Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (58)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  BERNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  25.04.2005
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  25,567
  Konular
  246
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (58)

  Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'i aştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz. Bir önceki baslığa asağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
  http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=84083

  Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Sohbet ortamı oluşturmayınız.

  Saygılarımla
  Süper Moderatör
  BERNA
  Konu NATY&FACU tarafından (22-12-13 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.
  İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman ayrılmalarına yakın zamandır.
  Dostoyevski

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  (BuRcUu) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  06.05.2007
  Yer
  [Baba Ocağı]
  Mesajlar
  2,644
  Konular
  6
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı misspotter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  lamia hesap yapmyı biliyo mu ki:icon_whisbilse kocasının ölümüne sebep oldu diye bi daha yüzüne bakmayacağını söylediği adama gitmezdi...finalde gerçek vedatla olsaydı inan bi lafım olmayacaktı...

  ahh ahh benimde tek derdim bu valla..
  Lamia Cemil dışında kimle evleniyorsa evlensiin hiç sorun değil
  ama yaptıklarına rağmen bu kişinin Cemil olmasıı..

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  nghn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  24.05.2006
  Mesajlar
  12,252
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 4

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  BERNA tarafından gönderildi
  Sevgili arkadaşım, senin yorumlarını hep zevkle ve de bazen de tespitler bu kadar aynı mı olur diye okudum

  Gelelim alıntı yaptığım bölüme. Hüseyin Kenan Gün'ün öfke kontrölüne gitmesi konusunda neredeyse kampanya başlattığım günleri hatırladım Aslında Kenan son birkaç bölümde kendisi ile güzel tespitler yaptı hep dediğim gibi, sonuçta kendisi ile çok meşgul bir adam olduğu için çok da doğaldı. Fakat bu tespitleri yapıp sonra eski tas eski hamam herşey aynı gitti. Lamia aslında ona o kadar çok taviz verdi ki deneme sürecinde (kendini şartlaması sonucu bence), yapacağı ufak bir adım bence de Lamia'yı çok etkilerdi. Ama onu bile atmak istemedi Kenan, kendisinden açık açık zaman isteyen Lamia'ya yaptığı evlenme teklifini bile yine kendi kafasının dikinde, herşeyi kendine yontarak yaptı. Sadece Lamia'ya değer verdiği için birşey yaptıysa bile bunu hiç hissettirmedi Lamia'ya. Lamia ise kuru kuru sevilmek değil ona değer verdiğinin hissedilmesini istedi. Kenan için son ana kadar bekledi bir umutla. Sonrasında da kendisine değer veren kişiye aynı değeri ve de sevgiyi beslediğini farketti umudu kesip şartlandırmadan kurtulunca da

  Aklın yolu birdir diyerek başlıyorum BERNAcım ve yazılarını okudukça sürekli "kesinlikle katılıyorum, bak ne doğru söylemiş gene" diyerek bakıyorum ekrana : ))

  Finali izleyip Kenan'ı bilmeden evvel anlam veremediğim bir an olmuş bu kadar özeleştiri yapıp hatalı gördüğü hareketlerini sıraladıktan sonra niye gene bildiğini okuyor diye sormuştum.Burda bazı arkadaşlarımız da bu Kenan'ın her zamanki hali demişlerdi.Meğer ne doğru söylüyorlarmış.İzledikçe kanaat getirdim.

  Deneme süreci olarak adlandırılan Lamia-Kenan ilişkisi boyunca Lamia ne kadar özverili davranmışsa Kenan bir o kadar hırçın davranmıştır.Lamia'nın desteklerini hep elinin tersi ile itmiştir.Ben pek taviz vermek olarak göremiyorum.Sonuçta Kenan'ı seviyordu ve her seven insan gibi her koşulda destek olmak istedi.Kenan 1 adım atsa Lamia buna 10 adım ile karşılık verdi.Otel fiyaskosunu Kenan'ın kafasına vurmak yerine sen ne söylersen ben ona inanırım diyerek gözardı etti.

  Benim gözümde bir ilişkiyi gerçek bir ilişki yapan büyüten şey öyle canım-cicim anları değildir.Romantik dakikalar değildir.Çünkü her çiftin mutlu anları vardır.Ama bir ilişkiyi ilişki yapan şey zor anlarda el ele verip birbirilerinden güç alarak ayakta kalmaktır.Ne kadar zorluğun üzerinden gelirse bir çift birbirine o kadar bağlanır.Hem bireysel olarak kendilerine hemde ilişkilerine o kadar inanırlar.

  Lamia'nın bu açıdan elinden geleni bu ilişki de gösterdiğini düşünüyorum.Taviz vermekten çok ben bunu ilişkisi adına savaşmak olarak görüyorum.Ama tabii ilişki 2 taraflı olarak beslenirse ayakta kalır.Taraflardan biri diğerinden daha çok kendini paralarsa işte ortaya Kenan ve Lamia gibi dengesiz ve mutlu olmayı beceremeyen hatta ve hatta çift olmayı bile beceremeyen bir ikili çıkar . Belki bu yorum bazı arkadaşlarımız tarafından eleştirilebilir haksız görülebilir ama benim gözümde çift olmak bu değil.Ne olursa olsun birlikte olacaksın , göğüs gereceksin zorluklara.


  Not:Tecavüz sahnesiyle ilgili olarak Nimet Cemil sahnesi bile tecavüz olarak adlandırıldığına göre bu forumda Cemil Lamia sahnesinin tecavüz olarak adlandırılmasına şaşmıyorum.Ama daha izlemediğim için kesin bir yorum yapmıyorum.Bekleyip göreceğim

  ^^^

  kapanan başlıktaki postamı alıntılamak istedim.Berna'nin yazısı tekrar tekrar göstermek için : )))

  Alıntı forever_bim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İki olay da tecavüz değildi canım. Tecavüz olsa Nimet kendini bu kadar parçalamazdı hastanede, bu kadar üzülmezdi kadının gözünden kan damladı gözyaşı değil. Hiç bir kadın tecavüzcüsünün ardından bu denli ağlamaz, hatta içten içe adaletin yerini bulduğuna inanır.

  Lamia'ya gelince, Lamia bunu bir tecavüz girişimi olarak görse bu denli yakın kalmazdı Cemil'le formalite de olsa evlilik yapmazdı. Lamia Cemil'e aşık oldu bence sindirilemeyen durum bu. Rahibe hayatı yaşamayı değil aşkı yaşamayı seçtiği için o da Cemil de günahkar oluyorlar.

  Kenan'sa masum oluyor, aman tuzlayım da kokmasın.
  nimetle arasında olan şeyin tecavüz olmadığı o kadar açıkken inatla neden bunun bir tecavüz olduğu söyleniyor anlamıyorum.Sahneyi defalarca izledim.Tecavüzle uzaktan yakından ilgisi yok.Kesinlikle nimet'in tavırları ilerleyen bölümlerde aksini gösteriyor.Kaldı ki sahnenin sonuna doğru nimet karşılık veriyor.

  Lamia'nın tecavüz sahnesini çok merak ediyorum çünkü bir tecavüze yeltenme sahnesi geçmişi düşünürken gösterildi.Cemil akabinde adamı bıçaklıyor.Hani tecavüze yeltenme denilen şey böyledir.Cemil daha saçına dokunmaya tereddüt yaşarken benzer bir harekette onun bulunduğunu düşünemiyorum bile.Sahneyi gerçekten çok merak ediyorum.Görmeden korumacı olmak istemiyorum ama nerdeyse 40 bölümden fazla izledim söylenilen Cemil ile hiç bağdaşmıyor
  Konu nghn tarafından (15-06-09 Saat 17:56 ) değiştirilmiştir.
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  magicalrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  12.08.2005
  Mesajlar
  38,296
  Konular
  4
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı misspotter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  lamia hesap yapmyı biliyo mu ki:icon_whisbilse kocasının ölümüne sebep oldu diye bi daha yüzüne bakmayacağını söylediği adama gitmezdi...finalde gerçek vedatla olsaydı inan bi lafım olmayacaktı...
  ya canım Lamia böyle işte alışmak lazım..
  mesela bugün kaç defa Kenan'a da sizi affetemeyeceğıim deyip durdu ama 59'da adama kaçtı...
  (neyse ki en sonunda hatasını anladı da Cemile aşık odu evlendi vuslat yaptı.. Kenan' da bang bang yaparak aradan çıktı :img-hyste:img-hyste)

  ya da Lamia Makbuleye; benim için bittin... vs dedi ama final öncesinde kızla yeniden kanka olmuştu....:img-yes:
  demek ki hatalar unutulabiliyor..
  sevdiğimiz insanları özellikle değişmeşe çabalarlarsa affedebiliyoruz...
  ama yok yerinde sayarlarsa Lamia tarafından Kenana yapıldığı gibi bileti kesilebiliyorr..bye bye diyebiliyor
  Alıntı nghn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  nimetle arasında olan şeyin tecavüz olmadığı o kadar açıkken inatla neden bunun bir tecavüz olduğu söyleniyor anlamıyorum.Sahneyi defalarca izledim.Tecavüzle uzaktan yakından ilgisi yok.Kesinlikle nimet'in tavırları ilerleyen bölümlerde aksini gösteriyor.Kaldı ki sahnenin sonuna doğru nimet karşılık veriyor.
  olay biter bitmezde Nimetin tavrı olayın nasıl olduğunu açıkca belirtiyor zaten... ayrıca nimet neden çığlık atmadı yardım istemedi de mi?.. nasıl oluyor da Cemil hastanedeyken bu kadar gözyaşı döküyor..:img-wink:..

  yani canım nghncığım......Cemili sevmeyenlerin bunu kabullenmesini beklemeyi ben çoktan bıraktım valla... ortada açık net bir şey var ne diyelim herkesin kendi yorumu...

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  fatmabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  09.12.2008
  Yer
  Tekirdağ
  Mesajlar
  590
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  slm mıllet:

  bugun tarafsız bır gozle ıs arkadasım dudaktan kalbeden bahsettı ve ne olmus dk sonuna lamıa cemılle olmus ....hanı kenanla beraberdı ....dedı bende kısaca ooo sen nerelerde kaldın dedım .....en son cemılle evlendı dedım ....arkadasta lamıa o kadar bolum bosunamı kenan kenan dedı cemılde dızının basından berı herkesı oldurdu yada yataga attı dedı....bırde nımet vardı dedı onunda yataga atmadıgı kımse kalmadı dedı ..bende bu dızının sonunu anlmadım dedı bende ona anlasan ne olacak dedım ....ardan baska bır arkadasda kenanda oldugune gore cemılle lamıanın mutluluguna golge dustu o zaman hıc mutlu olamıyycaklar dıye bır sonuc attı bakıyorumda bu forum harıcınde ınsanlar dızıyı bu kadar ırdelemıyor kendıne gore cemıl bu kadar kotuyken nasıl lamıa ıle oluyor kanısı ve nımetın ne kadar yatak hastası oldugu ve kenanın lamıa ıcın olumu ve bunun suclusu olarak cemıl ve lamıa gosterılıyor..... ha bana gore bu fınal fasondu jet hızı ıdı kı cemıl vedatlastırılmasa ıdı zaten cemıl cemıl olarak kalırdı vedat olunca kenanın olumu lamıa ve cemılden soruluyor ve kıtabın ana konusundan harıc baska bır konu daha gosterılıyor her kotulugu yap hedıye paketı senın olsun....tabıkı kenan tarafından sonuc kıtaba uyduruldu ama dıger taraftan ozon delıgı mısalı cemıl lamıa balon delıgı olustu onun ıcın de yama bıle tutmaz .....herkese ıyı yorumlar................cemıl ve lamıa sahdı sahbaz oldular .......

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (54)
  By BERNA in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 28-05-09, 00:08
 2. Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (53)
  By BERNA in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 26-05-09, 17:30
 3. Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (52)
  By BERNA in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 23-05-09, 20:02
 4. Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (45)
  By BERNA in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 20-04-09, 22:58
 5. Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (23)
  By Messa in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 10-01-09, 17:46

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

medyum
üniversite
fragmanlar
elektronik sigara
malatya escort
yabancı film izle
medyumlar
7 zeytin 1 incir fiyatı
smok
natura
eskort
istanbul escort
izmir escort
escort izmir
bayan escort
sex shop
ful film izle
oyun forumu
yabancı dizi izle
wordpress eklenti
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020


LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.