Sayfa 191/196 İlkİlk ... 91141181187188189190191192193194195 ... SonSon
980 sonuçtan 951 ile 955 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Herkese iyi geceler hepınızın fıkirlerı aynı herkes isyanda benım umudum gerçekten bıttı özet de çıkmış herkesın duşundugu can hafızasını kaybetmış sanemı zor gunler beklıyor dıyor tahmınler dogru şimdi de hafıza ile uzayacak hatırlıyormu yolsa hatırlamıyormu,, sevecekmı sevmıyecekmı boyle uzar gıder fınalde hatırlat artık bu seferde sanem kafayı gerçekten tırlatır sonra van sanemın hafızasını hatırlaması için ugraşır ....yok yok bu yazarlar da ayrılık uzerıne seneryo yazmışlar... zaten dızı başladıgından berı dızıde herkes ayrılsın dıye ugraştı şimdı de senarıstler ugraşacak bunlar bır araya sevgılımı ,komsu mu,arkadasmı ,ortakmıolarak devam edecek sureklı koşan sanem gıne kosacak ,,bol göz yaşı tabı dramsız olmaz sanemde...bol bol eskı bolumlerı görecegız sanem kendını hatırlatmak için ugrasırken ...cana gene uzun bacaklılar belkıde polen gelır huma getırır gene kıskanan sanem bız bunları zaten izledık hıç heyecanlı degıl ,,,herkes gıbı bende kaza sahnesınde heyecanlanmadım ..belkı yıgıtte gerı gelır askerden sonra dondur dur ...albatros ne oldu zumrutu anka ne oldu, vadıler araya gıttı yok guvendı yok inanmaydı bız ne seyrettık anlamadım toparlar dıyorsun beklıyoruz olmadı baştan bu mudur yanı?????söylıyecek soz yok ......!!!!!!!!!!iyi seyırler.....

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

evettt son fragman gelmış. tahmınımız gıbı hafıza sadece sanemı hatırlamıyor...umarım rol yapıyordur rol olursa izlenır komık sahneler olur ..rol degılse izlenmez çunku hatırlamıyan insana ugrasamazsın ınsan daha cok üzülür..bu da hıç komik olmaz dızı burdan gıdecekse artık gıtmesın aynı şeylerı insanlar izlemıye bılır..yenı bır bayan oyuncu dahıl olmuş erkencı kuşa umarım can için degıldır ...eger öyleyse hiç izlenmez seyırcı canın sevgılılerınden usanmıştı ...gene hatırlanmıyan sanemın kıskançlıkları hıç ilginç olmaz...sizlerın duşuncelerı neler ......

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydınnnn Tünaydınnnnnn Erkencilerrrrrr

Can'ın beyin uf olmuş. Büyük bir olay yok, önemli bir ameliyat izi yok, saçlar yerinde, sakal yerinde bir Sanem kayıp. Yani travma sonrası geçici hafıza kaybıdır. Bu da dizilerden öğrendiğimize göre ya büyük üzüntülerden ve kendine olan kızgınlıktan olur, ya da karşı tarafın ona verdiği acıdan. Eh biz acı kısmını aşmıştık, pişmanlıklar kısmını da kısa sürede aşar ve mutlu mutlu anımsar.

Anımsayana kadar geçmişten anıları canlandırmaya çabalayan ve elbette abartan bir Sanem var. O saçlarını sallarken benim başım döndü.

Can'ın kokuya alerjik tepki vermesini neye yoracağımı bilemedim. Ya Sanem aşırı fazla sıktı parfümü ya da adamın hafıza ile koku reseptörleri de uf oldu. Anlarız.

Oyun oynayacak bir durum yok. Yani hafıza kaybının sırf Sanem'i üzmek için, neler yapacağını görmesi için kullanılması Can'ın Sanem'i önemsemediği anlamını taşır ki bu bugüne kadar karşılaşacağımız en iğrenç tavır olur. Çekip gitmesinin bir sebebi vardı, anladık. Numara yapmasının ne sebebi var?

Ofise dönmeleri, ekibin toparlanması iyi oldu. Ev kalacak galiba ki kalmalı. Biraz uzaksa da ikili yine birlikte yaşayacakları bir ev edinmeli. Bulut ve Deniz dizide ne olarak kalacak merak ediyorum. Bulut avukatlık yapmak istemiyordu ama istemese de defalarca mesleğini kullandı. Şirketin bağımsız avukatı olabilir. Deniz de şirkette bir iş bulur ya da çiftlik işlerini kontrol eder.

Yeni kadın karakter... her şey sil baştan olunca kıskandırılacak elemanlar da yeniden mi yazılacak? Aşkını unutmuş bir Can bu durumda bize göre hata yapmaya daha açık biri olacak. Belki de bu heyecanı yaşatmak için yazılacak bir karakter olacak. İzler görürüz.

Bölümde en çok merak ettiğim kısmı da yine yazayım. Nihat ve Mevkibe................... o kadar kızgınım ki, ikisinin de sürünmesini izlemek istiyorum. Kızımı üzdü diyenler kızlarının onsun üzgün olduğunu anlamıyor. Bir gün bile olsa mutlu olacağı bir hayatı ondan almaya çalıştılar. Ve o mutluluk belki de bir gün sürecekti ve hep buruk hatırlayacaktı Sanem o bir günü. Çünkü anne-baba her şeyin doğrusunu bildiklerini sanacak kadar benciller. Fikrinizi söyler kenara çekilirsiniz, iyiyi kötüyü çocuklar kendi başlarına yaşar. Onlar sizin her an denetleyeceğiniz yaşları aşalı çokkkkkkk oldu. Eğitemediğiniz çocuğu baskılarsınız, bunun en büyük sorununu da o çocuk ve sonra hayatına girecek kişiler yaşar. İyi eğitim iyi eğitimli olmakla başlar. Bu da okuldaki eğitimle değil hayattakiyle başarılır.

Daha iyi şirket konuları, daha iyi mahalle konuları ya da yok olan bir mahalle kısmı ile devam edelim. Aşk sil baştan başlayacaksa çok fazla şeyi toparlamak mümkün.

Yarın akşam yine gülerek eğlenerek izleyeceğim. Keyif almaya devam edeceğim, yeni senaristlerin ilk bölümü olduğunu da kendime anımsatayacağım.

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

4. Beğenenler;
    sanemsi (15-07-19), yedel (15-07-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yarın akşam yine gülerek eğlenerek izleyeceğim. Keyif almaya devam edeceğim, yeni senaristlerin ilk bölümü olduğunu da kendime anımsatayacağım.

Yeni senaristlerin bu 2. bölümü olacak. Geçen haftaki bölümde de onların adı yazmış. Bir karışıklık yokmuş diye öğrendim. Yani bu yazdıkları 2. bölüm olacak gerçekten de onlar yazdıysa.

Neyse gelelim hafıza kaybına bence bu bir bölümlük bir konu olarak kalmalı. Diziyi hiçbir katkısı olacağını sanmıyorum ama belki iyi kullanılırsa evliliğe giden yolu açar ve artık o bir türlü gerçekleşemeyen evlilik olur. Dizi tek bir çift üzerinden gidince konular çabuk tükendi. Ve yeni kadın karakter de Ceyda, Gamze, Polen, Arzu gibiyse herhangi bir heyecan oluşturmaz. Biz onları izledik. Sanem'in kıskançlığını da kaybetme korkusunu da gördük. Dahası bıktık kendini komik duruma düşüren Sanem'den. Arabayla takip eder, masa altında toz alır, kulak dibinde soda açar, çileğe alerjisi olan birine çilekli smootie yapar. Sanem uğraşır da bu da uzarsa kabak tadı verir. Yani demem o ki seyirciyi sıkmadan yazmaları lazım her ne yazacaklarsa.

Bir de tatil meselesi var. Bir türlü gidemedikleri tatil. Sevgili değilken 2 kez gidip elleri boş dönmüşlerdi. Doyasıya aşklarını yaşadıkları bir tatil hatırlıyor musunuz? Belki bir güzellik yaparlar dizi final olmadan. Evlilik olursa final olur diye düşünenler evlilik olmadan da reytingin artmadığını gördü sanırım. Öyle 5 ve 6 reytinge ulaşmadı. Hatta bu hafta yaz dizileri arasında toplamda en az seyredilen dizi. Ab grubunda bir çıkış yaşadı. Bunlar kanalın derdi ama dizinin devam edip etmeyeceği hakkında da ipucu veriyor. O yüzden yazdım.

Bütün bölüm Can hafızasını geri kazanacak mı diye izleyeceğiz. Herkes bunun için çabalayacak. Bölüm sonu da ya hatırlar ya hatırlamaz. Hatırlamazsa bu konu uzayacak demektir. Sıralamaya bakarsak fragmanda kulübeye geldiği sahne son sahneler. Yani orada o et pişirdikleri geceyi yeniden yaşayacaklar. Sanem yine sarhoş olacak bence. Dans esnasında uyuyabilir. Can tam o sırada ben Albatrosum diye itiraf etmişti. Sanem duymamıştı. Şimdi de bence seni hatırlıyorum Sanem diyecek ama Sanem duymayacak. Sonra öğrendiğinde bunu benden neden sakladın diye sorar ve Can da söyledim ama sen duymadın der. Böyle bir benzerlik düşündüm. Tabi hiç alakası olmayadabilir. Bir yerde hatırlaması lazım. O kadar şeyde hatırlamadıysa neyde hatırlayacak? Kokusunda hatırlamadı, kitabı okudu hatırlamadı, kayalıklara gitti hatırlamadı, ajansa geldi hatırlamadı. Öpücükte hatırlayabilir. Operadaki öpücükle hatırlayabilir. Yüzüğü görüp kulübede evlenme teklif ettiğini hatırlayabilir. Yani bence ya yüzük ya öpücük. İkisinden birinde hatırlar artık. Çünkü Sanem'in yapmadığı iki şey kaldı. Birinci Can'ın kendisine aldığı ve evlenme teklifi ettiği yüzüğü göstermek, ikincisi öpmek. Durup dururken he Sanem tamam hatırladım demez herhalde. Bölüm sonu da artık hatırlama hatırlamama konusu kapanır. Böyle uzaklar bir de. Boş boş bakan Can'ı kim izlemek ister? Zaten dizi boş konularla geçiyor. Aşk da olmazsa seyirci ne izleyecek. Tüm bunlardan yola çıkarak bölü sonu Can hatırlar diyorum. Sanem'e ister söylesin ister söylemesin ama artık hatırlaması lazım. Hatta hatırlayıp şu evlilik teklifini yinelesin. Ben hatırlıyorum Sanem demesin de yüzüğü çıkartıp ilkinde hayır dedin ikincisinde evet dedin bu son teklifim benimle evlenir misin Sanem desin ve hem Sanem'in hem izleyicinin gönlünü alsın. Sonunda aksiliğe uğramayan düğünlerini izleyelim. Çünkü bunu fazlasıyla hak ettiler. 2 kez evlilikten döndüler 3 kez ayrıldılar. Kalan bölümlerin güzel olmasını diliyorum ve öyle olursa iyi bölümler seyredebiliriz.

6. Beğenenler;
    sanemsi (15-07-19), Yasemin68 (15-07-19), yedel (15-07-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Elitaycığım alıntı yapamıyorum, inşallah yine bozulmuyordur site.

Yok yok o geçmişi sildikleri, yeni bir başlangıç için zemin hazırladıkları bölümdü. Bu hafta yeni bir konuya yelken açacağız. O yüzden bu hafta aslında ilk bölümleri.

Hafıza kaybı en fazla iki bölümlük bir konu olmalı. Fazlası sıkar da üzer de. Bu bölüm sonu tam hatırlayacakken bir şeyler engeller, diğer bölüm hepsi toparlanır.

Bir bölüm de bizim bildiğimiz ama Sanem'in bilmediği hatırlamış ama Sanem'in koşturmasından hoşlanmış bir Can izlenebilir. Üzmeden, kırmadan, hatta kendi aşkını anlatarak falan... Yani eni boyu üç bölümü geçmemeli. O arada yeni kadın gelebilir.

Hafızası olmayan Can, aşkını hatırlamıyor. Eski bölümlerin 3. kadınlarında içimiz rahattı. Can onlara ilgi göstermiyordu. Kadınlar peşindeydi fakat Can sadece Sanem'i görüyordu. Bu kez işler değişebilir, albatros olduğunu bilmeyen, kendini belki de Sanem'den korumaya çalışan bir Can izlenebilir. İnsan hafızasını kaybettiğinde yanında daha neleri kaybediyor bilmiyoruz. Karakteri ne kadar değişiyor, ne kadar farklılaşıyor bilmiyoruz. Sevgisini hatırlamayan bir erkeğin bir başka kadına bakma ihtimalini yabana atmamak lazım.

Sonuçta aynı şeyleri izleyerek sezon bitmez. Kadın yine ortalık karıştırmaya gelebilir. Eski dizisinde öyle bir rolü vardı. Bazı oyunculara yapışır bu roller.

Artık her şeyi bilen çevrelerinin Can'a tepkileri, Can'ın çevresindekilerin tavırlarına tepkileri oluşacaktır.

Gerçekten yeni konu olarak ne işlenecek merak ediyorum. Sadece hafıza kaybı ya da bilindik kıskançlıklar ile yürümez. Evlilik ve içinde yaşanacak sorunları izlemek daha keyifli olacak. O yüzden bu sahneler en çok 3-4 bl de bitmeli.

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

8. Beğenenler;
    sanemsi (17-07-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri