Sayfa 132/196 İlkİlk ... 3282122128129130131132133134135136142182 ... SonSon
980 sonuçtan 656 ile 660 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    313

Aldığı Beğeni: 687

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yeni haber var mı? Sağa sola bakacak halim olmadı, zaten baksam da çoğu şeyi görmüyorum

Bu hafta kitap basılıp satışa çıkıyor, barınak geziliyor, dünür kapışması yaşanıyor...

Haftaya Mevkibe ikna edilir, Hûma mahalleye gelir, sonra o da Can'a, bu aile ile biz yapamayız der..............

ve tabii YENİ CAN....

YENİ CAN, HAKLISIN ANNE, YÜRÜMEZ BU İŞ, ONLAR VAROŞ, BİZ ÇOK KÜLTÜRLÜ, İSTAKOZ YİYEN, ÇİĞ ET YİYEN BİR AİLEYİZ.............der mi? der valla... bu kadar saçma bir karaktere dönüştürüldü. Yine küssün demiyorum ama bu kadar vıcık bir samimiyet çok SAMİMİYETSİZ geliyor bana. Gerçekten maddenin tabiatına aykırı. İnsanın kalbinin bir köşesinde hep o kırgınlık kalır. Bu Can'da var mı? Varsa da biz görmüyoruz. Dağdan dönsün diye söylediği yalanı gülerek karşılayan Can var. Yalan bir Sanem'e yasak. Kendi dahil herkese serbest........................................... ...........
    Bu yeni Can Sanem'in aşık olduğu adam değil. Eğer yenilendiyse Sanem bu Can'ı istemez. O yüzden ben özüne döneceğini düşünüyorum. Her ayrıldıklarında Can saçma sapan hallere bürünüyor. Sanem'i azarlıyor, tripleşiyor, dinlemiyor, gurur yapıyor. Şöyle bir şey var ki senaristler hep Sanem'e hata yaptırıyor. Yani yalan söyleyen Sanem. Bu Can hata yapsın demek değil yanlış anlaşılmasın. Yine de Can Sanem'i zaten kırıyor ya Sanem bunlardan birine tepki verse zaten ayrılık, küslük olur. Atıyorum anlamadan dinlemeden Sanem'i suçlasa ve Sanem'in masum olduğunu öğrense çok geçmeden. Sanem demez mi bıktım artık her seferinde ilk vazgeçilen olmaktan. Sürekli suçlanmaktan, dinlemeyip beni azarlamandan, hemen kestirip atmandan, beni kırmandan bıktım dese. Yine ayrılık olurdu. Bu kez hatalı taraf Can olurdu. Sanem'in peşinden koşardı. Ona değişeceğine dair sözler verirdi. Aşkına inandırmak için çabalardı. Ben senden vazgeçebilir miyim diye davranışlarıyla gösterirdi Sanem'e. Bana göre çok daha izlenesi.

Bundan sonra ne olur bilemem ama Polen artık bir geri dursun. Kardeşiyle filan ilgilensin. Hüma ile kavga etsin. Hüma-Can arasını bozsun. Sanem ve Yiğit'in arasını bozmaya çalışsın kardeşinden uzak tutmak için.

Bu arada kitap satışa çıkmıyor daha. Bu bölüm sosyal sorumluluk projesi var. Haftaya çıkıyor kitap. Haftaya bol bol Polen. Yani tanıtımı filan var. Bitsin gitsin ya bitsin gitsin. Kalacaksa da CanEm den bağımsız sahnelerde dursun.

Spoiler İçermektedir

Spoiler İçermektedir

Spoiler İçermektedir

Spoiler İçermektedir

İleriki bölümlerden tahminlerim. Bence artık dizide gelişmeler olmalı. Bu nedenle artık Sanem ve Can ilişkisinden yürütülecek heyecan. Osman ve Leyla yaza evleniyor ama Sanem ve Can da tık yoktu. Evlilik teklifi geldi ama kabul edilmedi. Bu akşam aileler yemek yiyor. Can ve Sanem ilişkisi Leyla ve Emre ilişkisini de etkiler. Daha çok bir araya gelirler kardeşleri için. Osman da Leyla ve Emre arasındaki bitmeyen aşkı görüp yüzüğü çıkartabilir. Leyla Emre'yi seviyor. Sadece bir karar aldı dönemiyor. Dönmesi için Emre'de gerekli güveni görmüyor. Zaman geçirirlerse Emre'ye yeniden güvenebilir. Osman ile evlenmesinin problemi çözmeyeceğini anlayabilir. Uzaktan uzağa çözemezler. Sanem ve Can evlilik kararı alırsa daha çok bir araya gelirler. Diğer karakterler açısından da iyi olur. Evlenmeleri yakın olabilir. Oğlunun düğününe gelen Aziz'i düşünüyorum. Hüma ve Aziz karşılaşması. Hadi bakalım heyecanlı bölümlerle gelin. İyi yorumlar...

2. Beğenenler;
    Yasemin68 (23-03-19), yedel (23-03-19)

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    123
    Verdiği Beğeni
    44

Aldığı Beğeni: 471

Bahsedilme
    6 Mesaj

Erkenci Kuş dizisinde flaş ayrılık. Kim sezon sonu veda edecek?

Fenomen dizi yaz boyu devam edecek.

Ekran macerasına geçen yıl haziran ayında başlayan Star TV'nin fenomen dizisi "Erkenci Kuş"un tatil arası vermeden yaz boyu devam edeceği ortaya çıkmıştı.

Çağrı Bayrak'ın yönettiği Gold Film imzalı dizide sezon sonu bir ayrılık yaşanacağı öğrenildi.

Senarist Aslı Zengin bu akşam 35. bölümü seyirciyle buluşacak olan "Erkenci Kuş"tan 44. bölüm itibariyle ayrılacak.

Bugüne kadar "Romantik Komedi" film serisi, "Kiraz Mevsimi", "Çilek Kokusu" ve "No:309" gibi sevilen dizileri kaleme alan Aslı Zengin'in bu yaz evlilik planı yaptığı ve 4,5 yaşındaki kızına da daha çok zaman ayırmak istediği için Gold Film'in patronu Faruk Turgut'la konuşup ayrılık kararı aldığı belirtildi.

Başrolünü Demet Özdemir ve Can Yaman'ın paylaştığı diziyi yaz boyu kaleme alacak yeni senarist ise henüz belli olmadı.

Birsen ALTUNTAŞ- MEDYATAVA

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    313

Aldığı Beğeni: 687

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aslı Zengin diziden ayrılıyor. 44. bölüme kadar senaryo yine kendisine emanet. Umarım güzel bir noktada bırakır. 10 bölümü var izleyeceğimiz. Tabi reyting düşmezse ve erken final kararı gelmezse.

Senarist değişikliği bir risktir. Yalnız izleyici de memnun değildi. Can karakteri özellikle bazı izleyicileri diziden soğutacak şekilde yazıldı. Kaba, egolu, kasıntı, birden bire anneci, herkesi affeden ama Sanem'e kırıcı. Sanem ise tutarsız oldu. Kırgınlıkları hiçe sayıp Can'ın peşinde koşması da seyirciyi bunalttı. Can'a kızgınken Sanem'in koşması hoş karşılanmadı. Kokunun anlamını yitirmesi iyi gelmedi. Sanem Can ayrı gayrı yollara düşürüldü. Biri yukarıda diğeri aşağıda ama ajasntakiler kreatif ekibinde Sanem'in yokluğunu hiç hissetmedi. Ne yani bu kadar mı etkisiz eleman Sanem? Polen başrol mü ki onun kitabının çıkışını izliyoruz bölümde? Aksine tutmasa seyircinin hoşuna bile gider. İlk Romanlar dediler ama hiç bir ekip yok. Sanem daha yeni başladı yazmaya ki önceden de yazıyordu diye biliyorduk.

Neyse daha fazla yazıp da boşuna bunaltmayayım sizi. Umarım yeni gelecek senarist diziyi iyi analiz eder. Beğenilen noktaları yok etmez. Beğenilmeyen noktalardan yürümez. Dizi için hayırlısı olsun. İyi yorumlar...

5. Beğenenler;
    Yasemin68 (23-03-19), yedel (23-03-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı hardi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkenci Kuş dizisinde flaş ayrılık. Kim sezon sonu veda edecek?

Fenomen dizi yaz boyu devam edecek.

Ekran macerasına geçen yıl haziran ayında başlayan Star TV'nin fenomen dizisi "Erkenci Kuş"un tatil arası vermeden yaz boyu devam edeceği ortaya çıkmıştı.

Çağrı Bayrak'ın yönettiği Gold Film imzalı dizide sezon sonu bir ayrılık yaşanacağı öğrenildi.

Senarist Aslı Zengin bu akşam 35. bölümü seyirciyle buluşacak olan "Erkenci Kuş"tan 44. bölüm itibariyle ayrılacak.

Bugüne kadar "Romantik Komedi" film serisi, "Kiraz Mevsimi", "Çilek Kokusu" ve "No:309" gibi sevilen dizileri kaleme alan Aslı Zengin'in bu yaz evlilik planı yaptığı ve 4,5 yaşındaki kızına da daha çok zaman ayırmak istediği için Gold Film'in patronu Faruk Turgut'la konuşup ayrılık kararı aldığı belirtildi.

Başrolünü Demet Özdemir ve Can Yaman'ın paylaştığı diziyi yaz boyu kaleme alacak yeni senarist ise henüz belli olmadı.

Birsen ALTUNTAŞ- MEDYATAVA
    Çok geçççççççççççç keşke son yazdığı bölümü teslim etse ve def... neyse, ardına bakmadan gitse...

Bir kadın onca hikaye yazıp sonra nasıl bu kadar saçmalar dedirtti durdu. Her kadın karakteri yerle yeksan etti. İnsanı dizinin kadınları adına her bölüm utançtan yerin dibine soktu durdu.

Evlensin, bir süre koca parası falan yesin. Bakın bunda ciddiyim. en azından dizi dünyası nefes alır, bir kötü kalemden kurtulur. Bitmiş hayal gücü... bitmiş olay kurgusu... bitmiş dengeli karakter ve olay dağılımı... ciddi ciddi uzun bir süre dinlensin.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

7. Beğenenler;
    yedel (23-03-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Vayyyyyyyy

şükür kavuşturana diyecektim, bir de ne göreyim, eskiden yasaktı 'kuşlu' diye buranın diline yerleşmişti twitter, şimdi paylaşma linkleri verilmiş. Yakışan da bu. (yazarken vardı, paylaşırken yok olmuş bu özellik. Belki daha çalışmalar devam ediyordur)

emojilerimiz de kullandığımız yerde gözükür olmuş. Avatarlar yine yok ama yüklemeyi denemedim. Büyük ihtimalle düzelmiştir, yüklenir diye umuyorum.

Gelelim bölüm yorumuma...

Ben yine belli kişileri hiççççççç izlemedim. Hatta bu hafta Cey-Sanem-Can'lı sahneyi bile izlemedim

Mahalleyi, zeberi, ne yazık ki zebere aşık gözlerle baktığını yakaladığım Güliz'i izlemedim.

Oyuncuların emeğine saygısızlık ettiğimi düşünmeyin. Bence onları bu saçma sahneleri oynamaya mecbur bırakan kalem SAYGISIZ. Ben diziden soğumamak için onları yok sayıyorum sadece.

Polen-Yiğit-Hûma... bu üçlünün karaktersizliği her bölüm biraz daha artıyor. Yiğit henüz polen gibi değil diyorduk, bu hafta Polen'i geçti. Artık biliyor, Can ile Sanem barıştı. Onlar birbirine aşık ve kim ne derse, kim ne yaparsa ayıramıyor, bir yolunu buluyor ve yine bir araya geliyorlar. O zaman sizlere kabullenmek ve saygı duymak düşer. Aynı balığı yakalamaya uğraşırken diğer balıkları kaçırmanın mantığı yok.

Hûma ve yemek daveti Mevkibe ve Nihat'ın da dediği gibi kendi yerini belli etti. Sanırım son bölümlerde senaristin yaptığı en iyi şeydi. Tabii böyle bir sahneye çok mu gerek vardı? Yoktu ama Hûma'ya yakıştı yaptığı rezillik. Sanem'in annesine alttan al demesi abesti, Can'ın annesinin yerini hatırlaması tam kıvamında ve yerindeydi.

sosyal sorumluluk sahneleri çok güzeldi. Benim için Darulaceze sahneleri ayrı güzellikteydi. Çocukluğum o bahçede koşturarak ve terzihanesinde kumaş balyaları üstünde uyuyarak geçmişti. Halam orada çalışıyordu, beni de işe götürmeye bayılırdı. Değişmemiş bir ortamı, 45-46 sene önceye ait ortamı görmek çok mutlu etti beni.

Leyla ve Osman ayrıldı.

Üstelik Osman tam da dediğim gibi açıklama yaptı. Seni aceleye getirmek istedim, kaçırmamak için her şeyi hızlandırdım... olmuyor işte. O mutsuzluğun temeli oldu ve bunu nihayet Osman da anladı. Leyla Osman'dan daha da hatalıydı. Osman aşıktı ve bir ihtimal mutlu olacağını sandı. Ama karşısında mutsuz biri varken seven insan mutlu olamaz. Bunu ancak gerçekten seven kişi anlar. Osman mutlu olmayı çok fazla hak ediyor. Fakat sevilmeden sevmek olmamalı kaderi. En az kendi sevgisi kadar büyük bir sevgiyle sevilmeli.

Emre soğuktu Leyla'ya. sözlüme gidiyorum diyen kızın ardından eski aşık Emre bakmıyordu. Biraz kırgın, biraz kızgın ama üzgün değil... aşık hiç değil. Sahneler bana hiç geçmedi. Duygu hiç yoktu. Ayrıldığını öğrendiğinde ne yapacak? Leyla şirkete geri dönecek mi? Merakla beklediğim bir sahne... Hûma ile boğuşmayı göze alacak mı Leyla?

Yayınevinde kalmak isteyen Sanem, orada kalsın diye uğraşan üçlü ve geri dönsün diyen Can...

Can yanında görmek istiyor, kıskanıyor ve özlüyor. Ama kızın hayallerinde olan işi yapmasına engel olmaya çabaladığını hala fark etmiyor. Sanem biraz anlattı. Zaten bir kat var aralarında ve ikisi de istediği an diğerini görecek şekilde hareket edebiliyor. Sabah evden çıkıp akşam dönene kadar görmeyenler, nöbetler yüzünden denk gelemeyenler, uzun yol şoförü, asker ve benzeri işler yüzünden haftalarca, aylarca görüşemeyenler ne yapacak? Onlarınki can değil mi? Onlar az mı seviyor?

Can belki Yiğit olmasa, Ayşe-Fatma olsa yayınevi sahibi bir kez teklif edip susacak ama Yiğit işte... Anlıyoruz ama kabul etmiyoruz mazeretlerini Can. Yiğit kabalaşır, zorlayıcı olur, mobbing uygulamaya, taciz etmeye falan kalkarsa senden önce biz haklarız merak etme.

Sanem, ayrıyken yapamadığını barışmışken yapıyor şimdilik. isteklerini söylüyor, kabul etmesi için açıklamalarda bulunuyor ve mantıklı şeyler söylüyor. Böyle devam etsin lütfen. İki şirket arasında oluşacak bir sürü konu yazılabilir.

Yine yazayım. Bölüm boyunca yarısı saçmasalak sahnelerle dolu bir dizi sadece esas çift seviliyor diye idare ediyor. Yoksa bu konu ile izlenecek dizi olmaktan çıkalı çok oldu.

Yine yazayım, 44. bölüme kadar bu konusuzlukla gidilmez. Evlilik konusu ne kadar işe yarayacak göreceğiz. Heyecan ve merak yaratacak sahneler olmazsa evli, mutlu, çocuklu der geçer izleyici. Umarım gitmeden önce iyi bir şeyler izletir bize Aslı.

Konu Yasemin68 tarafından (25-03-19 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

9. Beğenenler;
    yedel (25-03-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri