Sayfa 196/196 İlkİlk ... 96146186192193194195196
980 sonuçtan 976 ile 980 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Günlerden son kez Erkenci Kuşşşşşşş

Dizilere normalde biçtiğim ömür 20 bölümdür. Sonrası zaten uzatma uğruna yazılan saçmalıklardır.

EK çok iyi başladı. Bildiğimiz, senaristine sinir olduğumuz KA ın çakmasıydı ama çok daha iyi yazılmışıydı. Sahnelerin kurgulanması, meslekler, yetenekler falan önceden düşünülmüş sonradan sağdan soldan sıkıştırılmamıştı.

Sonra ne oldu? Senarist değişti. İşte en sinir olduğum şey. Senaryo-hikaye-roman-şiir... bunlar birilerinin ürettiği, onun aklındaki, kalbindeki, ruhundaki hayallerin kağıda dökülmüş hali. Yarım kalan bir şeyi başkasının tamamlaması hiçbir zaman gereken lezzeti vermiyor.

İlk ekip bilerek ya da bilmeyerek yeni ekibe hikayeyi bitirip verdi. Yalan ortaya çıktı, kıyametler koptu. Yeni bir hikaye başlayacak dedik. Elimizde bitmez tükenmez 3. kadınlarla yapılan kıskandırmalar izledik. Hikaye aslında yerinde saydı. Ta ki, Leyla ile Emre'yi apar topar evlendirip hikayelerini sıradan, vasat, heyecansız hale getirene kadar.

Esas çiftimizi yine bir ayrılık bekliyordu. Araya giren bir yıla da yabancı değildik. KA da olan da buydu. Orada evlenip ayrılan çift burada teklif sonrası ayrıldı. Çok hastalanan Defne yerini hastaneye yatıp tedavi gören Sanem'e bıraktı. Yine bildiğimiz sahnelerdi ama daha iyi işleniyordu. Çünkü ilk ekip geri dönmüştü.

Çok geç kalınmıştı bu dönüş için. Çok söyledik ama sözümüz dinlenene kadar denizi geçip derede boğuldu dizi.

Fena değildi ama her şey değişmişti. Şirket kapanmıştı, ev-kulübe satılmıştı. Her şey olabilir ama bir anda tüm bu değişimler, ayrı çift ve çiftlikte yaşam izleyiciye fazla geldi. Alışmak zor oldu. İyi bir hikaye bulunsa bu değişim daha iyi olurdu ama o hikaye hiç olmadı. Ayrıların bir araya gelmesi etrafında döndü konu. Krem hikayesi istenilen heyecanı katmadı.

Sonuç olarak 4. kez senarist değişip 3. ekip geldi.

Son ikilinin komedi temelli oluşları sayesinde özellikle son bölümlerde çok güldüm. Durağanlığın içine kattıkları esprileri, Demet'in mimik kullanımı, çekimlerdeki eğlencenin ekrana yansıması yine 1. likleri gösterdi bize. Evet eski dizi değildi, evet her grupta 1. olmuyordu ama toparlanmıştı. Rakamların düşük olması rakipler, uzayan dizi, yaz aylarının azalan izleyicisi gibi sebepleri vardı. Kopan izleyiciyi toparlamak da ne yazık ki mümkün olmuyor.

Yapımcı sonunda pes etti ve final dedi.

'Keşke' dememek için iyi ve zamanında düşünmek lazım. Kararlar doğru verilmeli. Mesela ilk ekip gidecekse öyle bir sözleşme olmalıydı ki hikayenin can damarını kesmeden gitmeliydiler. Ya da hiç GİTMEMELİYDİLER.

2. ekip giderken final kararı gelmeliydi. Madem işler istediğiniz gibi gitmiyor öyle bir karar verilmeli ki kimse diziyi daha fazla aşağı çekmemeliydi. Umarım ders olmuştur.

50. bl yorum yazmamıştım. Sıcaklar, yoğunluk falan engel olmuştu. Son bl için bir iki satır yazarım diyordum.

Can'ın bir yandan hatırlamaması diğer yandan aralarındaki çekimi fark etmesi, kıza imalarla 'sen beni baştan çıkartmışsın' demesi ama uzak duramaması son bölümlerin konusuydu. Niye çekici bulduğunu kabullendi sonunda. 'Senin gibi birini hiç tanımamıştım' İşte bu aslında Can ve Sanem'in kötü şans içindeki iyi şanslarıydı. Bir kez daha tanıyorlar birbirlerini. Sanem ne kadar tanırsa tanısın yeniden 'sevmeyen' birinin yanında. Can ise yeniden tanırken aşık oluyor. Çift dikiş aşk...

Bu akşam herkese veda edeceğiz. Mutlu son olacağından eminim. Böyle bir diziye aksi asla yakışmaz. Ne kadarı rüya, ne kadarı gerçek ya da hayaller mi hayatlar mı bilmem ama bir arada olacaklarından eminim.

Ben romanların esas konusu evlilik içindeki sorunlar falan değilse bir araya gelmiş çiftin sonra ne yaptığını merak etmem. O yüzden Sanem ile Can evlenmiş mi, üç beş çocuk yapmış mı, ne için kavga etmiş neyi önemsememiş umursamam. Bir araya gelmişlerse gerisini kendi aralarında hallederler.

Sayfada yazıştığımız, yorumlarıyla diziye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Keyifli zaman geçirdik.

Ben de bir süre daha DF e veda edeceğim. Yazmaya değer yeni bir dizi bulana kadar.

Herkes kendine iyi baksın. Sevgiyle kalın...
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

2. Beğenenler;
    Doga2014 (08-08-19)

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    35
    Verdiği Beğeni
    1,128

Aldığı Beğeni: 432

Bahsedilme
    4 Mesaj

Erkenci Kuş dizisi 51. bölümüyle final yaparak ekrana veda etti. Star'ın sevilen romantik komedi dizisinin yıldızları Can Yaman ve Demet Özdemir'den ise final bölümüyle birlikte veda paylaşımları geldi.

Erkenci Kuş dizisi, 6 Ağustos Salı akşamı Star TV'de ekrana gelen 51. son bölümüyle final yaptı. Erkenci Kuş'un finalinde Can ve Sanem aşkında mutlu son yaşandı. Sevilen ikili evlendi ve çocukları dünyaya geldi.

Final bölümünün yayınlandığı anlarda ise başrol oyuncusu Can Yaman, Instagram hesabından bir veda paylaşımı yaptı.

Yaman, "Hepinizi çok seviyorum, bizi hiç yalnız bırakmayın." ifadelerini kullandı. Ekranlara 51. bölümüyle veda eden Erkenci Kuş dizisinin başrolü Can Yaman, sosyal medya hesabından mesaj yayınlayarak dizide emeği geçen herkese teşekkür etti.

'Bizi hiç yalnız bırakmayın'

Can Yaman, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Erkenci Kuş Ekranlara bir daha gelir mi bilmem ama gelirse de bayaa bayaa bayaa zor gelecek kadar müthiş bir kimya yakaladığımız, birlikte her sahnede ekstra özverili oynadığımız, gerektiğinde bir sürü açığı beraber kapattığımız, aurasıyla setteki herkesin enerjisini yükseltip daha keyifli çalışmasını sağlayan ve esprileriyle sürekli güldüren, yolu inanılmaz açık olan partnerim Demet Özdemir'e çok teşekkür ederim. Erkenci Kuş'un çok uluslu, her yerden her yaştan başka türlü bir fan kitlesi oldu , bu kadar değişik yaşta farklı kültürdeki insan profiline hitap etmek inanılmaz bir şey , bize nasip olduğu için çok gururluyum, hepinizi çok seviyorum, bizi hiç yalnız bırakmayın" ifadelerini kullandı.

medyatava

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Polat & Elif
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    1,043

Aldığı Beğeni: 222

Bahsedilme
    3 Mesaj

Diziyi yarım gözle izledim çünkü diğer kanalda da çok sevdiğim nicolasin filmi vardı. Can hafızasını nasıl geri kazandı bilmiyorum. Çok aceleye getirildiği belli finalin. Kız isteme, düğün, doğum, uç kız kardeşin gösterildiği timeskip.... Neyse dah önceden de söylediğim gibi en çok ceyceyi özleyeceğim.

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    187

Aldığı Beğeni: 241

Bahsedilme
    1 Mesaj

mutlu son ya da her sonlar bir baslangicla masalimizi bitti.
    iyisiyle kotusuyle hatalariyla dogrulariyla guzel bir is cikti. emegi gecen herkese tesekkur ederim. hayatin ciddiyetinde biraz mola verdirdiler.espirilerle yuzumuzu guldurdu.

final bolumu guzeldi. can in hafizasini kaybetmesine ragmen sanem e tekrar asik olmasi asklarini pekistirdi. bagliliklarini gosterdi. sanem in hastane de can a aslinda cok asik olup ama bir yil kadar ayriliklarinin acisindan sonra tekrar bir araya gelip barisip plan yaptiktan sonra can a asklarini anlatmasi can a hatirlamaya calismasi da cok aciydi. o bir yilda ki acidan on yil daha aciydi. o ani unutamadigim sahne.

can hafizasina kavusmasini cig kofteyle soylemesi de guzeldi.

diger karakterler de cok basariliydi. aziz dugunde de yoktu sanirim.
    eksik kalan huma nin durumu. bir anne nasil cocugunun vicdan azabi cekmesini sirf evlenmek istedigi kizdan ayirmak icin yapar. hadi yapti bunun pismanligini hic mi duymaz. hic birsey yapmamis gibi masum kalir. gidisi yigit in giderken olmaliydi. aziz durmaliydi. iste bu yuzden senariste kirginim.

can ve demet iyi bir cift oldular. baska dizide veya filmde de goruruz umarim.

forumda yazan emegi gecen ozellikle dizinin en basindan belli o masalimsi anlatimlari duygulsrini yazan
    erkenci kus severlerine de tesekkurler.

baska dizilerde gorusmek uzere. sevgiyle kalin ... sanem gibi herkesin hayalinin gerceklestigi can gibi albatros kalin...
    Konu Doga2014 tarafından (08-08-19 Saat 06:24 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    Yasemin68 (08-08-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,580

Aldığı Beğeni: 1,351

Bahsedilme
    0 Mesaj

Erkenci Kuş dizisi bitti ve ben son kez başlığa yazman'ya geldim.Gönül isterdi ki evli, mutlu ve çocuklu Canem çiftimizi aylar önceden izlemiş olabilelim.Olmadı, oldurulamadı..Bu kadar kötü bir senaryoda tek güzel olan sevgili Demet ve Can'dı. Hiç endişelenmeyin Can Yaman , sizi yalnız bırakmayız.Bundan sonraki projelerinizin takipçisi olmaya çalışacağım.

Emeği geçen herkese teşekkürler , bu masala inanan sayfayı şenlendiren değerli yorumcularımıza da teşekkür ediyorum.

Güle güle Erkenci Kuş..

Güle güle benim güzel çiftim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri