Sayfa 14/196 İlkİlk ... 41011121314151617182464114 ... SonSon
980 sonuçtan 66 ile 70 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balık bile üç günde kokar derler, kiiii sıcakta aynı gün kokar. Hadi misafire üç gün yetsin. Beni burada akraba, eş dost tanısa yandım, misafir mi istemiyorsun diyecekler. Yok konuk oyuncuya dayanamıyorum uzun süre.

Ben nedense hiç kıskançlık düşünmedim. Sanem ve Can varken dişi sineğin bile kıskandırma potansiyeli var oysa ki. ama Yedel öyle bir tarifle eklemiş ki direkt Deren gibi iş manyağı bir tip canlandı gözümde. Ama artık yeter hakikaten, bu da araya girmeye çalışan biri olursa tüüü sizin kaleminize deriz.

Ben hala Ceyda iş insanı diye düşünüyorum. Ama şu erkek kıskançlığı ve Fabri'nin kamp hallerine takığım ben de. Fabri gibi bir adamı orada dedikoducu mahalle şeylerine (kadın diyemeyeceğim, erkekler daha çok yapıyor çünkü) benzetmeye ne gerek vardı? alsın Sanem'i, çiçekleri böyle ortamlardan mı topluyorsunuz desin, birlikte toplayalım desin. Bak Can nasıl kuduruyor. Nasıl düşüyor peşlerine. Harcanan sahnelere çok üzülüyorum. Şunlar hemen herkesin aklına gelebilecek ve izlerken hadi canım asla denmeyecek sahneler.

Kazanırlar da bu bölüm mü haftaya mı? Bu bölüm sorun çıkar, haftaya çözülür, çalan ortaya çıkar falan filan.

Parfüm çalışmaları geçen bölüm başlayabilirdi. Bu bölüm yine küçük bir sahne olabilirdi. Haftaya da sonuç alırlardı. Gereksiz uzuyor. Fabri'yi Aylin ile kötülük peşindeki adama çevirmek mi amaç, izleyiciye ters köşe yapıp ava gideni avlayan bir Fabri izletmek mi? Çözemediğimiz kişilerden biri de Fabri. Her yolun adamı
    Yasemin Hanım,Bir önceki mesajında Gamze Topuz için hafif fettan roller yakışıyor demişsin ya, ay biraz umutlandım sanki.Hafif çatlak, dengesiz, bizi güldüren bir kadınsa bu Ceyda, benim için sorun teşkil etmez.Ama Can'a ya da Sanem'e takarsa iş değişir o zaman.Can Beyimiz dişi sinek görse gülüyor, hoşuna gidiyor sanki.(Netteki yeni fotolardan yola çıkarak söylüyorum bunu.) Bizim kızımız Can'ın etrafında hangi kadını görse zaten ayarları bozuluyor, öz güveni yerle bir oluyor, kıskançlıktan napacağını bilemiyor.Kendini küçük düşürücü hareketlere girişmesi de cabası.Bunu bilen Can'ın bu bölüm itibariyle artık buna son vermesi gerek.Eğer yapmazsa kıskandırmaktan zevk aldığını düşünüyor olacağım zira.

Ay, benim sinirim geçmedi dostlar.Eve gideyim, çocuklarımı göreyim, geçer inşallah.
    Konu yedel tarafından (16-11-18 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    amanayol (16-11-18), Yasemin68 (16-11-18)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balık bile üç günde kokar derler, kiiii sıcakta aynı gün kokar. Hadi misafire üç gün yetsin. Beni burada akraba, eş dost tanısa yandım, misafir mi istemiyorsun diyecekler. Yok konuk oyuncuya dayanamıyorum uzun süre.

Ben nedense hiç kıskançlık düşünmedim. Sanem ve Can varken dişi sineğin bile kıskandırma potansiyeli var oysa ki. ama Yedel öyle bir tarifle eklemiş ki direkt Deren gibi iş manyağı bir tip canlandı gözümde. Ama artık yeter hakikaten, bu da araya girmeye çalışan biri olursa tüüü sizin kaleminize deriz.
    O kadar belli ki kime yürüyeceği. Ceyda Can'a yürümek için geldi. Üstelik Can'ın hiç sevmediği karakter özelliklerine sahip. Fabri'nin kadın versiyonu gibi geldi bana. Gamze'den Fabri 2 çıkamayacağı için Ceyda'yı dahil ettiler. Çünkü Gamze sadece Osman gibi arkadaş kontenjanından dizide. Biz Osman'ı ilk bölümden beri gördüğümüz için onu yadırgamıyoruz. Gamze de bu iş bittikten sonra ayrılmalı. İş bitince karakterler gidiyor. Fabri'nin işi uzadığı için gidemiyor. Bir de adamı şirkete ortak ettiler. Ortaklığın bitmesi için önce bu işin bitmesi gerek. Parfüm zaten ikinci plana atıldı. Oysa ki en çok ilgi çekebilecek konulardan. Dizinin en önemli konusu olan kokuyu ikinci plana atmak nedir? Sürekli oyalanan Fabri yeter artık Sanem Hanım çalışacak mıyız çalışmayacak mıyız resti çeksin. Yoksa bu konu bölümlerce uzar.

20- Konkuru kazanan ajans belli olur.
    21- Reklam çekimi başlar, sonlanır ve konu hisselerin geri alınmasına gelir.
    22- Hisseler geri alınır ve parfüm çalışmalarına ağırlık verilir.
    23- Hızla parfümün reklam çalışmalarına başlanır. Bölüm sonu lansman olur.
    24. bölüm Fabri diziye veda eder. Konuk oyunculuğu son bulur.

8 bölüm dizide kalan Fabri 24. bölümde gittiği (Polen'in gidişi gibi) bir notla izleyiciye sunulur. Böyle olsa 8 bölüm oluyor. Araya başka mevzular girdiği için konu uzadı. Yoksa 2 bölüme toparlardı şirket ve parfüme geçilirdi. Şimdiye parfüm konusu bile kapanmış olabilirdi. Biri kapanmadan başka konuklar gelince diğerleri gölgede kalıyor. Konular bitmiyor. 3 bölümde bitecek bir konu 8 bölüme yayılıyor. Polen 3 bölümde gönderilmişti. Eski senaristler bu konuda daha başarılı.
    Konu elitay88 tarafından (16-11-18 Saat 16:59 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Zuzinha (16-11-18)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar belli ki kime yürüyeceği. Ceyda Can'a yürümek için geldi. Üstelik Can'ın hiç sevmediği karakter özelliklerine sahip. Fabri'nin kadın versiyonu gibi geldi bana.

20- Konkuru kazanan ajans belli olur.
    21- Reklam çekimi başlar, sonlanır ve konu hisselerin geri alınmasına gelir.
    22- Hisseler geri alınır ve parfüm çalışmalarına ağırlık verilir.
    23- Hızla parfümün reklam çalışmalarına başlanır. Bölüm sonu lansman olur.
    24. bölüm Fabri diziye veda eder. Konuk oyunculuğu son bulur.

8 bölüm dizide kalan Fabri 24. bölümde gittiği (Polen'in gidişi gibi) bir notla izleyiciye sunulur. Böyle olsa 8 bölüm oluyor. Araya başka mevzular girdiği için konu uzadı. Yoksa 2 bölüme toparlardı şirket ve parfüme geçilirdi. Şimdiye parfüm konusu bile kapanmış olabilirdi. Biri kapanmadan başka konuklar gelince diğerleri gölgede kalıyor. Konular bitmiyor. 3 bölümde bitecek bir konu 8 bölüme yayılıyor. Polen 3 bölümde gönderilmişti. Eski senaristler bu konuda daha başarılı.
    Dışarıdan geldim, ilk okuduğum Yedel'in yorumu oldu. Tanımdan çıkarttığım sonuca göre yazdım, sonra seni okudum, sana yanıt yazdım, peşinden yazıyı ve fotoyu gördüm. Yani sıralamam hatalı önce bir araştırsana.

Bölüm sıralaması süper. Olsun bitsin artık. Dünya kadar konu işlenecek zamanda Aylin'den sonra ayrı repliklerle harcanan Fabri izliyoruz.

-Sanem hanım parfüm için çalışalım
    -Sanem'in işi var
    -Ne işi var?
    -İşi var işi Allah Allah........... ben bu sahneye hala gülüyorum.

Oyuncuyu seviyorsam uzun izlemek sıkmıyor lakinnnnn oyuncuya yazık oluyor. Rol kısırlaşıyor, replikler sıradanlaşıyor, konusu bayıyor. Ne gerek var ki bu kadar uzatmaya?

Ayrıca bir söz verilmişse tutulmalı. Tutulmayacak sözler verilmemeli. Sanem söz verdi.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Emre’nin de masum görünümünün altında başka planları varmış admin paylaşmış. Senaryoda ilkokul 5 seviyesine düştük hadi hayırlısı. Emre’nin karakter gelişimi Aylin’in gazına ihtiyaç duymadan kendi şeytani planlarını yapmayı öğrenmek oldu mitiş:)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre’nin de masum görünümünün altında başka planları varmış admin paylaşmış. Senaryoda ilkokul 5 seviyesine düştük hadi hayırlısı. Emre’nin karakter gelişimi Aylin’in gazına ihtiyaç duymadan kendi şeytani planlarını yapmayı öğrenmek oldu mitiş:)
    Admin paylaşmış deyince gidip bakayım dedim. Bu ne hakikaten?

Emre hala kötülük peşindeyse Leyla ile derdi ne? Leyla sözleşmeyi verdi diye ondan da mı intikam alacak?

Can'ı da aynı kadın doğurmuş olmasa, domuzdan toklu mu doğar, diyeceğim de bari beş parmağın beşi bir değil diyeyim. Hûma iyice ürkütmeye başladı beni. Bu çocuk böyle bir anne ile mi büyüdü de böyle oldu. Yoksa anneye rağmen mi böyle oldu?

Bölüm iyice tuhaflaştı.

Üç kuruşluk gülüyorduk beş kuruşluk sinir mi olacağız????????

Frg. daki bakışında masumiyet yoktu bu arada. Bir kötülük vardı o bakışlarda ama acaba açı mı, ışık mı falan da diyordum.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri