Sayfa 1/20 1234511 ... SonSon
99 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Suits (USA Network)

 1. #1
  aslı&burak
  aslı&burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Suits (USA Network)  İsmi: Suits
  Türü: Dram
  Yapımcı: Aaron Korsh
  Yapım Yılı: 2011

  Yönetmen:
  Kevin Bray
  John Scott

  Senaryo:
  Sean Jablonski
  Aaron Korsh


  Konusu:
  Bir uyuşturucu anlaşmasından kaçış kötü sonuçlanır.

  Mike Ross, üniversiten terk, zeki biridir. Kendisini birden New York'un en iyi avukatlarından Harvey Specter ile çalışırken bulur.

  Oyuncular:

  Meghan Markle: Rachel Zane (3 episodes, 2011)
  Rick Hoffman: Louis Litt (3 episodes, 2011)
  Sarah Rafferty: Donna (2 episodes, 2011)
  Gina Torres: Jessica Pearson (2 episodes, 2011)
  Patrick J. Adams: Mike Ross (2 episodes, 2011)
  Gabriel Macht: Harvey Specter (2 episodes, 2011)
  Tom Lipinski: Trevor (1 episode, 2011)
  Kristen Bush: Joanna (1 episode, 2011)
  Julie Ann Emery: Vanessa (1 episode, 2011)
  Renee Michelle Brown: College Student (unknown episodes)
  Nikki Casseri: Wine Bar Waitress (unknown episodes)
  Herman Chavez: Bellman (unknown episodes)
  Chloe Cmarada: Lisa (unknown episodes)
  Pressly Coker: Interviewee (unknown episodes)
  Teddy Coluca: Worker (unknown episodes)
  Konu Aynur tarafından (23-10-18 Saat 23:10 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  dream_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.11.2007
  Yer
  andthenwerunlikehell.
  Mesajlar
  2,951
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Dilekcim başlık için teşekkürler. Bugün 1. bölümü izleme fırsatım oldu, bölümler 72 dakika sanırım. O yüzden biraz alışılmışın dışında. Ancak 1. sezon yalnızca 12 bölüm galiba?? Belki de bu yüzden böyle yapılmıştır.

  Genel konu yazılmış ama ben ilk bölümü izledikten sonra bilgi vereyim, belki daha açıklayıcı olur.

  Mike Ross adlı gencimiz zeki, inanılmaz bi hafızaya sahip ve bir uyuşturucu satımı sırasında dekanın kızına sattığını bilmediği için uyuşturucuyu hukuk okuma fırsatından, bursundan olan mavi gözlü karakterimiz. Geçimini küçük sahtekarlıklar ile sağlamaktadır. Mesela ilk bölümde birinin yerine sınava girerek onun sınavdan geçer not almasını sağlıyor. :img-grin2 Ama büyükannesi hasta ve bakıma muhtaç, devlet hastanesine gönderilmesini istemediği için 25 bin dolara ihtiyacı var. Bu durumda en yakın arkadaşı Trevor'dan bu para karşılığında ona uyuşturucu kuryeliği yapmada yardımcı olacağını söylüyor. Ancak arkadaşının da haberi olmadan bu satımda polislerin parmağının olduğunu öğreniyoruz ve malı götüreceği otelde köşeye sıkışırken hiç ummadığı bir anda New York'un en çok dava kazanan (New York City's best closer :img-grin2) avukatı Harvey Specter'ın ortağı oluveriyor.

  Dizi inanılmaz güzel, akıcı, zeki ve muhteşem diyaloglara sahip. Hukuki dizilere ilginiz varsa zaten kaçırmayın, ama hukuki bilgileriniz olmasa bile en azından karakterlerin birbirine verdiği zekice ve komik yanıtlarla birlikte zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Başroldeki iki erkek oyuncu da birbirinden karizma. :img-in_lo Mike zaten o renkli gözleriyle zeki, hazırcevap ve bitirim bir porte çiziyor. Harvey ise (:img-in_lo) Mad Men dizisinden fırlamış bir karizma ve ayrıntıları görme becerisiyle çaylak Mike'ı bir güzel yetiştiriyor. Daha ilk bölümünden beni bu kadar etkiledi, devamını da herhalde aynı zevkle izleyeceğim.

  alıntıdır, uba.


  -Bu sahnedeki diyalog şu şekilde;
  Harvey: Hey, didn’t I tell you to get some better suits?
  Mike: I spent five hundred dollars.
  Harvey: For how many suits?
  Mike: Five! …What?
  :img-hyste Tabii sonunda Harvey Mike'ın düzgün giyinmesi için takım elbiselerini yapan yere gönderiyor, oradaki konuşmalar da harikadır. -


  Kısacası harika bir dizi olmuş. :img-wink:

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  dream_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.11.2007
  Yer
  andthenwerunlikehell.
  Mesajlar
  2,951
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Dizinin tüm bölümlerini izleyip bitirdikten sonra uzun bir dizi yorumu yapmak istedim. Her ne kadar sayfayı özel köşem haline getirecek gibi oluyorsam da belki ileride de benime aynı hisleri paylaşıp bir heves bir şeyler yazma, okuma ihtiyacında olanlar olur, ben de yazı kalıcı olduğu için yazayım da daha önce de birileri oldu denilsin. :img-grin2 Ama baştan söyleyeyim spoiler içerikli bir yorum olacak.

  Konusu itibariyle zaten sizi çekiyor dizi ama bu dizide öyle bir bromance var ki hiçbir dizide böyle sağlamını görmedim şu ana kadar. Harvey&Mike ikilisinin hiçbir sahnesinde sıkılmanız mümkün değil. Hatta diziyi izlerken aklıma gelen ilk benzetme de Harry Potter'dan oldu. Dumbledore ve Harry arasındaki ilişkiye benzer bir muhabbetleri var. Her ne kadar Harvey Dumbledore kadar sevecen, müşfik, sıcakkanlı biri olmasa da Dumbledore gibi Harry'den fazla beklentisi olan birinin Mike'tan yüksek beklentilere sahip Harvey ile kıyaslamasını yapmadan edemedim. Örneğin; daha ilk bölümden uyuşturucu konusundaki tavrını net bir biçimde koyan Harvey, bir sonraki bölümde Mike'ın uyuşturucu konusunda verdiği sözü tutamadığını gördüğünde biz arkasını Mike'a dönmüş Harvey'nin yüzünde hayal kırıklığını açıkça görürken Mike'a sertçe odadan çıkmasını söylüyor. Mike elbette ki bu hayal kırıklığını ona yaşattığı için pişman oluyor. Kısacası Dumbledore'un Harry'e güveni ölçüsünde bir güven ilişkisi var. Hatta onun gibi Mike'a balık vermeyip balık tutma bilgisini vermeye kararlı. :img-grin2 Her zaman Mike'a her şeyi tek başına halletmesi için emirler veriyor, eh öyle bir şirkette en iyi pozisyonda olan adamın işini gücünü bırakmasını ve her şeyi ondan beklemeyi düşünmek saçma olurdu zaten.

  Bunun dışında Harvey Mike'ın akıl hocası gibi görünse de olaylara yakından baktığınızda Mike pek çok alanda iş bitirici oluyor. Hatta öyle durumlarda kalıyor ki Harvey, Mike olmasa ne yapardı diyorsunuz. Örneğin sezon finalinde (ki bomba bir finaldi. :img-grin2) bir mahkumun müebbet hapsine doğru gittikleri ve davayı kaybetmek üzere oldukları bir noktada soruna çözüm getiren Mike oluyor o toy haliyle. Çünkü Mike olayların içinde olmasa da ya da tecrübesi olmasa da gerçekten zeki bir adam. Üstelik dizinin bütünün değerlendirdiğinizde Mike'ın ilerideki Harvey olacağının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorsunuz.

  Mike ve Harvey Mike'ın ifadesiyle "good lawyer, bad lawyer" portresi çiziyor gerçekten de. :img-grin2 Fakat yine bütüne baktığımda hikayenin bize sunduğu şeyleri bu ifadeyle birlikte değerlendirmek gerekiyor. 1. bölümde Harvey Donna'ya yardımcısının kendisinin gibi olması gerektiğini söylüyor. (Another Me. :img-grin2) Aradığı bir başka o. Ama ilerleyen bölümlerde Mike'a bu sektöre uyum sağlayamayacağını söylüyor. Çünkü Mike işin duygusal ve etik boyutunu bir kenara atamıyor. Harvey ise uzun yıllar orada çalışmanın bir getirisi -mi yoksa götürüsü mü artık ona siz karar verin - olarak acımasızlığı öğrenmiş. Zaten bu hukuk şirketine bakıldığında çalışanların biri mi insancıl olmaz diye düşünüyorsunuz, Mike onların arasında zekasıyla, sağduyusuyla, hırslardan arınmış haliyle saflık timsali gibi. Tabii kirli bir sahtekarlık geçmişini saymazsanız. :img-hyste Ama Harvey'nin derdi kazanç değil. Her ne kadar kendisini öyle lanse etse de. Birçok kez müvekkili olan şirketteki yolsuzlukları, usulsüzlükleri görünce onların karşı tarafına geçebilecek biri. Tabii bunu ben şirketin avukatıyım, yöneticilerin değil diyerek örtbas etmeye çalışıyor. :img-grin2 Hatta bir keresinde kanser hastaları için önerilen tazminat miktarını çok az bulduğu için kendi parası üstüne bir riske girip onlara hak ettiklerini verdiğinde ve Mike "Duygulara karşı olduğunu sanıyordum." dediğinde, "Duygulara sahip olmaya karşıyım, onları kullanmaya değil." diyerek geçiştiriyor. Aslında düsturu kazanmaktan çok adalet olan bu adam zaten sadece adaletin savunucusu olduğu için kazanıyor. Bu kadar basit ya da belki karışık. Yine de Mike'ın onun deyimiyle 'another me' olduğunu biliyoruz, çünkü o doğrucu davut'luğunu hala yitirmemiş, sadece Mike'tan farklı olarak sektörde var olmanın koşullarını iyi biliyor.

  Gelelim bu iki harika adamın aşk hayatına.. :img-hyste Mike en karışığı gibi görünse de aslında Harvey'nin de hayatındaki kadınların durumu da karışık oldukça. Mike'ın daha ilk bölümlerde Trevor'ın kız arkadaşına bakışlarını görüyoruz, işin tuhafı şu ki kız da ona fena bakıyor. Ama arkadaşına ihanet edemiyor, onalr ayrıldıktan sonra ise kızla yani Jenny ile çıkmaya başlıyor. Fakat işe bakınız ki şirkette bir stajyer Rachel var ki onunla arasında gelişen ilişki daha izlenilesi ve keyifli. Nitekim kendisi de Jenny ile çıkmadan önce kıza kur yapıyor ama Rachel hayatının hatasını yaparak ben işyerimden biriyle çıkmam diyor. Kendi de sonra bayağı bir çarpıyor kafasını duvarlara. :img-hyste Ama buna rağmen Mike'ın Jenny'e rağmen Rachel'a karşı bir şeyler hissetmekten vazgeçemediğini görüyoruz. Örneğin bir çifte randevuda, Rachel'a sırnaşan göstermelik erkek arkadaşını Mike cığım Jenny'nin yanında güzel bir paylıyor. :img-hyste:img-in_lo Yani durumlar pek fena. Ama bu çiftin 2. sezonda bir araya geleceğini düşünüyorum çünkü Jenny ilk defa zeka parıltısı gösteren bir konuşma yapıyor bu olay sonrasında ve " Sen ona ben Trevor ile çıkarken bana baktığın gibi bakıyorsun." diyor. :img-in_lo Bu arada Rachel&Mike öpüşmesi de çok şükeladır, duyguyu almak açısından mükemmel bir sahne. :img-in_lo

  Harvey ise tek gecelik ilişkilerin adamı. :img-hyste Ama yardımcısı Donna ile aralarında inanılmaz güzel bir elektrik var, zaten Donna gibi bir kadını kaçırırsan yanlış yaparsın Harvey. Kadın kendini sana adamış resmen. :img-in_lo Hatta Harvey'nin kendisini kovabilme ihtimaline rağmen onun iyiliği için ondan gizli işler bile yapabiliyor. Merakla bekliyorum bu çifti. :img-in_lo

  İşlerine de yansıyan bir durum var bu duygu mevzuunda bir parantez açayım ona da. 1.07'de Mike ve Harvey benzer sınavlardan geçiyorlar bir şeyler hissettikleri kadınalara karşı. Mike kurgusal duruşmada karşısında yer alan Rachel'ın üstüne sorularla gidip onu zayıf yerinden vurup kurgusal duruşmayı kazanmaya yakınken kızın gözlerinin dolduğunu görmekle beraber kendini geri çekiyor ve davayı kaybediyor, bu durum onun kariyerine eksi olarak yazılıyor. Bu sektör için saf ve naif olarak bulunuyor. Aynı bölümde Harvey de eskiden de birlikte olduğu bir kadınla karşı karşıya geliyor bir sorunda. Ama o sonuna kadar gidip kendini geri çekmiyor. Fakat kadının üzüntüsünü gördüğünde pişmanlığını görüyoruz ama iki adam arasındaki fark işte bu. Seçimleri. Zaten bu davayı kaybetme üstüne Harvey de sen bu işi yapamayacaksın galiba konulu bir söylev çekiyor Mike'a. Mike'ın cevabı ise harikulade. "Evet aklımı kullanırsam senin gibi bir avukat olurum. Çünkü sen bu sektörde en iyisisin. Bu işe başladığımda nasıl bir avukat olmam gerektiğini seçeceğimi söylemiştin. Ama ben aynı zamanda nasıl bir insan olmam gerektiğini de seçiyorum." diyerek tam on ikiden vuruyor.

  Kısaca izleyiniz, izlettiriniz. Ha bu arada Mike cığım iki kadın arasında kalıyorsan ikisini de aynı bünyede eritebilen ben burada hazır ve nazırım. :img-in_lo:img-hyste

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  anemon_kızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.08.2008
  Yer
  Bibliothèque
  Mesajlar
  2,545
  Konular
  11
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Dizi çok akıcı en başta izlerken zamanın nasıl ilerlediğini anlayamıyor insan. Bu açıdan sezonun 12 bölümden oluşması çok kötü. Yeni sezon da yaz aylarında tekrar başlayacağı için bekleyiş uzuyor ama yazlık dizilerin arasına bir dizi daha kattığım için mutluyum. Harvey ne kadar sert görünse de İşinden gelen bir soğukkanlılık onunki yoksa final bölümünde ne olursa olsun eski dostlarına ne kadar sağdık olduğunu gösterdi. Mike için de zamanı geldiğin de onu koruyacaktır. Mike her ne kadar şimdilik tersini düşünerek arada harvey'e çıkışsa da. Onlarınki Abi-kardeş ilişkisi gibi kolay yıkılacak cinsten değil. Hele son bölümler de daha da hissedilir cinstendi.

  Spoiler İçermektedir

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  dream_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.11.2007
  Yer
  andthenwerunlikehell.
  Mesajlar
  2,951
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  anemon_kızı , yorumunuzda katıldığım birçok nokta var gerçekten de. :img-wink: Harvey ve Mike ilişkisi bir vasi/çocuk ya da abi/kardeş ilişkisi gibi. Ama zaman zaman dosttan da öte olduklarını görüyoruz. Sezon finalindeki malum olayı ve Harvey'nin o suçsuz çocuğun avukatlığını alıp bir sürü şey yapması arasında bağlantı kurunca ben de Harvey'nin asla Mike'ı bırakmayacağını düşünüyorum. Zaten Mike da bence bunun farkında. Üstelik Harvey sallamıyorum ayağına (amiyane bir tabir oldu farkındayım. ) Mike için çok şey yaptı. Eğer söylediği yalan anlaşılırsa lisansının iptal olma tehlikesi var. Onun dışında Mike'ın o saçma arkadaşı Trevor için can güvenliğini tehlikeye attı. Louis'e ve patronu Jessica'ya karşı hep Mike'ı korudu ve savundu. Mike bir hukuk firmasına gizlice girdiğinde olayı ustalıkla o çözdü. Zaten Harvey'nin düşüncesi Mike'ı bir tek ben ezebilirim siz değil. :img-hyste Louis'e de benim çalışanımı kovmakla tehdit edemezsin diye çıkışmıştı. Bu arada Donna da Mike'a çok değer veriyor aslında. Hani bir keresinde Kyle Mike'ın damarına basmak için Donna'yı kastederek hemen de anneciğine koşmuşsun demişti, o zaman gerçekten de Donna'nın da (zaten Harvey'nin yalanına ortak olduğundan belli değil mi?) Mike için pek çok şey yapabileceğini düşünüyorum.

  Harvey&Donna konusu bence de çok şey vaat ediyor. :img-in_lo Mike'ın durumu zaten malum ama Harvey ile Donna karışıklar. Yine de Jessica'nın "O olmasa hayatın nasıl olurdu bir düşün." demesinden sonraki sahneler çok hoştu. Umarım görürüz devamını.

  Louis karakteriyle ilgili gifleri görüne aklıma geldi. Çok sinir bozucu bir karakter olmasına rağmen dizide olmasaydı büyük bir eksiklik olurdu diye düşünüyorum. :img-grin2 Gerek Harvey ile gerek Mike ile gerek Donna ile olan konuşmaları harika. :img-hyste

  Burada Mike'tan delil istiyordu Harvey ama Mike delili bulmak için hukuk firmasına sızıyordu gizlice, güvenlik görevlisine yaklanınca da Harvey tarafından kurtarılıyordu. :img-hyste


  Bu sahnenin hem çekimi çok güzeldi hem de Harvey'nin kararlı tavrı.
  Rachel ve Mike'ın evli çift numarası yaptığı sahne.


  Bu sahnede de çok gülmüştüm. Louis ve Harvey kazanmak üstüne bahse giriyorlar (ki bunu daha önce de bunu yapmışlardı, kendi adamları Mike ve Kyle için. :img-hyste). Louis Mike'ı yanına istiyor. Mike yavrum kıyamam sana, ben köle miyim diyor. :img-in_lo  +

  Adam artist yahu. :whistle2


Sayfa 1/20 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.