Sayfa 124/196 İlkİlk ... 2474114120121122123124125126127128134174 ... SonSon
979 sonuçtan 616 ile 620 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Çok degıl bır bolum veya iki bolum boyle sınır olarak ikincı sezon izlenmez izlenılmesı için bazı isteklerın olması lazım degılmı? 10 bolum sevmeyerek duzelecek dıye bekle bır bolum de hepsını gerçeklestırmekmı butun duzılerde her şey sonun da çıkıyorya bu da oyle mı olacak ? İçimiz dekı yaglar bır bolumde geçermı ? Aldıgımız kiloları bır gunde verebılıyormuyuz ..........

2. Beğenenler;
    yedel (14-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kazığın atılması ile 'yendiğinin' hissedilmesi arasında geçen zamandayız. Can daha o kazığın kaynağını bilmiyor. Arkasından yaptığı hiçbir şeyi görmedi daha. İnsan partide bayılıp evde normale dönen anneden de şüphelenir ama Can hiç o kafada değil. Aksine açık kapatma derdinde gibi. Bu hafta laf çarptı da biraz rahatladım.

Can da yapardı...... ama işte artık -di li geçmiş zaman kullanıyorum. Şimdiki Can yapar mı bilemiyorum. Hem Sanem'e hem de bize aşkını ispatlamalı. Yoksa kimse inanmayacak Can'ın sevdiğine.

Hikayenin en masumu Sanem. En başta Emre'ye ve yalanlarına inandı. Aslında Sanem'in de hatası var! 40. yıl partisinde duyduğu şirketi kapatıyoruz lafının FH için söylendiğini sanması. Kalan her şey onun üstüne inşaa edildi. Sonra Can'a olan aşkı ve onun için halen her şeyi yapabilecek bir kafada olması.

Aşk bu kadar gözü kara mı yapmalı?

Sanem, kendi kırılmalarının üstünde hiç durmuyor. Canı yansa da bunu yansıtmıyor. Her an şansını yeniden denemeyi gurursuzluk olarak görmüyor. Doğrusunu o mu yapıyor?

Şahsi fikrim.... HAYIR, ASLA DOĞRU DAVRANMIYOR. Ne kadar severse sevsin her insanın önce kendine saygısı olması lazım. Biz bu dizinin tüm kadınlarında o saygısızlığı görüyoruz. Ne onurlarını, ne gururlarını izlemedik hiç birinin. Belki örnek diye vereceğimiz iki sahne vardır. Biri Polen'i dg de bırakıp giden Can'dan sonra kızın not ile evi terk etmesi (niye kaldığı kısmını hiçççççç yazmıyorum, sadece son hareketini baz alıyorum) ve Sanem'in yeni işe başlaması... 33 bl de iki sahne mi buldum kadınların doğru hareketi olarak? Vallahi bravooooo

İyi bir sebep ile........ çok iyi bir sebep ile.......... KA da nişanlılık iyi bir sebepti. Burada da sağlam bir sebep gerekiyor geri dönmesi için, yoksa bırakalım çalışsın orada. Hem bize de ceyin az olduğu sahneler olarak geri döner ve başımız çok ağrımaz.

Bak bir aklıma takılan ama yazmaya unuttuğum konu daha... Israrla Polen'in bir kaç güne gideceği söyleniyor dizide. Kadroya adının yazılması gitmesine engel değil kitap işi de hızlandırıldı. Bir haftada halledecekler. Tabii bu gidiş muhabbeti Can ile gidebilmek içindi ama Polen'in işi gücü hakkında hiçbir şey konuşulmuyor. İşe dönmesi gerekiyor mu? Yoksa Can gitmeyince Polen de iyice kudurup burada mı kalacak? Sen diyordun ya, bu kadının anlaması için daha ne olması lazım? Hakikaten ne olması lazım merak ediyorum. Kız takıntılı manyağın teki oldu çıktı.

Yiğit-Deren uyumlu olacak mı meraktayım. Deren'e iyi biri lazım. Yiğit iyi... Bir arada biraz daha görelim bakalım ne olacaklar

Spoiler İçermektedir

Spoiler İçermektedir

amannnn yeterrrrrrr ayrılık ayrılık çok sıkıldım. Bir de ayrılıkların sonrası yaşananlar benzedikçe ayrılıklar da anlamsızlaşıyor. Gerçi Can bu kez daha inat çıktı. 3. ayrılıkta daha da inatlaşıp Polen ile evlenir, ohhh sen sağ ben salim, küfürlerimiz ile anarız yazanları........................

Can annesinin çevirdiği dolapları anlayamayacak bir karakter değil. Sanem annene bir şans ver dedikçe "Sen onu tanımıyorsun işin içinde annem varsa derdin bin türlüsü kapıdadır. Huzur kaçırmayı çok iyi bilir." demişti. Hiç bir şey demese annesine Polen konusunda ayar vermeli. Sen istediğin gibi görüş ama bir daha bana sakın emrivaki yapma diyebilir. Hayatıma karışma. Benim adıma planlar yapma. Bunlarla uğraşacağına Emre yani oğlun mutsuz onunla ilgilen ama bir anne gibi. Can'dan bekliyoruz ama yok zaten gidicem, idare etmek için, uğraşmamak için, kıskandırmak için bir şeyler diyor.

Sanem'i baz alalım. Ailesi Zebercet ile evleneceksin deyince yıktı ortalığı. Sanem'e istemediği bir şeyi yaptırmak zor. Ailesi karşısına damat adayı çıkarıp hadi onunla bir yere git desin Sanem o yeri damat adayının burnundan getirir. İşte Can'da bu tarz hareketleri göremiyoruz. Emre bile abi sen Polen ile ne yapıyorsun hala ya diyor. Eski defter diyorsun iş teklifini kabul ediyorsun, onun kitabına fotoğrafçı olarak destek veriyorsun, workshoplara gidiyorsun. Tüm bunları yaparken sevdim dediğin kadının kırılacağını öngöremiyorsun. Aslında bunları Sanem söylese daha etkili olabilirdi. Kaybetme duygusunu yaşardı Can. Senaristler ısrarla bunu tattırmadı.

Polen Can ile Balkanlara gidecek sonra da Londra'ya geçecekti sanırım. Orada laboratuvarı var. Yiğit de burada kalmaz Londra'ya döner demişti. Kalması için bir sebep göremiyorum. Kadrolu oyuncu olması dışında. Artık Can ve Sanem aşkına zarar veriyor varlığı. Şöyle ki her yerden çıkıyor ve eski sevgili olduğu için rahatsız ediyor. Neden seyirci Can'ın aşkını sorguluyor? Sadece Sanem'e olan tavırlarından değil. Eski sevgilisine gösteremediği mesafeden ve sürekli Hüma-Polen planlarına prim vermesinden dolayı. Sanem'in masalsı Albatrosunu sıradanlaştırıyor. Benim prensim beni kimseye değişmez demişti Sanem. Bu gidicem lafı ve gösterdiği tavırlar tam tersini gösterdiğinden aslında Can'dan bir soğuma oldu karakter anlamında. Eski Can geri istendi. Hatta eski Sanem de mumla aranıyor. Gururlu, asi, kendine güvenmek isteyen, arkadaşlarıyla dertleşen bir yanı deli bir yanı mantıklı olan Sanem.

Yiğit ve Sanem çok iyi arkadaş olabilir. Yiğit dizide kalabilir ve Deren ile ileride aşk yaşayabilir. Yine de 2. sezon olacağını zannetmiyorum karakterin. Sanem ajansa dönecek sonunda ve Yiğit de Kanada'ya gidebilir sezon finalinde.

Spoiler İçermektedir

34. bölümün son sahnesinden umutluyum. Barışsınlar.

4. Beğenenler;
    amanayol (13-03-19), yedel (14-03-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

Diziye polenın annesı de gırecekmiş sanemın annesı can la ilgılenıyor sen de ilgilen dıye ,,,,, o zaman dızımız bıraz KA ,,a bıraz da no309 benzıyecek kopyala yapıştır a devam,,,,,

6. Beğenenler;
    amanayol (13-03-19), yedel (14-03-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Tünaydın Erkencilerrrrr

frg. göre Polen yeni düşman mı olacak? Daha ne istiyor diye merakla bekliyorum. Bu kadarını anladın da hala neyin peşindesin? Adam seni kaç kere atacak hayatından?

Bölümde dağ sahnelerinin şarkısı... 'Başımın tatlı belası, Gönlümün KARA sevdası, Her şey boş senden sonrası, Vaz geçmem senden.... senden, ayrılmam sendennnnnn'

şirket mutlu, şirket mutsuz... Aşağıdakiler Yukarıdakiler diye bir dizi vardı. Bunlar da öyle oldu. Aşağıdakiler mutsuz, Yukarıdakiler mutlu. İkisinin de iş arkadaşı gün gelecek bir arada mutlu olacak. Henüz o kısmı göremedik...…….

Az önce bir arkadaşıma da yazdığım gibi, Polen artık dizinin Varoş Ergeni... aklı basmıyor, inat ediyor, her şeyi kendine istiyor ve az kaldı ağlayıp yerlerde tepinecek, Can'ı istiyorum diye.

Şimdiiiii

Sanem, Can'ın gitmeyeceğini duydu. Dağ evi denen kulübeye gideceğini de öğrendi. Yine mi gidecek peşinden? İşte bunu izlersek diye önden yazıyorum aşağıya izledikten sonra yazacaklarımı. Utandırsınlar beni. Yüzüm kızarmaz, yapım değil ama özür dilemesini bilirim.

Dizide her iki bölümde bir aynı şeyi izliyoruz. SAYIN bile diyemeyeceğim SENARİSTLER...….. Açın iki kitap okuyun, üç dizi izleyin... Vallahi ÇALIN, billahi ÇALIN... ama yazıktır, günahtır, YAZIYORUZ DİYE AYNI ŞEYLERİ YAZMAYIN...….. BIKTIRDINIZ BECERİKSİZLER, DELİ ETTİNİZ YETENEKSİZLER...……. SİZ BU İŞİ YAPAMIYORSUNUZZZZZZZ

Reyting almanızın nedeni Can ve Demet, bunu anlayın. Nasıl KA Barış ve Elçin için izlendiyse, çakması EK da Can ve Demet için izleniyor. Yoksa yazamadığınız, saçma salak senaryonuz için değil. Koyun oraya başka bir çifti bakın bakalım izleniyor mu bu yazamadıklarınız?

Polen'in annesi niye geliyor? Kızının başını bağlamaya mı, oğluna kız bakmaya mı? Gereksiz karakterler sokacaklarına eski karakterlerimizi getirsinler. Akif gelsin mesela. Remide gelsin...…… İşe yarar karakterler gelsin, senaristin BÜYÜKKKKKKK OLAYI KISKANÇLIK İÇİN YAZACAĞI SAHNELERE KAYNAK BİRİ GELMESİN...…………

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

8. Beğenenler;
    amanayol (14-03-19), elitay88 (14-03-19), yedel (14-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Az önce bir arkadaşıma da yazdığım gibi, Polen artık dizinin Varoş Ergeni... aklı basmıyor, inat ediyor, her şeyi kendine istiyor ve az kaldı ağlayıp yerlerde tepinecek, Can'ı istiyorum diye.

Şimdiiiii

Sanem, Can'ın gitmeyeceğini duydu. Dağ evi denen kulübeye gideceğini de öğrendi. Yine mi gidecek peşinden? İşte bunu izlersek diye önden yazıyorum aşağıya izledikten sonra yazacaklarımı. Utandırsınlar beni. Yüzüm kızarmaz, yapım değil ama özür dilemesini bilirim.

Dizide her iki bölümde bir aynı şeyi izliyoruz. SAYIN bile diyemeyeceğim SENARİSTLER...….. Açın iki kitap okuyun, üç dizi izleyin... Vallahi ÇALIN, billahi ÇALIN... ama yazıktır, günahtır, YAZIYORUZ DİYE AYNI ŞEYLERİ YAZMAYIN...….. BIKTIRDINIZ BECERİKSİZLER, DELİ ETTİNİZ YETENEKSİZLER...……. SİZ BU İŞİ YAPAMIYORSUNUZZZZZZZ

Reyting almanızın nedeni Can ve Demet, bunu anlayın. Nasıl KA Barış ve Elçin için izlendiyse, çakması EK da Can ve Demet için izleniyor. Yoksa yazamadığınız, saçma salak senaryonuz için değil. Koyun oraya başka bir çifti bakın bakalım izleniyor mu bu yazamadıklarınız?

Polen'in annesi niye geliyor? Kızının başını bağlamaya mı, oğluna kız bakmaya mı? Gereksiz karakterler sokacaklarına eski karakterlerimizi getirsinler. Akif gelsin mesela. Remide gelsin...…… İşe yarar karakterler gelsin, senaristin BÜYÜKKKKKKK OLAYI KISKANÇLIK İÇİN YAZACAĞI SAHNELERE KAYNAK BİRİ GELMESİN...…………

Polen gerçekten gurursuz ve kendisine saygısı olmayan biri. Onu istemeyen adamın peşinden koştuğu yetmiyor. Başkasını sevdiğini göre göre ayırma çabalarına devam ediyor. Polen artık hasta olmuş. Yakında bana ne bana ne ben Can Divit'i istiyorum der. Bir insanın kalbine zorla giremezsin. Polen bunu artık anlamalı ve diziden gitmeli. Sahneleri ilgi çekmiyor. Bir de annesi gelirse gereksizler kadrosu kurarlar. Atlarız o sahneleri senarist. Komik değiller, sevimli değiller, sürekli bir şeyleri bozma derdindeler, insanların hayatlarına müdahale edebileceklerini sanıyorlar.

Şimdi bence şöyle olacak: Can Sanem'i Kartepe'ye kaçıracak. Can konuşmaya çabalarken tartışmaya başlayacaklar. Yine bir yere varamayacaklar. Sanem kaçmaya çalışacak dağ evinden. Sonra dönecekler ve eğlenecekler. Hüma arayacak ve yine bir numara. Dönerler. Yiğit Sanem'i bir yazarla tanıştıracaktı. Can bunu duyunca üzülür. O yüzden ben gidicem der. Sanem de Balkanlar sanar ve peşinden gitmez. Polen Yiğit ile konuşurken dağ evine gideceğini duyar. Bizden vazgeçmemiş. Hiçbir zaman gitmeyecekmiş diyerekten soluğu dağ evinde alır. Aralarındaki inatlaşmaya son verir. Yani Kartepe'de engellenen barışma bölüm sonu olur.

Daha fazla uzatmazlar artık diye düşünüyorum. Can sadece Hüma-Polen'in işbirliğini yakalamalı ve Polen'in o kadar da masum olmadığını fark etmeli. Can'dan bir tepki gelmeli bu ikiliye. Mevkıbe-Can sahnelerini daha çok görmeliyiz.

10. Beğenenler;
    amanayol (14-03-19), Yasemin68 (14-03-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri