Sayfa 116/196 İlkİlk ... 1666106112113114115116117118119120126166 ... SonSon
979 sonuçtan 576 ile 580 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nihayetttt keyifli bir frg. ile geldiler.

Hoşuma gitti, eğleneceğiz bu hafta inşallah hallerine bakıp bakıp.

Sonunda kızı kaçırmaya karar verdi Can, başka türlü bu inatlarla başa çıkması zor zaten. Kendisinden biliyordur eminim.

Şu topuz detayının dizide konu edilmesi de çok güzel. İzleyiciye minnak notcuk olmuş. Geçmişe dönüyorsun deyip laf çarpıyor aslında Sanem. Tek anlamadığım yer neyi tekmelediği

Güzel bir gün olsun, keyfiniz daim olsunnnnn
    Ben sana tekmeyi izah edeyim. Can Sanem'e hayali bir reklam projesi işi vermişti gizli. Sanem de aklına fikir gelmiş ve Polen'in arkasında işaretlerle topu anlatmaya çalışıyor. Fikri buldum diyor.

Özette bilinmedik bir şey yok. Fotolardan güzel bilgi aldık...

Leyla da yayın evinde çalışmaya başlıyor. Eee kardeşleri fena kızdırdılar. Koşsunlar artık peşlerinde.

Kafedeki ertesi gün işi bırakma söylemi gerçek olmuş, ikisi de yeni işine başlamış.

En sevdiğim de Yiğit'in Sanem'in elini tuttuğu oldu. O sahnede Can'ı izlemek ne keyiffffffff

Yemek yaptıkları ve Can'ın Sanem'i kaçırdığı aynı gün.
    Acaba Yiğit'in evde yemek yapma teklifini mi duyup iyice kuduruyor? Sanki ikisi yalnızmış gibi düşünmüştüm. Belki de sonra bir yerde yine görüşüyolar ve Sanem pratik yapmak için Yiğit'e gideceğini söylüyordur. Üffffff süperrr olur süper. Yok öyle her an Polen ile evde bir arada olmak. Beter ol Can, diyeceğim bol sahne istiyorum.

Zaten frg. biliyoruz bu kadar yakınlık delirtmiş ki kızı kaçırıyor sonunda. Sabah yazmayı unutmuşum. Şu aynı anda aradıkları sahnenin devamında sabaha kadar uyumadıklarını da görelim. Kafayı yesinlerrrrrr… (şeytan azapta gerek)
    Can'ın kıskançlığı büyüktür Sanem'den. Bunu hep söyleriz. Daha sevgili değillerken kendisi Polen ile sevgiliyken ve henüz ayrılacağını konuşamamışken Sanem'i de nişanlı bilirken tuttu kızın elini partiden çıktı. Şimdi gelmiş adamın biri sürekli Sanem ile dipdibe. Elini filan tutuyor. İlgi duyuyor. Can delirmesin de ne yapsın? Sanem de kıskanıyor ama bir şey yapamıyor. Terk edildi. Aşklarından vazgeçtiğini görünce kalbi kırıldı. Üstüne Hüma sürekli başka kızları övüyor Can da Sanem'in yüreğini hafifletecek övgülerde bulunmuyor. Can için yeni bir durum karşısında güçlü bir rakibin olması. Sanem aşkı için yeterince savaştı. Bu yüzden yoluma gidicem dedi.

Açıkçası ben Aydın kardeşlerin bu dediklerini yapacağını sanmıyordum. Gaza gelip söylediler sonra da vazgeçtiler diye düşündüm. Gerçekten istifa etmişler. Sanem etmişti zaten de ihbar süresinin sona ermesini bekliyordu.

Bu kıskandırma savaşları Can açısından iyi. Çünkü inadını kırmasını sağlıyor. Can pes ettiyse ki kızı kaçırmaya kalkmış Sanem'i ikna etmesi birkaç çabasına bakar. Yeniden sevgili olabilmeleri için Sanem'e bazı açıklamalar yapmalı Can. Neden Balkanlara gidicem dedi? Neden Sanem'i bir türlü affedemedi? Sanem'in hayatındaki değerini anladı mı? Bir daha prensip yüzünden aşklarından vazgeçer mi? Bu ikinci terk ediş, ikinci ayrılık. Sanem yalan söylediğinde daha doğrusu gerçeği sakladığında demişti ki Can beni anlar sonuçta onun için yaptım. Öyle oldu mu? Hayır tabi ki. Can gidicem diyene kadar Sanem Can'ın kendisini anlayacağını umut ediyordu. Yoruldum dedi. Prensiplerle savaşmaktan yoruldu, etrafındaki entrikalardan yoruldu. Bir taraf yorulursa diğer taraf koşmalı ki aşk var gücüyle devam etsin karşılıklı. O yüzden ben Can savaşsın ve mücadele etsin diyorum aşkları için.

Can'ın Sanem'i kaçırması son sahnedir diye düşünüyorum. 34'te güzel sahneler olabilir ve belki bölüm sonu barışma sahnesi. Bakıcaz. Zaman gösterir.

2. Beğenenler;
    amanayol (09-03-19), Yasemin68 (07-03-19)

Durum:
    seyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 16

Bahsedilme
    0 Mesaj

Iyi akşamlar.evet eğleneceğimiz bir bölüm gibi duruyor.Cancım gidecem karar verdim polenin teklifini kabul ettim demekle olmuyor işte.😁sanemin tekmeleme sahnesinde Can'a kendisine uydurulan top ile ilgili reklamdan bahsetmeye çalıştığını düşündüm.Sanam ciddi ciddi araştırıyor demekki😁😂

4. Beğenenler;
    amanayol (09-03-19), yedel (07-03-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Elitay ve Seyhun siz iyi niyetli, ben art niyetliyim kesin...

Ben orada başka bir şeyleri tekmeliyor diye düşünüyordum. Polen'in kafasını mı top yapar, Polen'le gülerek konuşan Can'ın o topuzunu kökünden keser, top gibi oynarım mı der, falan diyordum... Hakikaten pek art niyetliymişim...

elitaycığım, Can'ı izlemek hakikaten keyif olacak. Adam zaten yakışıklı. Bir de kıskanınca daha bir izlenesi oluyor.

Sanem inat etsin ama di mi? Biraz daha süründürsün. Tamam 34 sonunda barışsınlar artık daaaa barışana kadar Can dil döksün. İçimiz soğusun.

Hadi bu hafta güzel sahnelerle bol bol eğlenelim. Saçmalamasınlar, çocuklaşmasınlar, sadece aşk acısı çekerken tuhaf davranışlar sergilesinler yeter.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

6. Beğenenler;
    amanayol (09-03-19), yedel (07-03-19)

Durum:
    seyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 16

Bahsedilme
    0 Mesaj

Evet bencede Can biraz dil döksün.Kendi kendine gitmeye karar verip aşkdan vazgeçmek nasıl olmuş anlatsın
    Ama 34 de lütfen barışsınlar artık😉

8. Beğenenler;
    yedel (07-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Elitay ve Seyhun siz iyi niyetli, ben art niyetliyim kesin...

Ben orada başka bir şeyleri tekmeliyor diye düşünüyordum. Polen'in kafasını mı top yapar, Polen'le gülerek konuşan Can'ın o topuzunu kökünden keser, top gibi oynarım mı der, falan diyordum... Hakikaten pek art niyetliymişim...

elitaycığım, Can'ı izlemek hakikaten keyif olacak. Adam zaten yakışıklı. Bir de kıskanınca daha bir izlenesi oluyor.

Sanem inat etsin ama di mi? Biraz daha süründürsün. Tamam 34 sonunda barışsınlar artık daaaa barışana kadar Can dil döksün. İçimiz soğusun.

Hadi bu hafta güzel sahnelerle bol bol eğlenelim. Saçmalamasınlar, çocuklaşmasınlar, sadece aşk acısı çekerken tuhaf davranışlar sergilesinler yeter.
    Yok ben de başta anlamadım. Saçmalıyor sandım da top deyince aklıma geldi. Saf Sanem gerçekten gizli görevde olduğunu zannediyor. Can'ın yalan söyleyebileceğini aklına getiremiyor.

Şimdi çok garip ama ben de hem barışsınlar istiyorum 34. bölümde hem de Sanem biraz Can'ı süründürsün istiyorum. Yani aşkı için çabalamaya zorlasın. Sanem için Can'ın tek alternatif olmadığı ortada. Oğlumuz ne kadar dikkat çekiyorsa kızımız da dikkat çekebiliyor. Daha önce de ilgilenenler oldu ama Sanem hiçbirine yakın olmadı. Levent 1 bölüm kaldı, Fabri bölümlerce. Sanem Fabri'ye hiç yüz vermedi. Aksine herkesin içinde haddini bildirdi. Hediyesini geri verdi. Yiğit ile tesadüf eseri tanıştılar. Hayallerini paylaştılar. Ortak bir nokta yakaladılar. Arkadaş olarak iyi geçiniyorlar. Yiğit'in Sanem'den hoşlandığı da belli. Can için potansiyel tehlike. Sürekli beraberler. Can Balkanlara bu yüzden mi gidemiyor bilmiyorum ama Sanem'e olan aşkı yüzünden başından beri gidemeyeceğini itiraf etmesini bekliyorum. Bence Sanem'in yerinde olan her kadın bekler. Çünkü Can'ın gitmesi Sanem'den vazgeçtiği anlamına geliyor. Beni burada tutan tek şey sensin demişti.

Ben dizinin ilerleyen bölümlerinde bu aşkın baştan sonra tekrar hatırlatılmasını istiyorum. Bu da ya bir geçici hafıza kaybıyla olur ya da evlenme teklifiyle. Mağlum birincisi güme gitti. Sanem'in güçlü bir görsel hafızası var. Kafasını kaç kere çarptı. Cama çarptı, sehpaya çarptı, kaza yaptı çarptı, çukura düştü çarptı. Hiç hafıza kaybı yaşamadı. Belki bir sefer yaşar. Peki ne olur? Yeni tanıştığı kişileri hatırlamaz. Kendini bakkal Sanem sanar. Romanını yazmaya devam eder. Sonra etrafındakiler hatırlatmaya bakar. Can'a olan aşkını unutacağı için o büyük aşkı tekrar yaşamaları gerekir. Her anda aynı tepkileri veren Sanem Can'a bir kez daha aşık olur. Benim Albatrosum sensin hafızaya gerek yok hatırlamam için der. Hafızasının yerine geldiğini söylerken Can'a aşklarını hatırlatmak için gösterdiği çabaya teşekkür eder. Can da belki ay taşından yaptırdığı yüzükle yeniden bir teklif hazırlar. Belki öyle bir şey olur ki Can Sanem hala hatırlamıyor ama yeniden aşık oldu diye evlilik teklif ederken ipucu Sanem'den gelir. "O gün kabul edememiştim. Evet demeyi çok istemiştim. Bugüne kısmetmiş diye şiirsel bir konuşmayla evet desin. Hayaller hayaller....

Can Divit topuza geri dönünce biz de eski günleri ne kadar özlediğimizi fark ettik. Can'ın Sanem'in peşinden koştuğu günler. Sanem'in heyecanını arkadaşlarıyla paylaştığı günler. Albatros itirafı. Bu özel anların tekrar hatırlanması seyircinin hoşuna gider. Sürekli kıskanma, kıskandırma yarışları çocukça. Kıskanmasınlar demiyoruz zaten ama aralarına başkalarını dahil etmemeliler. Sadece ikisi. Polen artık Can'dan vazgeçsin. Hatta kardeşine de Sanem'den vazgeçmesini öğütlesin. Yiğit Can Sanem'e aşık olduğunda Sanem'in nişanlı olduğunu sanıyormuş. Buna rağmen vazgeçmemiş. Şansını denemiş. Ben neden vazgeçeyim diye ablasını dinlemeyişi de olur. Çünkü Polen kadar bilmiyor, denemedi. Kendi yaşayıp görmek isteyebilir. Sonunda da ya Deren ile olur ya da yayınevini Sanem'e devredip gider. Aslında ben Deren'i Osman ile yakıştırıyorum ama oluru yok gibi en azından şuanlık.

Bir de ben Can ve Sanem'in geleceğe dair birlikte hayaller kurmasını da izlemek isterim. Roman konusunda Can da Yiğit kadar meraklı olmalı. Merak etmeli o romanı. Şu günlüğü mesela okutabilirler Can'a. Günlük böyleyse roman nasıldır diye sevdiceğini övebilir. Romanda yer alacak görselerin fotoğraflarını Can çekebilir. Yemek kitabından daha çok ilgisini çekecektir. Atıyorum deniz fotoğrafı, hamak fotoğrafı, yaşlı ve mutlu bir çift fotoğrafı, gölde gezinti ya da uçan kuşlar. Ne gerekiyorsa Sanem belirtir. Birlikte Sanem'in hayalini gerçekleştirmek için çalışırlar. Fotoğrafları çeken Albatrosuma yürekten teşekkür ederim. Yıllarca sürecek bir aşkla romanımı kendisine ithaf ediyorum diyebilir. Umarım romanı güzel bir konuya bağlarlar. Dizinin neredeyse esas konularından biri. Sanem bir değil birkaç roman yazsın. Reklam sektörünü de bırakmasın. Fikri Harika için büyük kayıp olur. Bakalım bu konuya değinecekler mi? Sanemsiz Fikr-i Harika eski başarısını sürdürebilecek mi? Sanem o şirkette nasıl bir öneme sahipti? Sanem Fikr-i Harika'ya dönecek mi? Yani bence bunlar da önemli konular. Dizide işlenirse ilgi görür diye tahmin ediyorum. 33. bölümden pek bir beklentim yok. Bence aynı şeyler. Sonu biraz değişik. Zaten son sahne heyecanlandırdı izleyiciyi. Esas oğlan pasif kaldıkça heyecan düştü. Kaçırma hamlesi heyecanı arttırdı. Önizleme sahnesini merak ediyorum. 34 sonu-35 sonu ya da 36 sonu barışmalarını istiyorum. 44 ya da 45 sezon finali olacak reytingler düşmezse. 8 bölümde aşklarının ciddileştiğini seyredersek yeni sezona belki evlilik süreçlerini seyredebiliriz.

10. Beğenenler;
    Yasemin68 (08-03-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri