Sayfa 138/192 İlkİlk ... 3888128134135136137138139140141142148188 ... SonSon
960 sonuçtan 686 ile 690 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Bugün diziyle ilgili okuduğum bir habere çok şaşırdım. Sizlerle de paylaşmak isterim. Osman yakında gidecek denilmişti. Yalnız bu haber bana çok enteresan geldi.

Spoiler İçermektedir

Aklıma başka teoriler de geliyor. Emre ve Leyla'ya daha keskin bir ayrılık gelecek ve Emre kötü başka bir karakterle sevgili olacak. Leyla ile dönüştüğü iyi karakterden kopacak. Yeniden şirket hırslarına kapılacak. Emre özünde iyi bir karakter ama çabuk dolduruşa gelebiliyor. Emre Leyla'yı tekrar hayal kırıklığına uğratmaz da diyemiyorum. 2 bölüme yeniden sevgili olsalar bile henüz nişan yeni atıldığı için tepki görebilirler. Aydın ailesi daha Can ve Sanem'i evlendirmeye hazır değilken Emre'yi öğrenirlerse şoke olurlar. Emre ve Leyla'nın sevgili olduğunu bile bilmiyorlardı. Emre ile Leyla Can&Sanem çifti gibi çeşitli sınavlar vermedi. Evlenme teklifi henüz olmadı. Emre abisinden örnek alıp teklif eder belki de sırasını beklemesi lazım. İlişkilerinin önce bir yol alması lazım. Sevgili olarak birbirlerini tanıyamadılar daha henüz. 1 gün süren sevgililikleri vardı. Hadi yani diyelim 1 hafta. Osman ve Leyla bile daha çok zaman geçirdiler, gelecek hakkında konuştular, evlilik için hazırlık yaptılar, söz-nişan yapıldı. Leyla ailesinden gizli evlenirse Aydın ailesi darılır. Mevkıbe onca olmaz dese bile Sanem vazgeçmedi. Seviyorum ben dedi, evlenme kararlarını açıkladılar. Sürpriz değil yani. Emre ve Leyla hakkında bir şey bilmiyorlar. Sevgili olduklarını bile öğrenseler Emre'yi yakından tanımak isterler. Emre Can gibi Aydın ailesine uyum sağlar mı? Annesine Can gibi karşı çıkar mı? Leyla Sanem gibi Hüma ne derse desin ilişkisini devam ettirebilir mi? Ben Emre'yi seviyorum o da beni seviyor diyebilir mi? Der tabi sadece zaman alır. CanEm'in geçtiği yolları hatırlayalım. Sakladılar. İtiraf ettiler. Ayrıldılar. Barıştılar. Yeniden evlilik kararlarını gündeme getirdiler. Aydın ailesi bir daha CanEm çiftine gönül koymaz. Ailelerine söylediler, yemek yedirdiler, evlenme kararlarını söylediler, evlilik teklifini de izliyorlar. Sırada nişan yapmak kalıyor evlenme kararı alan Can ve Sanem'e. Aileler sorun çıkarmazsa evlenmek için acele etmezler. Yazı beklerler. 9 bölüm var. 8 bölüm kalıyor evlenme süreçleri için. Sezon finali konusu düğün olabilir. Bizler de evli CanEm izlemek isteriz. Bakalım senaristler nasıl bir yol izleyecek? İyi yorumlar....

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    537

Aldığı Beğeni: 572

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben o düğün ortamını hep KA daki son bölümlerde bölüm başında gösterilen düğün günü için diye düşündüm.

SF için önceden son sahne çekilir. o ana kadar bir sürü sahne yine 2-3 dk. lık gösterimlerle verilir... çok kopyala yapıştır ama spo içindeki olaydan daha mantıklı.
    Spoiler İçermektedir
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o düğün ortamını hep KA daki son bölümlerde bölüm başında gösterilen düğün günü için diye düşündüm.

SF için önceden son sahne çekilir. o ana kadar bir sürü sahne yine 2-3 dk. lık gösterimlerle verilir... çok kopyala yapıştır ama spo içindeki olaydan daha mantıklı.
    Spoiler İçermektedir
    Eğer senarist değişmemiş olsaydı bu dediğin mantıklıydı. 3 bölüm sonra diziyi başka senaristler devralacak. Eski senaristler de mecburen gelecekteki sahneye uygun bir şeyler yazmak zorunda kalacak. Bence henüz sezon finalinden sahne yayınlamazlar. KA benzetmeleri bu kadar yapılırken hele aynı yol izlenmez. Evet bir mekan vardı da düğün için çok erken. Kim olursa olsun. 3 bölüme evlenilir mi? Hele Leyla ve Emre. Sanem ve Can'ın bile eğer gizli nikah yapmayacaklarsa daha yolu var. Can ailesini alıp Sanem'i istemeye gelecek. Sanem Can'a tuzlu kahve yapacak. Nihat terler akıtacak şakır şakır. Mevkıbe o terleri silecek. Belki iki dönecekler oyun oynayacaklar şarkılarla. Bitti mi? Hayır. Mevkıbe heves etmişti Leyla'ya gelin hamamı yapacaktı Sanem'i ikna eder. Can'ın arkadaşları geri gelmeli ki bekarlığa veda partisine gelebilecek kişiler olsun. Emre, Can ve CeyCey mi gidecek bekarlığa veda partisine? Muzaffer de gider. 4 kişilik bekarlığa veda partisi mi yapacaklar? Kına gecesi olup oynamayacaklar mı Sanem ve Can? Sonra nikah günü almaya gitmeleri var. Nerede düğün yapacaklar karar vermeleri lazım. Davetiyeler. Nerde oturacaklar? Hepsi bir bölümde olmaz. 1 bölüm isteme olsa ve nişanı da beraber yapsalar tamam. Hemen ertesi bölüm kınaya mı geçecekler? Ev bakmaları lazım. Eşya seçmeleri gerekir. Normalde evlenen insanlar bunları düşünür. Bir bölümde bunlarla uğraşsalar, diğer bölüm kınaya sıra gelir. Diğer bölüm de nikah ve düğün hazırlıkları olabilir. Yani 4 bölüm lazım atlı kovalar gibi yazılmayacaksa. Zaten Can ve Sanem'in evleneceği de meçhul. Bir sorun çıkartıp ayıradabilirler. Umarım finale kadar süründürmezler. Çünkü hep aynı konular işlenir. Ayır, barıştır, ayır, barıştır, kıskandır, yeniden istet, yeniden evlilik teklif ettir. Ya nişanlılık süreleri uzasın ya da evlendirip devam etsinler. 38-39 arası değişimi merak ediyorum. Herkese iyi yorumlar diliyorum.

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    537

Aldığı Beğeni: 572

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ve site açılır.....

Yine bir Erkenci Kuş günü. Keyfimizi kaçırmayan bir bölüm olsun... olmazsa da bu senaristlere söveceğim son üç bölüm der katlanırım.

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer senarist değişmemiş olsaydı bu dediğin mantıklıydı. 3 bölüm sonra diziyi başka senaristler devralacak. Eski senaristler de mecburen gelecekteki sahneye uygun bir şeyler yazmak zorunda kalacak. Bence henüz sezon finalinden sahne yayınlamazlar. KA benzetmeleri bu kadar yapılırken hele aynı yol izlenmez. Evet bir mekan vardı da düğün için çok erken. Kim olursa olsun. 3 bölüme evlenilir mi? Hele Leyla ve Emre. Sanem ve Can'ın bile eğer gizli nikah yapmayacaklarsa daha yolu var. Can ailesini alıp Sanem'i istemeye gelecek. Sanem Can'a tuzlu kahve yapacak. Nihat terler akıtacak şakır şakır. Mevkıbe o terleri silecek. Belki iki dönecekler oyun oynayacaklar şarkılarla. Bitti mi? Hayır. Mevkıbe heves etmişti Leyla'ya gelin hamamı yapacaktı Sanem'i ikna eder. Can'ın arkadaşları geri gelmeli ki bekarlığa veda partisine gelebilecek kişiler olsun. Emre, Can ve CeyCey mi gidecek bekarlığa veda partisine? Muzaffer de gider. 4 kişilik bekarlığa veda partisi mi yapacaklar? Kına gecesi olup oynamayacaklar mı Sanem ve Can? Sonra nikah günü almaya gitmeleri var. Nerede düğün yapacaklar karar vermeleri lazım. Davetiyeler. Nerde oturacaklar? Hepsi bir bölümde olmaz. 1 bölüm isteme olsa ve nişanı da beraber yapsalar tamam. Hemen ertesi bölüm kınaya mı geçecekler? Ev bakmaları lazım. Eşya seçmeleri gerekir. Normalde evlenen insanlar bunları düşünür. Bir bölümde bunlarla uğraşsalar, diğer bölüm kınaya sıra gelir. Diğer bölüm de nikah ve düğün hazırlıkları olabilir. Yani 4 bölüm lazım atlı kovalar gibi yazılmayacaksa. Zaten Can ve Sanem'in evleneceği de meçhul. Bir sorun çıkartıp ayıradabilirler. Umarım finale kadar süründürmezler. Çünkü hep aynı konular işlenir. Ayır, barıştır, ayır, barıştır, kıskandır, yeniden istet, yeniden evlilik teklif ettir. Ya nişanlılık süreleri uzasın ya da evlendirip devam etsinler. 38-39 arası değişimi merak ediyorum. Herkese iyi yorumlar diliyorum.
    işte tam da senin dediklerin yüzünden acaba benzer bir sahne hazırlığı mı bu demiştim.

Sanem ile Can konusunda yalap şalap sahne yazacaksa bıraksın biz yazarık 37-38 i... defolsun gitsin. Yok bunu Leyla ile Emre için kullanacaklarsa 'ne oluyoruz kardeşim, yangından mal mı kaçırıyorsunuz?' deriz. Gerçekten akıl alır bir olay olmaz. üç bölüm sonra bile olsa erken derim.

Can evlenme teklifini herkesin önünde yapıyor. Yanıtı da biliyoruz artık. Aile orada, gizli evlenmeye gerek yok, aksi şeyler olmadığı, ikiliyi ayırma çabası arşa ermediği sürece elbette.

Yani o düğün sahnesi gibi sahneye mantık kuramadım. Rüya için hazır bir ortamı kullanmış olabilirler, bunu anlarım. Fakat gerçekten birinin düğünü olmasını anlamak zor.

ayrıl - barış zaten yalama olan bir ilişkinin dikiş tutması zordur. Çevremizden biliyoruz. Dizi diye de iyice suyunu çıkartmasınlar, yeter iki kez ayrılık izledik. Ben senin hafıza kaybını izlemek istiyorum ya, bak SF olacaksa orada kullansınlar. Tam düğün günü bizim sakar kız merdivenlerden inerken düşsün vursun kafayı, unutsun her şeyi, 2. sezon sil baştan anımsatma yeniden aşık etme ile geçsin sezon. İzlerim valla keyifle... Hatta nikahtan sonra üstünü değiştirmeye giderken düşsün. Evli olsun ama inanmasın-tanımasın falan... Bol bol eğleniriz. ama mizahın Zeber ile Cey üstünden olmadığı sahnelerle eğleniriz.

Bu arada gerçekten Cey ve Zeber'in sahnelerinin geneline gülen var mı? Mesela son hafta Can'ın üstüne atlamasını komik bulan var mı? Ben mi ön yargılarımla görüp keyif almıyorum? sorun bende mi?

Konu Yasemin68 tarafından (30-03-19 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

5. Beğenenler;
    elitay88 (30-03-19)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can evlenme teklifini herkesin önünde yapıyor. Yanıtı da biliyoruz artık. Aile orada, gizli evlenmeye gerek yok, aksi şeyler olmadığı, ikiliyi ayırma çabası arşa ermediği sürece elbette.

Yani o düğün sahnesi gibi sahneye mantık kuramadım. Rüya için hazır bir ortamı kullanmış olabilirler, bunu anlarım. Fakat gerçekten birinin düğünü olmasını anlamak zor.

ayrıl - barış zaten yalama olan bir ilişkinin dikiş tutması zordur. Çevremizden biliyoruz. Dizi diye de iyice suyunu çıkartmasınlar, yeter iki kez ayrılık izledik. Ben senin hafıza kaybını izlemek istiyorum ya, bak SF olacaksa orada kullansınlar. Tam düğün günü bizim sakar kız merdivenlerden inerken düşsün vursun kafayı, unutsun her şeyi, 2. sezon sil baştan anımsatma yeniden aşık etme ile geçsin sezon. İzlerim valla keyifle... Hatta nikahtan sonra üstünü değiştirmeye giderken düşsün. Evli olsun ama inanmasın-tanımasın falan... Bol bol eğleniriz. ama mizahın Zeber ile Cey üstünden olmadığı sahnelerle eğleniriz.

Bu arada gerçekten Cey ve Zeber'in sahnelerinin geneline gülen var mı? Mesela son hafta Can'ın üstüne atlamasını komik bulan var mı? Ben mi ön yargılarımla görüp keyif almıyorum? sorun bende mi?

Bence de gizli evlilik olmaz artık. Sürece yayması lazım senaristlerin. Hafıza kaybı çok iyi. Yani eğer uzayacaksa bu şekilde uzamasını tercih ederim sürekli ayrıl barış yerine. Bu da bir nevi ayrılık sonuçta. Sanem hiçbir şey hatırlamasa döner bakkala. Hafızayla ilgili özellikleri olan da Sanem. Güçlü görsel hafızaya rağmen anılar silinmiş oluyor. Sadece Can için değil ajansta tanıştığı tüm arkadaşları için zor bir durum. CeyCey'i hatırlamayacak mesela. En yakın arkadaşı oldu. Can yeniden bir balo düzenler Sanem'e aşklarını hatırlatmak için. Sanem yine Albatros der. Aramaya kalkar filan. Can bendim der bu sefer. Baktı hatırlamadı kulübeye götürür dans ederler. Yine hatırlamadı köşke götürür. En son gider Sanem'in kendisine yaptığı parfümü sıkar. Sanem kokuyu hatırlar. Bir umut olur Can'a. Yeniden sevgili olmaya karar verirler. Bir anda hatırlar Sanem. Evlenip unutması da evliliklerini taze tutar. Evlenmiş olurlar ama Sanem her şeyi unuttuğu için öncelik Sanem'e aşklarını hatırlatmak olur. Can son zamanlarda öküze çevrilmişti biraz en azından o hafızalardan silinir bu aşık etme çabalarıyla.

Polen gidicek diyen de var 37'de devam edicek diyen de. Bence gitmesi lazım. Yeterince kendisini küçük düşürdü onu sevmeyen bir adamın peşinde koşarak. Sanem ve Can evlenme kararı aldılar. Hüma bakalım nasıl bir değişime uğrayacak? Bunun için bir kriz olmalı Can ve Hüma arasında. O zaman tüm yapmacıklığı bir kenara koyar ve samimi duygularını dile getirebilir.

Emre Leyla evliliği diziye ne katabilir ki? Evlenmesinler demiyorum ama daha sevgili bile olamadılar. Hüma nasıl ses çıkarmaz? Aydın ailesi Osman'dan sonra Emre'yi hoş karşılar mı? Aileler bu konuda ne der?

Sanem ve Can 2 kez ayrıldı. Leyla ve Emre 1 kez ayrıldı. CeyCey ve Ayhan ara sıra kavga etse de hiç ayrılmadı. Mevkıbe ve Nihat bir kez ayrılık yaşadı. Sanem ve Can'ı 3. kez ayırmak istiyorsanız iyi düşünün senaristler.

Sanem yayınevinde kalacak mı? Ben ajansa dönsün diyorum ama durduk yere değil. Hüma yalvarsın rica etsin ama dönmesini desteklesin. Sanem'in ajanstaki yokluğu bir hissedilsin. Varlığıyla fark yaratan birinin yokluğu da hissedilmeli. Sanem işte o zaman ajansa geri dönmeli. Efsane geri döndü demeli. Kitap için zaten anlaştı. Kitabı bittiğinde yayınevinden çıkacak. Belki de en çok satan romanı olacak yayın evinin. Bir kenara atmasınlar romanı. Biz de merak ediyoruz. Merak ettiğimiz konulardan gitsinler. Güzel bölümler izleyelim. İyi yorumlar...
    Konu elitay88 tarafından (30-03-19 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    Yasemin68 (30-03-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 36 kullanıcı var. (5 üye ve 31 konuk)

1. yarun,
  2. hagam,
  3. oslo,
  4. sanemsi,
  5. odysseia

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri