Sayfa 57/196 İlkİlk ... 74753545556575859606167107157 ... SonSon
980 sonuçtan 281 ile 285 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    oates79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü 11 yaşında:)))) Koptum:)))

Benim 2019 Mart'a kadar piyasada olacak bir girişimim var son aylarda tüm odağımı zamanımı o aldı. Roman editörde iki aydır tek başına ilgileniyor. Önümüzdeki hafta karşılıklı editler başlayacak. Tahminim o da Mart'ta biter. Önümde zorlu bir süreç var:) Ben de hikayeni çok merak ettim. Eğer roman yazıyorsan söyleyeyim o dünya çoook kurulup kurulup yıkılacak:) Ben yazmaya 2 hatta 3 yıl önce başladım tam hatırlamıyorum:) Yazdım aylarca unuttum tekrar okudğumda yeni yeni kurgular kurdum. Her okuyuşumda bu olmamış dedim bazen eski yazdıklarımı sildiğimi unuttum:))) Çok zor ama inanılmaz mutluluk verici bir süreç. Sen de kurgu dünyasına hoşgeldin:) Bu arada ilginç bir tesadüf benim romanın esas oğlanı da Can:)
    Ama Zuziciğim, tesadüf mü?? Bilemedim. Olsa olsa bilinçaltının yansımasıdır o. Ne güzel bir bilinçaltın varmış, ben takdir ettim :))))

Şimdi anladığım kadarıyla kitap ve girişim aynı anda piyasada olacak. Süper. Harika. Okuyanın, kazancın bol olsun bebeğim. Önünde kuyruklar olan imza günlerin olsun inşallah.

Benimkisi uzun metraj olacak inşallah. 5 yıldır kafamda dönüp duran bir hikaye. Biraz ağır. Ama anlatmam lazım. Öyle hissediyorum. Doğru şekilde anlatmazsam empati kurması zor olabilir. O yüzden kafam patlıyor biraz. Sinopsisi bitirince mail atarım sana. Senin fikrin benim için çok kıymetli olur inan bana.

Sanem işi gücü bıraktı diyorsun ama Can da bırakıyor. Bunlar birbirlerini görmeye gidiyorlar o ajansa:) Hayır niye ajansı batırıyorsunuz gidin ormanda muz yiyin, file binin. Benzin çok pahalı.
    Ahahahah filler olmaz yaaw. Can'cım Divit'cim savaş açmıştı hatırlarsan fil terbiyecilerine. Onlar mustang ehlileştirsinler bence. Yılkı sevmiyorum ben, gıcıklık değil mi :))

Bizim o sevmediğimiz sahneler belli ki çok reyting alıyor. Sahne sahne takip ediliyor bunlar. Bize inat olsun diye yazılıp durulmuyor. Reyting konuşur. Bizim, bence özellikle kendileri kurgulayan yazan insanların tahammül edemediği şeyler genel izleyicinin hoşuna gidebiliyor:) Bizim kadar hikayeye girmeyen zaten çok. Takıldığımız detaylara takılmayanlar vs. Beklentiyi bıraktım ben senaristin neyi hedeflediği belliydi. Bazı klişe replikler öyle prim yapıyor ki senarist de haklı. Bu oyundan bıktım deyip kızı öpen Can eminim milyonların hayaliydi mesela:) Ya da birçok kadın Can'ın o egoist kadınların etrafında gezindiği halini kendi umutsuz aşkına benzetiyor ve o Can'ın eninde sonunda Sanem'e erimesini seviyor. Biz aman gözü milim kaymasın diyoruz ama bizim istediğimiz şekilde çizgisini çok net çizen Can'ı da sıkıcı, hanımköylü hatta gerçek dışı bulup izlemeyecek insan çoktur:) Kadınlar hep tek olmaktan çok rakiplerini elemeyi severler:)
    Bize inat yazılmadığına eminim ama genel olarak Erkenci'lerin durumdan çok çok mutlu olduklarını düşünmüyorum. O zaman reytingler neden düştü? Ben böyle süşünmek istiyorum ama, valla :)))))

Koyulttuğum cümleyle çok kafama takılan bir mevzuyu aydınlatmış olabilirsin biraz önce. Kadınlar kocalarını ya da sevgililerini başkasıyla basınca önce öbür kadına saldırırlar ya. Bu sebepten demek ki. Vallahi aydınlandım :)) Sağolasın var olasın :)

Sektörün dinamikleri, reyting baskısı, TV izleyicisinin profili vs çok fazla etmen var. Bizim beğenimiz bir ölçüt değil. Para etmiyor:) İçini karartma, dök:) Diğer sayfaya da yazdım bu ülkenin sorunu sevdiğini eleştirmemesi, eleştiriyi öcü görmesi:) İşte birimiz eleştiriyor ötekimiz o konuya başka bir bakış açısı getiriyor oradan bir hayaller kuruyoruz derken muhabbet akıyor. CanEm'i uzaktan sevmeeek, aşkların en güzeliiii:)))
    Valla bizim beğenimiz para etmese de olur, yazdıklarımız etse bana yeter Şaka şaka :)))))) Alışıcaz artık naapalım :))

Durum:
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Bahsedilme
    0 Mesaj

Evet nerden geldik?:))) Evcil anlamında dedim ayol:) Hizmetçi değil:) Fazla takılmamak, 11 yaşında çocuk gözleriyle izleyebilmek bunlar karar verilerek yapılacak şeyler değil. İçten geliyorsa geliyor gelmiyorsa gelmiyor:) İzlemem, şöyle izlerim, böyle izlerim diyerek kendimize eziyet ediyoruz doğru. Akışa bırakalım. Ama gerçekten karakterleri yeni kabul edince tahammül etmesi daha kolay oluyor:) Yalnız bişi sorcam. Sanem sunumu başarınca Ceyda niye bozuldu? Compass'ın kendi markası, sunumun başarısızlığının kendi markasının skandalı olacağını unuttu mu?:))) CEO seviyesinde kadın Sanem onun markası için iyi sunum yaptı diye bozulur mu ya?:)))
    Evet, sunum güzel geçti, Sanem rezil olmadı diye bozuldu. Hiçbir manaya getirilemeyecek bir tutarsızlık. Hep miras yüzünden oluyor bunlar hep. Babadan kalan şirkete sen ben de CEO oluruz. Hem de ne biçim oluruz üfff :)))

Alınma vallahi sana bişi demedim:))) Der miyim sen benim kafa sesimsin:))) Ben o sahneyi okumuştum kuşluda ayrıca vermemişler. Bölümün üzerinden geçtim arayıp bazı sahneleri bulmak için bunu da izledim sevdim. Keşke daha uzun ve daha net bir sahne olsaymış. Ama o andan sonrası iyi. Bir takıldığım sahne de Emre beni affet diyor Sanem'e Can da affetmiştir diye atlıyor. Çok hızlı hızlı geçtim yanlış anlamış olabilirim ama yine Can'a egonu da al git dediğim sahnelerden biri oldu. Ya da hala umudum var Can Emre'yle Sanem'in konuşmasını duydu çaktırmıyor.

Emoji konusunda haklısın. Çıkmıyor diyorum çıkıyor, çıkar diyorum çıkmıyor. Can Divit Emre Divit'e bile güvenebilirken ben foruma hiç güvenemiyorum. Şapkanı önüne al düşün forum:)))
    Aynen, o konuşmadan sonra Can'ın Ceyda'ya tavrı da net bir şekilde değişti. Koluna girmesine vücut diliyle tepki gösterdi. After partiye Sanemsiz gitmek istemediğini net bir şekilde söyledi. Dediğin gibi gözü Sanem'den başka kimseyi görmedi bütün tanıtım boyunca. Neden? Çünkü karar vermiş ya paşam, sevgilisine bakıyor artık. Amaaaaaan, neyse ne, güzeldi işte. Allahım bak nasıl da tuşlar yazıyor. Sevdiğim sahneyi yazarken bile içimden bişi çıkıyor :)))))

Emre Sanem ve Can üçlüsünün kafalarını birbirine tokuşturmak istiyorum. Konuyla ilgili fikrim de hissim de bu

Durum:
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Domestik ne ya? Özgürlük ve sahnedeki evlilik cümlelerini birleştirdim, hizmetçiye nereden geldik?

Ben tam da bunu diyorum işte. Can niye dizginleştirilsin? Zaten Galapagos'da yaşamak albatrosları yerinde görmek isteyen bir sevdiği var. Bugün şartlar onları şirkette tutuyor, yarın belki Peru'ya, belki Şili'ye ve hatta babanın yanına Küba'ya gidecekler. Gerçi baba son konuştuklarında Akdeniz'de bir yerlerde geziyordu. Bu adamın tedavisi bitti mi, yalanlara devam mı çözemedik onu da.

Sağlığına kavuştuğu haberini alacağımız tek kişi Metin, onun da adı jenerikten silindi. Akif geçen hafta hala jenerikteydi ama bu hafta bakmayı unuttum.

İstediklerimizi bulmak gerçekten mutlu eder mi bizi? Acaba bazen biz de kendimizi kısıtlıyor olabilir miyiz? Belki eskiler devam etse bu kadar dalmayacaktık, alışmıştık onların yarattığı karakterlere. Yeniler biraz değiştirince her şey batmaya başladı gözümüze.

Biz yazmadık mı buralarda, bunlar eğleniyor, şirketin durumuna bizim kadar takılmıyor diye....... dalmamak daha iyi. 11 yaşında izleyici gülüyor eğleniyor çünkü ne ilişkilere, ne şirket oyunlarına, ne hayatın gerçek sorunlarına kafasını takmıyor. O iki saat boyunca eğleniyor.

Can ve Sanem gerçekte hayatımızda olsa belki biraz daha ciddiye almalıyız ama hakikaten abartmaya gerek yok. Geçen hafta karar verdim, onlar eğleniyor, ben de eğleneceğim. Tek isteğim var, Sanem bu kadar saçmalamasın. Güçlü kadın karakter yazmak o kadınla eğlenmek zor değil.

Şu ara Madame secretary izliyorum. (tavsiye ederim) ABD Dışişleri Bakanı...... o görevde bir kadının replikleri ile kahkaha attığımız bir sürü sahne oluyor. Elbette böyle bir ciddiyet değil beklentim. Ama CIA kökenli bir bakana o replikler yazılabiliyorsa RK kökenli Sanem'e neler neler yazılır. Hareketle güldürme çabasından uzaklaşıp yerinde cümlelerle güldürebilirler. Mesela Mecidiyeköy Metrobüs Durağı....... Diğer sahneler olmasa başlı başına komik bir replik........ ama bendeki etkisi tebessüm olarak kaldı. Çünkü önü ardı o kadar saçmalayan bir Sanem olunca kızgınlık yaratıyor replikler.

Üfff neyse işte ben biraz daha kendimi dizginleyeceğim ve daha çok gülmek eğlenmek için izleyeceğim. Karakterler iyice saçmalamadığı, kalem iyice batırmadığı sürece beni idare eder bu ruh halim. Tabii ben bu dediklerimi ne kadar uygularım??? İzleyip göreceğizzzzzzz

Hadi kendinize iyi bakın, mutfak beni bekliyor. Aylar sonra peynir mayaladım, salamura yapmam lazım.

Ben de zaman zaman merak ediyorum, babaları öldü mü kaldı mı? İyileşti de kendini karıya kıza mı vurdu

Hadi Metin gitti, Akif'de giderse tam kısır döngü Metin karakterini oynayan arkadaşın biraz daha pişmesi lazımdı sanki ama Akif iyiydi yaw. Ben de bundan sonraki bütün bölümleri kızımla izlemeyi düşünüyorum. Zaten onunla izleyince bölüm çok güzel oluyor. Ben de gülüp eğleniyorum.

Metrobüs durağı esprisi fragmanda izlerken çok gülmüştüm. Çevirip çevirip izlemiştim hatta. İyi ki de izlemişim çünkü bölümde aynen de dediğin gibi esprinin de bir esprisi kalmadı

Biraz çelişkili ifadeler veriyorsun gibi geldi Yasemincim. Şu an hepimiz aynı ruh hali içindeyiz bence. Çılgınca diziye tutunmaya çalışan umutsuzlar sürüsü :)))) Ben yöntemi buldum valla kafam rahatladı. Darısı başına

4. Beğenenler;
    aradaderede (02-12-18), Yasemin68 (02-12-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı oates79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama Zuziciğim, tesadüf mü?? Bilemedim. Olsa olsa bilinçaltının yansımasıdır o. Ne güzel bir bilinçaltın varmış, ben takdir ettim :))))

Şimdi anladığım kadarıyla kitap ve girişim aynı anda piyasada olacak. Süper. Harika. Okuyanın, kazancın bol olsun bebeğim. Önünde kuyruklar olan imza günlerin olsun inşallah.

Benimkisi uzun metraj olacak inşallah. 5 yıldır kafamda dönüp duran bir hikaye. Biraz ağır. Ama anlatmam lazım. Öyle hissediyorum. Doğru şekilde anlatmazsam empati kurması zor olabilir. O yüzden kafam patlıyor biraz. Sinopsisi bitirince mail atarım sana. Senin fikrin benim için çok kıymetli olur inan bana.

Ahahahah filler olmaz yaaw. Can'cım Divit'cim savaş açmıştı hatırlarsan fil terbiyecilerine. Onlar mustang ehlileştirsinler bence. Yılkı sevmiyorum ben, gıcıklık değil mi :))

Bize inat yazılmadığına eminim ama genel olarak Erkenci'lerin durumdan çok çok mutlu olduklarını düşünmüyorum. O zaman reytingler neden düştü? Ben böyle süşünmek istiyorum ama, valla :)))))

Koyulttuğum cümleyle çok kafama takılan bir mevzuyu aydınlatmış olabilirsin biraz önce. Kadınlar kocalarını ya da sevgililerini başkasıyla basınca önce öbür kadına saldırırlar ya. Bu sebepten demek ki. Vallahi aydınlandım :)) Sağolasın var olasın :)

Valla bizim beğenimiz para etmese de olur, yazdıklarımız etse bana yeter Şaka şaka :)))))) Alışıcaz artık naapalım :))
    Aminnnn:) Gönderirsen inanılmaz sevinirim. İstersen ben de sana editlenmesi bitmeden atarım sen de editlemiş olursun:) İstersen tabi:)

Filleri çok iyi düşündün ben karakterleri yeterince özümseyememişim:))))

Reyting konusunda bu hafta çıkış yaptı dizi. O hiç beğenilmeyen 17 miydi neydi baya iyi reyting aldı. Yaz reytinglerini yakalamak zor ama kışa göre hep çok iyi reyting alan bölümler bunlar. Bu reyting öngörülmesi çok zor bir hadise. Neden çıktı neden düştü herkesin kendine göre bir fikri var. Net olarak bilinseydi yayından kalkan dizi olmazdı:) Ama hangi sahnelerin zaplandığını net bir şekilde biliyorlar. Net. Belki hangi sahnelerin sesinin kısıldığını da bilmeliler:))) Sosyal medya ve reytingler arasında bir ilişki olmadığı da kesin bilgi:) Reyting çok başka bir sistem. Seçim anketi gibi bir şey:)

Kadının bilinçaltıyla ilgili çok fikirlerim var. Romanımı okursan üzerine tartışırız:))))

Yazdıklarımız para etsin kısmına nasıl katıldım anlatamam:))) Ama fikrimiz para etmiyor derken bizim beğenimizle reyting arasında da pek bir bağlantı yok manasında dedim:))) Ne zirve yapmış diziler var 5 saniye izlemeye dayanamadığım:)))

Evet, sunum güzel geçti, Sanem rezil olmadı diye bozuldu. Hiçbir manaya getirilemeyecek bir tutarsızlık. Hep miras yüzünden oluyor bunlar hep. Babadan kalan şirkete sen ben de CEO oluruz. Hem de ne biçim oluruz üfff :)))

Aynen, o konuşmadan sonra Can'ın Ceyda'ya tavrı da net bir şekilde değişti. Koluna girmesine vücut diliyle tepki gösterdi. After partiye Sanemsiz gitmek istemediğini net bir şekilde söyledi. Dediğin gibi gözü Sanem'den başka kimseyi görmedi bütün tanıtım boyunca. Neden? Çünkü karar vermiş ya paşam, sevgilisine bakıyor artık. Amaaaaaan, neyse ne, güzeldi işte. Allahım bak nasıl da tuşlar yazıyor. Sevdiğim sahneyi yazarken bile içimden bişi çıkıyor :)))))

Emre Sanem ve Can üçlüsünün kafalarını birbirine tokuşturmak istiyorum. Konuyla ilgili fikrim de hissim de bu
    Ahahaha ilk girdiği bölüm aklı başında bir insandı o Ceyda. Sonradan çok bozdu. Öyle böyle bozmadı:))) 3'lü tokuşturma fikri güzelmiş. Arada CanEm'i yanlışlıkla öpüştürürsün:))))) Aman kombinasyonları karıştırma he. Can Emre'yi, Emre Sanem'i falan öpmesin. İlkine Türkiye hazır değil ikincisine ben:)))))

6. Beğenenler;
    aradaderede (02-12-18), oates79 (02-12-18), seval2005 (03-12-18), Yasemin68 (02-12-18)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok yok ben demedim. Evet ikisi dünyayı gezsinler yazılmıştı ben de Mevkıbe de öyle diyordu yazdım.

Şimdi şöyle Can durduk yere niye evlilik düşünsün zaten? Bu birine bağlanmayacağı anlamına gelmez. Sanem'e büyük bir aşkla bağlı zaten. Ondan hiçbir şekilde vazgeçememesi bundan. Ne yaparsa yapsın Sanem hep Can'ın tek aşkı olarak kalacaktır. Yalnız işte ilişkilerinde bir sorun var ki o da farklı aile yapılarında büyümeleri. Sanem geleneksel yapıda bir ailede büyümüş ve evlilik dışı birlikte yaşamak onlarda olmaz. Şimdi bakma yalan söyleyip, evden kaçıyor ama ailesi ilişkiden haberdar olunca bunlara baskı yapacak. Belki Sanem'i başka biriyle evlendirmek isteyecekler. Daha evine bile bırakamazken bilikte dünyayı gezmeleri mahalleyi birbirine katar. Mevkıbe dertlere düşer. Nihat kızını aramaya çıkar. Can evlenmeden birlikte olamayacaklarını, dünyayı gezemeyeceklerinin farkına vardığı zaman sırf kimseden izin almamak için nikah kıyabilir. Sanem de özgür ruhlu bir insan. O da kısıtlanmalara gelemiyor ve zaten sonunda kafasına eseni yapıyor. Ailesi gece çıkmasına izin vermiyor ama o evden kaçıyor. Can'ın aile travması ve aile yoksunluğu var. Aslında bir aile kurmak onun hayali olabilir. Sanem için ise evlenmek bir kabus idi, çoluk çocuk, ev kadınlığı. O Mevkıbe gibi yaşamak istemiyor. Galapagos'a gidip kendi romanını yazmak istiyor. Dünyayı gezmek istiyor. He ama anne ve babası gibi bir aşk istiyor olabilir. Can'a evliliği düşündüren Sanem ile bir gelecek hayali olabilir. Emre de evlilik adamı değil. Aylin'e evlilik teklifi düşündü ama cesaret edemedi. O da bir gün Leyla'ya evlenme teklif edecek ama bir gün. Birlikte kocaman bir aile olacaklar. Yalnız şirket Emre ve Leyla'ya kalacak diye düşünüyorum. Sanem ve Can dünyayı gezmeye giderler. Çocuk olursa onu da götürürler. Belki de Mevkıbe ve Nihat'a bırakırlar. Kısa süreli seyahatler yaparlar. Evlenseler bile onlar için bir şey değişmeyecek. Sıradan evli çiftler gibi olamayacakları için sadece Divit soyadını almış olacak Sanem Aydın. Bu arada aile kavramının Can için önemini bölümde gördük. Emre ve Sanem barışsın diye ikisini bir araya getirdi. Çünkü Sanem de artık Can'ın ailesinden biri gibi. Kardeşiyle iyi anlaşmasını istiyor. Başka aile üyesi yok ki. Annesini yok sayıyor babası seyahatte. Emre var işte bir aileden. Aile yemeği düzenledi arkadaş olsunlar istedi. Emre de bir tuhaf. Yahu zaten abin Sanem ile dünyayı turlamak istiyor şirketi de sana bırakacak ne diye Aylin ile oyun çevirirsin? Ayrılıp gitsin şirket bana kalsın dersin. Sanem oyununu bozar diye hiç mi korkmuyorsun? Gerçi kız bu saflıkla oyun filan bozamaz. Leyla da var. Sanem Leyla'nın kız kardeşi, hem de senin gibi değil kardeşi onun için her şeyden daha önemli. Emre'yi değil Sanem'i tercih etti dosya konusunda. 2 gün küs kaldılar dünya dar geldi Leyla'ya. Örnek alın Divit'ler. Can Sanem sayesinde yeni bir dünya tanıdı. Dolayısıyla onun dünyasına da ait olmak ister. Bu yüzden nikah kıyar. Tabi evliliği kendi standartlarında yaşar. İkisi de evlilik hayali kurmuyor ama bu evlenmek istemeyecekleri anlamına gelmemeli. Daha özgür olmak için kafalarına estiğinde gidip, kimseyi de kırmamak için evlenirler. Gelenekler, görenekler hiçe sayılmaz. Kendi karakterlerinden ve isteklerinden de ödün vermezler. Kısacası orta yol bulunur. Onların hikayeleri aşk üzerine ve bu aşk bir sürü sınavdan geçer.
    Hımmmmmm kim demişti acaba? Okursa bennn diye ulaşır nasılsa bize.

Ben zamanında anneme, sizlerin olaya bakışı ve mahalle baskısı olmasa ne diye nikah kıyayım ki demiştim...... demiştim deee annemin bakışını hiç unutmadım. O nedenle Mevkibe ve Nihat'ın da beklentilerinin belinde kırmızı kurdelesi ile baba evinden çıkan Sanem olduğunu biliyorum. aksini istemeyeceklerini de biliyorum. Ama aynı zamanda Sanem nasıl mutlu olacaksa öyle yaşasın diyecek kadar kızlarını sevdiklerini de biliyorum. (kırmızı kurdele takan milyonlarca kızımıza lafım yok ama o kurdelenin iğrenç anlamına ciddi ifrit oluyorum. o nedenle de takmayı aklımdan bile geçirmemiştim.)

işte tam da bunu diyorum. Aile kurmak. Aile nikah kıymayınca olmuyor mu? Hukuki kısmından bahsetmiyorum. Elbette ki oluyor. Ama her iki taraf da istedikten sonra isterlerse her sene nikah tazelesinler o da umurumda değil. Ben insanların nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yaşamalarından yanayım. Can bugün evliliği düşünmüyor, yarın içinde olmaktan çok mutlu olacağını anlayabilir. İşte o nedenle kişilere bu tarz büyük adımları karşılarına çıkanlar attırır. Kadınların çocuklukları bile evcilik oynayarak geçtiği için ileride evliliği düşünmeleri hatta düğünlerini hayal etmeleri normal karşılanırken erkekler için en sevilen cümle bekarlık sultanlık. Kime göre, neye göre?

Evlilik dediğin zaten her çiftin kendine has yapısına uyum sağlamalı. Can ve Sanem gerçekten uygunlar birbirlerine. Hoşlandıkları şeyler ortak. Tepki verdikleri olaylar ortak. Yaşama bakışları yakın. Hayallerinde sonsuzluk var. Fotoğrafçı bakışı, yazar bakışı başka bir hayal alemi. Bu yönden bile birbirlerine çok yakınlar. O yüzden kendilerine has bir hayata yelken açacaklar. Bak belki de tekne ile açılacak, çocuklarını da teknede büyütecekler.

Bak bu konuyu daha çokkkk konuşuruz, hele bunlar o yollara doğru yürüsünler de

Emre, gerçek bir hazımsız. Kötülüklerinin alt yapısı kıskançlıkları, beceriksizlikleri ve hayata bakışı........... Bu bölüm finansçı olmaktan da ne kadar rahatsız olduğunu gözümüze soktu. Oysa yaptığı işi iyi yapsa şirketi ihya edecek taraflardan biri ama bunu kullanmak yerine şirketi batırmanın derdinde! Neden? Aylin ile yeni bir şirket kurup orada başarılı olmak için.

Yahu, sen nerede yetiştin Emre gerzeği? Kötü kadın Aylin'i düzeltmeye uğraşsan, onu tekrar babanın gözünde iyi bir yere getirmeye çalışsan, birlikte güzel işler kovalayıp şirketi daha iyi yerlere getirsen ve Sanem'i de alıp gidecek Can'a da gözünü arkada bırakma, bak biz hallediyoruz desen daha kolay değil mi? Aynı şirketi biri batırmaya biri çıkarmaya uğraştığı için ortada debelenen bir şirketten öteye gidemiyor ajans.......

Kesinlikle. En iyisi olduğundan emin olana kadar defalarca defalarca yazıyorsun mecbur. Kuzen’e selamlar:)
    İletirim.

Umarım dağ evi sahneleri fragmana konmaz. Fragmanda izlediğim sahneleri bölümde izlerken aynı keyfi alamıyorum. Birincisi önceden milyon kez izlediğim için :) ikincisi de sahnenin fragman kadar olmasından kaynaklı hayal kırıklığı oluyor. İnşallah bozulmaz planlar, ya da üçüncü kişiler maydonoz olmaz.

Tahmin ettim de ondan dedim, lazım olursa itinayla yemin bozulur :))) Ama köy hayatı candır can. Toprakla uğraşmak, toprağa yakın olmak çok güzeldir. Eşimin ailesi de çiftçi. Bir ayağımız hep köyde. Ama ben pek köy insanı değilim maalesef. Benim toprakla ilişkim; verdiklerine teşekkürlerimi sunup, toplayıp yemekten ibaret

Vallahi bakamadım, ileri sardım sahneleri. Şöyle düşünüyorum artık. Bunlar çekerken çok eğleniyorlar ya, biz de izlerken eğlenicez zannediyorlar kesin.

Ahahahah, Sanem’in zeka yaşını tam tutturdun bence :) O yüzden senin yanında olamam lafı tamamen Can’la alakalı. İş filan hak getire. Hele de şimdi sevgili oldular. Sanem’in akıl tamamen hormonlarda artık :)

Edit: Final, evli mutlu çocuklu olmasın noluuuur diye bir talebim olmuştu zamanında, ondan bahsediyorsundur belki. CanEm için finalde evlilik hiç gerçekçi ve mutlu bir son olmaz çünkü. Zuzi'nin de dediği gibi adamın ikametgahı yok yaw kaldı ki evlensin barklansın. Bu fikrimde sabitim. Evlenmesinler dünyayı dolaşsınlar.
    Bu bölüm yemek sahnesi sürprizdi. Çok güldüm Emre de masada olunca. Hayaller, hayatlar sahnesi olmuştu resmen. Olmasın dağ evi. Sürpriz ne ise hiç olmasın. Bak şimdiiiii hazır oraya gidiliyor ya, Sanem ile birlikte yaktığı resimleri bir kez daha tab etsin. Hem karanlık oda konsepti iyidir. Bu da yeni hayalim olarak şurada dursun. Böylece o resimlerin niye yakıldığı, olayların neden olduğu, neden terk etme muhabbeti yapıldığı falan da konuşulur belki. Çünkü hiçbir şey konuşmadan eskiye dönmek, asıl travmanın hortlayacağı hissi yaratıyor.

Sevgililer sürpriz yapar dedi yahu...... Vallahi dedi billahi dedi........ duyar duymaz utandım yine başkası adına. Resim altı açıklaması gibi.... örnek de uymadı. O açıklamalar gereklidir de bu cümle gerçekten gereksiz

Evlilik ile ilgili düşüncelerimi elitaya yazdıklarımda okuyabilirsin. Bana uyar valla............

Evet nerden geldik?:))) Evcil anlamında dedim ayol:) Hizmetçi değil:) Fazla takılmamak, 11 yaşında çocuk gözleriyle izleyebilmek bunlar karar verilerek yapılacak şeyler değil. İçten geliyorsa geliyor gelmiyorsa gelmiyor:) İzlemem, şöyle izlerim, böyle izlerim diyerek kendimize eziyet ediyoruz doğru. Akışa bırakalım. Ama gerçekten karakterleri yeni kabul edince tahammül etmesi daha kolay oluyor:) Yalnız bişi sorcam. Sanem sunumu başarınca Ceyda niye bozuldu? Compass'ın kendi markası, sunumun başarısızlığının kendi markasının skandalı olacağını unuttu mu?:))) CEO seviyesinde kadın Sanem onun markası için iyi sunum yaptı diye bozulur mu ya?:)))
    Gellllll öpücemmmmmm

Sabah ilk yorumumdan beri ben bir şey yazacaktım, neydi, neyi unuttum dedim durdum. Ceyda'nın o bakışlarını yazacaktım. Nedir o ya? Aylin ile birlikte karar vermişler de büyük hayal kırıklığına uğramış gibi surat şekilden şekle girdi. Senin şirketin o kadınnnn diyesim geldi. Aylin bile onun kadar üzülmedi sunumun toparlanmasına. Tuhaf bir sahneydi ve ben henüz açıklama bulamadım olanlara.

Ayrıca bu Sanem denen hatun fotografik hafızasını evde mi bırakıp gelmiş sunuma? Ayhan unuttu mu arkadaşının özelliğini? Heyecandan hatırlayamayacağını sanmasını anlarım da ezber yapamamış olmasını anlamam. En azından Ayhan, sen gördüğünü unutmazsın, sakin ol falan dese anlarım da resmen Aylin sunumu bozsun diye yapılmış sahneler. Ayrıca sunum yapan kişi her ihtimale karşı en az iki yerde o dosyayı tutar. Biri bellek olur, biri bulut olur ama illa yedekli olur. Zaten yine Sanem konuştu ve sunumu kurtardı. Oraya bir de Cey zekası ekleseydiniz de haftalardır benim sinirimi oynatan adama katlanmam için neden olsaydı. Cebinden bir bellek çıkartıp verseydi Sanem'e mesela........................

Ah ahhhh işte yine didiklemeye başladım. Sakin Yaso, sakin....................
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

8. Beğenenler;
    aradaderede (02-12-18), seval2005 (03-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri