Sayfa 182/200 İlkİlk ... 82132172178179180181182183184185186192 ... SonSon
1000 sonuçtan 906 ile 910 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdı okumadı, anlatayım dedi, dinlemedi, anlatayım dedi, geçmişte kaldı dedi.

Kafaya takması abes artık Sanem'in. Can vayyy niye anlatmadın dediğinde çünkü dinlemedin, okumadın, deme hakkı var.

Niye kabusu anlatmadı kısmında ise Can'ın canını daha çok yakmamak var. Artık arkadaşlar ve bunu kaybetmek istememek var. Hazır ılınmış ortamı tekrar soğutmamak var.

Fakat aynı olayları bize kırk kere sunarlarsa hakikaten sığ bir konu, kısır bir kalem deriz. Biz bunu izledik bitti. Yenisini bulsunlar onu yazsınlar.

Kamera, kaza, Emre'nin bir anda imana gelmesi falan yeni bir oyunun tezgahı olabilir. Elbette kaza tamamen tesadüf fakat Aylin'in rahatlıkla kullanacağı bir tesadüf................
    Sadece Sanem'i suçlamak da yersiz zaten. Hiç anlatmaya kalkışmamış olsa tamam. O kadar çok çabaladı ki ama Can istemedi. Şimdi anlat dese de anlatmasa yine bir şeyler söyleyebilir ama öğrenmek istemeyen kendisi. Ne olduysa olduysa oldu geride bırakalım diyor. Bu nedenle Sanem'in de aslında devamını anlatığını ama kendisinin öğrenmek istemediğini dile getirebilir. Bu kadarını da Sanem anlatmasa öğrenemeyecekti. Bunun da bir farkına varması lazım. Başkalarından öğrenmedi yani. Sanem'den öğrendi. Emre ile Sanem'i aynı değerlendirmemek lazım.

dizinin hikayese hala MA'nin olduğuna göre, bu da KA'ın daha güzel yazılmış hali olduğuna göre, izleyici bu yazdıklarını hemen her mesajda yazıp İSTEMEDİĞİNE göre yeni senaristler bir güzellik yapacaktır.

Ayyar tilki art ayağından tutulur.....................

Bize zamanında Ömer'in dediği bu ata sözünü yaşatacaklardır diye umuyorum. Aylin'i kendi silahı ile vurmalı Can.

Olayı böyle düşününce Emre'nin frg. kötü bakışını oyuncunun o anlık bakışı olarak yorumlamak istediğimi de itiraf edeyim. Emre'yi seviyorum. Kolay kandırılan biri olması onun yetişmesi ile ilgili bir sorun. Zamanla gördükleri ile kendini iyiye evrimleştirir. işte o yüzden bu kazayı gerçekten iyi değerlendirsin Emre. İntikam yerine doğruları görmeye çabalasın. Sinir her zaman kötüyü daha da büyütür gözde. Uzanan eli ısırmak yerine tutmayı denesin Emre.
    Emre eğer gerçekten abisini kaybetmiş olduğuna üzüldüyse ona bir daha oyun oynamaz. Çünkü kamptan ayrıldığında sözlerine takılmıştı. Derdi şirket olsa neden takılsın, hissesi var gider. Şimdi eline fırsat geçmiş, niye aynı hataları yapsın? Şu lisans olayı çıkmasın diye dua eder. Çünkü çıkarsa suç onun üzerine kalır. Aylin yaptı demez. Sanem de bilmiyor Aylin yaptı. Emre sanıyor ve Emre'yi bu yüzden kötü biri olarak biliyor. Zaafı olduğu için Aylin'i koruduğunu bilmiyor. Tabi bir de o zaman ortaklık mevzusunu açıklamak zorunda kalırdı. Aylin'e o fotolar nasıl gitti? Emre çekti ve gösterdi. Hani görüşmüyorlardı? Aylin bir de biz ortağız derse Emre biterdi. Şimdi Aylin'in Emre'ye karşı kullanacağı kozu kalmadı. Ortaklık ve ajan konusu açığa kavuştu. Şirketten bilgilerin nasıl sızdığı anlaşılmış olmalı çünkü Aylin ve Emre ortakmış. Kimi kullandıkları, kandırdıkları, oyuna alet ettikleri, yalanları değil nasıl gittiğinin ortaya çıkmış olması önemli. Geriye bir tek lisans kaldı. Bu Emre'yi korkutur ama Aylin'i yakar. Sanem de fazlaca yine suçu kendinde arıyor. Ben getirdim Emre'ye diyor. İyi de sen getirmesen o bir şekilde alırdı kafaya koyduysa. Sen ya da başkası. Üstelik sana yalan söyledi de getirtti. Nerden bilsin iftira atacak? Bilmediği için araştırdı hackeri. Hacker bulununca Can aklandı. Her şeyi Sanem'in üzerine yıkmak için sahne yazmasınlar lütfen. Olaylar birbirine bağlı zaten. Hepsi aynı yalanın yan ürünü. Eğer Sanem bilmeseydi ki Can şirketi satmak istiyor, Aziz Bey'in emekleri çöp olacak o fotoğrafları da getirmezdi. O dosyayı getirmeyeceği gibi. Konu zaten dosya değil artık, Sanem'in yalanlar söylemesi. Can'ı terk etmeyi düşünmesi. Bunların nedenini açıklarsa, Can da anlayabilirse bu sefer sorunu çözebilirler. Hikayenin nasıl yol izleyeceğine bağlı her şey.

İlerisini bir kenara bırakırsak eğer ki; fragmandaki sahneler bence rüya değil. Çünkü Sanem şaşırıyor koordinatör olmasına. Bir o sahne var bir de böyle herkese Deren gibi davrandığı sahne. Sanem Volkan'a demişti ki bir gün elime düşersin, o zaman bunun intikamını alırım yazdım bir kenara bana fikir vermemeni diye. İşte o gün Sanem için bugün olabilir. Yani Sanem bunları yapmaz diyemiyorum. Gayet de kendisine sunulan fikirleri yırtabilir, sağa sola emir yağdırabilir, Deren ile dalga geçebilir. Maldivler espirisi yapmıştır. Espiri yapmadıysa da Deren'in kabusudur. Fikri bulana bir hediye verilecekti. Bu yemek herhalde. Bir de tabi kampanyada Can ile birlikte çalışacak. Sadece bu iş için kıdemi yükseldi.

Can Gamze'ye Erkenci Kuş'a aşık olduğunu söylüyor. Daha doğrusu kabul ediyor. Hayır ne alakası var biz arkadaşız demiyor. Tahmin ediyorum; Sanem'in sen benimsin diye Can'ı öpmesi ve Can'ın da buna karşılık vermesi arkadaşlık zırvalığını kısmen ortadan kaldırdı. Emre'nin kazası da Can'ın artık bu olanları hazmedip, ikisine de bir şans daha vermeyi seçmesine neden oldu. Yani yine Emre kardeşi, Sanem de sevgilisi olabilirdi. Elbette yaşananlar unutulmayacak. O yüzden bölüm sonu eğer lisans meselesi patlamazsa Sanem ve Can yeniden ilişkilerine başlayabilirler.
    Konu elitay88 tarafından (12-11-18 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    oates79 (13-11-18), Yasemin68 (12-11-18)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili Elitay88, fragmanı bir kez daha izledim emin olmak için.Erkenci Kuş değil de ,ev kuşuna aşık olmuşsun diyor.Hatırlattığın iyi oldu, ben bu ev kuşu lafına bozuldum biraz.Küçümseme sezdim.Ne yani ,bizim Sanemciğimiz evde oturmayı seven, işi gücü olmayan, niteliksiz biri mi ?Yakışmıyor mu Gamzeciğim arkadaşının yanına? Gıcık oldum sana Gamze, gıcııık.Ben mi yanlış anladım acaba, kötü bir niyet sezmemeli miyim , aydınlatın beni lütfen kızlar.
    Konu yedel tarafından (12-11-18 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Yasemin68 (12-11-18)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

O kadar çok yazdım ki, artık sadece kendi yorumlarımı görmekten korkup topladım hepsini bir araya.

Alıntı oates79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşündükçe kurdum kurdum, aklıma şu sahne geldi. Bölümde Emre Leyla’yla telefonda konuşurken arkada dinleyen Aylin ne kadar tepkisiz. Hafif bozuk ama hiç tepki yok. Aylin kadar hırslı bir kadın için tuhaf görünmüştü izlerken bu tepkisizlik. Ama şimdi olayları birleştirirsek, Leyla’yı cepte tutmak için birlikte konuşulmuş bir adım olabilir diye düşündüm.

Sanem’in Emre konusunda Leyla ile doğru düzgün konuşması lazım artık. İki kardeş arasındaki bu iletişimsizlik beni kızdırmaya başladı. Tamam Sanem Leyla’yı da anlıyor, aşık diye ama her şeyi anlatmıyor. Sonuçta bu adam çok ciddi insan kullanıyor. Neden Sanem ablasının da kullanılmasına izin veriyor? Hem yazdım hem oynadım, hem de kızdım :))))) Kızıyorum ama her türlü, ne yapayım :))

Böyle giderse el birliğiyle gönderirler zaten adamı yurt dışına, arkasından su bile dökmezler :))
    Aylin orada bensiz plan yapıyor diye bozuluyor bence. Emre sonuçta Can gelmese Aylin'i terk ediyordu. Leyla partiye geldiğinde kolunu çeken bir de Emre var. Hadi kızı kandırmak için diye avunsa da bu son hareket habersiz olduğu için bozuldu Aylin.

Sanem gerçekten Leyla ile oturup her şeyi konuşmalı. O seviyor, aman üzülmesin sus Sanem. Bu seviyor aman üzülmesin sus Sanem. Saçma bir yere gidiyor bu durum. Sanem kimseyi üzmemek için bu kadar saçmalarken en çok kendini ve Can'ı üzüyor. artık herkes her şeyi bilmeli. Osman ile Ayhan bile Leyla'dan daha iyi tanıyor Emre'yi. onlar biliyor abla bilmiyor gerçekleri.

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahaha koptum. Ama işte Can'ın ruhuna ameliyatlar yaptım ben. İç dünyasını didik didik ettim ve teşhisi koydum, onun derdi yalanlar değil. Onun derdi kandırılmak. Beni sevseydi kandırmazdı sendromu. Hasta bu çocuk. Denişik:) Zaten arkasından dolap çevrilmesini sevmiyor tam olarak yalanı değil. Kendi katılıyorsa dolaplara problem yok. Dışlanmak istemiyor

Can'ın derdi Sanem'in Can'ı kaybetmeyi göze almış olması. Bu çocuğun terk edilme sendromu var diyorum niye inanmıyorsunuz?:) Bana yalan söyledi, yalandan nefret ettiğimi biliyor itiraf etmedi demek ki hiç sevmedi. Böyle saçma salak çıkarımları var. Sanem'in niye itiraf etmediğini açıklaması gerekiyor gerçek bir barışma için. Niye Emre'ye ayrılacaktım dedi onu da açıklamalı. Can'ın takıldıkları bunlar. Yoksa Sanem'in güvenilmez bir kız olduğunu falan düşünmüyor. Bunu bu bölümde defalarca ispat etti. Sana güveniyorum dedi. Arkadaşım ol yanımda ol dedi. Onun derdi yeterince sevilmemek. Vazgeçilmek. Bırakılıp da gidilmek.

Muhtemelen annesi giderken buna bir yalanlar bişiler söyledi. Çocuk kafasında yalan-dolap-terk edilmeyi bütünledi Gestalt terapi yapalım Ahahahahaa kopuyorum kendime Bir gün üşenmeyeceğim burada gıyabında psikodrama yapacağım Can'a. Fahri psikolog ünvanımı bekliyorum bu üniversiteler napıyor armut mu topluyor? Önceliği Harvard'a veriyorum ama herkes başvurabilir. Adil bir değerlendirme yapacağım

Arkasından dolap çevrilmeyi kim sever ki? Emrivakiden bile hoşlanmayan Sanem, arkadan iş çeviriyor. İşte kötülerin en büyük silahı bu iyilerin saf tarafı. iki uygun cümle ile ikna ediyorlar. Abim şirketi satacak............. eyvah ablam işsiz kalacak.............. bitti sanem için konu. Artık her şeyi yapabilir. Oysa adam sana tek kötü hareket yapmadı, tek kötü söz söylemedi, sen adamın yanında uyudun.

Bir yerde mi izledim, bir yerde mi okudum anımsayamadım. Yaşlılığıma verin. İnsanlar güvenmedikleri kişilerin yanında tavşan uykusu uyurmuş. Genelde uyuyamazmış hatta. Kapı kilitlerimiz boşa değil. Dışarıda güvenilmeyecek milyarlarca insan var.

Sanem bunu bilse yanında anında uykuya geçtiği için bile adama güvenebilirdi. Dans ederken uyudu, boru mu?

Can'ın o korkularını giderirken ve noksan yanlarını tamamlarken Sanem de biraz büyür. Daha doğru düşünmeye başlar. Yani başlar sanırım. Umuyorum en azından.............

Sanem Leyla'ya niye anlatmıyor? Allasen Sanem bugüne kadar kime neyi doğru dürüst anlatabilmiş ki? Rüyasında bile gidip yapmadığı şeyleri itiraf ediyor Can'a Fotoları o mu gönderdi hacker'a? Ama he yaptım diyor. Kendini ifade yeteneği sıfır

Bu yalanlar silsilesi artık kapanmalı. Yeni düğümler atılmalı. Ay ama bu da vardı bir de şu vardı diye nereye kadar? He bir de Can lisansını geri almadı mı ya?
    Dizilerimizin en büyük eksiği. Malzeme lazım diye KONUŞAMAYAN ESAS ÇİFT yazma hastalığı var senaristlerde. İyi de abla ile konuşsun. Akif ile konuşsun. AAAA Akif yokkkk özledim iyi arkadaş Akif'i.

Zaten suçlu kabul edince otomatikman düşmeli dava mava varsa. Bir dernek olayı vardı o da zaten çözülür.

Bak çözülür dedim ORGANİK PAZAR NE OLDU?????? Şu konular yarım kaldı mı beni hafakanlar basıyor.

Alıntı oates79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hiç yalan söylemedim diyen biri zaten büyük yalancıdır azizim İmkan ihtimal var mı? Bunun ayrımı bazen güzel yapılıyor. Can zaten Sanem'in yanında sıfırlıyor kendini. Başka biri oluyor. Şapşik şapşik haller hareketler izliyoruz. Misal 11.bölüm başı :))) Mevkıbe - Sanem - Can ve Asansör Yok Gamze - Fabri kıskandırma turları. Hiç takılmıyor buralara.

Ama işte, adam arkasından iş çevrilmesine, gizli kapaklı işler dönmesine, aptal yerine konmaya takık. Taktı, takar tabii, onun işi takmak
    Bazen öyle mimikler izliyorum ki Yaman olan Can için, ruhundaki çocuğu kaybetmemiş, kaybetmesin diyorum. Hakikaten şapşik oluyor. Muzip birine dönüyor.

Yahu şurada anlaşalım. Hiç birimiz sevmeyiz ve asla kabul etmeyiz arkamızdan iş çevrilmesini. Ben onu geçtim sürprizi de sevmem.

Can en çok bir şeylerden şüphelendiği halde Sanem'in konuşmamasına takık. Defalarca sordu. Birinde anlatsaydı bu kadar kırılmayacaktı. Sanem ona ve duygularına güvenmedi diye kuruyor kafada.

Terk edilmek zaten fobisi. bir de üstüne o cümleleri duyunca nasıl hazmetsin.

Patrick Jane miiii? Allah'ım sana geliyorum Mentalist de mi izliyordun? Top 5'imdedir Mentalist ve Fringe inanamıyorum:)

Milletin ayağına doladığın iplere kendin takılıp düşesin Aylin. Büyük düşünür Deren Hanım'ın dediği gibi kötülük, kötülük nereye kadar Aylin?

Leyla- Emre'yi ben de istiyorum. Ama Osmancık? Ona ne olacak? Ona da Deren diyeceğim ama onun da negatif enerjisi beni benden alıyor. Gerçi işte ona da Osman'ın pozitif enerjisi yakışır. Yok ikna olmadım yine de. Deren'i Ceycey gibi aşırı karikatürize ediyorlar. Bir aşkın kahramanı düşünemiyorum Hele Osman'ımın sultanı hiç olamaz. Neyse bir yazsınlar bakalım bir şey deneyelim
    Galiba ortak zevkleri olan kişilerin dizileri de çok başka zamanlarda yayınlansa da ortak oluyormuş. Hiç bölüm kaçırmadan izlerdim. Hatta Fringe için kendimi ikna ettiğim cümlem bile var. Kendi içinde mantığı var........ tüm bilim kurgulara uymasa da Fringe için cuk otururdu bu tanım.

Ya ajansı çok kötü yazıyorlar zaten. Kim ne iş yapıyor belli değil. Her müşteriye tüm ajans bakıyor. Deren'in pozisyonunu henüz çözemedim. Kreatif ve temsilci- yönetici ayrımı yok. Elbette über gerçekçi yazmalarına gerek yok ama bence baştan iyi bir sistem oturtsalar sahne kısıtlamayacak aksine zenginleştirecekler görmüyorlar bence:)

Deren çok karikatür. Can da iyi bir yönetici değil. Kendisini her konuda savunur bu konuda yerden yere vururum:) Ajansı iyi yönetemedi. Evet arkasından dolap çevrildi vs ama kimin çevrilmiyor? Onun işi o. İnsan ilişkilerini yönetmeden şirket, aile ilişkilerini yönetmeden aile şirketi yönetilmez. Çok iyi bir yaratıcı yönetmen olabilir ama iyi bir yönetici değil. Senaristler yöneticilik yapmamış, kurumsal hayatta hiç çalışmamış insanlar mı bilemiyorum ki. Fabri'nin de gerçek bir dünya devi gibi davrandığı söylenemez Sanem ajansı bırakmıyor diye git ajansın %20'sini al sonra iki dakika çalışalım dediğinde mırın kırın. Sanem'in iş etiği zayıf. Borcu var istifa ediyor, sözü var tutmuyor Can zaten kıskançlıktan ajans falan görmüyor. Yine ajansı Allah koruyor vallahi
    Şu şirketlerin iyi yazıldığını hiç görmedim ki. Masa başında oturan kalemler hayatlarında girmedikleri yerleri yazmaya çabalıyor. Bunun içinde Allah bilir başka dizilere filmlere falan bakıyorlardır. Yahu git bir şirkette iki gün harca ölmezsin.

Hakikaten Allah koruyor. Tüm tanımlamalara katılıyorum.

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben 19. bölüm itibariyle aşırı bir iyimserlik havasına girdiğim için olumsuzluklar bana batmamaya başladı.Dünya yansa derler ya.Amaaan nolcak canım , onu o yüzden dememiştir o, yok bundan sonra yapmaz gibi pozitif düşüncelere sürüklenir oldum.Aşk insanın gözünü kör edermiş ya, bu bölüm de benim gözümü kör etti.Çıkarın beni Polyannacılık modundan.

Can Divitimiz Sanemle takıla takıla geldi bu hale.Bazı sözlerinde, hal ve hareketlerinde Sanem'in izlerini bulmak pekala mümkün.Üzüm üzüme baka baka..2. fragmanda Can ile Sanem'in yemek randevusunu gösterirler umarım.Çünkü ziyadesiyle merak içindeyim.Neler konuşulacak, Sanem ne giyecek.İnşallah güzel bir kıyafet giydirirler, zira onu karşısında gören Can'ımızın hınzırca, çekici bir gülümseme eşliğinde gözlerini ondan ayıramamasını görmek istiyorum.
    O yemek randevusundan çok umutlu olma ama. Bana sanki o bile Deren'in ayaküstü kabusu gibi geldi. Keşke olsa yemek, öpüşmek, mutlulukla canlı müzik olan bir yer, dans ya da sinema... şöyle gerçekten sevgili gibi gezdiklerini de görelim yani. Ama yemek yemeye diye çıkıp ıstakoz ısmarlamasın kıza. adam gibi yemek yesinler.

emojiler arasında gezerken Emre'nin kırmızı arabasını gördüm. Bu arabayla sürat yapmaya izin yoktu galiba. Beyaz arabayı vermişler altına.

Bir süre normal hayatıma döneyim. Ne çok yazdım.

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

6. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), oates79 (13-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Ben sevdim o sahnedeki Can'ı. Yetti valla. Hatta tahminimden iyi geldi sahne. Bilinçli birini izlemek belki de mutlu etti. Arkadaş kalalımdan sonra seni gözümün önünden hiç ayırmayacağım cümlesine de bayıldım. Tabii tavuk ve tövbe tutmaz yerleri gibi adam iki dakikaya unuttu yine Sanem'in o cümleden arkadaşlık saçmalığının bittiğini umut etmesini de sevdim tabii. Fakat adam ormanla sınırladı piii terbiyesizzz o kızı neredeyse evine yollamayacaksın ama yok biz arkadaşız........... he he tabii
    Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz. Can Divit'in yılmaz yenilmez askeriyim ama çukurdan sonraki tavırlarını beğenmedim. Önemi yok. Sanem'inkileri de beğenmedim Gamze'yle konuşuyor diye içini kemiren kurtlar, Can'ımın canı sıkılmış mıdır, yanına gideyim mi diye kemirseydi ya! Çay içen insanların tozunu almayı biliyor da niye kalkıp gitmiyor muhabbete katılmaya? Can'ın ona ihtiyacı varken mi geliyor gurur yapmak aklına? Fabri kriz anı dedi ama Sanem'deki tek kriz uzun bacaklı alarmı

İkisini ormanda baş başa bırakmak için daha akıllıca bir kurgu bulmaları gerekirdi. Sanem az önce kaybolmuş, bulunalı iki dakika olmuş sonra bir bakıyoruz elinde alkol kokteyli ormanda bir başına dolaşıyor. Niye? Çünkü gözünü ondan ayırmayacak olan Can Divit depresyonda:) Dişi ağrıyan başını unuturmuş Can da kardeşini görünce Sanem'i unuttu gibi oldu valla. Kendi derdine daldı adam. Sanem'in repliği iyiydi. Arkadaşını niye bıraktın hiç yakışıyor mu derken kendini kastetti diye düşündüm ben Yani kızı nasıl bırakıp gitti diye düşünürken Sanem'in Can'a kızı niye bıraktın gittin muhabbeti yapması tesadüf olmamalı.

Can ormanla sınırlamadı. Orman konusunda özellikle hassas olacağım dedi. Orada ekstra güvenlik sağlayacakmış Neyse önemi yok zira külliyen yalan

Projede birlikte çalışacaklar. Aylin projeyi çalacak. Can sadece ikisinin bildiği bir şeylerin Aylin tarafından bilinmesini Sanem'e bağlayacak........ Yani bizler en kötüsünü düşündüğümüzde buna benzer şeylerle karşılaşacağımızı düşünüyoruz. işte buraya iyi bir sahne yazabilirler. Can, Sanem'in bir daha bunu yapmayacağına inandığını belli edebilir. neler olduğunu düşünürken kendini aklamaya çalışan Sanem ile birlikte sorunu çözebilirler. Bu yapılan büyük suç. Fikir hırsızlığının da kanıtı. o kameranın bağlı olduğu telefon bulunur mutlaka.

Yani Aylin de artık yaptıklarının cezasını çeksin. Çünkü onun dizinin başından beri aynı cümleleri kurması ve aynı vücut dilini kullanması artık beni rahatsız ediyor. oyuncu çok tatlı, güzel de rol gerçekten her bölüm aynı repliklerle tekrarlanıyor.

Emre büyük bir nefret-aşk karmaşası yaşıyor abisine karşı. Ama asıl sorun gelişmemiş beyni ve karakteri. Yahu insan bir düşünür bu adam durup dururken mi kızıyor? Sen onun arkasından bin tane oyun oynamasan sana böyle mi davranacaktı? hem beni affetsin deyip hem de bir sonraki adımında yine adamla kapışan sen değil misin? oğlum Emre sen MANYAK MISIN?

Benim dizi tarihinde karakterini bu kadar anlamadığım ikinci bir karakter yok. Emre'yi başından beri iyi ile kötü arasında o kadar çok izledik ki gerçek Emre hangisi çözemedim/k. Şu an konu iyiye de kötüye de kayabilir. Senarist hangi yolu seçecek sabırla bekliyoruz.
    Can, bilgileri Sanem'in Aylin'e gönderdiğine inanırsa ilişkinin ekseni kayar. Can ve Sanem arasındaki güvensizlik ilişkileriyle ilgili Sanem'in karakteriyle değil. Sanem'in bu kadar alçalabileceğine inandığı anda büyü zarar görür. Bu aşamada bile sen tüm bunları nasıl yaparsın muhabbetine girmedi Can. Güvensizliği kendi korkularıyla ilgili. Sanem'in Aylin'e bilgi gönderdiğine inanan Can'a alerji geliştirebilirim. Sanem'in Polen alerjisi yanında halt eder Sanem ve Can birlikte çalışırlarken Sanem'in durumu kavraması, birlikte Aylin'e oyunlar oynamaları süper olur ama arkadaşlar, aranızda Sanem'in durumu çakıp da Aylin izliyordur diye çaktırmayacak sonradan Can'a söyleyecek kadar uyanık olabileceğine inanan var mı?

Emre bana anlaşılır geliyor. Zayıf. Çok zayıf. Yanında kim varsa ona dayanmaya çalışıyor. Emre-Can ilişkisinde Can'ın da hataları var. Bir kırık ailenin iki kırgın çocuğu onlar. İki sevgiyle büyümüş kardeş, iki sevgisize bir aile verse çok güzel olur bence. Ben senarist olsam Emre'yi bu saatten hele ki Can yumuşadıktan sonra karanlık tarafa geçirmem. Ama değilim:) Ben uzun zamandır Can ve Sanem arasındaki yeni problemin Hüma olacağını düşünüyorum. Can'ın annesinin de affedilmeye hakkı olduğunu aslında o kadar da kötü bir kadın olmadığını düşünüyorum. Sanem bu aileyi toparlamaya çalışırken gerilecek Can'la. Hüma hisselerini devretmeden önce Can'la konuşmak istedi. Can'ın yönettiği hisselerin sahibini muhattap almaması da saçma. Açmalıydı o telefonu. Yapmıyor işte bozuk:) Hüma da Can'ın Emre'ye yargısız infaz yaptığına inanabilir pekala. Yapar çünkü. Ben de inanırdım Can bütün ailesini kaybetsin Aydın ailesine içgüveysi gelsin istemiyorum ben ya. Kardeşiyle de annesiyle de barışsın mutlu olsun:)

8. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), oates79 (13-11-18), Yasemin68 (12-11-18), yedel (12-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlerisini bir kenara bırakırsak eğer ki; fragmandaki sahneler bence rüya değil. Çünkü Sanem şaşırıyor koordinatör olmasına. Bir o sahne var bir de böyle herkese Deren gibi davrandığı sahne. Sanem Volkan'a demişti ki bir gün elime düşersin, o zaman bunun intikamını alırım yazdım bir kenara bana fikir vermemeni diye. İşte o gün Sanem için bugün olabilir. Yani Sanem bunları yapmaz diyemiyorum. Gayet de kendisine sunulan fikirleri yırtabilir, sağa sola emir yağdırabilir, Deren ile dalga geçebilir. Maldivler espirisi yapmıştır. Espiri yapmadıysa da Deren'in kabusudur. Fikri bulana bir hediye verilecekti. Bu yemek herhalde. Bir de tabi kampanyada Can ile birlikte çalışacak. Sadece bu iş için kıdemi yükseldi.
    Sadece bu iş için kıdem yükselmesi diye bir şey olabilir mi? Niye? Slogan buldu diyeyse metin yazarının işi o'dur zaten. Slogan bulmak. Deren'in işiyle Sanem'inkinin ilgisi yok. Birbirlerine rakip değiller. Sanem o komiklikleri yapabilir evet ama ben Can Sanem'e böyle bir torpil yapıp Deren'e ayıp etmez diyorum. Sanem'in de ajansın ortasında Can'a balayı esprisi yapması benim için kafa sesiyle kavga etmesinden çok daha küçük düşürücü. Kimse ilişkimizi bilmesin yanlış anlarlar diye düşünmüş kız, şimdi iş de benim patron da nispeti mi yapacak? Benim kendini küçük düşürmekten anladığım budur. Yerlerin tozunu almak değil. Sahne gerçekse yakarım bu gezegeni

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Elitay88, fragmanı bir kez daha izledim emin olmak için.Erkenci Kuş değil de ,ev kuşuna aşık olmuşsun diyor.Hatırlattığın iyi oldu, ben bu ev kuşu lafına bozuldum biraz.Küçümseme sezdim.Ne yani ,bizim Sanemciğimiz evde oturmayı seven, işi gücü olmayan, niteliksiz biri mi ?Yakışmıyor mu Gamzeciğim arkadaşının yanına? Gıcık oldum sana Gamze, gıcııık.Ben mi yanlış anladım acaba, kötü bir niyet sezmemeli miyim , aydınlatın beni lütfen kızlar.
    Can da alındı. Ev kuşu değil nadir kuş anladın mı diye düzeltti Ama işte Sanem outdoor insanı değil. Evcimen bir tip. Can değil ev ülkede bile oturamıyor. Kız kötü niyetle söylememiş olabilir. Ayrıca Sanem de ev kuşu hepimiz öyle olmasından şikayet etmiyor muyuz kaç bölümdür

Galiba ortak zevkleri olan kişilerin dizileri de çok başka zamanlarda yayınlansa da ortak oluyormuş. Hiç bölüm kaçırmadan izlerdim. Hatta Fringe için kendimi ikna ettiğim cümlem bile var. Kendi içinde mantığı var........ tüm bilim kurgulara uymasa da Fringe için cuk otururdu bu tanım.

Şu şirketlerin iyi yazıldığını hiç görmedim ki. Masa başında oturan kalemler hayatlarında girmedikleri yerleri yazmaya çabalıyor. Bunun içinde Allah bilir başka dizilere filmlere falan bakıyorlardır. Yahu git bir şirkette iki gün harca ölmezsin.

Hakikaten Allah koruyor. Tüm tanımlamalara katılıyorum.
    Aaa inanmıyorum Walter Bishop'ı sevip koruyanlar derneği kuralım:))) Şirketler konusunda gerçekten bir iki bir şey öğrenseler senaryolarının da çapını büyütürler. Hep aynı entrikaları yazacaklarına yenilerini bulabilirler mesela Öyle şeyler oluyor ki dizide izlesek inanmayız

10. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), elitay88 (12-11-18), Yasemin68 (12-11-18), yedel (12-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri