Sayfa 163/196 İlkİlk ... 63113153159160161162163164165166167173 ... SonSon
980 sonuçtan 811 ile 815 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    187

Aldığı Beğeni: 241

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

sanem in psikolojisi bozuktu bunu da oyuncu guzel yansitti.

sanem e uzuldum ama cok dik ya siyah ya beyaz diyor. mihriban da guzel dedi hayatta gri de vardir diye.

dolayisiyla ben sanem e cok kizginim. can da senin sevgilin hic mi tanimadin Can niye yaksin. yayinlama diyebilir zaten izin icin getirdin.
    Yigit e neden bu kadar guveniyorsun. hep de guvendin. aradan yillar gecti halen guveniyor. yigit in davranislari tepkileri hic mi dikkatini cekmiyor.

yasemin68 in dedigi gibi ruzgar esti dese ya da ne biliyim Can senin atmayacagini biliyorum yigit sucluyor ama ben inanmiyorum kavga ederken mi dustu. vs yani biraz da can in yaninda olsa can dakika durmayacak sarilacak. ozur dileyecek vs.
    sanem kovsam da gitmeyecektin diyor. iftira atildi can in bu konuda sanem e ulasamiyordu halen de ulasamiyor.
    nasil yaktin nasil dedi.
    hukmunu verdin. yaninda dursa ne sanem..nasil dursun. kendine inanilmadi. azarlayip duruyorsun. ne oldu nasil oldu diye bile sormadin sormuyorsun.

sanem halen can geldi yazamiyorum diyor.yigit surekli baskilarda.

sanem lutfen silkelen kendine gel. yazarligi sectin ama sen daha canli daha yaraticilik gerektiren dinamik ajans gibi islerini ozlemiyor musun.
    bilmiyorum da ben seni orada calisirken gorunce daha mutlu goruyordum. sen duygularini ozgurce yaziyorsun baskiyla yazilmaz.

fikri harika islerinde yokum dedin.anlasilan sadece yazarligi sevdin.

deren camura bata cika geldi. elleri camur. sanem de tabak getiriyim deyip cekildi.
    o sahne de biseyler mi kesildi bilmiyorum havada kalan bir sahneydi.

ceycey can a ozenmis falan guzel ama gerci bu da surekli hos gelmez. diger sahnelerini sevmiyorum. neden guzel yazilmiyor.

muzzo daha iyi.

2. Beğenenler;
    elitay88 (05-05-19), sanemsi (06-05-19), Yasemin68 (05-05-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Doga2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yasemin68 in dedigi gibi ruzgar esti dese ya da ne biliyim Can senin atmayacagini biliyorum yigit sucluyor ama ben inanmiyorum kavga ederken mi dustu. vs yani biraz da can in yaninda olsa can dakika durmayacak sarilacak. ozur dileyecek vs.
    sanem kovsam da gitmeyecektin diyor. iftira atildi can in bu konuda sanem e ulasamiyordu halen de ulasamiyor.
    nasil yaktin nasil dedi.
    hukmunu verdin. yaninda dursa ne sanem..nasil dursun. kendine inanilmadi. azarlayip duruyorsun. ne oldu nasil oldu diye bile sormadin sormuyorsun.
    Sanem o kadar net ki, hiç tereddüt etmiyor, hiç Yiğit'i suçlamıyor. İşte sorun burada asıl. Gerçekler ortaya çıktığında sanırım iki yolumuz olacak..........

1. yol, çok büyük bir pişmanlıkla her an özür dileyen ve asla affedilmeyecek bir suç işlediğini sanan Sanem'i izleyeceğiz, yani yine Can'ın peşinde koşacak

2. yol, Pişmanlıkla herkesten biraz daha uzaklaşan Sanem izleyeceğiz. Can'ın bile ulaşamayacağı, Can'ı bile görmek istemeyen bir Sanem.....

3. yol da vardır da ben yazsam sanırım 2. yolu tercih eder, koşan Can yazardım. Fakat bizim senaristler (ki arada erkekler de var amaaaaaaa) genelde erkek karakterin peşinde koşan kadın yazmayı seviyor.

Can, kıskançlığı ile nasıl duvarlar ördüğünü biliyor. Bunu herkese de söyledi. Aslında tüm olanların altında yatan asıl neden onun bu tavrı idi. Güvensizliğini hiç konuşmamaları yine nedenlerden biriydi. Gitmek kelimesinin her an dilinin ucunda olması ayrı bir olaydı. Üstelik düğün konusunda kurduğu cümle ile de bu evliliği istemeyen tarafmış gibi gözükmüştü Sanem'e. (düğün öncesi o gereksiz kurallara ben de sinir oluyorum, hak veriyorum Can'a fakat karşı tarafın da istekleri ve düşünceleri önemli. Herkes aynı taleplerde olmuyor ne yazık ki) Can bunu işi yokuşa sürmek olarak algılarken Sanem de vazgeçmek önemsiz görmek olarak algıladı.

Her türlü sorunu üstünü örterek aşmaya çalışmaları sonuçta patlama ile ayrılığa vardı.

Acısız Aşk diye bir şey yok, hepsi Acılı....... kimisi az, kimisi çok.......... bunlarınki çok acılılardan... bolca domates yiyecek ve acıyı azaltacaklar..........

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

4. Beğenenler;
    sanemsi (06-05-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı zamanda bize de 'mutlu son' demişler ama zaten aksini düşünen olmamıştır...

Sinema sahnesi de çok güzeldi mesela...……….. uydurma tanışma hikayelerinin gerçek olması gibiydi...……. o cesaret yoktu Can'da. Seslenemedi, dokunamadı, yeniden başlayalım diyemedi...…… ama sevdiğini hem gülerken hem ağlarken gördü...………. Üstelik KÖTÜ KRAL filminde gördü. Tam da onu yapmıştı, güldürmüş ve ağlatmıştı...….. Başkalarının güldürmesine dayanabilecek mi? Yeniden ağlatacak mı? gibi soruları kendine sorması gerekir Can'ın.

Yiğit konusunda hala aynı yerde olmaları da aslında sorun.

Sanem hala Can'ın o defteri yakabileceğine inanıyor...…… Yiğit yakmaz diyor ama mesela rüzgarı hiç suçlamıyor...….. sanki hala Can'ı affedecek bir kapı açmak istemiyor. O kapıyı açarsa eskisi gibi peşinden koşan Sanem olacaktı...…………… üstelik bölüm sonunda yine koştu. Yakalasa gitme kal diyecekti belli ki...……. Dönüşünü görecek mi? Sonra sürpriz mi olacak? Keşke görse ve daha çok üzülmese ama sanki orada kalan (bozulan ) tekneyi görmeden geri dönecek ve kötü bir gece geçirecek...… Can'ı da birileri kurtarmalı. Aksi halde sürüklenir gider tekne, maazallah. (Attığı parça ne işe yarıyor bilmiyorum, sallıyorum. Belki çıpa atar ama dönüş yapamaz)

Yine Sanem'in Aziz'i kıpırdatmama çabası bilinçaltındaki 'kal Can' demelerinden biriydi. Sadece güzel gizledi. Elbette yansıması da Can'dan geldi. Gel gidelim demesi usuleten. Yoksa gitmeye niyeti yoktu.

Hayatına devam eden Sanem'e biraz bozulduğu da bir gerçek. İspanya mı? Hem de Yiğit ile... uzak mı geldi, daha yakına gidelim o zaman...….. duydukları ile kendini fazlalık hissetmesi normaldi. Üzülse de hayatını kurmuş, travmalarını atlatıyor, Yiğit hala hayatında ama beni istemiyor...…… güzel detaylardı bunlar.
    Sanem şu anda kendisini %100 haklı görüyor. Çünkü bütün oklar Can'ın haksız olduğunu gösteriyor. Can son zamanlarda kaba ve kıskanç olduğu için bunu da yapar sinirle şunu da yapar deniliyor. İnsanlara bunu biraz düşündüren de kendisi. Pişman tabi bilerek ya da bilmeyerek yaptıklarına. Yalnız Yiğit ve Hüma'nın Can'a attığı iftira gerçekten Can'ı bu konuda mağdur yapıyor. Defteri yakmadığı halde yaktı denildi. İtti ve sakat kalmadığı halde sakat kaldı denildi. Hem iftira hem vicdan azabı. Sanem de bu vicdan azabını paylaştı. He işte gerçeklerin ortaya çıkması Sanem'i %50 haklılık payına düşürüyor. O da neden? Can gitti ve kendisi de bu yüzden çok zor günler geçirdi diye. Sanem inanmadığına pişman olmalı Can da gittiğine. Özet bu. Bu noktaya daha gelmediler. Ne zaman gelirler bilmiyorum. Çok da uzasın istemem.

Remide Hanım konuk oyuncuymuş. Görevini yerine getirip gidecek demek. CanEm'i bir araya getirmeye çabalayan çok sevilen bir konuk karakter. Diğerleri kalıcı. Yalnız ben Yiğit'in artık gitmesi gerektiğini düşünüyorum. En azından gerçek yüzü ortaya çıksın. Öyle kalıyorsa da tehlike saçsın. Yeni erkek karakter de geliyor 41. bölümde.

1 yıldır Sanem'e açılamamış. Yiğit de bir noktada artık duygularını söylemeli. Zaten bu itiraf Sanem'in Yiğit konusunda aydınlanma noktası olacak. Bir de şu var gerçeği öğrenince Sanem ya eskisi gibi kriz geçirirse? Böyle bir olay yaşanırsa Nihat direkt Yiğit'i suçlar. Kızım demek bir yıl boyunca senin yalanların yüzünden bu haldeydi der. Oklar Can'dan çevrilir. Can Sanem'in bu zorlu zamanında destek olursa işte tüm övgüleri toplar. Can ile Nihat-Mevkıbe barışır. Hikayeye bir kötü lazım değil mi? O kişi de Hüma. Gider Fikr-i Harika batsın diye Emre aracılığıyla bilgiler alarak rakip firmalara aktarır. Aylin style. Sanem ve Can sayesinde de bu tuzaklardan kurtulurlar. Çünkü yedek planları, fikirleri ve daha iyisini bulmak için el ele vermeleri hep başarılı sonuç getirdi.

Sinema filmi tadındaydı. Sanem bu bir yılda sinir krizleri geçirmiş. Kliniğe yatmış. Orada Deniz ile tanışmış. Doktor doğa ile iç içe olması, huzurlu bir ortam iyi gelir diyince çiftlikte yaşamasına izin vermişler. Bu süreçte tek başına bir düzen kuran Sanem yemek yapmayı öğrenmiş olabilir. Belki Mihriban ablası öğretmiştir. Bir de bakıyoruz Sanem bahçede gözleme açıyor, mantı kapatıyor, dolma sarıyor, börek yapıyor.

Fikr-i Harika'da Sanem ve Can eskisi gibi birlikte çalışmalı. Bunun için Sanem ile Can'ın arası yumuşamalı. Sanem Can'ın bir daha onu bırakıp gitmeyeceğine ikna olmalı. Aslında şöyle bir sahne yazsalar güzel olmaz mı?: Sanem Yiğit ile konuşmaya evine gidiyor. Can da ben bırakayım diyor. Sanem yukarı çıkıyor Hüma ve Yiğit'in tartışmalarını duyuyor. Çevirdikleri dümeni öğrenince koşa koşa arabaya biniyor. Can'a gidelim diyor. Can ne olduğunu anlamıyor. Bir kenara çekiyor. Sanem ağlama krizine giriyor. Duyduklarını anlatıyor. İkisi de nasıl bir oyuna geldiklerini anlayınca birbirlerine sarılıyor. Sonra evde hep birlikte otururken Yiğit gelince Sanem bir atak geçiriyor ve her şeyi atıyor. Ailesi de öğreniyor Hüma ve Yiğit'in planlarını. Beklenen dışlama gerçekleşiyor. Yiğit konuşmak için Sanem'i kaçırıyor. Ortalık yeniden karışıyor. Can ve annesi arasındaki ipler tamamen kopuyor. Can Sanem'i kurtarıyor ve bir konu kapanıyor. Diğer konu da şirket rekabeti. Daha küçücük bir bebek Fikr-i Harika. Sanem ve Can'ın çok emek vermesi gerek. Hem ilişkileri hem de şirketleri emek emek büyümeli. Yani şirketi yoluna koysunlar ve başına da güvenilir birini getirsinler ki 3 çocuklarıyla kumdan kale yapabilsinler. Bunu final bölümüne bırakmasalar. En azından bir çocuklarının büyümesini izleyebilsek. Çocuklar arasında fazla yaş farkı yok dedi Sanem. Bu sezon ilk çocuğunu kucağına alsa zaten 10 yıllık zaman atlamasında çocuk 10 yaşında olur. Diğeri 8, en küçüğü de 6 yaşında olur. Çocuk oyuncular en son bölümde dahil olur büyük ihtimal. Kiralık Aşk'ta öyle olmuştu. Çocuk oyuncu sıkıntıysa da en azından Sanem ve Can'ın anne ve baba olma heyecanlarını izleyelim.

Leyla ve Emre evli. Çocukları yok. Zaten maddi olarak sıkıntıdalar. Bu durumda bir çocuk masrafı onlar için ağır olur. Sanem ve Can'dan önce evlendiler. Belki Sanem ve Can evlenip ilk önce anne-baba olurlar. 3 çocuk hayali gerçek olacaksa mümkün de sayılır. Sanem 2. yi doğurunca Leyla 1. yi doğurur. Sanem hayaliyle ailenin torun sayısını tek başına yükseltmiş. Hiç olmazsa bile evlat edinebilirler. Emre ve Leyla için ya 1 ya 2 çocuk yazılır diye düşünüyorum. Bir de 5 tane yazılıyormuş.

Neyse sonuç olarak 40. bölümü geçiş bölümü olarak düşünürsek asıl bundan sonrası heyecanlı. Gerçeklerin ortaya çıkışı, hesaplaşmalar, aşkın yeniden filizlenişi, ilişkinin daha sağlam yol alması. Güzel bölümler seyredebiliriz. Her bölüm birbirinden güzel olur. İyi yorumlar...
    Konu elitay88 tarafından (05-05-19 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    sanemsi (06-05-19), Yasemin68 (05-05-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

40. bolum guzeldı.esas bundan sonrası önemlı can kıtabı okuyunca sanemın kendısınden vazgecmedıgını anladı ve gıtmekten vaz geçtı. son sahnenın canın baktıgında sahılde sanemı gormesını ve yanına gıdıp ikisinin özlemle sarılmalarını isterdım bakalım yazarımız nasıl yazmış gene gıtmedıgını soylemıyen canmı.......yıgıtı anlama zor polenın kardesı sanem kıtabında aşkını damarlarından akan kan kalbının son nefesınde bıle onun için çarpan sevgısını anlatmış ..yıgıt bu duygu dolu kıtabı her dıle çevırmış... hala polen gıbı umut etmesı çok aşık olmasından onun yanında olması bıle ona yetıyor ..humadan bır kurtulsa dogru yolu bulacak.....huma.huma. sen nasıl bır karektersın..sevmeyı bılmıyorsun.paylasmayı bılmıyorsun.bencılsın.mutsuzlugunu herkeste yaratmak istıyorsun buna azız bey ve ogulların da dahıl.......insan evladına vıcdan azabı çektırerek sevdıgın den ayırarak boyle kotuluk yaparmı......bır yıl geçmış hıç mı merak etmedın oglunu nasıl toparladımı saglıgı nasıl dıye hala yıgıtı doldurup can gelmış koş kotuluk yap dıye gonderıyorsun...yok yok bu huma canın gerçek annesı degıl......huma kıralık aşk takı nerımana benzıyor iyilıgı bılmıyor. yaptıklarını da normal buluyor ..emreye ben sıze ne yaptım dıyecek kadar yaptıgından bı haber .......huma nın gerçekten dersını almasını çok isterım kotuluklerını kaç bolum izledıysek onun da bır bolumde degıl her bolumde cezasını keyıfle izlerım........erkek karekterımız 41 bolum dızıye gırıyor.. bakalım kım...azızin aşkı nın oglu olabılır azızle gecmışte yasadıklarında..azızın de haberı yoktur can ve emrenın abısı....doktor olabılır sanemı tedavı eden..cok sık da goruşmek zorunda olabılırler doktor olması buyuk ihtımal klınıkte yatarken aşık olmuş olabılır . dag havası ve çıflık ıyı gelecek dıye bu eve gelmış olabılır o ev sanemın degıl sankı sanem kıracı gıbı azızın aşkının arazılerı....nıhat bey ın konuşması uyarması dogru kızgın olabılır cana guvenmıştı.....sanem canın öfkesını bılıyor.. o ruh halıyle yaptıklarından zaten pişmanlık duymuş onu aramış ama bulamamış ondan vazgeçtıgını duşununce hastalanmış ...haklı...her ne olursa olsun bırbırımızden vaz gecmıyelım denmış ve can ben senı hıç bırakmıyacagım demış sözler vermış...sanem nasıl guvensın....her zorlukta çekıp gıtmek isteyen can......sanemın korkuları can gıderse benı bırakırsa ve gıttı bıraktı...can haklı insan sevdıgıne ınanmaz guvenmezmı...guvenır de can...guvendıgı ıçın senden hala vaz geçmıyor..senı kalbının son atışında bıle sevıyor....sana kızgın kırgın onu yıgıtı sakat bırakarak sen uzaklarda vıcdan azabı cekerken o yıgıtı hergun sakat görup vıcdan azabını senın yerıne cektı ve ona yardımcı olmaya çalıştı....ama sana ihanet etmedı ...hala lafları dınlıyorsun..sonunu dınlemeden çekıp gıdıyorsun..dınleseydın yıgıtın teklıflerını nasıl gerı çevırdıgını gorup .saneme guvenırdın.....şimdı canın kendısını bu konularda aklaması ve aşkı için atılan iftıralar ..için..tekrardan herkesın guvenmesı için ugraşması lazım...bunun için sanemı kendısının aşkından vazgeçmedıgını gosterıp yanına alarak belkı gızlı evlılık herkesi beraber ikna etmelıler.. şirketı kurup yenıden başlamalılar...emre bana bır yılda yasadıklarından sonra guven vermedı...batmışşın .. işsızsın...leylalarda kalıyorsun....altında son model araba ....iş bulamıyorsun...bunlar emreyı gene kotu bırısı yapacaktır...humanın yenı kankısı emre olacaktır....annesını can ve sanemı ayırmak istedıgını bıle bıle mudahale etmedı abısını uyarmadı.....o da humaya çekmış bencıl bırısı her ne kadar leyla ıyı bırısıne donuştursede ...can ve sanemın şirket ortaklıkları onu kıracak tır...babaya gene ofke duyacaktır..aynı benzerı şirket zorluklarını emre ve huma dışardan devam edecektır aylın vakasına katılıyorum.....yazarlarımızdan lutfen can ve sanemı ayırmadan belkı de evlı olarak herkesle mucadele eden çıft yazsınlar..onların dıdışmelerı.kavgaları. kusluklerı evlıyken daha guzel olur..aynı evde...ikisı yan yana zorluklarla ugraşşınlar.....herkese sevgıler hayırlı ramazanlar

8. Beğenenler;
    elitay88 (06-05-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

dagılmış bır aile huma ayrı evde ..azız ılk aşkının evınde....sanem çıflıkte......yıgıt sanemın yanında....yenı karekterler kız ve oglan çıflıkte........emre ve leyla nıhatlarda.......can teknede.....sadece aile bagı kenetlenmış çoçuklarına sahıp çıkan mevkıbe ve nıhat her yerde........şirkette sanemın kalbının attıgı yerde.....bundan sonra can her yerde olması lazım ...gıtmek için çizdıgı rotasını denıze attı....rota yok ...her şeyı toplamak için kalacak.....sonra herşey yoluna gırınce gene gıdecektır bu sefer sanemle beraber ......galapokosa.......gorunen o kı herkes bır hesap verecek....azız soylemedıklerı......humanın hayat hıkayesııı..azızın sevgılısının hayatııı....pisıkolok denız in hıkayesı.....emrenın geçmıştekı kını nefretı.....burda en masum olanda ayrılmış çıftlerın çocukları ...can ve emre......her şeyın ustunu orterek öfkeyle buyumuşler.....şimdı gerçeklerle yuzleşme zamanı ...bu gerçekler belkıde kımısıne çok agır gelecek....bunları işlerlerse yan karekterlerle muthış bır dızı olur.....cey ceyın hayatı memleketı....bunları yaparken can ve sanem herkese ınat bırlıkte mucadele etmelıler.. evlı olarak...çunku evlı olurlarsa yan yana guçlu olurlar....ayrı olurlarsa gene kıskançlıklar yanlış anlamalar gene gıtmeyı duşunen can olur evlıyken artık sorumlu olacagından gıdemez tekrar hastalanır dıye sanem.......emre ve leylanın ayrılacaklarını duşunuyorum emrenın buyumesı ve ailesıne sahıp çıkması açısından kaybetmelı sonra tekrar kazanmalı......annecılıkden vaz gecmelı.....can ve sanemın bunları defalarca yaşadıklarını gorduk...olgunlastılar buyuduler....azızın mutsuz hayatını da gormedık de oyle yansıtıldı....şimdı can ve sanem azız ve ilk aşkı mutluluk zamanı dıyerlerının hüzün zamanı herkes bu dortluyu ayırmak için ugraşacaktır.......dızı burdan ılerlerse yazın sonuna kadar seyırcı mutlu can ve sanem mutlu izlenır.......yoksa yenı hıkayeyle can kendını aklamaya ....sanem kırgınlıklara......ayıranlar her seferınde basarılı olursa dızı izlenmez kavuşamıyan aşikları bır yıldır ızledık......gene kavuşacaktı kavuştuydu sonuna kadar gıderse bıktırır.....ikı bolum beraber beş bolum ayrı olmaz ....izlenmez ....bundan sonra bırbırını kaybetmemek ıçın ugrasan bır çıft gormelı seyırcı...tabı arada kırgınlık kusluk kıskançlık olacak hayat boyle cok sevıyorsan paylasmak istemesın....artık ikiside aşklarını yasayıp bırbırlerını kımseyle paylaşmasınlar.........sadece kendılerı için var olsunlar ..etraflarınada beraber ıyılık guzellıkler versınler ıyı guzel bır dızı olması dılegıyle......41. bolum dızının gıdışını belırleyecek......izleyıp gorecegız......herkesın emegıne saglık......dızıyı sevıp de ınanan seyredenlerın bu konu larla ilgılı fıkırlerını yazanların yuregıne saglık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 11 kullanıcı var. (1 üye ve 10 konuk)

1. mehmetlover

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri