Sayfa 126/196 İlkİlk ... 2676116122123124125126127128129130136176 ... SonSon
979 sonuçtan 626 ile 630 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Doga2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hafiza kayiplarini sevmem. sahnelerin onemini kaybettirip yani o zaman ki duygulari dusunceleri de gidiyormus gibi gelir bana.
    ama boyle romantik komedilerde sicak bakarim.
    fragman guzel.
    Ben de sevmem drama kayar çünkü. Romantik komedi olduğu için romantik sahnelerin hatırlatılması için dedim. Bir de Can'ın aşkını sorgulayan bir izleyici oluşturdular. O yüzden gerekli diye düşünüyorum. Tabi mutlaka hafıza kaybıyla olmaz bunlar. Dediğim gibi Can'ın doğum günü için kısa film hazırlarlar. Yazan: Sanem Aydın Yöneten:Leyla Aydın Oyuncular: CeyCey&Ayhan Sanem ve Can'ın en güzel anlarını canlandırıyorlar. 1-Tanışma 2-Loca 3-Sanem'in Albatros arayışları 4-Aşk itirafı 5-Evlilik teklifi. Sanem burada sonunu değiştiriyor. Kadraja girip şimdi ben sana soruyorum: Benimle Evlenir Misin? diyor mesela. Eğer zaten kabul ettiyse o zaman yüzüğünü ekrana gösterip güzel bir doğum günü mesajı söylüyor. Can ile gülüp eğleniyorlar hem de romantizm yaşıyorlar. Benzerini Kiraz Mevsimi'nde seyretmiştim. Bence çok güzel bir düşünce. Orada Öykü Ayaz'ı çok kırmıştı hem özür dilemek hem de aşklarını hatırlatmak için en güzel anlarını canlandırdı arkadaşları. Sonunda da bana bir şans daha verir misin dedi. Tabi burda şans istemek değil amaç ya bir jest olmalı ya da hafıza kaybı.

Roman yazarken de bir canlandırma oldu ama bunlar gerçek olmadığı için fazla tesir etmez. Yani Can'ın okuyup hayal etmesi de güzel olur. Polen'in kitabı konusu bu bölüm kapanır herhalde. Çekimler yapıldı, toplantı yapıldı. Geriye kitap kaldı. Asıl önemli olan Sanem'in romanı. Bu roman hemen çıkmaz elbet. Daha yeni başladı yazmaya. Romandan önce başka bir şey yayınlayabilir Sanem. Çocuklar için masal kitabı olabilir. 25 sayfalık bir masal yazar. Tanıtım amaçlı önce başka şeyler yazabilir. İlk Romanlar projesini tanıtabilirler. Sanem kendi gibi yetenekli ama maddi imkanı olmayan genç yazarlara ulaşmak adına yarışma düzenler. Kazananlara kitap için basım sözü verirler. Yiğit'in hayali de buydu. Sonra biri çıkar bu kitap basılmayacak der ve Yiğit ile Sanem'in başı belaya girer. Fikr-i Harika durur mu? Tabi destek olur yayınevine. Hatta desteklerini göstermek için projenin reklamını hiçbir ücret talep etmeden yapacaklarını söyleyebilirler. Açıkçası Sanem ve Leyla ayrıldıktan sonra ajansın da pek tadı kalmadı. Bu nedenle iki katın ortak bir şeyler yapması gerek. Polen'in yemek kitabı, barınak projesi sonrasında İlk Romanlar projesi için de birlikte tanıtım yapabilirler. Sonuçta sadece Sanem'in romanı basılmayacak. He en çok ses getiren Sanem'inki olabilir. Yine de projedeki amaç yetenekli yazarların ilk romanlarını çıkartması. Türk edebiyatına yeni yazarlar kazandırmak.

Can Sanem'i Emre'de Leyla'yı ajansa döndürmeli. Leyla dönmese bile Sanem dönmeli. Tüm projelerde katkıları büyüktü. Ekibin domino taşıydı. Zincirin önemli halkasıydı. Yeniden Fikr-i Harika'da yerini almalı. Yiğit'i yarı yolda bıraksın demiyorum. İlk Romanlar projesinde yer alsın ama editörlük yapmasın. Yani romanı için gerekli izinlerin sağlanacağı sözü ile dönsün Fikr-i Harika'ya. Biraz aşağıda daha çok yukarıda yer almalı. Sanem Fikr-i Harika'ya çok yakışıyor. Can da. Ekip şu anda Sanemsiz. Ben isterdim ki kreatif toplantısı olsun. Yine fikir bulmaları gereksin. Deren boş bulunup Sanem sen ne düşünüyorsun desin. Sonra fark etsin Sanem artık yoktu di mi? diye. CeyCey şimdi burda olsaydı heyecanlı heyecanlı fikrini anlatırdı. Ben de kendim bulmuş gibi savunurdum onu. Güliz burda olsaydı tüm projeyi 5 dakikada hafızasına alırdı. derdi. Bir arkadaşları da bize ne yardımcı olurdu diye bahsederdi. Can da burda olsa güzel yüzüne bakıp onu izlerdim gururla derdi. CeyCey kızıp ne bu canım Sanem artık bir daha gelmeyecek gibi konuşuyorsunuz diye krize girerdi. Can da yok bu böyle olmaz Sanem'i geri döndürmek için bir şeyler yapmam lazım derdi. Keşke böyle olsaydı. Belki zamanla anlarlar Sanem'in değerini. Yanlış mı hatırlıyoruz? Her kreatif toplantıda tıkandıkları anda Sanem yetişti. Arkadaşlarına fikir verdi. Özet çıkarılması gereken 300 sayfayı fotokopi çekerken ezberledi. Ekibi bu zahmetten kurtardı görsel hafızasıyla.

Sanem'in çayını övmelerini beklemiyoruz sadece Can seviyordu ama kreatifte yokluğu belli olmalı. Bence bu konu üzerinde durmaları gerekir. Gerekirse Sanem geri dön diye eylem yapsınlar yayınevinin önünde. Can ısrar etsin bir şekilde. Yiğit'i kıskanması bir yana Fikr-i Harika Sanem ile yükselişe geçti. Zor dönemde Sanem topladı milleti. Can'a destek oldu ajansı ayağa kaldırmasında. Başarılara imza attı fikirleriyle. 1-2 bölüm pek anlaşılmasa da sonra eksiklik hissedilmeli. Kısaca Sanem Fikr-i Harika'ya dönmeli.

Ne zaman döner? Bence 37'de dönmeli. 3 bölüm sonrasında. 36'da eksikliği anlaşılsın. Bir şeyler yapsınlar. Sonunda da dönüyorum desin.Yiğit de ihbar süresi kullanır mı bilmiyorum da Sanem'e kırılmaz diye düşünüyorum. İlk Romanlar projesine devam ederler. Sadece editör olarak başkasını getirmek durumunda. Geçici misafirlik gibi düşünsün. Sanem Fikr-i Harika'daki metin yazarlığına geri dönsün.

Fragman güzel.

2. Beğenenler;
    Doga2014 (16-03-19), Yasemin68 (15-03-19), yedel (15-03-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydınnnnnn Erkencilerrrrrrrr

Sabah sabah Elitay'ın hayallerini okuyup ısındım.

Can, Sanem'in kitap yazmasını istediği, hayalinden vazgeçmemesi için divit kalem hediye etmişti. Sonra iş için diz üstü de vermişti. Yani yazmasına hep destek olmuştu. Şimdi ise roman çıkartacakmış, haa ha haaa, modunda tepkiler veriyor. Arkasında bir sürü duygu var.

Yiğit ile değil de Semra ile çalışacak olsa aynı tepkiyi verir miydi?
    Yiğit'in şirketinde çalışırken değil de FH da çalışırken her fırsatta yazsa, aynı tepkiyi verir miydi?
    Ve bence şu an daha da önemli hale gelen kısmı, kendi hikayelerini yazdığını bilse aynı tepkiyi verir miydi?

Sanem, hikayeye Sanem-Can diye başladı. Sonra Mehmet diye değiştirdi. Fakat beyni Can'ı yazdığı sürece bir sürü yere Can yazacaktır ve okuyup düzeltmeleri yaparken bile o hatasını fark etmeyecektir. Keşke Can frg gibi dağ evine gitmeden önce o yazılanları okuyacağı bir ortamda olsa. Mesela masanın üstünde açık ekranda ikisinin adını görse. Ne yazmış diye baktığında Elitay'ın hafıza kaybı ile beklediği gerçek sahnelerinden birilerini hatırlasa... Hatta bu sahneler çok bilinenler değil, belki de en az bilinenlerden biri olsa. Küçük detaylar büyük anlardan daha etkili olabiliyor.

Can artık kitabın bir an önce yazılmasını ve finali okumayı ister hale gelmeli. O finali güzel yazması için neler yapacağını düşünmeli. Kızdırdığında aklına kitap gelip bunu yazma, diye dip not düşmeli mesela.....

Artık sakar Sanem kaza yapmasın diye bir öneri, belki işe yarar...

Gök de gürlemeye başladı. Modemi yakmasın şimşekler der kaçarım.
    Konu Yasemin68 tarafından (15-03-19 Saat 09:36 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

4. Beğenenler;
    elitay88 (15-03-19), yedel (15-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sabah sabah Elitay'ın hayallerini okuyup ısındım.

Can, Sanem'in kitap yazmasını istediği, hayalinden vazgeçmemesi için divit kalem hediye etmişti. Sonra iş için diz üstü de vermişti. Yani yazmasına hep destek olmuştu. Şimdi ise roman çıkartacakmış, haa ha haaa, modunda tepkiler veriyor. Arkasında bir sürü duygu var.

Yiğit ile değil de Semra ile çalışacak olsa aynı tepkiyi verir miydi?
    Yiğit'in şirketinde çalışırken değil de FH da çalışırken her fırsatta yazsa, aynı tepkiyi verir miydi?
    Ve bence şu an daha da önemli hale gelen kısmı, kendi hikayelerini yazdığını bilse aynı tepkiyi verir miydi?

Sanem, hikayeye Sanem-Can diye başladı. Sonra Mehmet diye değiştirdi. Fakat beyni Can'ı yazdığı sürece bir sürü yere Can yazacaktır ve okuyup düzeltmeleri yaparken bile o hatasını fark etmeyecektir. Keşke Can frg gibi dağ evine gitmeden önce o yazılanları okuyacağı bir ortamda olsa. Mesela masanın üstünde açık ekranda ikisinin adını görse. Ne yazmış diye baktığında Elitay'ın hafıza kaybı ile beklediği gerçek sahnelerinden birilerini hatırlasa... Hatta bu sahneler çok bilinenler değil, belki de en az bilinenlerden biri olsa. Küçük detaylar büyük anlardan daha etkili olabiliyor.

Can artık kitabın bir an önce yazılmasını ve finali okumayı ister hale gelmeli. O finali güzel yazması için neler yapacağını düşünmeli. Kızdırdığında aklına kitap gelip bunu yazma, diye dip not düşmeli mesela.....

Artık sakar Sanem kaza yapmasın diye bir öneri, belki işe yarar...

Gök de gürlemeye başladı. Modemi yakmasın şimşekler der kaçarım.
    Can'ın okuması zaten beklediğimiz bir şey. Finalde okumasını da istemem açıkçası. Finalde sadece finalini okusun. Dizi 2 sezon sürecekse kitabı yazmaya başladı ya belki 2. kitapta çıkabilir. Erkenci Kuş tuttu (1. sezon) Erkenci Kuş 2 (2. sezon) Yani ucu açık bırakır ilk kitabını. İkincisinde devamını yazıp güzel bir finalle noktalar. Tek bir kitap olacaksa da finale kadar bekleyemeyiz. Can da gizli gizli okumalı sayfaları. Merak etmeli. Dediğin gibi bunu yazma bunu yazabilirsin gibi önerilerde bulunabilir. Hatta şöyle mi olsa acaba: İlk Sanem Mehmet yazdı ya Sanem-Mehmet. Can Mehmet kim ya diye başta bir kıskansa sonra Canları görüp kızgınlıkla Mehmet yazdığını anlasa ve gülümsese. Diğer kahramanın adını Fabri, Levent ya da Yiğit olarak yazsa zaten Can dellenirdi. Neyse Mehmet yazdı. Bir de ileride gerçekten Mehmet diye bir karakter geliyormuş. Sanem ve Can'ın oğlu olursa adını MehmetCan koyarlarmış. Kız olursa Sinem ya da Mira olabilir. Kendileri karar versinler yazarlar bulur bir isim.

Evet. Yani Can'ın tepkileri daha çok Yiğit kaynaklı. Yiğit olmasa gayet de güzel destekliyordu Sanem'i. Ben merak etmesini istiyorum. Yiğit çok merak ettiği için bitince ilk sana okuturum demişti. Sanem kitap basıma hazır hale gelmeden okutmayabilir de Can sevgilisi olduğu için bilgisayardan okuyabilir. Şu an o bilgisayara ulaşması zor. Ayrılar. Bir araya gelince artık bu merakını hissettirebilir.

Yayınevi ve ajans. İki farklı firma. Bu iki firmanın bir araya gelmesi, birbirine destek olması lazım. Yemek kitabından sonra, hayvan barınağı sosyal sorumluluk projesinde bir araya geliyorlar galiba. Bir sonrakinde yayınevine mani olmaya çalışan kişilere karşı ajansın destek vermesi güzel olur. Edebiyat ve kültür alanında çalışmalar yapmak isteyen yayınevine engel olmak isteyen birileri olursa Fikr-i Harika buna sessiz kalmayacaktır. Deren Yiğit'e, Can Sanem'e, Emre Leyla'ya destek olacaktır. Sanem orada olduğu sürece ki bağı var bir şekilde yayınevinde gelişecek bir tatsızlık Can'ı da ilgilendirir. Çünkü canının canı cananı orda. Herkesin önemsediği kişiler farklı. Şimdiye kadar her şey yolundaydı. Yiğit ve Sanem'in başarısına engel olmak isteyecek kişiler çıkabilir. Bu da diziye iyi konu çıkartır. Reklam ajansına gelip şunun reklamını yapmayın demezler ama yayınevine gelip bu kitap basılmayacak, şu kişinin romanı çıkamaz çünkü biz istemiyoruz ailesi olarak destek vermiyoruz gibi problemler çıkabilir. Eşinin çalışmasını istemeyen biri yayınevinde olay çıkartabilir. Sosyal mesaj da verilir hemen şikayetçi olunup uzaklaştırma kararı aldırırlar. Orada olucak bir itişmenin Fikr-i Harika'ya gitmesi kaç saniye sürer? Can ve Emre yukarıda oturur mu? Deren Yiğit'e destek olmadan izler mi?

Yiğit ile derdi olan biri Sanem'i sevgilisi sanıp kaçırsa ailesi, Can perişan olur. Gereksiz Polen'e bile sahne çıkar. Kardeşine destek olur. Senin yüzünden değil diye. Can da ya kimin yüzünden diye çıkışır belki Polen'e. Yiğit konusunda çok dolu çünkü. Sanem gözünün önünde olsa koruyabilirdi ama artık Yiğit'in ofiste çalışıyor. Fabri kaçırsın istemiştim Sanem'i. Olmadı. Hapse girdi ama kaçırma olmadı. Can bu bölüm Sanem'i kaçıracak ama bu farklı bir kaçırma. Üst üste de kaçırma olmaz tabi. Sadece hikayeye heyecan katar.

Bu bölüm kaçırma ve barışma sürecini seyrederiz.
    Konu elitay88 tarafından (15-03-19 Saat 18:39 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    Yasemin68 (15-03-19), yedel (15-03-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

bu yazarımız no 309 adlı dızıyı de yazmıstı ordada saplantılı kızvardı oglanın annesı onu desteklıyordu bır suru entrıka burdada aynısı eskı aşkı ve humanın destegı aynı konu ordada demet avam oluyordu oglanın annesını yanı mevkıbe oynuyordu konu aynı bakıyorum...... herkes bır üzülmüş can a hoşçalal dıye gıdınce ,herkes kızıyordu şımdı kızgınlık gıtmış galıba,, gene af dılemek için sanem gıdıyor.......o kadar daha kaldırdı , artık huyunu unuttumu inadını sanemın,bıraz alttan alsa hakaret eder gıbı davranmasa , sanem yelkenlerı ındırır dı......evet sana kızgınım ama senı de sevıyorum dese bıle yeterdı .......yok yazarımız degışık kesın canın fanı can hep burnu havada dolasacakya ,,,,,bılmıyorum barışma olacakmıs da,,,,ne kadar surer bılınmez belkı bır bolum belkı iki bolum yanı gene ayrılık olacak bızler ayrılmasın dedıkce ayrılacaklar ,,,,,,4 bolumdur bıktırdılar dıdış mekten ayrılıktan ...ve ruhsuz candan ......yenı sezon olursa gene fanlar hoplıyacak bırlestırın dıye ,,,uzun bır sure gene ayrılık olacak seyredılırmı bılmıyorum ben bıktım ,,,aralarında eskı aşk da yok ,,bırşeyler seyırcıye geçmıyor, sınır olarak ızlıyoruz... bence tadında bıtsın bu yazar ıkıncı sezon bu işi kıvıramaz konu bulamıyor kıskançlık veya eskı sevgılı buluyor bunlarla dızı yurumez boyle duşunuyorum tabıı bu benım fıkrım.... sızler seyredebılırsınız saygı duyuyorum ...herkese iyi aksamlar...34 bolumdede sınır olarak ızlıyecegız sonunda operken barısacaklarmıs ve bolum sonu...sonra 35 bekleee ......polen ve huma dolap çevırdıkce can ve sanem ayrılacaklardır.....artık can annecı olduuuuu.......

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    123
    Verdiği Beğeni
    43

Aldığı Beğeni: 423

Bahsedilme
    6 Mesaj

Erkenci Kuş'da Sanem ve Can baş başa Kartepe'ye gidiyor!
    Ranini tv

Başrollerini Demet Özdemir ve Can Yaman'ın paylaştığı ekranların en çok izlenen dizisi "Erkenci Kuş"'un yeni bölümünde Sanem ve Can baş başa Kartepe'ye gidiyor.

Yapımını Gold Film'in, yapımcılığını Faruk Turgut'un üstlendiği dizinin yeni bölümünde iki aşığın gözlerden uzak geçireceği tatil büyük beğeni toplayacak.

SANEM VE CAN BARIŞACAK MI?
    Çekimleri Kartepe'de gerçekleşen yeni bölümde Can, ilişkilerindeki sorunları konuşmak için Sanem'i dağa götürecek. Yoğun bir tempoyla çalışan Erkenci Kuş ekibi, Kartepe çekimlerini üç günde tamamlandı. Oyuncular ve ekibin aynı zamanda eğlenceli zaman geçirdiği Kartepe bölümü izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak. Sanem ve Can'ın tatlı sert çekişecekleri ama aynı zamanda kızakla karın keyfini çıkaracakları bölümde Sanem ve Can'ın barışması merakla bekleniyor.

ERKENCİ KUŞ'A YENİ İSİM!
    Erkenci Kuş'a genç oyuncu Sevilay Çiftçi canlandıracağı Melis karakteriyle konuk olacak. Melis bölümde, Hüma'nın yeni asistanı olarak işe başlasa da Hüma'nın asıl amacı onu Emre ile yakınlaştırmaya çalışmak olacak.

Yönetmenliğini Çağrı Bayrak'ın, senaristliğini Aslı Zengin ve Banu Zengin Tak'ın üstlendiği Erkenci Kuş unutulmaz yeni bölümüyle Cumartesi günü saat 20:00'da Star TV'de ekrana gelecek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri