Sayfa 170/196 İlkİlk ... 70120160166167168169170171172173174180 ... SonSon
980 sonuçtan 846 ile 850 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Bölümü anlat deseniz içi dolu ama enerjisi düşük derim. Dram mı biraz öyle oldu. Arada böyle gülmeye çalışsalar da o samimi olmuyor. Ortada bir dram varken seyirci konsantre olamıyor. Önce bu dramın bir son bulması gerek. Öyleydi böyleydi derken bölümleri geçirecekler. İlişkileri daha sağlam olsun diyoruz da sabrediyoruz 3. ayrılığa. Hafiften konuşmaya başladılar. Can için 1 senede hiçbir şey olmamış. Sanem için çok şey olmuş. Kliniğe yatırmışlar. Bilincini kaybetmiş. İlaç kullanmak zorunda kalmış. Yaşananlardan kendini sorumlu hissetmiş. Kendisine üzülmüş. Hayat enerjisini kaybetmiş. Yine de hayal kurmuş ki kitabını yazmış.

Can kırgın ama Sanem çok daha fazlası. Bu nedenle Sanem'in kalbini yumuşatacak bir sahne gerekiyordu. Can alevlerin arasına dalınca Sanem Can'ı tamamen kaybetme korkusuyla yumuşayacak. Can alevlere neden daldı? O çantada fotoğraf makinesi, bandana, kitap ve parfüm var. Hepsinde Sanem var. Sanem'den Can'a kalanlar Can'ı ayakta tutuyor. O kadar önemli ki bir an bile düşünmeden atladı içeri Sanem ile ilgili anıları kurtarmak için. Hani sevgini göster diyordu ya Sanem bundan daha anlamlı bir sevgi gösterisi olur mu?

Can senin için kaldım diyemedi. Dese ne olurdu ki Sanem zaten ruhsal açıdan iyi değil görüyor. Üstelik açık açık benim için kalmadın diye sitem ediyor. Neyin gururu? Sanem haklı Can ona kaç kere git dedi ama Sanem gitmedi. Kaç kere inanmadı da Sanem gerçekleri göstermek için Can'ın peşinde koştu. Ne numaracılığı kaldı ne paranoyaklığı. Elinde delil yok diye ne ablası ne Can söylediğine inanmadı. Emre ile ilgili söylediklerinde haklıydı. Konu kapandı gitti diye Sanem haklılığını mı yitirdi? Nasıl Can hissetti Yiğit bir şeyler çevirecek, Sanem'e aşık. Sanem de hissetti Emre Can'ı üzecek bir şey yapacak. Engel olmak istedi. Emre neyse ki Leyla'ya aşık oldu da yaptıklarından pişmanlık duydu. Sanem de Emre'ye inandı ve sonuçta barıştılar.

39 sonu ayrılık, 40. bölüm yeniden karşılaşma, 41. bölüm artık yumuşama olması gerekiyordu. Bu 42. bölüme kaldı. İki taraf da aşklarına inanmazken seyirci neden inansın ki? Bunu da düşünün. Artık bir yoluna girsin hayatlarında güzel giden şeyler olsun. Bunun olması için önce gerçeklerin açığa çıkması gerek. Emre ve Can mı anlatacak Sanem'e olanları? Sanem kendisi mi öğrenecek? 42. bölümde öğrense Yiğit ile yüzleşme yaşaması gerekir. Oradan konu Hüma'ya bulaşacak. Derken Sanem Yiğit'i hayatından çıkartacak. Peki Yiğit usul usul gidecek mi? Yoksa gitmeden Sanem'i kaçırıp ona olan aşkını mı itiraf edecek? Sanem ile Can birbirine destek olurlarsa güven duygusunu kendiliğinden oluşturabilirler. Gidişat gösteriyor ki zaten 42'de de barışma yok. 43. bölüm belki. Dizinin günü de değişecekmiş Haziran'da. Ya 43 ya 44 bayramdan önceki son bölüm. Bayrama küs girmezler herhalde. Sanem ve Can da barışır.

İyi yorumlar...

2. Beğenenler;
    sanemsi (12-05-19), Yasemin68 (12-05-19)

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    123
    Verdiği Beğeni
    43

Aldığı Beğeni: 423

Bahsedilme
    6 Mesaj

Erkenci Kuş dizisiyle ilgili flaş gelişme!

Star'ın sevilen dizisi, yaz sezonunda devam edecek.

Star'ın Gold Film imzalı Erkenci Kuş dizisi tatil arası vermeden yaz sezonunda da devam edecek. Demet Özdemir ve Can Yaman'ın başrolünü oynadığı dizi 40. bölüm itibariyle yeni konseptiyle seyirciyle buluşmaya başlamıştı.

Çağrı Bayrak'ın yönettiği dizinin yaz sezonunda gününün değişeceği öğrenildi. Geçen haziran ayında salı akşamları ekrana gelen dizi eylül sezonunda Ufak Tefek Cinayetler'in günü salı olduğu için cumartesi akşamına alınmıştı.

Erkenci Kuş şimdi tekrar eski günü olan Salı akşamına alınacak.

Birsen ALTUNTAŞ- MEDYATAVA

4. Beğenenler;
    Yasemin68 (12-05-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydınnnnnnnn Erkencilerrrrrrrrrrrr

Sanemsi ve Elitay'ı okuyup yazayım dedim, ilk cümlelerinden sonra ikisini de sonra okuyayım dedim.

Çünkü ben dünkü bölümü gerçekten çok beğendim.

Hem uzak kalamayan hem yakın olamayan, hem mazeret üretip hem gerçekleri konuşan çift tam da olması gerektiği gibiydi. Elbette dramatik tarafı ağırdı. Bir yıllık ayrılık sonrası bir araya gelmek kolay değil. Üstelik bunlar 'ayrılalım' demedi, zorunlu bir ayrılık yaşamadı, askerlik, tayin gibi... Bunlar büyük bir kavga etti. Koptular. Konuşmadılar. Giden hayata küstü, kalan hayata küstü. Sevmediklerinden değil, sevdiklerinden yapamadılar. Tüm o kısa konuşmalar küçük açıklamalar, iğnelemeler ve itiraflar -üstelik kimisi sadece içten- yeni başlangıç için gerekli değil, şarttı.

Senin için kaldım dese belki de çoğu şey aydınlığa çıkmadan barışacaklar. Benim için kalmış ol, dese yine aynı. Şimdi ise biraz gurur, biraz inat ve gördükçe artan özlem ile gidiyor bölümler. (42 de o yangın sahnesinin devamında istemsiz bir kavuşma güzel olacaktır. o kadar çığlık atan kişi daha saklayamaz kendini. Fuları almak için kendini tehlikeye atan kişi de saklayamaz duygularını.)

Güven ve terk edilme sorununu iki tarafın da aşması lazım. Dünkü bölümün ana fikri buydu. Sevsen gitmezdin, güvensen gitmezdim...

İkisi de kolay aşılacak gibi değil. Güveni oluşturmak için ne yapacaklar? Çünkü güven sorunu ayrılıklarında ikisi tarafından da yaşandı. Biri sevdiği kadına güvenemedi, diğeri sevdiği erkeğe inanamadı. Yalan ortaya çıkmadan barışmaları lazım. Her şeye rağmen vazgeçmemiş olurlar. Yalanlar ortaya çıktıktan sonra ikisinin de pişmanlığını bir süre izleriz. Daha dikkatli olmaya, daha çok sorgulamaya ve güvenmeye başlarlar. Yangın sonrası barışmayı o yüzden bekliyorum.

Yalanlar ortaya çıktıktan sonra barışmak bir sonraki yalana kadar mı sürecek, kim bilebilir?

Yeni erkek karakteri Can'a rakip diye tanıttılar ama resmen Deren'e getirilmiş. O kadar zıtlar ki, bu kez Deren gerçekten aşık olacak sanırım.

Deniz'in Zebere yakışıklı demesi de gönül bu ota da.... dedirtiyor insana... (eli yüzü düzgün deyin kardeşim... yakışıklı demeyin)

Demeyin derken bir kelimeyi daha yazayım.

YILIN SANATÇISI............

YILIN EN'LERİ.... YILIN YAZARI....

Edebiyatın sanat olarak nitelenmesi bana tuhaf geliyor. Evet kurgu, dilin kullanımı ve bunları insanların hoşlanacağı hale getirmek de bir çeşit sanat ama kaç kişinin aklına SANATÇI dendiğinde YAZAR gelir?

Keşke orada sanatçı yerine enleri ya da yazarı gibi bir kelime kullanılsaydı.

Ceye biraz törpü derken kafa sesi geri geldi. Tavuklar niye Sanem'in sesi ile konuşuyor diyordum ki kafa sesi uyardı. Aslında Sanem ezelden mi deliydi? Hep konuşuyordu o sesle? Can ile ilgisi yok mu acaba? Biraz daha derine inip araştırsınlar.

42. bl Yiğit'in sonu, yeniden bir araya gelişin başlangıcı olsun lütfen.

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

6. Beğenenler;
    elitay88 (12-05-19), ozenc-can (13-05-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sanemsi ve Elitay'ı okuyup yazayım dedim, ilk cümlelerinden sonra ikisini de sonra okuyayım dedim.

Çünkü ben dünkü bölümü gerçekten çok beğendim.

Hem uzak kalamayan hem yakın olamayan, hem mazeret üretip hem gerçekleri konuşan çift tam da olması gerektiği gibiydi. Elbette dramatik tarafı ağırdı. Bir yıllık ayrılık sonrası bir araya gelmek kolay değil. Üstelik bunlar 'ayrılalım' demedi, zorunlu bir ayrılık yaşamadı, askerlik, tayin gibi... Bunlar büyük bir kavga etti. Koptular. Konuşmadılar. Giden hayata küstü, kalan hayata küstü. Sevmediklerinden değil, sevdiklerinden yapamadılar. Tüm o kısa konuşmalar küçük açıklamalar, iğnelemeler ve itiraflar -üstelik kimisi sadece içten- yeni başlangıç için gerekli değil, şarttı.

Senin için kaldım dese belki de çoğu şey aydınlığa çıkmadan barışacaklar. Benim için kalmış ol, dese yine aynı. Şimdi ise biraz gurur, biraz inat ve gördükçe artan özlem ile gidiyor bölümler. (42 de o yangın sahnesinin devamında istemsiz bir kavuşma güzel olacaktır. o kadar çığlık atan kişi daha saklayamaz kendini. Fuları almak için kendini tehlikeye atan kişi de saklayamaz duygularını.)

Güven ve terk edilme sorununu iki tarafın da aşması lazım. Dünkü bölümün ana fikri buydu. Sevsen gitmezdin, güvensen gitmezdim...
    40. bölümde dram yerindeydi. 1 yıllık ayrılıktan sonra hahaha hihihi diye koşturamazlardı. 41. bölümde daha fazla yumuşama ve yakınlaşma bekliyordum. O yüzden bana enerjisi düşük geldi. Romantik komediden uzak bölümdü. Romantik dram. Sadece bu konunun bölümlere yayıldığını düşünüyorum. Beklediğim yumuşama 42'de olacak gibi hissediyorum ben de.

Sanem ve Can aşklarına olan inancını kaybetmiş. Yangın meselesi bu inancı biraz tazeler. Mesela Can kulübe yanınca evsiz kaldı. Sanem onu dışarıda bırakmaz. Aziz'in yanında kalır belki ama Sanem yok bende kalabilirsin diyebilir belki Aziz oğlum burası küçük sen diğer evde kal diyebilir. Yiğit'in yalanını yakaladılar ama ellerinde delil var mı bilmiyorum. Sanem aslında yangının nasıl çıktığını merak edip güvenlik kamerası bulunuyorsa çiftlikte onu seyretse ve kendisi öğrense. Sonra Emre ve Can onunla konuşmaya gelince biliyorum dese. Yiğit'e bilmiyormuş gibi oyun oynasa. Belki yürüdüğüne dair söylediği yalanı da güvenlik kamerası görüntüleriyle öğrenir. Öğrenince yapacağı ilk şey Yiğit ile yüzleşmek olur. Hayatından sonsuza kadar çıkarır. Yiğit sırf Sanem'i kaybetmemek için oyunu ortaya çıkmasın diye kulübeyi yaktı. Artık tüm gemileri yakabilir Sanem gerçeği öğrenirse. Yani daha da tehlikeli olabilir. Sanem'i kaçırabilecek potansiyelde saplantılı aşkı. Can zaten bundan endişe ediyordu. Yiğit Sanem'e zarar verecek diye korkuyordu. İstemiyordu yakın olmalarını. Hani bir sebep sunamıyordu ama hissediyordu. Aslında bir bakıma Aydın ailesi için isterim Sanem kaçırılsın ve Can kurtarsın. Can ile ilgili düşmanca tavırları gider. Yine korkarlar çocukları yeniden o hale gelirse diye ama bu endişelerini Can'ı suçlamadan söylerler. Sanem için ise tek problem kalıyor. Can haklıydı ama gitmişti. Ben yine haksız olsam yine gider mi? Güvensizlikle de yeniden başlaması zor. Hadi Sanem inanmadı artık inanıyorum diyebilir. Sonuçta yanıldı bir kere. Bir daha Can'ı öyle suçlaması kolay olmaz. Bir kere inanmadı ve sonuçları ikisi için de ağır oldu. Can da ben artık gitmem der. Ne kadar inandırıcı olur? Can kaç kere gitti bu ilişkide? Hangisinden ders aldı? Bu sefer ben de gitmez diyorum ama hissettirmesi önemli. Zamanla ikisi de güven ve inanma sorunlarını aşar.

Can Sanem'e düşman olmak zorunda değiliz dedi. Sanem ne olalım mesela? Arkadaş, sevgili, iş arkadaşı, dost. Hepsini denedik. Hiçbirini beceremedik. Daha ne kaldı ki olmadığımız dedi. Geriye kalan eş olmaları. Eş olmadılar. Ortak bir hayatı paylaşmadılar. Aynı evde yaşamadılar. Birbirleriyle her şeyi konuşabilecek duruma gelemediler. Sürekli birbirlerine destek olamadılar. Her kavgada Can çekip gitti. Sanem konuşamadı. İnattan gururdan hissettiklerini söylemediler. Bu da artık bir sonraki ilişki durumları evli mi olacak diye düşündürdü. Yaz mevsimi düğün için iyi. Üstelik Leyla ve Emre düğünüyle de üst üste gelmiyor. 1 yıl geçmiş aradan. Tabi evli olunca da sorunlar olur fakat bu kez ilişkileri bir çok sınavdan geçtiği için daha kolay barışırlar. Bir daha uzun süreli ayrılık yaşamazlar. Sanem ve Can belki üç çocuklarıyla bu çiftlikte oturur.

Haziran'dan itibaren Salı günleri ekrana gelecekmiş. Reytingler de iyi geldi. E yaza barışmış CanEm ile girmeleri daha iyi. Sanırım en az 1 bölüm daha beklememiz gerekir. 43'te son kısımda olabilir. İyi yorumlar...

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

herkesın aşagı yukarı aynı fikirde olması sevındım yanlız ben oyle hıssetmemışım demekki....yazarlarımız bazı şeylerı hemen geçıştırerek anlatıyor ..mesela azız ve mıhrıman hn aşkı.....yıllar önce terketmış mıhrıban hn neden bılmıyoruz...terk eden bırısı olarak azızı gorunce bunca yıl da azız aramamış...hemen şip dıye sorgusuz sualsız sevgılı oldular.....onlarda kı özlem çok fazla yıllardır gormemışler bırbırını ...demekkı guvendı .nıyeydı. gıttıydın inanmadın .benı sevseydın gıtmezdın sorgusu olmadan AŞK......emre leyla aşkı..leyla terk edıldı ...guvensızlıkler yasadı ama istenırse kaybetmemek için şip dıye evlendıler herkese karşı....burda demekkı can aşkından kendısı emın degıl....sanemın dedıgı gıbı....aşik olsaydı mucadele ederdı ..bana guvenmıyorsun dıye cekıp gıtmezdı.....şimdı canın aşkına nasıl inanacaksın bır yıl ayrı kalıp çok özlemişsın..hiç birşey yapmadan gezmışşın ....mecnun gıbı ...hala onsuz olacagını anlamamışsa ...soylıyemıyorsa ...çekip gitsın.........kız senın aşkından kafayı yemış hala gurur ...kendını suçluyormuş...benım ınanmadıgım gıbı seyırcı de ınanmıyor tabı.....evet yangına gelelım ....yigit delılı alamayınca yaktı...keşke...yazarlarımız boyle yazsaydı..herkes orda toplanmış bagırıyor can dıye huma da gelıp oglunu gorseydı kaybedıyorum dıye.....o hala boşanmış yıllar geçmış 3 koca eskıtmış kendınde azız için hak goruyor.....çunku azıze hala aşık ....kendısı aşık ken başkasına dıyer evlılıklerınde mutlu olmuşmu kı oglunun mutluluguna karışıyor..çocukları neden annelerınden hesap sormuyor....madem ayrıldın bızı nıye bıraktın bız üçümüzde aile olurduk dıye....sorgu yok masal ya dızı....masalda da ferhat ve şirın bu kadar aşklarını sorgulamamıştır.....bızımkıler sorgulaya dursun bakalım ....elbette bır gun sorgu bıtecektır.........ne zaman bılınmezzzzz..........

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 15 kullanıcı var. (1 üye ve 14 konuk)

1. sanemsi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri