Sayfa 66/196 İlkİlk ... 165662636465666768697076116166 ... SonSon
980 sonuçtan 326 ile 330 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

İyi akşamlar Erkenciler

Bu hafta pek sakin geçti. Fragmanlar da coşturmayınca ben de sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırdım... Açtım KA ilk bl atlaya zıplaya izliyorum.

Geçenlerde İYİ Kİ VARSIN tagının bir bölüm ara ile kullanıldığını yazmıştım. Bugün daha komik bir şeye denk geldim. Passionis ile Fikri Harika'nın ORTAK MÜŞTERİSİ varmışşşşşşşşşş........

İlk foto bu hafta yayınlanan bölümden. 2. resim ise KA dizisindeki ilk partiden. (tabii resimler eklenebildiyse ve birer kere eklendiyse. Site hala imza-avatar gösteremiyor, foto eklenmiyor.)

eklenememişşşşşşş

Bu arada Akif'in de adı jenerikten çıkmış. Çok üzüldüm. Tüm arkadaşlarını yok ettiler Can'ın. Gamze denen gereksiz her hafta yarım bölüm karşımızda. umarım konuk olarak dönerler.
    Konu Yasemin68 tarafından (07-12-18 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

2. Beğenenler;
    elitay88 (08-12-18)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada Akif'in de adı jenerikten çıkmış. Çok üzüldüm. Tüm arkadaşlarını yok ettiler Can'ın. Gamze denen gereksiz her hafta yarım bölüm karşımızda. umarım konuk olarak dönerler.
    Akif'in adı jenerikte yazıyor muydu ki? Başlarda Metin de yazıyordu galiba sonra çıkarıldı. Çok saçma. Neden gerekliler gidiyor da gereksizler geliyor? Çatışma çözmek yerine boş çatışmalar oluşturuyorlar. Boş çünkü bize ne Gamze'den yancılığından, Ceyda'nın Can takıntısından? Fabri de öyleydi Sanem'e saçma sapan davrandı ve kovuldu. Bu muydu yani? Tamam kıskançlığa hizmet etti, Aylin'i şirkete soktu ama bari heyecan oluştursaydı Sanem'i kaçırsaydı koku için kaldığı süre içinde. Bu kadar uzatmanın manası ne anlamadım. Ceyda ne yapacaksa yapıp, gidemez miydi? Konukluğun süresi uzadı. Sevmediğimiz karakter olunca bitmek bilmiyor kalmaları. Remide Hanım gibi aklı başında karakterler lazım diziye.

Spoiler İçermektedir

Dikkatli seyirciler set mekanını ve kimin kimle sahnesi olduğunu çözüyor. Ceyda gider beteri gelir diye bir şey de diyemiyorum ama konukluk da bir yere kadar. 24 5. bölümü karakterin. Fabri 2 dakika gözüküp postalandı ortaklığa ve güçlü hikayesine rağmen. Sonuçta parfüm yapabilir, reklamını çektirebilir ve kaldığı 6 bölümün hakkını verebilirdi karakter. Ceyda da kıskanma sahneleri dışında neye hizmet ediyor? Seyirci ondan da bıktı çünkü peşpeşe 5 bölüm izlettiler. 3 bölüm Gamze 2 bölüm Ceyda yeter yani dedirtti. Fabri 3 bölüm cicim bölümleri yaşadı el üstünde tutuldu, 3 bölüm atarın dibini yedi. Ceyda 3 bölüm cicim bölümleri yaşadı, 3 bölüm atarın dibi bekleniyor. He olmazsa daha fazla poh pohlanırsa seyirci Can karakterinden soğuyacak. Sanem'e birini isteyecek. Bu böyledir. Aşklarını istemezlerse ne izleteceksin? Çünkü dizide başka konu kalmadı da. O yüzden ben iyi düşünmeyi tercih ediyorum. 24 ya da 25 başında Ceyda gitmiş olur diyorum. 24 sonu/25 başı. Bölüm başı dışında da Gamze sahnesi yok diye düşünüyorum. Zaten Compass bitti. Can'a yaklaşmaya çalışan Ceyda kaldı. Onun da 2 bölüm 23-24 limiti var. 25 de başka konular ve projeler seyretmek istiyoruz reklam şirketinde. Daha içi dolu konuk karakterler. Hayran olalım gıcık değil. Remide gibi. Gülelim Sinan'da olduğu gibi. Zaten bu bölümü izleyecek olanlar sadece Can ve Sanem arkadaşlık mevzusunun bitmesi hatırına seyreder benim gibi. Aksi halde bölümde çok da bir heyecan unsuru yok. Şöyle mi olacak böyle mi olacak diye tartışmadık. Mevkıbe Can ve Sanem ilişkisini öğrenip, bunlara ayar çekse bir derece. Kendince Sanem'i başka birine yönlendirmek için eve görücü davet etse ve Can da bunu öğrenip eve kamp kursa neyse. Osman Emre'ye dalsa ve ayar çekse neyse. Ceyda'nın gözü önünde Can Sanem'in elini tutup ayar çekse neyse.

Entrika olmadan da aksilikler yaşanamaz mı? Problemler çatışmalar ortaya çıkamaz mı ikili ilişkilerde? Olabilir. Renkli konuklarla ve konularla dizinin seyir keyfi arttırılmalı. Can'a yakın arkadaş getiremiyorsanız hatta çıkartıyorsanız; Osman ile arkadaş yapın. Yazık olur belki Osmancığıma Can'ın egosu yüzünden bir anda arkadaşlıkları bitebilir ama en azından Sanem'e duyduğu aşkı paylaşır. Oturur dertleşir. Emre dolaplar çevirirken, yalanlar söylerken onların dertleşmesini nasıl samimi buluruz? Kardeşlik bile olmuyor Emre yüzünden. Aynı hataları tekrar ediyor. Sanem de şans vere vere iyice şans dağıtıcılarına döndü. Azıcık süründür seni üzenleri ki izleyenlerin de hoşuna gitsin. He işte kendini ezdirmiyor, hak edene hak ettiği gibi davranıyor diye. Boşvermesi olayların heyecanını da yok ediyor. Çatışma olacak ama Sanem karşılık vermedi diye olamıyor. Sevgili olmaya dünden razı yediği lafların bir önemi yok. Ne değişti de adam sana güvendi? Güveniyorsa neden süründürdü? Sen Fabri'nin hediyesini bilmeden kabul ettin diye demediğini bırakmadı ama kendisi Ceyda'nın tonlarca para döküp müzayededen aldığı hediyeyi kabul etti. Sanem de buna tavır koymadı. 1- Hediye pahada ağır bir hediye elbise gibi özel tasarım nadide parça 2- Ceyda 3 gündür tanıdığı bir insan. Sevgili olmaları Ceyda konusunda hatalı davrandığı gerçeğini değiştirmez. Kabul etti mi etti. Özel hayatında da arkadaş olarak görüşerek yüz verdi mi verdi. Boks hocası oldu, sohbet arkadaşı oldu, Ceyda şirkette elini tuttu ve çekmedi, koluna girdi ayar vermedi ben böyle hareketlerden hoşlanmıyorum diye. Bunlar hep eksi puan. Sadece partide Sanem ile ilgilenmesi artı puan. Bence Can'ın bir derse ihtiyacı var ki bir daha kendisine ilgisi olduğu belli olan kadınlara böyle yüz vermesin ve samimi olmasın. Gerçekten arkadaşı olan insanlarla samimiyetini sorgulamazlar zaten. Osman ve Sanem samimiyeti gibi. Gerçi 5 bölümdür o da yok. Şimdilik Sanem ve Can'ın barışmasını seyredelim. Aşklarını tazeleyişlerini seyredelim. Ne de olsa 15. bölümden beri ayrılar. 7 bölüm süren ayrılık. Daha sağlam bir aşk hikayesine, daha eğlendiren sahnelere, konulara ve heyecan unsurlarına ihtiyaç var. Umarım Sanem ve Can'ın aşkını çok daha güzel sahneler sunulması ile seyredebiliriz
    Konu elitay88 tarafından (08-12-18 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Zuzinha (08-12-18)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    539

Aldığı Beğeni: 577

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydınnnnn Erkencilerrrrrr

Sıfır heyecan ile dizi bekleniyor. Elitay yazmış, katılmamak ne mümkün.

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akif'in adı jenerikte yazıyor muydu ki? Başlarda Metin de yazıyordu galiba sonra çıkarıldı. Çok saçma. Neden gerekliler gidiyor da gereksizler geliyor?
    Tolga Bayraklı........... nam-ı değer Akif.

Evet, Metin de yazıyordu ve ben ikisinin de daha çok rolü olacağını düşünüyordum. Metin'e alıştım, Akif çok üzdü. Karakterli karakteri yok ettiler, yamuk yumuk, karaktersizi her bölüm dakikalarca gözümüze sokuyorlar. Çok kısır hikayelerle nereye kadar gidecekler?

Açılım şart diziye. Yeni bir konu da şart. Aylin ve saçmalıkları da çok sıktı insanları. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali, her yaptığı bir şekilde elinde patlıyor ama değişmiyor. E o zaman KA da Deniz'in yediği kazık gibi bir kazık yesin ve defolup gitsin. (Oyuncuyu da seviyorum ama hakikaten rolünden sıkıldım)

Deren de ancak aydı sanırım ikiliye. Sevgili mi olmuşlar... gerçi bu aymak değil, fakat ben onun bilip kabullenmediğini düşündüğüm için bu cümleye çok takılmıyorum. O cümleden sonra şirkette Sanem'in düşeceği durumu ve Can'ın ne tepki vereceğini merak ediyorum. merak ettiğim bir şey buldummmm.

Evet Sanem başarı merdivenlerini biraz hızlı çıktı. Çoğu zaman böyle olmayacağını bilin gençler. aksine çok ve uzun süre çalışmanız gerekir. Fakat bazen şans da kapıyı çalar. Dizi mantığını bir yana bırakalım. Sanem fikir üretiyor, sahneleri gözünde canlandırıyor, verilen işi sevgili kovalamanın derdine düşmezse çok da iyi yapıyor. Buraya kadar hayır bunları beceremiyor diyeceğimiz bir durum yok. Çok katı kurallar olmayan şirket yapılarında böyle yetenekli kişileri başka şirketlere kaptırmamak için nadir de olsa bu özel yükselmeler görülür.

Çünkü o kişiler gerçekten özeldir. O iş için doğmuş gibidir. İşte bu yüzden savunmanın nasıl yapılacağını merak ediyorum. Sanem'e patronun sevgilisi, ondan her şeyi ona veriyorlar, etiketini yapıştıracak kişi çok da, o etiketin yapışkanı kurumadan sökecek kişi iki tane............

Keyifli seyirler.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bugün günlerden Erkenci Kuş ,kimsenin içinde gram heyecan, merak yok.Fragmanlar olsun, bölüm resimleri olsun, özet olsun hiçbirinden bize ekmek çıkmıyor.Senaristin bizi şaşırtacak, işte bu dediğimiz bir olay örgüsü sunması gerekiyor.Her iki karaktere de güvenemiyoruz.Yapmaz, söylemez dediğimiz ne varsa yaptılar.Bu kaç oldu saymadım ama nerdeyse her özette Aylinin hain planlarından söz ediliyor, bi kere de farklı bir cümle kursalar dilimi ısıracağım.

Dizilerin olmazsa olmazlarındandır, esas oğlanın seyircinin kendisiyle empati kurabilmesi, onu çözebilmesi bakımından erkek bir kankasının olması.Bu dizide niyeyse bunu doğru düzgün işleyemediler.Elinde ne kadar Can'a yakın olan erkek karakter varsa senarist hepsini bir bir gönderdi.Onun yerine bizi bunalımdan bunalıma sokan nerde bir kadın varsa onu getirdi.Diyorum ya, şimdi çok ince bir çizgideyiz.Yeniden birbirlerine güven duymaya başlayan Can-Sanem aşkının inandırıcılığı açısından bu aşkın canlandırılması, takviye yapılması, erozyona uğramaması için senaristin dikkatli adımlar atması gerekiyor.

Fragmanda Can Sanem'e " Sen de benim ilk aşkımsın." diyor ya hani lakayt bir şekilde.Bana hiç inandırıcı gelmedi doğrusu.Kadın izleyicilerin hoşuna gitmesi için mi söyletildi ki ?Ya da Sanem yedi yaşında ya,onun yanındayken çocuklaştığı için çocukluğuna dönüyor ve ilk aşkı Sanemle mi yaşıyor? Sonuçta kaç yaşında adam yahu, illaki kalbini titreten birileri olmuştur.Polen mesela, hiç mi birşey hissetmedi ona karşı?İnsanın geçmişine hiç mi saygısı olmaz dimi ama.Bilemiyorum, belki devamında sen benim ilk ve son gerçek aşkımsın diyordur.

Güldürmek mi zor, ağlatmak mı diye sorsalar cevabım güldürmek olur.Türk insanını ağlatmak kolay, asıl iş güldürmekte. Misal verecek olursam gel-git akıllı Sanem, mahalle kavgaları, ofistekilerin başı boş insanlar gibi dedikodu peşinde oluşları, şu, bu, o beni güldürmek yerine geriyor.

Çiftimizi bir arada daha çok görmek adına, romantizm ögelerinin çokluğu, partnerlerin kimyaları hatırına bu bölüm de Erkenci Kuş'a şans veriyorum.Bölümde bizi minik minik sürprizlerin beklediğini düşünmek istiyorum.Çıkmadık candan ümit kesilmez.
    Konu yedel tarafından (08-12-18 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    Zuzinha (08-12-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    714

Aldığı Beğeni: 1,581

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet Sanem başarı merdivenlerini biraz hızlı çıktı. Çoğu zaman böyle olmayacağını bilin gençler. aksine çok ve uzun süre çalışmanız gerekir. Fakat bazen şans da kapıyı çalar. Dizi mantığını bir yana bırakalım. Sanem fikir üretiyor, sahneleri gözünde canlandırıyor, verilen işi sevgili kovalamanın derdine düşmezse çok da iyi yapıyor. Buraya kadar hayır bunları beceremiyor diyeceğimiz bir durum yok. Çok katı kurallar olmayan şirket yapılarında böyle yetenekli kişileri başka şirketlere kaptırmamak için nadir de olsa bu özel yükselmeler görülür.

Çünkü o kişiler gerçekten özeldir. O iş için doğmuş gibidir. İşte bu yüzden savunmanın nasıl yapılacağını merak ediyorum. Sanem'e patronun sevgilisi, ondan her şeyi ona veriyorlar, etiketini yapıştıracak kişi çok da, o etiketin yapışkanı kurumadan sökecek kişi iki tane............
    Dizi diye görmezden gelelim ok de hayır gerçek hayatta olamaz böyle bir şey. Ajanslar katı kuralları olan yerler değillerdir bilemiyorum daha da yumuşak nereler olabilir ama ajansta da olamaz böyle bir şey:) Getir götürcü iki kampanya fikri buldu diye yükselmez. Metin yazarı olabilir ki o bile zorludur yine de evet ama o kadar. Zaten tek kişinin fikri bulup koordine etmesi üstüne sunum yapması görülmüş bir şey değildir. Basamakları çıkmak için yetenek yetmez. Liderlik becerisi, tecrübe, zaman hepsinden önemlisi çalışmak gerekir. Ajansta çalışmak zaten yetenek işidir doğası gereği. Sevgilisinin peşinde temizlikçi kılığına girerek casusluk yapmaya çalışan, bu uğurda neredeyse işleri batıracak olan kızın bana bunu hak ettiğini söylemeyin lütfen. Başarı sadece yetenek ve zeka işi değildir. Hatta bu ikisi işin sadece bir kısmıdır. He Sanem olağanüstü bir zeka örneği falan da göstermedi ama onlara girmeyeceğim. Ne ideali, ne azmi ne tecrübesi ne de sorumluluk duygusu var. En önemlisi Can ona aşık olmasaydı değil fırsat vermek fark etmeyecekti bile. Kısacası evet patron Sanem'i kayırdı. Evet Sanem bu aşk sayesinde yükseldi. Keşke gerçekten azmetseydi. Keşke Can da gerçekten işe sahip çıkıp Sanem'i zorlasaydı. Çok daha derin ve güzel sahneler izlerdik. Bir varmış bir yokmuş Sanem aslında bileğinin hakkıyla yükselmiş diyeceğiz yutacağız mecbur o başka:) Burada haksızlık yapılabilecek nokta Sanem'i Can'a bu yüzden yaklaşmakla suçlayacaklardır Allah için kız öyle bir şey yapmadı:)

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün günlerden Erkenci Kuş ,kimsenin içinde gram heyecan, merak yok.Fragmanlar olsun, bölüm resimleri olsun, özet olsun hiçbirinden bize ekmek çıkmıyor.Senaristin bizi şaşırtacak, işte bu dediğimiz bir olay örgüsü sunması gerekiyor.Her iki karaktere de güvenemiyoruz.Yapmaz, söylemez dediğimiz ne varsa yaptılar.Bu kaç oldu saymadım ama nerdeyse her özette Aylinin hain planlarından söz ediliyor, bi kere de farklı bir cümle kursalar dilimi ısıracağım.

Dizilerin olmazsa olmazlarındandır, esas oğlanın seyircinin kendisiyle empati kurabilmesi, onu çözebilmesi bakımından erkek bir kankasının olması.Bu dizide niyeyse bunu doğru düzgün işleyemediler.Elinde ne kadar Can'a yakın olan erkek karakter varsa senarist hepsini bir bir gönderdi.Onun yerine bizi bunalımdan bunalıma sokan nerde bir kadın varsa onu getirdi.Diyorum ya, şimdi çok ince bir çizgideyiz.Yeniden birbirlerine güven duymaya başlayan Can-Sanem aşkının inandırıcılığı açısından bu aşkın canlandırılması, takviye yapılması, erozyona uğramaması için senaristin dikkatli adımlar atması gerekiyor.

Fragmanda Can Sanem'e " Sen de benim ilk aşkımsın." diyor ya hani lakayt bir şekilde.Bana hiç inandırıcı gelmedi doğrusu.Kadın izleyicilerin hoşuna gitmesi için mi söyletildi ki ?Ya da Sanem yedi yaşında ya,onun yanındayken çocuklaştığı için çocukluğuna dönüyor ve ilk aşkı Sanemle mi yaşıyor? Sonuçta kaç yaşında adam yahu, illaki kalbini titreten birileri olmuştur.Polen mesela, hiç mi birşey hissetmedi ona karşı?İnsanın geçmişine hiç mi saygısı olmaz dimi ama.Bilemiyorum, belki devamında sen benim ilk ve son gerçek aşkımsın diyordur.

Güldürmek mi zor, ağlatmak mı diye sorsalar cevabım güldürmek olur.Türk insanını ağlatmak kolay, asıl iş güldürmekte. Misal verecek olursam gel-git akıllı Sanem, mahalle kavgaları, ofistekilerin başı boş insanlar gibi dedikodu peşinde oluşları, şu, bu, o beni güldürmek yerine geriyor.

Çiftimizi bir arada daha çok görmek adına, romantizm ögelerinin çokluğu, partnerlerin kimyaları hatırına bu bölüm de Erkenci Kuş'a şans veriyorum.Bölümde bizi minik minik sürprizlerin beklediğini düşünmek istiyorum.Çıkmadık candan ümit kesilmez.
    Geldim, okudum, altına imzamı attım:)))
    Konu Zuzinha tarafından (08-12-18 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.

9. Beğenenler;
    yedel (08-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri