Sayfa 181/200 İlkİlk ... 81131171177178179180181182183184185191 ... SonSon
1000 sonuçtan 901 ile 905 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözü açık kabustur o. Bir an tüm sahneler uçuşur gözünün önünde. Ve eğer gerçekten Deren'in kabusu ise KENDİNİ BİLİYOR DA NİYE BÖYLE DAVRANIYOR BU KADIN diye sorarız yani.

Yeri gelmişken tekrarlayayım, şirket içinde o kadar avaz avaz bağıran bir yönetici yönetici değildir. Deren hep yapıyor. Can Emre'ye yapıyor. Cey hangi had ile millete yapıyor çözemedim. Fakat gerçekten kötü oluyor. Saygısızca hareketler bunlar.
    Ya ajansı çok kötü yazıyorlar zaten. Kim ne iş yapıyor belli değil. Her müşteriye tüm ajans bakıyor. Deren'in pozisyonunu henüz çözemedim. Kreatif ve temsilci- yönetici ayrımı yok. Elbette über gerçekçi yazmalarına gerek yok ama bence baştan iyi bir sistem oturtsalar sahne kısıtlamayacak aksine zenginleştirecekler görmüyorlar bence:)

Deren çok karikatür. Can da iyi bir yönetici değil. Kendisini her konuda savunur bu konuda yerden yere vururum:) Ajansı iyi yönetemedi. Evet arkasından dolap çevrildi vs ama kimin çevrilmiyor? Onun işi o. İnsan ilişkilerini yönetmeden şirket, aile ilişkilerini yönetmeden aile şirketi yönetilmez. Çok iyi bir yaratıcı yönetmen olabilir ama iyi bir yönetici değil. Senaristler yöneticilik yapmamış, kurumsal hayatta hiç çalışmamış insanlar mı bilemiyorum ki. Fabri'nin de gerçek bir dünya devi gibi davrandığı söylenemez Sanem ajansı bırakmıyor diye git ajansın %20'sini al sonra iki dakika çalışalım dediğinde mırın kırın. Sanem'in iş etiği zayıf. Borcu var istifa ediyor, sözü var tutmuyor Can zaten kıskançlıktan ajans falan görmüyor. Yine ajansı Allah koruyor vallahi

2. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaşlar, ben 19. bölüm itibariyle aşırı bir iyimserlik havasına girdiğim için olumsuzluklar bana batmamaya başladı.Dünya yansa derler ya.Amaaan nolcak canım , onu o yüzden dememiştir o, yok bundan sonra yapmaz gibi pozitif düşüncelere sürüklenir oldum.Aşk insanın gözünü kör edermiş ya, bu bölüm de benim gözümü kör etti.Çıkarın beni Polyannacılık modundan.

Can Divitimiz Sanemle takıla takıla geldi bu hale.Bazı sözlerinde, hal ve hareketlerinde Sanem'in izlerini bulmak pekala mümkün.Üzüm üzüme baka baka..2. fragmanda Can ile Sanem'in yemek randevusunu gösterirler umarım.Çünkü ziyadesiyle merak içindeyim.Neler konuşulacak, Sanem ne giyecek.İnşallah güzel bir kıyafet giydirirler, zira onu karşısında gören Can'ımızın hınzırca, çekici bir gülümseme eşliğinde gözlerini ondan ayıramamasını görmek istiyorum.
    Konu yedel tarafından (12-11-18 Saat 13:41 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can'ın Sanem'i koordinatör yapmasından daha kötü bir şey varsa o da Sanem'in bunu şımarmak için kullanmasıdır Ondan da kötüsü Can'a ajansın ortasında balayı iması yapmasıdırDeğil gerçek, Sanem'in hayali olmasını bile kabul edemem. Patronlarla sevgili olan kızlar ve kariyer konusundaki fikirlerini duyduğumuz Deren'in kabusu olabilir ancak. Aylin'den sonra patron ayartan ikinci rakip Sanem kabusu:) Ancak o zaman sahneyi sevimli bulabilirim:) Sanem'in ajansta sergilemesini beklediğim yetenek patronunu baştan çıkararak kariyer basamaklarında kuantum sıçraması yapmak değil:) He yemeğe çıksınlar o ayrı:)
    Deren'in çifte standardı da süper. Sanem patron ayartan oluyor da kendisi ne oluyor? o da orada çalışıyor ama kıza laf çakmayı biliyor. pis Derennnn

Bölümle ilgili içimdeki en büyük ukde bu vallahi. Hepimizin aklına geldi bir senaristin aklına gelmedi pesss. Osman'la Can'ı kanka yapacaklar diye herhalde. Aralarına kıskançlık yazmazlar artık. Can'la bacanak olacaklar sonuçta:)

MA, KA zamanı büyük senarist pozları ile röportaj vermişti. ilk aklıma geleni yazmıyorum, 11. 21. fikri yazıyorum falan demişti. Tabii sonra fikirlerinin değil de uzak doğu dizilerinin etkisi olduğunu gözlerimizle görmüş, kulaklarımızla duymuştuk. (bizzat şahidim üç beş diziden karakter, replik, sahne alıntıladığına)

o nedenle yeni senaristler de bunu herkes düşünmüştür yazmayalım demiştir.

Ay ben bu tespite aşık oldum Evlere sığamayıp bahçelerde yatan adam sevdiceğiyle tek kişilik yatağa sığıp mışıl mışıl uyudu

Hem de ne uyumak. Uyanınca önce o el uzanıp yanında aradı da bulamadı ya, ne güzel bir sahneydi. Odayı boş görmesi ise ktü yıkımdı. Yazık kıyamam kuzuya.......

Ben çok takıldım ona ya Yazacaktım ortalık karışık dedim:) Can'ın profesyonelliği konusunda çok katılıyorum ama kurtarma sonrasında yalnız kalabilirlerdi en azından. Ya da Can Emre gelince Sanem'i ve yaralı kafasını unutmayaydı iyiydi Sahne bende Can Divit karizmasını ve kahramanlığını takdir edelim diye yazılmış hissi uyandırdı rndişe, aşk vs değil. O kadar öptü kızı sarıldı diyeceksiniz ok ama duygu tamamlanmadı. Arkasından gelen sahneler "kaybetme korkusu" yaşayan Can'ı doldurmadı. Arkasından olanları görünce dedim ki çıkar Sanem'i oradan küçük bir kız çocuğu koy yerine, sahne bozulmuyor

Ben sevdim o sahnedeki Can'ı. Yetti valla. Hatta tahminimden iyi geldi sahne. Bilinçli birini izlemek belki de mutlu etti. Arkadaş kalalımdan sonra seni gözümün önünden hiç ayırmayacağım cümlesine de bayıldım. Tabii tavuk ve tövbe tutmaz yerleri gibi adam iki dakikaya unuttu yine Sanem'in o cümleden arkadaşlık saçmalığının bittiğini umut etmesini de sevdim tabii. Fakat adam ormanla sınırladı piii terbiyesizzz o kızı neredeyse evine yollamayacaksın ama yok biz arkadaşız........... he he tabii

şükür hepinizi okudum. Yoruldum vallahi. Ama genelde aynı şeylere takıldığımızı, hemen hemen aynı şeylerden keyif aldığımızı görmek güzel.

Buna çok katılıyorum. Can Sanem'e her şeyi anlat, anlatmadığın bir şey var mı vs deseydi tamam derdim uzayacak bu konu. Sanem'in de o noktada susması büyük kabahat olurdu. He böyle bir saçmalığı izleyecek izleyici bulurlar mıydı bilemem O kabus Sanem'in hala rahatlayamadığını göstermek içindi belki. Sonuçta Can Sanem'e kalbini açamıyor güvenemiyor ama daha önce de yazdım asıl Can'ın aşkına nasıl güvenecek Sanem? Dua etsin Sanem sevgi dolu bir ailede büyümüş terk edilme sendromu yok:) Yoksa o da diyebilir ne yapsam olmayacak adam beni silmeye bahane bulacak diye. Hatta önümüzdeki iki bölüm içinde olabilir böyle bir şey. Sanem mektubu hatırlatıp ben söyledim sen okumadın, sen bana güvenmek, affetmek istemiyorsun diyebilir. İnsan sevdiğine böyle yapmaz, ondan gitmek için bahaneler bulmaz gibi bir şey olabilir. Ayık kafayla Can'a gerçek bir ayar veren Sanem'i görür mü bu gözler bilemedim ama umutluyum:) Sanem iki kere seni istemiyorum dedi Can'a. Can da ikinci kere sana güvenmiyorum diyebilir Sanem'e. Kısa süreli olursa katlanırım ki öyle olması gerekir. Ama ilişkiyi yalama etmesinler

Geçmişle ilgili ne Can suçlasın ne Sanem suçlansın bundan sonra. Ama o kamera ile ilgili yaşanacak iyi bir sahne de olabilir bize verilecek olan.

Can'ın Sanem'e güvenmediği nokta tamamen kendisi ile ilgili. Dile getirdikleri en azından. Bırakıp gitmesinden korkuyordu. Korktuğunu duydu. Aynı zamanda Emre'nin kandırdığını, zorda olan Sanem'in yalan söylediğini de biliyor. Doğruları söylemek için çırpındığını da. Yanında olmak için her cezaya razı olduğunu ilk akşam söyledi. Sevgili olamayız arkadaş olalım dediğinde tamam dedi. Sen benimsin dediğinde çakırkeyifti. Yani yalandan uzak bir kafadaydı. Can kızgınlıkla hızlı ve yanlış kararlar verse de şu an sakin ve bunları bir araya getirecek mantığa sahip. Hem Emre de geldi ve artık annemin hisseleri bende dedi. Kaza sadece aralarındaki uçurumu azalttı. Ama geçmişte yapılanları yok etmedi.

Projede birlikte çalışacaklar. Aylin projeyi çalacak. Can sadece ikisinin bildiği bir şeylerin Aylin tarafından bilinmesini Sanem'e bağlayacak........ Yani bizler en kötüsünü düşündüğümüzde buna benzer şeylerle karşılaşacağımızı düşünüyoruz. işte buraya iyi bir sahne yazabilirler. Can, Sanem'in bir daha bunu yapmayacağına inandığını belli edebilir. neler olduğunu düşünürken kendini aklamaya çalışan Sanem ile birlikte sorunu çözebilirler. Bu yapılan büyük suç. Fikir hırsızlığının da kanıtı. o kameranın bağlı olduğu telefon bulunur mutlaka.

Yani Aylin de artık yaptıklarının cezasını çeksin. Çünkü onun dizinin başından beri aynı cümleleri kurması ve aynı vücut dilini kullanması artık beni rahatsız ediyor. oyuncu çok tatlı, güzel de rol gerçekten her bölüm aynı repliklerle tekrarlanıyor.

Alıntı oates79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haaaaarika bir yazı olmuş, ellerinize sağlık. Okumalara doyamadım.
    teşekkürler efemmm

Özellikle yukardaki iki temenni, hatta isteğe aşırı çok katılıyorum. Bu “Arkadaşım” kelimesi o kadar rahatsız edici ki. Hemen her senarist de bu durumlarda sıkça ve gereksizce kullanmayı tercih ediyor nedense. Gerçekten hiç anlayamıyorum. Hiç. Buraya tekrar aldım ki, siteyi takip ediyorlarsa bulmaları kolay olsun diye :))) Kafa sesi keza öyle. Okurlar inşallah. Amiiiiiin
    Kendi temennime ben de aminnnnn diyeyim.

Ayyyyy, Can’ı anlayanlar kulübüne hoş geldiniz Sayın Yasemin68 :))) Ne kaddar güzel tespitler. Okurken yine çok duygulandım. Da işte, o duvarları yıkmak için sabır ve zaman lazım. Zamanı olacak mı acaba Sanem’in. Emre’nin bakışı gerçekten rahatsız etti beni de. Hiç hoşlanmadım. Üzüldüm de ayrıca. Emre’ye de zaafım var biliyorsunuz. O kötü olmasın beeeee. Hıı. Olmaz mı? Saçma sapan bir kötümüz var zaten. Benim korkum, Aylin’e kıyasla Emre’nin kötülüğünün altı daha dolu gibi. Ondan tırsıyorum. Yanlışa bi düşerse daha da döndürmek zor olur bu adamı. İptal iptal
    Ben zaten hep oradaydım.

Zaman belirsiz, sabır karakterle ilgili....... Sanem elinden geleni yapsın da gerisini biraz da çevre halleder. Vazgeçmenin ne yeri ne zamanı ama elbette onun da sabrının sınırı var. Can o sınırı zorlamazsa ne ala. Zorlar da Sanem'e çekip gitmek kalırsa o zaman da kovalayan Can izleriz. Çok da kötü olmaz. Severiz kaçanla kovalayanları

Emre büyük bir nefret-aşk karmaşası yaşıyor abisine karşı. Ama asıl sorun gelişmemiş beyni ve karakteri. Yahu insan bir düşünür bu adam durup dururken mi kızıyor? Sen onun arkasından bin tane oyun oynamasan sana böyle mi davranacaktı? hem beni affetsin deyip hem de bir sonraki adımında yine adamla kapışan sen değil misin? oğlum Emre sen MANYAK MISIN?

Benim dizi tarihinde karakterini bu kadar anlamadığım ikinci bir karakter yok. Emre'yi başından beri iyi ile kötü arasında o kadar çok izledik ki gerçek Emre hangisi çözemedim/k. Şu an konu iyiye de kötüye de kayabilir. Senarist hangi yolu seçecek sabırla bekliyoruz.
    Konu ipekaziz tarafından (13-11-18 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

5. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), oates79 (13-11-18)

Durum:
    ipekaziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Konular
    191
    Verdiği Beğeni
    174

Aldığı Beğeni: 744

Bahsedilme
    27 Mesaj

Bu bölümde en çok beğendiğim durum : Can ve Sanem’in sahnelerinin fazlalığıydı....evet yan karakterler yan karakterlerin olması gerektiği kadar göründü...ama esas kız ve esas oğlan bölümün çoğunluğuydular....Aferin

Gelelim geçen bölüm başı bu bölüm sonu ilk asansörsahnesine.....hep bunu yazıyorum, biliyorum.....hatta bazı arkadaşları kızdırıyorum,biliyorum ama yazmadan edemeyeceğim. Bir Kiralık Aşk benzemesi dahayaşadım....o dizide de asansör sahneleri çok benzerdi....asansörde kalmadılar,ama, asansör ilişkilerinde çok kült bir unsurdu....erotik, samimi, sevimli,yakınlaştırıcı bir çok olay yaşadılar Defne ve Ömer asansörde....neyse, bu da burada dursun

Tam öpüşeceklerken Can’ın “yok yapamayacağım, seninle yeniden sevgili olabilmeye hazır değilim, bünyem almıyor” minvalindeki duruşu beni biraz kırdı açıkcası
    Evet Can’a söylenen ve itiraf edilerek değil, ebelenerek ortaya çıkan bir sürü yalan var......henüz ebelenme imkanı bulunamadığı için ortaya çıkmamış olanları ise Demokles’in kılıcı gibi Sanem’in tepesinde asılı duruyor (öyle kabus görüp ağlayınca ben acıyıp üzülemiyorum Sanem’e....madem ilk yakalandığın yalanlarda çok üzüldün ve pişman oldun, hatta sonra ortaklık anlaşmasını kendi ellerinle teslim etmelere kalkıştın, o derece dürüstleştin,eee o zaman bu son kalan bir iki yalanını da kendi ağzınla itiraf etmelisin bebeeem....ne demişler birincisi hatadır, ama ikincisi aptallıktır)
    Lafı uzattım, ne diyordum, haa evet, Can’a yapılmış çok büyük bir hata var ve Can’ın bu hatayı öyle iki günde affede yazması ve “tamam yaa, ne olacak, anasını satiim, bir iki yalan işte, hem irademde çok zayıf bu kıza karşı, o halde afedeyim gitsin, öpüşüverelim” demesi çok zor....kabul

Lakin o zaman o kadar yanaşmayacak, o kadar yaklaşmayacak, o kadar burnunun dibine kadar girip, öpmeye kalkışmayacaksın kızı....Sanem’in de canı var, Sanem de insan

O sahnede Sanem’in, Can’a hak vermesi pek dizilerde esas kız tarafından yapıldığını göremediğimiz orijinallikte bir olgunluktu...genelde kızlarımız öyle durumlarda gurur yapar ve beni istemeyeni ben hiç istemiyorum der....hatta Kiralık Aşk’ta izlediğimiz gibi suçlu olmasına rağmen zeytinyağı gibi üste bile çıkar.

Ben o sahnede “arkadaş kalalım” teklifinin Sanem’den gelmesini beklerdim....”tamam, anladım, beni affetmen mümkün görünmüyor, budurumda arkadaş kalalım” diyen Sanem olsaydı, Can bi tereddüt etseydi...”ulan,çok mu ileri gittim, çok mu kalbini kırdım kızın? Acaba bu noktadan sonra bir daha sevgili olabilme ihtimalimiz sıfırın altına mı indi?” gibi tereddütler yaşasaydı...iyi olurdu

Gerçi bölümün geri kalanında bu “arkadaş kalma” kavramınınne derece imkansızdan da mümkünsüz olduğunu izledik, hatta bölüm sonunda Sanem’in muhteşem çıkışıyla bu “arkadaş kalma” yalanının ne kadar gerçekçilikten uzak olduğunu gördük....:) 😊

Akşam eve dönüş,
    dönünce acıkma ve tost yemece,
    sonra “sana odanı göstereyim” halleri,
    Sanem’in çekmeceyi karıştırıp “acaba evinde kalan kızlara verdiği giysileri bu çekmecede mi tutuyor?” sorusu,
    Can’ın en sevdiği hırkasını Sanem’e vererek, aslında suçu olmayan o Deren aynı tshirt’ü giyer acıklıdurumunun ayıbını temizlemesi,
    Kullanılmamış diş fırçası detayı,
    Odadan çıkamama halleri,
    Uyumak için soğuk bir duş alma mecburiyeti,
    Sonra Sanem’in Can’ın yanına gidebilmek için bir bahane bulmak adına iç sesiyle ettiği kavga,
    Allahtan telefon şarjı ihtiyacı,
    Odanın girişinde çarpışma, ama, ne çarpışma....yani 2,5saniye önce gelse, hele bir de o odadaki duvardan kafasını uzatıp, içeri bakmak zorunda kalsa, vallahi henüz havlu sarılmamış olacaktı....Allah muhafaza(yabancı dizi olsa, öyle olurdu)

Ve tabii Sanem’in kabusu.....evet üzüldüm, evet Sanem’in üzüldüğüne ve vicdan azabı ile yanıp tutuştuğuna kalben inandım, evet çokacıdım kıza...ama kesmez beni....yemem ben....Can da yemez....ikinci defa aynıhatayı affedebilemez.....o yüzden keşkeanlatsa Sanem....keşke bu sefer kendisi anlatsa....(acaba o yırtılıp atılanmektupta anlatmış mıydı?)
    Hanginiz yazdınız hatırlayamadım şimdi pardon, ama, omektubun yapışkan bantla yapıştırılmasını ve Can tarafından ilerde okunmaküzere saklanmış 4 parça halde çekmecede duruyor olmasını umuyor ve bekliyorum.

Kabus esnasında ağlayan Sanem’i tesadüfen odanın kapısındangeçerken duyan Can değil, tıpkı Sanem gibi odada kendi kendine dönüp duran, yanodada sevdiği insan olduğu için, aynı çatı altında ayrı olmaktan ötürü huzursuzve rahatsız olan ve bir türlü uyuyamayan....hatta kendisini Sanem’in kapısınınönünde bulan, içeri girmeye tereddüt eden, sonra odasına dönen, sonra yenidenSanem’in kapısının önünde biten ve bu esnada o ağlama sesini duyan Can izlemekisterdim

Ama tabii her senarist benim kadar romantik ve yaratıcıolamaz...naparsınız ? 😊

Can, Sanem’i çok şefkatli seviyor....çok güzel ve kıyamayanbir şekilde kabusundan uyandırdı....o sahnelerdeki Can’a özelliklebayılıyorum....su vermesi falan çok hoş detaylardı....ve tabii hediyesi....sahidençok beğendim. Güzel bir hikaye eşliğinde, acıklı bir öyküyle verilen kehribartaşı hoştu....aslında bizimkilerin aşkında da herşey güllük gülistanlık değil,bir hüzün var bünyede....güzel kurgulanmıştı....aferin
    Sabah uyanan Sanem ve Can çok sürpriz oldu benim için...benCan uyuyakalan Sanem’i izler ve uyandırmadan üstünü örtüp odadan dışarı süzülürsanmıştım....ama yanılmışım....güzel yanılmışım....hele sabah uyanıp yanındaSanem’i, odanın içinde Sanem’in eşyalarını göremeyince hayal kırıklığınauğrayan Can içimi dağladı....Can’ım benim yaaaaaa

Adamceyiz o kadar sevindi ki mutfakta Sanem’i görünce...Zuzi’nindediği gibi kızı ısırdı sevincinden, hatta o rezalet kahvaltıya bile fit oldugaribim

(bu arada sahiden zeytin çekirdeği tükürdü Sanemyaaaa.....neydi o? Komiklik miydi? Sanem’i böyle 3,5 yaşında çocuk tadındayazmak neden?)

Sabah ofise beraber gelmekte güzeldi beeee....hele ofise birkaç metre kala ineyazan, ama, bir türlü inemeyip, arkadaki arabaların kornasınamaruz kalan Sanem de tatlıydı, Sanem’i bi türlü indirmeyen Can da şekerdi

Mevkıbe-Can- Sanem üçlemesinin stand up tadındakiatışmalarını da komik buldum doğrusu....lakin, lütfen, ama, lütfen Sanem’in şuiyi sıhhatlerde olsunlara karışmış, üç harflilerle görüşmüş, kendi kendinekonuşan, deli ve tekinsiz hallerini, iç sesiyle kavgalarını azaltarakbitirin.....komik değil sıkıcı ve gerçekçilikten uzak ayrıca bayıcı oluyor artık

Kıskanırım, kıskanırsın, kıskanırlar halleri de umalım ve ümitedelim ki bu bölümde bitmiş olsun...Sanem’in zaten çok zaman yerlerde olanözgüveni böyle bariz, aşırı ortada, hiç belli etmemeye çalışıp ta kendini komikduruma düşüren hareketler yaparak bir de kıskançlık sergilediğinde iyice dibevuruyor....diğer yandan Fabri’yi kıskanan Can’ın neyi neden kıskandığınıanlamakta güçlük çekiyorum. Çünkü Sanem gayet açık ve net bir biçimde Fabri’yeağzının payını vermişken ve Can’a ne kadar aşık olduğunu bangır bangırbağırırken kıskanmak bana manasız geliyor

Evet çok olumsuzladım sanırım her bi şeyi
    O yüzden olumlu konulara geçeyim biraz da.....
    Kamp sahnelerini ben beğendim. Daha doğrusu Sanem’in düşüp oçukura yuvarlanana kadar olan kısmını değilde, sonrasını beğendim. Bu arada SeçkinÖzdemir’i bu dizide oyunculuk anlamında kendini geliştirmiş bulsamda o çukurayuvarlanma sahnesindeki oyunculuğu ilkokul 2. Sınıf seviyesindeydi....maalesefo sahneyi eşimde benimle izledi ve “allah aşkına bu dizileri mi izliyorsun?” diyebeni kınım kınım kınadı....ben de ağzımı açıp bi cevap veremedim, çünkühaklıydı
    Neyse, gelelim kurtarma operasyonuna....Aferin Can evladımdedim izlerken
    O bulduğu odun parçalarını ve bir tane büyükçe taşı montunasarıp çukura atması ve sonra içeriye girmesi ve sonra o odun parçalarındanmerdiven yapması güzel bir izcilik detayıydı....çok gerçekçi olmasa dahi yinede fikir olarak hoştu...ayrıca Can Divit gibi bir outdoor’cunun böyle trikleribiliyor olması, Fabri gibi bir salon adamının ip olmadan Sanem’i oradançıkarmanın mümkn olamayacağını düşünmesi falan doğru senaryo kurgularıydı. Aferin

Hele Sanem’in yanına varan Can’ın endişeli, soğukkanlıolmaya çalışan, şefkatli ve üzgün hallerini çok beğendim....çukurdan yukarıçıktıkları anda da Sanem’e şükürle sarılan Can’a bayıldım doğrusu

Gelelim Emre’ye.....oğlum sen ne kadar kemiksiz vekişiliksiz bir adamsın....hiç mi omurgan yok, hiç mi değer yargın yok....neçabuk ve ne düşünmeden inanıveriyorsun Aylin’e...hayır o kadın ki defalarcaseni kötülüğe, üç kağıda ve çirkinliğe yönlendirdi ve sen her seferinde O’nu dinleyip,her seferinde de pişmanlık hissettin....neden hâlâ bu Aylin’i dinleyiş? Dahası Leyla’yayavaş yavaş aşık olmaya başlamanı da fark etmiyorum sanma....Leyla zatenbir leyla gibi dolanıyor seninçevrende....pervane olmuş biçimde ve gözü senden başkasını görmüyor...hatta omahalledeki, hatta o şehirdeki, hatta bu dünyadaki neredeyse en düzgün kasabıbile fark etmiyor....
    Valla sizin sonunuz fena...ben diyeyim şimdiden

Zebercet ve Ayhan ve Ceycey ve diğerleri....bu bölüm çokazdınız.....böyle kalın, yeter de artar bile....sadece bayrağı bulunca çığlıkatan Ayhan’a karşılık şak diye düşüp bayılan Ceycey komikti, güldük, bitti

Haaa az kalsın unutacaktım. Nihat gece taksiciliğe çıkıncabaşına bir hal mi gelecek acaba? Niye vardı o sahne? Bir anlayanınız var mı?

Fragmandan anlaşılan son sahnede Can’ın dudaklarına saldıranSanem ile bitip, yeni bölümde aynı yerden devam ediyor....güzel...aferin,beğendim....çünkü dizilerde bu devamlılık hele iki bölüm arasında pek sıkrastladığımız bir durum değil. Tebrik ederim kurguyu ve kurgucuyu
    Lakin yine fragmandan anladığıma göre kaza yapan kardeşini(ki ciddi bir sağlık sıkıntısı yok Emre’nin, sadece annesinin gelmesinihızlandıracak o durum galiba) çok çabuk affetmiş Can Divit

Sanırım Can’ın havası sadece bize....”bana yamuk yapanıaffetmem, yalan söyleyeni silerim” falan diye pom pom atıyor ama en fazla 2 günsonra yumuşuyor....yazık o avukat arkadaşına oldu olan....üstelik o çocukcağızEmre’ye, Sanem’e falan oranla çok daha günahsızdı
    Konu ipekaziz tarafından (12-11-18 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), Balca (12-11-18), oates79 (13-11-18), Yasemin68 (12-11-18)

Durum:
    oates79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözü açık kabustur o. Bir an tüm sahneler uçuşur gözünün önünde. Ve eğer gerçekten Deren'in kabusu ise KENDİNİ BİLİYOR DA NİYE BÖYLE DAVRANIYOR BU KADIN diye sorarız yani.

Yeri gelmişken tekrarlayayım, şirket içinde o kadar avaz avaz bağıran bir yönetici yönetici değildir. Deren hep yapıyor. Can Emre'ye yapıyor. Cey hangi had ile millete yapıyor çözemedim. Fakat gerçekten kötü oluyor. Saygısızca hareketler bunlar.

Tamam, ikna oldum gibi(çok tutarlıyımdır) Deren’in kabusur o. Benim demek istediğim de tam buydu. Gözü açık kabus. Deren’in olsun. Bu çiğ hareketleri Sanem’e yakıştırmasınlar o zaman. Komik de değil. Kendileri yazarken gülüyorlar demek ki. Ben hiç gülmüyorum :))

Patrick Jane miiii? Allah'ım sana geliyorum Mentalist de mi izliyordun? Top 5'imdedir Mentalist ve Fringe inanamıyorum:)

Milletin ayağına doladığın iplere kendin takılıp düşesin Aylin. Büyük düşünür Deren Hanım'ın dediği gibi kötülük, kötülük nereye kadar Aylin?

Leyla- Emre'yi ben de istiyorum. Ama Osmancık? Ona ne olacak? Ona da Deren diyeceğim ama onun da negatif enerjisi beni benden alıyor. Gerçi işte ona da Osman'ın pozitif enerjisi yakışır. Yok ikna olmadım yine de. Deren'i Ceycey gibi aşırı karikatürize ediyorlar. Bir aşkın kahramanı düşünemiyorum Hele Osman'ımın sultanı hiç olamaz. Neyse bir yazsınlar bakalım bir şey deneyelim

Yaaaa, ondan ötürü seninle aynı yerde aynı duyguyu yakalıyoruz bence :)) Mentalist ve Fringe benim evde her zaman açık. Sonny Chanel sağ olsun. Çevirip çevirip veriyorlar, ben de izleyecek bir şey yoksa onları izliyorum büyük bir keyifle.

Osman’ı harcayacaklar Matmazel :))) Deren için bir kırılma anı lazım Osman’la yakınlaşması için. Çünkü gittikçe çirkinleşiyordu…..

Edit: Çok güzel yorumlar, sohbetler var, benim çıkmam lazım Çok üzülüyorum.

Beni özleyin anacııııım :)))

9. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), Yasemin68 (12-11-18), Zuzinha (12-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri