Sayfa 78/201 İlkİlk ... 286874757677787980818288128178 ... SonSon
1001 sonuçtan 386 ile 390 arası

Konu: Emir'in Yolu - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    bummer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Lütfen diziyi baltalamayalım!!!..

Arkadaşlar Ustura Kemalde bitmiş,artık showtv iki diziye kaldı.Lütfen burdan bütün herkeze sesleniyorum dizimizle ilgili yorum yaparken eski diziyle karşılaştırmayalım,bundan sonra burada yazılanlar çok öenemli ratinglerde kötü olduğu için yapılan yorumlarla diziyi baltalamayalım.Her an herşey olabilir,kanallar artık hem ucuz hemde rating getirdiği için yarışma progamlarına ağırlık veriyor.Dizimizi yayından kalkabilir buradaki olumsuz yorumlar ve ratinglerde bunu destekliyor.Sorumlu davranarak sadece bölüm yorumları yapalım...:icon_sorr

Durum:
    m_sena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    chair,klaus,cook-effy
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı edaxeda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basliktan takip ettigim kadar yeniden Feriha anilacak, hatirlatilicak.... Biraksalar artik su kiz, bakiyorlar reyting berbat hemen Feriha hatirlatiriliyor.. Bu karakter uzerinden reyting amaya calismasalar artik? Zaten iki sezon boyunca Feriha ve Emir aski yuzunden hak etmedikleri reyting zirvesine oturdular..
    feriha adını kullanarak reyting kazanımı olur muu bu kadar önemli mi ferihanın isminin geçmesi hadi deseniz ki feriha hortlayıp geri gelecek o zaman derim ki yapımcı reyting artışı peşinde..

hayır anlamadığım feriha adı bu kadar önemliydi madem adını feriha koydum emirin yolu bölümlerinde feriha ile yatıp kalkan bi emir vardı reytingler o zaman yerlerdeydi yeni hikaye ile birlikte artış oldu..... feriha adına ihtiyaçları olmadığını sadece isim kullanarak aşk olmadan doğru dürüst hikaye olmadan bi dizinin izlenmeyeceğini görüp emire yeni bi yol çizdilerr.. yeni bi hayat, tıpkı bizler gibi.. her insanın kayıpları acıları vardır ama kimse hayata küsmez kimse hayatına son vermez heee son veren insanlar vardır ki onlarında ruhsal bakımdan sağlıklı olmadıkları aşikardır....

merak etmeyin feriha adı geçiyo diye diziyi izlemeyi bırakan hiçkimse geri dönüş yapıp da "aaaaa acaba feriha ile ilgili ne oldu ki" diyip bu bölümü izlemez... çünkü gördüğüm kadarıyla tüm feriha severler sizler gibi reyting amaçlı kullanıldığını düşünüyo ve bu durumda izlemeyeceğinizi düşünüyorum. ki sizler gibi düşünsem bende izlemezdim...

.........................................
    ...feriha adını kullanmazlar "emire bak ferihayı ne çabuk unuttu" derler .. hatırlatırlarr reyting için ferihanın adını kullanıyolar derler. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu gibi güzide bi sözümüz aklıma geliyo artık. sırf eleştirmek için eleştiri yapmak, bölümü yorumlamak yerine sürekli geçmiş ile kıyas yapmak diziyi emirin yolu ile izlemeye başlayan kesime haksızlık diye düşünüyorum.. geçmiş ile ilgili konuşulacaksa eski diziler başlığında mevcut bi başlık var zaten neden sürekli kıyaslamalar bu başlıkta yapılıyo ben anlam veremiyorum artık....
    ............................................

neyse gelelim yeni bölümlerle ilgili isteklerime

emir-güneş hikayesi çok güzel bi şekilde ilerliyo çok ama çok severek izliyorum ancak yan karakterlerinde ilgi çekici hikayeleri olmasından yanayım. misal neden biz koray-hande ilişkisini onların birbirlerine ve duygularına karşı verdikleri savaşı izlemiyoruz.

nehirin, laranın, hatta ve hatta canın ilgi çekici bi hikayesi olsa bizlerde yan karakterleri izlerken sıkılmasak...

misal; lara hep dert babası, hep insanlara akıl veren bi tip, nehir yıllardır hande nin yancısı (çok severim kendilerini ) bu karakterlerin kendi hayatları acıları üzüntüleri yokmuu artık bu karakterlerinde bi hikayesi olsun isterimm...

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    934

Aldığı Beğeni: 671

Bahsedilme
    2 Mesaj

Bazı yorumları okudum Emir ferihayı unuttu yazıları okudum.
    Emir ferihayı unuttuğu için mi Rızaya giderken sarıldı emiirn rızayla gönülbağımı var dostlar mı çok mu sevişirler karısının hatırası karsına değer verdiği için sarıldı.
    Kaçkere onu koruyamadım diyen bir adam oldu nerdeyse ölüme çare bulamadım diye kendini suçlayacak.Bana göre acısını kötü aksettirdiler ama sonuçta acı çektiği sahneleri izledik ben mezarlık sahnelerindeki Emirin haline izlerken ağlamaktan dayanamıyordum gereksiz değildi o sahneler tabiki ağlayacaktı.Onu o özel anında rahat bırakmayan mezarlığı buluşma yeri yapan zülal ve canada sinir olmuştum.Şimdi ilk aşk unutulur mu? ilk sevgili ilk aşkı nı kim unutmuşki Emir unutsun ben Gneşede bunu ilerleyen zamanlarda anlatacağını düşünüyorum.
    Şimdi bu kadar acıdan sonra Emir intikam aldı şaşmamak lazım Emir intikam alıyor daha öncede aldı hatta Koray intikam alırken acı çeken intikamcımı demişti?
    İntikam alırken yine üzülen acı çeken kendi oldu.
    Güneş krakter olarak beğeniyorum gururlu ayakları yere basan dıştan bilmişim havasında değil ama hazır cevap akıllı bir kız.En azından Emirin intikam oyununda dersini verdi karşısında dik durdu yaşadıklarımdan pişman değilim benim aptallığımdı diyecek kadar cesur kız.Ben bu güzel ve cesur kızı Emire layık görüyorum.En sevdiğim özelliği konuşuyor duygularını anlatıyor Emiirn hatalarını tak tak yüzüne vuruyor.Bizim hazır cevap Emir bile yanında dili tutuldu konuşamaz oldu.
    Emir tabiki eski Emir değil Ferihada yaşasa eski Feriha olmayacaktı yaşanan acılar mutluluklar alınan yaş insanları değiştiriyor herkes hayat farklı bakıyor.
    Emir şimdiki aşkında eskisi gibi olmasını beklemiyorum artık toy bir delikanlı değil yanılmıyorsam 26 yaşında iş güç sahibi bir adam yaşından çok hayat tecrübesi gördü.Ben bu aşkda ayakları daha yere basan bir emir görmek istiyorum.

GÜNEŞ-EMİR çok yakıştııryorum ikisinin aşklarını ifade edcekleri günü bekliyorum merak ediyorum 1.bölümden sonrada keyif alarak izledim fragmanları tekraradan merak eder oldum.

7.bölümde reytinglerin düzelmesi adına lütfen biraz Engin sahneleri kısaltılsın
    güneş-Emir-yavuz üçgenini izlemek daha ilgi çekici benim için dış kapının mandalı çirkin sakallı engin izlemek istemiyorum

Durum:
    YESIL8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kırmızı
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,635

Aldığı Beğeni: 3,525

Bahsedilme
    87 Mesaj

Emir'in bir geçmişi var tıpkı her insan gibi.Onun mutluluğuna da mutsuzluğuna da hepimiz şahit olduk. Evet böyle seven bir adamın 5 bölüm acı çekip aniden Emir in hiç yapmayacağı tarzda bir intikamla oyuna başlaması ve damdan düşer gibi aşık olması hepimize tuhaf geliyor.
    Ama yaşanan koşullar gereği senaristin senaryoyu böyle şekillendirmesi gerekiyor.

İnsanın çok sevdiği birisini kaybedip acı çekmesini anlarım 3. sezon izletilmek istenen şeyi de izlemeye hazırdım.. Ama dizi ekibinin hazır olmadığı şey insanların 5 bölüm yalnızca acı izleyemeyeceği gerçeğiydi.
    Emir yalnızca aşık olduğu kadını değil hayattaki yol arkadaşını da kaybetti.
    Böylesi derin bir acıyı kıvamında işlemeleri öte yandan yan konularla diziyi hareketlendirip Emir'in yavaş yavaş hayata tutunuşunu göstermeliydiler.
    Ama bunu izletmediler ki bize!!!
    Senaryo, kadro ve ekip olarak iyi düşünülüp hazırlanılmamıştı çünkü. Kuyruğunu kovalayan kediyi izlemek bir yerden sonra sıkıcı oluyor.Bu da reytinglere yansıdı.
    Eski başrol oyunsunun görüntüsünü kullanıp 'onun reytinginden faydalanılıyor' imajı verdirmemek için çok çabaladıkları ortada.
    Emir Feriha yı hatırlasa.. onun acısını zaman zaman yaşasa...yada geçirdikleri bir anı anımsasa 'görüntü kullanmak zorundalar'..Bunu yapmıyor oluşlarını eleştirmeyi mantıklı bulmuyorum.

Emir'i Feriha'yı anımsamıyor ..o hayatına hiç girmemiş gibi davranıyor diye eleştiriyorsunuz sonra senaryonun bu durumu hatırlatan cümleler geçtiğinde bu sefer de bu durumu eleştiriyorsunuz..

Bence ne istediğinizi bilmiyorsunuz...

Emir bizim bildiğimiz Emir..Görmek isteyen için orada duruyor.
    56. bölümde Emir'in kendini tüm çıplaklığıyla Feriha'ya anlattığı ama Feriha'nın bunu anlayamadığı üstelik dalga geçtiği anlar gibi...Feriha o gece Emir'i bizim gözlerimizle görebilseydi o kapıdan çıkmamak için yine yalana sığınmak yerine tüm kalbiyle o eli yalnızca sımsıkı tutardı......

Emir'i anlamak istiyorsanız önce o eli tutmayı öğrenmelisiniz..
    Kapı ağzında durup eleştirmeyi bırakıp DİZİNİZE SAHİP ÇIKMALISINIZ...

Durum:
    suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    934

Aldığı Beğeni: 671

Bahsedilme
    2 Mesaj

Güneş Pişman olman neyi değiştirecek ki Emir? bana tek bir gecede yaptığını değiştirecek mi o verdiğin yarayı kapatacakmı ? derken
    Emir : Denememe izin ver diyor Kendini affettirmek için ne yapıcak?
    nasıl deneyecek ?
    Engin ve şantajları ne zamana kadar devam edecek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)