3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Zar Adam - Luke Rhinehart

Durum:
    Küçük Cadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    10
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Zar Adam - Luke Rhinehart

464 Sayfa
    Yayınevi : Pegasus Yayınları
    Basım Tarihi : Nisan 2009

Gündelik hayatından monotonluğundan sıkılmış psikiyatrist Luke Rhinehart Manhattan'da eşi ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Hem Batı hem de Doğu felsefelerinin hayatın anlamı alternatiflerinden tatminsizlik yaşayarak basit zar atışlarıyla kendi dinini oluşturarak hayatını sonsuza kadar değiştirir.

Rhinehart ve hastaları kısa zaman içinde ebedi kurtuluşlarının tek yolunun her şeyi zarların kararına bırakmak olduğuna inanmaya başlarlar. Luke, uyuşturucu ve terapi hakkındaki zar atışlarıyla ahlak çöküntüsünü esprili bir birleşimine dönüştürür. O bu düşünceyle kendi yaşantısını ve dünyayı değiştirmeyi amaçlamaktadır..

Amerikan psikoanalitik kültürünün fütursuz bir parodisi ve rahat okunan Zar Adam kitabı eğlenceli, mizahi, şok edici ve altüst edici...

'Hafızalardan silinmeyecek bir kitap. Çok zekice kurgulanmış.'

-Time Out-

'Olağanüstü eğlenceli. Gelecekte hayatınızı değiştirebilecek kışkırtıcı fikirlerle dolu, çok tehlikeli.'

-Forth Star, Telegram-

'Etkileyici bir şekilde yazılmış olağandışı bir roman. Ancak o tehlikeli bir roman olabilir. Okuyucular gözlerinden yaş gelene kadar gülecekler.'

-David Slavitt-

'Çok sayıda eğlenceli öğenin olduğu bir cehennem. Rhinehart bir yazar olarak üstün bir performans sergilemiş.'

-New York Herald-

'Eğlenceli ve iyi yazılmış. Yalnızca ilk 30 sayfası çağdaş nihilizm düşüncesinin zekice bir özeti. Zarla yaşamın belirlenmesinin popüler olacağına kuşku yok.'

-Time-
    Don't blink

Durum:
    dcs
    dcs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    AD-Stelena-Selim&Yelda
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

kitabı okudum ve hiç beğenmedim.kitap hakkında çok konuşuluyordu merak ettim ismide ilginç geldi alıp okuyayım dedim ama gerçekten beğenmedim.
    adamın düşünceleride hoşuma gitmedi.kabul hayata değişik bir bakış açısı ama hayatı yönlendiren ise sadece bir çift zar...
    kim bu kadar aptalca davranabilir sorusuna bu kitapta yanıt bulabilirsiniz.zevk için, kafanızı karıştıran bazı şeyleri belirlemek için yapabilirsiniz ama bu adam resmen hayatını zarlara hükmettirmiş...:icon_whis

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Polat & Elif
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    1,027

Aldığı Beğeni: 218

Bahsedilme
    3 Mesaj

Standart Cevap: Zar Adam (Luke Rhinehart)

Olasılıksız'ı, "Asla bitiremiyosun, anlamakta zorlanıyosun" dedikleri için alıp okumuştum. Gayet de bitirmiştim. Sonra bu kitabı hatırladım. Yoksa o yorumları bu kitaba mı yapmıştılar? Ben yanlış kitabı mı okuyup övünmüştüm ? Eğer öyleyse boşa okumuş oluyorum bi yerde... Neyse Zar Adam hakkında "Çok zor bi kitap, asla bitiremiyosunuz," gibi yorumlar yapar mısınız* Ona göre bakacağım neymiş ne değilmiş...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri