Sayfa 172/196 İlkİlk ... 72122162168169170171172173174175176182 ... SonSon
980 sonuçtan 856 ile 860 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gerçek hayatta o bir yıl içinde hayatlara başka sevgililer bile girebilirdi. Dizimizin naifliğini bozmadan geçen bu süre ikisi için debüyük avantaj. Güveni kazanacakları bir olay daha yaşanacak. Belki çok benzeyen bir sahne ile biri diğerinin kendisine güvenmediğini, diğeri yine gideceğini düşünecek ve ikisi de aksi bir davranışla o güvenin zeminini sağlamlaştıracak. Dizi ömrü için elbette kısa sürede olmalı.

Yiğit, daha kötü biri oldu. Niye bu kadar bozuldu? Kanada'da ne yaşadı acaba? Orayı böyle terk etmesinin de ardında benzer bir takıntı ve sınır dışı edilme olabilir mi? Çok anımsamıyorum ilk gelişinde konuşmaları. Sanki orada şirketi vardı ve dönecekti gibi kalmış aklımda. Can araştırsa belki bulur bunları da. Çünkü bir insanın birini gördü, tanıdı, sevdi diye huyu böyle bir anda değişmez, ezelden gelen bir alt yapısı vardır.

Yangın sahnesini planlamamıştı tabii Can ama o kulübeye gitmesini bekliyordu. Bir ağaca kamera koymuş olması mümkün ve çok da uğraşmadan Yiğit'in yaptıklarını herkese ispatlayabilir.

Yiğit, Sanem'in hayatını, alışkanlıklarını biliyor ve kaçırması için fırsat yakalaması mümkün. Ama dizi RK olunca eski Türk filmleri gibi yanlış kızı kaçırabilir. Deniz boy pos olarak Sanem'e uyuyor.

Hûma kesinlikle herkesin gözünde aşağılık yerini bulmalı. Çocuklarım için diyerek sıyrılacağı bir şey değil. İnsan düşmanına yapmaz annenin oğluna yaptığını.

Aynı evde yaşamaları çok güzel sahnelere gebe olur. Ve Sanem, banyoyu kullan Can, saçın başın temizlensin de diyebilir
    Uzun saçı severim ama çok kötü gözüküyor bu hali. Sakalı da çok severim, kocama asla kestirmem sakalını fakat bu kadar uzun sakalı da sevmem. Biraz gözüm gönlüm açılsın, eski Can gelsin. (Sanırım araları iyice düzeldiğinde o Can'ı göreceğiz.)

Can, Hûma'yı affetmez artık. Çünkü onun yaptıkları tuz biber ekti ve konuşamadan ayrılmalarının zeminin hazırladı. Evet ikisinin arasında ciddi sorunlar oluşmuştu ama bunların hepsinin altında Hûma vardı. Sanem de bunu fark edip yüzleşirken daha da rahatsızlanırsa Hûma kaçacak delik arasın. Kızın kafayı sıyırmasının en büyük nedeni o çünkü.

42 de ikisi de 40-41 de düşündükleri beni unutmuş, beni silmiş, beni istemiyor söylemlerinden vazgeçer. Beni hala seviyor ama bana güvenmiyor kısmına gelir. Bu da büyük bir adımdır.

Hûma ve Yiğit kalıcı olacaksa rakip bir şirket bile kurabilirler. Yiğit'de para var. Hûma o işlerden ne kadar anlıyor tartışılır ama iş bilen birilerini şirkete alıp rakip olabilirler. İş çalmaya başlarlar ve Sanem de o zaman FH destek olmaya başlayabilir.

Bu tarz tedavilerin en az iki sene sürmesi gerektiğini biliyorum. Tabii herkeste aynı süre, aynı sonuç olmuyordur ama Sanem de bir gün iyileşecek. İyileşmesi için en çok da Can'a ihtiyacı var. Çözecekler elbette bu sorunları.

Sanem ve Can öyle travmatik bir ayrılık yaşadı ki başkalarını hayatlarına almaya güçleri yoktu. Zaten ayrılanlar hala sevgili diyebiliriz. Birbirlerini düşünmedikleri tek bir an olmamış baksana. Can en iyi bildiği şeyi yaptı kaçtı ama Sanem bir şey yapamadı. O yüzden de yaşananları kaldıramadı.

Yiğit artık kötü biri. Başta zararsız bir hoşlantısı vardı. Gün geçtikçe Sanem'e bağlandı. Hayallerindeki kadın diye onu bırakamadı. Belki geçmişten gelen dediğin gibi bir saplantı konusu olabilir. Kanada'da sınır dışı edildiyse suçtan iş alamazdı. Sanem'in kitabıyla çok para kazandı. Kitap pek çok dile çevrildi. Belki geçmişte saplantılı bir aşk yaşadı ve kadın da çekti gitti. Yiğit tedavi gördü. Böyle olabilir. Yiğit kendi kendine kabullenip diziden gidecekse çoktan giderdi. Sanem nişanlandı, evlenme kararı aldı, başka bir adam için hastanelere düştü, sürekli Yiğit'in yanında Can'dan bahsediyordu. Polen gibi gidebilirdi yeter artık pes edin Hüma Hanım diye. Gidemiyorsa bir nedeni vardır. Gitmek zorunda bırakılacaktır.

Sanem Yiğit ve Hüma yüzünden yeniden fenalaşırsa esas o zaman kaçacak delik arasınlar. Belki de hak ettikleri tepkiyi görmeleri için böyle bir üzücü olay yaşanması lazım. Sanem ve Can'a travma yaşatan bu ikili yaşattıklarını tepki olarak görmeliler. Gerçek ortaya çıkınca Can'ın kabusları biter. Suçluluk duygusu kalkar. Sanem bu yaşananlardan dolayı kendini suçlamaya başlarsa insanlar ne kötü derse yeniden bir bunalımın içine düşebilir. Kimi suçlayacaklar? Hüma ve Yiğit'i. Aslında bu kaçırma mevzusu gerçek olursa Hüma kendi payı ortaya çıkıncı iki katı tepki alır. Sonra da der ki ben bu çocuğun bu kadar tehlikeli olabileceğini bilmiyordum. Amacım sadece oğlumu korumaktı. Sanem de zamanla unutur dedim. Tabi kim dinler ki açıklamasını? Hüma Aziz'in şirketiyle uğraşmaya başlar. Zaten Sanem ve Can barışsın konu şirkete gelecek.

Spoiler İçermektedir

Sanem bence de hemen hop Can geldi diye düzelmez. Yavaş yavaş bırakır tedaviyi. Aslında Can gerçekler ortaya çıkınca o ilaç şişesini alıp Hüma'ya gitse senin yüzünden sevdiğim kadın bu ilaç şişesine mahkum oldu bir yıldır. Sen bize tuzak kurmasaydın belki biz şu anda çok mutluyduk. Bizden uzak dur Hüma Hanım diyebilir. Bazı şeylerin bu kadının yüzüne vurulması gerek. Aziz geldi nasıl yüzüne vurdu? Oğlumun mutluluğu için her şeyi yaparım dedi. Sanem'i gelin olarak alacak.

Sanem Can'a Can Sanem'e iyi gelecek. Birbirlerini iyileştirecekler. Belki barıştıktan sonra ailelerine durumu anlatmak için uğraşacaklar. Aile dediysem sadece Sanem'in ailesi. Çünkü Kiralık Aşk'ta Defne Ömer yüzünden bunalıma girince ailesi çok tepki koymuştu Ömer'e. Barıştıklarını öğrenince nasıl yaparsın bunu bize Defne demişlerdi? Sanem ve Can'da barışırsa aynı tepki Aydın ailesinden gelebilir. Defne Sanem gibi kliniklerde yatmamış ve ilaç kullanmıyordu bildiğim kadarıyla. Sadece kendini işe vermişti. Durmadan çalışıyor kendine boş bir an bırakmıyordu. Kötü günler geçirip gözlerinin önünde mutsuzluktan ve üzüntüden erimiş zayıflamış. Sanem de benziyor Defne'ye. Ayrıca aşkı için ailesini karşısına alabilir. Kendi hatalarını da ailesine dile getirebilir. Sonuç olarak barışırlar.

1-2 bölüm daha böyle ayrı kalırlar. Bayrama küs girmesinler. Seyirci CanEm'i de özledi. İtiraflar, yüzleşmeler, barışma, sevgili olma derken romantik aşıklar bu kez daha güçlü geri dönsün. İyi yorumlar...

2. Beğenenler;
    sanemsi (13-05-19), Yasemin68 (13-05-19)

Durum:
    ozenc-can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Kayıp :(
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    152

Aldığı Beğeni: 104

Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar...
    40. ve 41. bölümleri ben de beğendim...
    Sevgili elitay88, Yasemin68 ve Sanemsi'nin yorumlarının da herbiri çok güzel...

Aradan geçen bir yılın…
    Can’a etkileri…
    Sanem’e etkileri…
    Aşka etkileri…
    Koşullar, yaşanmışlıklar, kurulan tuzaklar… hepsi arka arkaya gelince onları kopardı birbirinden. Biri denizlere sürgün etti kendini, diğeri koptu yaşamdan…
    Belki de kendileri bile bilmiyordu yaşadıklarının derinliğini ve onların yaratacağı etkiyi…
    İçlerinde bu kadar yoğun bir duygu varken, zihinleri, yürekleri hep aynı filimi başa sarıyorken bu duygunun onları götüreceği yer de belliydi zaten.
    Yani onların bir kasabada, “Kötü Kral” filminde karşılaşmaları tesadüf olamazdı. Bu bir senkronize olma haliydi… Can Sanem’i gördü, Sanem hissetti… Araklarındaki bu duygu akışı bu enerji hiç tükenmeyecek…
    Çünkü Onlar aşkın derinliğine erdiler bir kere. Artık hiçbir şey yaşanmamış farz edilemez.
    Sadece hayatın oyunları bitmez… ama bu oyunun niteliği ne olursa olsun eğer geçek aşksa onu değiştirmeye gücü yetmez.
    Sadece çekilen çileler değişir, gidilen yollar değişir… bir kriz ötekini tetikler…
    Biri bana inanmadın dedi, diğeri çektin gittin dedi…
    Buradan bakınca ikisi de kendince haklı görünüyor ama sanırım terk edilmek bir tık daha zordur… İkisinin de elinde yeterince gerekçe mevcut, birbirine kızmak için; Hayat hep bir neden çıkarır, önemli olan o nedenlere birbirinin gözünden bakabilmeyi becermek… anlayabilmek… işte bu olgunluk ve yaşanmışlık gerektiriyor… sanırım bu süreçte olgunlaştılar… Dante’nin dediği gibi; “Aşk acısı çekmeyen kişi gerçek aşkı yaşamamıştır.” Acı olgunlaştırır insanı. İşte tam da bu nedenle değişti ikisi de… olgunlaştı ve evrildi… Aşk acısı yaktı ikisini de… Biri küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor, diğeri eşi olmadan uçmanın acısından hayat dersi çıkarmaya çalışıyor… Ama şimdilik ikisi de birbirlerinin acısını yeterince göremiyorlar… İkisi de kendi acılarıyla meşgul…
    Biri diyor ki, “Sen gittiğinden beri çok şey oldu” diğeri, “senden sonra hiçbir şey olmadı” ikisi de çok büyük acılar çekmiş… Şimdi çektikleri acıları birbirinin gözünde görebilseler, anlasalar her şey değişecek…
    Hayatın güzel yanları da var, bir denge halidir hayat… Kötüler dengeyi bozar iyiler o dengeyi yeniden kurmaya çalışır… Aziz, Remide, Ceycey, Deren….
    Bu denge kurulacak ve Sanem, kendi çektiği acının aynısını Can’ın gözlerinde gördüğünde… aşk yeniden alevlenecek…
    O ateşe girmek, o acının beterini daha önce yaşamış olanlar için mümkündür… Can o ateşe girerek acının daha beterini yaşadığını gösterdi…

Hiç bir seven yürek buna kayıtsız kalamaz...
    Konu ozenc-can tarafından (13-05-19 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    elitay88 (13-05-19), sanemsi (13-05-19), Yasemin68 (13-05-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    187

Aldığı Beğeni: 241

Bahsedilme
    1 Mesaj

bu bolumde sanem e cok uzuldum. cay icmiyorum artik demesi acayip dokundu. oyle bir hissettirdiler ki hani biz ayriliklarindaki yasadiklari acilari duyduk. ama cay icmiyorum dedikten sonra sanem in cay gordugunde nasil aci cektigini hissettim. tabi bir de nihat in kizimi iki buklum gormek istemiyorum dedigi de alt yapiyla birlesti.

can a ayri uzuldum. annesinin oyununa gelip vicdan azabi cekmesi, sevdigi kadinin ona guvenmemesi. gercekten aci.

daha once sanem i yasadigi guvensizlikle bence ayni degil. sanem iyi niyetle de olsa birseyler yapti. can yapmadigi bir seyden ustelik sevdigi kadinin ve kendinin en ozel defteri. kitap bastirmak istememenin yollari var. niye yok etsin. sanem boyle birseye nasil inanir. sanem ayrica oldukca cok net.

can in inadini bu yuzden anliyorum. ama O da o kadar uzgun ki sanem i oyle gormekten hatta Ona sarilamamaktan.

sanem gitmesine kiziyor. diyelim gitmedi. gorusmedikten dusunceler degismeden sanem o gunku kadar emin ne onemi var ki.. ayriliklarda mesafenin onemi bu yuzden yoktur. ha gozden uzak olan gonulden uzak derler. ama bu ask icin cok gozden uzak olmalari gerekir.

yangin cikmasi can in kendini icine atmasi bu duruma tanik olan sanem in tum duygularini alt ust edecektir. can in olum kalim mucadelesi uzaklara giden Can in acisindan daha ağir gelecektir.
    cikinca tabi hersey hemen duzelmez. guvensizlik problemlerini ancak yasayarak atlatacaklar.

6. Beğenenler;
    elitay88 (13-05-19), sanemsi (13-05-19), Yasemin68 (13-05-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese güzel günlerr....evet can karekterı dızı boyunca kendınden emin ,hayatı sorumsuzca yaşamiş ,çünkü hep yanlızmiş,,aile yok ,sevgililer var, ama aşk yok .çevresınde olan kadınlar ,ya çok güzel yada çok zeki yada aşk dolu ,ayrı ayrı kadınlar.... şimdı hepsı bır arada hem çok güzel ,hem çok zeki ,hemde aşk dolu bir kadın görunce bu mumkun degıl dedı inanamadı...can hep aklı ile kalbı arasında gıdıp gelıyor,,,aklı dıyorkı sanem hata yaptıkca ,,işte haklıyım boyle bırşey olmaz ,güvenme diyor... Kalbı aşık affetmek içinde hataları arkadaş olalım ,sevgilı olalım ile dolduruyor ... can aslında özgürlügü seviyor ....baglı kalmayı hiç sevmıyor eger sevseydı yıllarca polenle srkadaşlık yapmış,her şeyını paylaşmiş,,beraber yaşamişlar uzun yıllar can için cok degerlı polen vardı, polenin istedıklerını .özel oldugu için hiç,reddetmedı, ona karşı hep nazık oldu kıbar oldu, her sorununu onunla paylaştı...özgürlünü sevdıgı için evlılık beklentısınde ayrıldı .....gelelım saneme,,, ilk günden etkilendı ..sanem karşılık vermedıkce pesıne düştü,kaçtıkca yakalıyamadı peşınden koştu,,kendınden o kadar emındı kı herkes ona bakınca etkılıyor pesınden gelıyor herkes üstune atlıyor can dıye teklıfsız,,,,sanem tam tersı ,kaçtı korktu istemedı ..ilk defa bırısı canı beyenmıyordu,, sanemı tanıdıkca herşeyde kusursuz oldugunu her yaptıgı hareketle hayran bıraktı kendını sanem. Can gerçekten aşık oldu .o zamanlar bıle saneme bana aşık degıl ,benı istemıyor dıye guvenemıyordu ...sanemın cana gore her yanlışında anında vaz geçtı ,,,saneme git dedı ,,benim için yoksun dedı,,dedi de dedi,,,,,evlılık kararını alınca ...sanemi alıp yoldaşla gıdecegini düşündü ..kafasında gene gitmek vardı sanemıde alır giderım????? Dügün ugraşmaları ailelerın karışması cana göre degıldı bılmıyor ...çünkü ailesi yok ...panıkledı şasırdı ve bız bıraz duralım dedı....sonrası malum ,,,şimdi bunları nıye yazdınız dıyeceksınız ....GEÇMİŞİNİ bilmıyenler,, sanemı suçlu yaptılar...yok git demişte ,inanmamişta, müstehakmiş ta, cana yazık mişta miş miş .. kendısı aşkına inanmiyor , bana yaramadı diyor, gıt demeseydın gıtmezdım ,bana inanmadın dıyor ,,, kendınce bahaneler,,,bır yılda zaman durmuş sa ,aşkında hala bıraktıgın gıbıdır . Yada şoyle dıyeyım ,,bızı dondursalar bır yıl sonra gene anılarımızla aşkla uyanırmıyız ,,, uyanırsınız eger gerçekten aşıksan aşk butun buzları erıtır,,,demekkı can hala aşkından emin degil ,ki saneme ,teknem bozuldu ,bır iki güne gidecem, biz beceremedik,böyle olmak zorunda degılız,(arkadaşmı iş arkadasımı sevgılımı dost mu olalım) yanı yanı çok herkes cana üzülüyormüş,,,, can bıle saneme delırdı dıye bu kadar üzülmedi ... eger sevseydı uzaktan da olsa izler takıp ederdı merak ederdı ,,,,Canın kendını herkese inandırması lazım ,,guvenını kazanması lazım,,, aşkı için koşması lazım.......

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fragman geldi. Sanem Can'ı evine almamış ya da Can kalmamış. İkisi de ormanda ve Sanem Can'ı bayıltıyor. Sonra bir çocuğa çadır kurmasında yardım ediyorlar. Akşam da Can'ın kendi yaptığı derme çatma kulübesinde konuşuyorlar. Senden uzak durmamı istiyorsan öyle olsun ama şunu bil o defteri ben yakmadım diyor. Sanem de suçlar gibi bakmıyor bu kez. Anladı artık belki hissediyor. Orada bir biliyorum deyip giden Sanem Can'ı çok mutlu eder. Kimse inanmasa bile Sanem inansa. Hem de elde delil yok bir şey yok. Sadece bandanayı baz alarak inanacak. Bir bandana için alevlere giren adam mı benim defterimi yakacak derse çok güzel olur. Hem zaten gerçek çıkacak. Çıkmadan inanması daha değerli. Diğer gerçekler de Can ve Sanem'i birlikte şaşırtacak. Birbirlerine sarılmaları gereken an o an. Kulübeden sonra sarılmamışlar ama gerçekleri öğrendikten sonra sarılsalar yeniden başlayacaklar deriz. Bu kez ders alarak.

Emre Sanem ile konuşsa ve Sanem Yiğit'e neden yaptın diye sorsa ve diğer gerçekler çorap söküğü gibi bölüm sonu gelse. Sanem gerçeği öğrenince nasıl sinirden deliye dönecek tahmin bile edemiyorum. 1 yıl kandırıldı. Yiğit için üzülürken Yiğit yürüyordu. Her gün yalan söyledi. Can'ın kabuslarına girdi. Sanem var ya ortalığı yıkması lazım. O ilaçlar az bile gelir. Can yanında bu kez. O nedenle Sanem ağlarken Sanem'i sakinleştiren Can izleyelim. Sonra o ilaç şişesiyle annesinin kapısına dayansın. Senin yüzünden desin. Bir daha karşımıza çıkma Hüma Hanım desin. Hem Can da kulübede ormanda kalmaz Sanem ile kalır. Yiğit Sanem'i kaçırırsa zaten sonu olur. 43. bölümde Yiğit'e güle güle diyebilelim.

Artı bir konu daha kapanmış olur. Yeni başlangıcın olması için bu konun kapanması lazım. Can ve Emre öğrendi zaten. Geriye Sanem'in öğrenmesi ve bilmedikleri diğer yalanlar var. 42. bölüm sonunda bekliyoruz. 43'te zaten yüzleşmesi olur. Yeni başlangıca karar veren Can ve Sanem. Çünkü yazık 1 yılları tuzakla yenmiş. Ayrılıktan vazgeçip mutlu olmayı isterler. Biz de güzel sahneler seyredebiliriz.

İyi yorumlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 15 kullanıcı var. (1 üye ve 14 konuk)

1. sanemsi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri