Sayfa 179/200 İlkİlk ... 79129169175176177178179180181182183189 ... SonSon
1000 sonuçtan 891 ile 895 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    oates79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fragmanda Emre'yi çok hızlı değişmiş görünce bu kadar kısa sürede ne oldu da aydı bu çocuk diyordum ki bakışlara takıldım. Bu sabah birlikte izlediğim arkadaşım da aynı şeye takılınca o kazanın, ardında eve gelen Emre'nin yeni tuzaklar kurmuş olduğu, Aylin ile içerden dışardan şirketi baltalamaya, Sanem'i daha kötü duruma düşürmeye niyetlendiklerini düşünüp dilimizi ısırdık. Ama sanki kopartsak bile dilimizi böyle kötü sahnelere hazırlanmalıyız.]
    Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin değilim. Can'ın affettiklerinden tekrar tekrar kazık yemesi, kardeşlerin dönülemez noktaya gelmesi izlemesi çok zor bir hikaye olur. Adama affetmeyi öğretmeye çalışırken affedip tekrar kazık yemesini mi izleyeceğiz? Yapmasınlar öyle şey:) Ama bir şekilde bu adam (Can) gidecek ülkeden. Büyük bir kırılma yaşanacak daha dizinin 20. bölümündeyiz. Olabilir böyle şeyler. Leyla'yı da Osman'a yazacaklarsa Emre'nin tam bir pislak çıkması olası:) Griyken iyiydi ya. Üzülürüm öyle olursa.

Düşündükçe kurdum kurdum, aklıma şu sahne geldi. Bölümde Emre Leyla’yla telefonda konuşurken arkada dinleyen Aylin ne kadar tepkisiz. Hafif bozuk ama hiç tepki yok. Aylin kadar hırslı bir kadın için tuhaf görünmüştü izlerken bu tepkisizlik. Ama şimdi olayları birleştirirsek, Leyla’yı cepte tutmak için birlikte konuşulmuş bir adım olabilir diye düşündüm.

Sanem’in Emre konusunda Leyla ile doğru düzgün konuşması lazım artık. İki kardeş arasındaki bu iletişimsizlik beni kızdırmaya başladı. Tamam Sanem Leyla’yı da anlıyor, aşık diye ama her şeyi anlatmıyor. Sonuçta bu adam çok ciddi insan kullanıyor. Neden Sanem ablasının da kullanılmasına izin veriyor? Hem yazdım hem oynadım, hem de kızdım :))))) Kızıyorum ama her türlü, ne yapayım :))

Böyle giderse el birliğiyle gönderirler zaten adamı yurt dışına, arkasından su bile dökmezler :))

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Yalannnnnnn yalannnnnnnnn yalannnnnnnnnnnnnn

Hani bu çocuk yalandan hoşlanmıyordu?????? Mevkibe karşısında yalan söyleyen Sanem'e şaşkın bakıp hiç ses etmiyoooo. Demek ki o kadar da yalana düşman değil. Sanem yanında olacaksa bazı yalanlarına katlanabiliyor.......... Kız daha önce de aşkını itiraf ettiğinde anneme söyleyecek başka yalan kalmadı demişti. o zaman da niye yalan söylüyorsun dememişti. Fabriye söylenen yalanı da daha açıklamadılar.

sevgili senaristler Can konusunda bir standart tuttursun. adam işine gelince yalana ortak olmak durumunda işine gelince yalan tü kaka... olmaz ki, böyle de yazılmaz ki.............

işin şakası şamatası bir yana dünyada hiç yalan söylemeyen kimse yok. Yalanlarımızın başkasının başını derde sokmaması, onu zarara uğratmaması lazım. işe geç kalıp otobüs kaçırdım, servis kaçırdım, kaza vardı demeyen var mı? Saati kapatıp uykuya devam ettiğini itiraf eden kaç kişi vardır?

Hepimizin gri yanlarımız var. Bunu hikayenin içinde vermelerini seviyorum.
    Ahahaha koptum. Ama işte Can'ın ruhuna ameliyatlar yaptım ben. İç dünyasını didik didik ettim ve teşhisi koydum, onun derdi yalanlar değil. Onun derdi kandırılmak. Beni sevseydi kandırmazdı sendromu. Hasta bu çocuk. Denişik:) Zaten arkasından dolap çevrilmesini sevmiyor tam olarak yalanı değil. Kendi katılıyorsa dolaplara problem yok. Dışlanmak istemiyor

Can'ın derdi Sanem'in Can'ı kaybetmeyi göze almış olması. Bu çocuğun terk edilme sendromu var diyorum niye inanmıyorsunuz?:) Bana yalan söyledi, yalandan nefret ettiğimi biliyor itiraf etmedi demek ki hiç sevmedi. Böyle saçma salak çıkarımları var. Sanem'in niye itiraf etmediğini açıklaması gerekiyor gerçek bir barışma için. Niye Emre'ye ayrılacaktım dedi onu da açıklamalı. Can'ın takıldıkları bunlar. Yoksa Sanem'in güvenilmez bir kız olduğunu falan düşünmüyor. Bunu bu bölümde defalarca ispat etti. Sana güveniyorum dedi. Arkadaşım ol yanımda ol dedi. Onun derdi yeterince sevilmemek. Vazgeçilmek. Bırakılıp da gidilmek.

Muhtemelen annesi giderken buna bir yalanlar bişiler söyledi. Çocuk kafasında yalan-dolap-terk edilmeyi bütünledi Gestalt terapi yapalım Ahahahahaa kopuyorum kendime Bir gün üşenmeyeceğim burada gıyabında psikodrama yapacağım Can'a. Fahri psikolog ünvanımı bekliyorum bu üniversiteler napıyor armut mu topluyor? Önceliği Harvard'a veriyorum ama herkes başvurabilir. Adil bir değerlendirme yapacağım
    Konu Zuzinha tarafından (12-11-18 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir.

3. Beğenenler;
    oates79 (12-11-18)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün kendimi dağa, taşa ,ormana vurdum.Bol oksijen depoladım.Ormanda yürürken gruptan ayrılmamak için aşırı çaba gösterdim, neme lazım Sanemciğim gibi ormanda kaybolmayayım, bir yerlerden düşmeyeyim diye.Bu dizi öylesine içime işlemiş işte, nereye gitsem peşimden geliyor.

Bölümde enfes olan çok çok güzel sahneler vardı.Hangi birini sayayım şimdi. 2. Asansör sahnesindeki Can-Sanem atışması müthişti.Nasıl korkuyorlardı , nasıl içleri içini yiyordu, geceyi başkalarıyla geçirecekler diye.Sonrasında güvenlik görevlisine yakalanmaları, mahçubiyetleri çok şeker değil miydi ?Asansör sahneleri favorim olabilir bundan sonra.Çünkü önceki bölümdeki asansör sahnesini beğenmemiştim.Gönlümü aldı sayılırlar, teşekkür ederiz efendim.

Sonra birbirlerini kıskandırmak için türlü triplere giren telefon görüşmeleri de beni benden aldı.Özellikle Demet Özdemir'in performansına ba-yıl-dım.Ekranı delip mıncırasım geldi yanaklarından.Çok güldüm onun tatlılığına.Böyle sahnelerin devamını diliyorum.

Can Divit' e kızacak doğru dürüst bir şey bulamadım.Yanarım yanarım buna yanarım.Kolyeyi verirken " Bana yaramadı, belki sana yarar." gibisinden bir söz kullandı.Evet, ona bozuldum ama çok ta takılmadım.Yer yer Sanem'e kızdım.Bize Sanem'in beceriksizliğini göstermeleri ifrit ediyor artık beni.Sanem, kahvaltı hazırlayamaz, Sanem çadır kuramaz, Sanem sakar, vs..Allah aşkına bu kızın çay götürmekten başka bir becerisi yok mu? Bu kızın yeteneklerini ne zaman görmeye başlayacağız biz ?

Kampta Can Emreye kızmış, sinir küpüne dönüşmüş, adamı Gamze teselli ediyor.Sevdiğini teselli eden, onu yumuşatmaya çalışan sen olmalıydın Sanem .Aklın fikrin kıskançlıkta.Kıskançlık gözünü kör etmiş, bencil olma lütfen.Büyü biraz artık Sanem, büyü.

Her şeye rağmen bölüm güzeldi be !Ufak tefek yanlışlar olacaktır, çok ta şey etmemek lazım, hepsi çözülür. Yeter ki Can'ımızın ve Sanemsimizin gözlerindeki o aşkı görmeye devam edelim..

Beceriksiz, sakar, saf (alkolü anlamıyor ya o şişede pesss. hiç içki içmeyen belki anlamaz da bu kız içiyor), yalancı, yön duygusu yok, inatçı........ vb

ama sonra bakıyoruz slogan buluyor.

Yahu bu kız hakikaten bu kadar zorlama yazılmasın.

aradaderede yazmıştı. Yemek kursuna gitsin mesela. Kokularını yapmaya devam etsin. Tam bir şeye çarpacakken bir anda durup kurtulsun. İnatla bir şeyi yaparken ya da yapmazken dursun ve tersini yapıp hepimizi şaşırtsın. Yahu insanlar her gün büyür. Her gün tecrübe ile gelişir, okudukları ile yeni bakış açıları bulur. Bu kız 25-26 yaşında ve hala bunlarla ilgili gelişim gösteremiyorsa vay bize vaylar bize...........
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

5. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), oates79 (13-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı oates79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşündükçe kurdum kurdum, aklıma şu sahne geldi. Bölümde Emre Leyla’yla telefonda konuşurken arkada dinleyen Aylin ne kadar tepkisiz. Hafif bozuk ama hiç tepki yok. Aylin kadar hırslı bir kadın için tuhaf görünmüştü izlerken bu tepkisizlik. Ama şimdi olayları birleştirirsek, Leyla’yı cepte tutmak için birlikte konuşulmuş bir adım olabilir diye düşündüm.

Sanem’in Emre konusunda Leyla ile doğru düzgün konuşması lazım artık. İki kardeş arasındaki bu iletişimsizlik beni kızdırmaya başladı. Tamam Sanem Leyla’yı da anlıyor, aşık diye ama her şeyi anlatmıyor. Sonuçta bu adam çok ciddi insan kullanıyor. Neden Sanem ablasının da kullanılmasına izin veriyor? Hem yazdım hem oynadım, hem de kızdım :))))) Kızıyorum ama her türlü, ne yapayım :))

Böyle giderse el birliğiyle gönderirler zaten adamı yurt dışına, arkasından su bile dökmezler :))
    Hımmm ama ben orada Aylin'in tepkisiz olduğunu düşünmedim. Aksine inanılmaz bozuldu ve Emre'nin Leyla'ya ilgi duyduğunu anladı gibi geldi. Muhtemelen kamerayı da o yüzden koydu Can'ın ofisine. Emre'ye güvenmiyor artık. Aylin çok sinsi. Tepki verdiğinde bu hep ve sadece Emre'yi manipule etmek için oluyor. Leyla konusunda kıskançlık yapsaydı ters tepecekti. O ne akıllı oooo. Leyla'yı cepte tutmaktan çok Emre'nin aşkına da güvenemeyeceğini anladığı andı bence.

Emre Leyla'yı kullanmıyordu şu ana kadar. Sanem'le aralarının bozulmasını da istememişti. Ben Emre'nin Leyla'ya gerçekten güvendiğini, kendini bir şekilde haklı bulduğunu ve Leyla'nın da ona yardım etmesine seviniyor olduğunu düşünüyordum. Emre Leyla'ya gerçekten değer veriyor. Bu durumun değişmesini, Emre'nin karanlık tarafa geçmesini hiç istemiyorum.

Sanem Leyla'ya niye anlatmıyor? Allasen Sanem bugüne kadar kime neyi doğru dürüst anlatabilmiş ki? Rüyasında bile gidip yapmadığı şeyleri itiraf ediyor Can'a Fotoları o mu gönderdi hacker'a? Ama he yaptım diyor. Kendini ifade yeteneği sıfır

Bu yalanlar silsilesi artık kapanmalı. Yeni düğümler atılmalı. Ay ama bu da vardı bir de şu vardı diye nereye kadar? He bir de Can lisansını geri almadı mı ya?

7. Beğenenler;
    oates79 (13-11-18)

Durum:
    oates79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yalannnnnnn yalannnnnnnnn yalannnnnnnnnnnnnn

Hani bu çocuk yalandan hoşlanmıyordu?????? Mevkibe karşısında yalan söyleyen Sanem'e şaşkın bakıp hiç ses etmiyoooo. Demek ki o kadar da yalana düşman değil. Sanem yanında olacaksa bazı yalanlarına katlanabiliyor.......... Kız daha önce de aşkını itiraf ettiğinde anneme söyleyecek başka yalan kalmadı demişti. o zaman da niye yalan söylüyorsun dememişti. Fabriye söylenen yalanı da daha açıklamadılar.

sevgili senaristler Can konusunda bir standart tuttursun. adam işine gelince yalana ortak olmak durumunda işine gelince yalan tü kaka... olmaz ki, böyle de yazılmaz ki.............

işin şakası şamatası bir yana dünyada hiç yalan söylemeyen kimse yok. Yalanlarımızın başkasının başını derde sokmaması, onu zarara uğratmaması lazım. işe geç kalıp otobüs kaçırdım, servis kaçırdım, kaza vardı demeyen var mı? Saati kapatıp uykuya devam ettiğini itiraf eden kaç kişi vardır?

Hepimizin gri yanlarımız var. Bunu hikayenin içinde vermelerini seviyorum.

Ben hiç yalan söylemedim diyen biri zaten büyük yalancıdır azizim İmkan ihtimal var mı? Bunun ayrımı bazen güzel yapılıyor. Can zaten Sanem'in yanında sıfırlıyor kendini. Başka biri oluyor. Şapşik şapşik haller hareketler izliyoruz. Misal 11.bölüm başı :))) Mevkıbe - Sanem - Can ve Asansör Yok Gamze - Fabri kıskandırma turları. Hiç takılmıyor buralara.

Ama işte, adam arkasından iş çevrilmesine, gizli kapaklı işler dönmesine, aptal yerine konmaya takık. Taktı, takar tabii, onun işi takmak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri