Sayfa 136/140 İlkİlk ... 3686126132133134135136137138139140 SonSon
698 sonuçtan 676 ile 680 arası

Konu: Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları

 1. #676
  Durum:
  Çevrimdışı
  ametist18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  16.04.2019
  Mesajlar
  140
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları

  Alıntı Cemned Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  benim de bir dönem izlediğim bir diziydi aynen bende o zamanlar Annenizi gibi Cemilcidim Kenan hep hataları katlayan bir karekterdi bir de size teşekkür ederim yüzümde kocaman bir gülümseme oldu
  Bende o zamanlarda izlemiştim. Ara ara aklıma geldikçe de izlerim. Bazen acaba benim Cemil sevgim çok mu fazla diye düşünüyordum. Hiç izlemeyen birinin tepkileri eşliğinde izleyince sevgimin yerinde olduğunu anladım. Her gün merakla bekliyorum sanki hiç izlememiş gibi Benim için de nostalji oluyor :)

 2. #677
  Durum:
  Çevrimdışı
  ametist18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  16.04.2019
  Mesajlar
  140
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları

  Benim için nostalji rüzgarları devam ediyor. Annem kendisini çokça kaptırdı. Müsaitseniz size geleceğiz diyen misafirlere 3'ten sonra bekliyorum diyor. 1 ile 3 arası Cemil'i izleyecekmiş Annem kızından da fazla Cemil'ci oldu. Şimdiden Cemilci oldu önümüzdeki bölümlerde çokça sinirlenecek Hapishane bölümlerinde Suzan Hanım'ı sevmemiş bilmiyor ki daha sonra tamamen gelecek. Gülay'ın kocam da kocam diye ağlamasına ayrı kızıyor sanki kocasını aldatan o değil diyor. Cemil'in daha ön plana çıktığı bölümleri merakla ve heyecanla bekliyoruz Saib Paşa'yla Cemil diyaloglarının müptelası olduk tekrardan

 3. #678
  Durum:
  Çevrimdışı
  ametist18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  16.04.2019
  Mesajlar
  140
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları

  Cemil ve Lamia destekleyen biri olarak onları tekrar partner olarak görmek istiyordum. Beraber oynadıkları bir film olduğunu biliyordum ne zaman yayınlanır diye bekliyordum. Bugün oturdum izledim. Yıllar geçmesine rağmen Cemil ve Lamia arasındaki uyum müthiş. Tabi ki filmde isimleri başka ve yine bir hayat mücadelesi var. Sıkmayan, güzel bir filmdi. Filmin sonunda Lamia yine Cemil'e geliyor. Tabi bu sefer başından beri işleyen bir süreç var. Hayran hayran bakışları müthiş. Annem 'bulmuşsun yine Cemil'le Lamia'yı' diyor Yalan yok, onların yeri başka. 10 yıl önce desteklediğim bir çifti tekrar izlemek muhteşemdi. Umarım bu ikiliyi başka bir projede tekrar izleriz. Cemil ve Lamia destekleyenlerin izlemesini tavsiye ederim sanki Dudaktan Kalbe izliyormuş gibi hissettiyor insana. Filmi izledikten sonra bazı mecralardaki yorumlara baktım 'Lamia yine Cemil'i seçmiş' tarzı yorumlar vardı. Herkesin hafızasında yer eden muhteşem çift

 4. #679
  Durum:
  Çevrimdışı
  Heartfilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  06.11.2016
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  283
  Konular
  0
  Bahsedilme
  3 Mesaj

  Standart Cevap: Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları

  Bu dizi ilk yayımlanmaya başladığında ilkokula gidiyordum. Cemil ve Lamia karakterlerini o kadar sevmiştim ki , diziyi kaçırmamak için elimden geleni yapardım lol.
  Lamia ile başlamak istiyorum ; hikayesinin başında o kadar masum ve hiçbir şey hakkında deneyimi olmayan bir çocuktu ki ! Beyaz atlı prensinin onu bu yaşantısından alıp kurtaracağına inanan birisinden , tek başına ayakta durup kendi gücünü eline alması belki çok bilindik bir hikaye/anlatım olabilir ama benim için o yaşlarda çok mühimdi.

  Kemancıya duyduğu yoğun hayranlık , hayatını değiştiren büyük olaylarının başlangıcıydı -fakat esas kişisi değildi
  -.Kenan'ın onu kurtaracak beyaz atlı prensi olduğunu düşündü. Daha iyisi duygularına karşılık verildi - ya da Lamia öyle sandı - Aslında ezikliği üstünden atamamış Kenan tarafından duyguları suistimal edildi. Lamia 18 yaşını geçmiş olmasına rağmen olgun değildi , çevresinde onu tanıyan herkes farkındaydı bu durumun. Fakat dış görünüşünün tehlikeli (!) olmasından ötürü kullanıldı . Dövülüp yüzü gözü dağıldığında da , Kenan efendi tarafından önemsenen tek şey Kınalı Yapıncak'ın (!) yine tehlikeli dış görünüşüydü. Bu tutku bile değildi ki , aşk nasıl olsun ? İğfal edilen bir kadın vardı gözümde. En çok bundan nefret etmiştim.

  Kenan ile ilişkisine paralel olarak , Leyla ile arasında bir dostluk bağı kuruldu. Leyla , Kenan'ın gerçek kişiliğini iyi tanıyan kişilerden birisi olmasına rağmen o da ona olan aşkını bitiremedi. Lamiayı kendi yerine koydu . Yaşayamadığı masalı Lamia'ya yaşatarak kendi masalını kafasında böyle sürdürmek istedi. Ne üzücü ki Leyla da Kenan gibi hatalarından ders payı çıkaracak birisi değildi.
  O da nispet yaparcasına Cemil ile evlenmeyi kabul etti. Kendisinden sevgi dilenen bir adama karşılık vermedi , asla vermek zorunda da değildi fakat evlenmemeliydi , kuzeni eve her geldiğinde eşini bir kenara atmayabilirdi . Yanlış anlaşılmasın Cemili haklı çıkarmıyorum bu ilişkide çünkü kendisi de şımarık bir veletten farksızdı ilk 10 bölümde Fakat büyümeyi ve hatalarından pay çıkarmayı çıkarmayı öğrenmeyi kabul edince ikisinden de yüz gömlek üstte kaldı . Ne istediğini biliyordu , oradan buraya savrulmuyordu.

  Lamia'nın hayatındaki en büyük dönüm noktası , Cemil ile kader birliği yapmasıydı. Baştan sona Cemildi. Suçunu isteyerek üstlendi . Asla karşılığı olmayacak bir iyilik yaptı Cemil'e. Bu şekilde Cemil'in kalbine ilk tohumlar atıldı.

  Hamile olduğunu öğrenen Lamia da daha büyük adımlar atabilmeye , büyümeye başladı . Çocuk yaşında anne oldu Lamia . Fakat Kenan'dan bir parça taşıyabildiği için mutluydu. İşte Lamia'nın Kenan'a olan hastalığı bu derecede büyüktü . Öyle ki o adamın yaptığı ve yapabileceği her şeye göz yumabilirdi. Bebeği söylemezdi . Yeter ki Kenan huzurlu olsun ! Beyefendi yeter ki memnun olsun . Dizideki herkes şu adamı memnun etmeyi çalıştı hiç beceremediler neden acaba ??
  Kemal Bey ile yapılan mecburi evlilik, hemen peşinden gelen rahatsız Makbule . Cemil'in ziyaretlerine kadar o evde de mutluluk yoktu Lamia'ya, her ne kadar fark etmese de daha ilk o eve gelişi ve devamında aslında Cemilden ne derece de etkilendiğini hep izledik. Lamia bir şekilde onun yanında kendini mutlu hissediyordu çünkü . Her götüreyim seni buradan dediğinde donuklaşıp düşünen Lamia'nın bakışlarını yakalamak zor değildi. Makbule , Cemile olan ilgisini belli edince suratını asıp , Cemil'i uygun olmayan birisi olarak kendine bahane etmesini de unutmadık . Makbule ve Cemilin göstermelik nişanının askıya alındığı günün sabahında yüzünde güller açan bir Lamia vardı Cemil'e olan ilgisine rağmen Kenan'a olan hastalığının asla sarsılmaması hala bir tarafı çocuk olan Lamia yüzündendi. Lamia o çocuğun büyümesine pek izin veremiyordu. Gerçek hayatı değil masalını yaşamak istiyordu çünkü.


  Kemal Bey öldükten sonra, Kenan tarafından ortada kaldığı düşünülen Lamia'ya yine bir müüğğtiş Hüseyin Kenan eli uzatıldı. Bu sırada kendileri Cavidan ile evli fakat pek umurunda değil çünkü şuan önemli olan yardıma muhtaç ve acınası Lamia'ya el uzatan büyük adam olabilmek .
  Fakat Lamia ikisini de reddedip gittikten sonra umursamamaya devam ediyor . Parıltılı hayatına geri dönüyor , ne büyük aşk yavv Buna karşılık Cemil çok büyük bir umutsuzluğa kapılıyor. Lamia'ya olan sevgisi , o dönem için , her ne kadar sağlıklı olmasa da , Lamia'nın hüseyin kenan romantizminden çok daha büyük duygulara sahip olan Cemili görebiliyoruz.
  Lamia için sevdiğim kısımlardan birisi budur. Kendi başına , gürültüden ve hüzünden uzakta çocuğunu büyütmeye çalışması onun için çok büyük bir gelişmeydi. İlk adımlarını o çalıştığı otelde attı. (fakat çocuğunu hala kenandan bir parça olduğu için daha çok sahipleniyor, çok sinirlenmiştim çocukken dlkfdşsl )

  Binbir olayla tekrar İstanbula , Makbule'nin yanına dönen Lamia'nın başına gelenler eksik olacak mıdır ? Tabiki hayıır

  Kenan çocuğu bu sefer öğrenmiştir. Lamia'ya maddi olarak destek olacağını belirtir. Lamia ise Makbule ile kırtasiyeciyi işletmek ister. Çocuğunu tek başına büyütmek ister. Kendine olan inancı artar . (bu asla gerçekleşmeyecek anı çok sevmiştim ) Fakat iradesine engel olamayan Makbule, çok sevdiğini iddia ettiği Lamia'yı intikam uğruna ateşe atar ve bu şekilde Lamia tekrar hapse girer.

  Hemen hemen her olayda Cemil ve Lamia hep birliktedir aslında . Sürekli birbirlerini bulurlar. Rasih cinayetinde de , Kemal Bey'in ölümünde de beraberlerdi . Tekrar hapse girerken de birlikteydiler. Her olayı birlikte yaşadılar , atlattılar. ( Saib beyi de unutmayalım müthiş/kaotik bir üçlüydüler bence özellikle Kenan'a karşı tek bir güç olduklarında
  )
  Hapishane sürecinde her iki karakterde kendi çapında farklı gelişmeler yaşadı . Lamia , çocuğu için savaş vererek aslında Kenan'dan bir parça olduğu için değilde , çocuğu olduğu için ona sahip çıkmayı öğrendi. Bu yolla Kenan'ın iradesizliğini de görmüş oldu. Karşısındaki adam onu basit, cahil ve küçük görüyordu. Tutuklanırken ona destek olacağına köstek oluyordu. Çünkü Kenan'da Cemil hazımsızlığı vardı. Onun bu komplekslerini Lamia fark edebildi. Hapis sonrasında da uzunca bir süre büğğyüüleyyicii Hüseyin Kenan etkisinden kurtarmış oldu kendini.
  Fakat Cemil'in gelişimi bambaşka bir şekilde ilerledi. Çaresiz tarafını babasına belki ilk defa bu kadar gösterdi. Lamiayı göremezken bile ona olan aşkı gitgide daha da büyüdü. Her gün mektup yazdı . Yaza yaza içindeki takıntılı Cemilden öte , aşık ve sevgiye muhtaç Cemili tanıdı, sevdi.
  Lamia'nın Cemil'in yazdığı mektupları parçalamasının nedeni ondan nefret etmesi değildi. Aşkının çok büyük olmasıydı. Çünkü o bütün bunları Kenan'dan bekliyordu. Ne hayal ettiyse istemediğini düşündüğü Cemil, ona yapıyordu.

  Evlenmeye karar vermesinin tek nedeni çocuğu değildi . Güçlenmek istiyordu. Büyümek istiyordu. Öğrenmek istiyordu. Sırf Kenan'a inattan değilde onu küçümseyen insanlara gösterebilmek için evlenmişti. Cemile karşı hisleri olmadığını iddia ediyordu. Fakat o hisler oradaydı. Ne zaman Nimet , Cemile yürümeye başladı o anda da Lamia deli gibi kıskandı Cemili. Sırf Cemile kızgınlığından Kenan ile deneme sürecine girdi (Dizinin bu olayla topuğuna sıktığını düşünüyorum hele ki Lamia , Cemili bu denli güçlü duygularla kıskanmışken , başka türlüde görebilirdi Kenan'ın gerçek yüzünü bence fakat Lamia yaşamadan anlamayacaktı işte naparsın
  )
  Tabiki Kenan'dan , gıygıy keman ve tripleri haricinde hiçbir beklentisini alamayan Lamia biraz biraz düşünmeye başladı , diğer bir deyimle kafasına dank etti . Hayal dünyasından uyanmaya başlayan ve bununla birlikte mesleği olan bir Lamia izledik. Kendi ayakları üstünde durabilen bir Lamia vardı. En sonunda o da Kenan'a dayanamayıp terk etti. Dans sahnesi sonrasında olması gereken biraz geç olsa da yinede gerçekleşti ve Lamia, Kenan ve dramalarından (hönkürmesi de dahil bu arada
  ) bıkıp kendi evine çıktı. Lamia tamamen bağımsız bir kadındı gözümde.

  Cemil , Lamia'nın yokluğunda onu terk edişini bile bile ona zarar gelecek hiçbir şeye izin vermedi. Lansman gecesi sürekli yanında durdu -ki herkes Kenan'a kaçtığını biliyordu. Aslında dans ettikleri anda Lamia'nın kalbini tekrar kazanmayı başarmıştı. Fakat o anı bile hüüüğğseyin kenan mahvetti . Cemil dans için evliliğini ateşe attı ve galip geleceğine çok emindi

  Maalesef o an bozuldu. Lamia için önemli olan lansmanı sirke çevirdi kemancı. Cemil ise ona kendi iradesiyle geleceği günü bekledi.
  Babasının başına aldığı bela Cemili vurdu. Hayatını kökten değiştirecek büyük bir olay yaşadı. Yaşadığı olay Lamia'ya da sirayet etti. Aslında hislerinin Cemile ait olduğunu fark etti. Hatırladığı anılar içinde Kemal Beyin ölümünün hemen öncesinde geçen sahne olması da çok manidar bence


  Cemil iyileşmeye , daha doğrusu Lamia'yı sevebilmeye hakkı olsun diye , İsviçreye tedaviye gitmesi aşkına karşılık alamayacağını düşünüp Lamia'ya bir mektup daha yazması bunlar beni çocukluğumda da etkilemişti. Karşılıksız sevdiğinin farkındaydım Lamia'yı.
  Cemil'in yokluğunda Lamia'nın yinede rahat bir biçimde yaşayabilmesini çok sevdim. Aşkından etrafına zarar vermiyor ama onu çok sevdiğini aslında gerçeğinin Cemil olduğunun farkında bu yüzden kararına saygı duyup çok zorlamıyor onu , aksine o da Cemil'i bekliyor. Tabi ki bu sırada kenan sadece Melek'in babası olarak kalmaya devam ediyor. Çünkü Lamia gerçeğe gözlerini açtı .


  Cemil'in adaya dönüşünün haberini alan Lamia koştura koştura Cemile gider , Saib Paşa'yı da umursamaz dalar odaya çok beklemiştir artık
  . O gün içinde pek umduğunu alamasa da ertesi gününde tekrar Cemile gider. Hür ve keman hastalığından kurtulan Lamia , iradesiyle Cemil ile birlikte olmak istedi. Ne zaman aşık olduğunun farkında değildi. Zaten en başından beri etkileniyordu Sadece biraz geç farkına vardı

  Akabinde tekrar evlenmeye karar veren Cemil ve Lamia'yı görüyoruz ama bu sefer gerçek bir evlilik yapılıyor.
  Gerçek evliliğin farkına varan hüğğseyin kenan , unutulmaya ve umursanmamaya dayanamıyor. Çünkü herkes ondan söz etmeli . Sürekli o konuşulmalı. En büyük düşmanına Lamia'yı kaptırmamalıydı. Kenan da tıpkı Leyla gibi kendi masalından çıkamıyor. Hatalarının hiçbirini kabullenemiyor. Çünkü o hatasız , çünkü dayısı onu dışlamış , çünkü ezik kalmış. Bunların artık mazide kaldığını fark edemeyecek kadar bencil ve kompleksliydi. Lamia'ya olan hisleri yataktı. Lamia'nın hislerini asla umursamadı. Melek'i belki çocuğu olduğu için seviyor olabilirdi. Fakat ona karşı da gerçek bir sevgiye sahip değildi . İntihar ederek onu seven bütün insanlara ihanet etti. Yenilgiyi kabul edemedi. Yeni bir başlangıç yapmak istemedi. Çünkü o her şey önüne konsun istedi. Kendi kızını geride bırakıp hayatına son verdi.

  İntihar ederken gram üzülmediğim bir karakterdi Kenan. Empati kurabilecek bir düzeye sahip değildi çünkü çirkin karakterliydi. O da en az diğer kötü karakterler kadar kötüydü. İlk izlediğimde hiç üzülmedim hatta biraz sevinmiş bile olabilirim


  Bu hikaye de kitabı da benim için çok özel , umarım ileride Aslı Tandoğan ve Yiğit Özşener'i tekrar partner olarak görürüz fkdlvdföv
  Konu Heartfilia tarafından (09-03-20 Saat 16:17:58 ) değiştirilmiştir.

 5. #680
  Durum:
  Çevrimdışı
  Darmody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.06.2016
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  3,009
  Konular
  3
  Bahsedilme
  4 Mesaj

  Standart Cevap: Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları

  Diziyi arada açıp, izliyorum. Hem nostalji oluyor hem de, şimdiki dizilerde yazılan kadın karakterleri görünce DK'yı yadedesim geliyor. Lamia, ilk zamanlar bildiğiniz fangirl. Hatta Hüseyin Kenan'a bile hayran değil, direk müziğine hayran. İlk bölüm Kenan'ı tanımıyor bile menajer Kenan'ın ismini söyleyene kadar. Hatta Enise diyor ki " ay bu ona değil, müziğine yanık" Safdil Lamia, eğer Kenan'dan hamile kalmasa, hastalık sürecinden hemen kurtulacaktı.

  Akşam açtım 74.bölüme göz gezdirdim. Lamia adada dolanırken Kenan ve Cavidan'ın öpüştüğü anı hatırlıyor. O öpüşmenin gerçekleştiği evi ne kadar gözünde büyüttüğünü söylüyor. " Büyük aşkımı burada yaşadım " falan diye içinden geçirip, Kenan'a beslediği şeyi nasıl çocukça yorumladığına kendi de gülüyor. Çünkü Lamia, Kenan'a aşık olmadı. Daha onu karşı cinsten biri olarak bile arzulamadan, sırf Kenan istiyor diye Kenan'la birlikte oldu. Kenan'ın çocuğuna hamile kalınca da, durumu kendi kendine büyüttü de büyüttü. Aşkı için fedakarlık yaptığını sanıyorken aslında bu, güdüsel olarak Kenan'dan kaçıştı. Lamia, Kenan'ın mutlu olmasını istedi mi? Evet. Kenan'ın iyiliğini istedi mi? Evet. Ama Kenan'la bir gelecek istedi mi? Orası hep HAYIR işte. Ondan hep kaçtı, hep bahaneler üretti, onun için hiç çabalamadı.

  Ama Cemil'le öyle değildi hiçbir zaman. Cemil, Kenan'a göre Lamia'ya daha da yasak olduğu halde ( Leyla'nın kocası olması, ekonomik durumu, Saib paşa faktörü, Kenan'ın kuzeni olması, Makbule, Kemal bey... ) Lamia, Cemil'i hep hayatında tuttu, bırakmadı. Daha sonra zaten onunla gelecek için aylarcar bekleyip, kovulsa da vazgeçmiyor :)

  Her şeyin fitilinin ateşlendiği 17. Bölüm Kenan'ın yanındaki Lamia ile Cemil'in yanındaki Lamia arasında bile fark var. Kenan'a karşı sert ve mesafeli iken, Cemil'in geldiğini gördüğü anda bi şaşkınlık ( ki Cemil'i yakın hissetmesi normaldir) akabinde Makbule ve Kemal beyle sohbet eden Cemil'i dinlerken yüzünde tebessüm var. O tebessüm, Cemil tarafından Leyla hatırlatıldığı an soluyor (bunu da izlerken yeni farkettim ) Leyla'nın acısının hatırlanmasından ziyade ben bunu, Cemil'e yakın hisseden Lamia'nın, Leyla'nın varlığının bizzat Cemil tarafından hatırlatılmasından rahatsız olmasına da bağladım. Sonrasında Makbule ile yemek hazırlamak içim mutfağa gittiğinde Makbule'nin pür neşe Cemil'den bahsetmesinden rahatsız oluyor. Üstüne zaten " seni seviyor belli " diyen Makbule'ye laps diye " ben de onu seviyorum " demesi var (sahneye çok gülerim Makbule şok oluyor çünkü ) Daha sonra Lamia durumu " abi gibidir benim için " diye toparlayınca Makbule yine pür neşe Cemil'den konuşmaya devam ediyor. Hah, o Makbule'ye Lamia'nın bi bakışları var, aynı 50'li bölümlerde Nimet'e attığı bakışlar Lamia, Cemil'e aşık değildi tabii. Hatta daha yabancıların atraction dedikleri etkilenme bile olmamıştı ama Lamia'da, Cemil'i bi benimseme hali varolduğu için, Makbule'nin Cemil'e olan ilgisinden rahatsızlık var. Sonra zaten kadeh kaldırırken Cemil'le bir bakışıyorlar, o andan sonra da masada Lamia, Cemil'e kaçamak kaçamak bakıyor. Sırrını bilen ve onu Rasih'ten kurtaran, Leyla hanımın eşi Cemil, Lamia için hoş bir bey oluyor.
  Lamia'nın sürekli olarak Cemil'in sahildeki öpme girişimini hatırlaması o yüzden :) Kemal beyin ölümünden önceki Cemil'in yaklaştığı sahneyi hatırlamasının nedeni de, o an Cemil'le en yakın olduğu andı. Cemil, Lamia'nın saçlarına, yüzüne dokunuyordu ve birlikte gelecekten bahsediyordu. Ki Lamia, yanına oturan Cemil'den, giderek yaklaşan Cemil'den, dokunan Cemil'den falan kaçmıyordu taa ki Kemal bey gelene kadar. Üzerinden 15 sene geçti hala o sahnede Kemal bey gelmeseydi, ne olacaktı merak ederim Dudaktan Kalbe'nin büyük sırrıdır o sahne. Cemil'in dudaklarına bakan, istemem ama sen yine de böyle elleş halindeki Lamia, Cemil'den ne zaman uzaklacaktı, uzaklaşacak mıydı? Koca bir bilinmez. Lamia'nın iç güdüsel olarak Cemil'i radarına alıp, istediği 17. bölümdür. O bölümden sonra o güdü her daim varlığını devam ettirdiği için bi türlü Cemil'i hayatından silip, atamamış. Aksine Cemil'in yamacına girmesine, dokunmasına da hep izin vermiştir. Cemil'le ilgili hatırladığı en büyük anısı yine Cemil'in öpme girişimi olmuş, Kemal beyin kalbine indiren o anın öncesini de hafızasına kitlemiştir.
  [SIGPIC][/SIGPIC]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Dudaktan Kalbe - Bölüm Resimleri
  By neris. in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 930
  Son Mesaj: 02-10-16, 22:42:22
 2. Dudaktan Kalbe - Bölüm Özetleri
  By BERNA in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 75
  Son Mesaj: 23-05-09, 15:56:53
 3. Dudaktan Kalbe - Bölüm Yorumları (37)
  By ipekaziz in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 01-03-09, 14:20:45
 4. Dudaktan Kalbe
  By misterio--señora-- in forum Dizi & Film Müzikleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-02-09, 18:07:30
 5. Dudaktan Kalbe - Bölüm Resimleri (1)
  By LeYLa 06 in forum Dudaktan Kalbe
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 01-01-09, 01:57:27

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
bahis
deneme bonusu
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
en iyi casino siteleri