Sayfa 183/200 İlkİlk ... 83133173179180181182183184185186187193 ... SonSon
1000 sonuçtan 911 ile 915 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Tamammm bu sonnnnnnn valla sonra yanıt manıt yazmayacağım bir süre... en azından akşama kadar.

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Sanem'i suçlamak da yersiz zaten. Hiç anlatmaya kalkışmamış olsa tamam. O kadar çok çabaladı ki ama Can istemedi. Şimdi anlat dese de anlatmasa yine bir şeyler söyleyebilir ama öğrenmek istemeyen kendisi. Ne olduysa olduysa oldu geride bırakalım diyor. Bu nedenle Sanem'in de aslında devamını anlatığını ama kendisinin öğrenmek istemediğini dile getirebilir. Bu kadarını da Sanem anlatmasa öğrenemeyecekti. Bunun da bir farkına varması lazım. Başkalarından öğrenmedi yani. Sanem'den öğrendi. Emre ile Sanem'i aynı değerlendirmemek lazım.
    Can gerçekten çok kırıldı. O yüzden daha düzgün düşünemiyor. Üstüne şirketin iflasına ramak kaldı. Ardından Fabri döndü geldi Sanem'e kancayı taktı. Olaylar o kadar üst üste geldi ki adamın gerçekten geçmişte olanları düşünmeye vakti olmadı.

Bu bölüm mesela hastane odasında kardeşinin başında tüm o sahneleri kısa kısa aklından geçiren bir Can doğruları görür. Emre'nin yaptıklarını sıraya koyar ama sonra yatakta yatan kardeşine bakar ve ne şirketin, ne giden işlerin ne de Aylin ile çevrilen dolapların hayatında değer verdiği kişilerden daha önemli olmadığını kabullenir.

Böylece Emre-Sanem-Can birlikteliği de bir anlam kazanır. Kötü Aylin devam edebilir ama Emre'yi o kızdan kurtarmak şart.

Emre eğer gerçekten abisini kaybetmiş olduğuna üzüldüyse ona bir daha oyun oynamaz. Çünkü kamptan ayrıldığında sözlerine takılmıştı. Derdi şirket olsa neden takılsın, hissesi var gider. Şimdi eline fırsat geçmiş, niye aynı hataları yapsın? Şu lisans olayı çıkmasın diye dua eder. Çünkü çıkarsa suç onun üzerine kalır. Aylin yaptı demez. Sanem de bilmiyor Aylin yaptı. Emre sanıyor ve Emre'yi bu yüzden kötü biri olarak biliyor. Zaafı olduğu için Aylin'i koruduğunu bilmiyor. Tabi bir de o zaman ortaklık mevzusunu açıklamak zorunda kalırdı. Aylin'e o fotolar nasıl gitti? Emre çekti ve gösterdi. Hani görüşmüyorlardı? Aylin bir de biz ortağız derse Emre biterdi. Şimdi Aylin'in Emre'ye karşı kullanacağı kozu kalmadı. Ortaklık ve ajan konusu açığa kavuştu. Şirketten bilgilerin nasıl sızdığı anlaşılmış olmalı çünkü Aylin ve Emre ortakmış. Kimi kullandıkları, kandırdıkları, oyuna alet ettikleri, yalanları değil nasıl gittiğinin ortaya çıkmış olması önemli.
    Kozlar bitti. Şantaj malzemesi kalmadı.

Zaten bu saatten sonra geçmişten bir olayı kullanmalarını yakıştıramam yenilere. Eskiler belki hepsini tek tek kullanıp süreyi uzatmaya niyetliydi ama yeniler o yola sapmasın. Bitti gitti. En çok oturup konuşurlar. Can bölüm başında tekrar tekrar özür diledi zaten. Bundan sonra ona düşen tek bir adım var. Özürlerinin samimi olduğunu göstermek. Aynı şekilde Sanem'e de bir daha Can'ın arkasından iş çevirmemek düşüyor. Güveniyor muyum Sanem'e? Tabii ki hayır. Bu kız bu saflıkla yarın da gelirse anneye kanar.

Geriye bir tek lisans kaldı. Bu Emre'yi korkutur ama Aylin'i yakar. Sanem de fazlaca yine suçu kendinde arıyor. Ben getirdim Emre'ye diyor. İyi de sen getirmesen o bir şekilde alırdı kafaya koyduysa. Sen ya da başkası. Üstelik sana yalan söyledi de getirtti. Nerden bilsin iftira atacak? Bilmediği için araştırdı hackeri. Hacker bulununca Can aklandı. Her şeyi Sanem'in üzerine yıkmak için sahne yazmasınlar lütfen. Olaylar birbirine bağlı zaten. Hepsi aynı yalanın yan ürünü. Eğer Sanem bilmeseydi ki Can şirketi satmak istiyor, Aziz Bey'in emekleri çöp olacak o fotoğrafları da getirmezdi. O dosyayı getirmeyeceği gibi. Konu zaten dosya değil artık, Sanem'in yalanlar söylemesi. Can'ı terk etmeyi düşünmesi. Bunların nedenini açıklarsa, Can da anlayabilirse bu sefer sorunu çözebilirler. Hikayenin nasıl yol izleyeceğine bağlı her şey.
    Lisansı Sanem konu etti bitti. Bir daha hakikaten onun üstünden bir şeyler yazmasınlar. Çok gereksiz olacak. Bu kadar izleyiciyiz aynı noktaya geliyoruz. Temcit pilavı mı bu, kırk kere koy sofraya.

İlerisini bir kenara bırakırsak eğer ki; fragmandaki sahneler bence rüya değil. Çünkü Sanem şaşırıyor koordinatör olmasına. Bir o sahne var bir de böyle herkese Deren gibi davrandığı sahne. Sanem Volkan'a demişti ki bir gün elime düşersin, o zaman bunun intikamını alırım yazdım bir kenara bana fikir vermemeni diye. İşte o gün Sanem için bugün olabilir. Yani Sanem bunları yapmaz diyemiyorum. Gayet de kendisine sunulan fikirleri yırtabilir, sağa sola emir yağdırabilir, Deren ile dalga geçebilir. Maldivler espirisi yapmıştır. Espiri yapmadıysa da Deren'in kabusudur. Fikri bulana bir hediye verilecekti. Bu yemek herhalde. Bir de tabi kampanyada Can ile birlikte çalışacak. Sadece bu iş için kıdemi yükseldi.
    Can, Sanem'e görevi veriyor. Çünkü birlikte çalışacaklar ve o Sanem'in bu işleri yapabileceğine inanıyor. Fakat sonrası hayal yani Deren'in kabusu olsun. Hatta ceyin ve Volkan'ın da kabusu olsun ama o saçma hareketleri Sanem gerçekten yapmasın. Yapar mı dersen evet kesinlikle yapar da YAPMASIN.

Can Gamze'ye Erkenci Kuş'a aşık olduğunu söylüyor. Daha doğrusu kabul ediyor. Hayır ne alakası var biz arkadaşız demiyor. Tahmin ediyorum; Sanem'in sen benimsin diye Can'ı öpmesi ve Can'ın da buna karşılık vermesi arkadaşlık zırvalığını kısmen ortadan kaldırdı. Emre'nin kazası da Can'ın artık bu olanları hazmedip, ikisine de bir şans daha vermeyi seçmesine neden oldu. Yani yine Emre kardeşi, Sanem de sevgilisi olabilirdi. Elbette yaşananlar unutulmayacak. O yüzden bölüm sonu eğer lisans meselesi patlamazsa Sanem ve Can yeniden ilişkilerine başlayabilirler.
    Ev kuşuna aşık olduğunu kabul ediyor. o öpüşmenin devamı var. Zaten bence kafaya buzu tutarken bitti arkadaş muhabbeti. Sonrası fazlalıkları temizlemek. Orada gözünün önünden ayırmayacağını kabullendi. Zaten dayanamıyor onsuzluğa bir de başına kötü bir şey gelmesine katlanamaz. Evde salata yaparken elini kesecek diye aklı çıktı bu adamın.

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Elitay88, fragmanı bir kez daha izledim emin olmak için.Erkenci Kuş değil de ,ev kuşuna aşık olmuşsun diyor.Hatırlattığın iyi oldu, ben bu ev kuşu lafına bozuldum biraz.Küçümseme sezdim.Ne yani ,bizim Sanemciğimiz evde oturmayı seven, işi gücü olmayan, niteliksiz biri mi ?Yakışmıyor mu Gamzeciğim arkadaşının yanına? Gıcık oldum sana Gamze, gıcııık.
    Ev kuşu orada evde oturmayı sevenden ziyade dağ kaplanına uymayan biri anlamında. Ama Can da artık eski dağ kaplanı değil. önceki konuşmalarına gönderme gibiydi. Can veriyor zaten yanıtı NADİR BULUNAN BİR KUŞ diyelim...... orada tespit var yani. Ben de kıza gıcığım. Oyuncuya yani Gamze'ye değil. Niye gıcığım? Çünkü manasız sıfatlar alan yeteneksizlere katlanamıyorum. Böyle böyle bir yerlerden başlıyorlar sonra bir bakmışsınız dünya güzeli(!) üstün yetenekli(!) diye dizilerde karşımızda. Hayır bir de bu kız gerçekten bir yarışmada güzel seçilmiş. Kim bu kadar kördü, diğer katılanlar nasıldı falan diye düşünmekten uykusu kaçar insanın.

Bu kez gerçekten kaçtım. Akşama görüşürüz.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

2. Beğenenler;
    oates79 (13-11-18), Zuzinha (12-11-18)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,009

Aldığı Beğeni: 1,735

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili Zuzinha, sevgili Yasemin68, beni aydınlattığınız için teşekkür ediyorum.Esas kızımızı yalnızca biz eleştirebiliriz, başkası laf söyleyince gücüme gidiyor, içime oturuyor.Hemcinslik damarım kabarıyor diyelim.Sanemimiz de birazcık akıllansa keşke ..Kendine yakışanı yapsa, sevdiğine destek olsa, başarılı olabileceğini dünya aleme kanıtlasa, kendine inansa.Bıcır bıcır, tatlı kaçık Sanemimizi tabi ki seviyoruz, o ayrı.

4. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), Yasemin68 (12-11-18), Zuzinha (12-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,583

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı ipekaziz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam öpüşeceklerken Can’ın “yok yapamayacağım, seninle yeniden sevgili olabilmeye hazır değilim, bünyem almıyor” minvalindeki duruşu beni biraz kırdı açıkcası
    Evet Can’a söylenen ve itiraf edilerek değil, ebelenerek ortaya çıkan bir sürü yalan var......henüz ebelenme imkanı bulunamadığı için ortaya çıkmamış olanları ise Demokles’in kılıcı gibi Sanem’in tepesinde asılı duruyor (öyle kabus görüp ağlayınca ben acıyıp üzülemiyorum Sanem’e....madem ilk yakalandığın yalanlarda çok üzüldün ve pişman oldun, hatta sonra ortaklık anlaşmasını kendi ellerinle teslim etmelere kalkıştın, o derece dürüstleştin,eee o zaman bu son kalan bir iki yalanını da kendi ağzınla itiraf etmelisin bebeeem....ne demişler birincisi hatadır, ama ikincisi aptallıktır)
    Lafı uzattım, ne diyordum, haa evet, Can’a yapılmış çok büyük bir hata var ve Can’ın bu hatayı öyle iki günde affede yazması ve “tamam yaa, ne olacak, anasını satiim, bir iki yalan işte, hem irademde çok zayıf bu kıza karşı, o halde afedeyim gitsin, öpüşüverelim” demesi çok zor....kabul

Lakin o zaman o kadar yanaşmayacak, o kadar yaklaşmayacak, o kadar burnunun dibine kadar girip, öpmeye kalkışmayacaksın kızı....Sanem’in de canı var, Sanem de insan
    Ay bugün çok vaktim var. Forumdaki ilk modum, ilk göz ağrım ipekazizime uzuuuun uzun sataşmak için mikemmel bir gün
    1 m2 alanda 3500 saat sohbet muhabbet edip kızı omuzlarında taşıdıktan sonra iradesi eriyivermişse nolmuş? Erimese bu nasıl aşk, bu ne nemrut adam diyecektiniz. Aşkısım ne yapsa yaranamıyor Neymiş efendim Sanem'in de canı varmış. Hayır efendim yok. Onun canları yandı bitti kendi bin beterini Can'a yaparken. Madem beraber olamayacaktı, aşkına karşılık vermeyecekti o niye ayrılmadı Can'ın dibinden? Yok yalnız kalalım yok çok isterim sonra istemiyorum sizi zorla mı? Sanem kendine baksın:)
    Can asansörde vazgeçeceğini bilerek yaklaşmadı Sanem'e. Kendini Sanem'in ağzında bulunca bir anda napıyorum huleyn dedi İffetini, iradesini korumaya kalktıysa suç mu? Zaten eylemi tamamlayamamış olmak onun bünyeye de yaramadı. İnemedi asansörden. Kızı öpmeden inmiş olmayı kendine yakıştıramadı:) Sanem'in eeea öpmeseniz de olur sohbetiniz yeter demesine takılmıyor kimse hayyyret bişi. Adam nebcim bozuldu neee dudaklarım şart değil miymiş, Sanem onlarsız da yaşayabilir miymiş diye?

O sahnede Sanem’in, Can’a hak vermesi pek dizilerde esas kız tarafından yapıldığını göremediğimiz orijinallikte bir olgunluktu...genelde kızlarımız öyle durumlarda gurur yapar ve beni istemeyeni ben hiç istemiyorum der....hatta Kiralık Aşk’ta izlediğimiz gibi suçlu olmasına rağmen zeytinyağı gibi üste bile çıkar.

Ben o sahnede “arkadaş kalalım” teklifinin Sanem’den gelmesini beklerdim....”tamam, anladım, beni affetmen mümkün görünmüyor, budurumda arkadaş kalalım” diyen Sanem olsaydı, Can bi tereddüt etseydi...”ulan,çok mu ileri gittim, çok mu kalbini kırdım kızın? Acaba bu noktadan sonra bir daha sevgili olabilme ihtimalimiz sıfırın altına mı indi?” gibi tereddütler yaşasaydı...iyi olurdu

Gerçi bölümün geri kalanında bu “arkadaş kalma” kavramınınne derece imkansızdan da mümkünsüz olduğunu izledik, hatta bölüm sonunda Sanem’in muhteşem çıkışıyla bu “arkadaş kalma” yalanının ne kadar gerçekçilikten uzak olduğunu gördük....:) 😊
    Sanem ve olgunluk? Yazarken gülme gelmedi mi modum? Olgunluk falan değil her zamanki gibi sınırları zorlamayan, ne çıkarsa bahtıma diyen, ona sunulan güzelliklere sahip çıkmayan bir Sanem izledik. Neyse ki kampta açık hava ve alkol iyi geldi sen öpmezsen ben öperim bunu niye daha önce düşünemedim dedi Sanem'in kalbi niye kırılacakmış? Hayal kırıklığı yaşamasını anlarım ama kalp kıracak bir şey yapmadı ki Can. Değerlisin dedi özür diledi. Mecbur mu hemen tekrar sevgili olmaya? Onu terk edeceğini söylemiş bir kadını öpmeye mecbur mu? Aaa yeter rahat bırakın adamımı

Kıskanırım, kıskanırsın, kıskanırlar halleri de umalım ve ümitedelim ki bu bölümde bitmiş olsun...Sanem’in zaten çok zaman yerlerde olanözgüveni böyle bariz, aşırı ortada, hiç belli etmemeye çalışıp ta kendini komikduruma düşüren hareketler yaparak bir de kıskançlık sergilediğinde iyice dibevuruyor....diğer yandan Fabri’yi kıskanan Can’ın neyi neden kıskandığınıanlamakta güçlük çekiyorum. Çünkü Sanem gayet açık ve net bir biçimde Fabri’yeağzının payını vermişken ve Can’a ne kadar aşık olduğunu bangır bangır bağırırken kıskanmak bana manasız geliyor
    Tamam da artık Can'la arkadaşlar. Fabri Sanem'e çok doğru bir şey söyledi. Ama gerizekalının onu Can'a söylemesi gerekirdi Arkadaşlık her ihtimale hazır olmaktır dedi. Can'dan umudunu kesen Sanem'in kalbini ya Fabri çalarsa? He bir de şarkısı bile var "Henüz 3 yaşındaaa bir kardeşim vaaar, seni ondan bileee kıskanıyoruuuum" Ay ölcem az kaldı kendi sululuğumda boğulcam

Evet çok olumsuzladım sanırım her bi şeyi
    O yüzden olumlu konulara geçeyim biraz da.....
    Kamp sahnelerini ben beğendim. Daha doğrusu Sanem’in düşüp oçukura yuvarlanana kadar olan kısmını değilde, sonrasını beğendim. Bu arada SeçkinÖzdemir’i bu dizide oyunculuk anlamında kendini geliştirmiş bulsamda o çukurayuvarlanma sahnesindeki oyunculuğu ilkokul 2. Sınıf seviyesindeydi....maalesefo sahneyi eşimde benimle izledi ve “allah aşkına bu dizileri mi izliyorsun?” diyebeni kınım kınım kınadı....ben de ağzımı açıp bi cevap veremedim, çünkü haklıydı
    Bu şimdi olumlamak mı oluyor? Hem Seçkin Özdemir oynamıyor bizim dizimizde:) Eşinizdir saygılar sevgiler ama hak vermedim. Ben de o dizileri izliyorum çok ayıp etmiş üstten bakmış

Fragmandan anlaşılan son sahnede Can’ın dudaklarına saldıran Sanem ile bitip, yeni bölümde aynı yerden devam ediyor....güzel...aferin,beğendim....çünkü dizilerde bu devamlılık hele iki bölüm arasında pek sıkrastladığımız bir durum değil. Tebrik ederim kurguyu ve kurgucuyu
    Lakin yine fragmandan anladığıma göre kaza yapan kardeşini(ki ciddi bir sağlık sıkıntısı yok Emre’nin, sadece annesinin gelmesinihızlandıracak o durum galiba) çok çabuk affetmiş Can Divit

Sanırım Can’ın havası sadece bize....”bana yamuk yapanıaffetmem, yalan söyleyeni silerim” falan diye pom pom atıyor ama en fazla 2 günsonra yumuşuyor....yazık o avukat arkadaşına oldu olan....üstelik o çocukcağızEmre’ye, Sanem’e falan oranla çok daha günahsızdı
    Ya ben 2 saati nasıl dolduracağız endişesiyle çalışan senaristlerin dramatik olayları 5 dakikada üstün körü işlemelerini anlamıyorum. Nolur Can iki gün kardeşi ölecek mi diye acı çekse? O arada flashbacklerle ilişkilerini daha yakından gözlemlesek. Birileri o arada Can'ın kendi hatalarını yüzüne vursa. Duygu ve karakter yazmak o kadar zor mu? Fragmanda Emre'yi o komik boyunlukla Can tarafından teselli edilirken görünce bir anda oha neler oluyor oluyoruz. Duygu geçişi desteklenmiyor. Hayati tehlike yoksa affetmek de yok. Hele teselli hiç yok Bir boyunlukla hallolmaz o iş hayır efendim. Can'ın affetme yolculuğu diye bir şey izleyemiyoruz. Boru boru konuşup yutuyor. Metin akıllı. Ne uğraşcam bu manyakla dedi kaçtı. Kalsa Can onu da affedip sonra laf sokup dururdu. Sana tekrar arkadaş olarak güvenemem ama avukatım olabilirsin Metin derdi. Noluyo be? Can'a mı laf çakıyorum ben? Alıcımın ayarlarını düzeltip gelcem
    Konu Zuzinha tarafından (12-11-18 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    oates79 (13-11-18)

Durum:
    ipekaziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Konular
    191
    Verdiği Beğeni
    174

Aldığı Beğeni: 744

Bahsedilme
    27 Mesaj

Yani ömrü hayatımda ilk defa sırf erkek tarafı olmayayım,ser’de modlukta var, biraz tarafsız takılayım, hem kıza, hem erkeğe çemkireyim giydireyim, elalem objektif yorum görsün dedik, ne biçim gömmüşsün beni be Zuzi 😊
    Evet, enişten biraz öyledir, Aslan burcu olmak gibi bir kusuru var, evlerden ırak...o yüzden hep bi tepeden tepeden bakış etrafa.... neyse ben gerekli yerlerde gazını alırım o ayrı...ama ukaladır benim kocam 😊

Ayrıca tamam, tamam Can Divit can’dır
    Kusursuzdur ve %100 haklıdır....seni kıracağıma, dişimi kırarım
    Konu ipekaziz tarafından (12-11-18 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    Zuzinha (12-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,583

Bahsedilme
    1 Mesaj

Yani ömrü hayatımda ilk defa sırf erkek tarafı olmayayım,ser’de modlukta var, biraz tarafsız takılayım, hem kıza, hem erkeğe çemkireyim giydireyim, elalem objektif yorum görsün dedik, ne biçim gömmüşsün beni be Zuzi 😊
    Evet, enişten biraz öyledir, Aslan burcu olmak gibi bir kusuru var, evlerden ırak...o yüzden hep bi tepeden tepeden bakış etrafa.... neyse ben gerekli yerlerde gazını alırım o ayrı...ama ukaladır benim kocam 😊

Ayrıca tamam, tamam Can Divit can’dır
    Kusursuzdur ve %100 haklıdır....seni kıracağıma, dişimi kırarım
    Ahahahahahahah ama ben de Aslan burcuyum Koptum:) Şu an bir ikilemdeyim. Aslan burcuysa haklıdır. Ben de Aslan burcuyum ben de haklıyım. Nolcak şimdi? Öpüyorum çok

10. Beğenenler;
    nazella (12-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri