Sayfa 125/196 İlkİlk ... 2575115121122123124125126127128129135175 ... SonSon
979 sonuçtan 621 ile 625 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polen gerçekten gurursuz ve kendisine saygısı olmayan biri. Onu istemeyen adamın peşinden koştuğu yetmiyor. Başkasını sevdiğini göre göre ayırma çabalarına devam ediyor. Polen artık hasta olmuş. Yakında bana ne bana ne ben Can Divit'i istiyorum der. Bir insanın kalbine zorla giremezsin. Polen bunu artık anlamalı ve diziden gitmeli. Sahneleri ilgi çekmiyor. Bir de annesi gelirse gereksizler kadrosu kurarlar. Atlarız o sahneleri senarist. Komik değiller, sevimli değiller, sürekli bir şeyleri bozma derdindeler, insanların hayatlarına müdahale edebileceklerini sanıyorlar.

Şimdi bence şöyle olacak: Can Sanem'i Kartepe'ye kaçıracak. Can konuşmaya çabalarken tartışmaya başlayacaklar. Yine bir yere varamayacaklar. Sanem kaçmaya çalışacak dağ evinden. Sonra dönecekler ve eğlenecekler. Hüma arayacak ve yine bir numara. Dönerler. Yiğit Sanem'i bir yazarla tanıştıracaktı. Can bunu duyunca üzülür. O yüzden ben gidicem der. Sanem de Balkanlar sanar ve peşinden gitmez. Polen Yiğit ile konuşurken dağ evine gideceğini duyar. Bizden vazgeçmemiş. Hiçbir zaman gitmeyecekmiş diyerekten soluğu dağ evinde alır. Aralarındaki inatlaşmaya son verir. Yani Kartepe'de engellenen barışma bölüm sonu olur.

Daha fazla uzatmazlar artık diye düşünüyorum. Can sadece Hüma-Polen'in işbirliğini yakalamalı ve Polen'in o kadar da masum olmadığını fark etmeli. Can'dan bir tepki gelmeli bu ikiliye. Mevkıbe-Can sahnelerini daha çok görmeliyiz.

Ya da klişenin dibine vururlar, Polen, 'Can için müthiş önemli, dünyaca tanınmasını sağlayacak bir projeydi. Sanem hayatını karartacak, geleceğini yok edecek, bık bık bık...' der, Sanem duyar ve gitmez Can'ın peşinden. (Polen'in bunu da kızın orada olduğunu ve duyduğunu bilip söylediğini varsayıyorum tabii) Sanem gelmeyince ve hep yaptığı gibi peşinden koşmayınca Can gitmeye niyetlenebilir. Sanem'in yine onun için ikisinden vazgeçtiğini anlayınca ne kadar büyük bir KATIR olduğunu anlayıp barışabilir.

Polen de attığı adımın ters teptiğini görüp en azından bu kez ayılır. Yok ya o kafayı yemiş, bu saatten sonra ayılmaz..........
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

2. Beğenenler;
    amanayol (14-03-19), elitay88 (14-03-19), yedel (14-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya da klişenin dibine vururlar, Polen, 'Can için müthiş önemli, dünyaca tanınmasını sağlayacak bir projeydi. Sanem hayatını karartacak, geleceğini yok edecek, bık bık bık...' der, Sanem duyar ve gitmez Can'ın peşinden. (Polen'in bunu da kızın orada olduğunu ve duyduğunu bilip söylediğini varsayıyorum tabii) Sanem gelmeyince ve hep yaptığı gibi peşinden koşmayınca Can gitmeye niyetlenebilir. Sanem'in yine onun için ikisinden vazgeçtiğini anlayınca ne kadar büyük bir KATIR olduğunu anlayıp barışabilir.

Polen de attığı adımın ters teptiğini görüp en azından bu kez ayılır. Yok ya o kafayı yemiş, bu saatten sonra ayılmaz..........
    Hayır. Sanem dağ evine gidecek. Çünkü bölüm sonu orası. Biliyorsun bölüm sonunda olur ayrılıp barışmalar. Can ve Sanem aralarındaki inatlaşmayı bitirecekler diye umuyorum. Bölüm sonuna kadar çekeceğiz inatlarını.

Sonraki bölümde Yiğit ve Polen yine etraflarında olur. Sanem yayınevinden ayrılamaz. Bu da ilişkilerinde bir sorun olabilir. Can Sanem'i ajansa döndürecek bir şeyler bulmalı. 35. bölümde Can bir sürpriz yapabilir. Zamanı geldi evlilik konusunun yeniden gündeme gelmesinin. Hem de bu evliliği istemeyen Hüma'ya kapak olacak şekilde. Tüm planlarının elinde patladığının göstergesi olur. Sanem'in nişanlanacak olması Yiğit'i vazgeçirmeyebilir. Çünkü Yiğit Can'ın Sanem'i nişanlı sanarken aşık olduğunu öğrenebilir. Nişanlı olması aşık olmasına engel değil diye düşünebilir. Sanem'in Can'ı ne kadar sevdiğini anlayana kadar. Anladığı anda zaten Deren ile bir yakın olma durumu olabilir. Deren de bir zamanlar Can peşinde koşuyordu. Sevgili olduklarını öğrenince vazgeçti. Deren bu aşka çok zaman şahit oldu ve anladı Can Sanem'e çok aşık. Yiğit de aynı yollardan geçerek anlar ve sonu Deren ile aynı olur. Hatta Deren ile olur.

Diziye heyecan katan entrika değil, olaylar bence. Mesela Sanem'in çukura düşmesi bir olay. Sanem'in kaza geçirmesi bir olay. Hatta bir önerim vardı eğer uzatmak istiyorlarsa nişanı Sanem hafıza kaybı yaşamalı. Yiğit bundan istifade edeceğini sanarken Sanem yeniden Can'a aşık olmalı. Albatros'a dönüş kısmı da güzel bir şekilde işlenmiş olur. Biz de boş bölümler seyretmemiş oluruz. Can'ın Sanem için ve aşkları için bir şeyler yaptığını görürüz inat yapmadan. Eski bölümlere olan özlemimizi gidermiş oluruz. İyi yorumlar.

4. Beğenenler;
    amanayol (14-03-19), Yasemin68 (14-03-19), yedel (14-03-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır. Sanem dağ evine gidecek. Çünkü bölüm sonu orası. Biliyorsun bölüm sonunda olur ayrılıp barışmalar. Can ve Sanem aralarındaki inatlaşmayı bitirecekler diye umuyorum. Bölüm sonuna kadar çekeceğiz inatlarını.
    Hımmmm tamam, benim bilgim yoktu gideceğinden. İyi bari, gerçekten görmeden konuşuyor Polen, günahını almayayım, çekilmezzzzz.

Sonraki bölümde Yiğit ve Polen yine etraflarında olur. Sanem yayınevinden ayrılamaz. Bu da ilişkilerinde bir sorun olabilir. Can Sanem'i ajansa döndürecek bir şeyler bulmalı. 35. bölümde Can bir sürpriz yapabilir. Zamanı geldi evlilik konusunun yeniden gündeme gelmesinin.
    Yeni olaylar lazım, gerçekten çok sıkıldık aynı şeylerden.

Diziye heyecan katan entrika değil, olaylar bence. Mesela Sanem'in çukura düşmesi bir olay. Sanem'in kaza geçirmesi bir olay. Hatta bir önerim vardı eğer uzatmak istiyorlarsa nişanı Sanem hafıza kaybı yaşamalı. Yiğit bundan istifade edeceğini sanarken Sanem yeniden Can'a aşık olmalı. Albatros'a dönüş kısmı da güzel bir şekilde işlenmiş olur. Biz de boş bölümler seyretmemiş oluruz. Can'ın Sanem için ve aşkları için bir şeyler yaptığını görürüz inat yapmadan. Eski bölümlere olan özlemimizi gidermiş oluruz. İyi yorumlar.
    Benim çok hoşuma gitti bu hafıza kaybı kısmı. Keşke yazabilseler, keşke kalan bölümlerde bazı yeni olayların nedeni bu hafıza kaybı olsa... Valla sağlam bir on bölüm gider bu konuyla.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

6. Beğenenler;
    elitay88 (14-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hımmmm tamam, benim bilgim yoktu gideceğinden. İyi bari, gerçekten görmeden konuşuyor Polen, günahını almayayım, çekilmezzzzz.

Yeni olaylar lazım, gerçekten çok sıkıldık aynı şeylerden.

Benim çok hoşuma gitti bu hafıza kaybı kısmı. Keşke yazabilseler, keşke kalan bölümlerde bazı yeni olayların nedeni bu hafıza kaybı olsa... Valla sağlam bir on bölüm gider bu konuyla.
    Demet story attı hatta Can senaryodan bir bölüm okuyor. Can ve Sanem kanepede sarmaş dolaş uyuyakalır. Can uyanır... Sanem Can'ın yanına gidecek zaten bu bölüm.

Sanem sakar bir kız. Bu zamana kadar kafasını defalarca çarptı. Herhangi bir hafıza kaybı yaşamadı. Bir keresinde yaşasın ve konular heyecanlı hal alsın. Çünkü Can ve yeni edindiği diğer arkadaşları Sanem'in hatırlaması için ona kendilerini hatırlatmaya kalkar. Can yaşadıkları güzel anıları tekrar yaşatır. Yiğit de bir şansı olduğuna inanır. Can ile eşit koşulda olduklarını düşünür. Eğer Sanem ile ilk ben tanışsaydım bana aşık olurdu belki diye düşünüyorsa çabalar. Can kaybetse Polen ile yakın olma ihtimali yüzünden bu seyircide ters teper. Yine Sanem koşturmuş olur. Oysa istenen bu kez farklı olarak Can'ın bir şeyler yapması. İnat edecek bir durumun olmaması. Bu da Sanem'in ufak bir başını çarpması ile mümkün. Merdivenler var yayınevinde. Ordan da düşebilir. Yukarıdaki arkadaşları aşağı iner. Tam bir olay. Eminim ilgi çeker.

1-Yiğit-Can kapışması
    2-Albatros hikayesinin yeniden başlaması
    3-Kokunun etkisinin hatırlatılması
    4-Diğer arkadaşları CeyCey, Deren, Güliz, Emre hatırlanmayacak kişilerden olduğu için onlar da kendi aralarında seferber olur.

8-10 bölüm değil de 1-2 bölümlük nostalji tadında sahneler olur. Can mahalleye gelir eski günlerdeki gibi. Polen'i görünce hapşurur. Çubuk gibi kadın Çubuk Polen der. Hüma'yı yine sevmez. Hatta hiçbir şey hatırlamamanın verdiği özgüvenle Hüma'ya saydırabilir. Bu ne yapmacıklık teyze der. Sanem komik bir karakter olduğu için aynı zamanda yaptığı laf çarpmalar ya da delilikler mazur görülür. Ayhan'ın sevgilisi olduğuna inanamaz. Mahalle ayağını da hareketlendirir. Bakkala filan gider romanını yazmaya. Hafıza kaybı tüm dizilerde karşımıza çıkabilen bir konu. İşlenişleri farklı oluyor karakterlerin anıları farklı olduğundan. Zaten bizimkilerin de anılarını canlandırmak diziye iyi gelir. Sanem Can'a aşklarının kısa filmini çekip ona doğum günü hediyesi olarak bu filmi hediye edebilir. Bu da anılarını canlandırma olur. Dizinin ve seyircinin o eski heyecana ihtiyacı var. Değerlendirirlerse iyi olur. İyi yorumlar...

8. Beğenenler;
    Yasemin68 (14-03-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    187

Aldığı Beğeni: 241

Bahsedilme
    1 Mesaj

hafiza kayiplarini sevmem. sahnelerin onemini kaybettirip yani o zaman ki duygulari dusunceleri de gidiyormus gibi gelir bana.
    ama boyle romantik komedilerde sicak bakarim.
    fragman guzel.

10. Beğenenler;
    elitay88 (14-03-19), yedel (15-03-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri