Sayfa 56/161 İlkİlk ... 64652535455565758596066106156 ... SonSon
805 sonuçtan 276 ile 280 arası

Konu: Elimi Bırakma - Bölüm Yorumları

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    92
    Verdiği Beğeni
    557

Aldığı Beğeni: 889

Bahsedilme
    3 Mesaj

Standart Cevap: Elimi Bırakma - Bölüm Yorumları (1)

Alıntı angel78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babanne aşkolsun sana...Seni esefle kınıyorum...Azra'yı imtihan edeceğim diye,sabrını samimiyetini ölçeceğim diye; gün içinde canı çıkmış Azra'ya gece gece yün didikletmek de nedir? yani senin gibi tecrübeli bir kadın adamın gözünün içine bakar ve adamsa notunu değilse otunu verir yürü gider

Namı değer Şeker Teyze ,kendi torunlarını ve gelinini yıllar boyu tanıyamamış iken , en zor anında seni evine alan bu kızı test etme işini sevmedim. kardeşi kayıp,babasını yakın zamanda kaybetmiş,gecekondu da iki göz odada yaşamaya çalışıyor,gözleme satan ev sahibine yardıma gidiyor ve bir yandan da iş arayan Azra seni sosyal hizmetlere teslim etme seçeneği varken ELİNİ TUTMUŞSA zaten imtihanı başarıyla vermiştir..Bu sahnelere gerek yoktu..Orjinalin de varmış ama uyarlaması bizde olmasaydı iyiydi bence

Hakan ,yeni bölüm fragmanında izlediğimiz sahneye takılı kaldım..DÜKKANININ ANAHTARINI AZRA'ya TESLİM ETTİN...bir yerde HAYATIMI SANA TESLİM ETMEYE HAZIRIM der gibi.. Bu AN beni etkiledi.Hakan ,babası gibi olmamak için mücadele vermiş bir adam. Binbir emekle kendi işletmesini kurmuş.Ayakları üzerinde duran ,sağduyu sahibi ,aklı selim bir adam..Azra'dan ilk gördüğü andan beri hoşlanıyor.Yazık olacak Hakan'a

Cenk ,kendini doğru ifade etmeyen biri.Cenkciğim kuzum TELEPATİ ÖZELLİĞİMİZ yok.Aklından geçenleri okuyamayız.Ancak sen kendini açık ve net bir biçimde ifade edersen karşındaki kişiler seni anlayabilir.Biz buna DİYALOG diyoruz..Ama sen ANALOG yapıyorsun

Amerika'da ki okuldan neden kovuldun? ERROR
    Annen neredesin,neden eve gelmedin diye soruyor ERROR
    Azmi işyerinden gidince bir daha gelmezsin sandım hayırdır diyor ERROR

Yanii Cenkciğim senin üslubun,tutumun,konuşmaların ŞIMARIK BÜYÜMEYEN ERGENİN TEKİ düşüncesi oluşturuyor.Sen de bile isteye RUHUNU KALBİNİ kapatıyorsun insanlara.Seni TANIMASINLAR ,SENİ SEVMESİNLER,SENDEN UZAK DURSUNLAR istiyorsun..Ama bir tek AZRA'dan UZAK KALAMIYORSUN bunu bölümü izlerken hissettik

Cansu go to the HELL please Sumru'yu da al giderken...Sumru ortada .Kötü mü kötü ,vicdansız mı vicdansız,çıkarcı mı çıkarcı..Ama ORTADA KENDİNİ BELLİ EDİYOR.CAnsu ise üzülürmüş gibi yapıp SESSİZ KALARAK ANNESİNİ ONAYLIYOR..Özellikle Cenk ile Azra arasındaki yakınlaşmayı öğrendiği zaman geçmişe dönüp Azra'yı kıskandığı anları izleyebiliriz.Bence Azra ile babası arasındaki bağı yıllarca içten içe kıskanmıştır ama bu duyguyu içine atmıştır.Annesi zaten ortada yeri geldiğinde çemkirdiği için O da sessiz kalarak annesini tasdik etmiştir.CANSU SENDEN NEFRET EDİYORUM

Mevlana Celaleddin-i Rumi Hz'lerinin sözlerini dizi kahramanlarımıza yönlendirirsem nasıl eşleşme olur diye kafa yordum ve sonuç aşağıda ;

AZRA ....ÜZÜLME CAN ! DOĞRUYSAN ZARAR GÖRDÜM DEME ,BİL Kİ İYİLER MUTLAKA KAZANIR

CANSU...YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL ,YA DA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN

MERT...KİMLE GEZDİĞİNİZE KİMLE ARKADAŞLIK ETTİĞİNİZE DİKKAT EDİN.ÇÜNKÜ ;BÜLBÜL GÜLE,KARGA ÇÖPLÜĞE GÖTÜRÜR

HAKAN...AŞK SANDIĞIN KADAR DEĞİL ,YANDIĞIN KADARDIR

SUMRU...HİÇBİRŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR.BUGÜN HAYAT VEREN SU,YARIN SİZİ BOĞABİLİR

ŞEKER TEYZE...OLMAZ DEDİĞİN NE VARSA HEPSİ OLUR.DÜŞMEM DERSİN DÜŞERSİN.ŞAŞMAM DERSİN ŞAŞARSIN.ÖLDÜM DER DURUR,YİNE YAŞARSIN
    Canım ellerine sağlık güzel bir yorum olmuş
    Şeker teyzenin test olayı bencede biraz abartılıydı bölüm süresini doldurucaz diye olayı iyice abarttılar
    şeker teyzenin testi zaten sadece Azranın işe gitmesine engel olmaktı bakalım Azra onu hasta haliyle orada bırakacak mı yoksa iş görüşmesine gidecek mi
    ve hepimizin gördüğü gibi testi geçti fakat şeker teyzeye kızmayalım çünkü onun Azra ili ilgili büyük planları var
    kadın bütün servetini Azraya bırakmak isteyecek ya jhjhdsas

Cansu hakkında ise bende Cansudan ilk bölümlerde resmen nefret ettim fakat son bölümde sadece acıdım
    Cenk bunu istemiyor tavrı yanlış olsada her hareketi ile belli ediyor bu hala Cenkte Cenk aptallıkta sınır tanımıyor,
    fragmanda yine Cenk için zır zır ağlıyor buda bize Cansunun ilerde karanlık tarafa geçeceğinin sinyallerini veriyor
    kendisi istemese bile Cenk ve Azranın yakınlığını öğrendiğinde kıskançlığından annesinin dolduruşlarına gelip
    Azra ve Cenke zarar verecek birşeyler mutlaka yapacaktır annesine hayır diyemediğini kaç bölümdür görüyoruz,
    üstelik Sumrununda Cansu ve Cenkin birlikte olmalarını nekadar istediklerini görüyoruz Cansu bir şey yapmasa bile Sumru kesin yapacaktır
    bide Cenk Azra ve Cansunun üvey kardeş olduklarını öğrendiğinde Cansu ve annesinin Azrayı özellikle Mert gibi bir çocuğu kapının önüne
    koyduklarını öğrendiğinde Cansunun yüzüne bir daha bakmaz zaten, hatta ya Cansu yada Sumru Azraya gidip kendini Cenke böyle acındırdın
    değilmi diye saçma saçma konuşmayada başlarlar

Düzeltmek gibi olmasın ama o iyi oğlanın ismi Hakan değil Tarık ve dediğin gibi çok yazık olacak ona...
    Dizinin esas oğlanı, esas çifti belli kimin kimle olacağıda belli o yüzden insanlar hiç bir şey yapmadığı halde Tarık karakterine kızmaya ve yaptıklarını yanlış yorumlamaya başladılar bile
    Bu hafta dizinin twitter hesabı "Azrayı yalnız bırakmayan Tarık" yazaraka bir paylaşım yaptı bide kalp koydu Alpi (Cenki oynayan oyuncuyu) destekleyenlerde çıldırdılar hemen
    Dizideki olaylara ve karakterlerin gelişimine bakarak şu an için aslında Tarık çok daha iyi birisi fakat araya giren kişi izlenimini verdiği için Tarık nekadar iyi olursa olsun izleyenlerin gözünde her zaman haklı olan Cenk olacak (haksız olduğu zamanlarda bile ) çünkü Tarık esas çiftin arasına girecek olan kişi gibi yazıldığı için bu herkesi rahatsız etti hiç bir şey yapmadığı halde yalı urgan ve kılıçlar Tarık için hazırlandı bile o yüzden Tarık iyi birisi olarakta kalsa yada babasının dolduruşları ile kötü biriside olsa aslında hiç bir zaman tam olarak herkes tarafından sevilmeyecek, ben Tarığın kesinlikle iyi birisi olarak kalmasını isterim Cansu çirkefe bağlayacak nasılsa Sumru var Azmi var bide Tarık kötü olmasın fakat malum yerli diziler ve süreleri olaylar kendini tekrar etmeye başladı bile o yüzden bölümleri doldurmak ve konuyu uzatmak için Tarıkta Azrayı elde etmek için kendince birşeyler yapabilir ve hemen kötü adam ilan ediliverir Tarık ve Cenkin Azra için birbirilerini yediklerini görmeyi asla istemem ama olaylar o şekilde gidiyor malesef...

