Sayfa 152/192 İlkİlk ... 52102142148149150151152153154155156162 ... SonSon
960 sonuçtan 756 ile 760 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

herkese selamlar,,,,, can saneme ilk evlılık teklıfı yaptıgında sanem kabul etmemıştı sakladıgı şeyden dolayı,,,can da sonra konuştuklarında bır daha evlılık lafı azımdan duymıyacaksın dedı,,,,,,ve karekterı degıştı ,,,,aslında canın evlılık korkuları var baglılıgı sevmıyor özgur olmak ıstıyor,,polendende bu yuzden ayrılmıştı,,daha fazlasını istıyor dıye,,,,evlılık teklıfını de annesı gelınce aceleyle yaptı,,,,sonra evlılık teklıfını sanem tekrarladı can da duşundu ,,,veee evlenelım dedıı,,,,çunku aklında sanemı yıgıtten ayırıp yanına almak ve istedıgı gıbı olmasını istıyordu dıye duşunuyorummm,,,garantı de kalsın dıye,,,annesının yaptıklarına sınır olunca ,,,,dogum gunun de sanemın ailesını onurlandırmak için evlılık teklıfı yaptı,,,,tabı aşık da biran önce evlenmek istıyordu kı yanın da olsun kımseyle paylaşma istemedıgin, den,,,,leyla ve emre de yıldırım hızıyla evlenınce,,,şok oldu ,,,kendısının yapamadıgını emre yaptı,,,,,bakılan ev,,balayı,,,kına hazırlıkları cana gore şeyler degıl tabııı,,sanem ablasının zevkıyle ,sevdıklerıyle beyenıyor dusunuyor,,,,can kendı fıkırlerıyle,,,tabı fıkır ayrılıkları,, leyle ve emrenın dugununde ,sanem dugun de kı zorluklar uzerıne odada canla muhtemelen konuşuyorlar kı,,can da o zaman istemıyorsan evlenmıyelım dıyor,,çunku evlılıgı sanem istedı,,yazar oyle yazdı burdan baglıyacaklar,,sanem de kendı istedıgı için suclu hissedebılır kendını,, sorumlu tutar canı evlenmeye mecbur ettım dıye,,,benım zorumla evlenıyorsun dıye evlenmıyelım o zaman deyıp ayrılabılırler sanem kırgın,, can da dugun kaosundan bunalmış bız bıraz duşunelım dıye ayrılık,,,artık bundan sonra,,sanem ve can arkadaş olamazlar,,,sevgılı hıç olamazlar,,,çunku hepsını denedıler,,inandırıcı olmazz guvenlerı kalmadı,,belkı iş arkadaşı olarak ortak projede veya leyla ve emrenın evınde karşılasabılırler,,,,çunku can çekıp gıttıyse baska ulkeye ,,sanemı bırakmıştır,,sanem de bence hem reklam yuzu olarak bır de kıtap yazarak zengın ve ünlu olmuştur,,,,yenı gelen oyuncu erkek fotografcı can gıbı ajansı var sanemın resımlerını o cekıyordur,,ve saneme de aşık olmuştur,,canın rakıbı boyledır,,,yıgıt ne şekılde kalıyor bılmıyorummm,,yazar oyle havalı soktu kı dızıye asıl oyuncu yaptı,,,, yenı seneryoda yerı nerde olacak,,sanemle sevgılı mı yazacak,,,yoksa yenı gıren oyuncuyumu sevgılı yazacak,,,,can da bır yıl ayrılıktan sonra gelıyor polen asıl kadroda polenle mıydı,,,,yoksa baska kızlarlamı bırlıkteydı,,,,herkes gorecek ,,,,,,,,,burdan donuşu olurmu sızce ,,,olmazzzşimdıde can için baska sevgılısı mucadele edecek polen gıbı sanem içinde erkekler yıgıt veya oburu kaybetmemek için,,,bızımkılerde kedi nın cıgere baktıgı gıbı bırbırlerıne bakıp aglayıp ,üzülup duracaklar,,,,azız bey cok sevecekmıs demışsınızz tabı leyla ve emrede gorup tanısacaktır,,,şirketlerı batarken ,,isterdımkı sanemın fedakarlıkları hatırlansın,beş kuruş almadan parfumunu vermıştı,,ve hep suçlandı emre ve can şirkettekılerden birsüru laf işittı senın yuzunden dendııı,,,,kokuyu vererek canı hapısten cıkardı,,,humanın bılmesını cok isterdımm,,,belkı yazar bunları da yazarlar,,,humanın yıgıtle beraber ayırmak için ugrastıgını sanemın duymasını çok isterdım,,ona gore yıgıtı hayatında tutardıı,,iş için,,yıgıtın vıcdanım rahat olsun dedıgı gıbı hastanede , cana huma ile yaptıklarını sanemı mutlu etmek için anlatmasını çok isterdım,,,,canın gurur yapmasının pişmanlıgını yasamasını çok isterdım,,,humanın sanem hakkında yanıldıgını neler kacırdıgını,,ogluna nasıl kotuluk yapıp mutsuz ettıgının pişmanlıgını yaşamasını isterdım.....yazarımız tabı bunlarla ugrasmaz,,,mekanlar degıştı karekterler geldı yenı konularla başka boyutta devam edecektır,,yenıden aşık olacaklar bırbırlerıne sevecekler heralde ,son bolum beraber THE END ....... ben dızıye cok inanmıyorum artık aynı şeyler bu yenı senaryonun da tutacagını sanmıyorum çunku seyırcı hep sanem ve canı bırlıkte sevgılı eş olarak gormek istıyecek,,bu da şu anda ayrılıkla zor gozukuyor ..sevgıler...yazmak daha cok hoşuma gıttı izlemekten...çunku istedıgım gıbı yazıp hayal edebılıyorum.....................

2. Beğenenler;
    elitay88 (20-04-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

1 yıl uzun bir süre ama çok da değil. Yani ilişkiyi bitirip 1 yıl sonra yeniden deneyenler olabiliyor. Araya başka ilişkiler girip 5 yıl filan geçtikten sonra da bir araya gelinebiliyor. Lakin bu tekrar deneyenler yeniden ayrılabiliyor. Küsmek, trip atmak bunlar ilişkinin içinde olan şeyler. Ayrılık çok başka. 1 kere ayrılırsın, özlersin, dayanamazsın, kendi hatalarını sorgularsın, bir şans verirsin. Bunu ilk ayrılıklarında yapmış olmaları gerek. Arkadaş olmayı bile denediler yani. İkinci kez başladı ilişki artık yalan yok dedik. Hop Sanem kokuyu verdi ve yalan söyledi. Yine bir ayrılık izledik. Bu ilişki bir kez daha sarsıldı. İnada bindi, gurur oldu, kıskançlık oldu, kaybetme korkusuyla gidememe oldu. Şimdi 3. kez ayrılık olunca ister istemez bir şeyler kopacak. Aşkın yeniden alevlenmesi tamam da bu ilişki yine her an bitedebilir demek. Daha önce 3 kez bittiyse yine bitebilir. Böyle ilişki nasıl sağlıklı ve güçlü olabilir ki?

Birine aşıkken başka birine aşık olmak olmaz zaten. O bir yılda aşk uçtu mu? Ne oldu büyük aşkınıza? Nasıl katlandınız ayrılığa? Ay birbirimizi gördük heyecanlandık aşkımız alevlendi deseniz bile o ilişki insanlara güçlü ve inandırıcı gelmez. Ayrılık ilişkiye bir şeyler katıyorsa güzeldir. Mesela ilk 2 ayrılığı düşünüyorum aynı nedenden oldu. Yalan ve güvensizlik. Peki bu aşıldı mı? İlkinde aşılmış olsa ikincisinde ayrılmazlardı.

Seyirci açısından da düşünmeleri gerek. Aynı süreçleri tekrar izlemek ister miyiz? Hayır. Hatta şöyle söyleyeyim ilk evlilik teklifi çok daha özeldi. İkincisinde aynı heyecan olmaz. Şöyle bir çift bir kere evleniyor. Boşanıyor. İkinci düğünlerinde aynı heyecan olmaz. Şu ana kadar 3 kez sevgili olup 2 kez ayrıldılar. Biz sevgili olma süreçlerini de ayrı olma hallerini izledik yani. İzlemediğimiz nişanlıyken kendileri için yapacakları gelecek planları ve evlilik süreçleri kalmıştı. Bunu da hemen vermek istemiyorlar. Belki finalde belki finale yakın.

Akşamki bölüm için heyecanlı değilim. Çünkü Can ve Sanem'in evlenmeyeceğini hatta zaman atlamasından dolayı 39. bölümde ayrılacaklarını biliyorum. Fragmana aldanıp heyecanlansaydım da hayal kırıklığı olurdu. İki gün sevgili olan çift evlenirken, bölümler boyu sevgili olan çift evlenemiyor. Konusu açılmamış olsaydı ikisi de erken olduğunu düşünüp nişanla yetinselerdi biz de neden evlenmiyorlar demezdik. Beklentileri karşılayamayan diziler seyircisini kaybeder. O yüzden seyirciye bir beklenti sunarken iyice düşünmek gerek. Olmayışını da mantıklı bir gerekçe ile açıklamak lazım ki dizi inandırıcılığını kaybetmesin. Romantik komedi olarak aşk inandırıcılığını kaybederse zaten seyredecek konu kalmıyor. 41. bölümde dizinin ne yöne savrulacağı belli olur. Can ve Demet, ekibin kadrosu uyum bir yere kadar. Umarım seyircinin seyredecek sabrı vardır bu geçiş bölümlerini. Sanem ve Can'ın bir bebeği olsa ve çocuk oyuncu eklense belki çok daha iyi konsept olabilirdi. En azından farklı bir hikaye işlenmiş olurdu. Böyle bir tercih yapmışlar. Saygı duymak gerek. Umarım akıllarında güzel bir gidişat vardır. İyi yorumlar hepinize.
    Konu elitay88 tarafından (20-04-19 Saat 18:29 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    sanemsi (20-04-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    184

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    1 Mesaj

merhabalar
    ben durgunum suan sadece bazi bitisleri izliyor gibiyim. her bitis de bir baslangictir. o yuzden umutsuz da degilim.ayrilik istemem ama acikcasi gerek senarist degisiklikleri gerekse ayni konular uzerinden donup durdugundan inceldigi yerden kopsun deyip ayriliga sicak bakiyorum ki zaman atlamasinda olunca guzel olur.

can ve sanem cok karistilar. aileleri karistirdilar. yeri geldi hic bir yerin hicbir kimsenin onemi yok deyip yeri geldi onlari mutlu edelim sozunu dinleyelim. dendi.

aileler arasi yasam farklarinin ustunden geliriz onemli olan askimiz dediler ama is uygulamaya gelince bocaladilar.

ayni sey kendi isteklerinde hayata bakislarinda da vardi. berabersek onemli degil dediler ama uclarda hayalleri huylari aktiviteleri tarzlari vs var ve bunlari kendileriyle birlestirmeye gelince korktular.

emre ve leyla daha uysal olduklarindan bir arada olabildiler.

ayhan gidiyor mu. ne yaparsan yapiyim sen kalbimdesin dedi. dukkana bakisi falan. vedasiz gidecek gibi. ya da o dertlesmeyi vedadan saydi.

guliz ve muzo sevindim ama gidiciler sanirim uzuldum.

neyse basladi.

Edit

sanirim son reklam arasindan sonra devam ediyim.

sanem in korkulari daha cok. can in yerine hatta kendi yerine sagdan soldan duyduklariyla kafasindaki sabit dusunceyle can istemiyor algisiyla can a senin yuzunden yazamiyorum diyor. yigit i koruyor bir de. yigit seni gercek aski hakkinda kandirdi gormezden geliyorsun.

sanem kusura bakma ama zeytinyag gibi davraniyorsun.

ikinci edit😁
    on izlemede hersey devam ediyor. sanem yine yazamiyor. ama aralarinda ask devam.
    Konu Doga2014 tarafından (21-04-19 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    elitay88 (21-04-19), sanemsi (21-04-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ayrılığın sebebi Sanem'in yazamaması üzerine sanırım. Çünkü Ayşe Hanım yazamama durumunu devam ettirmiş. Annesi bir yandan, babası bir yandan, amcası diğer yandan bağırış çağırış evde. Can desek dikkatini dağıtıyor. Bir türlü yazmak istediklerine konsantre olamıyor. Bunun için bir seyahate çıkması gerekiyorsa çıksın. Can da kafayı dinler. Özlerler. Yalnız olmadı biz yapamıyoruz diyip ayrılırlarsa bu denedik olmadı olur. İlişkileri de çocuk oyuncağına döner. Denedik olmadı, denedik olmadı, denedik olmadı. 1 yıl sonra neden deneyecekler o zaman? Denediler diyelim yine olmazsa bu aşk nasıl bir güce sahip olur? Zaten aşklarına olan inanç günden güne azaldı. Evlilikten vazgeçme de buna eklendi.

Leyla ve Emre birbirlerini çok iyi tanımıyor esas. Emre gelenek bilmez terliğin yeri nere desen o ne gerekli mi der. Can ise Aydın ailesiyle çok farklı bir yakınlık kurdu. O ailenin parçası gibi olmuşken isteklerini yük gibi görmek Can Divit'e yakışmadı. Sanem her bir oflamasında biraz daha uzaklaştı evlilikten. Kim anlaşamadığı biriyle evlenmek ister ki? Aslında çok güzel anlaşıyordular ama senarist gider ayak anlaşamıyormuş gibi yazmış. Ortak zevkleri yok gibi. Nasıl olmaz? İkisi de doğayı seviyor, dünyayı gezmek gibi bir hayalleri var, ikisi de enerjik ve macera seviyor, ikisinin yetenekleri bile ortak noktada buluşabilecek düzeyde. Biri fotoğraf çekiyor diğeri yazıyor.

Yeniden başlamaları gerekiyor diye ayırmış olabilirler. Bu süre uzarsa esas sıkıntı. Çünkü 2 defa ayrıldılar. İlişkiyi yeniden inşa etmeleri gerek. Birbirlerini anlamaları gerek. Bu ayrılık ikisine de aşklarının büyük olduğunu anlatmalı. Seyirciye de. Önizleme sahnesini beğendim. En azından bu bölümden daha iyi. Umut vaadediyor. Dediğim gibi 41. bölümde önemli bir yön verilecek. Aynı şeyler sil baştan tutmaz. Farklı bir şeyler sunulmalı. En önemlisi masalsı aşk geri gelmeli. Can da bu ilişki için çabalamalı. Kitabı okusun bir şey yapsın ve artık sevdiği kadını anlasın. Belki de ikisinin de istediği şeyler aynı ama birbirlerini yanlış anlıyorlar. Can çocuk odası niye hemen önce bir evliliklerinin keyfini çıkartsınlar lafından çocuk istemediği anlamı çıkaran Sanem, ben korkuyorum evlilikten diyen Sanem'i duyup heh bu kız evlenmek istemiyor diyen Can peşin hükümlere varmamalı. Bunu oturup konuştular mı ki? Zaten tüm sorunları buradan çıktı. Hep başka sesler var ilişkilerinde. Güçlü, masalsı, eğlenceli ve kendi kararlarıyla ilerleyen bir ilişki seyredelim. İnatmış, gururmuş abartmasınlar. Emek versinler aşklarına. Aşklarının değerini de anlasınlar. İyi yorumlar...
    Konu elitay88 tarafından (21-04-19 Saat 01:53 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    asmuti (21-04-19), sanemsi (21-04-19)

Durum:
    sanemsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    66

Aldığı Beğeni: 79

Bahsedilme
    0 Mesaj

guzel bır pazar gunu ,herkese selamlar,,,dızıyı izlemedım .instegramdan gordugum kadar herkes sınır olmuş ,takı on izleme ıle rahatlamışlar ama herkes tedirgin,,herkesın kafasında delı sorular,yazarlarda boyle merak ettırerek dızıyı beyendıler dıye surduruyorlar şey gıbı,reklamın ıyısı kotusu olmaz der gıbı,,,mahalle kulturunu bızım geleneklerımızı anlatıyorlarda abartının kıtabı yazılmış,,,huma cahıl dıye beyenmıyor da kendısı sosyetık gorgulu yaptıkları ne,,,sınıf farkı dıye tuturmuş yazar ordan çalısıyor,bunlar topluma ornek teşkıl etmıyor,nıce ınsanlar var koylerde yetışmış şımdı devletı yonetıyor artık bu sıktı baydı vallahııı,,,,şimdı sanem zengın olunca huma gıbımı olacak sınıf mı atlıyacak onun gıbı ınsanlarımı aşalıyacak bunlarımı yazacak yazarlar anasını babasını mı begenmıyecek,,konu yok ya boyle yazarlar,,daha da ılerı goturup canı da beyenmez artık boyle yazarlarsa kendı ayaklarına sıkarlar vallahııı......39 bolumde gelen tıyolara gore cok aglıyacakmışız,,,demekkı ayrılık derın olacak ,,yada gıdenler ıçın mı aglanacak,,,ayhana gerçekten cıcok uzuldum gıderken sahnesıne,,,yakısır bır ayrılık olsaydı,,,,,39 bolum de leyla ve emrenın kınası hamamı dugunuyle gececek, sonunda canla sanem ayrılıyor...inşallah evlılıgı ertelemıs nışanlı bır çıft gıbı canın iş için sanemın yazması ıçın ayrılık olsa , bır yıl sonrada bırbırını özlemış bır çıft olarak kavuşsalar belkı bıraz kurtarır dızıyı,,,,,,sanem ben onunla olmadan yazamıyorum benım yazmama hayal kurmama hep can sebep oldu ,,o olmasa ben yazamazdım dıyen sanem şimdı yazamıyorum sen varken dıyor,,,bu konuşmaları yazarlar yazmıyormu ne cabuk unuttular ,,,ha dıyeceksınızkı onu obur yazar yazmıştı bu başkaa o zaman bız ne izlıyoruz ,,dızı degılmı,,yazarlarda bolumluk konu yazsınlar her bolum farklı konu bızde takıp etmıyelım,,,,,,fıkır ayrılıkları çok saçma,,,sanem bır bolumde yenı sevgılı olduklarında demiyormuydu ben canın dagda tepeye bensız geçen yıllarını kıskanıyorum hep her yerde yanın da olmak istıyorum sanırım 25 bolum du,,,,bunu şimdıkı yazarımız yazdı nasıl unuttu dag evınde mutfak yok kulube sanem ben burda bır omur yasarım dıyordu karavanımı begenmıyen sanem saçma bız başka bır dızı mı izledık........,,,saçmalıklarla dolu bırde bu dızılerımızı yurt dışında izlıyorlar heral, de yurt dışında daha saçmaladıkları bolumlere gelmedıler bılmıyorlar guzel dıye ızlıyorlar bakalım onların tepkısı nasıl olacak....vallahı durduramıyorum kendımı aklıma geldıkce saçmalıkları yazıyorum herkese saygılar

10. Beğenenler;
    elitay88 (21-04-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 36 kullanıcı var. (5 üye ve 31 konuk)

1. yarun,
  2. hagam,
  3. oslo,
  4. sanemsi,
  5. odysseia

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri