Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sıradışı (Premonition)

Durum:
    erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Antalya
    Konular
    204
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Sıradışı (Premonition)

Linda Hanson’un (Sandra Bullock) güzel bir evi, çok sevdiği bir eşi, iki sevimli kızı, yani mükemmel bir hayatı vardır. Taa ki kocasının bir trafik kazasında öldüğü haberini aldığı kahredici güne kadar…

Kendini ailesine adamış bir eş, bir anne için hayal edilebilecek en kötü şeydi Linda’nın başına gelen.

Yoksa Linda bunu gerçekten hayal mi etmişti?

Ertesi sabah uyandığında kocası yaşıyordu.

İlk başlarda Linda bu trafik kazasının bir kâbus olduğuna inandı. Fakat bu olay tekrarlanmaya başladı; bazı sabahlar uyandığında Jim hayatta ve yanında oluyor; bazılarında ise bir dul olarak uyanıyordu. Anlaşılmaz bir şekilde hayatının günlerini sıra-dışı olarak yaşıyordu.

Linda’nın bu travmatik önsezileri, bir seri bulmacaya, yıpratıcı bir olaylar zincirine dönüştü. Bu gerçeküstü olaylar, bir yandan da mükemmel yaşantısının göründüğü kadar da mükemmel olmadığını ortaya çıkarmış ve dünyasını altüst etmişti.

Ailesini kurtarmak ve Jim’le birlikte kurdukları herşeyin eskisi gibi kalmasını sağlamak için zamana ve kadere karşı gözü dönmüş bir yarışa başlamıştı.

Yönetmen Mennan Yapo

Senaryo Bill Kelly

Oyuncular
    Sandra Bullock
    Julian McMahon
    Shyann McClure
    Courtney Taylor Burness
    Nia Long
    Marc Macaulay
    Kate Nelligan
    Irene Ziegler
    Phillip DeVona
    Tür Dram - Macera

Görüntü Yönetmeni Torsten Lippstock

Müzik Klaus Badelt

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Antalya
    Konular
    204
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart milliyet gazetesi

Mennan Yapo'nun yönettiği, başrolünü Sandra Bullock'un üstlendiği 'Sıradışı'nın galası da sıradışı oldu. Askerlik sorunu olan yönetmen ile Bullock Türkiye'ye gelemedi

Alman asıllı Türk yönetmen Mennan Yapo'nun (Yapıcıoğlu) "Sıradışı" adlı filminin galası önceki gece Maçka G-Mall'de yapıldı. Ancak gala, başrol oyuncusu Sandra Bullock ve askerlik sorunu nedeniyle Türkiye'ye gelemeyen yönetmen Yapo'nun katılmaması nedeniyle sönük geçti.
    Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Engin Ansay konuyla ilgili olarak "Mennan Yapo, yurtdışında yaşayan her Türk vatandaşı gibi bedelli askerlik yapmak üzere müracaatını yapmış ve filminin çekimlerini tamamladıktan sonra vatani görevini yapmak üzere Türkiye'ye gelmeyi planlamıştı. Çekimlerin uzun sürmesi üzerine bize başvurarak askerlik görevini erteletmek için yardım istedi. Ancak yanıt gelmedi. Yapıcıoğlu'nun Türkiye'ye gelişinde tatsız bir sürprizle karşılaşması çok üzücü olacağı için hem Yapo hem de Bullock, galaya katılmamayı doğru buldular" dedi.
    Mennan Yapo ise "Bu başarıyı anavatanımda da kutlamak kadar gurur verici bir şey olamaz. Ancak en yakın zamanda yapmayı umduğum vatani görevimle ilgili karışıklığın tüm çabalarıma rağmen çözümlenememesinin bana yaşatabilecekleri de bir o kadar gurur kırıcı olabilir" dedi.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Antalya
    Konular
    204
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart hürriyet gazetesi

Ve siz, bir gün sonrasını görüyor olsanız, eşinizi terk mi edersiniz yoksa onun ölümüne engel mi olursunuz? Türk yönetmen Mennan Yapo'nun çektiği "Sıradışı" filminin galasına bu soru damgasını vurdu.Başrollerini Sandra Bullock ve "Nip/Tuck" dizisinin yakışıklı cerrahı Julian McMahon'un oynadığı "Sıradışı" filminin özel gösterimi, geçtiğimiz günlerde Maçka'daki G-mall'da yapıldı.

Türkiye'de bugün vizyona girecek olan filmin özel tanıtım gecesine aralarında Oktay Kaynarca ile sevgilisi Özgü Namal, Selçuk Yöntem, Ece Erken, Mustafa Altıoklar ve Demet Tuncel gibi ünlü isimler de katıldı. Sandra Bullock'la beraber İstanbul'a gelecek olan yönetmen Mennan Yapo ise asker kaçağı olarak gözüktüğü için galaya katılamadı. Bir gün sonrasını gören bir ev kadını, hem kocasının ölümünü hem de kendisini bir başka kadınla aldattığını öğreniyor. Bir yandan gururu incindiği için kocasını terk etmek isyen ama diğer yandan da onun ölümüne engel olabileceğini düşünen kadının öyküsünün anlatıldığı filmin galaya katılan davetliler, "Siz olsaydınız ne yapardınız?" sorusuna şu yanıtı verdi:Ece Erken: Filmi gerçekten çok beğendim. Konu biraz karışık, hala çözmeye çalışıyorum. Böyle bir durumda kalsam kafayı yerdim ama büyük bir ihtimalle ben kurtarmam. Özgü Namal: Enterasan bir senaryo, çok beğendim. Keşke bizde de böyle senaryolar yazılsa da oynasak. Hayatta hiçbir şey sevdiğiniz birini kaybetmeye değmez. Ben kurtarırım. Hayat bu kadar basit değil.Demet Tuncel: Beni çok etkiledi. Çok güzel bir film olmuş. Ben böyle bir durumda eşimi kurtarmaya çalışırdım. Neticede çoçuklar var, paylaşılmış bir hayat var.Mustafa Altıoklar: Bu filmi bugüne kadar en beğendiğim filmler arasına koydum. Mennan Yapo'yu da çok başarılı buldum. O kadar çok şeyi bir arada anlatmış ki. Bu aslında bir risk ama o bunu çok iyi başarmış.Oktay Kaynarca: İyi senaryo, iyi teknik, iyi oyunculuk. Filmi beğendim. Gözümün önümüne Sandra Bullock'tan başka oyuncu da geldi ama o da sade oynamış, abartmamış. Filmin sonunu kestiremiyorsunuz. Türk yönetmeni kutluyorum.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Antalya
    Konular
    204
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart filmden

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Antalya
    Konular
    204
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart kamera arkası görüntüler

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)