Sayfa 150/179 İlkİlk ... 50100140146147148149150151152153154160 ... SonSon
894 sonuçtan 746 ile 750 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    523

Aldığı Beğeni: 540

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani güzel yazmışsın lakin bu da tutmuyor. Yani şöyle birbirinden soğuyan çift de iyi gelmiyor. He ama tartışmalar, evi terketmeler birkaç bölüm götürür. Yan hikayelerin güçlü olması lazım ki evli olmaları konuyu tüketmesin. Nerden bakarsak bakalım tükenmiş gibi. Aziz ve üvey kardeşlerin gelişiyle yeni konular eklenerek devam edilebilirdi.
    Ben de zaten bu dizi böyle olsun diye yazmadım, niye evli çifte sorun yazamıyorlar, diyoruz diye ilk aklıma gelenleri sıraladım. Biraz kafa patlatsam, bir bu kadar daha sorun bulurum. Üstelik biraz da komedisini yaparım. Eh ben bu işten para kazanmayacağıma göre senarist ekibimiz patlatsın o kafayı. Biz bile bir sürü şey yazıyorsak onlar neler neler yazar...... umutluyummmmmm

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    230

Aldığı Beğeni: 528

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Yasemin68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de zaten bu dizi böyle olsun diye yazmadım, niye evli çifte sorun yazamıyorlar, diyoruz diye ilk aklıma gelenleri sıraladım. Biraz kafa patlatsam, bir bu kadar daha sorun bulurum. Üstelik biraz da komedisini yaparım. Eh ben bu işten para kazanmayacağıma göre senarist ekibimiz patlatsın o kafayı. Biz bile bir sürü şey yazıyorsak onlar neler neler yazar...... umutluyummmmmm

Sonuçta deneyimli yazarlar bizimkisi sadece seyirci bakış açısı.

Demet bugün yine 40! yazmış. Can da yepyeni diye alıntı yapmış. Oyuncular bu kadar heyecanlı ama olası ayrılıkta biz pek heyecanlanmayacağız. Seyirciyi farklı beklentiye sokmasalardı belki. İlk kez ayrılık yaşasalardı bir derece. Mantıklı bir gidişat olsa yine. Güzel gelişmeler olsa şahane.

Ben de umutluyum. En azından kendilerine 41. bölüme kadar kredi sunuyorum. 39-40-41. Sonra genel bir yorum yapabilirim. Eğer yeni konsept hoşuma gitmezse bırakadabilirim. Evet çok seviyorum esas çifti ama hikaye kötüyse bir yere kadar seyredilebiliyor. Merak etmediğin bir diziyi zaten izlemek istemezsin. Umut eski senaristlerin dönüşüyle geldi.

Yeni gelen kız Sanem'in yakın arkadaşıymış. Erkek de Can Divit'in yeni rakibi. Diğerlerinin kim olduğu belli zaten. Yalnız rakip derken acaba şirket olarak mı rakibi? Yoksa Sanem ile ilgilenen biri mi? Bence her ikisi de. Ortada 2 şirket var ve Fikr-i Harika batmak üzere gibi yazılmış. Sanem yakın kız arkadaşı ve bu yeni gelen karakterle bir arada ayrı bir şirkette ve bu şirket de Fikr-i Harika ile rakip gibi duruyor. Deren ve CeyCey dışındakiler gitmiş. Deren-CeyCey-Emre-Can-Aziz bir team Bay x- bayan y ve Sanem ayrı bir team gibi. Remide teyze de tavuk patroniçesi. Bu durumda yayınevi ne oldu acaba? Yiğit ayrıldı mı? Hüma gitti mi? Sanırım belli olmayan Yiğit ve Hüma kaldı. Aysun, Güliz, Ayhan ve ajans ekibi diziden ayrılanlar arasında. Deren kalıyor, Sanem kitap çıkartıyor, Aziz geliyor, sevgilisi geliyor. Bu durumda Yiğit ve Hüma hem kalabilir hem de gidebilir. Hüma Hanım'ın Sanem'e içten bir özür borcu var. Yiğit Sanem'in arkadaşı olarak kalabilir. Osman gitti çünkü. Deren ile çift olma ihtimalleri de vardı. 40. bölümde belli olur kalıp gittikleri. Kalsınlar diyorum Ayşe Hanım'ın kaleminde. İyi yorumlar...
    Konu elitay88 tarafından (17-04-19 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

3. Beğenenler;
    Yasemin68 (17-04-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    46

Aldığı Beğeni: 70

Bahsedilme
    0 Mesaj

can ve sanem karekterı heyecanlı olurlar tabıı 40 dıye yazmışlar ...onlar dızıye devam edecekler,,,seyırcı kafada delı sorularla kaldı,,,sorular,,,can ve sanem nasıl ayrılacak aile yuzundenmı yoksa yıgıt yuzundenmı,,,, aileler ile ilgili ise 40. bolumde bırlıkte başlıya bılırler,,, yıgıt yuzundense,,,,bır şeylerın acıga kavuşması gerektıgınden uzun surer,,,yenı gelen erkek oyuncu cana rakıpmış,,,sanemle mı alakalı işlemi,,,,,,sanemın arkadası kız oyuncu gerçekten ayhan gıbı mı yoksa oda canamı aşık olacak sanemın arkasından iş cevırecek,,,,azızın sevgılısı rolunde olan erbulak no 309 da da entrıkacı, duşman, kotu bır karekterdı ben onun yuzun den dızıyı bırakmıştım,,sureklı bagıran cagıran bır tipdi burda da farklı olacagını sanmıyorum şirket elden gıdıyor batıyor parasız kalacak ,,309 da da aynı , şırket için entrıka yapan bır kadındı,,,,emre ve leyla ne olacak evlımı kalacak yoksa huma bosatacakmı,,,,,yıgıt nerede aşkını kagıda yazıp huma ile işbırlıgı yapan adam,,,ayırıp da aşkını bırakıp gıttımı,,,yenı gelen erkek le beraber sanem başka ajansta dıyorsunuz rakıp ajans,,,,can ve sanem rakıpmı olacaklar ,,,aşk nerede... bu boyle uzar gıder huma bu kadar ortalıgı karıştırdı herkesı ayırdı gıttımı,,, amca nıye geldı,,,,italyanca ve fransızca konuşmak içinmi,,,,,hiç bır konuyu bır yerlere baglamadan 40 bolum e gececekler bolum içinde bır iki parca eskı bolum gosterıp atlıyacaklaryenı karekterlerle yepyenı bolumler gelecek tekrar dan aşık olunacak artık kaç bolum gecer ayırmak için dıyerlerı geldı onlar ugrasacaklar gıbı,, yanı herşey sıl baştan belkıde yenı tanısacaklar can ve sanem ,,,,,,keşke yenı bolumler içın bu dızıyı evlendırıp bıtırselermış,,,,yepyenı senaryolarla yollarına ayrılmış boşanmış bır çıft olarak devam etselermış aşkları tekrar alevlenseymış,, o zaman daha inandırıcı olurdu ,,,,,, benım umudum yok.....yurumezzzz

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    46

Aldığı Beğeni: 70

Bahsedilme
    0 Mesaj

fragman çıkmış huma heralde aralarındakı farkı anlatıyor cana can sankı bu işlerden sıkılmış sanemın fıkırlerıne hep karsı cıkıyor ıtırazlar ve evlenırken de istemıyorsan evlenmıyelım lafıyla da evlenmek istemedıgını ıma ederek ayrılacaklar.....nasıl bu hale geldıler ,,hanı can için he şey önemsızdı sadece evlenmek hep bırlıkte olmak istıyordu,,,,şimdı dızıyı uzatmak için saçmalamışlar,,,, huma basarılı olmuş ayırma işınde tebrıklerrrrrrr,,,bundan sonra da nasıl ınanacak seyırcı canın ve sanemın aşkına,, aşkları alevlenecekmış,,,gelen yenı oyuncu rakıbı kıskanaraktanmı,,,zaten can hep kıskanıyor başkada bır numara yok desenıze bol bol kıskanan can izlıyecekler,,,seyırcı sevıyo ,,,kıskanma sahnelerını,,,,boyle devammm,,,, sanemde canı kıskanır,,,, tebrıklerrrrrrrrrrrrrrrrrrr

6. Beğenenler;
    elitay88 (17-04-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    230

Aldığı Beğeni: 528

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fragman gerçekten nefes tüketmeye değmez. Boş ve anlamsız. Sevmedim. Beğenmedim.

Neyse teselli notumuz şu olsun son bölüm. Saçmalıkları izlediğimiz son bölüm. Evet arada güzel sahneler oluyordu ama bütünlük yok. Gelinen nokta içler acısı. Evlilik evlilik de sonra evlilikten soğut.

Can Divit baştan beri böyle bir karakter olsa kadınlarla şap şup yanaktan öpüşen, had bildiremeyen, annesinin emrivakilerine boyun eğen, eski sevgilisiyle anlamsızca vakit geçiren, şahane bir evlilik teklifi yapıp sonra da istemiyorsan vazgeçelim tribine giren acaba sevilir miydi? Bir bütün olarak değerlendirirsek bence Can Divit'e olan sevgimiz, hayranlığımız git gide azaldı. Can doğaçlama yapmasa bu kadar da kalmazdı. İfadelerle anlatamasa kim inanırdı aşkına? Sürekli Sanem'i üzüyor. Anlamıyor, dinlemiyor, kadınlarla arasına doğru düzgün mesafe koyamıyor, kitaplığın yerinden anlaşmazlık çıkarıyor. Bizim bildiğimiz Can Divit kitapları Sanem gelse salonun ortasına koysa bile neden bunlar burada demez. Alır okurdu. Sanem tatile çıkalım huzur dolalım dese seninle her yer bana huzur der gider oradaki tabiatın ve aşık olduğu kadınla bir arada olmanın mutluluğunu yaşardı. Şimdi anlaşamıyorlar mı yani? Tabi ki fikir ayrılıkları olabilir ama bu kitaplığın yeri ya da tatil planı olmamalı. Çünkü ikisi de doğayı çok seviyor.

Olası ayrılık 38'de değil 39'da olacak. Ayşe Hanım belirleyecek ayrılığı. Kendisine bırakılan noktadaki aşk gerçekten büyüsünü yitirmiş. Bir şekilde izleyiciye o aşkı inandırmak durumunda. Yeniden bu iki karakteri hayran olunacak düzeye getirmesi çok önemli. Gerekirse o 1 yılda Can Divit hatalarını görüp ders almış birisi olsun. Bir daha ayrılık olmaması için güçlü bir şekilde yeniden başlamaları gerekiyor. Bence bu kez Sanem terk etmeli Can'ı. Sebebi de tamamen Can'ın her seferinde ilk kendisinden vazgeçmesi ve Sanem'i anlamaması olmalı. Beni anlamayan bir insanla ben ne paylaşabilirim demeli. Kitabı çıkınca da Can Sanem'i anlamış duruma gelmeli. Çünkü o kitap onların hikayesi. Her satırında Sanem'in gözünden yazılan masalsı aşkları var. Bu aşka bir son çizmez ilk romanında. Okuyucu ikincisini sabırsızlıkla bekler. İkinci kitapta başka bir aşk yer almasını istemeyen Can romandaki kahraman olmaktan vazgeçmez. Sanem'in romanında belirttiği beklentileri harekete geçirir. Bu aslında seyirciyi de tavlamak demek. Yani aşkı için çabalayan Can daima seyredilebilir. Güzel bir gidişat olmasını umut ediyorum. İyi yorumlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 72 kullanıcı var. (10 üye ve 62 konuk)

1. isilka,
  2. Doga2014,
  3. yarun,
  4. odysseia,
  5. seyhun,
  6. Yasemin68,
  7. gishem_mehmet,
  8. karaşimşekkk,
  9. ozenc-can,
  10. Lagertha

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri