Sayfa 147/187 İlkİlk ... 4797137143144145146147148149150151157 ... SonSon
932 sonuçtan 731 ile 735 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    183

Aldığı Beğeni: 229

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Ali Yagci nin yeni dizisi dikkatimi simdiden cekti. basarilar...

Osman kesin gitti mi? yani bir veda bolumu yapabilirler diye dusunmustum. sadece sanem in ilgisizligine tepki verdim ben. ama gitmisse osman i boyle gondermisse cook ayip etmisler.

2. Beğenenler;
    elitay88 (14-04-19)

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    527

Aldığı Beğeni: 559

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Doga2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali Yagci nin yeni dizisi dikkatimi simdiden cekti. basarilar...

Osman kesin gitti mi? yani bir veda bolumu yapabilirler diye dusunmustum. sadece sanem in ilgisizligine tepki verdim ben. ama gitmisse osman i boyle gondermisse cook ayip etmisler.
    Aslında diziden ayrılsa da sözde başka şehire çekim için gittiğinden sanki bir iki aya dönecek gibi bir düşünce yaratılmaya çalışılmış. Ama bzim bildiğimiz Sanem, Osman'ı kutlar, zıplar, tepinir, mutluluğunu paylaşır, aynı zamanda üzüntüsünden kabul ettiğini bilir, hatta birlikte gözler sulu sulu da bakar, sonra yine hoplar zıplardı. Ama işte sorun burada. Sen, ben, bizim oğlan biliyor, SENARİST MÜSVEDDESİ bilmiyor..... kaç genç kız abisine, mahalledeki erkek arkadaşına öpüşmesini anlatıyor? Sanem, Osman ile bunu konuşacak kadar yakındı ona.......
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

4. Beğenenler;
    Doga2014 (14-04-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    240

Aldığı Beğeni: 537

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelenler bir yıllık atlama ile ne yapacak göreceğiz. Elitay da yazmış. Bizde bu atlamalar sevilmiyor. Üstelik o arada uzak kalmış çiftin yaşadıkları inandırıcılığın dışına çıkıyor. en sevdikleri karakterlerin bile bu süreçte başka yaşamlara dalmış olması, yeniden bir araya geldiğinde çatlaktaki yapışkan izi gibi hiç tam olmuyor.........Çok iyi bir şeyler yazılmalı... Güvenimiz var, umudumuz var.......
    Ben dizinin 37-38'de reytingte çakılacağından endişeliydim. Yani Can ve Demet sevdası nereye kadar sürükler? Yakışan bir çift, alışkanlık nereye kadar idare eder? Çünkü ortada diyalog, sürükleyici senaryo, mantık, heyecan yok hani. Diyalog var ama boş muhabbetler. Mesela önizleme sahnesini anlamayanlar olmuş. Saçma bulanlar. Ben de bu ne dedim ama zaten beklentimi minimuma düşürmüştüm. Hayal kırıklığı olmadı.

1 yıl zaman atlaması çok büyük risk. Senaristler hikayeyi 39'da devralıyor. Zaman atlaması 40. bölümde oluyor. LeyEm evliliği yüzünden sıkışmış diyorlar senaryo. Konular tükendiyse yeniden ayrılık da başa sar anlamına gelir. O evliliği iptal ettirebilirdi senarist. Hikayeyi tıkıyorsa geri alırdı. Bir şekilde boşanırlardı. Leyla mesela ailesini seçerdi. Yeni konsept diziye iyi gelir belki.

Gidenler olacak. Yeni karakterler gelecek. 2 karakterimizi biliyoruz. Aziz Bey ve eski sevgilisi. 2 giden biliyoruz Polen ve Osman. Yani 2 giden net 2 gelen net. Bunun dışında bir de ben erkek karakter gelecek diye duymuştum. Ayhan gidecek diye de söylendi. Bence gidecek olsa abisiyle giderdi. Hem Ayşe Hanım Sanemsi'yi kankasına kavuşturur. İki yabancı gibi olan Sanem ve Ayhan özlerine döner. Osman'dan sonra başka gidenler de olacaksa bunlardan biri bence Aysun olabilir.

Hüma gider mi acaba diye düşündüm. Aziz dönüyor ve eski sevgilisi de. Şimdi burada Hüma olursa tam bir çatışma olur geçmişten dolayı. Eski sevgilinin kötü karakter olacağını tahmin ediyorum. Aylin gibi hırslı bir sekreter. Ajansta kendisine yeniden yer edinmek ister. Nihat-Aziz dünürcülük seyredebiliriz. Sonuçta Leyla evlendi. Yani CanEm ayrılmış bile olsa dünürler.

Verilen tüyolara göre Sanem yazar olarak ünlü olacak. Ajansta yer almıyor demek bu. Peki bağlantıyı nasıl kuracaklar? Yani ajans ayrı bir dünya yayınevi ayrı bir dünya. Ortak projeler oluyordu ama hep ortak proje de olmaz. Yiğit gidecek mi mesela? Önceden ofisler aynı bina alt-üst kattaydı. Mekanlar değişecek. Devam etmesini istiyorum ama masal bozulmadan. 39-40-41 de ancak toparlanır. 3 bölüme toparlayabilirler. zaten 40. bölümde zaman atlayacak. Oradan belli olacak hikaye nereye gidecek? Evlilikten dönmüş bir çift mi olacak? Evli bir çift mi olacak? Ayrı bir çift mi olacak? Evlenmemiş ve nişanlı bir çift mi olacak? Daha sağlam ve sürükleyici bölüm konularıyla gelirlerse merak artar. Güzel bir finalle de diziyi bitirirler. İyi yorumlar...

Durum:
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    527

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydın Erkencilerrrr

iyi haftalar herkese

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1 yıl zaman atlaması çok büyük risk. Senaristler hikayeyi 39'da devralıyor. Zaman atlaması 40. bölümde oluyor. LeyEm evliliği yüzünden sıkışmış diyorlar senaryo. Konular tükendiyse yeniden ayrılık da başa sar anlamına gelir. O evliliği iptal ettirebilirdi senarist. Hikayeyi tıkıyorsa geri alırdı. Bir şekilde boşanırlardı. Leyla mesela ailesini seçerdi. Yeni konsept diziye iyi gelir belki.
    bir ara yazmıştım, eşim bırakmıştı izlemeyi. Şimdi yine izliyor. Şu Fabri temizliği, Polen'in dönüşü falan geri dönmesine neden olmuştu. Biz ailecek bacaklıları severiz Neyse efemmm, olay şu. Eşim gazeteleri okurken reytingleri görmüş ve ooo gitmiş bu dizi 5. olmuş diye konuşuyor yan taraftan. 'Batırdı bu beceriksizler' dedim, e hani değişiyordu, diye sordu. Az kaldı, hala bunlar batırmaya uğraşıyor deyince, iyice düşmeden yeni ekip başlasa ve şöyle bir yıl, üç yıl gibi zaman atlayıp yeni bir hikaye yazsa keşke dedi.................................... Yaso dumur... Valla adam çözmüş işi. (Bakmayın Can'ı da, Demet'i de çok sever. Derdi onları izlemek )

Gidenler olacak. Yeni karakterler gelecek. 2 karakterimizi biliyoruz. Aziz Bey ve eski sevgilisi. 2 giden biliyoruz Polen ve Osman. Yani 2 giden net 2 gelen net. Bunun dışında bir de ben erkek karakter gelecek diye duymuştum. Ayhan gidecek diye de söylendi. Bence gidecek olsa abisiyle giderdi. Hem Ayşe Hanım Sanemsi'yi kankasına kavuşturur. İki yabancı gibi olan Sanem ve Ayhan özlerine döner. Osman'dan sonra başka gidenler de olacaksa bunlardan biri bence Aysun olabilir.
    Aysun ve Çakal yine yoklar ortalıkta. Onlar karabatak gibi, ne zaman saçmalamak lazım, ikisini buluyordu bunlar. Belki daha aklı başında sahneler olur Aysun için. Zararı olmaz ekipte olmasının. Çakal kendine yeni iş bulsun.

Hüma gider mi acaba diye düşündüm. Aziz dönüyor ve eski sevgilisi de. Şimdi burada Hüma olursa tam bir çatışma olur geçmişten dolayı. Eski sevgilinin kötü karakter olacağını tahmin ediyorum. Aylin gibi hırslı bir sekreter. Ajansta kendisine yeniden yer edinmek ister. Nihat-Aziz dünürcülük seyredebiliriz. Sonuçta Leyla evlendi. Yani CanEm ayrılmış bile olsa dünürler.
    Hûma gitmesin ama törpülene törpülene insan sureti çıksın ortaya. Bu hali ile nefretlik biri. Baba gelsinnnnnn, sevgili gelsinnnnnnnnn, bu kadar eskiye dayanan ve hala birlikte olunan biri olduğuna göre bir erkek, bir kız üvey ikiz kardeşler gelsinnnnnnnnn, bela onlarla gelsinnnnnnnnnn......... Ne olur ki, çocukların eğitimi kötü gitmiştir, meslekleri yoktur, şirkette yer edinme, kaçırdıklarını geri kazanma derdine düşerler. Baba, baba olduğunu bilmiyordur. İkiz kardeşler ortalığı birbirine katarken eğlence de onlarla gelsin. Sanem yaşlarında iki kardeşin biraz densiz ama abartısız karmaşası güzel olur. Hatta Can'ı ekarte edip Sanem'i kendine isteyen bir üvey kardeş... tüm bu entrika sahnelerini komedi olarak yazabilirler. o potansiyel var bence yeni ekipte.

Yeni senaristlerden birini neredeyse otuz yıl önceden tanıyorum. Tabii ne irtibat kaldı ne bir şey ama o zaman da iyi skeçler yazarlardı iki arkadaş. Onları hep nokta ile virgüle benzetirdim. Virgül olan gelmiş EK a...

Verilen tüyolara göre Sanem yazar olarak ünlü olacak. Ajansta yer almıyor demek bu. Peki bağlantıyı nasıl kuracaklar? Yani ajans ayrı bir dünya yayınevi ayrı bir dünya. Ortak projeler oluyordu ama hep ortak proje de olmaz. Yiğit gidecek mi mesela? Önceden ofisler aynı bina alt-üst kattaydı. Mekanlar değişecek. Devam etmesini istiyorum ama masal bozulmadan. 39-40-41 de ancak toparlanır. 3 bölüme toparlayabilirler. zaten 40. bölümde zaman atlayacak. Oradan belli olacak hikaye nereye gidecek? Evlilikten dönmüş bir çift mi olacak? Evli bir çift mi olacak? Ayrı bir çift mi olacak? Evlenmemiş ve nişanlı bir çift mi olacak? Daha sağlam ve sürükleyici bölüm konularıyla gelirlerse merak artar. Güzel bir finalle de diziyi bitirirler. İyi yorumlar...

Yine mi şirket kötü durumda? Tamam, anne-baba çekişmesi, üvey kardeş karmaşası hepsinin kötü kararlar vermesine neden olsun ve şirket hepsi silkelenirse toparlanacak duruma gelsin. Yoksa yine eskilerin tekrarı olur. Kaç kez kurtarıldı şirket? Yine Sanem gelip kurtarsın, ünlü de olsa hep içinde reklamcı yatıyor, falan filan gibi eskiye değil de en başa dönüş olacaksa sanırım o da kabulüm olur.......

Hadi artık güzel şeyler olsun...

KENDİME DÜZELTME........ Üvey erkek kardeş niye Sanem'e yazsın? Yazmasın. Sadece şirket ve varlık durumlarındaki farklılık üzerinden yürüsünler........ yeter kıskançlık. Beni bile etkisine almış milyon kez izlediğim kıskançlık sahneleri........
    Konu Yasemin68 tarafından (15-04-19 Saat 12:27 ) değiştirilmiştir.
    https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

7. Beğenenler;
    elitay88 (15-04-19)

Durum:
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    527

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fragman çıkmış, kafalar karışsın diye yapmışlar belli. Düğün alışverişi bir yandan, hazırlıklar bir yandan, bu evlilik olmaz diyen sevimsiz bir yandan... Şu Hûma'nın hakikaten acı çekmesini, kendi derdi yüzünden kimseyle uğraşamayacak hale gelmesini istiyorum.

Çabuk gelsin şu sevgili. Mor Hûma izlemek istiyorummmmmmmm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 19 kullanıcı var. (2 üye ve 17 konuk)

1. sanemsi,
  2. yarun

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri