Sayfa 142/196 İlkİlk ... 4292132138139140141142143144145146152192 ... SonSon
980 sonuçtan 706 ile 710 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyin yakan sorular. Mevkıbe 25 yıldır ortada yoksun demişti. Can 30 yaşında dizide. Demek ki 5 yaşında çekip gitmiş Hüma. Emre de bebekti. 1 yaşında filandır. 5 yılda 5 kez doğum gününü kutlamış olması gerek. Sonra okul çağı geldiği zaman yatılı okula gitmek istemiş Can. Babama yük olmak istemedim. Çok dağılmıştı dedi. Hepsini birleştirirsek Hüma'nın duygusala bağladığı bebektin repliği inandırıcı durmuyor. Can büyüktü. Çok büyük değil elbet. Birlikte doğum günü kutlamış olmaları gerek mantıken. Can 1 yaşındayken çekip gitmemiş ki. Boşver en iyi mantık arama.
    Mevkibe'nin 25 yılı da abartı ama asıl olay Can'ın lise zamanı yatılı okuması. 12. bl de bunu net olarak söyledi. Yani şu Hûma'ya acındıralım saçmalığı iyice batırıyor bu kalemi. Mevkibe'ye söylettiği yalan da kurtarmaz, bebeklikten beri hiç kutlanmamış dg. de kurtarmaz... İzlememiş ya da izlese de not almamış bir kalem çok bile kaldı bu dizide. Bir daha ya işini düzgün yapsın ya da evinin kadını, çocuklarının anası olsun, başkalarını delirtmesin... Can, anne babası boşandığında en azından orta okul son ya da lise bir öğrencisi... Emre ile aralarında yaş farkı var ve Emre küçük... İsveç'de okumuş o ve üni bitince Türkiye'ye gelmiş. Bunları yazıyorum, kendi ya da asistanı okuyorsa buna göre yeni sahneler yazsın. öyle saçma bebek patiği ile Hûma karakterine sempati kazandıramaz. Ayrıca Melis gibi birini oğluna layık gören birinin asistanla aldatıldım, travmam var demesi senaristin kendini bile bilmediği olarak tarihe geçer... iki bölüm arasında bu kadar büyük saçmalık görülmedi diyeceğim de bu dizide bile bir sürü böyle saçmalık var. İşine saygısız biri bu ve kardeşi...
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

2. Beğenenler;
    elitay88 (03-04-19), yedel (03-04-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    313

Aldığı Beğeni: 687

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevkibe'nin 25 yılı da abartı ama asıl olay Can'ın lise zamanı yatılı okuması. 12. bl de bunu net olarak söyledi. Yani şu Hûma'ya acındıralım saçmalığı iyice batırıyor bu kalemi. Mevkibe'ye söylettiği yalan da kurtarmaz, bebeklikten beri hiç kutlanmamış dg. de kurtarmaz... İzlememiş ya da izlese de not almamış bir kalem çok bile kaldı bu dizide. Bir daha ya işini düzgün yapsın ya da evinin kadını, çocuklarının anası olsun, başkalarını delirtmesin... Can, anne babası boşandığında en azından orta okul son ya da lise bir öğrencisi... Emre ile aralarında yaş farkı var ve Emre küçük... İsveç'de okumuş o ve üni bitince Türkiye'ye gelmiş. Bunları yazıyorum, kendi ya da asistanı okuyorsa buna göre yeni sahneler yazsın. öyle saçma bebek patiği ile Hûma karakterine sempati kazandıramaz. Ayrıca Melis gibi birini oğluna layık gören birinin asistanla aldatıldım, travmam var demesi senaristin kendini bile bilmediği olarak tarihe geçer... iki bölüm arasında bu kadar büyük saçmalık görülmedi diyeceğim de bu dizide bile bir sürü böyle saçmalık var. İşine saygısız biri bu ve kardeşi...
    Ev taşıdık da internetimiz yoktu ancak cevap yazabiliyorum.

Çok doğru bir mantıksızlık var. Seyirci izlerken öyle miydi böyle miydi mi diye düşünmemeli. Net olmalı. Can atıyorum 10 yaşında Emre 5 yaşındaydı Hüma giderken. Bunu söyleseler yeter. Hiç kutlamadık duygusallığı yapacak diye neden mantıksız sahne yazılıyor? Yine patik hediye etsin tabi de bir bebekliğini hatırlıyorum nedir? Bebekken gitmemiş ki. Ayrıca onca yıl neden oğlunu kazanmak için bir çaba harcamamış? Aziz mafya filan mı? Kendi istememiş ya da daha önemli öncelikleri varmış. Ya zaten döner dönmez koca peşine düşmesi ne bileyim oğlunun hayatına karışma çabaları önceliğini belli etmiyor mu? Kendisi. 39. bölümdeki Hüma'yı merak ediyorum. Gerçi nasıl sevdirebilirler bilemiyorum. Sanem ile arayı düzeltirse seyirci nazarında puan toplayabilir.

Hikayede heyecan ve merak unsurunun eksikliğine dikkat çekiyorum. Şimdi seyirci de bir evlilik beklentisi oluşturuldu. İkince kez teklif yapıldı. Eğer olmazsa başa dönecek. Olursa yeni konularla devam edilmesi gerek. Bakalım nasıl devam edecek? Umarım güzel bölümler izleriz.

İyi yorumlar...

4. Beğenenler;
    amanayol (03-04-19), yedel (03-04-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

dızı de evlılık beklentısı oluştu dogru,,,evlenmelıler ,,,,evlenmez ayrılırlarsa aile ler yuzunden bu en fazla ıkı bolum uzatabılır,,,sonra tekrar evlılk gızlı falan olur,,,,eger ayrılık olursa aile yuzunden veya başka sebepten gene basa doneriz,,,,bırı altta dıyerı yukarda kıskançlık veya ınatlaşma, dızı ızlenmezzzzzzzz,kaç bolum dur bunları izlıyoruz eskı sevgılı yenı sevgılı kıskançlık ,bırbırını istemeyen cıft, olmaz seyırcı bu yuzden bıktı ve gıttı,,,, EVLI OLARAK DEVAM ETMELI...EVLIYKEN BELKI AYRILIKLAR OLABILIR DIZIYI UZATMAK İÇİN .....bu da klışe olur,,evlıyken baska sorunlar olmalı etraflarında uvey kardeş,iş bozuklugu,aile kavgaları,muşterı kıskançlıkları,cocukları olmalı, onunhastalıkları ateş gıbı,, huma ve azızın yuzleşmesı,,,,,gıbı gıbı gıbı.......gızlı evlenıp, ailelerını kusturmelı barışmak için ugrasmalılar bır bebek onları barıştırmalı,,,gıbı gıbı,,,,bakalım nasıl yazacak yazarımızzzzz....

6. Beğenenler;
    yedel (03-04-19)

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Bahsedilme
    0 Mesaj

huma hn canın gerçek annesı degıl gıbı gelıyor,,,,,duşunelım,babası huma ile nışanlı iken baskasından cocugu oldugunu örenmış olabılır canın gerçek annesı yaşıyor cocugunu babaya vermıştır, veya azız beyın bır oglu can zaten vardır, annesı ölmuştür, huma ile onun için evlenmış olabılır....huma nın maddı durumu ıyı olmıyabılır, zengınlık için evlenmış bu cocuga da annelık yapma durumunda kalabılır,,,,,, azız gercekten aldatmıs olabılır humayı , emre oglu oldugu için onu alıp gıtmıştır..ayrılırken humaya şirketın 40 hıssesını vermış emreye de 10 hıssesını vermış.......aynı şekılde 10 hısse cana 40 hısse kendıne bu paylasım da ilgınç,,,,,,,neden yarı yarıya boluşmemışler şirketı,,,,,,, humanın sankı azız beye kını var aldattı dıye onun oglu can dan intıkam almak için hayatına mudahale edıyor mutsuz olsun dıye polen nı kullanıyor ayırmak için polenle can olsa bıle onu da ayıracaktır,,,,, cana davranışı farklı emreye davranışı farklı dıkkatlı izleyınce fark edılıyor,,, yoksa hangı anne bu kadar ılgısız olur,,uzun yıllar ayrı kalmışsın dersını almıştır dıye duşunuyorum anne olarak özlem sevgı yok cunku bunlar benım beyın fırtınalarımmmmmmm

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Bahsedilme
    0 Mesaj

sanemın bu bolum başında ablasına dedıgı gıbı huma canın annesı degıl canı camı avlusun da bulmuşlar dıyelım dıyor,,,,,,,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri