Sayfa 135/196 İlkİlk ... 3585125131132133134135136137138139145185 ... SonSon
980 sonuçtan 671 ile 675 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Haberler süperrrrrrrrrrr

Elitayyyyyy, hazır ekip değişiyor,
    senin kaza ve hafıza kaybı ne güzel işlenir. düşünsene Yğit çarpmış, Sanem hastanede ama bu kez küçük bir sıyrık değil, başını vurduğu için halen yoğun bakımda ve tüm yaşananlar onun o uyuduğu döneme ait.Uyanıyor ve hepsini yaşanmış sanıyor. Oysa Can hala küs, istifa geçerli, yayın evi olayı yok, Yiğit kaza yapan x kişi, ve iyi olduğunu anlayınca gidiyor. Polen zaten dönmüş gitmiş, Hûma kazaya üzülmüş, Can çok üzgün, anne yüreği akıllanıyor ve oğluna destek oluyor. O kadar çok şey değişirdi ki...

Yapımcının izleyiciye kulak vermesini de ayrı sevdim. 44 beklenmedi, 38 bile geç ama neyse...Eski ekip geliyor ve onlara benim senaryo cuk oturur aradaki diğer saçmalıklar yok edemeyiz ama en azından bu kısmı toparlarız...

günün en güzel haberiydi... hala yüzümde büyük bir gülümseme... yorgunluğumu unuttummmmm

Yazı niye blod, ben bunu niye yeşil yazıyorum, foruma neler oluyor? Bloddan niye düzelmiyor? Aklımda deli sorular...
    Konu ipekaziz tarafından (28-03-19 Saat 09:48 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

2. Beğenenler;
    elitay88 (27-03-19), mehmetlover (27-03-19), yedel (27-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    313

Aldığı Beğeni: 687

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haberler süperrrrrrrrrrr

Elitayyyyyy, hazır ekip değişiyor,
    senin kaza ve hafıza kaybı ne güzel işlenir. düşünsene Yğit çarpmış, Sanem hastanede ama bu kez küçük bir sıyrık değil, başını vurduğu için halen yoğun bakımda ve tüm yaşananlar onun o uyuduğu döneme ait.Uyanıyor ve hepsini yaşanmış sanıyor. Oysa Can hala küs, istifa geçerli, yayın evi olayı yok, Yiğit kaza yapan x kişi, ve iyi olduğunu anlayınca gidiyor. Polen zaten dönmüş gitmiş, Hûma kazaya üzülmüş, Can çok üzgün, anne yüreği akıllanıyor ve oğluna destek oluyor. O kadar çok şey değişirdi ki...

Yapımcının izleyiciye kulak vermesini de ayrı sevdim. 44 beklenmedi, 38 bile geç ama neyse...Eski ekip geliyor ve onlara benim senaryo cuk oturur aradaki diğer saçmalıklar yok edemeyiz ama en azından bu kısmı toparlarız...

günün en güzel haberiydi... hala yüzümde büyük bir gülümseme... yorgunluğumu unuttummmmm

Yazı niye blod, ben bunu niye yeşil yazıyorum, foruma neler oluyor? Bloddan niye düzelmiyor? Aklımda deli sorular...
    Şimdi ordan hafıza kaybı yazılırsa da saçma olacak. Evet istiyorum ama bu şekilde genel izleyici ne kadar saçma o kadar bölüm seyrettik boşuna mıydı diyebilir. Bir de hala küslük bezdirebilir. Yalan defteri kapandı. Yeni yalanlar olur mu bilmem ama istemem.

Ben de çok sevindim. En azından diyalog olur dizide. Ana temalar geri gelir. Roman hikayesini kapatmalarını istemem. Galiba Aslı'nın yaptığı en iyi şey buydu. Sanem kitabına ağırlık veriyor. Ayrı yerlerde çalıştıklarından güzel sahneler yazar bu ekip. Hep buluştukları merdivenlerde buluşurlar. Yiğit Deren 2 olur. İlgili ama arkadaş. Entrikacı olmaz. Polen zaten gitsin. Aslı giderken götürmüştür umarım.

36,37,38. 38. bölüm sonundan eski ekip devam ediyor. Eski ekibin konukları ve karakterleri iyiydi. Aslı Hanımın yazdığı hiçbir karakteri beğenmedim yeni. Polen, Hüma, Yiğit, Melis, Fabri, Mine, art direktör, Gamze, Ceyda. Can'ın idolü az rol aldı ve etkisizdi. Remide Hanım gibi bir karakter gelmedi. Konuklar gitmek bilmedi. Yiğit nasıl bir karakter çözemedik. Henüz entrikaya bulaşmadı kurtarılabilir. Hüma dahil hepsi itici. Hüma'yı da Can ile kavga ettirirlerse Polen yaptıklarını anlatıp o zaman Can-Hüma gerçek çatışmasını izleyebiliriz. Birden Can'ın üzerini örttüğü kırgınlıkları çıkar. Hüma karakteri yavaş yavaş törpülenir.

Ayşe hanımlar umarım geçmiş konuları açmaz. Lisans iptal olmadı çünkü. Fabri diziden gitti. Yalanlardan bıktık. Bulacaksa başka bir kriz bulsunlar lütfen. Ayhan-Sanem kankalığı geri gelsin. Leyla-Sanem kanka gibi değil abla kardeş gibi olsunlar. Zaten karakterlerin özlerini bilirler. Aziz-Hüma çatışmasından gidebilirler. Aslı bir de ihanet mevzusu yazdı. Buradan da şirketi zora sokacak bir üvey kardeş yazabilirler. Aylin'in görevini üstlenir. Yayınevi daha hareketli olabilir. Fikr-i Harika Sanem'in yokluğunu fark etsin artık. Kreatif toplantılarını özledik. Hani bakalım yaratıcı fikirler? Sanem şirkette sadece çaycı mıydı? Tek özlenen çayı mı? Ayşe Hanım Can'a Sanem için asla kaybetmek istemeyeceğimiz bir elamanımız dedirtmişti. Sanem haftalardır ajansta yok. Sanem zaten dönmüş de olabilir 38'e kadar ama ben dönmesini istemiyorum. Hüma kendi diyecek Deren gibi Sanem lütfen döner misin? Sanem o zaman döner. Can ne derse onu yapan bir karakter değil Sanem. Biraz manipüle edilse de zaten doğru olan yayınevinde kalması idi. Barıştılar dön, ayrıldılar ayrıl olmaz. İhtiyaçları olmalı ya da yayınevinde sorun olmalı ki Sanem geri dönmeli.

Bakalım nasıl bölümler olacak? Haberle heyecanlandım. Alınabilecek en doğru karar. Bu şekilde zaten gideceği nokta finaldi. En azından diziyi bugünlere getiren senaristler yazıyor olur artık.
    Konu ipekaziz tarafından (28-03-19 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Yasemin68 (27-03-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ordan hafıza kaybı yazılırsa da saçma olacak. Evet istiyorum ama bu şekilde genel izleyici ne kadar saçma o kadar bölüm seyrettik boşuna mıydı diyebilir. Bir de hala küslük bezdirebilir. Yalan defteri kapandı. Yeni yalanlar olur mu bilmem ama istemem.
    Hangimiz Sevmedik... 40 bl mü neydi... Can yine başrol, ekip harika... esas kız hariç... sonra çektirdi gitti zaten diziden... yerine yeni bir esas kız geldi. olaylar olaylar… mahalle hikayesi. Bir sürü yetenekli oyuncu ve final..... finalde bir öğreniyoruz ki kızın babası ile erkeğin annesi zaten hep karı koca imiş... e yani bunlar kardeş mi? yooooo erkeğin (Can'ın anne babası başkası kiii kendi anne babası son bölümde rol almış, kendilerini oynamışlardı) anne babası başka... tüm olay Altan Erkekli'nin alzheimer olması üzerine kuruluydu ve finalde öğrenildi.

Yani oluru var. Ben olsam yazardım. İzleyici o kadar rahatsız ki bu dönemde gelen yeni-eski karakterlerden onların olmadığı bir ortamı sever. Niye boşa izlemiş olalım?
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

6. Beğenenler;
    elitay88 (27-03-19)

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,148

Aldığı Beğeni: 1,191

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aslında şu an ki Leyla Sanem çok daha güzel bence ilk bölümlerdeki Leylayı pek sevmiyordum burnu hava da kendini beğenmiş gözü yüksekler de bir karakterdi Sanemle de anlaşamıyorlardı şimdi ki halleri güzel bunun değişmesini istemem kendi yaşına yakın kız kardeşin varsa zaten başka dosta ihtiyacın olmaz bana göre o yüzden şimdi ki halleri çok daha doğal içten sıcak ve samimi geliyor bana

8. Beğenenler;
    Yasemin68 (27-03-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    313

Aldığı Beğeni: 687

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangimiz Sevmedik... 40 bl mü neydi... Can yine başrol, ekip harika... esas kız hariç... sonra çektirdi gitti zaten diziden... yerine yeni bir esas kız geldi. olaylar olaylar… mahalle hikayesi. Bir sürü yetenekli oyuncu ve final..... finalde bir öğreniyoruz ki kızın babası ile erkeğin annesi zaten hep karı koca imiş... e yani bunlar kardeş mi? yooooo erkeğin (Can'ın anne babası başkası kiii kendi anne babası son bölümde rol almış, kendilerini oynamışlardı) anne babası başka... tüm olay Altan Erkekli'nin alzheimer olması üzerine kuruluydu ve finalde öğrenildi.

Yani oluru var. Ben olsam yazardım. İzleyici o kadar rahatsız ki bu dönemde gelen yeni-eski karakterlerden onların olmadığı bir ortamı sever. Niye boşa izlemiş olalım?
    Ben yine de sanmıyorum. Belki ileride hafıza kaybı olur ona bir şey diyemem. 39. bölümden itibaren yazacaklar. 38'in nasıl bittiği önemli.

36- Can'ın doğum günü
    37- Mahalle şenliği
    38-?
    39- Eski senaristlerin geri dönüşü

Gidişleri kötü olmuştu. Dönüşleri muhteşem olacak mı? 17. bölümden itibaren Sanem ve Can ilişkisi biraz da olsa yol aldı. Evet yine yalan krizi yaşandı ama aşk galip geldi. Evlenme teklifi oldu ama kabul edilmedi. Önümüzdeki bölümlerde nişanlı bir çift görme ihtimalimiz var. Nişanlı bir CanEm daha çok mahallede Can demek. Eski bölümlerde Can'ın o eve gelişini çok seviyorum. Sevmediğim bir bölüm bile yok. Can'ın seven insan böyle yapmaz sahnesi de dahil. Zaten sonu efsoydu. Deren iyi bir yol aldı. Ayhan-Sanem kankalığı sahne olarak azaldı. Leyla-Sanem tatlış kardeşler iyi güzel. Başta Ayhan'a anlatırdı Sanem her şeyini o yüzden biraz değişime uğradı. Emre karakteri çok güzel gelişim gösterdi. Can ve Sanem'de özünden uzaklaşma oldu. Sanem saftı ama salak asla değildi. Okumadan sözleşme imzalamadı 17 bölüm boyunca. Hatta Fabri'ye net ben size kendi kokumu vermem dedi. İsterseniz başka koku yapabilirim diye ekledi. Roman zaten yazıyordu. Aylin'in kuklası değildi. Aylin Sanem artık susar dedikçe Sanem Can'a konuşuyordu. Ters köşe yapıyordu. Ayrılırlar diyorlardı sevgili oluyorlardı. Yani bakalım değişim neler getirir? Repliklere yansıyacağını düşünüyorum. Sezon finalinden önceki 6 bölümü eski senaristlerimiz yazacak. 3 bölüm güzel geçsin diyorum. Çünkü izleyici baya umutlandı eski senaristin dönüş haberi gelince.

-------
    İkinci fragman çıkmış. Can doğum gününde Sanem'e ay taşı yüzüğüyle evlilik teklif ediyor. Daha önce etmişti ama hayır cevabını almıştı. Bu kez tereddütsüz bir evet cevabını almayı hak ediyor. Bence son sahne.

Sanem'e gelen kutu neyin nesidir çözemedim. Dediğini yapmış diyor. Sanem Can'a gidip ne yapıcaz biz diyor. Yapacakları şey bir arada herkese karşı el ele durmak.

Polen Hüma'ya Hüma Hanım artık pes etseniz iyi olur diyor. Hüma asla diyor. Boşver Hüma'yı da sen pes ettiğini göster Polen. Dön Londra'ya. Hüma'yı da anlamış değilim. Oğlun evlenme teklif ediyor sen asla diyorsun. Mutluluğuna mani mi olucaksın? Can'ı bir kaybet de aklın başına gelsin. Hüma-Can yapmacık ilişkilerini biraz gerçeğe döksünler. Çünkü hiç aynı fikirde değiller. Hüma oğlunun kararlarına saygı duymayı öğrenecek. Sanem'i sevmek zorunda değil ama saymak zorunda. Oğlu eş olarak seçmiş. Burada Hüma karakterini biraz değiştirmek lazım. Hep aynı kadın asla benim istediğim olacak ay tansiyonum ay hastayım ay iyi değilim deyip yalan söylüyor. Bir anne oğullarına nasıl bu kadar düşman olur anlamış değilim. Can aile olarak yaralı bir çocuk Emre de.

37'de şenlik izleyeceğiz galiba. İsteme ve söz sahnelerini es geçmezler herhalde. Zaten söz-nişan bir olur. Bir süre nişanlı dolanırlar. Sezon finalinde evlensinler. Tabi bir eksik var dizide. Aziz Bey. Onsuz düğün olmaz. Hüma-Aziz çok iyi sahneler çıkar. Baba oğul sahneleri izleriz. Aziz'in hastalığını Emre'den saklamasıyla bir aile çatışması yaşanır. Leyla-Emre yakın olur. Bakalım neler olur? Aşk olur komedi olur. Yine de güzel olur. İyi yorumlar...
    Konu elitay88 tarafından (27-03-19 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    mehmetlover (27-03-19), Yasemin68 (27-03-19), yedel (27-03-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri