Sayfa 151/187 İlkİlk ... 51101141147148149150151152153154155161 ... SonSon
932 sonuçtan 751 ile 755 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Yasemin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Herneresi ise
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    527

Aldığı Beğeni: 559

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Günaydın Erkencilerrrrrr

Gençlerin moda deyimlerinden birini yazayım 'beni linç etmeyecekseniz'

Çünkü, bana bu ayrılık mazereti hiç saçma gelmedi.

Evlilik öncesi stresi çok fazla oluyor insanlarda. Ben yaşamadım, hatta yanından bile geçmedim ama etrafımda onlarca saçma kavgaya şahit oldum.

Elbette aile uyumsuzluğu, söylenen sözler, akılda kalan saçma nedenler, önceki yaşanmışlıklar, sonra karşılaşılacak sorunların neler olacağı tedirginliği falan bir araya gelince sonuç bu olabiliyor.

Aaaa tabii yine Can'ın 'evlenmeyelim' demesi ile bir terk ediş var ve bunu hiç sevmedim ama çok net anladım.(frg kadarlık kısmını anladım elbette) Sanem'in hadi yoluna demesi şart olmuş ve bu kez arkasını dönüp gitmesi gereken de süründürmesi gereken de kesinlikle Sanem olmalı. İşte bu yüzden de sahne yine Can'a yazılmış.

Son BECERİKSİZ BÖLÜM diye de bu ayrılık nedenine çok kızmıyorum. Kadının kapasitesi buydu, biz ilk başlarda fazla kredi verdik. Artık gerçek kapasitesini bilince şaşırmıyoruz. Yine de söyleyeyim, yeni bir yalan, 3. şahıs falan yerine böyle bir mazeret akla daha yatkın.

Elbette bahaneler basit. Tatilin şekli, kütüphanenin yeri gibi incir çekirdiğinin büyük kalacağı nedenlerin alt yapısı haftalardır veriliyordu, bu bölüm ayyuka çıkacak. Normal bir çift, bunlar kadar seven, gözü başkasını görmeyen çift tüm bunları da halleder, balayının zaten biraz Sanem'in dediği gibi olması lazım. Heyecan kısmı mevcut olacak. Bir de dağ tepe mi gezilecek? Can'ın tatil anlayışı sonraki tatile bırakılacak. Kütüphane iki ayrı odaya bölünecek, belki üç (Benim şu an üç ayrı yerde kitaplarım, çok da şık oldular tavsiye ederim) Tüm bunlara rağmen tek bir cümle ile ayrılık noktasına gelmelerini gerçekten anlıyorum. Tuhaf ama ilk kez çok kızmadım, aksine o ruh halini biliyor diye düşündüm. Sonra aklıma geldi. Zaten kadın evleneceği için kurtulduk biz ondan. yani o stresin içinde şu ara............

https://forum.dizifilm.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=357207&dateline=15535  10924

2. Beğenenler;
    elitay88 (18-04-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    240

Aldığı Beğeni: 537

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bizimkiler sudan sebeplerle tartışıyor da Emre ve Leyla nasıl bu kadar aşk sarhoşu? Asıl evlenen onlar. Bizim aklımıza yatmayan ne biliyor musun Yasemin ablacığım bu iki karakterin anlaşamadığı konu kitap ve tatil olmamalı. İkisinin de kitapları ve doğayı çok sevdiğini biliyoruz. Bu kadar aşıkken gözleri bunları görüp de ayrılıyorsalar anlamsız olur tabi. He ama sorarsan yalan mı bu mu? Tabi ki bu. Çünkü yalan üzerine bir ayrılık konusu seyircide kredisini tüketti.

Daha önce izlediğim romantik komedide Kiraz Mevsimi evlilik sürecinde böyle sorunlar yaşanmıştı. Kız evlenmek ve evlenmemek arasında kararsız kalmıştı. Evlenmiş ancak kaçmıştı. Sanem'in düğünden sonra kaçmasını istemem açıkçası. Aslında Sanem ve Can arasında halledilemeyen bir konu vardı. Dinlememek ve vazgeçmek. Yalan kısmı 2 kere işlendi. Sanem pişmanlığını ve nedenlerini anlatmak için Can'ın peşinden koştu. Barıştılar sonunda. Peki yine Can anlamadan dinlemeden bir hüküm verse Sanem'in yeniden kendini anlatmak ve çabalamak gibi bir uğraşı olur mu? Sanem'in en çok yaşadığı problem anlaşılamamak. O yazdığı kitapta duygularını çok içten ve olduğu gibi aktarıyor. Yani kitabı okuyan bir Can Divit'in Sanem'i anlamaması mümkün değil.

Boşuna Sanem ünlü bir yazar olmuyordur herhalde değil mi? Gerçi karakterlerin ve hikayenin bir şekilde toparlanması gerekiyordu. Ayşe Kutlu ve ekibi de yeni konseptle bunu gerçekleştirmeyi umuyorlar. Ben şimdiden 3 kredi sundum eski senaristlere. 39-40-41. Dizi ancak rayına oturur. Biz de bu gidişata göre yorum yapabiliriz. Şimdilik bu kadar yorum yapıyorum. İyi yorumlar...
    Konu elitay88 tarafından (18-04-19 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Yasemin68 (18-04-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    61

Aldığı Beğeni: 75

Bahsedilme
    0 Mesaj

ıyı aksamlar,,,,yarın erkencı kuş var,,,fragmanlardan anladıgımız,,,nıkahı basan huma ve mevkıbe ,,,evlendıklerını gorunce leyla ve emrenın,,,mevkıbe her şeyın usulune uygun olmasını istıyor huma karşı çıkıyor ,,,leyla ve emre can ve sanemden yardım istıyor,,,aileler arasında arabuluculuk,,,ve kına dugun alışverısı ve balayı için yer bakmalar,,ev tutmalara kadar ugrasırken can canından beziyo,,,,dugun gunu huma da yıgıtın yardımı ile ikisinın fıkır ayrılıkları tavan oluyor anlaşilan yazar ayıracak ya canda emın degılsen evlenmıyelım dıyerek 38 bolum sonu,,,,,,,39 da başlarken sanem de heralde evlenmıyelım o zaman deyip gidiyooo,,,,
    39 bolumde ayrılıkları ızlıyecegız heralde,,,ayhan,gulız,osman,,,can da gelen tıyolara gore galapagosa gıdıyormuş,,,,40. bolum hazırlıkları,,,,40 bolum de ,,,şirket zor durumda tasınmış yenı yerıne,,,,can şırket zorda dıyemı gelıyo neden galapagosa gıttı bılmıyoruz,,,belkı huma ayarlamıştır gıtmesını yıgıtle plan,,,polenle balkanlar yaptıgı gıbı,,,,kus olarak mı ayrılıyorlarrrr,,,yoksa iş için gıtmek zorunda saneme bekle gelecegım mı dıye ayrılıyorlar bellı degıl,,,sanem mı yıgıttle bırakıp gıdıyorsa can inandırılıcını yıtırır aşkta,,,,bu kadar bolum kızı yanın dan almak için ugraştın bız kaç bolum bunu izledık,,,,nasıl inanacagız aşkına sanem de nasıl inanacak bılmıyorum ,,,40 bolum heralde sonların da olur ıkısının karşılasması,,,,karşılasınca hemen kavuşacaklarmı yanı insanlara bu beklentıyı verıyorsunuz,,,,bır yıl zaman geçmış aradan neler yasamışlar bılmıyorsun hemen özledık kavuşalımmı,,,,,,yanı ,,,,yazarımız gıder ayak boyle bır yol bulmuş tebrıklerrrrrrrrrr,,,,,bızım aşıklar bıraz zor kavuşurlar....gene huma dızıde kalırsa engel olacaktır,,,,annesı leyladan sonra vermıyecektır ,,,,,,yıgıt hala umudu olacaktır, humayla bırlıkte ara bozmaya devam,,,,,yenı erkek cana rakıp olacakmış bu ne demek hem işte hem aşkta rakıptır,,,,,sanemın arkadaşı yenı kız o ne oldugu bellı degıl nıye geldı,,sanem son zamanlardakı bolumlerde ayhanı bıle unuttu,,,,arkadası cey cey yetıyordu,,,,,babanın sevgılısı kontenjanın dan gelen hn o da canla sanemı bırlestırmez çunku ayrılsın gıtsın buralardan dıye aylın vakası,,,yanı bızler beklıyecegız,,,,,sımdı evlenecek ,sımdı kavusacak,kavuştuydu,tam araya gırenler i izlıyecegızzzzz aralardada sanemın komık sahnelerı,,,herkes sanem ünlu zengın oldu olgunlastı dıye beklemesın sanem gene mahallede acayıp hareketler komık olsun dıye cocukca hareketler komık olsun diye,,,,,gene canın pesınde koşmalar humaya yalvarmalar gıbı gıbı ,,,SEYREDILIRMI SİNİR OLARAK, bilmiyorummmmmmmm ,,,,,şimdıye kadar her bolumunu zevkle kaç kere izledım sayısını bılmıyorum....bu ayrılıgı duyunca dızıden koptum izlıyemıyorum,,hayal kırıklıgı yasıyorum,,,tekrardan bana aynı şeyler zevk verırmı izletırmı ...bılmıyorum....sadece sızlerın yorumlarını takıp edecegım eger sızler beyenmıssenız o zaman bende düsünecegım....herkese sevgıler

6. Beğenenler;
    elitay88 (19-04-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    240

Aldığı Beğeni: 537

Bahsedilme
    0 Mesaj

39. bölümde küseceklermiş ve bir yıl sonra tesadüfen karşılaşacaklarmış. Sanem maddi olarak yardım edebilirim diyecekmiş ve Can gurur yapacakmış. İflas eşiğinde bir şirket. Dönen ve Sanem'i çok seven Aziz. Sanem'i transfer etmeseler de birlikte ortak bir proje seyredeceğiz. Yoksa sürekli bir arada olamazlar. Bir şeyler koptu mu ikili arasında seyirci de kopuyor unutmasınlar. Bu çift ilk defa ayrılmıyor. 3. ayrılık da bir ilişki için fazla. Geçerli bir sebebi olmalı. Gerçekten bu ayrılık ikisine de iyi gelecek demeliyiz. Aksi halde bunca zaman zaten sabreden seyirciyi de kaçırmış olurlar.

Sevgili olma süreçlerini tam 3 kez izledik. 4.'yü mü izleteceksiniz? Peki bu kadar ayrılıp barışma olan bir aşka kim inanacak? Sonuçta bir yıl ayrı geçen zaman var. Bu ilk ayrılıkları da değil akıllandılar diyelim. Bunlar birbirini bırakamaz deyince sağlam bir ilişki olur. Bağlılık ön plana çıkıyor. Yine bile güven gibi eksik noktalar var. Dinlememe, empati sorunu, konuşamama, tam olarak ortak bir noktada buluşamama sorunları da oluyor. Zaten şu fragmandaki anlatılmak istenen de orta yol bulamamaları. İkisi başka fikirlerde tartışıyorlar ve sonuç uzaklaşma. Evlilik düşüncesinden uzaklaşıyorlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar yaz sonu bitecek gibi düşünüyorum. O yüzden bu ayrılık bana çok anlamsız geliyor. Onun yerine evlilik maceralarını yaza sığdırabilirdiler diye beğenmiyorum. Çünkü bu şekilde tahmin ettiğim gibi giderse son bölümde evlilik, çoluk çocuk, küslüklerin bitmesi, romanın tamamlanması hepsini aynı bölümde vermek durumunda kalırlar. Dram dizilerinde de bazen böyle oluyor finale ya da sezon finaline kadar konu süründürülüyor. Sezon finalinde gelişme oluyor. Finalde düğümler çözülüyor. Hepsini çözemiyorlar hatta bir bölüme sığdırmak zorunda oldukları için.

Senaryonun tıkandığını ileri sürüyorlar. Bu nedenle zaman atlaması gerekli diyorlar. Ben hiç sevmem zaman atlaması. Çünkü o boşlukta neler oldu hep muallakta kalır. Böyle konular değişir ama heyecanını kaybeder. Aşkları inandırıcı gelmeyebilir. Önemli bir değişiklik için olunca heyecanlandırabilir. Bu çocuğun büyümesi, hapse giren bir karakterin çıkması, ortadan kaybolan bir karakterin geri gelmesi, iyileşen karakterler. Eğer seyirci zaman atlaması ve ayrılığı gereksiz görürse o zaman beğenmez.

Seyretmeden analiz yapmak zor. O yüzden hep dediğim gibi 41. bölüm aslında hikayenin tutup tutmayacağını gösterir. 38-39-40-41 bölümlerinin reytingleri de aslında dizinin devamı konusunda öngörü sağlayacak. Yaz sonuna kadar devam ederse 55 bölüm oluyor. 17 bölüm kalmış gibi düşünürsek 3 bölüm toparlamaları, 5 bölüm sağlamlaştırmaları, kalan 9 bölüme bari güzel hayalleri sığdırabilsinler. İster istemez romantik komedilerde bir noktadan sonra konu tıkanması olur. Bu nedenle ben en azından son 5 bölümün güzel planlanması gerektiğini düşünüyorum. İyi yorumlar...

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    61

Aldığı Beğeni: 75

Bahsedilme
    0 Mesaj

aklıma takılan bır dusuncemı de paylasmak isterım eger can ve sanem evlenırse dızı bıtıyormuş ya boyleymıs dızıler o zaman dızı bıtmesın dıye evlendırmeden sonuna kadar surundurecekler demekkı sonun da belkı evlılık ve fınal ,,,izlenırmı sınır ola ola,,,ben sınır olmak için izlemıyorum kı romantık komedı dıye izlıyorum,,,,dram yazın hıç çekılmezz,,,, oturup kendılerı izlesınlerrrr.......teşekkur ederım herkese........

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 18 kullanıcı var. (2 üye ve 16 konuk)

1. sanemsi,
  2. yarun

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri