Sayfa 59/196 İlkİlk ... 94955565758596061626369109159 ... SonSon
980 sonuçtan 291 ile 295 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    aradaderede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    149

Aldığı Beğeni: 67

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hımmmmmm kim demişti acaba? Okursa bennn diye ulaşır nasılsa bize.

.............
    Gellllll öpücemmmmmm

Sabah ilk yorumumdan beri ben bir şey yazacaktım, neydi, neyi unuttum dedim durdum. Ceyda'nın o bakışlarını yazacaktım. Nedir o ya? Aylin ile birlikte karar vermişler de büyük hayal kırıklığına uğramış gibi surat şekilden şekle girdi. Senin şirketin o kadınnnn diyesim geldi. Aylin bile onun kadar üzülmedi sunumun toparlanmasına. Tuhaf bir sahneydi ve ben henüz açıklama bulamadım olanlara.

Ayrıca bu Sanem denen hatun fotografik hafızasını evde mi bırakıp gelmiş sunuma? Ayhan unuttu mu arkadaşının özelliğini? Heyecandan hatırlayamayacağını sanmasını anlarım da ezber yapamamış olmasını anlamam. En azından Ayhan, sen gördüğünü unutmazsın, sakin ol falan dese anlarım da resmen Aylin sunumu bozsun diye yapılmış sahneler. Ayrıca sunum yapan kişi her ihtimale karşı en az iki yerde o dosyayı tutar. Biri bellek olur, biri bulut olur ama illa yedekli olur. Zaten yine Sanem konuştu ve sunumu kurtardı. Oraya bir de Cey zekası ekleseydiniz de haftalardır benim sinirimi oynatan adama katlanmam için neden olsaydı. Cebinden bir bellek çıkartıp verseydi Sanem'e mesela........................

Ah ahhhh işte yine didiklemeye başladım. Sakin Yaso, sakin....................

Didikleriz, ben de öpüyorum Zuzinha'yı ve seni...

Sırf tekrar tekrar bu tip yorumlar sayfalarda gözüksün diye alıntılıyorum...

Sanem bu ya, ilk bölümde derginin hangi sayfasında yazarın yorumunun olduğunu bilen Sanem...
    Sanem'in fotografik hafızası var, çok okuyor... Öyle bilgilere sahiptir ki bu tip insanlar, o dakikada asla teklemeden sunumu ezberden yapabilirler, ve ekledikçe eklerler.

Elbette o sunumun bir kopyası olmalı ve düzeltme yapılmalıydı sistemle ilgili.

Cidden ne işe yarayacaktı bu olay, Ceyda kendi işine ait sunumun sabote edilmesine niye sevindi?? Aylin ile mi çalışıyorlar, yoksa işin kendi şirketine ait olduğunu mu unuttu??? Ay bu dizide kimsenin İŞ İLE İŞİ yok, varsa yoksa İLİŞKİ dertleri...

PEKİ...................

Hikayenin gizemli kahramanı da EMRE bu ara sanırım, nerede ne yaptığı belli değil............

PEKİ............
    Konu aradaderede tarafından (02-12-18 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    seval2005 (03-12-18), Yasemin68 (02-12-18), Zuzinha (02-12-18)

Durum:
    oates79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    0 Mesaj

Hımmmmmm kim demişti acaba? Okursa bennn diye ulaşır nasılsa bize
    Ben yazmıştım Yasemincim. Bir önceki mesajda onu demek istemiştim aslında Kapanan konuda 157.sayfadaymış, aklıma takıldı, üşenmedim baktım

Ben zamanında anneme, sizlerin olaya bakışı ve mahalle baskısı olmasa ne diye nikah kıyayım ki demiştim...... demiştim deee annemin bakışını hiç unutmadım. O nedenle Mevkibe ve Nihat'ın da beklentilerinin belinde kırmızı kurdelesi ile baba evinden çıkan Sanem olduğunu biliyorum. aksini istemeyeceklerini de biliyorum. Ama aynı zamanda Sanem nasıl mutlu olacaksa öyle yaşasın diyecek kadar kızlarını sevdiklerini de biliyorum. (kırmızı kurdele takan milyonlarca kızımıza lafım yok ama o kurdelenin iğrenç anlamına ciddi ifrit oluyorum. o nedenle de takmayı aklımdan bile geçirmemiştim.)

işte tam da bunu diyorum. Aile kurmak. Aile nikah kıymayınca olmuyor mu? Hukuki kısmından bahsetmiyorum. Elbette ki oluyor. Ama her iki taraf da istedikten sonra isterlerse her sene nikah tazelesinler o da umurumda değil. Ben insanların nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yaşamalarından yanayım. Can bugün evliliği düşünmüyor, yarın içinde olmaktan çok mutlu olacağını anlayabilir. İşte o nedenle kişilere bu tarz büyük adımları karşılarına çıkanlar attırır. Kadınların çocuklukları bile evcilik oynayarak geçtiği için ileride evliliği düşünmeleri hatta düğünlerini hayal etmeleri normal karşılanırken erkekler için en sevilen cümle bekarlık sultanlık. Kime göre, neye göre?
    Altına imzamı atar, hatta hızımı alamaz mühür basarım azizim. 15 yaşımda anneme aynılarını söyledim ciddiye almadılar. 21 yaşında söyleyince çok korktular Aha dediler, gitti bizim kız Bi yere gitmedim valla. Ama o kırmızı kurdeleyi de takmadım. O nedir Allah aşkına Bu emoji cük oturmuş hislerimizi anlatmaya. Bayıldım.

Evlilik dediğin zaten her çiftin kendine has yapısına uyum sağlamalı. Can ve Sanem gerçekten uygunlar birbirlerine. Hoşlandıkları şeyler ortak. Tepki verdikleri olaylar ortak. Yaşama bakışları yakın. Hayallerinde sonsuzluk var. Fotoğrafçı bakışı, yazar bakışı başka bir hayal alemi. Bu yönden bile birbirlerine çok yakınlar. O yüzden kendilerine has bir hayata yelken açacaklar. Bak belki de tekne ile açılacak, çocuklarını da teknede büyütecekler.

Bak bu konuyu daha çokkkk konuşuruz, hele bunlar o yollara doğru yürüsünler de
    Süper şahane bir final fikri. İlla evlendiklerini görmek zorunda değiliz mutlu sona inanmak için.

4. Beğenenler;
    aradaderede (02-12-18), Yasemin68 (02-12-18), Zuzinha (02-12-18)

Durum:
    oates79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Antalya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    228

Aldığı Beğeni: 227

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her an biri çıksın siz kardeşsiniz desin diye bekliyorum:)))) Vay arkadaş:) Çarpışma izliyor musuuuun? Ya bitecek diye çok korkuyorum. Allah'ım sen koru ya rebbim dinimiz amin:))) Bu dizi de gitti işte son çırpınışlarımız. Çarpışma da giderse boşluğa düşerim:)

Ahahahahaah ay ben sinirlerimi alt üst edecek bir sahneyle karşılaşacağım korkusuyla o kadar hızlı geçtim ki her şeyi, bu dediğin sahneyi kaçırmışım. Aaaaahahahahahaha. Aaaahahahahahahahahahahah. Sanem'i bir tek Can değiştirdi ama o da yanlış değiştirdi:))))) Ay gülmekten yazamıyorum:))) Acaba şey mi demek istedi ben eskiden akıllı bir insandım Sanem aklımı başımdan aldı bir mal oldum mu demek istiyor?:))) Can Sanem'i hayatında bir kere dinledi kız da o dediğine pişman oldu. Pişman olduğunda dinlemediği gibi aa senin yüzünden inandım diye susturdu. Bu senaristin yaptığı da pişkinlik ayıptır. Biz burada haftalarca Sanem'in Can'ı nasıl değiştireceğini yazalım. Sen o konuda tek bir sahne yaz onu da anında yüzümüzde patlat sonra da gerçekten böyle bir değişim yaşanmış gibi replikler koy. Tembellik bu. Terbiyesizlik. Ay susturun beni çıldırcim:))))
    Ahahahahahah, ya izlerken ne güldüm ne güldüm. Yanımda biri olsa saydırıcam ama işte çocukla nereye kadar. Sanem beni değiştirdi diyor, gül veren Emre'ye affetti affetti diyor Ahahahahahhahaha. Şaşkınlıktan naapıcamı bilemedim deliliğe vurdum ben de

O dakkadan sonra valla yazmak gelmedi içimden. Bu senaristler dedim, bizimle maytap geçiyo herhalde dedim Lafı başka taraflardan anlama eğilimleri var Tam terbiyesizlik ya, öyle böyle değil. Bence Erkenci Kuş seven herkese yapılmış bir SAYGISIZLIK.

Kardeşiiiiiim Çarpışma izlemem mi yaa. Hele 1,5 saat civarı olunca bayılarak izledim Günü yanlış sanki. Cumartesiye mi alsalar acaba Böyle bir kadroyu iki bölümde harcamazlar herhalde ya. Hikaye ortaya çıkana kadar şans verirler diye düşünüyorum. Çok Amiiiiin :))

6. Beğenenler;
    aradaderede (02-12-18), seval2005 (03-12-18), Yasemin68 (02-12-18), Zuzinha (02-12-18)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı oates79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazmıştım Yasemincim. Bir önceki mesajda onu demek istemiştim aslında Kapanan konuda 157.sayfadaymış, aklıma takıldı, üşenmedim baktım
    Yordum seni de.

Altına imzamı atar, hatta hızımı alamaz mühür basarım azizim. 15 yaşımda anneme aynılarını söyledim ciddiye almadılar. 21 yaşında söyleyince çok korktular Aha dediler, gitti bizim kız Bi yere gitmedim valla. Ama o kırmızı kurdeleyi de takmadım. O nedir Allah aşkına Bu emoji cük oturmuş hislerimizi anlatmaya. Bayıldım.

Süper şahane bir final fikri. İlla evlendiklerini görmek zorunda değiliz mutlu sona inanmak için.
    Dayatılan saçmalıklardan isyanlarla kurtulacağız. yeni saçmalıklar giriyor gerçi hayatımıza. Şu tuzlu kahveyi de hiç anlamadım. Adamın ağzının tadını niye bozuyorsunuz? Sonra o da sizin ağzınızın tadını bozmayı kendinde hak görüyor...........

Hiçççç gerek yok, evli mutlu çocuklu üçlemesine, mutlu, çocuklu, mutlu, çocuksuz hepsi uyar..........zaten şu son bölümlerde ne kadar kötü varsa ayar ve iyi olur, tüm çiftler ya evlenmeye karar verir ya bebekleri olur, hepsi aynı kareye sığan aile fotoları falan çekilir ya................... klişenin dibini de geçiyor bunlar. Bırakın biraz da izleyici geleceklerinin hayalini kursun. Belki ben bir batında beşiz doğurduğunu düşünmek istiyorum. Belki tüp bebek yapacak. Ya da hayır doğurmayacağım istemiyorum diyecek...... niye benim bu hayalleri kurma hakkımı elimden alırlar finallerde???????
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

8. Beğenenler;
    aradaderede (02-12-18), seval2005 (03-12-18), Zuzinha (02-12-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı aradaderede Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Didikleriz, ben de öpüyorum Zuzinha'yı ve seni...

Sırf tekrar tekrar bu tip yorumlar sayfalarda gözüksün diye alıntılıyorum...

Sanem bu ya, ilk bölümde derginin hangi sayfasında yazarın yorumunun olduğunu bilen Sanem...
    Sanem'in fotografik hafızası var, çok okuyor... Öyle bilgilere sahiptir ki bu tip insanlar, o dakikada asla teklemeden sunumu ezberden yapabilirler, ve ekledikçe eklerler.

Elbette o sunumun bir kopyası olmalı ve düzeltme yapılmalıydı sistemle ilgili.

Cidden ne işe yarayacaktı bu olay, Ceyda kendi işine ait sunumun sabote edilmesine niye sevindi?? Aylin ile mi çalışıyorlar, yoksa işin kendi şirketine ait olduğunu mu unuttu??? Ay bu dizide kimsenin İŞ İLE İŞİ yok, varsa yoksa İLİŞKİ dertleri...

PEKİ...................

Hikayenin gizemli kahramanı da EMRE bu ara sanırım, nerede ne yaptığı belli değil............

PEKİ............
    Yanlış hatırlamıyorsam ezberleyemiyorum dedi. Ezberlemeye çalışması bile saçmaydı. Bir kere okudu mu unutamaz zaten. Hata yapılabilir. Ama bunlar hata yapmıyorlar. Gözümüze soka soka ne yazsak yiyeceksiniz ne uğraşalım diyorlar:) Bana sorarsan o sunumu Sanem yapmamalıydı zaten. Kız getir götür, metin yazarlığı, koordinatörlük (böyle bişi yok ya neyse), kreatif direktörlük, müşteri temsilciliği hepsini yapıyor. Koca kampanya ondan soruluyor. Dev lansman sunumu da ona yaptırılıyor. Buna kargalar bile güler. Lansmanda Ceyda'nın Sanem'in, Sanem'in Ceyda'nın yaş ve pozisyonuna uygun giyinmiş olmalarına da değinmek istiyorum. Değindim:)

Alıntı oates79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahahahahah, ya izlerken ne güldüm ne güldüm. Yanımda biri olsa saydırıcam ama işte çocukla nereye kadar. Sanem beni değiştirdi diyor, gül veren Emre'ye affetti affetti diyor Ahahahahahhahaha. Şaşkınlıktan naapıcamı bilemedim deliliğe vurdum ben de

O dakkadan sonra valla yazmak gelmedi içimden. Bu senaristler dedim, bizimle maytap geçiyo herhalde dedim Lafı başka taraflardan anlama eğilimleri var Tam terbiyesizlik ya, öyle böyle değil. Bence Erkenci Kuş seven herkese yapılmış bir SAYGISIZLIK.

Kardeşiiiiiim Çarpışma izlemem mi yaa. Hele 1,5 saat civarı olunca bayılarak izledim Günü yanlış sanki. Cumartesiye mi alsalar acaba Böyle bir kadroyu iki bölümde harcamazlar herhalde ya. Hikaye ortaya çıkana kadar şans verirler diye düşünüyorum. Çok Amiiiiin :))
    Evet haklısın. Senaryonun en büyük ayıbı izleyiciye hiç saygı göstermiyor oluşu. Otur, ye, sus diyor. O affetmiştir sahnesini gördüm hatta yazdım. Kızı yemekle tuzağa düşürdüğü yetmiyormuş gibi kendi adına konuşmasına izin bile vermedi affetmiştir dedi. Zaten ilişki durumlarını da kızla istişare etmeden güncelleyip duruyor. Eski Can Divit olsa, Sanem onu yumuşatmamış olsa Sanem'i Emre'nin ayağına çağırırdı özür dilesin diye. İlişki durumlarını da "öbürü" olarak sabitlerdi. Sanem Can'ı çok değiştirdi çooook. Pambık gibi bişi oldu:))))

10. Beğenenler;
    seval2005 (03-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri