Sayfa 190/196 İlkİlk ... 90140180186187188189190191192193194 ... SonSon
980 sonuçtan 946 ile 950 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Evet herkese selamlar. Evet katılıyorum sadece komedı seyredecegız aşk bıttı hafıza unuttu? Canın yenı kızları gelecek gene kıskanan sanem aşk için ugraşan sanem olacak yani don başa bolum bır den yenıden başlıyacak. Bu sefer yalan yok can yerıne sanem daha fazla ugraşacak aynı şeyler uzasın dıye belkı finalde hafıza yerıne gelır de?????? Gene eskı bolumlerden nostaljı aynı yerde donup duruyoruz,,,,keşke evlenıp te hafızasını kaybetseydı yan yana aynı evde ve işte harıka olurdu..şimdı hıç birşeyler sevgılı degıller, aşık degiller,, evlı degiller yanı herkes özgur can da istedıgı kızla beraber olabılır , başkasına aşik olabılır,,, bizler ne beklerken konu yu uzatacagız dıye nerelere gitti... bence artık final yapsınlar aynı hıkaye de don dur..şimdı de hatırlıyormu hatırlamıyormu ,unuttumu unutmadımı, sevecekmı sevmıyecekmı diye devam edecek herkese iyı seyırler...bol bol sanemın goz yaşlarını izlıyecegız👏👏👏👏👏👏

2. Beğenenler;
    elitay88 (12-07-19), yedel (12-07-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada Elitay nerelerde? Gören bilen var mı?
    Hiç yazasım gelmiyordu. Son bölümlerde aşırı derecede heyecansız olarak seyrettim öylesine. Evet anlamlı sahneler vardı ama beklentimin çok altında bölümler yazıldı. Bir kere Can yine aşkı için mücadele etmedi. Yine Sanem hep Sanem. Ben bıktım yani. Pes edip giden, geri çekilen Can'dan. Şimdi de hafızasını kaybetmiş. İşte bence bunlar hep hata. Eğer bir hafıza kaybı olacaksa o Sanem olmalıydı ama şimdiki kurguda Sanem hafıza kaybetse ailesi yine Can'ı suçlardı. En başından 1 yıl zaman atlaması diziye iyi gelmedi. Ben zaten böyle ayrılıklı zaman atlamalarına karşıyım. Zaman atlaması olacaksa çok iyi uyarlanmalı. Ben beğenmedim yani. Kaldıkları yerden devam etseler ya da birkaç ay atlansa iyiydi. Bir de şöyle bir şey 1 bölüm barışık 10 bölüm ayrı da bıktırdı. Arkadaş, komşu, eski sevgili, dost yahu ne zaman eş olacaklar? Ne zaman evlenecekler? Neden evliliği erteliyorlar? Sonunda zaten evlenecekler. Klişe olarak finalde yazmak mı istiyorlar? Hiç evlenmeyecek olsalar söylesinler bari biz böyle iyiyiz evlenmeyi düşünmüyoruz. Seyirci de der bunlar böyle mutlu. Madem öyle istiyorlar evlenmesinler. Sevgili olarak bile aşklarını bir bölüm mü yaşayabiliyorlar yani? En azından diziye olay eklemişler. Çiftlik de kaçıp kovalama oyunlar hiç de heyecanlı değildi. Ajans yerine döndü. Eski Erkenci Kuş geri geldi.

Bu hafıza kaybı mevzusu uzamaz bence. Uzarsa zaten merak eden de pek olmaz aynı sahneler çekilirse. Tek bölümlük konu olur. Yiğit konusu hiç olmadı. Böyle gidiş mi olur? O kadar kötülük yapsınlar Hüma ile bedelini ödemeden gitsin. Diğeri de iyi karaktere dönüşsün. Tamam dönüşsün de bunun bir alt yapısı olmalı ve pişmanlığını görmeliyiz. Daha hatası bile çıkmadı. Bunların yaptıklarını Sanem ya da Can yapsa üzeri kapanmazdı. Sırf izleyiciyi oyalamak uzatmak adına yazılmış oluyor o zaman bunca kötülük ve entrika. Dizi ile ilgili eski heyecanım yok. Bana göre Eylül'de final olur. Çünkü hikayede ilerleme yok. Hep aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp izliyoruz. İzletiyorlar. Çünkü Sanem ve Can'ı onların aşkını çok sevdik. Uyumlu bir çift izlemek için devam ediyoruz. Gerçekçilik düzeyi düştü. Yani sorunlar eşit dağılmıyor. Sadece Sanem ve Can üzerine oynuyorlar. Sanem şimdi kendisini hatırlatmaya uğraşır. Can belki numara yapıyordur. Bölüm sonu ya hafızası geri gelmeli ya da bir sürpriz yapmalı ki bölümü boşuna seyrettik hep aynı şey denilmesin. Hafızası geri gelirse sadece bölümlük konu olur. Gelmezse çatışmayı hafıza kaybı üzerinden yürütecekler demek olur. Artık dizi devam ettiği sürece seyrederiz. Reytinglere göre dizinin devam edip etmeyeceği belirlenir. Karar alınır. Sezon finali ya da final seyrederiz. Güzel bir finalle Erkenci Kuş'u seyretmeyi bitiririz.

4. Beğenenler;
    sanemsi (13-07-19), Yasemin68 (12-07-19), yedel (12-07-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç yazasım gelmiyordu. Son bölümlerde aşırı derecede heyecansız olarak seyrettim öylesine. Evet anlamlı sahneler vardı ama beklentimin çok altında bölümler yazıldı. Bir kere Can yine aşkı için mücadele etmedi. Yine Sanem hep Sanem. Ben bıktım yani. Pes edip giden, geri çekilen Can'dan. Şimdi de hafızasını kaybetmiş. İşte bence bunlar hep hata. Eğer bir hafıza kaybı olacaksa o Sanem olmalıydı ama şimdiki kurguda Sanem hafıza kaybetse ailesi yine Can'ı suçlardı. En başından 1 yıl zaman atlaması diziye iyi gelmedi. Ben zaten böyle ayrılıklı zaman atlamalarına karşıyım. Zaman atlaması olacaksa çok iyi uyarlanmalı. Ben beğenmedim yani. Kaldıkları yerden devam etseler ya da birkaç ay atlansa iyiydi. Bir de şöyle bir şey 1 bölüm barışık 10 bölüm ayrı da bıktırdı. Arkadaş, komşu, eski sevgili, dost yahu ne zaman eş olacaklar? Ne zaman evlenecekler? Neden evliliği erteliyorlar? Sonunda zaten evlenecekler. Klişe olarak finalde yazmak mı istiyorlar? Hiç evlenmeyecek olsalar söylesinler bari biz böyle iyiyiz evlenmeyi düşünmüyoruz. Seyirci de der bunlar böyle mutlu. Madem öyle istiyorlar evlenmesinler. Sevgili olarak bile aşklarını bir bölüm mü yaşayabiliyorlar yani? En azından diziye olay eklemişler. Çiftlik de kaçıp kovalama oyunlar hiç de heyecanlı değildi. Ajans yerine döndü. Eski Erkenci Kuş geri geldi.

Bu hafıza kaybı mevzusu uzamaz bence. Uzarsa zaten merak eden de pek olmaz aynı sahneler çekilirse. Tek bölümlük konu olur. Yiğit konusu hiç olmadı. Böyle gidiş mi olur? O kadar kötülük yapsınlar Hüma ile bedelini ödemeden gitsin. Diğeri de iyi karaktere dönüşsün. Tamam dönüşsün de bunun bir alt yapısı olmalı ve pişmanlığını görmeliyiz. Daha hatası bile çıkmadı. Bunların yaptıklarını Sanem ya da Can yapsa üzeri kapanmazdı. Sırf izleyiciyi oyalamak uzatmak adına yazılmış oluyor o zaman bunca kötülük ve entrika. Dizi ile ilgili eski heyecanım yok. Bana göre Eylül'de final olur. Çünkü hikayede ilerleme yok. Hep aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp izliyoruz. İzletiyorlar. Çünkü Sanem ve Can'ı onların aşkını çok sevdik. Uyumlu bir çift izlemek için devam ediyoruz. Gerçekçilik düzeyi düştü. Yani sorunlar eşit dağılmıyor. Sadece Sanem ve Can üzerine oynuyorlar. Sanem şimdi kendisini hatırlatmaya uğraşır. Can belki numara yapıyordur. Bölüm sonu ya hafızası geri gelmeli ya da bir sürpriz yapmalı ki bölümü boşuna seyrettik hep aynı şey denilmesin. Hafızası geri gelirse sadece bölümlük konu olur. Gelmezse çatışmayı hafıza kaybı üzerinden yürütecekler demek olur. Artık dizi devam ettiği sürece seyrederiz. Reytinglere göre dizinin devam edip etmeyeceği belirlenir. Karar alınır. Sezon finali ya da final seyrederiz. Güzel bir finalle Erkenci Kuş'u seyretmeyi bitiririz.

İyi olmana sevindim.

Zaman atlaması eskisinin kabahatiydi deeee en eskiler de çok iyi hazırlanmamış. O yüzden istenileni veremedi. Yeni gelenlerden romantizmi 1-2 bl sürecek (ancak o kadar çekilir) hafıza kaybı gidecek ve mümkünse yeni bir konu işlenecek ki dizi sürsün. Her durumda yaz sonu bitsin artık. Uzatmaya çalıştıkça ele yüze bulaşıyor.

Ben çok eğleniyorum şu ara. Hakikaten özellikle Demet'in mimiklere sahnelerine çok gülüyorum. Heyecan yok, merak yok, beklenti yok... cünkü konu yok. Sadece bir süreç izliyoruz ve o da aslında mutlu sona ulaşmıştı ki çatttttttttt diye çarptı o koca araç...

Mesela o sahne sonrası eyvah Can'a ne oldu demedim. Hımmmm bakalım Nihat ile Mevkibe pişmanlık yaşayacak mı, kızımız aradığında keşke açsaydık telefonu, keşke yola çıksalardı da sağlıkları iyi olsaydı, Sanem ölebilirdi, biz ne yaptık diyecekler mi? Yoksa Can dikkatsiz, kızımızı öldürecekti neredeyse gibi bir yaklaşımdan sonra mı birileri ağızlarına terlikle vurunca düzelecekler?

Tekne yine mi satıldı? Şirket tekrar kuruluyor, kulübe geri alınıyor falan... Yoksa krem mi satıldı? Sanem'i iki ayrı işte mi göreceğiz. Kitap da yazacak, etti mi üç... eh bol hareket, yeni olaylar için alan... ama lütfen bu kez hazırlıklı olunsun ve bir konu işlensin. Konusuz konular merak uyandırmıyor, heyecanlanmıyoruz. Ve kesinlikle Yiğit konusu çok kötü bağlandı.

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

6. Beğenenler;
    elitay88 (12-07-19), yedel (12-07-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,370

Aldığı Beğeni: 1,137

Bahsedilme
    0 Mesaj

Erkenci Kuş başladığından beri kaçıncı senarist değişikliği oldu sayamadım. Her değişiklikte dizi yeniden başlamış gibi hissediyorum.Bu kadar yoğun tempodan başımız döndü.Yeni senaristle birlikte hafıza kaybı olayı işlenecek şimdi.Güya aşklarına taze bir başlangıç yapacaklar.Düşen reytinlerden de anlaşılacağı üzere artık zorlamasak mı ..

Son sahneyi beğendim.Demet Özdemir'in oyunculuğu der susarım.Çok çok iyi oynamış.

Zaman atlaması eskisinin kabahatiydi deeee en eskiler de çok iyi hazırlanmamış. O yüzden istenileni veremedi. Yeni gelenlerden romantizmi 1-2 bl sürecek (ancak o kadar çekilir) hafıza kaybı gidecek ve mümkünse yeni bir konu işlenecek ki dizi sürsün. Her durumda yaz sonu bitsin artık. Uzatmaya çalıştıkça ele yüze bulaşıyor.

Ben çok eğleniyorum şu ara. Hakikaten özellikle Demet'in mimiklere sahnelerine çok gülüyorum. Heyecan yok, merak yok, beklenti yok... cünkü konu yok. Sadece bir süreç izliyoruz ve o da aslında mutlu sona ulaşmıştı ki çatttttttttt diye çarptı o koca araç...

Mesela o sahne sonrası eyvah Can'a ne oldu demedim. Hımmmm bakalım Nihat ile Mevkibe pişmanlık yaşayacak mı, kızımız aradığında keşke açsaydık telefonu, keşke yola çıksalardı da sağlıkları iyi olsaydı, Sanem ölebilirdi, biz ne yaptık diyecekler mi? Yoksa Can dikkatsiz, kızımızı öldürecekti neredeyse gibi bir yaklaşımdan sonra mı birileri ağızlarına terlikle vurunca düzelecekler?

Tekne yine mi satıldı? Şirket tekrar kuruluyor, kulübe geri alınıyor falan... Yoksa krem mi satıldı? Sanem'i iki ayrı işte mi göreceğiz. Kitap da yazacak, etti mi üç... eh bol hareket, yeni olaylar için alan... ama lütfen bu kez hazırlıklı olunsun ve bir konu işlensin. Konusuz konular merak uyandırmıyor, heyecanlanmıyoruz. Ve kesinlikle Yiğit konusu çok kötü bağlandı.

..

Sevgili Yasemin ( ) yorumuna sonuna kadar katılıyorum.İzlerken Can'a Sanem'e gülüyoruz sadece çünkü bomboş öylesine yazılmış bölümler var.Heyecan merak duygumuz sıfır noktasında.

Hatırlar mısın eskiden deli gibi fragman özet fotoğraf beklediğimiz günleri.. Fragmandan ilk senin haberin olurdu ve bizleri müjdelerdin :) Kıskançlık bitsin uzun bacaklılardan kurtulalım Can mahalleye mahalleye dönsün diye diye dilimizde tüyler bitti.Saçımı başımı yolasım geldiği günleri hatırlıyorum da şimdi kendime gülüyorum :) İnat etmesinler işte ne olacak sanki.Kız istensin nişan yapılsın.Birkaç bölüme düğün olsun.Üç beş bölüm evli mutlu çocuklu Canem çiftini izleyelim neyimize yetmez :)

Demet'le Can yeni bir diziye başlayabilirmiş bunu ben de duydum.İsterdim ki Muhteşem İkili dizisinde olduğu gibi sürekli birbirleriyle didişen iki ortağı canlandırdıkları aksiyon dizisinde oynasınlar.Valla ben çok yakıştırırdım.Bakalım kısmet..

İyi yorumlar iyi akşamlar..

8. Beğenenler;
    elitay88 (12-07-19), Yasemin68 (12-07-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

İyi olmana sevindim.

Geçmiş olsun sana da.

Yani dediklerine aynen katılıyorum. Heyecan yok. Bu heyecan hafıza kaybıyla da gelmez. Aşklarını hatırlatır bitti gitti. Uzadıkça kabak tadı verecek türden bir konu. Güçlü bir çatışma da değil. Bölümlük heyecanlar yazsalar da olur. Zaten dizi öyle ya da böyle Eylül ayında biter. Reytingleri alt üst edecek bir senaryo yok. Kaza ilgi çekti doğru ama sonrası klişe. Dahası yine mutlulukları bir bölüm sürdü. Tatile bile çıkamadılar. Oysa 7 bölüm ayrılıkla hak etmişlerdi artık. Dizide herkes mutlu CanEm çifti hep sorunlarla mücadele ediyor. Başrol çifti evet ama diğerleri de etkisiz eleman. Kimse yan rolleri merak etmiyor. Onlara yazılan ilginç olaylar, sorunlar da yok. Hüma mesele ne güzel yırttı yaptığı kötülüklerden. Yiğit mesela iyice bir rezil olamadı. Şimdi herkes onu vazgeçti sanıyor. Anladı Sanem ve Can aşkının büyüklüğünü. Yahu adam delirmiş gibiydi. Böylesine takıntılı Yiğit sessiz sedasız gider mi? Gerçekdışı. Belki oyuncu askere gidiyor diye oldu ama bence bu hikaye burada bitmemeli. Çünkü hiç güzel bağlanamadı. Neyse senaristler bilir. Zaten finale az kaldı diye düşünüyorum. Finalde az buçuk belli. Kitapta yazılanları biliyoruz. Hayalleri biliyoruz. Çocukların adlarını bile öğrendik. İşte dediğin gibi eğlenmeye bakacağız seyrettiğimiz bölümlerle. Güzel bölümler seyrederiz diyorum.

10. Beğenenler;
    Yasemin68 (12-07-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 15 kullanıcı var. (1 üye ve 14 konuk)

1. sanemsi

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri