Sayfa 184/200 İlkİlk ... 84134174180181182183184185186187188194 ... SonSon
1000 sonuçtan 916 ile 920 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    315

Aldığı Beğeni: 689

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece bu iş için kıdem yükselmesi diye bir şey olabilir mi? Niye? Slogan buldu diyeyse metin yazarının işi o'dur zaten. Slogan bulmak. Deren'in işiyle Sanem'inkinin ilgisi yok. Birbirlerine rakip değiller. Sanem o komiklikleri yapabilir evet ama ben Can Sanem'e böyle bir torpil yapıp Deren'e ayıp etmez diyorum. Sanem'in de ajansın ortasında Can'a balayı esprisi yapması benim için kafa sesiyle kavga etmesinden çok daha küçük düşürücü. Kimse ilişkimizi bilmesin yanlış anlarlar diye düşünmüş kız, şimdi iş de benim patron da nispeti mi yapacak? Benim kendini küçük düşürmekten anladığım budur. Yerlerin tozunu almak değil. Sahne gerçekse yakarım bu gezegeni

Can da alındı. Ev kuşu değil nadir kuş anladın mı diye düzeltti Ama işte Sanem outdoor insanı değil. Evcimen bir tip. Can değil ev ülkede bile oturamıyor. Kız kötü niyetle söylememiş olabilir. Ayrıca Sanem de ev kuşu hepimiz öyle olmasından şikayet etmiyor muyuz kaç bölümdür
    Ona bakarsan ajansta kimin ne iş yaptığı belli değil Zuzi. İmece usulü çalışıyorlar. Güliz Aziz Bey'in asistanı idi boşa çıktı, Leyla Emre Bey'in asistanı idi boşa çıktı. Can'ın asistanı yok ama patron. Herkes onun emrinde çalışıyor. Deren ise kreatif müdürü. Sanem stajyer metin yazarı oldu ama 3 aylık verilen bir kıdemdi bu. Sözleşmede 3 aylık staj hakkı kazandı gibi bir şeyler diyorlardı. Yine getir götür yapıyor. Esas görev tanımı getir-götür. Ayrıca toplantılara da katılıyor ve fikir sunuyor. CeyCey de sundu ama beğenilmedi.

Sahne gerçek olmayabilir ama bana olma ihtimali de var gibi geliyor hem de yüksek. Çünkü 2 ayrı sahne var. Birinde Deren için söylenen Maldivler lafı var, diğerinde Deren gibi davranıp, sağa sola emir yağdıran Sanem var. Sanem deli dolu olduğu için böyle şeyler yapabilir. Sadece Maldivler ve koordinatörlük kısmı hayal desek, diğeri havada kalır Deren gibi sağa sola emir yağdıran Sanem. Hepsi bir bütün olarak rüya ise de biraz uzun bir rüya oluyor. Önce görevi alıyor, sonra görevi yerine getirmeye başlıyor. Yani rüya görüyorsa da Sanem görüyordur bu kadar uzun bir hayal. Biri Deren'in biri Sanem'in de olabilir. Eğer rüya ise Can'ın Sanem'e bakışı da rüya oluyor.

Ev Kuşu olabilir Sanem ama gezmeyi de seviyor. Can'a göre ev kuşu olabilir. O da zaten kabul etmiyor nadir bulunan bir kuş diyelim düzeltmesi yapıyor. Gönlünü kaptırdığını kabul ediyor. Arkadaşlık buraya kadardı. Sanem gıcıklık olsun diye devam edebilir belki arkadaş demeye. Bu sefer de Can'ın sabrının taşması sağlanabilir. Bölüm sonu da ona bağlanabilir. İkinci fragmanı da seyrettikten sonra bölüm sonu ile ilgili biraz fikir sahibi olabiliriz.

2. Beğenenler;
    oates79 (13-11-18), Yasemin68 (12-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,583

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona bakarsan ajansta kimin ne iş yaptığı belli değil Zuzi. İmece usulü çalışıyorlar. Güliz Aziz Bey'in asistanı idi boşa çıktı, Leyla Emre Bey'in asistanı idi boşa çıktı. Can'ın asistanı yok ama patron. Herkes onun emrinde çalışıyor. Deren ise kreatif müdürü. Sanem stajyer metin yazarı oldu ama 3 aylık verilen bir kıdemdi bu. Sözleşmede 3 aylık staj hakkı kazandı gibi bir şeyler diyorlardı. Yine getir götür yapıyor. Esas görev tanımı getir-götür. Ayrıca toplantılara da katılıyor ve fikir sunuyor. CeyCey de sundu ama beğenilmedi.

Sahne gerçek olmayabilir ama bana olma ihtimali de var gibi geliyor hem de yüksek. Çünkü 2 ayrı sahne var. Birinde Deren için söylenen Maldivler lafı var, diğerinde Deren gibi davranıp, sağa sola emir yağdıran Sanem var. Sanem deli dolu olduğu için böyle şeyler yapabilir. Sadece Maldivler ve koordinatörlük kısmı hayal desek, diğeri havada kalır Deren gibi sağa sola emir yağdıran Sanem. Hepsi bir bütün olarak rüya ise de biraz uzun bir rüya oluyor. Önce görevi alıyor, sonra görevi yerine getirmeye başlıyor. Yani rüya görüyorsa da Sanem görüyordur bu kadar uzun bir hayal. Biri Deren'in biri Sanem'in de olabilir. Eğer rüya ise Can'ın Sanem'e bakışı da rüya oluyor.

Ev Kuşu olabilir Sanem ama gezmeyi de seviyor. Can'a göre ev kuşu olabilir. O da zaten kabul etmiyor nadir bulunan bir kuş diyelim düzeltmesi yapıyor. Gönlünü kaptırdığını kabul ediyor. Arkadaşlık buraya kadardı. Sanem gıcıklık olsun diye devam edebilir belki arkadaş demeye. Bu sefer de Can'ın sabrının taşması sağlanabilir. Bölüm sonu da ona bağlanabilir. İkinci fragmanı da seyrettikten sonra bölüm sonu ile ilgili biraz fikir sahibi olabiliriz.
    Ahahahahahaha ama yaaa ölcem gülmekten. Sayfadaki herkesten Allah razı olsun, Allah da sizi güldürsün Ajanstaki pozisyon karmaşası daha iyi özetlenemezdi:)))) Güliz patronun asistanıydı değil mi vallahi unutmuşum. Leyla kimin asistanı şimdi? Ve evet Can’ın niye asistanı yok?:))) Sanem olabilir mesela.

İki parça olabilir diyorsun. Oates bebeğimin dediği gibi yani Sanem’in koordinatör olduğu kısım doğru Maldivler hayal. Mantıklı. Fragmanın yarısının bir hayale ayrılması da saçma olur. Ama beni çok bozdu bu durum. Sanem her fikir bulduğunda yeni bir pozisyon mu verilecek? Ajans o ayol. Fikrini çalıp kendilerinin gibi satmadıklarına şükretsin:))) Sanem’e gerçekten zeka, yetenek azim yazılacağına bulduğu iki fikir abartılıp sunulacaksa, bir slogan bularak Sanem Deren’i şirketin aldığı en büyük işte ekarte etmeyi hak etmiş gibi yazılacaksa bu bana çok ters. İzlediklerimi ne Can’a yakıştırdım ne Sanem’e. Can’ın bakışlarının hayal olması ihtimali beni de üzüyor ama daha çok bakar bişi olmaz:) Yeter ki karakterlerin etik çizgileri bozulmasın:))))

Sanem öpüşmeyi hatırlayacak mı hatırladığını kabul edecek mi valla bilemedim. Can karşılık vermiş gerisi hallolur:)))) 2. fragman ne günüydü? Çarşamba?

4. Beğenenler;
    elitay88 (12-11-18), oates79 (13-11-18), Yasemin68 (12-11-18)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,009

Aldığı Beğeni: 1,736

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ofisteki herkes evine gitti, bense mesaideyim, iyi mi.Yok Deren'in rüyası, yok Sanem'in rüyası..Hayır efendim, kabul etmiyorum.Yemek teklifi bile rüya olabilir razıyım ama onu bunu anlamam, o Can'ın bakışları buraya gelecek.Ben bu diziyi %80 o adamın aşk dolu bakan bakışları için izliyorum. 2. fragman en erken çarşamba akşamı çıkar arkadaşlar.Bölümün geneline perspektif açıdan bakmamız için yeterli olur diye düşünüyorum.

Bana Aslan burcu demeyin.Büyük oğlum bu burçtan ve bana kök söktürüyor.Sorsan her şeyi o bilir, karşı fikir kabul etmez, havasından geçilmez, azıcık ta kendini beğenmiş.Benim eşim de genelde açık oturum, belgesel izler.Dizilerle arası yoktur, izlediğim diziler ona kalırsa saçmalık ötesi.Sosyal medyada da dizimizle ilgili bazı kötü yorumlar duyunca üzülüyorum, zeka seviyesi düşük kişiler izliyormuş güya bizim diziyi.Bla bla bla.Çok kızıyorum onlara, cevap vermeye değmezler bunu da biliyorum.

Ben kaçtım, yarın görüşürüz inşallah.Keyifli sohbetler diliyorum forumdaşlarım.
    Konu yedel tarafından (12-11-18 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .Benim eşim de genelde açık oturum, belgesel izler.Dizilerle arası yoktur, izlediğim diziler ona kalırsa saçmalık ötesi.Sosyal medyada da dizimizle ilgili bazı kötü yorumlar duyunca üzülüyorum, zeka seviyesi düşük kişiler izliyormuş güya bizim diziyi.Bla bla bla.Çok kızıyorum onlara, cevap vermeye değmezler bunu da biliyorum.
    öncelikle kolay gelsin. Mesai ayrı dert, iş varken aklın başka yerde olması ayrı dert.

Ben Can Yaman'ı ilk işinden beri izlerim. Bir Selen'li dizisini izlememiştim. Onu da TRT tekrar verirken 15 bl kadar izledim. Selene dayanamadım bıraktım.

Demet'in Çilek Kokusunu bile izledim. Onun ilk işi hiç yok bende.

Yani iki oyuncu da benim keyifle izlediğim, her işlerinde oyunculuklarının üstün bir şeyler koyduklarını görüp kendi çocuklarım başarılı olmuş gibi sevindiğim insanlar.

Bu diziyi de ikisini duyduğum andan beri MA hikayesine rağmen izlemeye karar vermiştim. Tüm bunları niye mi yazdım? Hepsini eşim izlemedi. Özge'ye dayanamadı Dolunay'ı bıraktı. Çilek Kokusuna bir bölüm baktı. Gönül İşlerinde sevdi Can'ı. o gün bugün her işinin ilk bölümünü izler. İnadına Aşk'ı yine tek bölüm izledi. Erkenci Kuş için de aynısını yapacak dedim. Sevse de konuyu sevmezse kimsenin işini izlemez. Erkenci Kuş'un fragmanlarını bile izliyor. Adam keyif alıyor.

Zeka düzeyine laf edenlerin zekasını ayrı tartışırım. Neyi izliyorlar, neye rakip de çamur atıyorlar bir bakmak lazım........... Romantik Komedi izlemek ne zamandan beri zeka seviyesi göstergesi olmuş? O zaman ben de ağlak zırlak dizileri izleyip kendi daha çok ağlayanlara laf edeyim.......... Aptallar niye ağlıyorsunuz onlar masuscuktan öyle yapıyor, yok bak binlerce lira kazanıp evine gidiyor falan mı diyeyim seyirciye....... Hepimiz hayata daha güzel bakma çabasındayız. Gerçek hayat zaten kötüyken iki keyifli iş izlememize laf edenlerin burnu akmaya devam etsin. Biz gülüyor, eğleniyor, güzel insanlarla keyifli bir iş izliyoruz.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

7. Beğenenler;
    aradaderede (12-11-18), fezar9091 (12-11-18)

Durum:
    kalsedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    T.C.
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 19

Bahsedilme
    0 Mesaj

İyi akşamlar,
    Haberlerde toplum olarak psikolojik rahatsızlığı olanlarda artma olduğunu duydum. Hayat şartları, şehitler derken zaten bir yorgunluk moralsizlik içindeyken...dizilerde (seyretmek istemediğim ama sıkça gösterilen fragmanlarından edindiğim izlenim) şiddet gören kadınlar/erkekler, silahlar, kadın bağrışları, ağlama duvarı hale gelen anne ağlamaları...hadi bir-iki dizide olur da hepsinde de olmaz yani dramın da bu kadar sömürüsü olmamalı...İşte durum bu iken ben niye Erkenci kuşu izliyorum; Foruma bu diziyle ilgili ciddi yorumlar yapmıştım şimdi vazgeçtim, bu dizi beni rahatlatıyor. Nasıl? "Bayağı bayağı bayağı" yıllar önce ilkokulda okumayı söktükten sonra okuduğumuz ilk hikaye kitabı Oya ile Ali'nin maceraları olurdu. Oya ip atlar, Ali top tutardı. Bir de bunların beraber yaptıkları vardı. Oya ile Ali "mahallede", Oya ile Ali " bakkalda", Oya ile Ali "kampta", Oya ile Ali "partide, Oya ile Ali "piknikte"...gibi vallahi bu tadı alıyorum hani insan yaşlanınca çocukluğuna dönermiş derler ya ben de öyle oldum galiba... Sanem'le Can... hikayeye devam... bir gecede olsa rahatlatıyorsunuz.

9. Beğenenler;
    oates79 (13-11-18), Yasemin68 (12-11-18), yedel (13-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri