Sayfa 150/200 İlkİlk ... 50100140146147148149150151152153154160 ... SonSon
1000 sonuçtan 746 ile 750 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 704

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nasıl izledim acaba? İki kez izledim ikisinde de görmedim Gamze'yi. Ne kadar silik bir tipse artık.

Zaten firmanın halkla ilişkilerinden sorumlu muydu neydi. Bu durumda reklam çekiminde olması normal. Kampı da seviyor zaten. eski günleri yad ederken onların o dostluğunu yanlış anlayan ve daha normal tavırlar sergileyen bir Sanem beklemek çok mu büyük hayal?

Normal erkek arkadaşları olan biri olarak kesinlikle Sanem-Osman ve başkaları ile olan arkadaşlık işlensin istiyorum. İnsanların kafasındaki ateş-barut saçmalığı bitmeli. Her yanındaki kadına-erkeğe yürüyecek kadar sığ değiliz.

Geçmişten gelen sevgili de aslında çok klişe bir olay. Polen geçmiş değildi, oldu. Arzu iş için peşine düşmüştü, işi bitti gitti. Gamze zaten arkadaş.

Sanem'in Osman'ı zaten abi-arkadaş arası bir yerde. Eski sevgilisi varsa da gelmesine gerek yok. Konusu açılsa yeter Can'a. Fabri ve Osman zaten yeterince yordu Can'ı. Duydukları ile biraz daha gerilsin yeter.

Zeberi hiçç saymıyorum. Düşman başına bir tipleme.

Aşkları büyük ama gerçekler ortaya çıksa da onarımı tamamlanmamış güven için biraz zamana ihtiyaçları var. Ölçme tartma karşılıklı olacak. Çünkü şu an ikisi de aslında birbirine güvenemeyeceği noktaya geldi.

Can, yalanlar ve arkasından çevrilen olaylar yüzünden haklı bir güvensizlik yaşıyor.
    Sanem, bir şeyleri anlatmak için kıvrandığı halde dinlemeden karar veren bir adama karşı güvensizlik yaşıyor.

İkisi de bunu inkar etse de duyguları en ufak olayda harekete geçecek ve yine yalan mı söylüyor-dinlemeden mi karar verecek ikilemleri arasında uçuşacak. Aşacakları en büyük sorun bu aslında. Aileler, çevre, hayatın diğer zorlukları bir arada nasılsa hallediliyor. Ama ikisinin birbirine olan sevgisi, aşkı bir sürü testten geçecek. Keyifli testlerin yazılmasını, bunları yazarken de KLİŞE dizi saçmalıkları olmamasını istiyor insan.
    Evet. Kesinlikle hak veriyorum zaten buna. Birden oluşabilecek bir şey değil. Tanımları lazım birbirlerini. Yalnız kıskandırmakla ne kadar tanıyabilirler bilemiyorum. Bunun yolu bir şeyler paylaşmaktır. Asansörde 2 kelam edebildiler. Meğer ortak noktaları varmış da müzikle alakalı bilmiyorlarmış. Sanem de o grubu dinliyormuş. Deren belki sırf Can seviyor diye aldı o biletleri. Can'ın gönlünü onun istediği gibi biri olarak, davranarak çalabileceğini sanıyor. Ben sana yalan söylemem çünkü beni silersin diyor. Sana çok sevdiğim grubun biletini aldım diyor. Sürekli şansını deniyor ama yeter artık yani. Deren'i Osman ile görmek istiyorum ben bana ne? Bir kere karakterin değişime ihtiyacı var. Sürekli aynı şekilde hareketler yaparak kendini tekrar ediyor sadece. Osman'a da iyi gelebilir bu yeni aşk. Deren ve Sanem'in ileride 2 iyi arkadaş olmasını istiyorum. Çünkü öyle bir enerjiye sahipler. Arada çaktırmadan sevinmeleri, sarılmaları, gülüşmeleri ve iyi anlaşmaları da var.

Zebercet ile ilgili de istediğim; ona onun gibi yapışkan bir kız bulsunlar. Beşik kertmesi olur, kafayı takanı olur neyse işte bir karakter gelebilir konuk da olsa. Dizinin kadrolu karakteri çünkü. Komedi için var olan bir karakter. Can bile alıştı sayılır Zebercet'e.

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sabahtan beri sokaklardayım cevap yazamıyorum ama gözüm hep burada:) Boşluk buldum hemen cepten yettim yazıyorum:) Herkese çok teşekkür ediyorum bu harika sayfanın parçası olduğunuz, muhabbetiniz, samimiyetiniz güzel fikriniz, sözleriniz için. Hazır gelmişken iki satır Can’ı savunayım öyle gideyim:)

Sevgili elita, canım forumdaşım,elbette ki Can Sanem’i Osman’da kalmasın diye göndermeyecek. Konuştuk bunları lütfen:)

-Seni eve ben bırakayım Sanem, annenlere durumu açıklayayım endişelenmişlerdir.
    -Yok ben bu akşam Ayhan’larda kalacaktım zaten, kendim giderim siz Deren Hanım’a yetişin. O daha çok merak etmiştir.
    -Ha öyle mi? -sağa sola bakılır Osman’ın kardeşiydi di mi Ayhan diye gevelenir- Sanem istersen bu saatte rahatsız etmeyelim insanları. Bu akşam bende kal zaten ev büyük (Ahahahaah seni sinsi seni terbiyesiz Can demek büyük:))).
    -He yani bilmem ki.-3 saniye geçer- Olur tabi kalırım. Ben bu gece sizinle kalmak çok isterim.

Böyle bir şeyler at fava bekle:))))

Onun dışında hep Sanem mi kıskanıyor? Hiç de bile. Bu adam Sanem’i nişanlı sandı Osman’dan kıskandı. Sanem geceyi bir başka erkekle geçirdi, yanından ayrılıp ona gitti sandı kendini kesecekti. Sanem’e Polen’le bittiğini defalarca söyledi. Hesap verme zorunluluğu yokmuş ama bunalıma girmesin diye Gamze’yi de açıkladı:))) Sanem yüzeysel kıskançlıklara kapılmış olabilir ama bu konuda acı çeken, Sanem’i gerçekten bir başkasıyla zanneden hep Can oldu. Aynı anda hem nişanlı hem Albatros hem tavukçunun oğlu kıskanmış mangal yürekli Can Divit bunları hak etmiyor. He bir de Fabri var unutmuşum. Hep Sanem kıskanıyor demeyin. Yukarıda Allah var—
    Tamam da daha görmedik.

Kıskançlık konusunda Can evet acı çekti ama olmayan bir durumdan dolayı. Buna karşılık Sanem olan gerçek bir ilişkiden dolayı acı çekti. Polen Can'ın hayatındayken Can ile yakınlaşması onu rahatsız etti. Aldatılmış gibi hissetti. Çünkü bilmiyordu sevgilisi olduğunu. Güliz'den öğrendi. Can Sanem'den Osman yüzünden kaçtı, kendisini uzak tutmaya çalıştı biraz. Sanem de Polen yüzünden. Bir tarafta sahte bir nişan vardı ama Can gerçek sanıyordu bir yandan da bu ne biçim nişan diyordu. Sanem ise gerçek bir ilişkinin bitip bitmediğini merak ediyordu. Güliz'den öğrendiği yalan haberle canı bir kez daha yandı. Buna rağmen mesaj yazdı ve Albatros'una kavuştu. Sanem'in Polen ile savaştığı gibi Can biriyle savaşmadı. Kıskanmak da değil aslında mesele. Rekabet etmek. Fabri ile de rekabet etmiyor şu anda. Belki ilk geldiğinde etmişti evet. Kim önce ilk dansa kaldıracak falan. Sanem kimi kıskansa kendine rakip görüyor. Hepsi de Can'ı ondan iyi tanıyor. Hepsinin Can ile ortak bir geçmişi var. Sanem'in Osman dışında ortak geçmişi olduğu biri yok. Zebercet'i sayma onunla çok bir yakınlığı yok. Mesela bir bölümlüğüne Sanem'in eski sevgilisi, ilk aşkı, çok samimi eski bir arkadaşı gelse Can merak etmez mi? Bir de Sanem'i çok iyi tanıyor ve bunu belli ediyor. Ne kadar sinir bir durum di mi? İşte Sanem'in yaşadığını biraz da o yaşasın diyorum. Biz bu tavırları 3. kez birinde görüyoruz. İlki Polen idi (sis fobisi var, sen seversin lafları), ikincisi Deren (en sevdiğin grup) Gamze (ortak maceralar). Mesela Osman hiç demedi ki Sanem en çok bu yemeği sever, Sanem bunu sevmez, ortak ne maceralarımız var, birlikte şuraya gittik buraya gittik, Sanem'e maç bileti aldım. Böyle bir şey olsa Can da aynısını der benden daha iyi tanıyor seni herkes. Sanem sağdan soldan edindiği bilgilerle Can hakkında çok şey öğrendi aslında. Can ne biliyor ki acaba? Sanem'in en yakın arkadaşları Ayhan ve Osman. Henüz bir araya gelip sohbet etme fırsatı bile bulamadılar. Tabi kırgınlık, kızgınlık, şimdi kıskandırma derken vakit bulamadılar. Öncesinde de Osman eski nişanlıydı. Yoksa eskiden biri gelsin Sanem'e kafayı taksın, aralarını bozsun, gerginlik olsun, kavga çıksın değil yani. Can da eksik olan bir şey empatiyi sağlayacak.

Sanem keyfinden nişanlıyım demedi. Mecbur kaldı. Amacı Can'ı üzmek değildi. Sadece Can'ın ona yaklaşmasını engelledi. Can'da Sanem'i üzmek için kıskandırmaya çalışmadı. Fragmanda nedense karşılıklı bir kıskandırma çabası var. Sanem Levent ile gidiyor gibi yaptı çünkü Polen ile çift gibi yemeğe gelmişlerdi. Levent ve Sanem gelmese başbaşa çıkacaklardı yemeğe. Yalnız kalsın çifte kumrular deyince Sanem kalktı o masadan Levent ile ama binmedi Levent'in arabasına. Barışacaklarını düşünüyordu. Can'ı uzaklaştırmaya çalışıyordu. Polen ile bitti diyen Can'a gerçeği söyledi. İkisi de mutlu oldu. Belki bu bölüm bu sahnenin bir simetrisi olabilir.

Sanem için endişelenen Can izleyelim.
    Sanem Can'ın karşılıklı itiraflarını izleyelim.
    Aynı evde birbirlerini özlediklerini izleyelim.
    Aralarındaki tutkuyu ve aşkı tam olarak ekrandan hayranlıkla hissedelim.

Bu kadar. Teşekkürler.
    Konu elitay88 tarafından (07-11-18 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    oates79 (08-11-18), seval2005 (08-11-18), Yasemin68 (07-11-18), yedel (08-11-18), Zuzinha (08-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı AFKfan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artik kimin tuzagi bilemem de, Aylin de baydi artik..... Can da son yaptigi pislikden sonra kolay kolay yanastirmaz yanlarina... ne de sirkette....

Ama Ceycey'in ruyasi/baygin haldeyken soyledikleri dikkatimi de cekti... Eger Ayhan'in yastiginin ustune yatmiyo olsaydi, yine aklima gelmezdi.... kizin resimlerini gorunce koylunun ruyalarini dusundum....
    Ceycey'in rüyası Ayhan ve kendisiyle ilgili değil miydi peki? Sanem'le ne ilgi? Bir de ben rüyaya rüya demem gözlerimle izlemedikçe:) Sayıklamadır o:)

Mafya/tefecilere gelirsek... bu cakal Ihsan da tefecilerden falan degil mi? Hani belki bu adamin gecmisinden birseyler cikacak ve Ihsan yuzunden de mahalleliye bulasabilirler.... zaten hapise girmis cikmis, birsey birsey tahliye olmus... Can'in avukati arastirmisti... uc farkli yerde de referanci var... Halil'e Sanem "Sana ne nerden bulduysam buldum parayi, karanlik tiplerden aldim..." dedi mesela.... Sonra Mevukbe ile Nihat bakkali satacakken, aman biz olalim ganster'lere satmiyalim... ganster olmasinlar diye dolanip durdular.... canta dolu parayi alinca da, bu gansterlerden geliyo olmasin dendi... ustune Ihsan da simdi mafya tohumunu ekti... burdan birsey cikacaktir... zaten simdi yine borcu odemek icin para bulmaya calisacaklar... Bakkal konusu da basladi hala gidiyo... O yuzden ya yine bakkali satisa cikaricaklar, yada ne bileyim ilerde ben aslinda Bakkal'a da birsey olacagini dusunuyorum.....
    Parayı nasıl bulacağız diye dertlendiklerinde kesin başlarını belaya sokacaklar dedim. Olabilir.

Aylin'in Fikri Harika'dan ayrilma nedeni hep kafama takiliyo.... IDDIA'sina gore, yapmadigi bir suc ustune atiliyo, ve bu yuzden isden atilyo.... GERCEK mi, yoksa Aylin'in uydurdugu bir yalan mi? Nedense de ben aslinda Ayline sanki bu konunda inaniyorum.... o yuzden de Deren'i sevsemde, hep bir yanim acaba Deren, Aylin'in yerine gecmek icin boyle birsey yapmis olabilir mi diye de dusunuyo acikcasi....
    Valla Deren yapmışsa da iyi yapmış o sinsi yılandan ajansı kurtarmış:) Gerçi Emre salağı yüzünden tam da kurtulamamış ajans ama olsun. O Deren'in suçu değil:) Aylin çok hırslı, ruh hastası, yalancı ve manipülatif bir kadın. Deren de son derece dürüst bir kız. Söylediğin gibi olması bence karakterlere çok ters olur. Aylin'in Deren'in tuzağına düştüğüne kim inanır? Ben inanmam:)

Osman/Deren yakinlasmasi da olabilir.... 80'li kampanyada, Deren de dusmustu galiba demi? Oyle kalmis aklimda... orda sanki bir sinyal verdiler bu duruma dair...
    Dinimiz amin:)

4. Beğenenler;
    oates79 (08-11-18), seval2005 (08-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı ipekaziz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S
    Edittirito Zuzi : “Sevgili ipekaziz bilir ben zamanında çok akıcı Kamranca konuşurdum şimdi de iyi derece Can Divitçe biliyorum” demişsin ya.....senin Kamrancan pratik yapmaya yapmaya körelmiştir...şimdi Can Divitçe’ni geliştirmen için practice and progres derim ben 😊
    Can Divitçe çok zor. Sık sık gizli yüklem kullanıyor:) Kelime haznesi dar daha çok gözler ve beden konuşuyor. Neyse ki bedene odaklanmakta güçlük çekmiyorum Sökeceğim az kaldı

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba...

Basliktan hala cikamiyorsam demek ki...

Benim aklimi en fazla kurcalayan konu Hüma-Can iliskisi...

Can annesine (nedense?) cok ama cok öfkeli! Öyle kirgin, dargin filan degil, bildigin öfkeli!
    O kadar ki, annesiyle konusmayi, görüsmeyi birak kadinin adini dahi duymak istemiyor!

Iyi de, o halde annesinin telefon numarasi neden telefonunda kayitli?

a) Annesi ararsa acmamak icin!
    b) Acip agzina geleni söylemek icin!
    c) Kendi de bilmiyor!

Eger yukaridaki sorunun yaniti (a) sikki ise: Hüma hanim baska bir telefondan ya da numarasini gizleyerek arayabilir, Can bilmeden acar ama karsisindakinin annesi oldugunu anlayinca kadinin yüzüne kapatir!

Öyleyse, telefonuna kayit yapmasinin hic bir anlami yok!

Eger sorunun yaniti (b) sikki ise: O zaman kendisiyle konusmayan, telefonunu genelde hic acmayan, acsa da bagirip cagiran, suclayan, hakaret eden bir evladi bir anne neden israrla arar?

Eger sorunun yaniti (c) sikki ise: Bu senaristler bizi mi isletiyorlar?

Ben Can´in asiri öfkesinin bosuna olmayacagindan yola cikarak, Hüma´nin en az Aylin kadar kötü biri olacagindan korkuyorum... Umarim, umar, umar yine umarim ki, haksiz cikarim...

Sevgiler...
    Bunu ben de düşündüm. Buna ben de mantıklı bir yanıt bulamadım

Alıntı aradaderede Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin nezdinde sabah kalktığımda beni güldüren yorumları yazan herkesi selamlıyorum...

Eeeee Can mı Can Bey mi diyeceğine karar veremeyen Sanem'in yine de o kadar kötü bir kahvaltı hazırlamak istemesi (muhtemelen yerse hala beni seviyordur kafasında), zeytin çekirdeğini fırlatması (en bombası da o) gibi sahnelerin olduğu bir dizinin karakterlerini tiye almak en iyisi galiba İyi güldük...

Anneyi çözemedik, çünkü pek bir ipucu yok. Zaten birkaç karakterin yaşadıkları dışında hiç bir karakterin neyi neden yaptığının altını dolduran bir senaryo yok...

Senaristler değişti!!! Hala ünlemlerimle geziyorum

Ancaaak bizler "Turşu suyu Limonlu mu Sirkeli mi olacak tartışması yaşayan ve yıllarca konuşmayan Sayın ADİLE NAŞİT ve MÜNİR ÖZKUL'un oynamış oldukları karakterlere sorgulamadan gülmüşüzdür... Saygıyla efendimm

Dolayısıyla komedi unsurlarının arttırılması açısından anlamsız bir inat uğruna ayrılan bir Aziz Bey ve Hüma HAnım izlersek hiiç takılmam, keyifle de izlerim. Malum, genlerinde var. Can da anlamadan dinlemeden insan suçlamayı çok iyi biliyor. Eh bu özellik anne ya da babadan geçmiş olabilir, olursa da çok iyi olur.

Var yine senaryolar kafamda, ama çakılmamak içten değil

Ulusun tabi, su serpsinler yüreğimize. Ancaak Sanem'i de şımarık değil sevildiğini bilen, zeki, yaramaz biri olarak yazmayı ihmal etmesinler.

Oh oh hafıza kaybı vs. olur olur eğleniriz, hafıza silinince Zebercet'e aşık olan bir Sanem izlersek ne olacak

ŞAKA ŞAKA,

İyi yorumlar...
    Ben de Hüma-Aziz çekişmesi izlemek istiyorum. Hem de çok. Hatta Sanem Hüma'yı Can Aziz'i tutsun:)
    Ya Sanem hafızasını kaybetmiş gibi yapsa, Can garibim kendini hatırlatmak için paralansa güzel olmaz mı? Zebercet'e gelince, gitsin o. Azalarak bitsin o. Hiç sevmiyorum yaaa.
    Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayıp arkadaşımız bulunmuş, şükür.Hoş geldiniz :)Ben de demiştim dimi hep Sanem mi kıskanacak diye ?En iyisi bu bölümde iki karakter de bol bol kıskansın, çatlasın ve bu kıskançlık mevzusu da uzuun bir zaman açılmasın.Siz erkek tarafısınız belli.Can Divit ne yapsa bir bildiği vardır diyeceksiniz.Ben de kız tarafıyım ama takdir edersiniz ki zaman zaman Sanem'i deli gibi eleştiriyorum.Bu bölüm sonrası Can'ın iyi yaptığı birşey görürsem söz ben de takdir edicem.Bi bakmışsınız erkek tarafına geçmişim :)

Can'ın annesinin gelişinin nedense ilişkileri için olumlu yönde etkileneceğini düşünmüyorum.Dolunay dizisinde de vardı, sonradan diziye dahil olan bir anne.İki aşığı ayırmak için elinden geleni yapmıştı.İnşallah Can'ın annesi de onun gibi bizimkilerin arasını açmaya çalışmaz.Kendisi Aylin'in dolduruluşu sayesinde Sanem'e karşı büyük bir önyargıyla gelicek zaten.1-0 yenik başlayacak Sanemciğimiz Hüma Hanıma karşı.Umarım kızımızı aşağılamaya, kültür farkını dile getirip ezmeye çalışmaz.Sanemciğimizin de eli armut toplamıyor ya, o da kendine göre bir savunma mekanizması geliştirecektir elbet..Ümidim o yönde.

Fragman ne zaman çıkacak, merak ediyorum.
    Valla eve yeni girdim hemen bilgisayara koştum:) Hoşbuldum:)

Erkek tarafıyım ama tarafsızım:) Yok böyle olmadı. Şey yani objektifim:) Adilim:) Tamam itiraf ediyorum Can Yaman'ın lepiska saçları gözüme girdi kör etti. Adeleli vücudu görüşümü kapattı Olabilir yani insanlık hali

Şimdi sebepleri tekrar uzun uzun anlatıp forumu illallah ettirmek istemem ama ben Can'ın aşkına inanıyorum. Onu hissediyorum. Can'ın Sanem'i sevdiği gibi sevilmek isterdim. Sanem'in aşkından çok daha gösterişli çok daha gerçek Can'ın aşkı başından beri. Bugüne kadar Sanem'in aşkına inanacağım ne oldu? Kız tarafı diye sorgulamıyoruz işte kadın sever diyoruz:) Oysa hangi kadın sevdiği adama ben başka erkeğe gidiyorum der. Ne olursa olsun diyemez. Diyememeli. Can Sanem'e böyle sevgi olmaz dediğinde çok haklıydı. Sanem seni canımdan çok seviyorum dedi ama bu lafın altını doldurdu mu? Kardeşini kaybetmesin diye kendinden vazgeçti demeyin inanmam:) Kendi de itiraf etti. Ben sensiz yapamıyorum o yüzden söylemedim dedi. Gidip hiçbirimizin anlamayacağı şekilde Emre'ye kalbini kırmadan ayrılacağım ondan dedi. Hayır insan sevdiği için ağzına böyle laf almaz. Kalbini kırmadan demez. Adam sana dünyanın en güzel aşk itirafını yapmışken kalbini kırmadan diye bir şeyin olmadığını bilir. Böyle küçümsemez. Üstelik bunu söylediği kişi kim? Emre. Elimizi vicdanımıza koyalım. Bunu Can yapsa forumda parça pincik edilmişti. Kıskanmaksa kalbi kavrularak kıskanan hep Can oldu. Üstelik Sanem bunu bile isteye yaptı ona. Sanem'in uzun bacaklı kızları kıskanmasıyla Can'ın tavukçunun arabasına binen Sanem'i izlemesi kıyas kabul etmez. İki ağladı bir çay içmedi diye Sanem'in aşkı daha gerçek vs. gelmiyor bana. O da ertesi sabah bakkalda kek kemiriyordu yani. Can'ın duyguları her durumda daha derin, daha gerçek, daha yakıcı. Sanem yakışıklı patronuna aşık liseli kız. Onun aşkı bana çok sönük geliyor. Dolayısıyla Can'ı savunuyorum tabi. Zaten ben Can'ın aşkı için izliyorum. Onu savunamadığım gün artık izleyemem:)

Hüma-Sanem işbirliği bekliyorum ben. Diyelim ki Hüma Sanem'i aşağılıyor. Bu ilişkilerini etkilemez ki. Can annesini yok sayıyor. Kendi görüşmüyor Sanem'i muhatap edecek değil. Benim başından beri fikrim Sanem'in ikisini barıştırmaya çalışacağı ve bu esnada Can'la hep ters düşeceği yönünde. Can üzerinde zerre hatrı, hükmü olmayan bir kadının ikisinin arasını başka türlü bozması pek mümkün görünmüyor. Emre'nin de Can'a olan sevgi-nefret ikileminin ardında diğer oğlunu özleyen bir anneyle büyümüş olmanın etkisi var bence. Ayrıca bir kötü kadına daha katlanamayacağım:) Karanlık bir karakter lazımsa Fabri'yi kullansınlar. Hep kadınlar mı kötü canım aaa? Adem'i Havva, Emre'yi Aylin baştan çıkardı. Tüm kötülüklerin anası Hüma. Dünyayı kadınlar mahvetti:) Hayır efendim yok öyle bir dünya:) Kabul etmiyorum:)

6. Beğenenler;
    aradaderede (08-11-18), oates79 (08-11-18), seval2005 (08-11-18)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Gününüz aydın olsun, selamlar, sevgiler arkadaşlar.

Doga2014 : Dolunay'ın başta sıkı takipçisiydim, anne karakteri gelince bırakmıştım.Pelinle işbirliği yapması beni çok sinir etmişti.Bizim dizide ne olur bilemem.Derenle iş birliği yapar mı bilinmez.Can ile annenin aralarının bozuk olması Sanemle uğraşmaması için engel değil ki.3. kişileri araya sokar, dışarıdan müdahalede bulunur, yapacağını yine yapar yapmak isteyen.Senaristin gerçek dünyamızda sık sık karşımıza çıkan kaynana- gelin çatışmasından istifade edip ordan yürümeyeceği ne malum ?Dağlara, taşlara diyorum.İnşallah böyle olmaz.Ekran karşısında gerim gerim gerilmek istemiyorum.İyi düşünelim, iyi şeyler olsun.Gönül ister ki Sanem, Hüma ile Can arasında bir köprü olsun.Senarist çok fazla drama kaçarsa bu iş yürümez.Tabi ki arada dram sahneleri olmalı , lakin aşırıya kaçılmamalı.

Buralar çok sessiz bugün.Herkes fragmanı bekliyor benim gibi.İçimizi ısıtacak güzel bir fragman bekliyorum , beklediğimize değsin inşallah.
    Konu yedel tarafından (08-11-18 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    seval2005 (08-11-18)

Durum:
    oates79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son bölümde öğrendik ki ikisinin hissesini de Can yönetiyor.

Galiba önceden hepsini baba yönetiyordu. Giderken biz sadece % 40 devretti sandık ama % 80 devretmiş. Ben de Can nasıl Fabri ile hala böyle konuşuyor falan diye düşünüyordum. % 20 küçük kaldı bu durumda.

Dolunay'da anne, babayı aldattığı için araları bozuktu.

İnadına Aşk'ta ise çocuklarını terk edip gitmişti. Affetse de sıcak bir ortamları olmadı. (Finalsiz dizi)

Gelelim Hûma Hatuna..........

Hûma ne demek diye bir bakayım dedim. ilginç bir isim tercihi olmuş. Eğer bu ismi gerçekten anlamına göre seçtilerse İYİ birini bekliyor olmalıyız. Ama genelde bunlar çok da önemli noktalar değildir.

Çin ve Hindistan mitolojisinde önemli bir yere sahip, efsanevi bir kuştur. Eski Türk edebiyatında da sıkça adından söz edilir. Diğer isimleri: devlet kuşu, talih kuşu, cennet kuşudur. Osmanlı Padişahları tarafından simge olarak kullanılmıştır. “Devlet kuşu” deyiminin karşılığıdır. Padişaha ait anlamına gelen “hümayun ” sözcüğünde de yer alır.

Uçarken gölgesi kimin başına düşerse, o kişinin , “ya başına devlet kuşu konarak padişah olacağına ya da büyük bir servete kavuşacağına “inanılır.

Hüma kuşu: Kaf dağında, hep havada yaşarmış. Hatta, havada yumurtlar, yavrusu da, yumurta yere düşmeden, içinden çıkarak uçmaya başlarmış. Bu yüzden, bu kuşun ayaklarının olmadığı söylenir. Kemik ve leş yiyerek beslenir, hiçbir yaratığı incitmezmiş. Bu kuşun dirisi asla ele geçirilemezmiş. Çeşitli yazarlar tarafından, hüma kuşu için, “kuşların en şereflisi” denir. Yeryüzünden ve insanlardan uzak durur.

Bunları okuyunca dizinin adının nereden geldiğini de merak etmeye başladım. Erkenci Kuş'tan kasıt ne? Erken kalkan biri mi? Erken yol alan biri mi? Kuşlar gibi ürkek ve hızlı hareket eden biri mi? Erkenci........... neyi erken yapıyor? Hayatı yaşamayı mı? Aşkı yaşamayı mı? Ayrılığı mı? Niye ERKENCİ?

Selamlar, sevgiler.

Bütün yorumları okudum ve dizinin karakterleriyle ilgili serzenişlerinizde çok ama çok çok çok haklısınız. Ne diyim, kooskoca 140 dakikada karakterin derinine inilemiyorsa, hep aynı kötü kadın, sakar kadın, saf kadın etrafından hikaye çıkarmaya çalışılıyorsa biz burdan ne kadar yazsak çizsek çemkirsek boş. Tabii ki çemkiricez, çünkü daha güzel, daha dolu şeyler izlemek istiyoruz. Bizi tutan 3 -5 duyguyla devam ediyoruz izlemeye. Aslında o kadar kolay ki. Valla kolay. İstediğimiz o duyguyu vermek 30 saniye bile sürebilir. Mesela Aylin'in gözünde o yanlızlığı, kimsesizliği görebiliriz "hayatta kimsesi olmayan biri çok tehlikeli olabilir" demişti galiba bir bölüm. Ya da Deren'in Can'a olan aşkının, işinin hayatı olmasının altını doldursalar. 140 dakika içinde 3 dakika Deren için ayrılamaz mı? Bunların şapşik hallerini yeterince izledik, ya da kötü hallerini. Gözümüze sokulmasına gerek yok ki. Anladık. Bi de neden öyle olduğunu anlarsak iletişim kurabiliriz onlarla. Can ve annesiyle ilgili bi tane flashback görseydik de "heeeeee" deseydik mesela. 20 yıl öncesi zaten, başka oyuncuyla çek. Yok yok yok.

Ne yapalım, Can Divit'in omuzlarından diziye tutunmaya çalışıyoruz işte Valla o omuzlara hepimiz sığarız paniğe gerek yok

Annnesinin hisselerini de Can'ın yönettiğini öğrenince çok şaşırdım ben. Neden Emre yönetmiyor? Anne aralarını düzeltmek için mi böyle bi karar vermiş???
    Can annesinin telefonunu bile açmadan nasıl hissesini yönetebilir ki? O kısım hiç aklıma yatmadı. Emre'yi şirketten göndermek için yazılmış gibi. Bu güne kadar hep şirketle ilgili bilgileri annesi Emre'den alıyordu diyelim. E kovdun adamı, annenin de telefonunu açmıyosun Can. Ama hisseleri sende Anlayan beri gelsin.

Can annesine bu kadar kızgınken, Aziz'le Hüma arasında o kadar büyük bir sorun kalmamış ki Hüma'nın hisselerinin yönetimi Aziz'deymiş. Giderken Can'a devretmiş hepsini. Ah Emreciiiim. Hep iteklenmiş çocuk hep

Hüma isminin anlamı pek güzelmiş. Yakışır Ayşegül Aldinç'e... de emin miyiz hala oyuncudan. Hüma'nın gelişi şehir efsanesi katagorisine girdi girecek. Biz kendimiz çalıp kendimiz oynuyor olmayalım

Ben sosyal medya kullanmıyorum. Oyuncudan teyit filan geldi mi? Sanal bi anne var ortalarda Biz kadının seceresini çıkardık, daha yüzünü görmedik

İsimden karakter tahlili bile yapıcaz Allah bizim de müstakımızı verdi herhal

Valla şu saatten sonra Hüma ve Can arasındaki gerilimin altını çok iyi doldurmaları lazım. Ben anlamam:)) Yok babasını aldatmıştı, yok özgür ruhlu kadınmıştı. Aradan geçmiş nerdeyse 20 yıl, bu kin nedir arkadaş Deve kini var adamda Çok daha geçerli bi hikaye çıkmalı ordan. Direk Can'la alakalı bir olay olmalı. Babayla Emre'yle filan değil.

Resimler ve özet gelmiş ama sanırım ikinci fragman gelmeyecek. Bence bir mahsuru yok, hatta sevinirim. Daha heyecanlı olur böyle Yok illa 2.fragmanı vericez, bizi takipçilerin şerrinden kimse kurtaramaz diyollasa da bari sürprizli sahneleri vermesinler. Çoook amin.

Sanırım kolye hakkaten doğum günü hediyesi çıkacak Amiiiiiiin . Can'ın bahçesinde futbol oynanan vidyoda Emre'yi de görmüştük. Herhalde Emre sabah kahvaltı esmasında gelecek ve bir tartışma yaşanacak. Sizin de dediğiniz gibi iki kardeşin arasını açtığını düşünen Sanem üzülecek ister istemez. Üzülme Sanemcim, Can'cım seni teselli eder. Sarılır sana, saçlarını sever, yüzünü sever. Sever de sever. Fezaya çıkmış gibi olursun

10. Beğenenler;
    seval2005 (08-11-18), yedel (08-11-18), Zuzinha (08-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri