Sayfa 18/196 İlkİlk ... 81415161718192021222868118 ... SonSon
980 sonuçtan 86 ile 90 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Hüma Hanım bu bölüm de gelmedi. Herhalde karakterin gelmesinden vazgeçildi. Çünkü şu ana kadar gelmesi gerekirdi. Onun yerine Gamze, Ceyda geldi. Hüma gelse Mevkıbelere de değişik sahneler çıkardı. Çünkü mahalle sahneleri çok gereksiz duruyor. Aysun ve Mevkıbe'nin kavgasından bıktım. Zebercet bile daha katlanılabilir geliyor. Sanem aşkı çok büyük karakterde. Belki de şirkete bir şekilde dahil olur. Böyle baya etkisiz eleman. Hoş orda da öyle olur ama en azından belki daha iyi bir komedi unsuru olarak kullanılabilir. Mahalleden çıkmadığı için Sanem'den başkasına gözü kapalı. Ajansa geçerse Güliz'den filan hoşlanabilir ilerde. Ya da ona takıntılı komik bir karakter gelir müşteri olarak. Fabri gibi kötü düşünen, entrika kuran bir karakter değil en azından. O kadar parası var bir işe yarayabilir. Şirket ayağa kalkana kadar, kar elde etmeye başlayana kadar şöyle 3 bölümlük ortak olsa ya da yatırımcı. Osman'ı da işe alır. Danışmanım filan der ve böylece Deren ve Osman yakınlaşması görebiliriz.

Zebo Nihat'a baba, Mevkıbe'ye ana diyor. Kendi kendine hayallerinde Sanem'e bilezik takıyor düğünde. Hep Sanem ile ilgili hayaller kurarak, bu olmayan aşka tutunarak mı devam edecek karakter? Gerçi karakter gelişimi olmuyor. Sadece Can bu bölümde ilk defa Sanem'i dinleyip, hak verdi. İkinci şans ile ilgili söyledikleri. Emre'ye de aynı konuşmayı yapmıştı. Siz kardeşsiniz. Affeder sizi yeter ki dürüst olun ve açıklayın kendinizi. Can'a da dinle bakalım dedi hemen öyle kestirip atma. Her şeyden vazgeçebilirsin ama aile söz konusuysa biraz daha yapıcı olmalısın tarzında konuşma yaptı. Sahip çık sevdiklerine dedi. Can da Emre'ye yeniden abi olmaya karar verdi. Onu yanlıştan çekip, kurtarmaya çalışıyor. Aslında güzel bir dörtlü oldular. Emre Aylin'e var aklımda bir şeyler ben seni sonra arayacağım demese umutlanırdım. Emre doğru yolu buldu artık kimsenin maşası olmayacak diye. İlk tehdidi yiyince gitti küreyi almaya. Ters köşe yapıp Aylin'in suçunu ortaya çıkarsa ama ben çıkarmadım onlar anladı dese de olur. Direkt savaş açsın demiyorum. Aylin çok tehlikeli çünkü.

Leyla ve Sanem Emre'nin bakış açısını değiştirebilir belki. Leyla'yı gerçekten seviyor mu onu bile bilmiyoruz. Kullanıyormuş da hoşlanıyormuş da görünümünü veriyor. Sanem ise artık her şeyi geride bırakmış. Geçmişte olanların üzerine bir çizgi atmış. Lisansının alınma tehlikesi yaşamanda Emre'nin payı var diye ortalığı karıştıramaz. Dediğim gibi bunu söylemek isterse Emre'ye kalmış. Çünkü Sanem kendi hatalarından ders çıkarmış. Tek temennisi Emre'nin de çıkarmış olması. Umarım öyledir diyor. Arkadaşlığını kaybetmekten korkabilir ama Can geri kalanını bilmek istiyorum derse de anlatabilir. Ya da anlatmasa bile bunu söylemek bana düşmez artık isterse Emre Bey size açıklar desin. Geçmişi geride bıraktıkları için daha fazla bilmek istemiyorum diyen Can'ın da üzülmemesi için Emre'nin ihanetini söylemiyor ki ortada ihanet yok. Aylin'in oyunu var. Emre maşa sadece. Artık bu maşa durumu sona ermeli.

Yeni bölümde; Compass Sport reklam çekimleri olur. İşi aldılar ve çalışırlar. Sanem ve Can kıskançlık krizleri yaşar. Bölüm sonu da Ceyda Can'a yürür herhalde. Sanem onları görür. Bir bozuşma durumu olabilir. Orada biz arkadaş kalamıyoruz diyen Sanem'i susturan bir Can da olabilir. Öpücükle tabi. Arkadaş kalmak isteyen Can idi. Bu saçmalığı bitirecek kişi de Can. Şöyle ki zaten yaşadıkları şey arkadaşlık değil. Bu bahaneden sıyrılmaları lazım. Bunu bahane olarak kullanıyorlar ve kendilerini kandırıyorlar. Birlerine açılamadıkları duruma döndüler. Dolayısıyla bir açılma ve itiraf durumu olacak. Bunu da Ceyda tetikleyecek gibi duruyor. Misyonunu tamamlayıp, diziden çıksınlar Gamze ile birlikte. Yeni karakterlere merhaba diyelim. Bir süre merhaba demesek de olur aslında. Gelirse de Osman-Leyla-Sanem-Ayhan ve Muzaffer'in çocukluk arkadaşı gelebilir. Mahalleden ayrılan bir karakter. Birazcık eğlenceli bir karakter olsun. Ne Fabri ne Levent gibi rahatsız edici bir karakter olmasın mümkünse. Can da böylece mahalle konularına dahil edilir.
    Konu elitay88 tarafından (18-11-18 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    amanayol (18-11-18), oates79 (18-11-18), Yasemin68 (18-11-18), yedel (18-11-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoo. Ben de öyle gördüm. Önce Sanem öptü. Can karşılık verdi. Sonra Sanem kendine geldi ve özür diledi. Can da içinde saklı olmasa yapmazdın dedi ve o da öptü. Sonra gidelim dedi. Sanem kampta ve ofiste yine özür diledi. Çünkü yanlış yaptığını düşündü. Can da çok normal karşıladı. Flört etmeye devam ettiler. Arkadaşlık bahanesi ne zaman bitecek? Saçma olmaya başladı. Arkadaş olarak dünyayı gezme planları bile yapıldı. Cancığım Mevkıbe teyzen de zaten izin verirdi kızını alıp dünya turuna götürmene evlenmeden, nişanlanmadan ya da sözlenmeden. Arkadaşıyla bir yerde kalmasına izin vermiyor. Kampa zor izin aldı. Evden kaçması gerek ki dönüşte Mevkıbe'nin dilinden kurtulamaz. Arkadaşlıkla bir yere varamazsın. Hayır bu Can değil miydi ben arkadaş kalamam ya sevgili oluruz ya da hiçbir şey tripleri atan? Savaş mı açıyorsun deyip Sanem'in yüzüne bile bakmayan. Sanem niye rest çekemiyor? Sabrı taşmadı mı? Gamze bu kızı dolduracağına ay ne kadar da yakışıyorlar di mi diye gitsin Can'ı doldursun. Çünkü zaten Sanem yeterince arkadaş kalmak istemediğini belli etti. Sadece bununla yetinmeye çalışıyor. İkisi de duygularına engel olamayıp saçma bir arkadaşlık bahanesi adı altında ilişki yaşıyorlar. Madem ilişki yaşayacaksınız adına arkadaşlık demeyin. Olmuyor. Bakın geçen bölüm 1, bu bölüm 2 ama yeter yani diğer bölümde son bulsun arkadaşız muhabbeti. Biri rest çeksin o zamanki gibi. Sevgili olsunlar. Olsunlar ki Mevkıbe ve Nihat da devreye girsin artık. Hümacığım gelsin. Dünürler tanışsın. Emre de aile yemeği de eve gelsin. Aylin'e resti güzeldi ama yine tehditine boyun eğdi ve o küreyi yok etmeye ofise geldi. Sanem şüphelendi. Bu olay da benim üzerime kalır dedi. Emre'yi kötü yapmayın sayın senarist. Osman da Leyloştan vazgeçsin artık. Kızın umrunda değil Osman. Deren ve Sanem bu bölüm arkadaşlık sinyali verdiler. Can da dedi sizden aslında iyi dost olur diye. Osman çok iyi bir vesile. Deren yenge olsun Sanem için. İlişkileri yürümez, Leyla Emre'den yana hayal kırıklığına uğrar. Yeniden Leyla Osman birlikteliği gündeme gelir. O da ihtimal.
    Öpüşmeden sonra Can için arkadaşlık mevzusu kapandı ben bunu çok net hissettim. Adını koymak için de Sanem'in öpüşmenin arkasında durmasını bekledi. Arkadaş mevzusuna devam etmek isteseydi ayık kafayla da istiyor olması gerektiğinin altını defalarca çizmez olur öyle şeyler deyip kapatırdı. Sanem onu öptükten sonra
    -Can Sanem'i öptü.
    -Dudaklarındaki tadını ve kokusunu özlediğini itiraf etti.
    -Benim için sadece senin acıkman önemli diyerek net bir şekilde kadınları kıskanan Sanem'in gönlünü aldı.
    -Gamze konusunda açıklama yaptı. Polen konusunu açıklayan Can'ın aynısıydı.
    -Tavırlarında net bir değişim Sanem'e karşı net bir yükselme oldu.

Ben hala arkadaşız muhabbeti yapıyorlar diye düşünmedim. Sanem'in cesaretini toplamasını bekledi. Sanem rest çektiğinde Can'ın hoşuna gidiyor. Çeksin bence de:) Sanem insanların yanında azarlıyor Can'ı, Can hemen ama karıcığım moduna geçiyor:) Bu ilişkiyi Can yönetiyor gibi görünüyorsa tek sebebi Sanem'in kendi gücünü fark etmemesi:) Ayıldım hala benimsin dese bitmişti bu iş:) Zaten Can o öpüşmeden sonra indirdi yelkenleri bitti adam:) Olsun bölüm sonu Can'ın senin kokun bana ait karşılığıyla bitti. Önizlemeden anladığım artık sevgililer.

Genel olarak bence bölüm pek derin sahnelerle dolu olmasa da son sahneyle çıtasını yükseltti. Son sahnelerde başarılı buluyorum. Bölüm için aynı şeyi söyleyemeyceğim. Yaratıcı değildi. Eski bölümlerin farklı şekilde sunulması idi. Benzer repliklerle, hatırlatmalarla dolu. Mesela Osman ve Can bir türlü konuşmuyorlar, karşılaşmıyorlar ısrarla. Sanem sürekli birilerini kıskanıyor. Ceyda ve Can'ın kendi aralarında İtalyanca konuşması da saçma ve biraz hava atma gibi bir sahneydi. Diğerleri anlamadı çünkü. Fabri ve Can da konuşuyordu ama millet anlamasın diye Sanem ile ilgili konuşmuşlardı. Etrafa hava atalım diye değil. Fabri İtalyan zaten. Türkçe de bildiği için genel olarak konuşma dili Türkçe. Ne biliyim o sahne bana samimiyetsiz, hava atmak için, gereksiz ve başka dil biliyoruz ispatı gibi rahatsız edici geldi. İkisi de Türk ve İtalyanca konuşuyorlar. Kadın İtalyan olsa anlarım bir nebze hoşluk yaptı diye. Kendi dilinden konuşulması müşteriyi memnun ederdi. Çok da uzatmayacağım Ceyda Fabri 2 sanırım. Bu arada parfüm konusu kapandı. Fabri'nin konuk oyunculuğu da sona erdi sanırım. 5 bölüm oldu. Demek ki 5 bölümlükmüş.
    Şu ana kadar izlediğimiz zekası en düşük ama CanEm ilişkisi açısından en derin bölümdü. En derin dediysem diğerleri yüzeysel olduğu için:) Can'ın Emre'yi Sanem'in etkisiyle affediyor olması hem üzücü hem çok hoş Üzücü çünkü Emre bunu hak etmiyor görünüyor. Hoş çünkü zaten en büyük beklentimiz aşkın karakterlerin kimyasını değiştirmesi. Birlikte değişip dönüşmeleri. Sanem'in Can'ın içine işlemesi. Böyle paylaşımlara ihtiyacımız vardı başından beri.

Leyla Osman'dan zerre hoşlanmıyor. O ship battı. Deren-Osman güzel olur. Ben seviyorum Deren'i. Leyla'ya da o yılanla yazık olacak ama analitik sandığı akılsız başının cezasını çeksin!

İtalya'da bir dağa tırmandıkları için İtalyanca konuşmaya başlayan Can ve Gamze izlerken utandığım sahnelerden biriydi.

Son sahne çok güzeldi ama Deren'in yapma batarız çığlıkları hala kulaklarımda. Aşırı anlamsız bir hareketti. Fabri'nin elinde yasal hiçbir şey yok. Sanem'e o kokuyu zorla hazırlatması imkansızdı. Etik bir zorunluluk da yoktu çünkü kız kendi kokusunun sözünü vermedi. Fabri gibi adamın parayla susması? Yarın öbür gün Hüma gelip de getir-götürcüyü koordinatör yapmışsın, müşteri daha sloganı bile onaylamadan batık şirketinle altında motorsiklet çekmişsin üstüne şirketin kasasından 800 bin vermişsin bu kıza olan zaafınla şirketi batırıyorsun dese haksız mı olacak? Yoo çok haklı olacak. Biri Aylin'e ev alır öteki sevgilisinin kokusunu alır bu ne arkadaş. Erkeği içki, kumar, kadın bozar mı demek istiyorlar? Can'ın bir an önce o parayı kendi evini satarak ödeyeceğini söylemesi gerekir. Ki o durumda bile bana bir kez daha Can bu ajansı yönetmemeli dedirten bir hareketti. Bu ajans ikinci nesilde yaşamaz arkadaşlar. Aile şirketi pozsiyonundan çıkıp işi profesyonellere bıraksınlar

Can Sanem'e aşık olmasa yine bu iltimaslar, terfiler, hediyeler olacak mıydı? Çok önemli bir soru bence. Cevabı da hoş değil. Can'ın Sanem'e olan zaafının, Can'ın egosunun ve kıskançlığının ajansa zarar verdiğini söyleyen haklıdır. Arkasındayım:)

Sırada Gamze ve Ceyda var. Bu mantıkla ilerlerse çünkü en çok Fabri kaldı karakter olarak 5 bölüm, Polen 3 bölüm, Remide-Levent 1 bölüm, Arzu 1 bölüm. Gamze'nin 3. bölümü bitti. 21 de 4. bölümü ve 22 de 5. bölümü oluyor. Karakterin diziden ayrılma zamanı diye tahmin ediyorum. Ceyda da 20,21,22 3 bölümdür diye düşünmek istiyorum. Yani 2 bölüm daha dizideler. Kampanya ancak tamamlanır. Ceyda da ne yapacaksa o hamleyi yapar ve Fabri gibi gider. Fabri kalıp daha ne yapacak zaten? Sanem ona yüz vermiyor hiç. Sempati de duymuyor artık. Bir ortak geçmişleri de yok. Kokuyu da vermek istemiyor ki Can da izin vermiyor.
    Ceyda iyi hoş da pavyon şarkıcısı gibi geldiği ajansta klas kadın iltifatları alması komik oldu:) Bu arada senarist sanki eleştirilere cevap vermiş gibi gelmedi mi size de Güliz Ceycey'e ne oldu kızlardan rahatsız mı oldun dediğinde:) Evet canım olduk. Karikatür kadın üstüne kadın koymandan rahatsız olduk. Hadiseyi iki kardeşin kadınlarına olan zaaflarının yarışına döndürmenden de oluyoruz:)

Can önizlemede Sanem'i oyuncu çocuktan kıskanıyor. Bence Can'ın kıskanacağı başka biri olmalı. Sanem'in eski yakın bir arkadaşı olabilir. Çünkü Sanem ancak öyle birine yakınlık gösterir. Can Ceyda ile baya koyu muhabbette idi. Hoş benim tek umrumda olan senin aç olman dedi Sanem'e ama işte gözünün önünde de böyle kadınlarla muhabbet ediyor. Aynısını Sanem yapsa ortalığı yıkar. Gelir muhabbete dahil olur. Çünkü bu ilişkiyi Can yönetiyor. O istediği sürece arkadaşlar. Sabrı taşarsa gider ayar da verir hem kıskandığı kişiye hem Sanem'e. Sanem de kendi kedine kıskanıp, Can'ı uzaktan izler. Çünkü onun elinde değil arkadaşlıklarını bitirmek. Can'a şunu yapma bunu yapma demek. Kendinde bunu hak olarak göremiyor. Görse gider muhabbetlerine dalardı Ceyda ve Can'ın. Gamze'nin söylediklerine sinir oldu ama hiçbir şey yapamadı. Emre'yi gördü. Canı daha da sıkıldı. Üstüne bir de benden şüpheleniyor dedi. Şüphelense bile sürekli kendini ispatlamaya çalışmak zorunda değil Sanem. O fikri o bulmuş. Aylin'den haz etmiyor. Bu kadar da tanımış olsun Can Sanem'i. Para için böyle bir şey yapmaz. Gerçi o konuları da konuşturmadılar. Sanem Emre'nin Can ile ilgili söylediği yalanları söylemedi. Sanem kendi düşüncelerini açıkladı ve Can'ın kalbini yumuşattı. Kardeşlerin arası Sanem sayesinde düzeldi. Herkes ikinci şansı hak eder dedi. Emre bu şansı iyi kullanabilse ve o kafasındaki planlardan vazgeçse artık. Aylin kötü olarak herkese yeter. Divit ailesine düşman. İleride bir de ona erkek eküri gelir beraber ortalığı karıştırmaya çalışırlar. Sonra birbirlerine aşık olurlar. Emre de kurtulur Aylin'in peşini bırakmamasından. Senaristler hikayeyi yeniden yazdıkları için Sanem ve Can'ın yeniden sevgili olmaları 24. bölüme denk gelir diye düşünüyorum. 2 bölüm mutluluk ve sonra yeniden ortalık karışabilir. Belki değişiklik olur ve Can ile Sanem ilişkilerinde resmiyet olur. Gerçek bir nişan gibi. Nişandan sonra da Sanem'in eski sevgilisi gelebilir. Eski sevgili olarak Can'ınkini izledik ya 3 bölüm de Sanem'inkini izleyebiliriz. Aşkları daha da alevlenir. Hiçbir 3. şahsın aralarına giremeyeceği bir daha tescillenmiş olur. Ceyda'dan sonra sıra erkek bir müşteriye ya da geçmişten gelecek bir eski erkek arkadaşa gelecek diye tahmin ediyorum. Tahminlerim bu kadar. İyi yorumlar.
    Ya kıskanç Can meğer ne çirkef, ne yelloz, ne cadaloz bir şeymiş Adamın içinden hayvancıklar, canavarcıklar çıkıyor. İlkellll Sonra da gidip sarılıyor valla Sanemvari hareketler
    Sanem'den niye şüphelensin ki Can? Kız kendi bulduğu fikri niye casuslasın? Çok saçma ama tabi ne mantıklı ki dizide?:) Yine de sanmam. Şüphelenmedi, şüphelenmez.
    Arkadaşlıklarını bitirmek Sanem'in elindeydi ve bitirdi. Sadece farkında değildi bölüm sonu anlamıştır :) Ben önizlemeden sevgili oldukları izlenimini elde ettim.

Eski sevgili konusunda Polen'le kurtulduğumuzu düşünmüyorum. Gamze Can'a ben bu bakışı tanıyorum dedi. Üzerinde durmazdım ama Can'ın aklıma takılan başka sözleri var.
    -Ben yıllar sonra ilk defa sana güvendim Sanem- Daha önce kime güvenmiş?
    -Ben ilk defa sana böyle aşık oldum. - İlk sana aşık oldum demiyor. Dozajı ilk defa bu kadar yüksekmiş:)

Can'ın derdini hep anne travmasına bağladık ama eski sevgili travmasına hazır olun. Kemerleri bağlayalım:)

İş dünyası ve parayla ilgili ayrıntıların saçmalığı insanı şu diziyi izliyorum derken utandırıyor ya:) Taksiye su dökülünce gaza basıp ağaca çarpan Nihat ne ya? Yetmedi 2bin lirası yokmuş. Bakalın kasasında 2bin lira olmaz mı yapmayın ya. Fabri şirketin %20'sini 400bin dolara mı almış? Yalılar köşkler servetler yapılmış o ajansla. 400bin dolar için mi batmış? Fabri gibi dünya devi 800bin dolara mı sustu? Konkurlar böyle mi alınıyor? Ajanslar gidip konkura fikir alıyor sonra da %30 veriyor ölcem gülmekten. Ceyda gidip o ajansa siz bu fikri çaldınız mı diye sormayacak mı? Yani yaz yaz bitmez komedi. Hayır set baya muteber bir ajansta çekiliyor ajans dünyasına uzak olamazlar:) Bilmediklerinden yazmıyor olamazlar. Mantıklı bir çerçeveye oturtmaya üşeniyorlar. İzleyici yer diyorlar. Özenmiyorlar. Bazı replikler çok iyi, çok komik yazıyorlar. Yetenek, zeka varsa niye kurguya hiç harcamıyorsunuz ki? Hep skeç, hep skeç:)

Edit: Can'ın Gamze'ye biz arkadaşız demeyip de nadide kuş diye düzeltmesi de öpüşmeden sonra arkadaşlık mevzusunun kapandığının işaretiydi. Sanem'e sana dünyayı gezdiriririm derken sevgili olduklarında verdiği sözü hatırlatması da bir işaretti:) Sanem'i sonunda dünyayı merak eden biri yazmalarına sevindim:)

Edit2: Oates79 bebeğim nerede?
    Konu Zuzinha tarafından (18-11-18 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    amanayol (18-11-18), elitay88 (18-11-18), oates79 (18-11-18), Yasemin68 (18-11-18), yedel (18-11-18)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

20. bölüm 2. yorum roman boyutunda olacak bu gidişle yorumlar.

Sanem & Can

Geçen bölümden sarkan ARKADAŞIM muhabbeti ilk saniyelerde sekteye uğradı. Ama yiğitliğe bir şeyler bulaşmasın diye arkasına saklanmaya devam ediyorlar.

Önce Sanem öpüyor, sonra Can öpüyor, sonra Sanem özür diliyor, yok ya öptüğü için dilemiyor, söyledikleri için diliyor. Sonra bir ara da soracak ARKADAŞ ARKADAŞI DUDAĞINDAN ÖPER Mİ? Hatta kesmeyecek devam edecek, ÖPÜLEN DE AYIP OLMASIN DER BİR DAHA ÖPER Mİ?

Hadi tamam şakaya gerek yok. Can da dedi, içinde saklı olmayanı ağzından kaçıramaz insan. Ne söyledikleri ne yaptıkları hafif alkollü birinin denetleyebileceği şeyler değil. Çünkü artık biliyorlar ikisi de aşıklar ve üzgünler, kırgınlar, kızgınlar. Biri diğerine kırgın ve kızgın, biri kendine kızgın, başkalarına kırgın. Ama duyguları denetlemek zorlaşınca saçmalamanın ardına saklanmayı tercih ediyorlar. Saçmalamasalar rahat rahat öpüşecek ve yeni bir hayata başlayacaklar. Beceremiyorlar. Çünkü arada henüz çözülmemiş sorunlar var. Demokles’in kılıcı sallanıyor tepelerinde. En ufak hatalarında inecek gibi...

Can, neden Deren’e o alkollü meyve suyunun hesabını sormuyor acaba o akşam? Bir insanın alkol almasında hiç sakınca yoktur. Dilediğini yer içer deeee..... kişiden habersiz içki vermek kabul edilir şey değil. Tecavüzcü Deren mi izliyoruz nedir bu? Üstelik kızın düşüp başını vurduğunu, vücudun tepkilerinin izlenmesi gereken bir süreç olduğunu bilmesi gerekirken yapıyor bunu. Ne o Can'ı ayartacak........ Bak bakalım Can’da sana ayaracak göz var mı? (ayaracak da uyduruk oldu ama anladınız işte)

Koala gibi sarılıp orada yaşayacakmış. Zor tutuyor kendini kızımız. Eh nihayet doğal iç ses isteği dile geldi. Bu arada koala kadar olmasa da her fırsatta sarıldılar.

Kampın başında senden çok şey bekliyordum diyen Can ile sonunda senden bekliyordum diyen Can. Tutarlı adam vesselam. Aslında birilerinin yeteneklerini keşfeden, cevherleri hisseden böyle tipler iyi ki var.

Deren tam yönetici. Hem Sanem sloganı buldu diye kudurdu. Hem de yardım edeceğim diyor ama o yüz göz ne güzel oynuyor.

Fabriiiiii

Burada Fabri Bey kardeşime özel bir alan açayım.

Burada artık net bir şekilde Sanem ile ilgisini kestiğini, onu başarısı için kutladığını, sonra da hızlıca uzaklaştığını gördük. Bölüm sonunu da biliyoruz.

Beklentimi sona bırakmayayım, burada yazayım.

Ben o fahiş çekten sonra Sanem ile Fabri görüşmesi bekliyorum. Haftaya Fabri’ye veda etmeyi ve vedadan önce de ileride yine gelebilmesi için ortamı düzeltmeyi istiyorum. Umutluyum.

Sanem, en başından beri yaşananları, Can ile arasında olanları, neyi neden yaptığının Fabri ile ilgili kısmını anlatmalı. Aylin’in adını vererek yapmalı ve bu adamdan özür dilemeli.

Öncelikle söz verdi ve tutmadı. Adama başka parfüm yapacaktı, onu bile yapmadı. Dürüst olmalı, açıklamalı ve yine de o adama parfüm yapmalı. Böylece çekin de yarısını geri almalı. Şirket batacak nidalarından bıktım da.

Gamze’nin hikayemize oturmayan cümlesini beğenmediklerimde yazmıştım. Dağ Kaplanı Can’a uyuyor. Her an yine bir yerlere kaçmaya niyetli biri Can. Götüreyim mi seni dediği için bu kaçmaları kötü almıyorum. Bir gün tek başına gitmek zorunda kalabilir ama bunu da umursamıyorum. Burada önemli olan Ev Kuşu.......... Sanem evet gerçekten de ev kuşu. Ama ruhunda özgür tarafları olan, bunları kendi hayal dünyasında yaşayan, imkanlarının sınırlarını bilen ve orada mutlu biri Sanem. Biraz maddi, biraz manevi imkan ile dünyayı görmeyi isteyecek birinin ev kuşu olmasında sakınca yok. Tamamen şartlardan.

Can’ın inkardan kaçınmasını daha çok sevdim. Uzak duramayacağını, aşkın hemen bitmeyeceğini, hele de onun gibi ilk ve tek aşk yaşayacak birinin vazgeçilmezinin etrafında olmasından nasıl da hoşlandığını görmek güzel oluyor. Sanem'e de çaktırmayacak ama her an gözler onu arıyor. Hatta Sanem ona bakmazsa bozuluyor.

Can için erken saat, Sanem için uyku tutmayan dakikalar ve ilk akla gelen, kabus mu gördün? Sarılıp uyuyacak kabus gördüyse. Sanem bozdu işi.

Ve yine Sanem özür diliyor. Niye?

Özür gerçekten pişman olunan hareketler için söylenmeli . Sanem pişman mı? Pişman olduğunu sanmam. En azından dedikleri ve yaptıkları anlamında pişman olduğunu sanmam. Olsa olsa arkadaş kalalım lafından sonra belki Can arkadaş olmak bile istemez artık diye korkudur o. İnsan korktuğu için özür diler mi? Bazen diliyormuş.

Can’ın yaklaşımı da güzel, ayıkken düşünülen, sarhoşken yapılan şeyler... Sanem sarhoş değildi, çakırkeyifti. İkisi çokkkk farklı.

Telefon geliyor ve kaza haberi ulaşıyor. Son aradığı abisi Can’mış da o yüzden onu aramışlar. Aylin, Aylin olarak kayıtlı telefonda. Gerçi benim kocam da ad soy ad ile kayıtlı. Benim başıma bir şey gelse ona ulaşmaları daha zor. Yine de Aylin sevgili kontenjanında olduğu için daha özel bir kayıt olabilirdi. Olmayınca anca ertesi sabah kız arayınca ulaşıyor. Amann neyse Aylin bu yorumun konusu değil.

Can Yaman’ın elinden bir şey düşürmesi gerekirse o sahnelerin doğallığı için biraz çalışması lazım. Ne taşı ne elindeki dal parçasını düşürmesinde doğallık yoktu. İkisini de atıyor ve belli oluyor. Ne işin var eline bakıyorsun demeyin. Oyunculuğun en güzel detayları ellerdedir. İnsanlar çoğu zaman ellerini nereye koyacaklarını bilemedikleri için rollerinden koparlar. Daha doğal olan her oyuncu ise alır götürür rolü.

Sanem’in tavrı çokkk güzel. Seni bu durumda yalnız bırakmam. İşte olması gereken. Değer verilen herkes için yapılması gereken.

Vicdan azabı.

Can, haklı bir hesaplaşma içinde. Ne yazık ki olaylara bakıldığında tavırlarında haklı bile olunsa böyle bir yaşanmışlık karşısında kişi öncelikle kendini suçluyor. Çünkü kazaların sonuçlarının en kötüsü düşünülür. Ya ölseydi, ya sakat kalsaydı? Oysa Emre sinirli de olsa o arabayı yavaş kullanma tercihini yapmadı. Suç tamamen kendisinin. Yine de ben dahil hemen herkes böyle bir olayda en son yapılan konuşmayı, hareketi anımsar ve vicdan sahibi isek kendimizi suçlarız.

Can’ın kendinde düzeltmesi gereken noktalar bunlar. Dinleyecek ve susacak. Acele ile tepki verdikten sonra geri dönüş her zaman zor oluyor.

Emre'nin en sor görmeyi düşüneceği kişi Sanem’dir her halde. Abisini bile bekler de Sanem sürpriz yumurta. zaten onu görünce şaşırması da bundan. Ama Can'ın yanında görünce aralarının düzeldiğini sanmış olabilir. Yok henüz tam değil Emre, oyun oynuyorlar şimdilik. Arkadaşçılık oyunun adı. saçma bir oyun. Biz de izliyoruz işte ne yaparsın.

Yine gerçekçi bir sahne. Her ne yaşamış olursak olalım, aramızda bir bağ var diyen Can’a, o bağ kopmadı mı diye soran Emre ve hayır kopmadı demeyen Can.... Kopmadı ama kopmak üzereydi. Aksi bir cümle sadece anı kurtarır ama samimiyetten uzaktır. Tek kızdığım erken odadan çıkan Can oldu. Tamam hala kızgınsın ama biraz daha kal, uyusun öyle çık dışarı.

Sanem ve Can konuşurken ne çok konuyu hallettiler.

-Emre Beyi Aylin hanım etkiliyor. Aylin hanım çok kötü biri.

-Evet, kötülüğü sana kadar ulaştı. Doğum gününde sana yaptığı şeyi hala unutmuş değilim.

-Ben unuttum bile. Ben kötülüğe kötülük ile karşılık vermem. Sen de yaşadıklarını geride bırak.

Sonrası aile kardeş ilişkileri. Bana çok uymaz ama dizi gereği he he diyorum. Ben kişinin kendisinden başka kimseye gerçekten bağımlı olmaması gerektiğini savunurum. Tabii hayat öğretiyor bunu. Ve asla unutmam, bu dünyada benden daha kıymetli kimse yok. Herkese de bunu söylüyorum. Bu dünyada ‘senden’ daha kıymetlisi yok. Kendi kıymetinizi bilmezseniz birilerinin paçavrası olursunuz.

Leyla fazla gözlerini kapatıyor olaylara. Emre onun için kıymetli ve bunu fark eden Emre şimdilik bunu kötülüğe kullanacak gibi gözüküyor. Elbette plan yapılır da o planlara uyulur mu? Hayat siz plan yaparken başınıza gelenlerdir, demiş JohnLennon. Emre ne planlıyor, hayat ona neler sunacak bilmiyoruz. İkinci şansı hak ediyorsa o da iyi değerlendirsin.

Sanem ne ara Cey’e her şeyi itiraf etmek durumunda oldu? Neden Cey her şeyi bilmek ve üstünde yorum yapmak zorunda? Osman bile bu kadarını bilmiyor.

Şirket çalışanlarının önünde defalarca kavga edenlerin yine onların önünde barıştığının açıklanması gibi bir sahne. Kaza geçirdi taburcu oldu iyi....... keşke o kavgalar odalarda kapalı kapılar ardında olsaydı.

Çaydanlığın dili olsa da anlatsa. Eller mi yanıyor, yürekler mi belli değil.

Çayın dem renginden anlayan Can mı izledik biz. Vayyy be... Ben hiç içmeyen biri olarak şu çay muhabbetine giremiyorum bir türlü ama ikisini çayüstünden özlem itirafıyaparken izlemek başka bir şey. Hele de o dudaklarda kalan tat koku falan denilince Sanem başka dünyaya gitti.

Pişman olacağı şeyler yapıyormuş içince Sanem.

Pişman olmadım-oldum. Ah şu ikilemler. Olmadın işte, kabul et. Üstelik şu anki ruh halinle belki de son öpücük diyorsun. Hiç pişman olunur mu?

Sarhoştum hatırlamıyorum........... hadi ordanbeee.... yok öyle bir şey. Kim ki sarhoştum hatırlamıyorum derse ağzına çarpın bir tane. Sızacak kadar sarhoş olmayan herkes yediği haltları hatırlar, işine gelmediği için unutur. Aklınızda olsun.

Fakat şu ara Can yatalım diyor Sanem sevişeceklerini sanıyor, odaya gidelim diyor, Sanem o cam odada neyi nasıl yapacaksa yine bir dumur. Bu kızın durumu vahim.

Ceyda ve Gamze geliyor. Poşet poşet.........

Sanem’in yine süzmeleri var ortalıkta ama bu kez abartmadı. Sadece bakışlarını dikmekle yetindi.

File bindin mi, aa muhteşem, binmedim, binmem......... bu sahneyi gerçekten çok sevdim. Hayvanların korunması için güzel sözler. Üstelik müşteriyi kaçırma korkusu olmadan konuşuyor. Gamze biraz çöpçatanlık yapıyor gibi ama sanki işi Can’lar alsın diye ortam ısıtma çabasında. Çünkü Sanem’i biliyor.

Yemek teklifi herkese ama öncelik Sanem’e. Sonrası iyiydi. Can, kendini açıklamak zorunda hissediyor ya, en çok o halini seviyorum. Sonra da kıvırıyor, arkadaşı ya.........Sanem'in sahne boyunca sen-siz ikilemleri senaryo gereği miydi, yoksa dili sen demeye alıştı da size geçiş mi zordu merak ettim.

Severim öyle salaş balıkçıları. Onlar da sevmiş keyifle yiyor, yapacakları dünya turundan bahsediyorlar. Can unutuyor arada arkadaş kalalım dediğini. Sanemciğim çok yediğin için mi pantolonlar beş beden büyüdü? Beli lastikli, kargo tipi bol pantolonlar daha şişman yapıyor dikkatttttt.

Sanem-Deren çay sahnesini de sevdim. Can’ın niye Sanem’i bu işin başına getirdiği, neden ona güvendiği biraz daha aydınlandı. Bizim kaçırdıklarımızı görebiliyor. Bravo Can, bunu herkes kabul edemez. Çok güzel bir noktaya temas etti.

Deren’i sevdiğim için bu sahneden sonra daha iyi bir Deren izlemek istediğimi bir kez daha yazayım.

Casus yine başa bela. Sanem tedirgin. Deren casusu yakalamak için ek kamera mı taktırsak diyor. Yani kamera var. E o zaman bir izleyin bakalım neler oluyor. Çünkü dalgın bakan, düşünen Can’ı kendisinden şüpheleniyor sanan Sanem birazdan düşüp bayılacak. Ve daha bomba rbir replik, Emre Beyin bakışlarını da beğenmedim, her şey benim başıma kalacak biliyorum. Çünkü her şeyi hazırlayan o. Fikirler onun. Herkesin bilmediğini bilen o. Korkması o kadar doğal ki. Zaten önceden bir de leke var alnında. Silse silinmiyor ne yazık ki.

Emre Deren'in odadan küreyi alıyor. Sahnede takıldığım bir nokta var. Sanem Emre’nin küreyi aldığını gördü mü görmedi mi? Sanki gördü gibi ama ne olduğunu anlamadı galiba.

Fabri, sözleşme sahnesi.

Keşke şu olaylar bu hale gelmeseydi, keşke Fabri ile Sanem sahnesini gelecek bölümde izlesek, keşke Can bu kadar köstek olmasaydı. Ama yine diyorum ben bu kötü sahneye gelecek bölümde iyi bir sahne bekliyorum. İzlemezsek önümüzdeki hafta iki bölümlük söylenirim

Fabri ile Sanem koku üzerinde anlaştı. Sanem kendi kokusunu vermeyeceğini ısrarla söyledi. Başka kokuyu kabul ederseniz gelin destek olun şirkete dedi. Fabri bunu kabul etti ve oyalandığı için kızdı o kokuyu istedi. Yine olay Aylin’in konuşmalarına geliyor. Fabri neyi ne kadar biliyor. Bunlar konuşulmadan gitmemeli Fabri. RK tarzı dizilere yakışmıyor böyle boşluklar.

Can’ın büyük işi alınca hisse bedelini ödemeye kalkacağını biliyorduk. Fabri’nin de buna karşılık bir atak yapacağını hisseleri en olmayacak kişiye vereceğini falan konuşuyorduk ama iki katı para istemek gerçek bir pislik hareket. Her şeye rağmen o parayı verip onları hayatlarından atmak belki şovalyece bir hareket oldu da........... şirketin durumu, ödeme planları, maddi zorlukların elemanlara etkisi gibi diğer konular hiç tartılmadı. Fabri çalışıyor olunca giden şirketler geldi mi? Bu büyük şirketten 500 bin dolar mı alacaklardı? Yoksa avro muydu? tekrar izlersem doğrusunu yazarım. Aradaki 300 bin doları nereden bulacaklar? Kasada var mı o kadar para? Kredi veriyor mu artık bankalar? Bunları izleyici bilmeyince Deren ile birlikte biz de eyvahh iflas sahnelerine geri mi döndük dedik ekran başında.

Tabii şirkete kötü bir şey olmasın Can üzülmesin diye yine o kokuyu vermeye niyetli Sanem izlemek de iyiydi. Üstüne düşeni yapmak konusunda daha iyi bir hareket bu. Can ise artık bu olayın ortada dolanmasına seyirci kalmayacak. Sözleşmeyi yırtıyor, adamı ortaklık hisselerini geri almadan kıştkışt diye kovalıyor, çekleri dip koçanıyla yırtıp dağıtıyor.... valla coştu gidiyor.

Ama tabii son cümle..........

-Senin kokun sadece bana ait. Bunu şimdi iyice anladın mı?

Cümle iyi......... bayağı bayağı iyi.

Eeee haftaya ne diyeceksin, çayı çok içtim özür dilerim biz arkadaşız mı? Geçiniz. O kadar kişinin içinde Sanem’i o kadar koruyup kollayıp çekleri kestikten sonra arkadaşız lafını kimse kaale almaz. Şu şirket de bunların arasındaki kıvılcımları görmüyor, odaya girenin dedikodusunu yapıyor ya vallahi bravo.

Fakattttttt sahnenin başka önemli noktaları var.

Beni rahatlatan taraf, Can casus olarak Sanem’den hiç şüphelenmedi. Oysa her şeyi bilen tek o ve kendisi. Ama güven oluşmuş bile aralarında. Bu iyiydi.

Beni rahatsız eden taraf ise şu an Sanem şirketi daha büyük bir borca soktuğu için vicdanen her an sıkıntıya düşebilir. Tamam işi onun sayesinde aldılar ama papaz her zaman pilav yemez. Başka işler almaları lazım. Güzel işler yakalamaları lazım. Ya da yukarıda yazdıklarımın artık olması lazım.

Üfff tamam kötü cümle ile bitirmeyeceğim.

-Senin kokun sadece bana ait. Bunu şimdi iyice anladın mı?

-Sen benimsin! İşte o kadar...........

Hangisi daha iyi diyecektim, berabere kaldıklarına karar verdim.
    Konu Yasemin68 tarafından (18-11-18 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

6. Beğenenler;
    amanayol (18-11-18), Doga2014 (18-11-18), oates79 (18-11-18), yedel (18-11-18)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ya kıskanç Can meğer ne çirkef, ne yelloz, ne cadaloz bir şeymiş Adamın içinden hayvancıklar, canavarcıklar çıkıyor. İlkellll Sonra da gidip sarılıyor valla Sanemvari hareketler
    Sanem'den niye şüphelensin ki Can? Kız kendi bulduğu fikri niye casuslasın? Çok saçma ama tabi ne mantıklı ki dizide?:) Yine de sanmam. Şüphelenmedi, şüphelenmez.
    Arkadaşlıklarını bitirmek Sanem'in elindeydi ve bitirdi. Sadece farkında değildi bölüm sonu anlamıştır :) Ben önizlemeden sevgili oldukları izlenimini elde ettim.

Eski sevgili konusunda Polen'le kurtulduğumuzu düşünmüyorum. Gamze Can'a ben bu bakışı tanıyorum dedi. Üzerinde durmazdım ama Can'ın aklıma takılan başka sözleri var.
    -Ben yıllar sonra ilk defa sana güvendim Sanem- Daha önce kime güvenmiş?
    -Ben ilk defa sana böyle aşık oldum. - İlk sana aşık oldum demiyor. Dozajı ilk defa bu kadar yüksekmiş:)

Can'ın derdini hep anne travmasına bağladık ama eski sevgili travmasına hazır olun. Kemerleri bağlayalım:)

İş dünyası ve parayla ilgili ayrıntıların saçmalığı insanı şu diziyi izliyorum derken utandırıyor ya:) Taksiye su dökülünce gaza basıp ağaca çarpan Nihat ne ya? Yetmedi 2bin lirası yokmuş. Bakalın kasasında 2bin lira olmaz mı yapmayın ya. Fabri şirketin %20'sini 400bin dolara mı almış? Yalılar köşkler servetler yapılmış o ajansla. 400bin dolar için mi batmış? Fabri gibi dünya devi 800bin dolara mı sustu? Konkurlar böyle mi alınıyor? Ajanslar gidip konkura fikir alıyor sonra da %30 veriyor ölcem gülmekten. Ceyda gidip o ajansa siz bu fikri çaldınız mı diye sormayacak mı? Yani yaz yaz bitmez komedi. Hayır set baya muteber bir ajansta çekiliyor ajans dünyasına uzak olamazlar:) Bilmediklerinden yazmıyor olamazlar. Mantıklı bir çerçeveye oturtmaya üşeniyorlar. İzleyici yer diyorlar. Özenmiyorlar. Bazı replikler çok iyi, çok komik yazıyorlar. Yetenek, zeka varsa niye kurguya hiç harcamıyorsunuz ki? Hep skeç, hep skeç:)
    Kıskanç Can canavara dönüşüyor da yani bu kıskandığı tip de çocuk ayol. 18-19 yaşlarında gibi.

Can ve Gamze üniversiteden arkadaşlar. Eğer eski sevgili travması olsa Polen bilirdi herhalde. Her şeyini biliyormuş ya. Polen'e nasıl güvendi sevgili olarak? Aşık olmadığı için mi? Belki de o bakışı Polen'e atmıştı ünivesitedeyken ve Gamze bunu kast etti. Sonuçta sevgililerdi. Aşık olmasa bile hoşlanmıştır. Gamze'nin bahsettiği o bakışı tanıyorum Polen de olabilir. Bir de Albatros kuşu ömrü boyunca tek bir kadına aşık olurmuş ya o büyüyü de bozmamak adına eski aşk çıkarmamalılar. Polen sevgiliydi ama aralarında aşk olmadığı da belliydi. Yılda 2 ya da 4 kez görüşmek nedir sevgiliyle? Uzun yıllardır birliktelermiş bir de. Ondan önce başka sevgilisi olmuş olabilir ama aşık olmamış olsun. İlk defa aşık olmuş gibiydi çünkü. Hatta Emre bile abisinin aşık olmasına şaşırdı. Fabri de Can Bey uzun ilişkilerin adam değil deyip durdu. Maceracı ruh olarak bir kadına bağlanmayacağını öne sürdüler. Eğer daha önce bağlanmış olsaydı bunu en azından Emre bilirdi. Dile getirilirdi. Sevgilisi olmamıştır diye değil; aşık olmamıştır. Polen gibi başka sevgilisi de olmuş olabilir üniversitede. Aşkı Sanem'de bulduğunu düşünüyorum. Hatta Can'ın ilk, tek ve son aşkı.

Sanem'in de dev bir aşk yaşadığını düşünmüyorum. Acemi çünkü. Yani ilişkide nasıl davranacağını bilmiyor. Can arkadaşlığı bitirdi mi sevgili olabilirler mi anlayamıyor gibi duruyor. Bir de yok böyle öpücük diye Osman'a demişti. Eskiden bir sevgilisi olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü Ayhan CeyCey benim ilk sevgilim olacak ya Sanem fobisi varmış demişti. O yüzden kendine ilk sevgili aramıştı ve Sanem de Can'ın kendisinin ilk sevgilisi olduğundan bahsetmemişti. Dahası Sanem'in hiç hoşlandığı ya da önceden sevgili olduğu biri diziye gelmedi. Sevgilisi olmamış da olabilir ama hoşlandığı biri olmuştur diye düşünüyorum. Tavukçuluk bölümünde okurken ya da lisede. Diziye gelen eskiler konusunda Sanem'in hiç eski bir şeyi gelmedi. Simetri gibi karakterler geliyor. Can'ın eski aşkı varsa o zaman Sanem onların aşkını didik didik eder. Yine kıskançlık krizlerine girer. Hangimizi daha çok seviyora bağlar? Onunla yarışır. Sonra da eski aşk kendiliğinden çeker gider. Polen ile daha önce yarıştığı için ve bir kadınla rekabet ettiği için bu kez Can eder diye düşündüm. Bağlanamama meselesi zaten anneden kaynaklı. Ortada bir aile yokmuş. Dağılmış bir ailede büyüyen çocuk olarak bağlanma korkusu geliştirmiş. Terk edilme duygusunun kaynağı. Onun çözülmesi için Hüma'nın gelmesi gerek eski sevgilisinin değil. Kim gelirse de 3-5 bölüm kalıp, gider.

Arzu=Levent 1 bölüm
    Ceyda= Fabri 3 bölüm/5 Bölüm
    Gamze=?
    Polen=?

Ana kadro dışında gelen konuk oyuncuların iki karakterdeki karşılığı. Gamze ve Polen'in karşılığı Sanem'de henüz yerini bulmadı. Gamze belki ana kadrodaki Osman ile eş tutulabilir. Sadece arkadaş. Deren ve Zebercet esas oğlan ve esas kıza aşk besleyen karakterler. Geriye bir Polen kalıyor işte. Yani Polen'in Sanem'deki karşılığı. Can'ın ilk aşkı varsa ve gelirse, Sanem'inki de gelebilir. Aynı anda gelip, birbirleriyle sevgili olup gidebilirler. Bakıldığı zaman 4 konuk oyuncu Can karakteri için gelmiş. 2 konuk oyuncu Sanem karakteri için gelmiş. Can'ın ana kadroda pek çevresi yok. Kardeşi var, arada bir gelen Akif var, birkaç bölüm gelen Metin var. Anne ve baba karakterleri dizide değil. İleride gelebilirler. Gelme ihtimalleri çok mümkün gibi duruyor. Sanem'in geçmişinden biri gelme ihtimali daha yüksek gibi geldi. Can için de Hüma gelmesi muhtemel. Polen olmasaydı eski sevgili/aşk gelirdi. Gelmezse olmaz zaten esas oğlanın eski sevgilisi gelir. Esas kızın da gelebilir. Eğer dizide hep varsa gelmez. Yani işte o yüzden, bir de bence Can daha güzel kıskanıyor, atarlı davranışları oluyor. O yüzden Sanem'in ister sadece arkadaşı isterse de eskiden hoşlandığı biri gelsin. Konuk tabi. Öyle araba bozucu, takıntılı manyak değil. İşlevleri belli Sanem ve Can arasındaki aşk trafolarını yükseltmek. Bir de eğer Sanem'in geçmişinden biri gelirse, Can o mahalleden çıkmaz. Bize de keyifli sahneler izlemek düşer. Fabri de olabilirdi ama adam göz göre göre Sanem'e yürüdüğü için Can hemen tavrını koydu. Üstelik yeni tanıştığı biri Sanem'in. Samimi olmaları için zaman yok 5 bölüm ne? Osman ile samimiyetlerini kıskanan Can gibi sahneler. Hele bir Ceyda ve Gamze gitsin de belli olur sırada kim var? Sizce kim var forum ahalisi yorumlarınızda fikirlerinizi belirtirseniz tahmin yapmış oluruz hep birlikte.
    Konu elitay88 tarafından (18-11-18 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    oates79 (18-11-18), Yasemin68 (18-11-18)

Durum:
    asmuti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    21

Aldığı Beğeni: 57

Bahsedilme
    3 Mesaj

Arkadaşız ama öpüşebiliriz. Arkadaşımız bizi yanlışlıkla öperse biz de onu öpebiliriz. Özür diler o, önemli değil deriz; tamam artık arkadaşız diye devam ederiz ama sonra "Senin kokun yalnızca bana ait."diyerek "Sen benimsin."cümlesine olabilecek en güzel karşılığı veririz. Yani... Bir gün, iki gün bu izlenir de uzatınca tadı kaçıyor. Benim tadım kaçmaya başladı açıkçası. Yani Sanem arkadaş kalmak konusunda dirense ama Can ona durmadan arkadaş bahanesiyle yürüse, sevgisini gösterse tamam diycem bu romantik komedi olabilir. Ya da tam tersine de okayim. Sanem ilgisini, alakasını, sevgisini eksiksiz gösterirken Can karşı koymak isterse mantıklı. Ama ikisi de birbirlerine bu denli karşılık verirken bu "arkadaşız" muhabbeti sıkıcı olmaya başladı.

İzleyici olarak ben özel bir şeyler bekliyorum o zaman. Can, doğru zamanı bekliyorsa güzel bir jestle yeniden ilişkiye başlamayalı teklif etmeli. Ya da çok büyük bir olay olmalı, bilemiyorum. Umarım senarist bunu düşünüyodur.
    Senin bu ellerinde ne var bilmiyorum göğe bakalım
    Tuttukça güçleniyorum kalabalık oluyorum

10. Beğenenler;
    Yasemin68 (18-11-18), yedel (18-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri