Sayfa 1/5 12345 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Arı Filmi (Bee Movie)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  denizimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  21.10.2007
  Mesajlar
  19,329
  Konular
  162
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Arı Filmi (Bee Movie)

  Üniversiteden yeni mezun olan Arı Barry’nin, onu ve Yeni Kovanşehri’ndeki her işçi arıyı bekleyen kaçınılmaz kariyerden fazlasını istiyordu. Sadece Balyap’taki işi bal yapmayı değil.

  Arı Barry, kovandan çıkma şansının üstüne atlar ve en çılgın hayallerinin bile ötesinde bir dünyayla karşılaşır. Arı Barry istemeden tuhaf çiçekçi Vanessa’yla (Aysun Topar) karşılaştığında, Arı Krallığı’nın en önemli kurallarından birini çiğner – onunla konuşur.

  Hemen arkadaş olurlar ve Arı Barry, rehber eşliğinde insanlarla ilgili yoğun bir kursa başlar. Herkesin market raflarından bal satın alabileceğini öğrendiğinde şoke olur, asıl görevinin, bu haksızlığı sona erdirmek ve insan ırkına arıların değerli balını çalmaktan dolayı dava açarak dünyayı düzeltmek olduğunun farkına varır.�
  Ayrıca Türkçe Dublajında Arı Barry'i Cem Yılmaz seslendiriyor...

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  cenup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  16.12.2006
  Yer
  centrum permanebit
  Mesajlar
  17,927
  Konular
  239
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart  Yönetmen:Steve Hickner, Simon J. Smith.
  Senaryo:Spike Feresten, Barry Marder, Andy Robin.
  Müzik:Rupert Gregson-Williams.
  Yapım:ABD.
  "I want you to make a list of all your favorite things, and I want to be on it."
  ~Ignite Me

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2006
  Yer
  Somewhere only I know
  Mesajlar
  36,315
  Konular
  130
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Bu arıyı yabana atmayın

  Üniversiteden yeni mezun genç arı “Barry B.Benson”un maceralarının ele alındığı “Arı Filmi”nin (Bee Movie) yapımı 4 yıl sürdü. Animasyon ekipleri, film için 1 milyondan fazla arı ile balmumu ve baldan arı kovanı kenti yarattı.

  Film dağıtım şirketinden alınan bilgiye göre, yapımcılığını Christina Steinberg, yönetmenliklerini Steve Hickner ve Simon J. Smith’in üstlendiği filmin senaryosunu Jerry Seinfeld ile Barry Marder, Spike Feresten ve Andy Robin gerçekleştirdi .Jerry Seinfeld, Renee Zellweger, Matthew Broderick ile John Goodman’ın seslendirdiği animasyon film “Arı Filmi” (Bee Movie), 14 Aralık’ta Türk seyirciyle buluşacak.

  Üniversiteden yeni mezun genç arı “Benson”un maceralarının ele alındığı “Bee Movie-Arı Filmi”nin yapımı 4 yıl sürdü. Animasyon ekipleri, film için 1 milyondan fazla arı yarattı.

  İlk tasarım aşamasındaki kazaklı “Benson” beğenilmeyince, yuvarlak hatlarıyla tamamen farklı bir şekle sokuldu. “Benson”a son şeklinin bulunmasından önce 900’e yakın farklı tasarım yapıldı.

  İnsanlar için New York’u ve arılar için de New Hive’ı inşa eden maket departmanı, “Benson”un yatak odası gibi küçük setlerden, Central Park’taki dev binalara kadar 49 farklı mekan üretti.

  Arı kovanı kenti, balmumu ve baldan yapıldı, başka hiçbir materyal veya element kullanılmadı. Filmde arılar, kızartmalarını balla yaptı, bal suyu içti, bal yedi, şekerlemelerin üstüne bal koydu, arabalarında yakıt olarak bal kullandı.

  Prodüksiyon görevlileri, filmdeki fırtına sahnelerinin gerçekçi olması için yüzlerce gerçek fırtına fotoğrafından yararlandı.

  Filmde 40 animasyon sanatçısı, yaklaşık 3 bin 350 kilometre uzunluğunda animasyon hazırladı.

  DİĞER DETAYLAR

  “Orman Çetesi-Over The Hedge”den tanınan ayı karakteri “Vincent”, filmin hem fragmanında, hem de mahkeme sahnesinde göründü. Süpermarketteki dergilerden birisinin kapağına filmin sanat koordinatörü Derek McClurg’un resmi konuldu. Filmin yapım ortaklarından Cameron Stevning’in saçı, “Ken” karakterinin saçında kullanıldı. Filmdeki insan karakterler, arılara asla doğrudan doğruya bakmadı ve göz göze gelmedi.

  Arı kovanlarını ziyaret eden ve arılar hakkında bilgi toplayan film yapımcıları, arılar hakkında ilginç bilgilere de ulaştı. Buna göre, bir arı kolonisinin, yarım kilogram bal üretmek için 55 bin mil uçuş yapması ve 2 milyon çiçeği ziyaret etmesi gerekiyor. Ortalama bir arının ömrü 6 hafta olurken, bu süre boyunca ürettiği bal toplamı bir çay kaşığının 12’de birini geçmiyor.

  Saniyede 200 kez kanat çırpan arıların bu hareketi vızıltı şeklinde duyuluyor. Dünya üzerinde yaklaşık 20 bin çeşit arı türü bulunurken, bunların 4 bin çeşidi Kuzey Amerika kıtasında yaşıyor.

  FİLMİN KONUSU

  Barry B. Benson (Jerry Seinfeld), üniversite mezunu genç bir arıdır. Ancak yaşadığı arı kovanına dönünce onu bekleyen tek kariyer seçeneğinin bal yapmak olduğunu görünce hayal kırıklığına uğrar. Kovandan çıkıp New York’a yolculuk yaptığı bir günde ölümün eşiğine gelen Barry’nin hayatını Vanessa (Renee Zellweger) adlı bir çiçekçi kadın kurtarır.
  Jerry Seinfeld'in başını çektiği ünlü yıldızlardan kurulu seslendirme kadrosuyla dikkat çeken film, Cem Yılmaz'ın seslendirmesiyle Türk seyirciyle buluşacak...

  İkisi arasında sağlam dostluğa dayalı bir ilişki gelişirken genç arı Barry, arıların ürettiği ballara insanların zorbalıkla el koyduğunu ve sonra da afiyetle yediğini keşfeder. Bunun üzerine insanlara karşı dava açmaya karar verir. Ancak Barry’nin bu girişimi sonucunda insanlarla arılar arasında şiddetli bir çatışma başlayacak, genç arımız bu meydan savaşının tam ortasında kalacaktır.

  Türkiye’de 14 Aralık’ta vizyona girecek filmde, sevimli arı “Barry B. Benson”u Cem Yılmaz seslendirecek.

  “BEE MOVIE”DEKİ ARI KANUNLARI
  “Bee Movie”deki arıların tabi olduğu kanun ve kurallardan bazıları…

  1. İnsanlarla ASLA konuşmayın!
  2. Kovanlardan ayrılmaya sadece Polen Arılarının izni vardır.
  3. Sokmadan önce iyi düşünün.
  4. Arılar yağmurda uçamaz.
  5. Altıgenden başka şekil tanımayın. Buna daire, üçgen ve dörtgen de dahil.
  6. En büyük sarı ve siyah! Başka renk yok!
  7. Tüm arılar çizgili kıyafet giyer.
  8. Akşam saat 6’dan sonra vızıldamak yasak.
  9. Tüm arılar bal üretiminde çalışır.
  10. Bal yapmak eğlenceli iştir! Bu yüzden arıların tatil ihtiyacı yoktur.
  11. Tüm arıların tek bir işi vardır ve yaşamları boyunca hep aynı işi yaparlar.
  12. Arılar camiasında 3.000’den fazla meslek dalı vardır. (*aşağıya bakınız).
  13. Her küçük iş çok önemlidir. Birlikte yapılınca daha da büyür.
  14. Arılar hayatı boyunca hep çalışırlar. Çalışmaktan başka herhangi bir amaçları yoktur. (Bakınız: 9, 10, 11, 12 ve 13. maddeler).
  15. Arılar 27 milyondan yıldan beri tek bir gün bile tatil yapmamışlardır.
  16. Hiç kimse arılardan daha sıkı çalışamaz.


 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2006
  Yer
  Somewhere only I know
  Mesajlar
  36,315
  Konular
  130
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  “Bee Movie”de verilen mesajlardan birisi şudur: İşiniz ne olursa olsun önemlidir, iyi yapmalısınız.
  “Arı gibi düşünmek”, herhangi bir işi yapmak için hep birlikte uyum içinde çalışmak; yapılan işten gurur duymak ve daima grup çalışması düzeyinde -kesinlikle bireysel değil- düşünmek anlamına gelir.

  ARILAR HAKKINDA BİLİNENLER

  Yarım kilo bal üretmek için bir arı kolonisinin 55.000 mil uçuş yapması ve 2 milyon çiçeği ziyaret etmesi gerekir.
  Ortalama bir arının ömrü altı haftadan ibarettir. Bu süre boyunca ürettiği bal toplamı bir çay kaşığının 12’de birini geçmez. Bu yüzden prodüksiyon ekipleri ne zaman kutulanmış bal görseler bir hayli suçluluk duygusu hissettiler.
  Arılar saniyede 200 kere hızla kanat çırparlar. Biz bu sesi vızıltı şeklinde duyarız.
  Dünya üzerinde yaklaşık 20.000 çeşit arı türü vardır. Bunların 4.000 çeşidi Kuzey Amerika kıtasındadır.
  Bir uçağı kaldırabilmek için 2 milyar arı gerekir.
  Nasıl ki aşk bütün yaraları iyileştirirse bal da iyileştirici etki yapar. Bakterileri öldürür ve açık yaralarda iyileştirici etki yapar.
  Antik Mısır mezarlarından birisinde bir kavanoz bal bulunmuştu. Binlerce yıl sonra açıldığında bugün bile süpermarket raflarında satılabilecek ve yenilebilecek kadar sağlıklı ve leziz durumda olduğu görüldü.
  Gerçek yaşamda sadece dişi arılar nektar ve polen biriktirebilir. “Bee Movie”nin öyküsüne hizmet etmesi için film yapımcıları erkek arıların da nektar ve polen biriktirebilmesine karar verdiler. Böyle yapılmasında kadınlara hakaret niyeti gibi bir durum sözkonusu değildi.
  Siz erkek arıların hava atmasına bakmayın. Onlarda iğne falan yoktur. Sadece dişi arıların iğneleri vardır ama sadece kovanları veya yavruları tehdit altında olduğunda kullanırlar. Erkek arılar da vızıldar ama iğneleri yoktur.
  Arılar mesajlarını kokuyla, titreşimle, hatta dans ederek gönderirler. Yiyecek kaynağının hangi yönde ve hangi mesafede olduğunu anlatmak için dansa benzeyen ayak hareketleri yaparlar.
  “Eğer arılar bir gün dünya üzerinden çekilirse insanoğlu dört yıldan daha fazla yaşayamaz.” Bu aralar sıkça dillendirilen bu sözü Albert Einstein’ın söylediği iddia edilir. Ancak o böyle bir söz söylemedi. Einstein’a ithaf edilen bu sözün ortaya çıkışı, ünlü bilimadamının 1955 yılındaki ölümünden 40 yıl sonrasına rastlar.
  Arıların bilimsel evrimine göre -ağırlık, boyut, kanat boyu vs.- aslında onların uçamaması gerekir. Bilim adamlarının bu durumu arılara söyleyememesi iyi birşey olmalı!
  Sürücüler, korkmayın! Barry B. Benson filmde bir aracın air-condition sistemine giriyor ama aslında arılar böyle birşeyi yapamaz. Çünkü air-condition sistemi dışarıya kapalı bir sistemdir. İçine sadece filtre aracılığıyla hava girebilir. Ancak böyle olması becerikli bir arının otomobil penceresinden içeri girmenin yolunu bulamayacağı anlamına da gelmez…
  “Bee Movie”nin star arılarının ikişer tane gözü vardır. Ancak gerçek arılarda aslında beş tane göz bulunur. Bunlardan iki tanesi büyük ve yuvarlak göz, diğer üç tanesi ise Ocelli adı verilen küçük gözlerdir. Filmdeki bütün arılarda iki kol ve iki bacak vardır ama gerçek arılarda tüm böceklerdeki gibi bu sayı altıdır. Film yapımcıları bu kararı verirken onların insana benzemesini istedikleri için ikişer kol ve ikişer bacak yaptılar. Böylece izleyicinin herhangi bir iticilik duygusu hissetmeden onlarla yakınlık kurmasını hedeflediler.
  Arılar renkleri görebilir ama çiçeklerin hangi yönde olduğunu kokusundan anlarlar. Bunu da antenleri aracılığıyla algılarlar.

  Kaynak: Ntv


 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2006
  Yer
  Somewhere only I know
  Mesajlar
  36,315
  Konular
  130
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart  Konu cenup tarafından (09-11-07 Saat 04:34:44 ) değiştirilmiştir.


Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Bu Filmi İzledin mi???
  By LimonCicegi in forum Forum Oyunları
  Cevaplar: 376
  Son Mesaj: 27-07-20, 19:11:11
 2. Lego Filmi / The Lego Movie (07.02.2014)
  By omayra73 in forum Dünya Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-02-14, 22:04:24
 3. Sex and the City: The Movie (***)
  By Dazzle in forum Dünya Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 23-01-11, 10:28:03
 4. A.R.O.G: Bir Yontmataş Filmi
  By ecr in forum Türk Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 299
  Son Mesaj: 13-07-10, 01:31:47
 5. Simpsonlar: Sinema Filmi (The Simpsons Movie)
  By Butterbeer in forum Dünya Sinemasından Filmler
  Cevaplar: 36
  Son Mesaj: 21-05-10, 02:16:54

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
Listeler
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis
deneme bonusu
ilbet giriş
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
cratosslot giriş
izmit escort
izmir escort
eryaman escort
porno izle