Sayfa 38/92 İlkİlk ... 283435363738394041424888 ... SonSon
458 sonuçtan 186 ile 190 arası

Konu: Avengers: Endgame (26.04.2019)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    38
    Verdiği Beğeni
    167

Aldığı Beğeni: 493

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Avengers: Endgame [ 26 Nisan 2019 ]

-"You could've saved us."-

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    38
    Verdiği Beğeni
    167

Bahsedilme
    5 Mesaj

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    38
    Verdiği Beğeni
    167

Bahsedilme
    5 Mesaj

Durum:
    deniz devrim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ten years of pepperony
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    99

Aldığı Beğeni: 60

Bahsedilme
    0 Mesaj

ahh bu sahne

yönetmenlerin iron man hakkında açıklamalarına bakıyorum eğer yalan haber değilse robert iyi dayanmış onlara
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    38
    Verdiği Beğeni
    167

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı deniz devrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yönetmenlerin iron man hakkında açıklamalarına bakıyorum eğer yalan haber değilse robert iyi dayanmış onlara
    Team Cap vs Team Iron Man olayı o kadar büyüdü ki Türkler de dahil olmak üzere tüm fanlar kafayı yemiş gibi Russo'ların Iron Man'den nefret ettiği için öldürdüklerine dair sahte bir demeç verdiğine dair ortalığı karıştırdılar. Joe Russo da (açıklamayı yaptığı söylenen yönetmen) tt'de birşey paylaştı ama şaka olduğu gün gibi ortada! İronik olarak "Endgame'de değil Civil War'da öldürecektik biz Tony'i" yazdı. Bunun şaka olduğunu ancak aptallar anlamaz! Ona rağmen sövmeye devam ettiler!

İşin ironik yanı şu, IM fanları Russo'lara onu öldürdükleri için sövüyor, Thor fanları mjolniri kaldırma işini ve Thanos'la birebir atma işini Cap'e yazdıkları için sövüyor, Cap fanları da Steve'in tüm hikaye arkının içine ettikleri için sövüyor..
    Yani her taraf diğerini daha çok yücelttiğini söylüyor komedi resmen

Ben kendi yorumumu katarsam bu işe şunu yazarım; bana kalırsa Russo'lar MCU'nun en iyi yönetmen/senaristleriydi. Yaptıkları 4 iş de en çok konuşulan en mantıklı hikayelere sahip, en çok gişe yapan işler oldu. Gereksiz yere yükleniliyor adamlara..
    Civil War bir Cap hikayesi olmasına rağmen en az onun kadar Iron Man'i de görüyoruz, IW'de ana kahraman bence Iron Man ve Thor'du, Cap ve Hulk'u nerdeyse hiç görmedik. Thor'un Endgame'de yerin dibine sokulduğunu söylüyorlar ama bence alakası yok, IW'de o kadar yukarıdaydı ki dengelenmesi gerekiyordu ki son savaş olabilsin.. Zaten Thanos'u öldürme işini gene ona ve Iron Man'e yüklediler! Thor'un geçirdiği duygusal bunalım da gayet iyi yansıtılmıştı. Hatta Russo'ların niyeti son sahnede Thor çekiçleri alınca eski haline gelmesiyken, bunu istemeyenin Chris olduğunu da öğrendik. Thor'a bir haksızlık yapılmadığını düşünüyorum. Asıl herkesin yücelttiği Taika W.'nin Thor'u ciddi bir yıldırım tanrısından çıkarıp bir soytarıya daha çok yaklaştırdığını kimse göremiyor.

Gelelim Iron Man'e, yani Russo'lar daha napsın Tony için, şu an evrenin en efsane hikayesine sahip adam. Herşeye isyankar, asi, umursamaz, boşa yaşayan bir adamdan evrenin kurtarıcısına dönüşmesi, kendini hiç düşünmeden feda etmesi.. Daha nasıl bitirebilirdi böyle bir hikaye..
    Ailesi ile mutlu mesut yaşayabilirdi ki belki ama, mutlu sonları basit bulan biri olarak bu sonun daha epik olduğunu, Tony Stark'a daha bir yakıştığını düşünüyorum

Dünyanın en bencil insanı, bir ailesi ve kızı olmasına rağmen, bir başka evladı ve başka aileler için kendini feda etti daha nolsun ya

Iron Man'in silinen sahnelerinden ötürü bu aptalca fikir oluşmaya başlamış fanlarda ama ne kadar komik ki o sahneleri çekenin de sövdüğü insanlar olduğunu unutuyorlar. Ki silen direk yönetmen mi, arada kaç kişinin elinden geçiyor bu kayıtlar o da ayrı bir mesele..

Diz çökme sahnesinin silinme sebebi bence zaten hali hazırda bir cenaze sahnesinin olması, zaten orda diz çöken herkesin o cenazede de bulunması hatta açıklamalara göre oyuncuların hepsinin aynı anda orda olduğu tek sahne, tek çekim.. Bu kadar önemli bir sahneyi silmezler, ama bu diz çökme sahnesini sonradan internete yayıp Endgame hakkında konuşmaların çoğalmasını da isterler. İyi bir PR hamlesi!

Diğer silinen sahneler zaten ya komedi ya da duygusallığı yüksek sahneler ki zaten bu sahneler her filmde kesilmiş, örneğin The Avengers filminde Cap'in yaklaşık 30 dk'lık sahnesi kesilmiş, Loki'nin bayağı sahnesi atılmış..Ki bazıları hikayeye yön veren sahneler hele Maria Hill'in gözünden hikayeyi dinliyor ve izliyor oluşumuz da cabası.. Ama silinmiş böyle uygun görülmüş çünkü. Bu yüzden yönetmenlere sövüp de karakterlerden nefret ediyor demeye getirmek aşırı saçma bence.

Gelelim Natasha'ya, basit bir ajanken "ailesi" için kendini feda eden bir karaktere dönüştü bunun neresi yanlış? Cenaze sahnesi neden yok denmiş ama, Natasha ajan ya, Shield'in hatta öncesinde Shield'e karşı çalışan bir ajan.. Onun için öldürmek, yalan söylemek, manipüle etmek oyun gibi bir şey! Buna rağmen hayatta sahip olduğu tek ailesi uğruna kendini feda etti.
    En az Tony kadar fedakarca bir ölüm ve son..

Russo'lara neden Natasha, Red Skull ordayken neden Cap gitmedi oraya diye sormuşlar ki bu benim de en merak ettiğim şeydi Red Skull ile Cap karşılaşması olmayacaksa neden Red Skull Ruh Taşını koruyordu? Neyse cevap olarak da "Steve daha önemli bir karakter, Natasha'yı feda etmek daha doğruydu." demişler, Nat fanları da buna deliriyor Eeee nolacaktı? Son savaştan önce Cap ruh taşı için kendini feda etse ve savaşta olmasa gerçekten nasıl olurdu film? Ya Hawkeye ya Natasha gidecekti. Eee Hawkeye'in bir ailesi var, mantıklı olan Nat. Boş duygusallığa gerek yok yani, ölmesi gerekiyordu öldü. Bunu da tutup yönetmenlere yıkmak haksızlık zaten yazabilecekleri en iyi sonu yazmışlar.

Thor'u zaten söyledim yukarıda, bence onda en ufak bir hata bile yoktu. Bundan sonra çizecekleri rol önemli.

Cap'se herkesin en büyük hayal kırıklığı olmuş, özellikle Steve fanı geeklerin bayağı canını sıkmış bu durum ama benim onda da problemim yok Nolmuş yani Peggy'e döndüyse.. Aşıktı Steve, basit bir olay değildi aralarındaki..Sanırım Peggy'nin çocuklarının da Steve'den olduğu açıklanmış comic-con'da falan. Eee problem de yok.
    Steve'e dair en büyük problem taşları nasıl yerine koyduğunu görmememiz, ona da keşke ayrı bir film yapsalar. Çünkü orada yerine oturmayan dünya kadar problem var

Cap'in mjolniri kaldırması, hail hydra sahnesi, kendisiyle dövüşmesi, geçmişe gidip Peggy'i görmesi falan Russo'ların Cap aşığı olduklarından yazdıkları çektikleri sahnelermiş miş miş miş..Eee çok normal değil mi? Bu hikayeyi Jon F.'nin çektiğini düşün kim daha çok ön planda olurdu? Russo'lar bu evrene belki de MCU'nun en iyi filmlerinden olan Winter Soldier'la girdiler, Cap'i ve çevresini daha iyi tanıyorlar tabiki de onlar önde olacak. İşin komik yanı Cap fanı Russo'lar diye söyleniyorlar ama bir taraf da Bucky ve Steve ilişkisini yıktıkları için ayrı bir açıdan sövüyor

Bana kalırsa Russo'lara sövülecekse sadece HULK için sövülür! Ne yazmayı becerebildiler ne de gücünü gösterebilmeyi..
    Hatta IW'de Banner'in Hulk'a dönüştüğü bir sahne çekilmiş ama silinmiş sonradan, ben esas bunu yayınlamalarını isterim. Çünkü MCU içinde acımasızca harcanan en büyük karakter Hulk bence. Ki gene Endgame'de milleti kurtaran, snapi yapıp geri getiren ve zaman yolculuğu hikayesine ilk giren kişi de Hulk yani önemsiz değil hikayede ama yine de...İnsan bir Thanos'la birebir atmasını bekliyordu.. Olmadı! Hulk'la işlerinin bitmediklerini de söylemiş Russo'lar belki de Hulk'un içinde olduğu yeni bir film gelecek Russo'lar elinden kimbilir

Yani özetle Tony'i sevmedikleri hatta nefret ettiklerini söylemeleri üstüne dönen "bu yüzden öldürdüler" muhabbeti aşırı çocukça. Çok fanboy/fangirl hareketi..

Ha benim için önceden de yazmıştım Cap kendini feda etmeli, Tony mutlu haayatına dönmeliydi, ama dramı yükseltmek istiyorsan ve yıllardır yazdığın depresif Tony'i "kurtarmak" istiyorsan bu son tercih edilmeliydi ki gayet şiirsel bir sondu..

Bir de şey var sanırım ilk filmde gördükleri bir sahne neticesinde bunu düşünmeleri Cap'e Tony'inin "dahi, milyoner, fizikçi" söylemi. Hiç şu açıdan bakmıyor bu insanlar böyle büyük bir egoyla dolu olan Tony gibi bir karaktere evren için kendini düşünmeden feda eden sonu yazmaları gerçekten de büyük bir olay değil mi? Yani aslında bunu söyleseydi bile Joe R. haksız sayılmazdı.. Böyle bir adamın büyük bir fedakarlıkla ölmesi gerekirdi ki adı "kahraman" olsun. Önünde tanrılar, krallar diz çöksün.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri