Sayfa 184/196 İlkİlk ... 84134174180181182183184185186187188194 ... SonSon
980 sonuçtan 916 ile 920 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Can Sanem'e aşık olmasa bilmem kaç yıllık sevgilisini bırakır mıydı? Baktı ki aşk diye bir şey var. Sanem sevmese bile çok kıymetli. Bunu yaşamak istiyorum dedi. Başta platonik yaşadı. Sanem kaçıyordu. Sevgili olunca aşk ne güzelmiş dedi. Ta ki yalanlara toslayana kadar. Can'ın yalana tahammülü yok. Kafasındaki Sanem kusursuz. Sanem o yüzden söyledi benim 10 dakika hata yapma lüksüm yok mu? Sanem bu yüzden Can'a kızgın. Dinlememe huyu var adamda. Çekip gidiyor. Sevmediğinden değil dinlemeyi bilmediğinden. Güven vadisini aşmadan dinlemeyi öğrenemez. Can Sanem'i olduğu gibi sevmeli hatalarıyla, yalanlarıyla, kusurlarıyla, güzellikleriyle. Korkusu hayal kırıklığına uğramak. Ailesi Sanem olmuş. İnanmayınca hiçbir şeyin değeri kalmamış. Adam gezmeye eğlenmeye gitmemiş. Tek başına dolanmış dünyada. Hiçbir şey olmadı. Can hayatı durdurdu. 1 yıl yok onun için. Sanem devam etti. O yüzden güçlü. Kalıp savaşan hep Sanem.

Emre ve Leyla bebek sahibi olmaya karar verdi. Bunu da duyurdular. Şimdi onlardan bebek haberi bekleniyor. Biz de Sanem ve Can'ın evlenmesini bekliyorduk. Leyla ve Emre evlendi. Her zaman beklediğin olmuyor. Bazen kısmet değilmiş diyorsun. Belki bu sefer önce Sanem ve Can anne ve baba olur. Leyla ve Emre'nin de olsun ama bu kez Sanem ve Can'dan sonra. Yani 3 çocukları olacak. Bunu hem kitapta hem rüyada gördük. Tabi son anda bir dördüncü çocukla da değişiklik olabilir.

Gelelim kalan konulara. Can daha Sanem'in yüzüğünü görecek. Yiğit de Sanem'e yüzük aldı ama Sanem takmadı. Yiğit de bu yüzüğü fark ederse onunkini boynunda taşıyorsun ama benimkini takmıyorsun diye sinir krizi geçirir. Yiğit hasta ruhlu olarak diziden çıkacak. Bunu net belli ettiler. Şimdi 1 yılda aşık oldum dedi. Evlenme teklif etti. Buna bakıp da a bu deli takıntılı deyip atamazlar kliniğe. Yani Sanem uzaklaştıkça Yiğit takıntısını daha net gösterecek. Bence en akıllı hamle konuşmak istiyorum deyip Sanem'i alıp götürmesidir. Bir yerde tutması ve diğer tüm karakterlerin onları aramasıdır. Bu sırada Yiğit'in evine baskın yapmaları lazım ve orada Sanem'in fotoğraflarını görüp daha çok endişelenmeliler. Gelse kendisine, Can'a, Sanem'e zarar vermekle tehdit etse hop yakalanır ve gider. Yani bir suç işlemeli ve bu işlediği suç takıntısıyla alakalı olmalı. Bu nedenle akıl hastanesine ya da kliniğe yatırılmalı. O şekilde diziden ayrılmalı. Fabri gibi hapse girmemesi gerekir. Şu anda Sanem bir süre görüşmeyelim dedi. Yiğit ısrarlarına devam edecektir. Sanem yayınevini bırakabilir. İşte bu kararlar Yiğit'i hata yapmaya zorlar. Gerçeği öğrenen Sanem Yiğit ile buluşmaz. Can söylemekte geç kalırsa Sanem gideyim de son bir kez konuşayım Yiğit ile o kadar arkadaşlığımız var der. Bu nedenle belki 44 sonu Yiğit'in gidişine zemin hazırlanabilir. Yiğit gidince de yeni konular gerekli. Ajans ve evlilik konuları hali hazırda bekliyor. Parfüm çıkartacaklar. Rakiplerle yarışmaları da diziye heyecan katabilir. Artık aile olmalarına giden yolu izlememiz gerekir.

Konu elitay88 tarafından (29-05-19 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    sanemsi (29-05-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydın Erkenciler........

Her yiğidin yoğurt yiyişi başkadır...............

Herkesin aşkı anlaması, yaşaması, bitirmesi de başka.

Ata sözündeki yiğit ile dizideki Yiğit aynı kişi olmasa da sonuçta o da kendininkinin en iyi, güzel, büyük aşk olduğunu sanıyor. Belki de öyle, hayatını sadece Sanem'e göre düzenleyen birinin de aşkı büyüktür. Fakat hep söylenir, sevgi insanı bencil değil, aksine daha çok paylaşımcı yapar.

O mutlu olsun yeter, der seven.

Kendini anlatma ihtiyacı duyar. Anlaşılmak ister. Bir de karşılık buluyorsa daha mutlu olsun, ben de mutlu olayım aşamasına gelir. Her şeye rağmen sevgisi azalmaz, aksine artar.

Yiğit ise sevgisinin ikisine yeteceğinden emin. Onun için yazdıklarını, hissettiklerini biliyorum. Yine de evlenelim.... İşte burada bitiyor Yiğit. Bunun Sanem'i MUTSUZ edeceğini göremiyor. Bencil tarafı ortaya çıkıyor. Takıntıları da ekleniyor. Yaptığı sakatlık numarasını bir ömür sürdürecek mi? Bir gün iyileşmiş mi olacak? Tüm hayatı boyunca o defteri yakan kişi olduğu yalanını saklayacak mı? Her yalanın ortaya çıktığını biz bu dizide defalarca izledik. Bu da çıkacak ve Sanem evli olursa onu terk etmeyecek, amannn benim için söylemiş, bak ne mutluyuz mu diyecek?

Yiğit, bencil, takıntılı ve sevginin ne olduğunu gerçekten bilmeyen ama Sanem'e ilk andan beri ilgi duyan bir erkek.

Fazla entrika olmadan çözsün Sanem Yiğit'i... Can da dedi ya, Sanem seni çözecek diye...

Her bölüm bir sonraki bölüm için ipuçları oluyor. Bu da sanırım salı gününün ilk bölümünün ipucu....... 44 çözme kısmı...belki de Yiğit'in gidişinin bölümü olacak.

Ben bu gün değişikliğini de sevdim ama keşke bu kadar ara verilmeseydi. Bayramın içindeki salıya bir kolaj yakışır diyeceğim ama dizinin en dramatik bölümleri geçti, onlardan kolaj izleyici çeker mi? Bizim dramcı kitle aaa bu dizi de drammış, der mi?

Bir de dizi belli bir tada kavuşmuşken izleyici de biraz tadını çıkartmaya mı baksa? Hepimizin istediği sahneleri yazmıyorlar. Zaten yazsalar tadı olmaz... Verilen de önceki senaristlerin saçma salak sahneleri olmayınca tat her bölüm artıyor. Bunu ıskalamak insanı diziden soğutur.

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

4. Beğenenler;
    elitay88 (29-05-19), sanemsi (29-05-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Biz zaten senaristlerin çizdiği yolu izliyoruz. Mesela ben zaman atlaması sevmem. Eğer kötü işlenirse de diziden soğurum. Yani çok gerekliyse tadını bozmuyorsa seyredilir. İlla şöyle olsun böyle olsun değil. Şöyle olsa benim daha çok hoşuma gider diye tahminlerimi yazıyorum. Mesela bebek bakmalarını te Ayhan fare getirdiği zaman istemiştim. Ya Sanem bir bebeğe bakmak zorunda olsa onu da alıp şirkete gelse. Simetri olarak önce fare getirdiler sonra bebek getirseler. Sonuçta 43. bölümde bebek bakmalarını izledik. Bu ilk defa izlediğimiz bir sahneydi. Beğendim.

Arabada kemer takma ve bakışma sahnesi beni etkilemedi. İzlediğimiz sahnelerin bir daha yaşanması değil de yenilerinin olması daha güzel. İzlemediğimiz bir anılarını hatırlasalar daha ilgi çekici. Saati doldurmak zor tabi. Senarist de anılarla dakika dolduruyor. Konuk oyuncular ve yan hikayelerde başarılılar. Eskiler ve yeniler karşılaşması da iyi oldu. Bulut, Deniz, Mihriban vs Deren, CeyCey, Muzo ve Aziz. Yiğit düzgün çocuk diyenler yakında gerçekleri öğrenecek. Yalan söylemese, iftira atmasa bir de onu sevmeyen birine gurursuzca yaklaşmasa iyi çocuk aslında.

Çözülmeler 44'te başlayacak. Özette Yiğit hata yapacak ve gidişi muhteşem olacak gibi bir cümle yazıyordu. Bu ileriki bölümler için seyirciye bir ipucudur. Merak etmeyin Yiğit gidecek. Gidişi de güzel olacak. Bir daha gelmemek üzere göndereceğiz. Gelişen olaylar neticesinde Sanem ve Can aşklarının değerini daha iyi anlayacak. Yiğit başta sadece hoşlanıyordu belki sonra gittikçe bağlandı. Benim yıllardır aradığım eksik parçam Sanem dedi. Her şeyin onun düşündüğü gibi gelişeceğine inanıyor. Gelişmedi. Hayatının merkezine Sanem'i koyan Yiğit Sanem görüşmek istemeyince elbette kriz geçirecek. Onu görememek, sesini duyamamak saplantısını harekete geçirecek. Ceyda gibi benim şansım yok deyip gitmez. Polen gibi evleniyorlar yeter ben gideyim demez. Gitse evlilik kararı aldıklarında giderdi. Onunla olmasa bile yanında olması yetiyordu. Yiğit eğer uzaktan sevseydi buna kimse bir şey diyemezdi. Sanem olmaz dediğinde tamam bu konuyu bir daha açmayacağım ama lütfen arkadaşlığımızı bitirme dese de. Oysa Yiğit tehlikeli şeyler yapmaya ve söylemeye başladı. Belki Hüma onu etkilemese kabullenecekti zamanında. 1 yıl Yiğit'in Sanem'e aşırı derecede bağlanmasına yol açmış. Kendisi bağlandı diye Sanem de bağlandı zannediyor. Görünen o ki Yiğit'in sonu tedavi olmak üzere kliniğe kaldırılması. Sonu Fabri ile aynı olsun olmasın fark etmez. Bence yazarlar aynı yazmaz. Ne yapacağı da yazarlara kalmış. Biz şöyle muhteşem bir barışma izleyelim de.

44. bölümün barışma ve gerçeklerle güzel olacağını düşünüyorum. Finale doğru gidiliyor. Yaz sonu biteceğini tahmin ediyorum. Reytingler çok yükselirse de yeni sezonda da yeni konularla devam etme kararı çıkabilir.

Konu elitay88 tarafından (29-05-19 Saat 12:53 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    sanemsi (29-05-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Erkencilerrrrrrrrr

Ben niye frg.ı yabancı birinin eklentisi ile izliyorum bilemedim. Bizim sayfalarda yok.

Frg yine çok eğlenceli. RK tadında olunca 12 gün beklemek daha da zor geliyor.

Çay demlenmiş.............. gerisi fasarya

Sanem panik, Sanem sözüm ona korkuyor, Sanem yine sözüm ona yollanan öpücükten rahatsız... yemeyen sonraya saklasın

Telefon yenilenecek demek ki, yoksa denize atılır mı öyle şak diye... Hem ne demek 'öldürün onu'.... ikisi de alem. Biri Can yanacak, ölecek diye kalp krizi geçiriyordu. Can'ın telefonu atma sebebinin devamı vardır. Yiğit ulaşmasın ona bir süre diyedir.

O verdikleri söz de güzel. Aslında sözlere ve metalara bağlılık bana dizilerde itici gelir. Gereksiz olayların zeminidir. Fakat burada bir güzellik var, herkes orada ve hepsi çok içten veriyor o sözü... işte bu kısmı güzel. Herkes derken Can-Sanem, Zeber, Cey, Deren, Bulut, Aziz ve Mihriban........... yani olması gereken herkes...

Güzeldi işte... ben sevdim.

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

8. Beğenenler;
    sanemsi (31-05-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fragman hiç biryerde yok sadece insteg gordum ...dizinin yeni başladıgı bolumlerı anımsattı , gene kaçırma kartepe degilde denize,,, (sanem kendini kaçirtmiş tekneye gelerek). Demekki hala konuşmayan can devam ,,konuşmadıgı için sanem panık kızgın,,can artık yumuşamiş geçen bolum parfumu can fazla koklamişki aşkını hatırladı,,,,40 .bolumde de koklamiştı ama demekki az koklamiş gene gidiyordu,, umarım teknede bır şeylerı konuşmuşlar dır ,,oyle kuru kuru cay içmesınler,,,, geçen kaçırma olayında emreye soylemiştı can bu bolum sanem denize soyluyor haber verıyor ,,, o zaman yıgıt polen panik şimdi ,, yigit panik .... bakalım nereye baglıyacaklar ,,barışma oldugunu zannetmiyorum. Aralarında yumusama var gıbı özellıkle can tarafında öpücüklü falan,,,,fragman güzel dizimizin ilk zamanlarına donduk,, flört durumları gibi ,,,, bakalım yazarlarımız nasıl baglıyacaklar,,,,herkesın toplu söz vermesı banada guven vermedı herkes her şeyı yapabılır gibi????? Can hep o sözlerı şimdıye kadar çok verdı de hala sözunun arkadında degıl ,, hatırlıyalım((ne olursa olsun bız ayrılmıyalım,, ne olursa olsun bır bırımızı bırakmıyalım,, ben senı hiçbırakmıyacagım gibi bolumlerı herkes hatırlamıştır,,,)). Bakalım beklenene degecekmı o tekne gezısı,,, her zamankı gibi araya mı verılecek????

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri