Sayfa 176/196 İlkİlk ... 76126166172173174175176177178179180186 ... SonSon
980 sonuçtan 876 ile 880 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Bölüm yorumumu yazmaya geldim.

Öncelikle bölüm beklediğimden biraz daha düşük tempodaydı. Çünkü artık buzların erimesi ve Sanem'in inanmasıyla ilgili bir gelişme bekliyordum. Kitabını okuduğunu da öğrendi. Değerli olduğunu hissetti. Geriye tek korkusu Can'ın yine çekip gitmesi var. Bu da kolay aşılabilecek bir soru değil. Can da Sanem'den beklentim yok diyor sadece gerçeği bilmesini istiyorum. Çok önemli benim için diyor.

Bence bu bölüm sonu gerçek ortaya çıkmalıydı. Sadece defter. Sonra Sanem neden diye sormalıydı. Yiğit duygularını itiraf etmeliydi. Bölüm sonu dışlanan Yiğit de Hüma'yı ele verse 43 çok daha heyecanlı olurdu. Her iki bölüm de yani. Belki olur 43'te yüzleşme. 44'e de biz nasıl kandırıldık kısmı ve Sanem ile Can'ın kendi aralarında yüzleşmesini izlerdik. Barışmaya geçerdik artık. Şu anda 42'den baktığımda uzattıklarını düşünüyorum.

Hüma'ya katlanamıyorum. Kamera görüntülerinin peşine düştü. Yiğit'i kurtaracak. Yeter ama bu kaçıncı çevirdiği dolap. Can ne zaman öğrenecek annesinin Yiğit ile işbirliği yaptığını? 3 bölümdür Yiğit ve Hüma dolaplarını izliyoruz. Yalancıların da her yalanı yolunda gitmez ki. Bari yürüdüğünü öğrenselerdi. Tabi hepsi birbirine bağlı. Önce defterin yakılması, sonra bunun nedeni, sonra işbirliği yaptığı kişi, sonra yürüyememe oyunu ile Sanem'e yakın olma çabası. Çorap söküğü gibi ortaya çıkartacaklarsa uzatmalarını anlarım. O da 1 bölüm yani. 43'te ortaya çıkmazsa benim için bu konunun heyecanı kaçar. Bu şekilde seyrettiğim güzel sahnelerden de etkilenemiyorum. Hep sonunda Can ya da Sanem olumsuz konuşuyor. Ama sen inanmadın, ama sen gittin.

Gelelim bölümün en sevdiğim sahnesine. Rüya sahnesiydi. Gerçekten uzaktı ama rüyaydı sonuçta. Dışarda uyuyorlardı. 3 çocukları vardı kitaptaki gibi. Dedim ki bu dizinin yeni konseptinde bu 3 çocuk da olsa bu sefer farklı bir konu izlerdik. Anne ve baba olan Sanem ve Can. Çocukların da sorunları olacak. Belki biri dünkü Caner gibi evden kaçacak. O bayılan kadın başka karakter değil de Sanem olacak. Kızların hayalleri olacak. Abla-kardeş ilişkileri olacak. Belki büyük bir yetenekleri olacak görsel hafıza gibi.

Yeniden sevgili olmalarını bekliyoruz. Birbirlerine güvenen, inanan ve bir daha ayrılmayacak bir çift olmalarını istiyoruz. Daha izletecekleri sahneler var. Ortaya çıkması gereken.

Can Sanem'in yüzüğünü görecek ve unutulmadığını anlayacak.
    Sanem gerçekleri öğrenecek.
    Can annesinin arkasından çevirdiği dolapları öğrenecek.
    Can rüyasında gördüğü üç çocuklarını anlatacak.
    Sanem ve Can ayrı geçen bir yıllarını ve hatalarını paylaşacaklar.

Tüm bunlardan sonra barışacaklar. 43 sonu barışma bekliyorduk genel olarak. Mümkün görünmüyor. 44. bölüme kaldı belki 45 belki daha sonra. 43. bölümün başında Hüma sayesinde sıyrılsa da bölüm sonu Yiğit artık kendisi yalanını ele vermeli. Sanem bir şekilde 42 sonunda öğrenemediğini 43 sonunda öğrenmeli. 44 romantik dediler. Gerçi bunu Sevinç Erbulak (Mihriban) dedi. Aziz ve Mihriban açısından da romantik olabilir. 44 sonu barışırlarsa bayrama küs girmemiş olurlar.

43. bölümü de başka olaylarla geçiştirmesinler. Asıl ortaya çıkması gerekenler çıksın da güzel bir yüzleşme izleyelim. Artık cıvıl cıvıl sahneler gelsin. 2. kitapta hayallerin gerçek olduğunu yazacak herhalde. Gerçek olan her bir anı yazsın. Can ile birlikte yeni anılar biriktirsinler. Birinci kitabın sonundaki üç çocuklu mutluluğa nasıl eriştiklerini anlatsınlar. Pat diye mutlu son olmaz. Çocuklardan hangisi büyük? Ne zaman doğdular? Sanem ve Can ne zaman evlendi? Nasıl evlendi? Komik anıları oldu mu? Çocukların adları nedir? Sanem'in gözünden Can nasıl bir baba? Can'ın gözünden Sanem nasıl bir anne? Evliyken yaşadıkları olaylar ve çocuklarla ilgili konular. 5 kişilik hayatlarında nasıl anıları oldu? diğer kitapları da çocuklarının hikayeleri olur belki. Belki bu kez kızı devam ettirir. Dizinin güzel sahneleri artmalı.

2. Beğenenler;
    sanemsi (19-05-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

herkese ıyı pazarlar.... yazdıklarında cok haklısın elitay88....seyırcı 42 olacak olmadı 43 olacak olmadı 44 olacak dıye izlıyor......bır yerde duracak dır izlıyici....42 bolum sıradan bır bolum gıbıydı, bana gore heyecan yoktu,,,bekledıgım gıbı bakışmalar uzaktan izlemeler,bır bırını sevgıyle bakıp izleyen goruntuler ,,,yan yan bırbırıne ınanmayan çıft...klasık dı....bunları bızler hep izledık,, yani ilk bolumlere geri döndük,,canın aşkını anlatmaya çalışması sanemın anlamaması gibi ,,,degişik degil di tekrarını izledik.....şimdi ne olacak dersenızzz,,,bana göre huma kayıt olmadıgını yigite söylıyecek,,yıgıtte itiraf etmıyecek başka bır şey soylıyebılır yanı,,,huma ve yıgıt oyunlara devam,,,,teknesı tamır olunca gıdecekmış bır can ,sanem nasıl inansın cana,,,defterı yakmadıgına,,defterı yuzleşmemek işın okumamış sanem gene haklı,,,okusaydı zaten gıtmezdı.....şimdi kitabını okuyor yavaş yavaş,,,anlamaya calışıyor sanemı,,,dızımız kıtaba gore devam edecek kıtap bı can, bıtırınce dızı de ya bıtecek, yada sezon finalı,,emre boşuna soylemedı okudun mu kıtabı okuyunca benden nefret edeceksın...o zaman gelınce konuşuruz dedı canda ....tabı o zaman belkıde 52 cı bolum olacak....mıhrıbanın bolum basındakı öfkesı humaya ,,,demekkı entrıkalarını ona da yapmış bunu bılen bır mıhrıban var...neden azıze bunları anlatmıyor...demekkı oda daha azıze guvenmıyor....tıpkı sanem gıbı....bızler uzun süre belkıde 10 bolum aynı şeylerı izlıyecegız gerçekler artık sonun damı çıkar bılmıyorum....yigit aşkını saneme soylıyemez çünkü sanemın ne kadar aşık oldugunu bılıyor gerı tepecek bunu bılıyor onun için yanın da olmak bıle ona yetıyor,,,huma zannedıyorkı yıgıt aşkını itıraf ederse sanem kabul edecek ..onun için yıgıte baskı yapıyor evlensın kurtulayım dıye...bana göre 43 bolum huma ve yıgıt bır şekılde kurtulacak oyunlara devam,,can itiraf ettırdı ispat edemıyor ...can bunu ispat etmek için ugrasacak...huma sanemın annesını doldurdu ...mevkıbe artık her gun sanemın yanında ,,,herkes çiflıge dolacak ortalık da yazamıyan sanem ,kendini ispat edemıyen can ,olarak dolanacaktır...cey cey ve muzo gene salakca işlerın pesınde komedı olsun dıye.....deren ve bulut aşkı olabılır ....sanem esas parayı meşhur oldu kremlerını marka yapıp zengın olabılır..şırket kurup,,emre ablasını ortak edebılır...fikrı harıka şirketını artık unutun....şirketle ilgilenen cıddıye alan kımse yok azız oglu gıtmesın saneme yakın olsun dıye şitket varmış gıbı yapıyor..konu hep aynı olacak can ve sanem ne zaman barısacak ........yazacak bır şey bulamıyorum aynı şeylerı yazmaktan ben bıle sıkıldım artık sabır bıttı ....eskıden bolum sonunda buralar coşardı bakıyorum kımsenın bır şey yazacak konusu yok ....demekkı dızıdede hıç bır şey yok.......yorumları sızlere bırakıyorum

4. Beğenenler;
    elitay88 (19-05-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı sanemsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese ıyı pazarlar.... yazdıklarında cok haklısın elitay88....seyırcı 42 olacak olmadı 43 olacak olmadı 44 olacak dıye izlıyor......

tabı o zaman belkıde 52 cı bolum olacak....mıhrıbanın bolum basındakı öfkesı humaya ,,,demekkı entrıkalarını ona da yapmış bunu bılen bır mıhrıban var...neden azıze bunları anlatmıyor...demekkı oda daha azıze guvenmıyor....tıpkı sanem gıbı....bızler uzun süre belkıde 10 bolum aynı şeylerı izlıyecegız gerçekler artık sonun damı çıkar bılmıyorum....yigit aşkını saneme soylıyemez çünkü sanemın ne kadar aşık oldugunu bılıyor gerı tepecek bunu bılıyor onun için yanın da olmak bıle ona yetıyor,,,huma zannedıyorkı yıgıt aşkını itıraf ederse sanem kabul edecek ..onun için yıgıte baskı yapıyor evlensın kurtulayım dıye...bana göre 43 bolum huma ve yıgıt bır şekılde kurtulacak oyunlara devam,,can itiraf ettırdı ispat edemıyor ...can bunu ispat etmek için ugrasacak...huma sanemın annesını doldurdu ...mevkıbe artık her gun sanemın yanında ,,,herkes çiflıge dolacak ortalık da yazamıyan sanem ,kendini ispat edemıyen can ,olarak dolanacaktır...cey cey ve muzo gene salakca işlerın pesınde komedı olsun dıye.....deren ve bulut aşkı olabılır ....sanem esas parayı meşhur oldu kremlerını marka yapıp zengın olabılır..şırket kurup,,emre ablasını ortak edebılır...fikrı harıka şirketını artık unutun....şirketle ilgilenen cıddıye alan kımse yok azız oglu gıtmesın saneme yakın olsun dıye şitket varmış gıbı yapıyor..konu hep aynı olacak can ve sanem ne zaman barısacak ........yazacak bır şey bulamıyorum aynı şeylerı yazmaktan ben bıle sıkıldım artık sabır bıttı ....eskıden bolum sonunda buralar coşardı bakıyorum kımsenın bır şey yazacak konusu yok ....demekkı dızıdede hıç bır şey yok.......yorumları sızlere bırakıyorum
    Yok artık o kadar da uzamaz. Çünkü ortada seyirci kalmaz. Bölümde birkaç tane merak unsuru olmalı. Sadece bir taneyle yürümüyor. Yiğit itiraf edecek mi? Sanem Can'a inanacak mı? Sanem ve Can barışacak mı? Gerçekler ortaya çıktığında Hüma ne tepki alacak? Bunlar var da nereye kadar? 43'te çıkmazsa seyirci bırakabilir. Bu ne ya başka konu yok sanki dizinin ana konusu Yiğit ve Hüma? Sanem ve Can aşkı. Kitaba uygun olarak yazılıyor. Sonu belli. İkinci kitap anılarla mutlu olmaya çalışıyorum diyen Sanem ile başladı. Bence nasıl 3 çocuklu ve mutlu bir aile olduklarının konusu. Yani ilk kitapta sonu yazdı. O sona ulaşmak hiç de kolay olmadı. Belki de anılarını yazacak.

Sanem ve Can barıştı diyelim. Her şey bitti mi? Hani nerede evlilik? Nerede Fikr-i Harika? Nasıl aile oldu bunlar? İlk çocuklarının heyecanını nasıl yaşadılar? İsimlerini ne koydular çocuklarının? Çocuklar sorunsuz mu büyüdü? Sanem'in ailesi evliliğe ne tepki verdi? Eylül'de biteceğini varsayarsak o zamana kadar işlenmesi gerekir. Hani oldu da bir mucize gerçekleşti ve reytingler çok yükseldi. Şöyle Salı günü 7-8 oldu. O zaman da kaldıkları yerden devam ederler. 3 çocuklu bir ailenin hikayesi anlatılır. Böyle başlayan diziler bile var. Çocuklar Duymasın nasıl sürekli bitip bitip başlıyor? Çocukları büyüdü ama hala dizi için konu var. Hayat içerisinde karşılaştıkları problemleri sevilen çift üzerinden ele alıyorlar. Arka Sokaklar da polisiye konular ele alıyor.

Çocukları olunca ayrı bir sorumlulukları oluyor. Acıktım diyorlar. Can koşuyor krep yapmaya. Anneleri olarak Sanem çocuklarına zararlı şeyleri yedirmek istemiyor. Diğer çocuklarla ilgilendiği gibi kendi çocuklarıyla da sürekli olarak ilgilenmek durumunda. Ebeveyn olarak fikir çatışmaları yaşayabilirler. İlk çocuklarının olacağını öğrendiklerinde ne yaptılar? Bunu merak ediyorum. Ailelerine nasıl söylediler? Nihat torunlarıyla atçılık oynuyor mu? Aziz torunlarıyla oynarken Can onları izliyor mu? Çocuklar babanneleri Hüma ile görüşüyor mu? Çocukların kuzenleri var mı? Kardeş olarak nasıl anlaşıyorlar? 3 çocuktan kaçında anneleri gibi görsel hafıza var? Çocukları okula kim bırakıyor? Evde kimin sözü geçiyor? Can kızlarını kıskanıyor mu? Sanem oğlunu kıskanıyor mu? Çocukların dadısı var mı yoksa Sanem mi bakıyor? Çocuklardan biri Leyla, diğeri Sanem, erkek olanı da Can gibi. Yalnız eşitlik açısından bir oğulları daha olabilir mi? Belki de o açığı LeyEm karşılar. Ailede 2 kız ve 2 erkek torun olur. Ya da Leyla ile Emre'nin 1 kızı 2 oğlu olur.

Bakışmalar eskidi. Çok izledik bakışma. Kıskançlık, gurur, itiraf edememe, inat. Doyduk yani bunlara diyebiliriz. Tabi hiç olmasın değil ama daha az. Sevgili Sanem ve Can izledik, ayrı Sanem ve Can izledik. Evlilik teklifi izledik. Evlilik öncesi kavga izledik. Ne izlemedik? El ele mücadele eden bir çift izlemedik. Sanem'in ailesi istemese de ben Can'ı seviyorum demesini izlemedik. Can'ın kendi hatalarını kabul edip, bundan ders aldığını söylediğini izlemedik. Birbirine güvenen bir çift izlemedik. Kız isteme izlemedik. Kına sahnesi görmedik. Düğünlerini seyretmedik. Sanem'in Aziz'e baba demesini seyretmedik. Can'ın Mevkıbe'ye anne Nihat'a baba demesini seyretmedik. İlk anne ve baba olma heyecanlarını seyretmedik. Diğer çocuklarında duyduğu heyecanları seyretmedik. Yaşadıkları problemleri seyretmedik. Mutlu anılarını seyretmedik. Seyretmediğimiz çok şey var. Sadece finalde bir kare izleyeceksek aynı şeyleri izlemeye devam ederiz. Bunlar nasıl oldu izleyemeyiz. Bu nedenle bence artık bu kavuşamama modundan çıkmalılar. Sevgili modu bile eskidi Sanem ve Can için. Nişanlı da olmaz. Geri bir tek eş kalıyor.

Yiğit'i daha kullanabilirler aslında. Mevkıbe ve Nihat'ın öfkesini gerçek suçlululara yönlendirmek için. Kızları için gerçekten endişelenecek bir nedenleri olması için. Bir daha hiçbir 3. şahsın bu kadar aralarına girmelerine izin vermemeleri için. Hüma pişmanlık duysun diye Yiğit bardağı taşıracak başka şeyler de yapabilir. Kulübeyi yaktı. Sakat numarası yaptı. Sanem'in defterini yaktı. Defter neyse de kundaklama ve sakat numarası yapma her ikisine de çok üzüntü verdi. Üstüne Yiğit Sanem'i kaçırsa ya da ya birlikte yaşarız ya hiç diye kendini de Sanem'i de zehirlese Hüma işte o zaman baya suçlanır. Hatta suçlanması bir yana Sanem hastanedeyken ne olur iyileş ben bu vicdan azabıyla yaşayamam der. Bilseydim hiç Yiğit ile ayırma planlarına girmezdim diyebilir. Çünkü bir insanın hayatına kadar varıyor entrikaları. Sonra bir iyilik yapar ve yeniden aile ortamına davet edilir. Çıkar gider diziden. İki ihtimal var gerçek ortaya çıktığında. Ya daha kötü olacak ya pişman olacak. Dizideki yan konuları müşteriler sağlıyordu. Ajans olmayınca müşteri de olmuyor yan konu da. Davetler de gerçekleşmiyor.

Yineliyorum 43. bölümde gerçekler ortaya çıkmalı.
    Konu elitay88 tarafından (19-05-19 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    sanemsi (19-05-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

size katılıyorum elıtay88.. de yazarımız yazmıyor gunlerdır bunları yazıyoruz istıyoruz ..ikisi bırlıkte hayata mucadele etsın istıyoruz ,,ama konu farklı ilerlıyor,,şimdı yuzleşme vadısındeyız ..2 bolum bu 2 bolum inanma , 2 bolum ,,gerçekler , 2 bolum ,ulaşma desek,, 2 bolum yalanlar çıksa humanın,,,oldu yazın temmuz sonu ,,,agustosta belkı barışırlar ,,emrenın yaptıkları var daha ,,,sanemın de dedıgı gıbı canın da söyledıgı gibi benım bu aşklara inancım kalmadı,,,beklentım de kalmadı,,,,bunlar benım fıkırlerım hepınıze saygı duyuyorum

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    187

Aldığı Beğeni: 241

Bahsedilme
    1 Mesaj

merhabalar
    Ataturk u anma ve genclik spor bayramimiz kutlu olsun.

dizilerin olmazsa olmazlarindan bazen bir karakteri yanlis buluruz bazen diger karakteri. can da hata yapar sanem de. oyle de oldu. onemli olan asklari ve bu aski hissettirmeleri.
    eger sanem can in bir daha gitmesine takilip kalirsa iliski yurumez. cunku yok oyle bir dunya!
    ayriliklar bosanmalar olmazdi o zaman. ayrica sanem can a bir daha guven duyacak mi sorusuna takilmamiz lazim. ki guven herseydir. ama hayat bu neler yasanacak hangi sartlarda yasanacak ve nasil davranilacak yasayarak gorulur.

sanem yigit in duygularini anlamayacak kadar aptal mi? hayir. ya can bey sen polen i getirip muhatap edersen sanem de oyle yapar dedim. dedim ama bunun da siniri olmaliydi. yigit i o kulubeye goturmek ne demek. ustune yigit i onden gondermek. orada dur sanem senin konusman dogru. seni gorurse yumusar. yigit i gonderirsen ne olacak. can yigit i sever sayar onun bir dedigini iki etmez biri mi.. hayirr

sanem israrla sucladi ve sucluyor. bu cok onemli can gitti gelir seni
    sanem i cok sevdigini unutmadigini soyler gosterir de. ki gosterdi. ama sanem in guvensizlikteki netligin sonu olmadi. sanem can in yigitle kavga ederken istemeyerek bayildigina inaniyor ama kavga esnasinda belki cekismede yanlislikla atese dusebilecegine inanmiyor. oyle de olabilirdi. yigit cekistirir can da defteri ancak sanem e vereceginden vermek istemez ve atese dusebilirdi. sanem suclamak yerine can in soyledikleri bu sekilde bakip nasil oldu diye sorsaydi. bu durumda olmazlardi.

sanem in guvensizligi ben de onlarin askina golge dusurmedi. can in da bir gun gidebilme ihtimali de dusurmez. o an ki sinirle ve inatla birbirini anlamayi duymayi red ettiler zamana biraktilar diye bakiyorum. mesafenin onemi yok.
    can gitmeseydi. sanem can a inanmamaya zaman gecmesine ragmen halen devam etseydi. can barisir miydi! ayni simdi gibi olurdu.

can her sayfasini gunlerce okuyormus ogrendik.

huma karakteri tutarsiz . sevmiyorum nasil bir karakter anlamiyorum. can in oz annesi olmasin lutfen..

mihriban in humaya o sekilde davranmasinin sebebi neymis. zamaninda epey asagilamis belli. ama 30 yil sonra iceri gidip tabak bardak indirecek kadar ofkesi bilemedim. huma sevilecek biri degil orasi ayri.

nihat ve mevkibe nin asil amaclari emre nin isyerini gormek istemeleriydi bence. cunku o lukstd yasamis birisi ev tadilatta diye ic guveysi durumunda.

aslinda dun izlerken yadirgadim israrla olunca. ama yaptiklari da dogru. nereye kadar yalan.birbirleriyle ilgilenmeleri guzel.

emre demisken issizlik malum ona sozum yok. ama babasinin vs cok rahat. mutlaka cok parasi vardir. sadece ajansi birakip gitmisti.
    bir de remide de baska gorunmedi. sanirim is konulari haftaya netlesir.

deren e de guzel sahneler yazilsin. camura batmis dusmus bunlardan biktim. karakter ve oyuncunun hatirina katlaniyor guzel sahnelerin olacagi umuduyla bekliyorum.
    sanem in hakkini yedirmemesi guzeldi. senaristin hakkini yemeyim.

yigit ve huma nin bir an once gitmesi gecmis konularin artik kapanmasi umuduyla...
    Konu Doga2014 tarafından (19-05-19 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 15 kullanıcı var. (1 üye ve 14 konuk)

1. sanemsi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri