atışmaları klişe bir senaryo ve hemen her zaman tutan ve keyifle izlenen bir senaryo ama ilk kez bu senaryoyu bu kadar duygusuz işleyen bir senarist ekipi görüyorum. Acaba bu durumu yapımcı ve oyuncular görmüyormu?! Mesela Fatoştan önce çıkan Nazlı balıkçıya gideceğini söylüyor ama Fatoş Ferite korktu belki diyor, yarım saat bizden önce çıktı diyor. Buna tek mantıklı açıklama olabilir oda nikah sahnesinin yani Fatoşla Ferit konuşmasının, Nazlı ile Fatoş konuşmasından önce çekilmiş olması ve sonra senaryoda bi değişiklik yapılmış olması çünki başka türlü açıklanamaz bu olay. Ve merak etdiğim Nazlının balıkçıda olduğunu sözde bilmeyen Fatoş varken Ferit Nazlıyı nasıl bulacak?. Bi bakmışız Demet Denizi arıyor gel kurtar sevdiceğini al sana kıyak yaptım diyor :img-beee:

Dizi süresi bukadar uzun olduğu halde okadar sıkıştırılmış bi bölümdüki... halbuki dolu dolu romantizm kokak tatlı atışmalar olan bi bölüm yazabilirlerdi ki bunu yazmak bu kadar zor olmamalı bence oyuncularda bu rolün üstesinden gelecek yeterince potansiyal var, neden bize bu işgence yapıldu ozaman :img-beee: Neden bize odun, duygusuz, bencil Ferit ve balıklarla konuşan saf ve sinir bozucu Nazlı izletmeyi düşündüler?.

Ve son olarak İzlerken iki gün sonra bunların nikahı vardı noldu tam derken bi baktım aynı güne gelinmiş ve ikiside halen çalışıyorlar. Tamam bu formalite bi evlilik ama sözde iki birbirini seven insanın evliliği... nekadar saçma bölüm sonu olsa bile ama bu şekilde duygusuzca, hemen oldu bitti şeklinde bize izletilecek nikahın kıyılmasını istemezdim açıkcası iyikide kıyılmadı. Ferit beye az bile oldu, gelini gidip almayı bile tenezzül etmeyen damat adayına az bile bu. Belki Nazlını kaybedebilir korkusuyla bişeyleri değiştirir (yani senaristlere bağlı). Adam okadar rahatki Nazlının onunla evleneceğine efor bile sarfetmeye gerek duymuyor vede Nazlı kabul etmeden annesine anlatmış bile... buarada dizinin sonlarına doğru Ferit ve Engin arasında bu konuşma tekrarlanıyor farkettiyseniz. Bu bölüm çekim atlamalarında da senaryodada baya hatalar vardı. Neden böyle yaptılar anlamış değilim ama gidişatta değişiklik yaptılar bence.

Umarım her yerde itiraz eden seyircileri dikkate alırlarda 16. Bölümde beklediğimiz klişe basit kolay ama güzel bi bölüm izletebilirler bize...

* buarada Özge Gürel çok güzel ve şirin bi kız, beyaz tenli olması da ayrı bi güzellik katıyor ona... kız makyajsız veya az makyajlı haliyle bile güzel yani ne gerek var bukadar makyaja vede bazı sahnelerde güzelim beyaz tenli kızı una batırır gibi makyaj yapıyorlar. Kahkulleride uzamış yüzünü hepten kapatıyor...
    Aynı şekilde Can Yaman'ın saçları da kötü yapılıyor ya kısaltsınlar bişey yapsınlar lütfen...

* reytingler gayet iyi ama aynı.. bu reytingleri alması Dolunay'ın ne bitme sebebi nede gün değiştirme sebebidir... Salı günü dizinin geçemediği tek rahibi EDHO, umarım yazık olmaz diziye. Ve umarım senaristler kendilerine çeki düzen verirler... bu saçmalıkları da gün değişimine bağlı heyecana bağlamak istiyorum.

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ipekaziz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili elitay, şimdi o fularla Nazlı’nın yeri tespit edildiğinde neredeyse Nazlı’yı kaybetmek tehlikesiyle karşı karşıya kalan en Kahraman Rıdvan rolünde Ferit’i izleyeceğiz
    Tüm o robotik tepki ve davranışlarıyla

Biraz duygulanır gibi olup, Nazlı kendisinde değilken başucunda eli, elinde bekleyecek...eeee nişanlısı malum...hastanede refakat hakkı kendisinin....Deniz de odanın dış kapısında nöbette....sonra Nazlı, Ferit, Ferit diye sayıklayarak uyanacak (malum soğuktan donarken dalınan o uykuya dalmadan önce dudaklarından dökülen isim de Ferit’ti) ayyy ne aşk diyeceğiz bizlerde....yani diyeceğimizi sanıyor senaristler...en azından beni şahsen demeyeceğimi biliyorum

Neyse işte, sonra Nazlı kendine gelince, Ferit yine soğuğumsu, uzak, mesafeli, ama arada ağzından ve vücut dilinden kaçırdığı seviyorum ben bu kızı söz ve hareketleriyle dizinin epey bi bölümünü geçirtecek
    Ama bizler yine izlerken “yaaa biz burada hislenmeliyiz aslında, hislenmeliydik değil mi? Acaba neden hislenemiyoruz, bizim hislenme mekanizması kısa devre mi yaptı yoksa?” diye kendimizden şüpheye düşeceğiz
    O fular boşuna düşmedi. Zaten Ferit kurtarmazsa bu kız orada ölür. Kapı kilitli yani. Balıkçıyı aramaları lazım. Ya da başka bir giriş varsa onu denemeleri.

İyi hoş da. Sürekli odunumsu hallere geçilmesin. Ay bu bölüm neydi öyle Ferit mi Fredi mi? Kabus gibi hareketler sevdiği kadına karşı? Kendi başına kaldığında da kafası hep işinde. Hakan'ın katil olma ihtimali kesinleşti diye mi böyle gitgellerde anlamadım. Hani Bulut alınıncaya kadar Nazlı'ya ters yapayım diyorsa neyse. Öyle de gözükmüyor.

Aynen öyle olacak gibi. Her bölüm bir parmak bal çalıyorlar. Arada aşk olduğu unutuluyor bazen. Bu bölümün dinamizmi evlilik teklifiydi.

Alıntı zeynep92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölüm tam anlamıyla sacmalardan secmelerdi ama bence en mantiksiz olan kısım babanin formalite evliligi kabul etmesiydi.ben ferit nazli'ya babana anlatalim diyince asuman'in yaptiklarini söylemekle tehdit etti sanmıştım baya baya ciddilermis adam da resmen kanatsiz melek bir iki sorudan sonra kabul etti sanki kızı 3 5 koca eskitmis de bu nikah düğün gayet siradan olaylarmis gibi bi de sözleşme yapalim demez mi.adam zaten bu kadar acele olmasindan suphelenmisti hamile misin diye imada bulundu madem bu kadar anlayışlı adam hamileyim o yuzden acele ediyoruz deseydin bize daha da eglenceli sahneler cikabilirdi oradan

Gerçek evliliğe kırılmıştı. Sahte evlilikte iyi tamam dedi ama sözleşme yapacaksınız. :img-hyste Yazar burada parada pulda gözümüz yok mesajı verdi aslında. İyi de Ferit zaten bunu biliyor. Nazlı'yı iyi tanıdığını kendi söyledi. Sadece onu süründürüyor ve oyunu kendi kurallarıyla oynuyor. Nazlı çok fazla iyi niyetli herkese. Ben biraz da sert yönlerini görmek isterim. Kararlı ve başarılı olduğu yönleri. Hep oyuna gelen neden Nazlı oluyor? Artık güçlü kadın karakterler seviliyor. Zeki olup, zekasıyla kötüleri alt edebilmeli.

Alıntı AdaMavi90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık haftaya da birşey olacak düzelecek diye beklemeyelim.

Nazlı ordan tek başına çıkar yada tanımadığı birileri çıkartır.

Nazlıyı Deniz bulur.

Hastane sahnesi falan yazmayı akıl ederlerse ki etmeye de bilirler Nazlı evde de olabilir hiç hastaneye falan gitmeden. Çünkü teneke ya bu kız onca soğuk onu etkilemez de hastalanmaz da tur gibi çıkar ordan.

Ferit asla korkmaz, gözünden bir damla yaş gelmez. Nazlı olur da üşürse falan asla sarılmaz. Yine laf sokar, yine öküzlüğe devam eder. senin yüzünden nikah ertelendi. Sen Bulut'u böyle mi seviyorsun nikah günü çalışarak mı. Hasta da olsan yarın evleneceğiz herşey Bulut için der. Hatta gider şirkette çalışır. Nazlı kesinlikle aklına gelmez. Engin 'Senin evleneceğin kadın hasta, hastanede ve sen burda mısın Ferit' der Ferit DİNGİLİ de(artık bende böyle yazacağım hakketti dünden sonra) BEN Mİ NİKAH GÜNÜ ONA GİT BALIK AL DEDİM. KENDİ GİTTİ KENDİ BULDU. BİZDE EVLENEMDİK gibi şeyler söyler.

Öte yandan Deniz çok aşık ya ağlar zırlar ahh Nazlı sana bir şey olsaydı ben ne yapardım Nazlı diye gezer ortalarda Alya Deniz'i teselli eder Nazlıya gidene kadar üzülme bak iyiymiş işte diye ama Deniz konuşmaz bile sadece ağlar. sonra Nazlıyı görünce sımsıkı sarılır. Nazlı o tonlaması ve mest olmuş hali ile Deniz der. İyiyim merak etme der. Nazlı da Deniz'i avutur.
    Zaten Nazlı orada kalınca ilk akla gelen Ferit bunun da hesabını sorar oldu. Yine suçlama filan. Böyle hayat geçmez yahu. Sürekli onu suçlayan, anlamaya çalışmayan, sevgisini göstermeyen, ters davranan biriyle evlenecek bu kız. Bu bölümde gördüğümüz buydu yani. Evdeki didişmeler tatlıydı o da birazcık. Niye çiçekle geliyorum, Ferit Aslan diz çöker mi?, Yine mi restoran, bitse de gitsek havaları misliyle geri dönsün Mokuzai Ferit'e. Yalnız tek samimiyeti NazFerBul sahnesinde alıyorum. Evleneceklerini açıklarken Ferit Nazlı'ya cidden aşık gibi baktı. Bulut-Nazlı sahneleri güzel en azından. Onları seyreden Ferit Aslan da. Aşk başka tabi. Henüz hala belli bir netlik yok.

Durum:
    AdaMavi90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,449

Aldığı Beğeni: 2,082

Bahsedilme
    14 Mesaj

elitay88 arkadaşım eklediğin resimde yine nikah sahnesi sanırım arkada ki tahta da NAZLI-Ferit yazıyor. Bu kez evde yapacaklar anlaşılan. O zaman o bahçeli yer neydi otelde ki kokteyl masalarına benzeyen masalar vardı. Nikah evdeyse o nedir o zaman orası da Ferit ev gece çekimimiydi.

Nikah sahnesi çektiklerine göre dediğim gibi Nazlı hemen toparlanacak sonra yine acele ecele çekilmiş bir nikah izleyeceğiz. Duygusal sahne beklemeyelim yani NAZLI HASTALANIR, FERİT ENDİŞELENİR, YUMUŞAR diye olmayacak çünkü herkesin tahmin ettiği gibi Ferit kızacak sonra nikah asık suratlar. sİLAH DAYAMIŞLAR SANKİ BAŞLARINA KİMSEYİ İNANDIRMAK İÇİN ÇABA HARCAMIYORLAR. Haftaya yapacağımız yorum da bu olacak. Tek güzel şey Bulut'un da nikahta olması olacak gerisini at çöpe.

Nazlı Bulut Ferit SAHNELERİ dizinin gülümseten tek yanı. Restoranda ki halleri çok güzeldi. Bulut'un Ferit ve Nazlıya sarılışı bu habere olan sevinci.
    Şimdi orada dedi ya BULUT annem ve babam gibi mi diye Ferit'e evet annenle baban gibi dedi ya bu çocuk sorgulamaz mı sormaz mı HANİ siz annem ve babam gibi evli olacaktınız neden aynı odada kalmıyorsunuz gibi gibi

Son bölüm de Deniz'in elinde kask mı vardı ben mi yanlış gördüm. SANKİ MOTOR KULLANIYOR GİBİ. Nikah günü sinirden kaza da yapar şimdi bu kurbağa surat. Herkes Deniz Deniz diye gezer. ALYA yataklara düşer. Nazlı benim yümden biz evlendik diye kendini parçalar. Çünkü bu dizi de ne varsa bu adama yazılıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)