Bu sert kabuğunun altında yatan iyi kalpli adam olayıda beni artık sarmıyor, ya iyisindir ya değil,
    Cansu için söylediğin "ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün" olayı Cenk içinde geçerli
    Cenk Azranın kapısına dayanıp sen niye gitmedin iş görüşmesine diye hesap sormasını insanlar pek bir sevmiş
    romantik anlamda belki güzel olabilir ama normalde hiçte hoş bir davranış değildi insanları insan yerine koyup cevap vermediği yetmiyormuş gibi
    bide karşısındakini dinlemiyor bile Azra bak dur dinlemiyorsun diyor bu hemen asıp kararını veriyor ah Cenk ah

İlerde Azra ve Cenk Tarığın karşısına geçip biz sevgiliyiz deseler Tarık zaten hemen herşeyi kalbine gömüp bırakır fakat böyle olmiycak tabi yerli dizi yani
    şu tarz sahneler geleceğine inanıyorum, şimdi Azra iş görüşmesine gidemediği için Tarığın yanında çalışmayı kabul edecek Cenkte ben ona iş ayarlayacaktım ya sen niye karışıyorsun gibisinden tavır yapacak daha sonrada muhtemeln Azra ve Tarığı yakınlaşırken görecek ve kıskanacak
    Azraya ve Tarığa ters davranacak bunlar soracak neyin var diye bu bir şey söylemeyecek tabi, hatta Tarığı bir güzel dövebilir bile
    Tarık sorar beni neden dövdün Cenk der bu yine cevap vermez Tarık ve Azrayı yanlış anlayabilir bu yüzden aşkınıda itiraf edemez,
    madur durumda gibi görünen esas oğlana herkes hak verip üzülürken iyi kalpli Tarıkta kötü adam oluverir,
    Azrada Cenke aşıktır ama Cenkin tavırları yüzünden oda itiraf edemez aşkını olayı uzattıkça uzatırlar, Tarık ve Azrayı yanlış anlayan Cenk
    gider kıskançlıkla Cansu ile sevgili olur üçken istemiyoruz derken dörtken bile olabilir Azranın amca dediği şu adamın kızıda Tarıka aşıkmış
    TRT dizisi bu olmaz böyle şeyler demeyin Mazi Kalbimde yaradır ve Küçük hanımefendi TRT dizileriydi ve aynı tarzda entrikalar vardı
    ay allahım neler yazdım üçken kısmı ile ilgili sonda yazdığım saçmalıklar umarım asla olmaz

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Kısaca Sel.
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,315

Aldığı Beğeni: 421

Bahsedilme
    3 Mesaj

Dizinin basrolleri arasındaki uyum cok sevildi. Umarım dizi reyting celmesine takılmaz.

Durum:
    Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Let me fall...
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 133

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Meryem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz tamamen kaydı diyemeyiz fakat Cenk'e; Azra ile özel olarak ilgileniyor musun? diye sordu. Cenk; Evet yanıtını vermesine ve onu işe ben alacağım demesine rağmen yarınısı azra'ya ısrarla teklif götürdü, azra ben zaten iş başvurusu yaptım cevap bekliyorum dedi. Yani nebileyim sanki her an kayacak gibi, peki orjinalinde cansu annesine uyuyor muydu?
    Ben son bolumunu izledigimde kesinlikle annesine uymus oldugunu gordum. Keza Azra'nin yanina gelip tum yaptiklari ve ona cektirdikleri icin ozur dileyip af diliyordu. Azra'da ne yani bir ozur diledin bitti herseyi unutacak miyiz diyordu. Cansu'da biz beraber buyuduk kardesler birbirlerini affederler degil mi diyordu. Bir de annesini affetmesi icin yalvariyordu. Cunku orjinalinde annesinin hapse girmesi durumu vardi. Anladigim kadariyla sirketin kagitlariyla oynamis, vergi kaçakçılığı birseyler yapmis. Polise teslim etme annemi diyordu. Bir tek annem var onu benden alma diyordu. Azra yine affediyordu ama kalpten affettigini dusunmedim. Sumru'da ozur diliyordu ona seni bir daha gormek istemiyorum dedi sarilmadi da. Isterim ki burda hapse tiksinlar Sumru'yu. Ama Cansu kotu tarafa kayiyor maalesef.

Tarik ile Cenk bir sekilde catisacaklar. Cunku ben izlemedim o bolumu ama Cenk'in Tarik'a attigi bir yumruk var. Nedenini bilmiyorum. Belki ilerki bolumlerde Tarik'ta kalbinin acisiyla yanlış isler yapar. Orjinalinde yapti mi bilmiyorum ama yumruk meselesi de oyle aniden gelismez. Cunku ben son bolumde Tarik ile Cenk'i hic bir arada gormedim. Zaten Tarik gidiyordu, Azra ile vedalasiyordu. Ama Cenk ile vedalastigini gormedim bu da iyiye isaret degil bence.

Biz insallah ask itirafi icin taa son bolumu beklemeyiz. Orjinalinde en son bolumde Azra Cenk'e seni seviyorum diyordu 😩 Bence biz evlendiklerini de gorelim orjinalinde evlilik yoktu.

Orjinal hesabin ne yapmaya calisitigini pek anlamadim. Tarik ile Azra olmayacaklar zaten. Ikilem yaratmaya ne gerek var. Ayrica Tarik Azra diyenlerin biz kim olduklarını da iyi biliyoruz. Neden Tarik dediklerini de. Bazilari komik olur mu olur diyorlar. Olmayacak ama. Azra ile Cenk olacak. Bence hazimsizliga karsi soda iyi gelir 😉

4. Beğenenler;
    Meryem (07-08-18)

Durum:
    angel78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    68

Aldığı Beğeni: 258

Bahsedilme
    1 Mesaj

dajavu Cenk konusunda seninle aynı fikirleri paylaşıyorum.Babasının ölümünden dolayı kendisini suçluyor.Polis kaza ile ilgili bilgisine başvurduğunda SUSAN çocuk olarak kalmış.O SUSUYOR ,İNSANLAR ONUN YARASINI ANLAYABİLSİN istiyor..kardeşim sen kendini doğru dürüst ifade et ki ailen de seni anlayabilsin.Ailene anlatmıyorsun peki bir terapiste git.PSİKOLOJİK DESTEK al...ama yok ..bunun yerine sizleri bugünlere getiren babanneni üz,annene asi ol,kardeşlerini umursama..Azra bir an önce Cenk'lerin evine yerleşmeli

Azra'nın iş görüşmesine gitmediğini ve bunun geçerli bir nedeni olmadığını ! öğrenen Cenk Efendi'nin yaptığı agresifliği ve dinlememezliği izleyince aile mirasının babannesi tarafından Azra'ya bırakılacağı gerçeğini öğrenen Cenk'in içinden ÖKÜZ çıkacağını anlamış olduk

TARIK ( bak bu sefer doğru yazdım dajavu ) her zaman Azra'nın tarafında olacak.Bunu da biliyoruz.Cenk her ne kadar kızsa da ,gürlese de bir taraftan Azra'ya ÇEKİLECEK..Bu üçlü arasında çekişmeli sahneler izleyeceğimiz aşikar...

Öte yandan ben Azra ile Tarığın çok iyi arkadaş olmasını izlemek isterim.Azra ile mutfakta yeni tarifler denesinler,Azra kanoli yapsın Tarık çok beğensin.Tarık special yemeğini tatlısını yapsın Azra çok beğensin.Tarık tecrübelerini,Azra aldığı eğitimi paylaşsın ve güzel sahneler çekilsin..Dizinin dram ağırlığından sıyrılıp keyifli bir ikili izlemek güzel olur diye düşünüyorum.Cenk 'i de unutmadım tabii ;O da yemek-tatlı denemeleri sonucu dağılan mutfağı toplasın,bulaşıkları yıkasın Eee herkes bildiği işi yapmalı değil mi ama

Cansu ,platonik takılma da level atlamış bir hatun.Lise yıllarından beri aşıksın çocuğa,çocuk yurtdışına okumaya gidiyor bekliyorsun... bekliyorsun.. Cenk ,iyi arkadaşız diyor sen yutkunuyorsun...Cenk ,lise zamanındaki konuşmaları çocukluk işte diyor senin gözlerin doluyor alınıyorsun...Cansu senin öz güven problemin var...Sen kendini sevmiyorsun ki başkasının seni sevmesini bekliyorsun..İnsan önce aynada gördüğü suretini sevmeli..ailesini sevmeli..sende vefa yok ,merhamet yok,vicdan yok..Cansu SEN ANNENİN KURMALI OYUNCAĞISIN..

Azra'yı gecenin bir vakti pilav satarken gördüğünde yanına gidip ,durumunu öğrenmek yerine VINN TURİZM oradan uzaklaştın...Okulda çalışmaya başladığın gün Azra'yı arayıp ben işe başladım sana ve Mert'e destek olmak istiyorum,maaşımı paylaşırız diyebilirsin ama UMURSAMADIN..Çünkü SEN İÇTEN İÇE AZRA İLE MERT'İN ABLASI OLMAK İSTEMEDİN..AZRA'NIN BABASI SENİN VE ANNENİN RAHATINI SAĞLADI.BU SEBEPLE AZRA İLE MERT'İ SEVİYORMUŞ GİBİ YAPTIN .ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BİTTİ...Ağlak suratlı ruhsuzun tekisin Cansu ve hayat boyu mutsuzluğa mahkumsun

Durum:
    Meryem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    metonya
    Konular
    11
    Verdiği Beğeni
    238

Aldığı Beğeni: 117

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Rosallix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben son bolumunu izledigimde kesinlikle annesine uymus oldugunu gordum. Keza Azra'nin yanina gelip tum yaptiklari ve ona cektirdikleri icin ozur dileyip af diliyordu. Azra'da ne yani bir ozur diledin bitti herseyi unutacak miyiz diyordu. Cansu'da biz beraber buyuduk kardesler birbirlerini affederler degil mi diyordu. Bir de annesini affetmesi icin yalvariyordu. Cunku orjinalinde annesinin hapse girmesi durumu vardi. Anladigim kadariyla sirketin kagitlariyla oynamis, vergi kaçakçılığı birseyler yapmis. Polise teslim etme annemi diyordu. Bir tek annem var onu benden alma diyordu. Azra yine affediyordu ama kalpten affettigini dusunmedim. Sumru'da ozur diliyordu ona seni bir daha gormek istemiyorum dedi sarilmadi da. Isterim ki burda hapse tiksinlar Sumru'yu. Ama Cansu kotu tarafa kayiyor maalesef.

Tarik ile Cenk bir sekilde catisacaklar. Cunku ben izlemedim o bolumu ama Cenk'in Tarik'a attigi bir yumruk var. Nedenini bilmiyorum. Belki ilerki bolumlerde Tarik'ta kalbinin acisiyla yanlış isler yapar. Orjinalinde yapti mi bilmiyorum ama yumruk meselesi de oyle aniden gelismez. Cunku ben son bolumde Tarik ile Cenk'i hic bir arada gormedim. Zaten Tarik gidiyordu, Azra ile vedalasiyordu. Ama Cenk ile vedalastigini gormedim bu da iyiye isaret degil bence.

Biz insallah ask itirafi icin taa son bolumu beklemeyiz. Orjinalinde en son bolumde Azra Cenk'e seni seviyorum diyordu 😩 Bence biz evlendiklerini de gorelim orjinalinde evlilik yoktu.

Orjinal hesabin ne yapmaya calisitigini pek anlamadim. Tarik ile Azra olmayacaklar zaten. Ikilem yaratmaya ne gerek var. Ayrica Tarik Azra diyenlerin biz kim olduklarını da iyi biliyoruz. Neden Tarik dediklerini de. Bazilari komik olur mu olur diyorlar. Olmayacak ama. Azra ile Cenk olacak. Bence hazimsizliga karsi soda iyi gelir 😉
    Üçgenlerin sosyal medyayı yürüttüğünü düşündü zaanımca resmi hesap, ama maalesef artık pek tutmuyor. Üçgenlerden sıkıldı insanlar burada umarım hiç girmezler o topa.
    Tarığın kötü tarafa kayacağını bariz anladım, dediğim gibi ben cenkle olan konuşmasında resmen azra'yı kıskandığını gördüm. Yani orada iyi niyetli de olabilir azra'ya iş teklifi konusunda ama bunu cenk üstüne basa basa söylediği halde yapması garip geldi bana, ayrıca konuşurken yüzü düştü, resmen kıskandı ve bence babasına uyacak bir şekilde.

Cansu da kayıyorsa işimiz var, dediğim gibi cenkle azrayı bir arada görüp kayar muhtemelen, yoksa azra ile bir sıkıntısı yoktu cansu'nun. Neyse bakalım görelim.

7. Beğenenler;
    Selin (07-08-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri